Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 21:16:50

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2072565 пъти)

пешo и 112 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8789
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14880 -: Април 20, 2022, 20:09:03 »
Не може да има единен свят, защото той е разнообразен. Не можеш и нямаш право да правиш матрици на хора и държави - това е идиотщина. Защо не се запитахте, защо мюсюлманският свят отсвири англосаксите? Отговорът е много прост..и Кадиров им върна самочувствието. Не се заблуждавайте - те го оценяват! Това е предимството на Руската империя. Да, империя е....защото там от векове съществуват етноси и религии...заедно и то в държава
Много се извинявам, но първото и последното изречение си противоречат. Щом може да има единна държава (Русия) с толкова разнообразни народи, защо да не може това да се пренесе и на едно ниво по-нагоре – да има единна Земя с толкова разнообразни държави и народи? В края на краища не сме ли всички един и същ биологичен вид? Какво има да делим? 510 милиона кв. км обща площ на Земята! И щом можем успешно да споделяме 70% от тази площ (Световния океан), защо да не можем да споделяме и останалите 30% от нея (Световната суша)? Някой ще каже – да, но човешката природа е лоша. Нищо подобно. Това е само едната ѝ страна. Например според православието човек изначално е добър (вж таблицата). Истината е по средата. Човекът е кентавър. Двусъщо същество. Но дори да бяхме 100% животни, има много примери на сътрудничество между антагонистични животински видове. Така че може да има единен и разнообразен свят, може! Няма нищо невъзможно на този свят!
« Последна редакция: Април 20, 2022, 20:18:14 от lucho »

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14881 -: Април 20, 2022, 20:11:25 »
Това не знам дали е за тук, защото си е доста смешно.
Quote (selected)
Заместитель госсекретаря США по политическим вопросам Виктория Нуланд считает, что "союзники по НАТО" могут участвовать в эвакуации мирных жителей из Мариуполя, если позволит Россия, сообщает американский телеканал CNN.
Това колега си е за нова тема - Тъпи парчета!
Ей сегичка ще я отворя, щото матряла за такава набъбна много!
Бепе, понеже съм сексист, да те попитам - как е женски род на думата "парче"?
Заради темата питам, не за друго ... а ВикиНу много разпълняла, някога беше по-атрактивна, даге...да ми прости Софка, аз иначе съм естет и ценител на женската красота, но за тая дама...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8789
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14882 -: Април 20, 2022, 20:11:39 »
Полунощна сводка от Рожин:
Quote (selected)
Коротко по Украине. 19.04.2022

1. Мариуполь. Продолжается штурм «Азовстали». Последний очаг организованного сопротивления. Также продолжается дозачистка Приморского района.

2. Угледарское направление. Без серьезных изменений. Противник удерживает Марьинку, Угледар, Великую Новоселку.

3. Запорожское направление. Небольшое продвижение к востоку от Гуляйполя. Фронт Каменское—Орехов—Гуляйполе без изменений.

4. Николаевское направление. Серьезные удары по позициям ВСУ в районе города. Отмечаются большие потери противника. Активного наступления на Николаев пока нет.

5. Одесса. Без существенных изменений. Противник не исключает возможности десантных операций, но некоторую часть сил перебрасывает на Николаевское направление.

6.Авдеевка. Без существенных изменений. Бои в районе Новобахмутовки и Троицкого. В ближайшие дни тут ждут активизации.

7.ЛНР. Подтверждено взятие Кременной и продвижение в Попасной. Также идут бои на юге Рубежного и на окраинах Северодонецка.

8.Изюм. Войска продвигаются к Славянску и Краматорску с севера и северо-запад. Противник несет тяжелые потери и медленно отходит. Отмечаются бои к северу от Красного Лимана и Ямполя. Также идут тяжелые бои на Барвенковском направлении.

9.Харьков. Противник пытается напрягать фланги Изюмской группировки ВС РФ к западу от Харькова, дабы вынудить российское командование снять часть сил с направлений главных ударов. Также идут бои к северу от Харькова.

10. Относительно вопросов 2-й фазы операции, то сегодня министр иностранных дел Лавров подтвердил, что Россия начинает 2-ю фазу операции, которая будет связана с освобождением оставшихся оккупированными Украиной территорий Донбасса.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8789
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14883 -: Април 20, 2022, 20:13:30 »

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14884 -: Април 20, 2022, 20:14:03 »
Не може да има единен свят, защото той е разнообразен. Не можеш и нямаш право да правиш матрици на хора и държави - това е идиотщина. Защо не се запитахте, защо мюсюлманският свят отсвири англосаксите? Отговорът е много прост..и Кадиров им върна самочувствието. Не се заблуждавайте - те го оценяват! Това е предимството на Руската империя. Да, империя е....защото там от векове съществуват етноси и религии...заедно и то в държава
Много се извинявам, но първото и последното изречение си противоречат. Щом може да има единна държава (Русия) с толкова разнообразни народи, защо да не може това да се пренесе и на едно ниво по-нагоре – да има единна Земя с толкова разнообразни държави и народи? В края на краища не сме ли всички един и същ биологичен вид? Какво има да делим? 510 милиона кв. км обща площ на Земята! И щом можем успешно да споделяме 70% от тази площ (Световния океан), защо да не можем да споделяме и останалите 30% от нея (Световната суша)? Някой ще каже – да, но човешката природа е лоша. Нищо подобно. Това е само едната ѝ страна. Например според православието човек изначално е добър (вж таблицата). Истината е по средата. Човекът е кентавър. Двусъщо същество. Но дори да бяхме 100% животни, има много примери на сътрудничество между антагонистични животински видове. Така че може да има единен и разнооразен свят, може! Няма нищо невъзможно на този свят!
Мисля, че отговорът е еднозначен - СССР (РФ) е резултат от дейността на първия и единствен нарком по малцинствата. Светът, такъв, какъвто го имаме, вече не може да има такъв нарком, по разбираеми причини (още не се е родил).
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8789
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14885 -: Април 20, 2022, 20:16:52 »
Ке се роди.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14886 -: Април 20, 2022, 20:17:11 »
Quote (selected)
Щом може да има единна държава (Русия) с толкова разнообразни народи, защо да не може това да се пренесе и на едно ниво по-нагоре

Щото през повече от последните 300 години подобен аналог не съществува и не е съществувал на друго място. Това даже  е единствената държава, в която и циганите са все още  интегрирани, доколкото е възможно без Божа помощ

п. п. Я русский е различно от я россиян!!!И много по-важно.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8789
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14887 -: Април 20, 2022, 20:20:10 »
Quote (selected)
Щом може да има единна държава (Русия) с толкова разнообразни народи, защо да не може това да се пренесе и на едно ниво по-нагоре
Щото през повече от последните 300 години подобен аналог не съществува и не е съществувал на друго място.
Това, е през последните 300 години не е съществувал, не значи, че след 3000 години няма да съществува. Колко са 300 години? Един миг от историята на света.
Quote (selected)
п. п. Я русский е различно от я россиян!!!И много по-важно.
А Сталин какъв е бил? Осетинец, грузинец или руснак (русский)? :)

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14888 -: Април 20, 2022, 20:20:52 »
Quote (selected)
Щом може да има единна държава (Русия) с толкова разнообразни народи, защо да не може това да се пренесе и на едно ниво по-нагоре
Щото през повече от последните 300 години подобен аналог не съществува и не е съществувал на друго място.
Това, е през последните 300 години не е съществувал, не значи, че след 3000 години няма да съществува. Колко са 300 години? Един миг от историята на света.

Може, но няма да съм жива да го видя на друго място...ако случайно стане

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8789
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14889 -: Април 20, 2022, 20:21:55 »
Никой от нас няма да е жив, но какво от това?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14890 -: Април 20, 2022, 20:25:57 »
Quote (selected)
как е женски род на думата "парче"?
Пача.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14891 -: Април 20, 2022, 20:29:06 »
Quote (selected)
ВикиНу много разпълняла, някога беше по-атрактивна,
Това от диетата с курабийки.
Туканка и Мустафата кат са метна на баници бая баница е отпрала.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14892 -: Април 20, 2022, 20:30:09 »
Quote (selected)
А Сталин какъв е бил? Осетинец, грузинец или руснак (русский)?

А Екатерина? Тютчев е добра отправна точка...състояние на духа. Руснак и руский не е едно и също - това ще ти каже всеки един жител на РФ
п. п. Забележете, ако следите Телеграм, че чеченците са единствените, чиито униформи са с кантове георгиевски ленти!!! И шлемовете......това е история още от времето на империята
« Последна редакция: Април 20, 2022, 20:36:40 от Aсол »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14893 -: Април 20, 2022, 20:31:47 »
Quote (selected)
А Сталин какъв е бил? Осетинец, грузинец или руснак (русский)?

А Екатерина? Тютчев е добра отправна точка...състояние на духа
Неее, само Екатерина стига за пример!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14894 -: Април 20, 2022, 20:36:46 »
Quote (selected)
Министърът на туризма: 3 месеца хуманност към украинците стигат
Не можем да плащаме за “почивката” на бежанците, смята депутатът от ПП Илин Димитров
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/ministurut-na-turizma-3-meseca-humannost-kum-ukraincite-stigat
Сега ако се изхуманизираме и за пенсионерите поне един месец няма да е лошо.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2246
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14895 -: Април 20, 2022, 20:45:53 »
Quote (selected)
А Сталин какъв е бил? Осетинец, грузинец или руснак (русский)?
Русский грузинского произхождения, сам си казва, доколкото помня. :)

Правилно помня:

На приеме в честь Победы Сталин произнес тост за великий русский народ и его долготерпение. К нему подошел растроганный маршал бронетанковых войск Павел Рыбалко: ''Как вы, товарищ Сталин, замечательно сказали о русском народе! Откуда вы, грузин, так глубоко знаете русский народ?'' Сталин сердито ответил: ''Я не грузин - я русский грузинского происхождения!''

Источник: https://ru.citaty.net/tsitaty/650723-iosif-vissarionovich-stalin-ia-ne-gruzin-ia-russkii-gruzinskogo-proiskhozhdeniia/

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14896 -: Април 20, 2022, 20:51:23 »
Не може да има единен свят, защото той е разнообразен. Не можеш и нямаш право да правиш матрици на хора и държави - това е идиотщина. Защо не се запитахте, защо мюсюлманският свят отсвири англосаксите? Отговорът е много прост..и Кадиров им върна самочувствието. Не се заблуждавайте - те го оценяват! Това е предимството на Руската империя. Да, империя е....защото там от векове съществуват етноси и религии...заедно и то в държава
Много се извинявам, но първото и последното изречение си противоречат. Щом може да има единна държава (Русия) с толкова разнообразни народи, защо да не може това да се пренесе и на едно ниво по-нагоре – да има единна Земя с толкова разнообразни държави и народи? В края на краища не сме ли всички един и същ биологичен вид? Какво има да делим? 510 милиона кв. км обща площ на Земята! И щом можем успешно да споделяме 70% от тази площ (Световния океан), защо да не можем да споделяме и останалите 30% от нея (Световната суша)? Някой ще каже – да, но човешката природа е лоша. Нищо подобно. Това е само едната ѝ страна. Например според православието човек изначално е добър (вж таблицата). Истината е по средата. Човекът е кентавър. Двусъщо същество. Но дори да бяхме 100% животни, има много примери на сътрудничество между антагонистични животински видове. Така че може да има единен и разнообразен свят, може! Няма нищо невъзможно на този свят!
Няма ка да стане. Причината е проста-лакомия

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14897 -: Април 20, 2022, 20:53:55 »
Ххха!
Ми ся?
Не зная къде да го пусна!
Хубава серийка се оказва показват по Нова - "Слуга на народа".
Нали се сещате за кого е?
И ся - проблем, тук ли, в новата тема "Тъпи парчета" лиии...
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14898 -: Април 20, 2022, 20:54:48 »
Quote (selected)
А Сталин какъв е бил? Осетинец, грузинец или руснак (русский)?
Русский грузинского произхождения, сам си казва, доколкото помня. :)

Правилно помня:

На приеме в честь Победы Сталин произнес тост за великий русский народ и его долготерпение. К нему подошел растроганный маршал бронетанковых войск Павел Рыбалко: ''Как вы, товарищ Сталин, замечательно сказали о русском народе! Откуда вы, грузин, так глубоко знаете русский народ?'' Сталин сердито ответил: ''Я не грузин - я русский грузинского происхождения!''

Источник: https://ru.citaty.net/tsitaty/650723-iosif-vissarionovich-stalin-ia-ne-gruzin-ia-russkii-gruzinskogo-proiskhozhdeniia/

Рыбалко и Ротмистров - двамата велики танкови генерали на ВСВ. Респ - Първи Беларуски и първи украински фронтове. И двата са взели Берлин

Бел. Ротмистров е при степната операция и Корсун - Шевченсковския котел. Емблема за котел!!!
« Последна редакция: Април 20, 2022, 21:08:04 от Aсол »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14899 -: Април 20, 2022, 20:56:45 »
Ххха!
Ми ся?
Не зная къде да го пусна!
Хубава серийка се оказва показват по Нова - "Слуга на народа".
Нали се сещате за кого е?
И ся - проблем, тук ли, в новата тема "Тъпи парчета" лиии...

Няма смисъл да го гледаш, ще ти пусна най-веселата част. Може да се нарече...пророческа

https://youtu.be/4wigFJ5bXFU

Тва не е виц, а част от сериала с вдъхновеното участие на наркопрезидента на окраината. Просто бях толкова любезна да отсея същественото :nuts:

п. п. Аз сериала съм го гледала целия, когато не беше модерно - на руски език. Забавен е...а сега е още по-забавен
« Последна редакция: Април 20, 2022, 21:03:09 от Aсол »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14900 -: Април 20, 2022, 21:04:20 »
Понеже зачекнахте темата за хомогенизирането на народите в СССР.
Походил съм тук там по света.
Никъде, не съм виждал такова приобщаване на толкова различни народи, етноси,религии, култури, както в бившия СССР.
Никъде!
И то, не само на хартия или официално ниво!
Казах, грузин, руснак, чукча, циган...не съм присъствал баш едновременно в разговори с тези, споменатите, всички наведнъж, но съм влизал в контакти с всички от тях. И такова уеднаквяване на отношението към всеки...ДГД краварите с техните псевдотолерантни отношения към браточките им с различен не само цвят, но и произход!
Няма друга такава общност по света, с еднакви отношения към всички, както в бившия СССР.
И да преваря скептиците - да, основно бяха руснаците представени - че нали най многото, така е в демокрацията.
Демокрацията ли?
(&^%^*^*айката!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14901 -: Април 20, 2022, 21:07:03 »
Ххха!
Ми ся?
Не зная къде да го пусна!
Хубава серийка се оказва показват по Нова - "Слуга на народа".
Нали се сещате за кого е?
И ся - проблем, тук ли, в новата тема "Тъпи парчета" лиии...

Няма смисъл да го гледаш, ще ти пусна най-веселата част. Може да се нарече...пророческа

https://youtu.be/4wigFJ5bXFU

Тва не е виц, а част от сериала с вдъхновеното участие на наркопрезидента на окраината. Просто бях толкова любезна да отсея същественото :nuts:

п. п. Аз сериала съм го гледала целия, когато не беше модерно - на руски език. Забавен е...а сега е още по-забавен
Благодаря Асол, но моля те, не бъди толкова лоша с мен, какво съм ти направил?
Случайно гледам като щрака по добрата половинка по каналите и викам -а!
Позната купчинка, я чакай!
Та така.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14902 -: Април 20, 2022, 21:10:46 »
Ххха!
Ми ся?
Не зная къде да го пусна!
Хубава серийка се оказва показват по Нова - "Слуга на народа".
Нали се сещате за кого е?
И ся - проблем, тук ли, в новата тема "Тъпи парчета" лиии...

Няма смисъл да го гледаш, ще ти пусна най-веселата част. Може да се нарече...пророческа

https://youtu.be/4wigFJ5bXFU

Тва не е виц, а част от сериала с вдъхновеното участие на наркопрезидента на окраината. Просто бях толкова любезна да отсея същественото :nuts:

п. п. Аз сериала съм го гледала целия, когато не беше модерно - на руски език. Забавен е...а сега е още по-забавен
Благодаря Асол, но моля те, не бъди толкова лоша с мен, какво съм ти направил?
Случайно гледам като щрака по добрата половинка по каналите и викам -а!
Позната купчинка, я чакай!
Та така.

Това, което ти пуснах наистина е част от сериала. Дори наркоманът едва ли е имал представа, че ще го вкарат в собствения му филм. Иначе е добър комик, но не може да се сравнява с великите...не е Никулин, а обикновен халтураджия

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14903 -: Април 20, 2022, 21:52:14 »
Понеже зачекнахте темата за хомогенизирането на народите в СССР.
Походил съм тук там по света.
Никъде, не съм виждал такова приобщаване на толкова различни народи, етноси,религии, култури, както в бившия СССР.
Никъде!
И то, не само на хартия или официално ниво!
Казах, грузин, руснак, чукча, циган...не съм присъствал баш едновременно в разговори с тези, споменатите, всички наведнъж, но съм влизал в контакти с всички от тях. И такова уеднаквяване на отношението към всеки...ДГД краварите с техните псевдотолерантни отношения към браточките им с различен не само цвят, но и произход!
Няма друга такава общност по света, с еднакви отношения към всички, както в бившия СССР.
И да преваря скептиците - да, основно бяха руснаците представени - че нали най многото, така е в демокрацията.
Демокрацията ли?
(&^%^*^*айката!
Бепе, наскоро се заинтересувах за разликата межсу русккий и россиянин, разбрах това, което виждам по руската телевизия - един чеченец да се нарича руснак, също арменци, дагестанци, Шойгу (не му помня националността), не спирам да повтарям, че това се дължи на първия и единствен нарком по малцинствата, успял през 1921-22 да се пребори с напъните на някои (Зиновиев, Троцкий и други) всички да минат в категорията "советские", затова в паспорта им пишеше "гражданин СССР", национальность XYZ," та така...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14904 -: Април 20, 2022, 21:56:35 »
Quote (selected)
как е женски род на думата "парче"?
Пача.
...става, да отривам ли тема "Тъпа пача?"
Или да направим анкета - дали не е "пачка"? Раздвоих се, обади!?!
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14905 -: Април 20, 2022, 21:58:56 »
Това не знам дали е за тук, защото си е доста смешно.
Quote (selected)
Заместитель госсекретаря США по политическим вопросам Виктория Нуланд считает, что "союзники по НАТО" могут участвовать в эвакуации мирных жителей из Мариуполя, если позволит Россия, сообщает американский телеканал CNN.

Това май потвърждава слуховете за някой или някои в подземията на "Азовсталь".
Интересно ще е развитието  по-нататък.

Украинские СМИ сообщили о переданных командирами украинского полка "Азов" (признан экстремистским и запрещен в РФ) условиях выхода военнослужащих ВСУ с территории мариупольского завода "Азовсталь".
Приводятся слова замкомандира полка Святослава Паламара. Согласно публикациям, военные не согласны сдаваться в плен, но готовы оставить данную позицию и эвакуироваться, в том числе при содействии третьих стран.
Вторым условием названо сохранение военными личного оружия. Третьим - возможность забрать тела погибших.
Также со ссылкой на Паламара сообщается, что украинские переговорщики Михаил Подоляк и Давид Арахамия готовы приехать в Мариуполь, если туда прибудут их российские коллеги Владимир Мединский и Леонид Слуцкий - для обсуждения выхода гарнизона и мирных жителей из "Азовстали".
Замкомполка также заявил, что гражданские лица, остающиеся в данной промзоне, до сих пор не вышли, так как опасаются обстрелов и не доверяют объявленному режиму тишины. Ранее в среду президент Украины Владимир Зеленский заявил, что на территории "Азовстали" находятся около тысячи мирных граждан.

https://www.mk.ru/politics/2022/04/20/zamglavy-azova-nazval-usloviya-vykhoda-voennykh-iz-azovstali.html

и

Министерство обороны РФ прокомментировало распространенное украинскими СМИ обращение командиров полка "Азов" (признан экстремистским и запрещен в РФ), в котором были названы условия выхода военных с территории мариупольского завода "Азовсталь". В частности, в заявлении говорилось, что военные готовы эвакуироваться при содействии "третьих" стран, в том числе на их территории, а на сдачу в плен не согласны.
"Отдельно информируем командование националистического батальона "Азов", - заявил начальник Национального центра управления обороной РФ Михаил Мизинцев, - которое выступило с видеообращением к мировому сообществу, в том числе к лидерам Великобритании, США и Турции".
Мизинцев подчеркнул, что "Азов" просит эти страны "предоставить им "зеленые коридоры" и обеспечить выход мирных граждан, якобы находящихся на "Азовстали".
"Вы обратились не по адресу", - сказал Мизинцев.

https://www.mk.ru/politics/2022/04/20/minoborony-rf-obrashhenie-azova-k-inostrancam-o-koridorakh-bylo-ne-po-adresu.html

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14906 -: Април 20, 2022, 22:01:34 »
Quote (selected)
"пачка"
Недей!
Пачка друже, е също онази ефирна "поличка" на балерините.
Внучката, на 11 г. и от няколко г. в този ...спорт, с такова благоговение си прибира "пачката" след представление, че ми е противно да я сравнявам с "пача".
Абе може и да не съм прав, не би трябвало да се поддавам на емоции, ама на - одъртявам!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14907 -: Април 20, 2022, 22:12:39 »
https://www.youtube.com/watch?v=5iQcqqK1tGI
Асол, не само Никулин - плеяда са, напр. Хазанов...

Слушай внимателно.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8789
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14908 -: Април 20, 2022, 22:17:15 »
Няма ка да стане. Причината е проста-лакомия
Лакомията е стихия. Природна, като другите стихии. И също като тях може да бъде победена от човешката воля, разум и мъдрост.

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14909 -: Април 20, 2022, 22:17:42 »
Интересно ще е развитието  по-нататък.
Съмнителна е работата, така са се впили в тоя Азовстал, и двете страни, залогът вероятно е голям, да не се окаже, че НАТО-вците сме вече във война с Русия, започната от САЩ, без да ни питат!?
Вие си ги избрахте!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8789
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14910 -: Април 20, 2022, 22:19:27 »
Съмнителна е работата, така са се впили в тоя Азовстал, и двете страни, залогът вероятно е голям, да не се окаже, че НАТО-вците сме вече във война с Русия, започната от САЩ, без да ни питат!?
Ние тук не сме натовци. Те (американските "български" власти) нека са си. Без нас!

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14911 -: Април 20, 2022, 22:23:40 »
Без нас!
Кой ни пита? Подозирам, че нещата са много по-сериозни, от "новините" за военната операция в Украйна и "горките" бежанци, с които ни балабуркат.

Российские военные сообщили об испытательном пуске новой межконтинентальной ракеты "Сармат", который прошел успешно.

"Сегодня в 15 часов 12 минут московского времени на государственном испытательном космодроме "Плесецк" в Архангельской области из шахтной пусковой установки проведен успешный пуск межконтинентальной баллистической ракеты стационарного базирования "Сармат"
Вие си ги избрахте!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14912 -: Април 20, 2022, 22:29:43 »
Quote (selected)
така са се впили в тоя Азовстал, и двете страни,
Разбирам ги и двете страни.
Едните са заложили милиарди, а другите чест.
Засега се въздържам да прогнозирам кой - кого.
Ако ги наводнят или изгорят - ще изгубят доказателствата. Двукраките, други не се броят в тази пиеска.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14913 -: Април 20, 2022, 22:31:24 »
Quote (selected)
"пачка"
Недей!
Пачка друже, е също онази ефирна "поличка" на балерините.
Внучката, на 11 г. и от няколко г. в този ...спорт, с такова благоговение си прибира "пачката" след представление, че ми е противно да я сравнявам с "пача".
Абе може и да не съм прав, не би трябвало да се поддавам на емоции, ама на - одъртявам!
Ба!

Сигурен ли си, че пачката е поличката на балеринките?
Не са ли онези "цвички с дървена пластинка отпред" дето им позволява да застават на палци?
Питай внучката...друг път може и да споделя защо питам, дасе...

...вие с дедо Керпеден роднини ще излезнете - и той освен цигуларката има и две балеринки-франкофонки-внучки...и на двамата да са ви живи и здрави, наздраве за тях!

ПъСъ - къде е патронът на сий форум?
ПъСъСъ - нека да е "пача", да не зацапваме ефира.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14914 -: Април 20, 2022, 22:37:27 »
Ото, благодаря за което!
И моите са три парчета, но двете са ени харамии от м.р., особено най мънинкия - на 2 г., ама по сериозен от Бъстър Китън.
Да са живи и здрави на всички, които ги имат.
Съжалявам за спама.
п.с.
Quote (selected)
Сигурен ли си, че пачката е поличката на балеринките?

Quote (selected)
Еволюцията на балетната пачка: как са се променили костюмите на танцьорите
Първите балетни костюми
https://bg.unitsfashion.com/7705654-the-evolution-of-the-ballet-tutu-how-dancers-costumes-have-changed
« Последна редакция: Април 20, 2022, 22:43:20 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14915 -: Април 20, 2022, 22:45:55 »
Ото, благодаря за което!
И моите са три парчета, но двете са ени харамии от м.р., особено най мънинкия - на 2 г., ама по сериозен от Бъстър Китън.
Да са живи и здрави на всички, които ги имат.
Съжалявам за спама.
п.с.
Quote (selected)
Сигурен ли си, че пачката е поличката на балеринките?

Quote (selected)
Еволюцията на балетната пачка: как са се променили костюмите на танцьорите
Първите балетни костюми
https://bg.unitsfashion.com/7705654-the-evolution-of-the-ballet-tutu-how-dancers-costumes-have-changed
Блажени сте вии, барабар с малкото ми братче - аз нямам (все още) внучета, завиждам ви, а за пачките просто попитах - сега чакам оня патрон да се обади, да сподели, ако иска ... ако не се обади, ще то подтикна...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14916 -: Април 20, 2022, 22:50:16 »
Quote (selected)
ако не се обади, ще то подтикна...
Не е тук темата, дано никога не видят и изпитат това малките, те се раждат еднакви и после ние, чумавите, им променяме света.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2246
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14917 -: Април 21, 2022, 04:01:34 »
2 ЧАСА НАЗАД
Глава Чечни Рамзан Кадыров заявил, что завод "Азовсталь" в Мариуполе в четверг полностью перейдет под контроль Вооруженных сил Российской Федерации

1 ЧАС НАЗАД
Власти Украины не получили от других стран самолеты в качестве военной помощи, Киеву были направлены только запчасти. Об этом сообщил в среду журналистам пресс-секретарь Пентагона Джон Кирби.

2 ЧАСА НАЗАД
Глава ДНР Денис Пушилин обсудил в среду вопросы восстановления мирной жизни с главами населенных пунктов, перешедших под контроль республики в ходе наступлений против Вооруженных сил Украины в Донбассе. Об этом говорится в сообщении, опубликованном на сайте главы республики.

"На совещании были <...> представлены старшие [должностные лица], назначенные в освобожденных населенных пунктах, главы администраций Волновахи и Мариуполя", - сообщает пресс-служба главы ДНР.


43 МИНУТЫ НАЗАД
Российская специальная военная операция завершится, когда угрозы из-за освоения Украины НАТО будут устранены. Об этом заявил в интервью ТАСС директор второго департамента СНГ МИД РФ Алексей Полищук.

ТАСС

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2246
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14918 -: Април 21, 2022, 04:05:14 »
Quote (selected)
Бойцы ЦСО ДНР ведут зачистку завода «Азовсталь»

Первоисточник публикации: https://politikus.ru/video/143060-boycy-cso-dnr-vedut-zachistku-zavoda-azovstal.html
Politikus.ru
Видеоклипът в момента е достъпен в Политикус, вграден в статията.

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14919 -: Април 21, 2022, 08:04:12 »
Украйна е предложила преговори в Мариупол, без никакви предварителни условия!

Абе има нещо там, важно за тях, сега са свалили гарда, да се водят преговори, да се губи време, да се натиска Москва, да не се превзема Азовстал.
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14920 -: Април 21, 2022, 08:26:39 »
ООН даже великденско примирие предлагат само да минат изборите във францата, че без "мИкрон" ще е страшно.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14921 -: Април 21, 2022, 08:29:38 »
Украйна е предложила преговори в Мариупол, без никакви предварителни условия

В Мариупол или Азовстал? За Мариупол се твърди, че бил напълно овладян.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14922 -: Април 21, 2022, 09:17:12 »
Украйна е предложила преговори в Мариупол, без никакви предварителни условия

В Мариупол или Азовстал? За Мариупол се твърди, че бил напълно овладян.

За Азовстал, разбира се е драмата.  Вчера 36 парчета остатъци от ВСУ успяха да се измъкнат от там и разказват интересни неща. Даже не са знаели, че ги призовават да се предат в плен, намерили листовки/от два дни руснаците мятат и листовки към завода/, зарезал ги азовецът, който ги наглеждал и веднага вдигнали белия флаг. Казват, че не знаят дори и имената на боклукът стаил се в централния бункер

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14923 -: Април 21, 2022, 09:35:04 »
Quote (selected)
Украйна е предложила преговори в Мариупол, без никакви предварителни условия
Ако пак се хванат руснаците на въдицата - отписвам ги.
Сега би трябвало да извъртят обратния нъмбър - да разглеждат поне няколко дни "предложението", докато извадят и извозят главния боклук, за който се трепаха толкова време там.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14924 -: Април 21, 2022, 09:39:07 »
За Азовстал, разбира се е драмата.

Според мен не се разбира. Има инфо, че и самият град не е зачистен напълно. Украинците вчера, или оня ден, поискаха коридор да извадят около 8 000 души от Мариупол, а не от Азовстал. Затова си мисля, че може и да не е за Азовстал, а за града.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3571
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14925 -: Април 21, 2022, 10:11:42 »
Квачков и Стрелков – реалистичен и безжалостен разговор за „специалната операция“, войната и изгледите. А също за военните умения и за духа на руснаци, донбасци и украинци. Ако имате търпение да слушате час и нещо, ще чуете изключително важни неща.

https://youtube.com/watch?v=xotYpcdvLT0

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14926 -: Април 21, 2022, 10:27:08 »
Военная операция на Украине
21.04.2022, 10:18
Путин приказал отменить штурм «Азовстали»
Вместо этого он поручил его заблокировать.
https://www.kommersant.ru/doc/5317938

 :smokin:

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2743
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14927 -: Април 21, 2022, 10:30:10 »
Военная операция на Украине
21.04.2022, 10:18
Путин приказал отменить штурм «Азовстали»

https://www.kommersant.ru/doc/5317938

 :smokin:

трети път намеквам, че комерсант НЕ Е надежден източник

особено откакто почна да публикува опорки на украинското ЦИПсо едновременно с него.

поправям се, било е в началото.

... асол също го е пуснала, трия дублажа
« Последна редакция: Април 21, 2022, 10:37:14 от cekyko »
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14928 -: Април 21, 2022, 10:36:17 »
Quote (selected)
В.Путин: Предлагаемый штурм промышленной зоны считаю нецелесообразным.
Приказываю отменить.

С.Шойгу: Есть.

В.Путин: Это тот случай, когда мы должны думать, – то есть мы всегда должны думать, но в данном случае тем более, – о сохранении жизни и здоровья наших солдат и офицеров. Не нужно лезть в эти катакомбы и ползать там под землей по этим промышленным объектам.
Заблокируйте эту промышленную зону так, чтобы муха не пролетела.

С.Шойгу: Есть.

Аз не виждам проблеми. Никой не е отменял бомбите и другите способи за давене на плъхове

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14929 -: Април 21, 2022, 10:39:46 »
Quote (selected)
В.Путин: Предлагаемый штурм промышленной зоны считаю нецелесообразным.
Приказываю отменить.

С.Шойгу: Есть.

В.Путин: Это тот случай, когда мы должны думать, – то есть мы всегда должны думать, но в данном случае тем более, – о сохранении жизни и здоровья наших солдат и офицеров. Не нужно лезть в эти катакомбы и ползать там под землей по этим промышленным объектам.
Заблокируйте эту промышленную зону так, чтобы муха не пролетела.

С.Шойгу: Есть.

Аз не виждам проблеми. Никой не е отменял бомбите и другите способи за давене на плъхове

проблемът май е, че им трябват живи. иначе лесно ще се отрекат от тях. не е като да нямат опит.
the lamers club honourable member …

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2743
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14930 -: Април 21, 2022, 10:42:19 »
Аз не виждам проблеми. Никой не е отменял бомбите и другите способи за давене на плъхове

формулировките ме изнервиха.
а и го слушах разговора, точно това изречение съм го подминал в целия контекст, и реагирах на изостряне на вниманието само към него.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14931 -: Април 21, 2022, 10:53:24 »
‼️🇺🇦🇩🇪По инициативе президента  Германия в 2 раза сократила список оружия для Украины: вычеркнуто из него всё тяжёлое вооружение — Bild

Минобороны Германии сократило минимум в два 2 список экспортных вооружений для Украины,  которые просил Киев.

Как пояснили в канцелярии Олафа Шольца, такие пожелания были внесены по инициативе высшего руководства страны, включая президента Германии Штайнмайера. Из 15 видов вооружений, о поставках которых просил Киев, в итоге остались 3 позиции.

Список, который ранее передала в Берлин Украина, в итоге был урезан с 48 до 24 страниц.

Вероятная причина? Недавно Зеленский категорично отказался принимать в Киеве немецкого президента, обвинив последнего в «чрезмерных симпатиях в России». Также нельзя не брать в расчёт практичность немцев, критикующих правительство за чрезмерные поставки оружия, угрожающие снижению обороноспособности страны.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14932 -: Април 21, 2022, 12:20:59 »
Ще се самоизяждат Не е като да е за първи път в историята.Без храна 40 дни, без вода 7.

Във филма "Живи" (1993) е показан реален случай на апване на човешко....


Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14933 -: Април 21, 2022, 12:29:25 »
Ще наглеждам конушмака тука, ама ме чака доста работа, че купих 5 кила охлюви.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14934 -: Април 21, 2022, 12:47:01 »
Генерал Шаманов: Идва ред на Одеса.Тя е апендикс!

 :popcorn:

Неактивен Mr_Pitkin

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 44
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14935 -: Април 21, 2022, 12:53:13 »
Генерал Шаманов поизцапа малко френча тия дни.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3571
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14936 -: Април 21, 2022, 13:34:58 »
Генерал Шаманов: Идва ред на Одеса.Тя е апендикс!
Кое свърши, че да „идва ред“ на нещо друго?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14937 -: Април 21, 2022, 13:50:11 »
Нашият гений Шаламанов дан' му е братчед?
« Последна редакция: Април 21, 2022, 15:02:41 от dabedabe »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7384
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14938 -: Април 21, 2022, 13:50:58 »
чака ме доста работа, че купих 5 кила охлюви.

Офлюсът е голяма работа. Това е същество, превзело цялата планета от високите върхове до най-големите дълбочини.
 :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #14939 -: Април 21, 2022, 14:25:03 »
Купувах по 2 кила веднъж годишно. Но тук почерпих идея, че мога да замразя една част. Та сега пробвам.