Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 11:47:22

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2073475 пъти)

0 Потребители и 106 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15060 -: Април 22, 2022, 10:09:09 »
Е той и тогава с анализи се оправдаваше, де

Възможно е. Но в конкретния случай не виждам как критиката на личността касае анализа. Анализите се опровергават с конкретика. Би могла да кажеш кое, изброено от него, не е вярно. Може някои положения да не са верни, някои може да са верни.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15061 -: Април 22, 2022, 10:18:15 »
Е той и тогава с анализи се оправдаваше, де

Възможно е. Но в конкретния случай не виждам как критиката на личността касае анализа. Анализите се опровергават с конкретика. Би могла да кажеш кое, изброено от него, не е вярно. Може някои положения да не са верни, някои може да са верни.

Ами като за начало въпросният анализ е отпреди месец и нищо от него не излезе вярно. Освен това Гиркин от вчера има друг анализ/коригира гореизнесения/..аз няма да го пусна, щото вещите тукашни анализатори могат да си го намерят сами и щото аз ползвам неправилни източници. Пък и няма смисъл, щото вече ми беше заявено, че нямало нужда да се отварят..някои люде всичко си знаят

п. п. Особено му се дразнят /на Гиркин/ тези, дето са първа линия. Интересни неща се припомнят за експертизата му. Но кои са пък те!? Те само пряко участват в бойни действия за разлика от канапе-аналитиците  :smokin:

п. п. п. Толкова са добре укрите с артилерията, че реднеците се чудят откъде да им набавят. С пвото е същото. Да не говорим за самолетите.
« Последна редакция: Април 22, 2022, 10:25:11 от Aсол »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15062 -: Април 22, 2022, 10:29:08 »
Ами като за начало въпросният анализ е отпреди месец и нищо от него не излезе вярно. ...
Анализа е публикуван в сряда. Всичко което се говори в него съответства на фактите. Ако може да се критикува, то е, че се гледа на положението песимистично, без да се отчитат някакви позитиви и евентуални приемущества които са на страната на руснаците. За пореден път ти казвам спри се, за да не се налага да те слагам на място. Ако не беше Стрелков-Гиркин и такива като него - ДНР и ЛНР най-вероятно нямаше изобщо да ги има. Спри се лъжите и клеветите, компетентността ти във военното дело няма да я коментираме избощо.
Между другото - не разбрах кога и къде се е появил на живо капитана на крайцера Москва, или останалите над 400 души от екипажа - гледам и там се пънеш да изкарваш черното бяло.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15063 -: Април 22, 2022, 10:29:16 »
въпросният анализ е отпреди месец и нищо от него не излезе вярно

Значи, това пак са общи лафове. Кое, конкретно, не е излязло вярно? Ти казваш "всичко". Което не е вярно. Да вземем например само едно положение - отстъплението от Киевска, Черниговска и Сумска области. То позволи ли на укрите да предислоцират сили към Донецк? Позволи. И то значителни. Тогава как можеш да твърдиш, че нищо не е вярно? Бъди конкретна, посочи нещо от този анализ, което не е вярно и ще се съглася с теб. Но в тази му част. А не като цяло.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15064 -: Април 22, 2022, 10:30:27 »
Ето къде са оръжията, с които се захранват фашагите. Това е само един дребен пример....материал има повече от достатъчно

https://t.me/SIL0VIKI/47309

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15065 -: Април 22, 2022, 10:32:34 »
Ами като за начало въпросният анализ е отпреди месец и нищо от него не излезе вярно. ...
Анализа е публикуван в сряда. За пореден път ти казвам спри се, за да не се налага да те слагам на място. Ако не беше Стрелков-Гиркин и такива като него - ДНР и ЛНР най-вероятно нямаше изобщо да ги има. Спри се лъжите и клеветите, компетентността ти във военното дело няма да я коментираме избощо.
Между другото - не разбрах кога и къде се е появил на живо капитана на крайцера Москва - гледам и там се пънеш да изкарваш черното бяло.

Айде да не ме слагаш на място, става ли. Първо си припомни физиката от прогимназията, пък ще стигнеш и до военни машини..някога.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15066 -: Април 22, 2022, 10:33:36 »
Бе нещата не са розови. Па и Путин от всичко разбира ... .

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15067 -: Април 22, 2022, 10:36:32 »
Айде да не ме слагаш на място, става ли. Първо си припомни физиката от прогимназията, пък ще стигнеш и до военни машини..някога.
Каква физика, какви пет лева? Ако имаш някакви проблеми с нея - заповядай ще се опитам да ти помогна с каквото мога, макар с поведенитео си тук изобщо да не си го заслужила. Ти очевидно имаш сериозни проблеми с възприемането и разбирането на обикновени факти и събития от реалността. Либерал-фашистките тролове слава Богу се изнизаха доброволно и сами от тоя форум, гледам обаче са останли други таква, само, че с различна разцветка.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15068 -: Април 22, 2022, 10:36:52 »
Quote (selected)
Mного добър "безотговорен" анализ. Това са очевидни факти. Доста лекомислено провеждана операция.
Аналлизът, покрай констатираните факти, показва потвърждение на правилото, дето "бит и уебн насищане нямали".
Само един - два примера от "аналлиза".
- Мобилизация тече и не от сега
- верно със закъснение, но се сетиха да мобилизират /отделно/ и разни резервисти които да ги използват за закрепване на властта в превзетите райони, така че никакво "отслабване и разпиляване на сили" не се получава от това.
Не ми се влиза в изречение по изречение със спорове с писанията на този.
Той си е военен, руснак и ...онова дето по горе го споменах.
Аз съм цивилен, българин /далеч от терена/, но все още си мисля, че не ми пречи нищо, да гледам и преценявам обективно /според диванните си възможности/ потока от инфо който тече от всички страни. И аз виждам, че стрелкичките и чертичките които ми рисува Подоляка, от две - три седмици едва едва мърдат, ако изобщо, но освен че и на мен ми е направило впечатление, че руснаците малко подцениха нещата, то още виждам, че укрите започнаха да мобилизират разни льольовци, които само чакат момента да развеят белия байряк.
Така че този Иксперт да не ми пълни глъвътъ с простотиите си за човешките ресурси на укрите и как те щели да решат нещата.
Също и с въоръженията - да, пращат им, има ги, ама за колко време се учи един резервист да стреля с джавелин?
Ден, два...седмица?
И като се "научи" - колко го може "наученото"?
И т.н.Аз вярвам избирателно дори и на Господ, но не мога да отрека нищо от онова -"...не си създавай идоли..."
п.с. вчера имаше някъде анализ колко време просъществуват изпратените оръжия - от 24 до 36 часа в общия случай.
Преди да бъдат утилизиране.
Мързи ме да го търся.
« Последна редакция: Април 22, 2022, 10:41:53 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15069 -: Април 22, 2022, 10:42:32 »
Да и преди писах, ако само отчетем простите и елементарни факти - населението на Украйна е поне 35 милиона, от тях половината са мъже, във годна за военна служба възраст са поне 10. Можем да си представим какъв значителен човешки ресурс е това, при условие, че на фронта воюват не повече от 150хил души. Само в Донбас групировката която държи отбрана е 40-50хилядна. Два месеца военни действия - почти никакво придвижване на фронтовете, защо се получава така е ясно написано в анализа. Това, че на някои хора фактите не им се харесват, си е изяло техен проблем. Няма никаква нужда, те да вадят от девет кладенеца вода и се опитват да доказват, че нещата стоят иначе. Да се бориш тъпо и упорито с истината и фактите не е занимание достойно за уважние.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15070 -: Април 22, 2022, 10:42:45 »
Бе нещата не са розови. Па и Путин от всичко разбира ...

Хич! Но не мога да проумея каква е тази непоколебима вяра в гениалността на руското военно и политическо ръководство. До степен, че трябва само да ръкопляскаме. Всички подкрепяме Русия в този конфликт, но трябва да посочваме и грешките. Така, както ги виждаме. Важното е Русия да спечели, защото е заложила на карта твърде много. А не е важно дали критикуващите тактиката ѝ ще се окажат неправи. Аз ще се радвам ако греша. Просто засега няма такива индикации.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2743
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15071 -: Април 22, 2022, 10:46:22 »
стрелков да грабва калашника и да отива да командва взвод.
пряко сили рота.

то се виде колко може, като стана военен министър на днр осра всичко, което му бе достъпно, и добре че задуха северния вятър, че отнесе малко мъгла и стабилизира обстановката.

та така, ако ще правя реконструкция на царски офицер от 1914-та - ще потърся стрелков.

за анализ, еле па с претенции, ще го подмина.

не става.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15072 -: Април 22, 2022, 10:51:10 »
Бе нещата не са розови. Па и Путин от всичко разбира ...

Хич! Но не мога да проумея каква е тази непоколебима вяра в гениалността на руското военно и политическо ръководство. До степен, че трябва само да ръкопляскаме. Всички подкрепяме Русия в този конфликт, но трябва да посочваме и грешките. Така, както ги виждаме. Важното е Русия да спечели, защото е заложила на карта твърде много. А не е важно дали критикуващите тактиката ѝ ще се окажат неправи. Аз ще се радвам ако греша. Просто засега няма такива индикации.

Не е непоклатима вяра и аз например съм голям фен на Рыбарите, които отдавна пеят за срутването на жп-мостовете в западната част, както преди време пяха за ползването на Чебурашките и т. н. Даже редовно дават координатите за бомбене на интересни места. Лека полека почнаха да ги правят тези работи, като прави впечатление, че много се съсредоточават върху унищожението на живата сила. Третата вълна на мобилизация на окраината буквално се предава почти веднага и/или дезертира. Пълно е със снимки, разпити и прочее. И на-важното - не искат обмен. Вече е започнало да се поразчува, че не няма да ги утрепят в плен, което не важи за наемниците. Между другото остатъците от грузинските юнаци преди седмица са се изнесли - за тяхно съжаление са оставили един мноо интересен свой екземпляр. Оръжието си е оръжие, но човешкият ресурс приключва и то много сериозно

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15073 -: Април 22, 2022, 10:51:53 »
Само един - два примера от "аналлиза".
- Мобилизация тече и не от сега


Добре, един-два примера е нещо. Но според мен е недостатъчно да сложиш анализ в кавички. Досежно мобилизацията: ако наистина се провежда, значи е скрито. Не съм срещал такова инфо. Имаше доста инфо, че се набират доброволци. Възможно е да провеждат мобилизация, прикрита зад набирането на доброволци. Но дори самото провеждане на активна мобилизация показва, че операцията не е била напълно обмислена. Не можеш със 120 000 души да поддържаш такъв огромен, активен фронт. 

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2743
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15074 -: Април 22, 2022, 10:56:52 »
Бе нещата не са розови. Па и Путин от всичко разбира ...

Хич! Но не мога да проумея каква е тази непоколебима вяра в гениалността на руското военно и политическо ръководство. До степен, че трябва само да ръкопляскаме.

ай ся глупости.

това, че отказваме да кълвем на всяко подхвърлено пропагандистко лайно не значи че сме незнамквиси.

просто прилагаме повечко хигиена при транслирането на безмозъчности.

кво ми лепи стрелков тоя етикети произволни, когато от началото на сво досега руснаците сменяха тактиката поне 4 пъти?

и това е единствено адекватното поведение.

плановете съществуват, докато се сблъскват с действията на противника. след това или си гъвкав и ги променяш, или ядеш бой.

и преноса на етикети и целенето на съфорумници със заяждания и обиди е контрапродуктивно
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15075 -: Април 22, 2022, 10:58:51 »
Руснаците вече казаха - били са принудени да действат, защото в началото на март се е очаквало нападение с последващ пълен разгорм над ДНР и ЛНР. Украйна се е готвила цели 8 години за тази война, придибивана е западна техника, военните, а и не само те, са обучавани от инстуктори от НАТО не само във военно дело, но и в партизанска война, извършване на диверсии, във военни действия в АТО в Донбас са преминали половин милион души. Да не говорим за насаждането и разпространението на нацистката идеология и мотивацията която дава тя.
С няколко думи Украйна и населението са добре подготвени за войната, най-малкото психологически. Разполагат с огромен човешки ресурс, западът ги подкрепя военно - със съвременно високотехнологично оръжие което в голяма степен неутрализира приемуществата на руската армия. В някои сфери като наличието и употреба на БПЛА, високоточна артилерия, водене на контрабатарейна борба, то дори има приемущества.
Руснаците - както вече писаха многократно - ако не извършат значителна мобилизация с която да си осигурят нужното превъзходство на бойното поле, няма да могат да преломят ситуацията. Войната може да продължи с години. Всички рабираме, че в началото са били принудени просто да вкарат каквото има налично в Украйна, но както се вижда то не е достатъчно, за да има решаващ прогрес. Ако Путин и генералите не го разберат на време и не вземат мерки, то рискуват не само да провалят СВО, но и туморното образувание Украйна да се превърне в нещо още по страшно, от което е в момента. Западът няма да спира да я подкрепя до посления жив укринец, за него това е изключително удобна ситуация да нанася вреди и поражения на вековния си враг, а също и начин удобно да се оправдае икономическата криза в която е вкаран от него света.
Така, че нека всеки който още не е свалил розовите очила да го направи сега. Нищо хубаво не ни чака в следващите години. Най-малкото - това ще са десетките хиляди или може би стотиците хиляди военни които ще загинат, отделно мирното население.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15076 -: Април 22, 2022, 10:59:55 »
Между другото, това че руснаците се съсредоточават върху унищожението на живата сила обяснява защо намират зарязана техника, складове и купища оборудвани бункери. Бягат патриотите и това е. А си личи, че са се готвили 8 години да "спазват" Минските споразумения. Приятелите им от натуту много сериозно са им помагали за подготовката за мир

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15077 -: Април 22, 2022, 11:06:24 »
Quote (selected)
Но дори самото провеждане на активна мобилизация показва, че операцията не е била напълно обмислена. Не можеш със 120 000 души да поддържаш такъв огромен, активен фронт.
Не отричам!
Просто правя разлика между умереното "не е била напълно обмислена" и "песимист съм" /последното не го пришивам към никого, но се чува/.
А че не е била напълно обмислена, някак си излиза дори от това, че почват едно, сетне се отказват и продължават с друго...
Така и не разбрах какво искаха да направят с Киев?
Като при това продължавам да мисля, че ако искаха да го превземат и с това да сложат край на войната - можеха за не повече от седмица.
Само че не с тези темпове на атаки и не с такива атаки.
Трябваше да си направят сметка, че ако ще превземат Киев, ще има много цивилни жертви и много разрушения - решителни танкови атаки и много бомбене от въздуха, просто да ги разкамбят.
Бяха ли готови за това - оказа се не. Пазеха населението.
Тя историята няма връщане назад, но дали сега няма да има повече цивилни жертви?
Питам се и никак не съм сигурен в отговора.
Както и за техните жертви.
Светицата се гъбарка с нас тук, но някак си не съм чел на война да има такива - иди ми, доди ми, ха насам, ха натам...то е имало де, ама докато дойде Жуков.
 :)))
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2743
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15078 -: Април 22, 2022, 11:07:28 »
аз мисля също така, че една от целите на путин е удължаване на конфликта във времето.

руската военна промишленост си е в кондиция и функцконира пълноценно, а на запад празнят складовете и не са и започнали да попълват вече използваното/затрофееното.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15079 -: Април 22, 2022, 11:11:45 »
Чакайте да разведря малко терена.
"Украйнски бежанци отседнали в Перник, след две седмици престой поискали "зелен коридор" към Мариупол"
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2743
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15080 -: Април 22, 2022, 11:11:56 »
Неправилно спорите. За да ви покажа как правилно се води спор от страна на толерирани тук лица с толерирани изразни средства, цитирам няколко реда от активисти в тази тема.
И сами можете да ги видите малко по-горе. Тези хора не търпят упреци, упреци Цуцко има към мен. Затова учете се от тези хора и бъдете като тях.
       кретенията ти
       нещастник
       комплекси избиваш некви
       Я се разкарай неофашиски лайнар!
       Я бързо ходи се заври на майка си в детеродния орган и там й обяснявай своята жълтокофява лайняна правда!


кефят тези, дето те залеят с помия, а после ти се подиграват за лошия външен вид и че миришеш лошо.
 
аменеменема, или спираш да обиждаш и да провокираш сам, или излизаш ваканция.

аман от следовници на ловкия, дет вечно ритат по кокалчетата, а като ги погледнеш лошо тичат с донос към молядругарката и се правят на сейнтуотъръндринкед.

ай сиктир.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15081 -: Април 22, 2022, 11:15:11 »

Доста нерадостни преспективи чертае Стрелков
НИЩО не разбирам от военни действия, но това ми се вижда поредната порция дрън-дрън!
Превъзходство и в жива сила и помощ от всите дИмократи?!
Да! Има! И какво, война може да водиш само при превъзходство по всички показатели?
Това, сега ли стана известно? Моля ви! Малко по-сериозно.
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15082 -: Април 22, 2022, 11:15:53 »
аз мисля също така, че една от целите на путин е удължаване на конфликта във времето.

руската военна промишленост си е в кондиция и функцконира пълноценно, а на запад празнят складовете и не са и започнали да попълват вече използваното/затрофееното.

Даже ползват и всичко заловено на място, а то е много. Колективният запад се погрижи много добре за армията на ЛДНР. Не може да се отрече и американската помощ. Кадировци я използваха доста често в градски условия - похвалиха я

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2246
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15083 -: Април 22, 2022, 11:19:05 »
Само за протокола:
Военната операция, доколкото помня, беше заявена с цел денацификация, демилитаризация и пр.
Нямам спомен Владимирович или Коджугетович да са обещали на по-припрените и по-нервозните сред нас
блицкриг.
Ако някой е прочел/чул/видял/сънувал/бленувал/бълнувал такова обещание от Владимирович или Коджугетович, ще бъда признателна да видя линк, поне.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15084 -: Април 22, 2022, 11:21:07 »
Путин сам го каза - целта е да се минимизират жертвите сред военните, отделно сред мирното население. Общо взето на фронта в Донбас там където се водят сражнията, мирните знаят какво ги чака и напуснат домовете си при първа възможност. Там няма нужда руснаците да се опитват да ги предпазват, проблемите идат от добре подготвените от украинците укрепени райони - окопи, блиндажи, бетонирани укрепления, това от една страна, и липсата на решаващо превъзходство в жива сила и техника от друга. На всички е ясно, че е много по-лесно да се воюва в защита, добре скрит и предпазаен от артилерийски и други удари. Виждаме руснаците все още не могат да ползват пълноценно и масово авиацията, за да унищожават от въздуха с бомби с голям заряд - 250-500-1000-3000кг, подобни укрепени райони, пред които обикновенната артилерия, както и реактивната не са особено ефективни. Затова и напредъка е бавен, труден с много нежелани жертви и го постигат на места където са успели да съсредоточат необходимите техника и жива сила. Да не забравяме украинците получават може да се каже в режим онлайн разузнавателна информация от НАТО за наличието и разположението на руските части. Отедлно както пише и Стрелков подразделенията им на ниво звод са пренаситени с БПЛА, които се оказват са незаменим помощник в съвременните войни. Едно е да си сляп за противника, друго е той да те следи от въздуха и да вижда и знае в момента всяка твоя крачка. Това съчетано с високата артилерийска квалификация на уркаинците, е бич за руската армия. Тук тряба да се положат особено големи усилия, най-малкото да се изравнят възможностите. Кажи речи всеки втори критичен постинг в каналите на Телеграм касае наличието или по-скоро отсъствието и въпиющата необходимост от дронове.
« Последна редакция: Април 22, 2022, 11:28:18 от kas »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15085 -: Април 22, 2022, 11:23:18 »
Quote (selected)
сънувал/бленувал/бълнувал
Аз, ама нещо с линка се озорвам, некква друга опция?
 :)))
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2246
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15086 -: Април 22, 2022, 11:26:08 »
Quote (selected)
Спецназ МВД ДНР проводит зачистку территории «Азовстали» Сегодня, 09:40

Первоисточник публикации: https://politikus.ru/video/143120-specnaz-mvd-dnr-provodit-zachistku-territorii-azovstali.html
Politikus.ru

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2246
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15087 -: Април 22, 2022, 11:27:40 »
Quote (selected)
сънувал/бленувал/бълнувал
Аз, ама нещо с линка се озорвам, некква друга опция?
 :)))

 ;)

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15088 -: Април 22, 2022, 11:27:46 »
Ако сравняваме ресурсите на САЩ и техните марионетики с тези на Русия, виждаме, че съотношението изобщо не е в нейна полза. Главното приемущество което имат руснаците е, че Запада не може да се позволи да вкара собствена жива сила на терен и трябва да ползва украинците. За сметка на това, той може да и предостави модерно оръжие, каквото може да кажеме в момента няма в нужните количества или изобщо отсъства в руската армия. Чрез него той компенсира превъзходството в някои видове техника с което разполагат руснаците, което обаче се оказва не може да влияе директно на хода на военните действия. Така, че руснаците ще трябва да импровизират, да търсят решешния на добре очерталите се вече проблеми с които се сблъскват до момента.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15090 -: Април 22, 2022, 11:36:42 »
направят с Киев?
С десанта край Киев, навилзането и обсадата на Суми и Чернигов, искаха застрашавайки столицата и значителни части от северната част на страната, да откъснат и отклонят значителни военни части на украинкста армия от участие по другите фровнтове. Идеята беше отлична и добре реализирана. За съжление в един момент се намесиха предателите в Кремъл от така наречената партия на мира, които успяха да го убедят да изтегли войските и да отстъпи завоюваните районо, което си е вид чисто предателство. Само край Киев украинците имаха ако правилно си спомням над 40хил души армия, която има за задача да го защитава. Сега тя е оставена без работа, да не говорим, че тъй като за града  няма никаква военна опасност, животът в него си тече спокйно и мирно както преди. През ден западни ръководители го посещават да се срещат със Зеленски там. Кой спечели от подобно развитие на нещата - мисля това в определена степен не са руснаците, а онези които са отговорни за това е редно да бъдат незабавно изправени до стената и разстреляни.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2743
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15091 -: Април 22, 2022, 11:37:49 »
аменеменема, или спираш да обиждаш и да провокираш сам, или излизаш ваканция.
аман от следовници на ловкия, дет вечно ритат по кокалчетата, а като ги погледнеш лошо тичат с донос към молядругарката и се правят на сейнтуотъръндринкед.
Или спираш да лъжеш по мой адрес, или се самообявяваш за лъжец.
Защото никого не обиждам и никакви правила на форума, писани и неписани, не нарушавам. Това го правят срещу мен толерираните от теб лица, които няма да окачествявам. Правиш го и ти.
Престани с измислиците си, че „ритам“ някого. А простащината и грубиянщината не са „да погледнеш лошо“, а именно каквото казах.

айде не с тоя тон, моля

егати и ущипаната госпойца.

ти верно ли не осъзнаваш как обиждаш наред и какво агресивно поведение имаш?

не виждам защо да продължавам да те толерирам.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15092 -: Април 22, 2022, 11:39:14 »
В Минобороны назвали задачи второго этапа спецоперации на Украине. Одной из задач является установление полного контроля над Донбассом и Южной Украиной, это позволит создать сухопутный коридор в Крым и еще один выход в Приднестровье, заявил замкомандующего войсками ЦВО генерал-майор Рустам Миннекаев

Российская армия в ходе второго этапа спецоперации должна установить полный контроль над Донбассом. Об этом заявил заместитель командующего войсками Центрального военного округа (ЦВО) генерал-майор Рустам Миннекаев на годовом собрании Союза предприятий оборонных отраслей промышленности Свердловской области.
"С начала второй фазы спецоперации, она сейчас уже началась, буквально два дня назад, одной из задач российской армии является установление полного контроля над Донбассом и Южной Украиной", - сказал он.
Контроль над Донбассом позволит создать сухопутный коридор в Крым и воздействовать на жизненно важные объекты ВСУ.
Контроль над югом Украины даст ВС РФ еще один выход в Приднестровье, где отмечаются факты притеснения русскоязычного населения.
https://tass.ru/armiya-i-opk/14446141

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15093 -: Април 22, 2022, 11:47:17 »
При нормалните войни имаме точно определено две страни - "ние" и "врага". За руснаците врага не е еднородна общност. Това е основната причина за техните трудности при воденето на военните действия. За мен анализ, който не се съобразява с този факт - не е никакъв анализ. А повечето посочени анализатори тук,  въобще не се съобразяват с този факт.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3572
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15094 -: Април 22, 2022, 11:50:10 »
ти верно ли не осъзнаваш как обиждаш наред и какво агресивно поведение имаш?
Не ми разправяй да „осъзнавам“ нещо, което не съществува. Кого „обиждам наред“? В какво се състои „агресивното ми поведение“? Да не би в това, че един-двама тук периодично упражняват простащината, а и глупостта си върху мен, а аз невинаги отвръщам и ако го направя е в крайно мека форма? Чие е агресивното поведение?

бел.ппд твое. и си вземи бележка накрая.
« Последна редакция: Април 22, 2022, 12:01:13 от паралелепипед »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15095 -: Април 22, 2022, 11:54:31 »
Разбира се в цялата ситуация има и достатъчно положителни моменти, които да дават надежда за бъдещето. Мисля обаче, че Путин направи определена грешка - подведе си по правилото което той сам споделяше - ако боят е неизбежен, то удряй първи. Нищо не му пречеше да изчака две седмици, да концетрира още повече части и техника по границите и да удари с няколко часа закъснение. За няколко часа или дори денонощия, украинците нямаше да могат да завземат кой знае какви територии, вярно, че щеше да има жертви вкл цивилни, но при такава война, краят на която е необозрим това са само подробности. По този начин той загуби моралното предимство за много хора, особено за самите украинци и западняците, които веднага и с право го обявиха за агресор който посяга на суверенна държава. Според мен е изключително голяма грешка, която в крайна сметка може и да преобърне каруцата. Това, че руснаците имат пълни основания да се намесят и, че дори са много закъснели с това, не интересува никого, още повече техните врагове. Лошото е, че чрез агресивната си пропаганда и демонизиране чрез медиите, населението е масово зомбирано на нивото на укрофашистите. Ето например във Финланидия ако не се лъжа днес ще има гласуване за вкарване на страната в НАТО, според прогнозите 180 от 200 депутати били подкрепяли подобно решение. И това в страна която традиционно има добри отношения с Русия!

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2967
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15096 -: Април 22, 2022, 11:54:42 »
Джавлинките и при неточен изстрел, и унищожени насред път, вече са платени - Райтеон и Локхийд не са благотворителни дружества.
Пропагандните ползи от поредната отмяна на азов тандури са все по-съмнителни. Където потънаха биолабораториите, там ще потънат и уловените западни експерти. Ако Путин не съумее да изнесе хаоса на запад, ще му дойде на изток. Дано не е забравил уличните битки - размазваш слабака в групичката и ползваш кръвта му да подплашиш останалите:

Quote (selected)
Energy veterans are at a loss. “I’ve seen many disruptions,” says Leonhard Birnbaum, chief executive of German energy group Eon. “I’ve seen the energy transition from zero to, let’s say, full steam. I’ve seen Fukushima . . . I’ve seen turbulent times. But what we are observing right now is . . . unprecedented.”
https://www.ft.com/content/e82b11a1-cf1f-4543-9f9f-6ab70da6b746
*********   ✹    *********

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7402
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15097 -: Април 22, 2022, 11:57:51 »
Западна 404 си я ползваха като склад за пристигане на оръжия и за отдих на изморени от войната укропитеци.Почнаха да ги бомбят, но защо чак сега?

за по-голям коефициент на полезно действие например :think:
the lamers club honourable member …

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15098 -: Април 22, 2022, 12:00:32 »
Разбира се в цялата ситуация има и достатъчно положителни моменти, които да дават надежда за бъдещето. Мисля обаче, че Путин направи определена грешка - подведе си по правилото което той сам споделяше - ако боят е неизбежен, то удряй първи. Нищо не му пречеше да изчака две седмици, да концетрира още повече части и техника по границите и да удари с няколко часа закъснение. За няколко часа или дори денонощия, украинците нямаше да могат да завземат кой знае какви територии, вярно, че щеше да има жертви вкл цивилни, но при такава война, краят на която е необозрим това са само подробности. По този начин той загуби моралното предимство за много хора, особено за самите украинци и западняците, които веднага и с право го обявиха за агресор който посяга на суверенна държава. Според мен е изключително голяма грешка, която в крайна сметка може и да преобърне каруцата. Това, че руснаците имат пълни основания да се намесят и, че дори са много закъснели с това, не интересува никого, още повече техните врагове. Лошото е, че чрез агресивната си пропаганда и демонизиране чрез медиите, населението е масово зомбирано на нивото на укрофашистите. Ето например във Финланидия ако не се лъжа днес ще има гласуване за вкарване на страната в НАТО, според прогнозите 180 от 200 депутати били подкрепяли подобно решение. И това в страна която традиционно има добри отношения с Русия!
Можеше да изчака хохлите да избият населението в ДНР и ЛНР, Украйна да я приемат в НАТО, ракетите да бъдат насочени към Москва.... Какви са тия глупости?

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15099 -: Април 22, 2022, 12:12:21 »
За няколко часа или 1 денонощие, колко население ще избият според теб?

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15100 -: Април 22, 2022, 12:14:45 »
Генерал Рустам Миникаев: През втората фаза на операцията имаме за цел да превземем изцяло Донбас и ЮЖНА УКРАЙНА!

https://tass.ru/armiya-i-opk/14446141?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop&utm_referrer=https%3A%2F%2Fyandex.ru%2Fnews%2Fsearch%3Ftext%3D

https://www.kommersant.ru/doc/5318738

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7402
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15101 -: Април 22, 2022, 12:15:04 »
Бе нещата не са розови. Па и Путин от всичко разбира ...

Хич! Но не мога да проумея каква е тази непоколебима вяра в гениалността на руското военно и политическо ръководство. До степен, че трябва само да ръкопляскаме.

ай ся глупости.

това, че отказваме да кълвем на всяко подхвърлено пропагандистко лайно не значи че сме незнамквиси.

просто прилагаме повечко хигиена при транслирането на безмозъчности.

кво ми лепи стрелков тоя етикети произволни, когато от началото на сво досега руснаците сменяха тактиката поне 4 пъти?

и това е единствено адекватното поведение.

плановете съществуват, докато се сблъскват с действията на противника. след това или си гъвкав и ги променяш, или ядеш бой.

и преноса на етикети и целенето на съфорумници със заяждания и обиди е контрапродуктивно

покрай дебатите за анализа на стрелков се сещам за термина „артилерийски вал“, който е от нашите времена в бна и тактиката, която ни преподаваха тогава.

и се чудя какво би останало от тези укрепления при една концентрирана обработка с „град“, „смерч“ и останалите климатични артилерийски системи на един фронт от 5 километра например?
the lamers club honourable member …

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15102 -: Април 22, 2022, 12:28:07 »
покрай дебатите за анализа на стрелков се сещам за термина „артилерийски вал“, който е от нашите времена в бна и тактиката, която ни преподаваха тогава.

и се чудя какво би останало от тези укрепления при една концентрирана обработка с „град“, „смерч“ и останалите климатични артилерийски системи на един фронт от 5 километра например?

Останки украинских военных после обработки их позиций российской артиллерией. После занятия украинских позиций, наши их сейчас в траншеях кучами закапывают. Я обычно фотки трупов не выкладываю, но тут показательный пример мощи артиллерийской работы по пехоте, которая не успела хорошо окопаться.
https://otvaga2004.mybb.ru/viewtopic.php?id=2536&p=10#p1513081

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15103 -: Април 22, 2022, 12:28:07 »
За няколко часа или 1 денонощие, колко население ще избият според теб?
само донецк е милион, и е в обсега на артилерията, да не говорим за точките, дето бият още по-далеч. половината да избият - малко ли ти се струва? що да им дават такава възможност?

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15104 -: Април 22, 2022, 12:30:51 »
Дмитрий Песков:  Щом руските военни, казват, че ще превземем югът на БИВША УКРАЙНА значи е така!

 :popcorn:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15105 -: Април 22, 2022, 12:32:32 »
Quote (selected)
Судя по всему, мы сейчас воюем со всем миром, как было в Великую Отечественную войну, вся Европа, весь мир против нас был. И сейчас то же самое, они никогда не любили Россию", - добавил он.
От линка на ЗИП-а
На обичайните цивилизатори им отне известно време да си създадат нови фашисти. И Кочината отново във фашистка компания...

 
Quote (selected)
Дано не е забравил уличните битки - размазваш слабака в групичката и ползваш кръвта му да подплашиш останалите:

Кой ли би бил най-подходящият избор? :smokin:

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15106 -: Април 22, 2022, 12:36:21 »
Даже и да започнат масирано да обстрелват Донецк, няма как за няколко часа да унищожат с артилерия и ГРАД половината от населението. Население масово се унищожава както са го правили САЩ и Британия през ВСВ - с масивна бомбардировка с хиляди самолети на няколко рейда. В най-лошия случай ще има стотици до 1-2 хиляди убити цивилни. Което ще да даде отлична възможност(колкото и цинично да звучи това) на руснаците да покажат масовите убийства в световните медии и така да получат справедливо оправдание за намесата си.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2743
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15107 -: Април 22, 2022, 12:41:21 »
Даже и да започнат масирано да обстрелват Донецк, няма как за няколко часа да унищожат с артилерия и ГРАД половината от населението. Население масово се унищожава както са го правили САЩ и Британия през ВСВ - с масивна бомбардировка с хиляди самолети на няколко рейда. В най-лошия случай ще има стотици до 1-2 хиляди убити цивилни. Което ще да даде отлична възможност(колкото и цинично да звучи това) на руснаците да покажат масовите убийства в световните медии и така да получат справедливо оправдание за намесата си.


които запада ще се направи, че не ги вижда и съответно ги няма.

както стана между 22 и 24 февруари. и както ставаше осем години

абсолютно безотговорно и несериозно разсъждение.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15108 -: Април 22, 2022, 12:43:07 »
Което ще да даде отлична възможност(колкото и цинично да звучи това) на руснаците да покажат масовите убийства в световните медии и така да получат справедливо оправдание за намесата си.

е, не, тва са глупости. масовите убийства не са спирали в продължение на 8 години - и кво? да не би случайно "световните медии" да са се впечатлили?

нямаше да има никаква, ама абсолютно никаква разлика. потърси си увеличението на укро артобстрела към лднр непосредствено преди началото на спецоперацията, както и мнения какво точно означава това увеличение.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15109 -: Април 22, 2022, 12:44:02 »
След артилерията

https://t.me/voenkorKotenok/35013

и това е само по една позиция.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15110 -: Април 22, 2022, 12:49:08 »
Някаква некрофилия се усеща.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2246
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15111 -: Април 22, 2022, 12:50:26 »
Което ще да даде отлична възможност(колкото и цинично да звучи това) на руснаците да покажат масовите убийства в световните медии и така да получат справедливо оправдание за намесата си.
Русия каквото и да направи, западните медии ще го изкарат зло.
Човек, чел лъжите им за Югославия, Ирак, новичока, Сирия особено, не би следвало да проявява подобна наивност. Човекът точно си го е казал: "они никогда не любили Россию". Това не се променя през вековете. И няма да се промени, независимо от формАта - империя, СССР, федерация, и обществения строй.
Въпрос на геополитика. И теополитика.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15112 -: Април 22, 2022, 12:51:55 »
ето една сграда в западен донецк: цък

ти ти сметни един залп през нощта само по този блок колко жертви ще даде при положение, че хората са си в апартаментите, а не в укрития.

разходи се по улиците на града със стрийт вю. и посмятай.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15113 -: Април 22, 2022, 12:55:31 »
Меракът непременно да бъдеш обичан е признак на комплекс за малоценност. Време е да се излекуваме от него и да станем студени реалисти.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15114 -: Април 22, 2022, 12:55:44 »
Някаква некрофилия се усеща.

Тцъ. Просто давам пример, колко е глупаво да се твърди, че изпращането на оръжие и преместването на войска на едно и също място върши някаква работа. Реално си сътворяват скотобойна. Никому не е нужно да настъпва...и тилът е близо. За два месеца е заминала 30% от цялата укроармия. Тва са фактите

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4340
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15115 -: Април 22, 2022, 12:59:26 »
Кое  положително нещо, сторено от Русия е оценено по достойнство от Запада през последните 20 години?
Кое действие на Русия, с което тя е попречила на някаква отрицателна тенденция е похвалено от западняциете?
Кое гунсно външно деяние, насочено срещу Русия е порицано от "демократичната общност"?

нещо не се сещам...

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2246
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15116 -: Април 22, 2022, 13:04:50 »
Меракът непременно да бъдеш обичан
Не се хващай за думата, просто цитирах точно.
Да ти превеждам какво всъщност означава казаното, не виждам смисъл..

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15117 -: Април 22, 2022, 13:05:53 »
Аз разбирам проблемите на Русия и и съчувствам. Ама тя сама се докара дотук. Украинците, ако бяха по-разумни, не биха се поддали на западната демагогия. Тяхната съдба е неизбежно свързана с Русия. Няма вече надеждни служби предани на държавния интерес, за жалост. Всъде продажници.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15118 -: Април 22, 2022, 13:07:55 »
е, не, тва са глупости. масовите убийства не са спирали в продължение на 8 години - и кво? да не би случайно "световните медии" да са се впечатлили?
нямаше да има никаква, ама абсолютно никаква разлика. потърси си увеличението на укро артобстрела към лднр непосредствено преди началото на спецоперацията, както и мнения какво точно означава това увеличение.
От началото на операцията до онзи ден в ДНР от обстрели на украинските военни са загинали около 70 цивилни. За 8те години от преврата насам в ДНР са загинали 5059 души от не знам колко милиона населени. Ако за теб това е геноцид и жертвите са масови, то позволи ми да имам по друго разбиране за тези понятия. За сравнение сега в Мариупол при обсадата и освобождението му, има доста над 5хил загинали цивилни.
Иначе като каже човек масово убийство се разбира да се изтреби едно село, един град, или просто големи групи хора наведнъж. Нямам информация украинците да са го правили, почти всчиките жертви са в резултат на терор - безразборен или умишлен артелерийски обстрел при воедене на военни действия или без да има такива на населени места.

« Последна редакция: Април 22, 2022, 13:15:36 от kas »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #15119 -: Април 22, 2022, 13:11:35 »
Аз разбирам проблемите на Русия и и съчувствам. Ама тя сама се докара дотук. Украинците, ако бяха по-разумни, не биха се поддали на западната демагогия. Тяхната съдба е неизбежно свързана с Русия. Няма вече надеждни служби предани на държавния интерес, за жалост. Всъде продажници.
Ако българите бяха по-разумни, ако европейците бяха по-разумни... Оказва се разумни хора почти няма. Където се настани сатанистката пропаганда, населението масово става нейна жертва. Това, че Русия сама се е докарала няма да го коментирам щото е дълъг въпрос - кои и как срина държавата, кой и как я възсттанови след това и какви сили и възможности имаше тя да се противпоставя и да се бори с намесата на САЩ и марионетките им в постсъветското пространство и в самата нея. Не може да се говори така на едро.