Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2097636 пъти)

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16020 -: Април 30, 2022, 17:55:05 »
Донбасская группировка ВСУ состоит из наиболее подготовленных и мотивированных подразделений
Льоши хора! Вместо да изпратят демотивирани, зле обучени доброволци, те ***. Време е укрите да се засрамят!
Дано това не е и официалната позиция на командването!
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16021 -: Април 30, 2022, 18:08:07 »
И тут необходимо учитывать несколько факторов:

Това не са сериозни оправдания. Всичко е трябвало да бъде отчетено при планирането. Включително съотношението в жива сила и огнева мощ. А това, за мирното население, вече става комично. На война не можеш да пазиш мирно население и снимки на сринатите градове и села го доказват. В първите дни можеше да мине, че укрите сами са обстреляли некой град за пропагандни цели. Но случаят вече не е такъв. Русия трябва да приключи войната по най-бърз начин и да диктува условия.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16022 -: Април 30, 2022, 18:15:06 »
Цитат на: otvrat
Русия трябва да приключи войната по най-бърз начин

Русия не иска да приключва войната бързо. Русия иска да въвлече целия Запад в тази война. Гигантска "ловушка". А какво ще се получи, ще видим.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16023 -: Април 30, 2022, 18:18:42 »
Хм, не ми се бе случвало да съм съгласен с повече от последните двама. Ся са трима.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8893
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16024 -: Април 30, 2022, 18:20:58 »
След Геническ, Ленин се върна и в Новая Каховка:


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16025 -: Април 30, 2022, 18:21:39 »
Русия не иска да приключва войната бързо. Русия иска да въвлече целия Запад в тази война. Гигантска "ловушка". А какво ще се получи, ще видим.

Галактическа, даже вселенска "ловушка". Колко години възнамерява да воюва Русия? За пръв път в историята някой започва война, която да трае колкото се може по-дълго. Оставяме настрана въпроса, че при тези невиждани санкции Русия изобщо не може да си го позволи. И какво ще постигне Русия като въвлече целия Запад? Ще го примами и унищожи до крак? Ще го приключи икономически?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8893
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16026 -: Април 30, 2022, 18:23:28 »
Това не са сериозни оправдания. Всичко е трябвало да бъде отчетено при планирането. Включително съотношението в жива сила и огнева мощ. А това, за мирното население, вече става комично. На война не можеш да пазиш мирно население и снимки на сринатите градове и села го доказват. В първите дни можеше да мине, че укрите сами са обстреляли некой град за пропагандни цели. Но случаят вече не е такъв. Русия трябва да приключи войната по най-бърз начин и да диктува условия.
Не съм съгласен с нито едно от горните изречения. От дивана лесно се критикува и се дават съвети. Както и да е, аз отказвам да участвам в спорове на тази тема. Това е губене на време.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8893
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16027 -: Април 30, 2022, 18:24:52 »
За пръв път в историята някой започва война, която да трае колкото се може по-дълго.
Моля, моля! Русия не започна тази война, тя я довършва! И да, времето работи срещу Запада, защото той обективно отслабва и става все по-безумен и все по-самоубийствен.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16028 -: Април 30, 2022, 18:29:15 »
Русия не иска да приключва войната бързо. Русия иска да въвлече целия Запад в тази война. Гигантска "ловушка". А какво ще се получи, ще видим.

И какво ще постигне Русия като въвлече целия Запад? Ще го примами и унищожи до крак? Ще го приключи икономически?

Ще го омаломощи военно, ресурсно, икономически, ще го обезвери, раздели, изпокара, унижи пред незападните големи народи, изолира от тях. ПСИОП  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16029 -: Април 30, 2022, 18:37:58 »
Рискът за Русия е голям. И там има недоволни, както навсякъде, територията е огромна и диверсиите ще станат проблем. Може да се стигне до военно положение и вечерен час. Шпионите кога правят зулуми? Надявам се руснаците да издържат. Искаме различен свят.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16030 -: Април 30, 2022, 18:39:07 »
Ще го омаломощи военно, ресурсно, икономически,

И как ще го омаломощи като не е спряла да му продава ресурси? И държи да продължава да му продава ресурси?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16031 -: Април 30, 2022, 18:39:17 »
 
Quote (selected)
Цитат: 
И какво ще постигне Русия като въвлече целия Запад? Ще го примами и унищожи до крак? Ще го приключи икономически?

Ще го омаломощи военно, ресурсно, икономически, ще го обезвери, раздели, изпокара, унижи пред незападните големи народи, изолира от тях.

Ай посмали малко, а?!?  Поне мъъъничко ...

« Последна редакция: Април 30, 2022, 19:47:28 от Джиджи »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16032 -: Април 30, 2022, 18:44:46 »
Quote (selected)
Концерт Юлии Чичериной на «Азовстали»

https://politikus.info/events/143412-koncert-yulii-chicherinoy-na-azovstali.html

В "Азовстал"!!!
Е няма други такива хора като руснаците.

Мариуполь концерт для Востока на азовстали
https://www.youtube.com/watch?v=oBFGHvmC4g0

Светице то си им е традиция.
Шостакович в Ленинград.
https://www.youtube.com/watch?v=lpn2Xw_llqg
Гергиев в Цхинвали.
https://www.youtube.com/watch?v=wDn_hivYK9A
Гергиев в Палмира.
https://www.youtube.com/watch?v=JVH0XzBY6Bs

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2265
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16033 -: Април 30, 2022, 18:47:46 »
Светице то си им е традиция
Именно. Това имах предвид.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16034 -: Април 30, 2022, 18:52:42 »
Рискът за Русия е голям.
И там има недоволни, както навсякъде, територията е огромна и диверсиите ще станат проблем.

Да!

Вчера или оня ден пуснах тук информация /но в момента не ми се рови!/ за наченки тук-там на "партизанска война"...

Донаборници иликвитоимсевикатам отказвали военна служба, за да не ги пратят на фронта ...

И започнали да горят оръжия!!!

Което е повече от естествена, но най-вече – ЧОВЕШКА РЕАКЦИЯ ...


Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16035 -: Април 30, 2022, 18:56:49 »
И тут необходимо учитывать несколько факторов:

Това не са сериозни оправдания. Всичко е трябвало да бъде отчетено при планирането.

Бе ти да не се водиш врагът с партиен билет? Какво все дуднеш? Путин не се ръковод от твоите умозаключения, сигурно даже не те и чете.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16036 -: Април 30, 2022, 18:58:47 »
След Геническ, Ленин се върна и в Новая Каховка

Ко туй "Новая Каховка" ...  :lol:

« Последна редакция: Май 01, 2022, 00:26:17 от Джиджи »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16037 -: Април 30, 2022, 19:03:03 »
Онврате, щото верно ми досади с гледната си точка, опираща до върха на носа ти.
Работата не е война Русия срещу украина, не знам дали го разбра изобщо досега. Работата е край на новия световен ред на англосаксите. Си ли в състояние да гледаш не от върха на носа си, а в по-широка перспектива? Нали знаеш, че безкрайно стеснената перспектива се превръща в гледна точка?

Ко ще спечели Русия, ако удари украина и спре газта? Не виждаш ли, че западът сам си спира газта или кляка на руските условия? Знаеш ли изобщо какви са целите на сегашната ситуация, ако те не са задължително твоите?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16038 -: Април 30, 2022, 19:09:56 »
не съм го проверявала



"Днес цял ден четох вестници" (с) Записки на един луд, Н.В. Гогол.
Първо, "The Hill"от 21.04.2022 - Yellen: European ban on Russian energy may do more harm than good , където министъра на финансите на САЩ Джанет Йелен с горчивина въздиша, цитирам изнесеното в заглавието: "Европейските санкции върху руските енергоресурси може да предизвикат повече вреди отколкото ползи". Не става ясно за кого са ползите и за кого вредите, обаче...
И после една стара статия на Блумберг от 1-ви април озаглавена простичко "Putin May Collect $321 Billion Windfall If Oil and Gas Keep Flowing" "Путин може да получи 321 милиарда долара ако нефта и газа продължат да текат". Там още присъства и думата "непредвидени", или "паднали от небето", но нея няма да я превеждам, щото за някого непредвидени, за някого предвидени.
Третото което прочетох, беше един доклад на Центъра за изследване на енергията и чистия въздух (CREA): "Financing Putinʼs war on Europe:
Fossil fuel imports from Russia in the first two months of the invasion", "Финансиране на войната на Путин срещу Европа (sic!): Вносът на изкопаеми горива от Русия през първите два месеца на инвазията".
Един виден диванен експерт като мен даже без да чете самите статии, само по заглавията вижда, че работата съвсем не върви натам накъдето я мислеха нашите управници. Колкото повече санкции налагат Америка и ЕС толкова повече пари получава Русия.
Смятано от 24 февруари насам, Русия е продала на ЕС енергоносители на сума 44 милиарда долара, което е два пъти повече отколкото за същия период през миналата година. Или с други думи, НИЕ СМЕ ПЛАТИЛИ ДВА ПЪТИ ПОВЕЧЕ от миналата година.
Доставките на втечнен газ са се увеличили с 20% (с какво мислите Полша си напълни хранилищата?), на тръбопроводен, с 10%. Доставките на нефт са намалели с 20%, а на въглища с 40%, но в резултат на увеличението на цените Русия е получила повече пари отколкото миналата година.
А да не говорим за увеличените доставки на трети пазари: на втечнен газ с 80%, на въглища с 30% и на нефт с 20%.
И ся след цялото това четене, имам две питанки: "кой на кого наложи санкции" и "оти го ручааме жабето?"

Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16039 -: Април 30, 2022, 19:13:59 »
Рискът за Русия е голям.
И там има недоволни, както навсякъде, територията е огромна и диверсиите ще станат проблем.

Да!

Вчера или оня ден пуснах тук информация /но в момента не ми се рови!/ за наченки тук-там на "партизанска война"...

Донаборници иликвитоимсевикатам отказвали военна служба, за да не ги пратят на фронта ...

И започнали да горят оръжия!!!

Което е повече от естествена, но най-вече – ЧОВЕШКА РЕАКЦИЯ ...

Джиджи не чети и не вярвай.
Не е така.
Аз няма да ти отговарям.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16040 -: Април 30, 2022, 19:19:26 »
Movements of carfo ships transporting Russian fossil fuels since Feb 24, 2022

Много коварен план. Да се удави Западът в газ и петрол и да се унищожи икономически.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16041 -: Април 30, 2022, 19:25:04 »
Movements of carfo ships transporting Russian fossil fuels since Feb 24, 2022

Много коварен план. Да се удави Западът в газ и петрол и да се унищожи икономически.


Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16042 -: Април 30, 2022, 19:30:15 »
Това е добро. Щерката все ме кани да рисувам, подарява ми помагала. Зер привира ми. Ша взема за начало и аз да си нарисувам носа.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16043 -: Април 30, 2022, 19:41:36 »
Ша взема за начало и аз да си нарисувам носа.

Аутопутрет?!?   :t0301:

Немам търпение ...

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16044 -: Април 30, 2022, 19:46:04 »
Цитат на: kаily

Ахахаха, това е супер  :lol:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16045 -: Април 30, 2022, 19:48:24 »
Кайли и от моята фемили имаш няколко лайка.
Всички я харесаха. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8893
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16046 -: Април 30, 2022, 19:49:54 »
Какво руснаците ще считат за победа и какво за поражение:


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16047 -: Април 30, 2022, 20:00:49 »
Какво руснаците ще считат за победа и какво за поражение:

Жълтото може да стане, но само с една четвърт, или една трета, в долния край. Всичко друго е немислимо. С тези налични сили. Трябва да си голям фантазьор, за да вярваш, че с тези сили Русия може да окупира цяла Украйна и да наложи своя ред с марионетно правителство. Не че нямаме и прецедент. Русия вече загуби в Афганистан, когато отказа да въведе допълнителни сили и реши, че с една армия може да контролира страната и да смаже една фанатична съпротива. Не знам чие "мнение" е това, но е доста пожелателно.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16048 -: Април 30, 2022, 20:04:13 »
Цитат на: lucho
Какво руснаците ще считат за победа и какво за поражение ...

Ако Полша и Румъния останат цели, а прибалтийските непревъзпитани - няма да е победа.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16049 -: Април 30, 2022, 20:06:08 »
Ами не. След капитулацията и края на военните действия операцията ще стане полицейска.
Има достатъчно руснаци в украйна от които да се формира полиция.
 
А за афганистан - недей.
Там руснаците ги уважават, а с натоту се подиграват :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16050 -: Април 30, 2022, 20:06:42 »
Ако Полша и Румъния останат цели,

Тоест Русия трябва да нападне и унищожи Полша, Румъния и прибалтийските държави? Много интересна идея. Пък после мен ме клеймят като диванен стратег. Имало и по-диванни.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8893
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16051 -: Април 30, 2022, 20:09:47 »
Малко "котелче" (щракнете върху картата, за да я видите в едър мащаб):


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16052 -: Април 30, 2022, 20:11:41 »
Quote (selected)
Ако Полша и Румъния останат цели,
Нека си останат цели.
Достатъчно е руснаците да натрият носа на "колективния запад", да го вкарат в кьошето за следващите 50 години и пуделите ще се кротнат.
После да му мислят триоките. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16053 -: Април 30, 2022, 20:16:19 »
Цитат на: otvrat
Пък после мен ме клеймят като диванен стратег. Имало и по-диванни.

Ти си тактик. Стратег е ЗИП-а. Аз не съм нито тактик, нито стратег. Аз съм Марс.
Или Червеният Конник, ако повече ти харесва  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16054 -: Април 30, 2022, 20:17:48 »
Тактик или трактик? :)))
П.П. Трактик от трактат.
ЕС е вреден за вашето здраве!


Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2587
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16056 -: Април 30, 2022, 20:20:49 »
Ко туй "Новая Каховка" ...
Сбъркали са, правописна грешка. Да се чете: "Новая Джиджовка" !
 :surr:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16057 -: Април 30, 2022, 20:21:00 »
Цитат на: buratinob
Тактик или трактик? :)))

Клав. на лаптопа ми лека-полека отива при Лодкаря.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8893
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16058 -: Април 30, 2022, 20:29:05 »
Коментар на Боян Чуков
Quote (selected)
От вчера най-важната новина е изказването на Владимир Путин. Руският президент обясни, че руската атомна бухалка е готова за всеки, който "пожелае да се намеси отвън в ситуацията „на Украине“ и създаде заплаха от стратегически характер - ударът ще бъде мълниеносен". Става ясно, че всички решения по този въпрос са взети.

Тъй като многократно бе повтаряно, че "ударът ще бъде нанасен върху центровете за вземане на решение", то възниква въпросът: „Кои са тези центрове?". Очевидно е, че решенията не се вземат в Киев от Зеленски или от ГЩ на ВСУ. Решенията се вземат във Вашингтон и Лондон.

Както написах преди време, "прозорецът на Овертон" за употреба на тактическо атомно оръжие бе отворен първоначално от американски военен експерт от институт към военната академия Уест Пойнт. После Виктория Нюланд се включи с изказване по темата. След нея Лавров заговори за световна война.

Необходимо е да се обърне внимание, че от американска страна темата се коментира освен от експерти и от служители на държавната администрация. От руска страна засега темата се повдига само в някое друго токшоу.

Но вече в предаването на Владимир Соловьов се чува "как бабахнем по Лондону" или някъде в САЩ. Руснаците също отвориха „прозореца на Овертон“ по темата пред руското обществено мнение.

Според руски източници 45-60% от украинската армия вече е неутрализирана. От Западна Украйна на изток се прехвърлят подкрепления за ВСУ в Донбас и около Харков. Реториката на Блинкен и Нюланд се различава от тази на Пентагона, който вербално се откръсти няколкократно от Държавния департамент.

Блинкен след срещата със Зеленски продължи с агресивни закани срещу Русия, но министърът на отбраната Лойд Остин, който също се ръкува с украинския президент, направи едно овъртолено изказване.

Някак между другото бе подминато едно много важно изказване на Борис Джонсън по време на посещението му в Индия. Индийците тържествено му намотаха на главата местна „чалма“ (тюрбан), която e предназначена за търговци. Символично и знаково! Джонсън в Индия "фалцово" допусна вероятността „Украйна да не спечели войната с Русия“.

Което е нещо ново!

Считам, че САЩ и Великобритания ще утилизират докрай Украйна във войната срещу Русия и ще използват максимално антируския мейстрийм в Европа за тотално икономическо обезкървяване на ЕС.

Следващите месеци ще наблюдаваме активизиране на замразени конфликти в Европа, Азия и не е изключено тези на Балканите около Босна и Херцеговина, както и Косово. В Приднестровието процесът вече е стартирал.

В този момент Русия има едно предимство пред САЩ и Великобритания. Ракетите „Кинжал“ (както се убедиха всички) нанасят поражения съизмерими с тактически ядрен взрив, но без радиация. Хиперзвуковото оръжие е едно стъпало преди тактическото атомно оръжие и едно стъпало след традиционните конвенционални въоръжения.

Във всички случаи се доближаваме до преминаването към ново по-високо ниво на противопоставяне на Русия с англосаксонското ядро и неговата подчинена периферия.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16059 -: Април 30, 2022, 20:31:29 »
Quote (selected)
Донаборници иликвитоимсевикатам отказвали военна служба, за да не ги пратят на фронта ...

И започнали да горят оръжия!!!
Джидженце, не беше ли "окръжия" душицо?
Извинявай, ако те притеснявам излишно.
 :t2619:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16060 -: Април 30, 2022, 20:39:12 »
Руският президент обясни, че руската атомна бухалка е готова за всеки, който "пожелае да се намеси отвън в ситуацията „на Украине“ и създаде заплаха от стратегически характер - ударът ще бъде мълниеносен". Става ясно, че всички решения по този въпрос са взети

Руските другари тука малко преиграват. Не е необходимо през ден да заплашват с ядрената бухалка. Лековато е. Обявили са го многократно, записали са го в официалната си военна доктрина, който трябва е наясно, че ще я развъртят. Излишно е постоянно да предупреждават. Само хранят западната пропаганда.

Неактивен sim4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 367
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16061 -: Април 30, 2022, 20:40:11 »


Донаборници иликвитоимсевикатам отказвали военна служба, за да не ги пратят на фронта ...

И започнали да горят оръжия!!!

Което е повече от естествена, но най-вече – ЧОВЕШКА РЕАКЦИЯ ...

Всеки който види някъде оръжие - се тупа по джобовете за кибрит, та да ги изгори..

Напълно нормална инстинктивна човешка реакция - тука се съгласявам ..

Неактивен sim4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 367
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16062 -: Април 30, 2022, 20:42:01 »
Ако Полша и Румъния останат цели,

Тоест Русия трябва да нападне и унищожи Полша, Румъния и прибалтийските държави? Много интересна идея. Пък после мен ме клеймят като диванен стратег. Имало и по-диванни.

Русия трябва да вземе Константинопол, да бие при Дабик и да обсади Ерусалим ..

А скоро ли ще е ?

Не скоро - още Сирия не е паднала ..

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16063 -: Април 30, 2022, 20:43:32 »
Всеки който види някъде оръжие - се тупа по джобовете за кибрит, та да ги изгори..

Не е всеки. Аз, като си видя пушките, отивам на лов. Кибрит търся да заля огъня за скарата.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16064 -: Април 30, 2022, 20:44:20 »
Руският президент обясни, че руската атомна бухалка е готова за всеки, който "пожелае да се намеси отвън в ситуацията „на Украине“ и създаде заплаха от стратегически характер - ударът ще бъде мълниеносен". Става ясно, че всички решения по този въпрос са взети

Руските другари тука малко преиграват. Не е необходимо през ден да заплашват с ядрената бухалка. Лековато е. Обявили са го многократно, записали са го в официалната си военна доктрина, който трябва е наясно, че ще я развъртят. Излишно е постоянно да предупреждават. Само хранят западната пропаганда.

Тов не е изказване на Путин, а на Боян Чуков, но нека да е по твоему.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8893
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16065 -: Април 30, 2022, 20:48:08 »
Точно така. Путин не е споменавал, че "мълниеносните удари" ще бъдат ядрени. Има и неядрени бойни глави.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16066 -: Април 30, 2022, 20:48:20 »
Quote (selected)
Тов не е изказване на Путин, а на Боян Чуков, но нека да е по твоему.
Ларж човек си ти, колега!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16067 -: Април 30, 2022, 20:57:25 »
Цитат на: otvrat
Всеки който види някъде оръжие - се тупа по джобовете за кибрит, та да ги изгори..
Не е всеки. Аз, като си видя пушките, отивам на лов. Кибрит търся да заля огъня за скарата.

Поляците набарат ли кибрит, горят руски знамена. Пък после се освинят от пиене и лапат мръвките сурови.
За полските зетьове не знам.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16068 -: Април 30, 2022, 21:08:19 »
Quote (selected)
Група цивилни напуснаха територията на завода "Азовстал" в Мариупол, предаде кореспондент на ТАСС от място. Излезли са общо 25 души, сред тях шест деца до 14 години.
https://glasove.com/novini/25-dushi-sa-napusnali-azovstal-sred-tyah-shest-detsa-do-14-g
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16069 -: Април 30, 2022, 21:42:53 »
тва за джи, да види как се палят оръжията! :nuts:

Quote (selected)
"НЕ ПУЩУ!" Женщины ШТУРМОМ БРАЛИ военкомат Закарпатья ПОБИЛИ СТЕКЛА и устроили бунт!

https://www.youtube.com/watch?v=vlLFizwDkC4

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16070 -: Април 30, 2022, 21:50:53 »
Според мен в подземията на Азовстал няма случайни хора. Там освен някой друг наемник или съветник, са националисти със семействата си. Руснаците са наясно. Там заложници според мен няма и не е имало. Не биха хабили ресурси за тях.
« Последна редакция: Април 30, 2022, 22:10:40 от dabedabe »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8893
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16071 -: Април 30, 2022, 21:55:27 »
Вечерен обзор от 20 ч. от Подоляка:

https://rutube.ru/video/80f15b9a6899b4347a0dbd490d8a8688/

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16072 -: Април 30, 2022, 22:03:05 »
https://www.facebook.com/anri.erinin/posts/2229725663848708

Делегацията на ООН и на Международният червен кръст в Мариупол с мисия за извеждане на цивилните от Азовсталь.

видео

Тия дали не си извеждат маймуните?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен sim4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 367
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16073 -: Април 30, 2022, 22:04:15 »
Цитат на: otvrat
Всеки който види някъде оръжие - се тупа по джобовете за кибрит, та да ги изгори..
Не е всеки. Аз, като си видя пушките, отивам на лов. Кибрит търся да заля огъня за скарата.

Поляците набарат ли кибрит, горят руски знамена. Пък после се освинят от пиене и лапат мръвките сурови.
За полските зетьове не знам.
Последно гориха яко знамена миналата година ..

Видях да горят на връх националния си празник 11 ноември ,  на ЕС и на Германия ..

"Флаг Германии сожгли на Марше независимости в ВаршавеОБЩЕСТВО».

https://www.youtube.com/shorts/FLwR8fzAtYQ

https://www.youtube.com/watch?v=Qy1H5L6U2Gs

https://www.youtube.com/watch?v=NUnlKxUiHYQ

Руско знаме до сега не съм видял да горят?
« Последна редакция: Април 30, 2022, 22:15:25 от sim4o »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23788
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16074 -: Април 30, 2022, 22:37:32 »
Quote (selected)
Планираните за изпращане на Киев бронирани машини „Мардер“ се очаква да създадат по-малко проблеми за „опитните украински бойци, които воюват от 2014 г.“ насам, смята бившият високопоставен германски представител в НАТО Ханс Лотар Домрьозе.
https://e-vestnik.bg/35754/dostavkata-na-tezhki-orazhia-za-kiev-logistichno-predizvikatelstvo-v-dve-fazi/
Глей ти!
Войната била започнала през 2014 година и украинците активно воювали от тогава не от февруари 2022. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8830
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16075 -: Април 30, 2022, 22:42:32 »
Лавров видял в Telegram съобщение от Близкия изток, със съвети, как да се успокоят хората, които не могат да заспят от тревоги заради военния конфликт между Русия и Украйна: Първо, представете си че то ва е някъде в Африка или Близкия изток, второ, че Украйна е Палестина, трето, че Русия - това са САЩ.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 401
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16076 -: Април 30, 2022, 22:44:08 »
https://www.facebook.com/anri.erinin/posts/2229725663848708

Делегацията на ООН и на Международният червен кръст в Мариупол с мисия за извеждане на цивилните от Азовсталь.

видео

Тия дали не си извеждат маймуните?
https://t.me/donezkiy/740
В данный момент колонна с эвакуированными с территории завода "Азовсталь" людьми прибыла в безыменное.
Происходит процесс проверки на причастность к боевым действиям против ДНР и ЛНР (так называемая фильтрация), так же оказывается вся необходимая медицинская помощь, предоставляется питание.

Эвакуация происходила при содействии сотрудников ООН и МККК

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16077 -: Април 30, 2022, 22:49:03 »
Защо нощем?

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 401
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16078 -: Април 30, 2022, 22:59:41 »
Защо нощем?
Според Александр Ходаковский:
Колонна транспорта выстроилась почти у самой Азовстали, миссия ОБСЕ инспектирует маршрут вывода гражданских, уже трижды поступали требования ещё дальше оттянуть позиции... Тем не менее, торги не прекращаются и уверенности, что эвакуация состоится сегодня, нет никакой.
https://t.me/aleksandr_skif/2118
Пазарлъци.

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 401
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16079 -: Април 30, 2022, 23:16:09 »
По «Азовстали». Поговорили с несколькими источниками непосредственно среди переговорщиков и коллегами, которые реально в теме. На данный момент ситуация такова. Пришло 77 автобусов под эгидой ООН. Зашли на завод не все. Наши согласились пропустить только то количество, которое необходимо для заявленного количества гражданских. Первые вышедшие 25 человек, о которых написал, @RtrDonetsk эвакуировались самостоятельно, не в рамках готовящейся гуманитарной акции. Позже вышли еще 20 - якобы уже от «азовцев», их отвезли в Безымянное на фильтрацию. Боевики, держа в заложниках оставшихся мирных, пытаются торговаться. Требуют чуть ли ни мест в автобусах, причем с оружием. Позиция наших по крайней мере на данном этапе - категорична. Только гражданские. И только через фильтрацию. Никаких кошек-мышек с неонацистами. Надеемся, что она такой и останется. Причин не проявлять принципиальность - нет. Переговоры продолжаются. Все это мало отличается от условного «Норд-Оста», Беслана и больницы, захваченной Басаевым. Та же самая картина, ровным счетом. Отметим все-таки, что собранная нами информация не является официальной.
https://t.me/wargonzo/6812