Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2095657 пъти)

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16380 -: Май 03, 2022, 22:26:25 »
Цитат на: Giuseppe
Секуко, молба - какъвто и да е отговора, моля да се приеме, че е поискан и да не се третира по правилата на форума.

Бих допълнил, че всички тук (сега) сме от един и същ отбор, дори да сме на различни мнения как трябва да играе нашият отбор, за да победи. Така че да спрем да се заяждаме и обиждаме за щяло и нещяло - на кого източниците в Телеграм и ЮТюб били по-верни, колко меко може да падне самолет, кой е кретен и т.н..

П.П. А които не са от нашия отбор, по-добре сами да си тръгнат и да си намерят техните места на трибуните на стадиона.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16381 -: Май 03, 2022, 22:27:27 »
Пак ли не разбра?

Но - първо, не обичам да ме подтикват да правя неща, които на подтикващите им се струва, че са полезни.
А в същото време непрекъснато дуднеш кво трябва да прави Путин вместо онова, което той прави, щото на теб си се струва, че са полезни.
Лицемерие ли е, неосъзнаване ли е, арогантност ли е?
Не можеш да си защитаваш правото да действаш според собствения си мисловен процес и в същото време непрекъснато да обясняваш какво да правят другите.
Твай.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16382 -: Май 03, 2022, 22:28:24 »
Цитат на: Giuseppe
Секуко, молба - какъвто и да е отговора, моля да се приеме, че е поискан и да не се третира по правилата на форума.

Бих допълнил, че всички тук (сега) сме от един и същ отбор, дори да сме на различни мнения как трябва да играе нашият отбор, за да победи. Така че да спрем да се заяждаме и обиждаме за щяло и нещяло - на кого източниците в Телеграм и ЮТюб били по-верни, колко меко може да падне самолет, кой е кретен и т.н..

П.П. А които не са от нашия отбор, по-добре сами да си тръгнат и да си намерят техните места на трибуните на стадиона.
Мъ и аз съм за тва де, просто го обявявам, да няма грешки.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16383 -: Май 03, 2022, 22:37:37 »
Quote (selected)
А в същото време непрекъснато дуднеш кво трябва да прави Путин вместо онова, което той прави.
Лицемерие ли е, неосъзнаване ли е, арогантност ли е?
Ааа... стоплиф!
Дрът човек, простено да ми е!
Дудна кво трябва да прави Путин, като по подразбиране, си е само мое мнение и дори често споменавам, че съм само диванен експерт. Убуу, спецЯлно за теб, вече ще слагам "експерт" ей така - в кавички.
По важното е, че Путин едва ли слуша такива диванни "експерти" като мен, но аз нямам друг начин да си изкажа мнението, разбираемо за всички дивенни експерти /забелязваш ли липсата на кавички?/, така, че да ме разберат точно.
Осъзнато го правя, не лицемернича, за арогантност...по скоро циничност, но колко пъти да го обяснявам вече - досаден ше стана.
пъ.съ.
Ся, има и още един нюанс - сори, не съм го осъзнал - като дудна, казах, Путин едва ли би ме прочел, но верно - изпускам, че има и от същата величина особи, които ме четат!
Едва ся го щракнах!
 :t2619:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16384 -: Май 03, 2022, 22:48:54 »
Quote (selected)
България и Чехия възнамеряват да поискат, подобно на Унгария и Словакия, изключение при налагането на ембарго върху вноса на петрол от Русия, предаде Франс прес, като се позова на неназовани дипломати и депутати от Европарламента.
Ся, накъдя сме?

Киро речи - твърдо нье!
Тия викат - друго!
Ооох, как ми липцва Джи, ама на - сам я напъдих!
 :t2618:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16385 -: Май 03, 2022, 22:50:21 »
Башка от горния ми пост, дали във връзка с онуй дет го е постнал коугата за указа на Путин, няа се окаже, че кой кво иска - ДГД?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 244
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16386 -: Май 03, 2022, 23:05:43 »
ми има, в съседна тема хора вече разказват, ходили са
Благодаря, Кайли, сега видях. Имам предвид, СЕГА видях, буквялно. За всички такива меропеиятия разбирам пост-фактум, жалко.
Дано има още. Трябва да се включа.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16387 -: Май 03, 2022, 23:06:12 »
Quote (selected)
България и Чехия възнамеряват да поискат, подобно на Унгария и Словакия, изключение при налагането на ембарго върху вноса на петрол от Русия, предаде Франс прес, като се позова на неназовани дипломати и депутати от Европарламента.
Ся, накъдя сме?

Киро речи - твърдо нье!
Тия викат - друго!
Ооох, как ми липцва Джи, ама на - сам я напъдих!
 :t2618:


Кво рече киро не е важно. Путин ни го вкара. Такова - изкара. така де - спре и ни го вкарва, ни го изкарва.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16388 -: Май 03, 2022, 23:06:33 »
Цитат на: Giuseppe
Ооох, как ми липцва Джи, ама на - сам я напъдих!

Един мой съученик (седяхме на един чин) твърди, че има собствено мнение. Като го попитах защо "собственото" му мнение винаги е 1към 1 с това, което говорят по новините (на амер. ни "нац." телевизии), с гордост заяви, че причината била, че вярвал на "хората, които разбират".
Трябвало е да стане преводач от/на английски.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16389 -: Май 03, 2022, 23:26:42 »
Цитат на: Giuseppe
Ооох, как ми липцва Джи, ама на - сам я напъдих!

Един мой съученик (седяхме на един чин) твърди, че има собствено мнение. Като го попитах защо "собственото" му мнение винаги е 1към 1 с това, което говорят по новините (на амер. ни "нац." телевизии), с гордост заяви, че причината била, че вярвал на "хората, които разбират".
Трябвало е да стане преводач от/на английски.
Щастлив си ти, колега!
Демек, почти, амен на 80% познаваш Джи.
Тъй излиза!
Аз...абе аз си останах...кво да разправям!
 :t2334:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16390 -: Май 03, 2022, 23:31:57 »
Пак е галене с перце. Забраната не се отнася за вече сключени и дългосрочни договори. А те всички са дългосрочни.
Всеки договор противоречащ на нормативната уредба има стойност на гъзпапир.
И така не е от вчера, а ощи от времето на първия рим :smokin:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16391 -: Май 03, 2022, 23:52:39 »
Ако си загрижен за децата и внуците си, иди на манифестация срещу даване на оръжия на кокаиновия. Ако не идеш, значи не си загрижен.

А има ли? Аз ще отида, ако се организира.

Тук на видеото викат, че утре в 15 ч пак ще има

https://www.vesti.bg/bulgaria/protesti-v-bylgariia-sreshtu-voenna-pomosht-za-ukrajna-6142573
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16392 -: Май 04, 2022, 00:04:37 »
Серия ударов по ж/д-путям — ракетным ударам за вечер подверглись шесть железнодорожных станций в центральных и западных областях Украины, заявил глава «Укрзализныця» Александр Камышин

Сегодня во Львове и Кировоградской области были нанесены ракетные удары по важным транспортным ж/д-узлам и электроподстанциям. Как сообщает глава «Укрзализныця» Александр Камышин, повреждения — тяжелые, задержано движение 14 поездов. Среди железнодорожников и пассажиров пострадавших нет.

Также сегодня был нанесен удар по инфраструктурному объекту в горном районе Закарпатья — это первая ракета, прилетевшая в западный регион. Уточняется, что удар пришелся по железнодорожной подстанции в Воловце.

«Попало» и по другим украинским регионам — в Винницкой области сработала система ПВО, сбиты две ракеты. Еще три ракеты сбиты в Одесской области, одна — под Киевом.
https://t.me/readovkanews/32742
« Последна редакция: Май 04, 2022, 00:16:50 от kas »

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16393 -: Май 04, 2022, 00:42:39 »
По принцип фуражките загряват бавно.

Да видим кога ще се сетят да извадят от строя Бескидския тунел ?

 :popcorn:

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16394 -: Май 04, 2022, 00:49:53 »
Независимые источники отмечают огромные потери ВСУ на Изюмском направлении.
Не считая тех, что забрали сами украинские формирования, и тех, кто сумел выползти сам, похоронными командами ВС РФ собрано и захоронено свыше 500 (!)  покойников ВСУ.
И это только с начала боев за н.п. Каменка.
https://t.me/voenkorKotenok/35756

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2587
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16395 -: Май 04, 2022, 00:53:55 »
От домашните и днескашният протест.

- Бил организиран от някаква частна инициатива и не са се разбрали с Костадинов и Възраждане - щото тези не трябвало да носят своите си знамена?!

Дрогаре, бесен съм! Едни и същи, пак и пак ПРОСТОТИИ. Кой да водел "бащина дружина".
- А бе вие ИДИОТИ ли сте, не стопляте ли какви са приоритетите и кое е най-важното?! Като оставим, че лакеите-предатели вече не се трогват от "протести", манипулират, лъжат, мажат, а и най-важното - не им им въобще пука, че се протестирало. Просто си карат както са им наредили САЩисаните паразити!

Наредено с особено перверзно удоволствие - направо както било при изнасилване за перверзника. И в този смисъл, утре щели "правилно-мислещите" да ходят при някой от паметниците за Съветската армия (май в парка) и да го обкичвали с знамена на укропите!? Ако бях по млад и пр. обстоятелства, щях да се разходя малко... И се чудя, няма ли сърцати хора да отидат така малко - на сгляда там с дървени аргументи?

Ега си гнусотията, ега си чудото, ще повърна още малко. ...

- Те това е идея - ще отида там да "подкрепям" и ще си бръкна в гърлото да понаквася наоколо!

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16396 -: Май 04, 2022, 01:11:54 »
Не виждам на Костадинов какъв му е бил проблема да излезе като останалите - под българско знаме, без да демонстрира политическа принадлежност. Аз именно затова досега отказвам да гласувам за него, защото напомня до болка ранния Сидеров с неговата мания за величие, прекалено високо самомнение и самочувствие - все едно сущии свръхчеловек. Докато не се появят политици които да мислят на първо място за общото, а не за себе си, да са готови да работят задружно с всички онези които споделят подобни идеи, нещата у нас няма да потръгнат, независимо в какво се кълнат те и колко правилни и верни приказки ни разправят.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16397 -: Май 04, 2022, 01:29:03 »
за сутки ВКС России уничтожили:

  — три украинских ЗРС С-300 — в районе Николаевки, Волчеяровки и Лисичанска;
  — ракетный комплекс "Точка-У";
  — ЗРК "Оса-АКМ";
  — четыре радиолокационных станции обнаружения воздушных целей в районах населенных пунктов Красный Лиман, Краматорск и Камышеваха;
  — радиолокационная станция контрбатарейной борьбы производства США;

https://ria.ru/20220503/tochka-u-1786682670.html

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16398 -: Май 04, 2022, 01:35:49 »
Само днес и вчера руснаците са унищожили общо 7 пускови системи С-300, ако добавим и още 3 от миналата седмица стават общо 10. Добра работа на ВКС.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16399 -: Май 04, 2022, 07:54:34 »
Quote (selected)
Если верить информации с украинской стороны, то результатами сегодняшних ракетных ударов стало следующее:

Львов. Минус три электростанции или подстанции, город частично обесточен, частично остался без интернета, проблемы с водоснабжением, но главной целью (как пишут) стала остановка ж/д движения на львовском направлении;

Закарпатье. Также сообщается о ракетных ударах в результате которых частично обесточены несколько посёлков городского типа;

Кировоград. Удары по объектам ж/д инфраструктуры;

Одесса, Николаев, Винница также сообщается об ударах, но пока информация уточняется.

На данные, которые поступают от шароварников нужно делать поправку: во-первых, они всегда врут; во-вторых, им запрещено разглашать об ударах и показывать результаты разрушений. Более точная информация будет завтра в сводках МО РФ.

В любом случае, даже если хохлы занижают степень демилитаризации, уже всё хорошо выглядит.

Любая поступающая информация будет дополняться. Завтра можно будет сравнить со сводками Минобороны

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16400 -: Май 04, 2022, 08:01:36 »
Quote (selected)
Не виждам на Костадинов какъв му е бил проблема да излезе като останалите - под българско знаме, без да демонстрира политическа принадлежност. Аз именно затова досега отказвам да гласувам за него, защото напомня до болка ранния Сидеров с неговата мания за величие, прекалено високо самомнение и самочувствие - все едно сущии свръхчеловек. Докато не се появят политици които да мислят на първо място за общото, а не за себе си, да са готови да работят задружно с всички онези които споделят подобни идеи, нещата у нас няма да потръгнат, независимо в какво се кълнат те и колко правилни и верни приказки ни разправят
И понеже ти и други като тебе по света и у нас едва ли ще дочакате да се появи идеалният според вас политик, ние, останалите, живеещи в България, защото сме избрали да живеем тук, в родината си, ще търпим всякакъв инструментариум на чужди интереси -  боковци, ристювци, славчовци, кирчовци, етцетера - да ни унищожат заедно с децата и внуците ни и заедно с България.
П.П. От моето семейство по бащина и майчина линия всички избраха да живеят в България, освен един първи братовчед и децата му, но той живее в чужбина отпреди 1989, децата му от бебета израснаха там.
« Последна редакция: Май 04, 2022, 08:14:40 от Zeitgeist »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16401 -: Май 04, 2022, 08:14:36 »

И понеже ти и други като тебе по света и у нас едва ли ще дочакате да се появи идеалният според вас политик, ние, останалите, живеещи в България, защото сме избрали да живеем тук, в родината си, ще търпим всякакъв инструментариум на чужди интереси -  боковци, ристювци, славчовци, кирчовци, етцетера - да ни унищожат заедно с децата и внуците ни и заедно с България.
  :thup: :thup: :thup:

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16402 -: Май 04, 2022, 08:18:00 »
В ГАНКОВОТО КАФЕНЕ
"— Пак са яли бой нашите!
— Как? — извикаха радостно учудени няколко гласа.
— Любобратич и Божо Петрович изтрeпали няколко хиляди турци — каза бай Мичо, който отпущаше по малко от новината, та да продължи удоволствието си.
— Браво, да са живи! — изкрещяха няколко гласа.
— И Подгорица взета — продължи бай Мичо.
Удивлението порасте до висока степен, като че е превзета не Подгорица, а Вена."
ИВАН ВАЗОВ
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16403 -: Май 04, 2022, 08:21:31 »
Quote (selected)
„БСП за България“ няма да подкрепи решение за износ на оръжие. Позицията на левицата остава непроменена, заявиха членове на парламентарната група и на Изпълнителното бюро на партията.
Толкоз, кой питаше вчера?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16404 -: Май 04, 2022, 08:24:04 »
Удивлението порасте до висока степен, като че е превзета не Подгорица, а Вена."
Вена не. До Одеса сме.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16405 -: Май 04, 2022, 08:34:55 »
Удивлението порасте до висока степен, като че е превзета не Подгорица, а Вена
За Вена не знам, но Беч със сигурност е превземан под червения байрак  :crying_with_laughter-3302:

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16406 -: Май 04, 2022, 08:38:35 »
Quote (selected)
Россия и Китай реализуют масштабный план по изоляции США от стран Латинской Америки

Первоисточник публикации: https://politikus.info/events/143519-rossiya-i-kitay-realizuyut-masshtabnyy-plan-po-izolyacii-ssha-ot-stran-latinskoy-ameriki.html
Politikus.info
Доколкото имам информация - и Африка, и Африка.

А природните богатства и младите са там. Иска само да се отърсят от отровната плесен на колонизаторите си, за което усилено съдействат яхналите застаряваща и без ресурси Ойропа с пламенните усилия на колониалната й администрация в лицето на фонлайнени и pro100кирчовци от всички полове.
« Последна редакция: Май 04, 2022, 08:48:38 от Zeitgeist »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16407 -: Май 04, 2022, 09:00:37 »
Quote (selected)
Доколкото имам информация - и Африка, и Африка.
И Африка, и Африка.
И не само икономически.
https://www.dnevnik.bg/sviat/2021/12/02/4289153_kitai_veche_postiga_celi_v_afrika_s_po-malko_pari_i/
https://pan.bg/view_article-58-528178-rusiya-syzdava-voenni-bazi-v-afrika.html
Ми кво друго да прави Китай с излишната си зелена шума и руснаците със останалите в повече застаряващи оръжия?
И за да не бъдем едностранчиви - и в Азия, и в Азия, нещо близкият изток започна да гледа с широко отворени очи на север и североизток.

 :nuts:
« Последна редакция: Май 04, 2022, 09:06:17 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16408 -: Май 04, 2022, 09:08:48 »
Да, Джузепе. То само на нашите медии, ППППта и Ристювци им се чини - небезплатно, че са част от "целия цивилизован свят" и неговите "ценности".

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16409 -: Май 04, 2022, 09:19:51 »
Да, Джузепе. То само на нашите медии, ППППта и Ристювци им се чини - небезплатно, че са част от "целия цивилизован свят" и неговите "ценности".
Просто за нашичките примитиви цивилизованият свят е там, откъдето им се подхвърлят центовете.
Нямай съмнение, че ако в даден момент палачинката се обърне и копейките ще залюбят и фенове на "фен" ще станат, че и не мойш се дореди от тях - първи са.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16410 -: Май 04, 2022, 09:25:44 »
Просто за нашичките примитиви цивилизованият свят е там, откъдето им се подхвърлят центовете.
Нямай съмнение, че ако в даден момент палачинката се обърне и копейките ще залюбят и фенове на "фен" ще станат, че и не мойш се дореди от тях - първи са.
Убедена съм. И ще се появят частите от биографиите им, които в момента не се споменават в уикито.

Светъл ден на всички!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16411 -: Май 04, 2022, 10:04:03 »
Не виждам на Костадинов какъв му е бил проблема да излезе като останалите - под българско знаме, без да демонстрира политическа принадлежност. Аз именно затова досега отказвам да гласувам за него, защото напомня до болка ранния Сидеров с неговата мания за величие, прекалено високо самомнение и самочувствие - все едно сущии свръхчеловек. Докато не се появят политици които да мислят на първо място за общото, а не за себе си, да са готови да работят задружно с всички онези които споделят подобни идеи, нещата у нас няма да потръгнат, независимо в какво се кълнат те и колко правилни и верни приказки ни разправят.
И аз не мога да разбера защо не е искал да излезе и "Възраждане" без знамената си. В края на краищата каузата е обща. Предполагам, че се е опасявал да не "яхне" някой протеста. Ами не, никой не го "яхна". Но като цяло Възраждане вършат много полезна работа и въпреки някои техни грешки като гореописаната, заслужават гласа ми и този на семейството ми.

Проф. Нако Стефанов каза в едно от интервютата си нещо много важно - българите ще повярват само на този, който докаже, че е готов на саможертва. Не казвам, че Костадинов е такъв, но имаше реална опасност украинските военни да го убият, когато отиде в Бесарабия, защото нашите власти го издали, че е "проруски" (по принципа "който не е с нас, е против нас").

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16412 -: Май 04, 2022, 10:24:10 »
И понеже ти и други като тебе по света и у нас едва ли ще дочакате да се появи идеалният според вас политик, ние, останалите, живеещи в България, защото сме избрали да живеем тук, в родината си, ще търпим всякакъв инструментариум на чужди интереси -  боковци, ристювци, славчовци, кирчовци, етцетера - да ни унищожат заедно с децата и внуците ни и заедно с България.
Аз не съм чакал, а гласувам когато има подходящ кандидат, последните десетина години това са малки партии които не могат да минат бариерата. Така, че за липса на гражданска позициия или подкрепа на продажното статукво - мекеретата изброени от теб - няма кой да ме обвини. Не съм аз виновен, че материала е лош, а политиците и журналистите - продажни.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16413 -: Май 04, 2022, 10:36:33 »
Сводка от 21 ч. снощи от Подоляка:

https://rutube.ru/video/8c7e128408319518c87d6195f4247006/

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16414 -: Май 04, 2022, 10:37:45 »



 „Защо да чакаме?
Щом Западът ни отказва стратегически отношения, нека поживее без Русия поне година.“

Ъхъ, само дето си ЗбъркАл карикатурата. Щото злободневната е:




Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16415 -: Май 04, 2022, 10:47:17 »
Туй е надгробен камък, нали?
Поздрави за опечалените - https://www.youtube.com/watch?v=IP0srxyioKo
*********   ✹    *********

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16416 -: Май 04, 2022, 10:55:37 »
Quote (selected)
Цитат на: Maximus II в Май 03, 2022, 19:35:18

    Не се разбира, не коментират, след указа на Путин, какво става с АЕЦ Козлодуй - уран, ремонти, резервни части?

Само след излизане от ЕС.

Ъхъ ...

Само че излизане от ЕС ти няма да дочакаш, независимо от това, че ти текат лигите кат' на тоя опосталял дърт пес:

:lol:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16417 -: Май 04, 2022, 11:03:46 »
Quote (selected)
Цитат на: lucho в Май 03, 2022, 21:53:44

    и ядрено гориво няма да има. От края на годината започва режим на тока.
    До окончателната победа на Русия, излизането ни от ЕС или разпада му, което настъпи първо.

Aбе ще си чакаме новия Девети Септември.
Айде още ено кученце кат' горното, дето ше чака да падне таванът ...  :t2824: :m1273:

« Последна редакция: Май 04, 2022, 11:45:11 от Джиджи »

Неактивен sim4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 367
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16418 -: Май 04, 2022, 11:15:58 »
Quote (selected)
Цитат на: lucho в Май 03, 2022, 21:53:44

    и ядрено гориво няма да има. От края на годината започва режим на тока.
    До окончателната победа на Русия, излизането ни от ЕС или разпада му, което настъпи първо.

Aбе ще си чакаме новия Девети Септември.
Айде още ено кученце кат' горното, дето ше чака да падне таванът!!!  :t2824: :m1273:

Мани ги - къф септември?

Протестите ще са още май месец ..

"Пътните строители остават в протестна готовност
01 май 2022 15:10..
.. „Обещано е, че до 10 май ще се реши казусът.
Договорите ни изтичат ..  Даваме срок на държавата да изпълни поетите ангажименти до средата на месеца!“




Теа викат септември , а Просто Киро чака да падне тавана  ..

Ми идват и ще ти блокират държавата, бе Киро!

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16419 -: Май 04, 2022, 11:18:53 »
Quote (selected)
Европейската комисия предложи днес ЕС да прекрати вноса на руски петрол, още руски банки да бъдат изключени от системата за международни разплащания SWIFT, както и да спре излъчването на три руски телевизии, предаде БТА в кореспонденция от Брюксел. Решение за налагане на предложените санкции трябва да вземе Европейският съвет.
...
Пред Европейския парламент председателят на ЕК Урсула фон дер Лайен съобщи, че новите санкции се предвижда да засегнат най-голямата руска банка СБЕРбанк (Sberbank), както и високопоставени военнослужещи, извършили военни престъпления в Буча и при обсадата на Мариупол.

Санкциите засягат и три руски телевизии, които Фон дер Лаейн не посочи конкретно, и те няма да могат да разпространяват програмата си в ЕС нито в ефир, нито онлайн.
https://business.dir.bg/ikonomika/shestiyat-paket-sanktsii-na-es-petrolno-embargo-sberbank-izvan-swift-spirane-na-televizii

Ето как се "изкачѝхме с 11 позиции в класацията "Свобода на медиите" Ние спряхме телевизиите преди два месеца!
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16420 -: Май 04, 2022, 11:25:24 »
Quote (selected)
Цитат на: lucho в Май 03, 2022, 21:53:44

    и ядрено гориво няма да има. От края на годината започва режим на тока.
    До окончателната победа на Русия, излизането ни от ЕС или разпада му, което настъпи първо.

Aбе ще си чакаме новия Девети Септември.
Айде още ено кученце кат' горното, дето ше чака да падне таванът!!!  :t2824: :m1273:
Бе таванът нема подне, ама нищо чудно сичкото "атлантик" да замине да плеви ориз край пазарджик.
Тва след тов. Си и монтиране обратно на "петолъчката"  :smokin:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16421 -: Май 04, 2022, 11:27:44 »
Цитат на: Джиджи
излизане от ЕС няма да дочакате

Няма, Жижи, няма, успокой се. Ще останем последните в ЕС, щото няма да можем да покрием критериите за излизане  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16422 -: Май 04, 2022, 11:30:33 »
 
Quote (selected)
Цитат на НорЧо:

Един мой съученик (седяхме на един чин) твърди, че има собствено мнение. Като го попитах защо "собственото" му мнение винаги е 1към 1 с това, което говорят по новините (на амер. ни "нац." телевизии), с гордост заяви, че причината била, че вярвал на "хората, които разбират".
   
Трябвало е да стане преводач от/на английски.

Щастлив си ти, колега!
Демек, почти, амен на 80% познаваш Джи.

Абе то всички тъдява отдавна си знаем и кътните зъби ...

Но с НорЧо сме си обещали да си останем приятелчета и дан'съ плюем взаимно, а единствено да се занасяме чат-пат помежду си!

Като по-горе, например ... :t0328:

« Последна редакция: Май 04, 2022, 11:54:33 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16423 -: Май 04, 2022, 11:31:37 »
Цитат на: 66
нищо чудно сичкото "атлантик" да замине да плеви ориз край пазарджик.

Няма. Ще избягат в САЩ и там ще берат памук, а надзиратели-негри ще размахват бичовете по мързелуващите  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16424 -: Май 04, 2022, 11:36:11 »
Цитат на: Джиджи
с НорЧо сме си обещали да си останем приятелчета

Ако отричаш укротерора над хората с руско самосъзнание в Окрайнината, няма да може да останем приятелчета.
Това ми е червената линия.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16425 -: Май 04, 2022, 11:37:29 »
Quote (selected)
Искаме Украйна да спечели тази война, но и да бъде способна да се възстанови след това. Трудно е да се предвидят необходимите суми - вероятно ще бъдат нужни неколкостотин милиарда евро по оценки на специалисти, добави тя. Председателят на ЕК предложи на евродепутатите да започне работата по подготовката за бъдещото възстановяване на Украйна след войната.
https://glasove.com/novini/fon-der-layen-do-6-mesetsa-es-spira-dostavkite-na-ruski-petrol

 :crying_with_laughter-3302: 
Американците се черпят - пробутаха и сметката за погребението.
Апропо, още ли ще се смеем на циганите с каруците или ще чакаме 10лв литъра, за да преоткрием конекрадството?

ПП В помощ на бъдещите пешеходци:
Продавам младо магаре на 2г. Женско Животни || Селскостопански животни || 800 лв. гр. Раковски днес 800 лв.: Продавам младо магаре на 2г. женско. Работливо Магаре. Носи на самар и тегли каруца. Магарето е послушно. Цена 800лв може и коментар по цената.
« Последна редакция: Май 04, 2022, 11:45:14 от Banana Joe »
*********   ✹    *********

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16426 -: Май 04, 2022, 11:40:37 »
Quote (selected)
Цитат на: Giuseppe в Днес в 09:19:51

    Просто за нашичките примитиви цивилизованият свят е там, откъдето им се подхвърлят центовете.
    Нямай съмнение, че ако в даден момент палачинката се обърне и копейките ще залюбят и фенове на "фен" ще станат, че и не мойш се дореди от тях - първи са.

Убедена съм. И ще се появят частите от биографиите им, които в момента не се споменават в уикито.

А ти, нали на УИКИТО НЕ верваше, МА?! :lol: :rotfl:

« Последна редакция: Май 04, 2022, 11:50:13 от Джиджи »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16427 -: Май 04, 2022, 11:48:00 »
Мани ги - къф септември?

Протестите ще са още май месец ..
Както вече - преди 100 лета - е предсказано:
"Септември ще бъде май",
но този път наопаки :).

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16428 -: Май 04, 2022, 12:05:18 »
Quote (selected)
Това, което виждате, не е, че САЩ се противопоставят
и стрелят в краката си, създавайки световна криза. Те
съзнават, че при световна криза цените на енергията
ще се повишат значително, което е от полза за
платежния баланс на САЩ. От полза и за петролните
компании, които контролират световната търговия с
петрол. След като изключат Русия от нея, цените на
селскостопанските култури ще се повишат значително,
а това също ползва Съединените щати като износител
на селскостопански продукти, особено ако попречат
на износа на украинска и руска пшеница. Това ще
създаде дългова криза за страните от третия свят,
падежите на задълженията на които предстоят. САЩ
ще могат да използват тази дългова криза, за да ги
принудят, или да се опитат да ги принудят да
продължават да приватизират и да продават
публичните си активи на САЩ – да продават
наследството си, за да получат пари за погасяване на
дълговете си и за внос на по-скъпия петрол и храни.
Стратегията на САЩ е да създадат световна криза,
която да представят като случайна. Бъдете сигурни, че
тези хора достатъчно четат вестници и знаят
очевидният резултат от това, което правят. Това,
което правят, е умишлено. Не мислете, че са тъпи. Те
са умни, те са зли, но не са тъпи.
Цялото тук: http://skandalno.net/global-research-%d0%bf%d1%80%d0%be%d0%ba%d1%81%d0%b8-%d0%b2%d0%be%d0%b9%d0%bd%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d0%bd%d0%b0-%d0%bd%d0%b0%d1%82%d0%be-%d1%81-%d1%80%d1%83%d1%81%d0%b8%d1%8f-%d0%b2-%d1%83%d0%ba%d1%80-190037/
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16429 -: Май 04, 2022, 12:10:09 »
Quote (selected)
предоставяне на следната помощ за страната му: продължаване на подкрепата за членство на Украйна в Европейския съюз; помощ за украинските граждани, бягащи от войната; осигуряване на възможност за изнасяне на украинското зърно във Варна; засилване на енергийното сътрудничество, в частност доставки на електроенергия от Украйна и природен газ; ремонтна дейност на украинска военна техника във военните предприятия на Република България; продължаване на доставките на хуманитарна помощ, в частност лекарства, дрехи, хранителни стоки.
https://www.vesti.bg/bulgaria/pp-predlozhiha-popravka-v-proekta-si-za-pomosht-za-ukrajna-6142597

ПРИРОДЕН ГАЗ?!  :t2824:
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен sim4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 367
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16430 -: Май 04, 2022, 13:08:44 »




Не разбирам що руснаците се занимават с тяговите подстанции, а просто на прекратят подаването на енергия от запорожката АЕЦ.  :smokin:

защото ще спрат електричеството и на обикновените хора :smokin:

И ?!?

В Сърбия как хвърляха по енергийната система графитни бомби?

руснаците?!

1. Ето го , какви руснаци те гонят ? :

"Графитена бомба е несмъртоносна бомба, използвана за да се смущава електроснабдителната мрежа. Работи като разпръсква изключително фини въглеродни влакна над електрически съоръжения (далекопроводи, подстанции и др.), причинявайки къси съединения, водещи до парализа на енергийните системи в дадения район. Безобидна е за хората..  НАТО я използва на 2 май 1999 г., когато по време на бомбардировките в Югославия е изпитан боеприпасът BLU-114/B. Резултатът е изкарването от строя на над 70% от електроснабдяването на Югославия.
На 7 май оръжието е използвано отново.."


Знанието!
То сляпото окато прави!

А на някакви люде по Земята им се струва, че всички новини за оръжие, не може да са свързани с други, освен с руснаци.. Помня моя приятел Сгугни от форума на "СЕГА" лумкаше, под път и над път руски оръжейни новини и му се струваше, че всичкото оръжие на планетата е руско ..
Не, не навсякъде където се споменава за оръжие - непременно има руснаци!


2.ВЕЧЕ са ме прочели ..

"Российские военные уничтожили шесть подстанций .. 10:48, 04.05.2022 .. Российские военные ударами высокоточного оружия уничтожили шесть украинских тяговых электроподстанций ..
Источник : https://realnoevremya.ru/news/249625-vs-rossii-unichtozhili-na-ukraine-podstancii-po-kotorym-shlo-oruzhie-iz-ssha


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16431 -: Май 04, 2022, 13:12:08 »
ремонтна дейност на украинска военна техника във военните предприятия на Република България;

Вчера колеги се чудеха, как ще ремонтираме военна техника на Украйна, бе не се ли сещате как, някои мислещи се за големи умници (измамници), за да покрият другарката Нинова, са измислили следната врътка, вкарват военен скрап от Украйна и го скриват някъде, после изнасят наша военна техника за укрите, уж че това е ремонтираната, може да си дадат труда да внимават внасяната и изнасяната да са горе-долу от един и същ вид, а може и да не се престарават.

Искайте на Нинова оставката!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16432 -: Май 04, 2022, 13:39:28 »
https://www.vesti.bg/bulgaria/pp-predlozhiha-popravka-v-proekta-si-za-pomosht-za-ukrajna-6142597

От горния сайт – Даниел Митов от ГЕРБ:

Quote (selected)
"Срамота е посланик да изпраща на друга държава писмо за решаване на вътрешнополитически проблеми"

Баси тъпото парче!!!

Щото туй не са ли "вътрешнополитически проблеми и на двете страни?!?
А за ВЗАИМОПОМОЩ да си чувал някога, Митов, въпреки че ни беше и външен министър ... :t0135:

« Последна редакция: Май 04, 2022, 13:57:58 от Джиджи »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16433 -: Май 04, 2022, 13:44:42 »
Quote (selected)
.Искайте на Нинова оставката!
Аз искам оставката на Народното събрание, което не взема решения според Българската конституция, българските закони и българския национален интерес, а според нарежданията на някакъв си чужд посланик на чужда страна, основателно наречена 404, в която вилнеят върли нацисти, в която се гориха живи хора и която избива собствените си граждани.
Кому е нужен тоз сбиреток.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16434 -: Май 04, 2022, 13:50:22 »
А от същия сайт аз ще извадя отделните видове поискана помощ, за да бъде всичко по-ясно и прегледно, за което благодаря на PlaNed

Предоставяне на следната помощ за Украйна:

продължаване на подкрепата за членство на Украйна в Европейския съюз;

– помощ за украинските граждани, бягащи от войната;

осигуряване на възможност за изнасяне на украинското зърно във Варна;

– засилване на енергийното сътрудничество, в частност доставки на електроенергия от Украйна и природен газ;

ремонтна дейност на украинска военна техника във военните предприятия на Република България;

– продължаване на доставките на хуманитарна помощ, в частност лекарства, дрехи и хранителни стоки.

« Последна редакция: Май 04, 2022, 14:00:37 от Джиджи »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16435 -: Май 04, 2022, 13:53:35 »
Quote (selected)
"Отбелязвам, че всеки транспорт на Северноатлантическия алианс, пристигнал на територията на страната с оръжие или материали за нуждите на украинските въоръжени сили, се счита от нас като легитимна цел за унищожение", каза Шойгу."
https://glasove.com/novini/shoygu-vseki-transport-na-nato-s-orazhie-na-teritoriyata-na-ukrayna-e-legitimna-tsel-za-unishtozhenie

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16436 -: Май 04, 2022, 14:11:37 »
А на Шойгу му е още доста рано, и не само "рано", но ИЗОБЩО !!! :)))

« Последна редакция: Май 04, 2022, 14:30:10 от Джиджи »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16437 -: Май 04, 2022, 14:37:32 »
абе що не изолирате повредените холограми? Изкуственият интелект се бъгна и всичките му тролове откачиха.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16438 -: Май 04, 2022, 14:43:29 »
що не изолирате повредените холограми?
Аз "уж" съм пуснал щорите, но пак да чета репостове в отговорите...
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #16439 -: Май 04, 2022, 14:46:52 »
Аз тролове, даже дълбоко замаскирани, не храня. Особено пък в тая криза. Игнорирам отвсякъде.