Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 20:56:14

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2040522 пъти)

buratinob, Giuseppe и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17040 -: Май 10, 2022, 22:15:04 »
Малко допълнение към Максимуса.

В "Газпроме" не видят препятствий для продолжения поставок газа в Европу через ГИС "Сохрановка", заявил официальный представитель компании Сергей Куприянов.
Ранее "Оператор ГТС Украины" заявил, что с 07:00 11 мая из-за форс-мажорных обстоятельств будет прекращен транзит через "Сохрановку" и компрессорную станцию "Новопсков", которые перешли под российский контроль. На долю последней приходилась около трети топлива, поставляемого из России в Европу, — до 32,6 миллиона кубометров в сутки.

https://ria.ru/20220510/gazprom-1787789152.html

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17041 -: Май 10, 2022, 22:25:41 »
Битката за "Салют-7", не знаех тая история, американците имали план, да превземат станция "Салют" със  своя совалка:

https://www.youtube.com/watch?v=Wxhv6GOLZqE
Вие си ги избрахте!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17042 -: Май 10, 2022, 22:31:28 »
Със спиране на газопровода, Пак някакво изнудване е запланувано! От тези паразити само гадости могат да се очакват и да ги вършат!
Водата на западните куратори-Табакита им се е вдигнала вече до веждите и паниката ги обхваща все повече.

Даже днес май, онази повънкашната зелено-сащисана краставица Бербок ли бе, какво там, са я замеряли с яйца във Вуппертал... Скоро ще ги замерят и с други, по-твърди предмети. Последните сказки на Хазин дават обяснението Защо и Докога.

Ето ви една проникновенна песен и много силно изпълнение със знаменателен текст от Ярослав Дронов, ака "Шаман" - ВСТАНЕМ!

- Нищо още не е загубено! Победата ще бъде наша! На всички нормални хора, на децата на Съзиданието!
https://www.youtube.com/watch?v=pjZZusU0nkk

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17043 -: Май 10, 2022, 23:22:51 »
Със спиране на газопровода, Пак някакво изнудване е запланувано! От тези паразити само гадости могат да се очакват и да ги вършат!
Водата на западните куратори-Табакита им се е вдигнала вече до веждите и паниката ги обхваща все повече.

Даже днес май, онази повънкашната зелено-сащисана краставица Бербок ли бе, какво там, са я замеряли с яйца във Вуппертал... Скоро ще ги замерят и с други, по-твърди предмети. Последните сказки на Хазин дават обяснението Защо и Докога.

Ето ви една проникновенна песен и много силно изпълнение със знаменателен текст от Ярослав Дронов, ака "Шаман" - ВСТАНЕМ!

- Нищо още не е загубено! Победата ще бъде наша! На всички нормални хора, на децата на Съзиданието!
https://www.youtube.com/watch?v=pjZZusU0nkk

Не знам дали ще я замерят, но преди малко разбрах, че немците няма как да се запасят и с някакво нормално брашно, изпарило се е... И става дума за западна Германия И са  основно на рапица от близо месец. Подчертавам - това е западна Германия На 50 километра от Амстердам

п. п. Слава Богу, че зетят германец никога не ме е смятал за параноичка и от повече от четири месеца се е скъсал и успешно пазарувал по моята методика. Човекът е върло организиран и е сравнително доволен от себе си...и най-вече от мен. Винаги е бил впечатлен от непреходния соцразум

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17044 -: Май 10, 2022, 23:24:26 »
Польский журналист попытался спровоцировать российского посла. "На вас кровь украинского народа, которую символизирует эта краска, как вы себя чувствуете?", - начал польский журналист.
"На мне сироп", - ответил Сергей Андреев.
- "Но он символизирует кровь.."
"Он символизирует инсценировку. Инсценировку тут и инсценировку в Буче", - ответил посол.

Уважуха таким послам
t.me/nationconsunion/10691

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17045 -: Май 10, 2022, 23:37:14 »
Операция по атаке острова Змеиный разрабатывалась британскими военными. Генеральный штаб Вооруженных сил Украины был против проведения штурма, но президент и верховный главнокомандующий к мнению генералов не прислушался.
Итогом «своеволия» Зеленского стали значительные потери ВСУ при неудачной попытке штурма острова. В Министерстве обороны РФ штурм Змеиного назвали «бездумной пиар-акцией» киевского режима.
За последние трое суток ВСУ потеряли в районе Змеиного 30 беспилотных летательных аппаратов, включая 9 БПЛА «Байрактар ТБ-2», 3 бомбардировщика Су-24, 1 истребитель Су-27, 10 вертолетов Ми-8 и Ми-24. В том числе три вертолета с десантниками на борту были сбиты в воздухе.

https://www.mk.ru/politics/2022/05/10/ria-novosti-zelenskiy-prikazal-shturmovat-zmeinyy-vopreki-mneniyu-genshtaba.html

Естествено. Какво пък толкова значи за бабичката в Бънкингам един Бездай. Мръсни англосакси бокуци!

Трябя да им знаеш езика на тази гад - за да ги тъпчеш по устав. И то грамотно, щото повечето от тях дори не си знаят граматиката...на собствения език. Гето...

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17046 -: Май 11, 2022, 00:18:31 »
Продолжение истории: В Риге к мемориалу Освободителям от немецко-фашистских захватчиков сегодня весь день продолжают нести цветы взамен тех, которые были убраны утром трактором. Люди считают своим долгом почтить память воинов-освободителей.

За весь день рядом с памятником образовался настоящий цветочный ковер
https://t.me/boris_rozhin/48071

❗️Памятник Освободителям в Риге оцепила полиция — людей не подпускают к мемориалу
Сотрудники правоохранительных органов выстроились вдоль линии, где заканчиваются цветы, не подпуская никого к мемориальному комплексу.
https://t.me/readovkanews/33488
« Последна редакция: Май 11, 2022, 00:25:36 от kas »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17047 -: Май 11, 2022, 06:00:04 »
Със спиране на газопровода, Пак някакво изнудване е запланувано!

Няма нужда от изнудване. И НАТО да нападне Русия, Газпром ще продължава да снабдява с газ Европа до последната капка. Изглежда малцина долавят шизофренната ситуация. В Украйна върви война на унищожение, Русия е превърната от гаври в международен парий, но Газпром си транзитира газ през Украйна и даже любезно си кореспондира с украинската страна. За транзитните такси, естествено. Любопитно ми е в коя банка плащат на "фашистка" Украйна за транзита.
« Последна редакция: Май 11, 2022, 08:23:54 от otvrat »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17048 -: Май 11, 2022, 08:50:52 »
Сводка от снощи в 21 ч. от Подоляка:

https://zen.yandex.ru/video/watch/627aaf06e0ded04003baa027

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17049 -: Май 11, 2022, 09:40:15 »
Няма нужда от изнудване. И НАТО да нападне Русия, Газпром ще продължава да снабдява с газ Европа до последната капка. Изглежда малцина долавят шизофренната ситуация. В Украйна върви война на унищожение, Русия е превърната от гаври в международен парий, но Газпром си транзитира газ през Украйна и даже любезно си кореспондира с украинската страна. За транзитните такси, естествено. Любопитно ми е в коя банка плащат на "фашистка" Украйна за транзита.
Тази война е огромна трагедия за руския народ – за хората и в РФ, и в Украйна, навсякъде, където е Русия. Този народ воюва сега със себе си на собствената си територия за превелико удоволствие на вечните си врагове. Избиват се десетки хиляди, съсипват се градове и села.
Но трагедията, ужасът, всички нещастия и унижения са за обикновените хора, а олигарсите и властта си въртят търговията, водят „преговори“, планират и организират „пандемии“ в братска прегръдка с любимите си западни партньори.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2726
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17050 -: Май 11, 2022, 10:12:00 »
Тази война е огромна трагедия за руския народ – за хората и в РФ, и в Украйна, навсякъде, където е Русия. Този народ воюва сега със себе си на собствената си територия за превелико удоволствие на вечните си врагове. Избиват се десетки хиляди, съсипват се градове и села.
Но трагедията, ужасът, всички нещастия и унижения са за обикновените хора, а олигарсите и властта си въртят търговията, водят „преговори“, планират и организират „пандемии“ в братска прегръдка с любимите си западни партньори.
егаси и лицемерното изказване
капитализъм, бре. какво братство, какви чудесии.
такова примитивно пропагадничене идва доста в повечко.

айде стига ни храни с лозунги кат за малоумни, бива ли?

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17051 -: Май 11, 2022, 10:19:45 »
Войната за Русия си е отечествена. И това го осъзнават повечето руснаци, затова е и висока подкрепата за действията на Путин. И може би за първи път, тя войната, не се води на тяхна територия. Малко, ако бяха се забавили, то трябваше да я почват от Крим.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17052 -: Май 11, 2022, 10:21:05 »
Бе малко не е в реда на нещата, администратор да взема отношение в дискусиите с пряко участие. Има инструменти предостатъчно. Има и раздел дето се обяснява мотивацията.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17053 -: Май 11, 2022, 10:25:55 »
егаси и лицемерното изказване
капитализъм, бре. какво братство, какви чудесии.
такова примитивно пропагадничене идва доста в повечко.

айде стига ни храни с лозунги кат за малоумни, бива ли?
Разбирам, че теб, премъдри, не те удържа да плюеш по мен от позицията си на безнаказаност, но което написах са факти, а не пропаганда. И много хора, и неведнъж, обръщат внимание точно на същите факти.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2726
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17054 -: Май 11, 2022, 10:31:10 »
Бе малко не е в реда на нещата, администратор да взема отношение в дискусиите с пряко участие. Има инструменти предостатъчно. Има и раздел дето се обяснява мотивацията.
Глупости на търкалета.
Сериозно, много дразни, кагато баш провокаторите искат, дори изискват да бъдат оставяни да си веят коня необезпокоени.
При демонстрация на липса на чуваемост и при невъзприемането на намеци от страна на дразнителите - няма друг подход за модериране.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2726
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17055 -: Май 11, 2022, 10:35:09 »
Разбирам, че теб, премъдри, не те удържа да плюеш по мен от позицията си на безнаказаност, но което написах са факти, а не пропаганда. И много хора, и неведнъж, обръщат внимание точно на същите факти.
ми не, чиста пропаганда е.
и да се бие на чувства и да се отъждествява рф със рсфср и дори със ссср си е елементарен пропаганден похват.

а по-пропагандно и обезфактено от “всички виждат„ и “много хора еди-какво-си“ просто няма.

айде да се уважаваме, бива ли?
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17056 -: Май 11, 2022, 10:38:19 »
Ама то съвършени хора няма. Всеки възпитан човек се коригира.  Като се заяжда някой постоянно, мълчиш и функция игнор. Вярно, функцията ви е да следите за реда, но не е нужно престараване. Който каздиса от опеката, се маха. Никой не е вързан тук. Стои заради събеседниците, а не заради вас лично. Намирам кусури на аменеменема на моменти, ама и аз си имам кусури, и не драматизирам. На таз тема повече няма да се обаждам. Мисля че е полезно да се знае мнението на всеки.
« Последна редакция: Май 11, 2022, 10:45:42 от dabedabe »

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2726
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17057 -: Май 11, 2022, 10:44:49 »
Ама то съвършени хора няма. Всеки възпитан човек се коригира.  Като се заяжда някой постоянно, мълчиш и функция игнор. Вярно, функцията ви е да следите за реда, но не е нужно престараване. Който каздиса от опеката, се маха. Никой не е вързан тук. Стои заради събеседниците, а не заради вас лично.
е това винаги ме е кефило.
като почнат да ме убеждават мен да туря някои на игнор.
това адекватно ли е? самата идея модератор да не чете това, което модерира?

такива изказвания са сериозна обида за интелекта на администрацията.

Значи - какъвто пример има -някои да псува тук на майка, а аз да не го чета и да не го банна, щото по-преди тоя някои игнорирал молбите ми да спре да троли, и аз съм го турил - по ваш съвет - на игнор?

ай сиктир...

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17058 -: Май 11, 2022, 10:48:22 »
Последно. Аз не бих се изразил точно така. Бързате и не вниквате винаги в позициите/мненията. Е, не е трагедия. Както казал поетът ... .
...............
Така и не разбрах какво толкоз ви дразни Барми. И той е скептик като всички тук.
« Последна редакция: Май 11, 2022, 11:01:07 от dabedabe »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17059 -: Май 11, 2022, 10:48:39 »
ми не, чиста пропаганда е.
Кое именно е пропаганда? Че Украйна е Русия? Че украинският народ е част от руския? Че измират много хиляди? Или че олигарсите на двете държави въртят търговия помежду си, докато държавите воюват?
Quote (selected)
и да се бие на чувства и да се отъждествява рф със рсфср и дори със ссср си е елементарен пропаганден похват
И къде видя да правя такова отъждествяване точно аз? Щото тук доста други го правят, а не аз.
Quote (selected)
а по-пропагандно и обезфактено от “всички виждат„ и “много хора еди-какво-си“ просто няма
Кое според теб е „обезфактено“? Изобщо кое конкретно от изброеното се опитваш да оспориш?
Quote (selected)
айде да се уважаваме, бива ли?
Ами почни с това да се въздържаш от нападки и квалификации. В момента правиш точно това и е неоснователно.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2726
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17060 -: Май 11, 2022, 11:01:47 »
ми не, чиста пропаганда е.
Кое именно е пропаганда? Че Украйна е Русия? Че украинският народ е част от руския? Че измират много хиляди? Или че олигарсите на двете държави въртят търговия помежду си, докато държавите воюват?
именно.  олигарсите . капитализъм. а не социализъм. продължаваш да се правиш на неразбрал?

Quote (selected)
Quote (selected)
и да се бие на чувства и да се отъждествява рф със рсфср и дори със ссср си е елементарен пропаганден похват
И къде видя да правя такова отъждествяване точно аз? Щото тук доста други го правят, а не аз.
виж по-горе. пренасяш качествата и политиката на ссср върху капиталистическата рф и явно не схващаш, че такава екстраполация е недопустима по много причини.

Quote (selected)
Quote (selected)
а по-пропагандно и обезфактено от “всички виждат„ и “много хора еди-какво-си“ просто няма
Кое според теб е „обезфактено“? Изобщо кое конкретно от изброеното се опитваш да оспориш?
пропаганда е да третираш някого, че не живее според чужди лозунги с единствен аргумент - не с факт, а с лишеното от всякакво съдържание - “всички знаят“...

Quote (selected)
Quote (selected)
айде да се уважаваме, бива ли?
Ами почни с това да се въздържаш от нападки и квалификации. В момента правиш точно това и е неоснователно.
написал съм основанията си да ти направя бележка.
това, че не те кефят и ги игнорираш си е твой проблем.


тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17061 -: Май 11, 2022, 11:09:36 »
Тази война е огромна трагедия за руския народ – за хората и в РФ, и в Украйна, навсякъде, където е Русия. Този народ воюва сега със себе си на собствената си територия за превелико удоволствие на вечните си врагове. Избиват се десетки хиляди, съсипват се градове и села.
А преди това не воюваха сами със себе си? Не избиваха десетки хиляди руски и украински жени и деца в Донбас? Не съсипваха градове и села?
Сега ли започна всичко, със СВО? Може би трябваше да изчакат с операцията та да могат укрофашистите да смажат ЛДНР?

Ей, пак не ни угодиха тия руснаци!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17062 -: Май 11, 2022, 11:11:05 »
Quote (selected)
айде стига ни храни с лозунги кат за малоумни, бива ли?
Разбирам, че теб, премъдри, не те удържа да плюеш по мен от позицията си на безнаказаност, но което написах са факти, а не пропаганда. И много хора, и неведнъж, обръщат внимание точно на същите факти.

тебедетонема да си вземеш фактите (в същност гнусна наглосакска пропагада) и да ги завреш на  :t2407: !
Само пълен идиот не може да разбере, войната е ОТЕЧЕСТВЕНА ЗА РФ, която е поставена да търпи възможност на НАТО за някалко минути да й прати ракети в Москва, независимо от гръмките обещания НИТО ЕДИН ИНЧ НА ИЗТОК!
САМО ДОБРЕ ФИНАНСОВО СТИМУЛИРАН ПРАДАЖНИК- :pissed-891: НЕ ОСЪЗНАВА ТОВА!
« Последна редакция: Май 11, 2022, 11:25:11 от паралелепипед »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17063 -: Май 11, 2022, 11:21:18 »
Ний сме зрители. Все пак руснаците сами се докараха дотук. ГДР, Унгария, Чехословакия, Афганистан.
Все сметки без кръчмаря. Западняците наблягат на финансовата страна, и така трябва. Но с отношението към Русия тотално грешат, мисля. Дано сме живи, да видим, и да е за добро за света.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17064 -: Май 11, 2022, 11:24:36 »
именно.  олигарсите . капитализъм. а не социализъм. продължаваш да се правиш на неразбрал?
Аха, значи това, че понеже в Русия имало капитализъм, имало и олигарси, оправдава тези олигарси да захранват украинските, за да може последните по-успешно да поддържат войската, която стреля срещу руснаци? На мен ми се вижда неморално дори при капитализъм, ама както ти кажеш да бъде.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2726
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17065 -: Май 11, 2022, 11:29:26 »
именно.  олигарсите . капитализъм. а не социализъм. продължаваш да се правиш на неразбрал?
Аха, значи това, че понеже в Русия имало капитализъм, имало и олигарси, оправдава тези олигарси да захранват украинските, за да може последните по-успешно да поддържат войската, която стреля срещу руснаци? На мен ми се вижда неморално дори при капитализъм, ама както ти кажеш да бъде.

не следва и трябва да си или пълен дебил, за да го твърдиш, или прост пропагандист.

капитализъм. нещо имаше там за процентите печалба и престъпленията.
припомни си го, преди пак да пльокаш красиво изглеждащи стари лозунги тук.

братски, викаш, народи. като индийци и пакистанци. като сърби и хървати.

айде стига с малоумната пропаганда.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17066 -: Май 11, 2022, 11:31:09 »
Все пак руснаците сами се докараха дотук. ГДР, Унгария, Чехословакия, Афганистан.
Аз това не го разбирам? Да не би да е трябвало, както в  Корея, Виетнам, ... Афганистан? Да не изброявам всичките.   

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17067 -: Май 11, 2022, 11:31:55 »
Сега ли започна всичко, със СВО? Може би трябваше да изчакат с операцията та да могат укрофашистите да смажат ЛДНР?
Къде видя да казвам това? И именно понеже не започна сега, а преди години, какво прави Русия през тези години? Натика ЛДНР в „Мински договорености“, спирайки успешните тогава военни действия на републиките. Въртя търговия с Украйна, която с тези пари изгради огромна и действаща войска, докато гърмеше безспир по Донбас? Казваш  „може би трябваше да изчакат ...“ – ами те не само чакаха, а помагаха да стане по-зле.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17068 -: Май 11, 2022, 11:34:17 »
братски, викаш, народи
Нито „викам“, нито съм казал „братски народи“. „Братски народи“ казват Путин и Лавров. Не са братски, един народ е. Сега разделен.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17069 -: Май 11, 2022, 11:36:26 »
Сега ли започна всичко, със СВО? Може би трябваше да изчакат с операцията та да могат укрофашистите да смажат ЛДНР?
Къде видя да казвам това? И именно понеже не започна сега, а преди години, какво прави Русия през тези години? Натика ЛДНР в „Мински договорености“, спирайки успешните тогава военни действия на републиките. Въртя търговия с Украйна, която с тези пари изгради огромна и действаща войска, докато гърмеше безспир по Донбас? Казваш  „може би трябваше да изчакат ...“ – ами те не само чакаха, а помагаха да стане по-зле.
Не мисля, че в онова време РФ беше готова за това, което прави в момента! Щеше да си е чисто самоубийство, тогава!
Така че, направи тогава, а и сега, всичко според възможностите си. Годините ги използва за подготовка. Има резултат!

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2726
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17070 -: Май 11, 2022, 11:36:50 »
Сега ли започна всичко, със СВО? Може би трябваше да изчакат с операцията та да могат укрофашистите да смажат ЛДНР?
Къде видя да казвам това? И именно понеже не започна сега, а преди години, какво прави Русия през тези години? Натика ЛДНР в „Мински договорености“, спирайки успешните тогава военни действия на републиките. Въртя търговия с Украйна, която с тези пари изгради огромна и действаща войска, докато гърмеше безспир по Донбас? Казваш  „може би трябваше да изчакат ...“ – ами те не само чакаха, а помагаха да стане по-зле.

и?

защо капиталистическа русия е трябвало да се държи иначе?
какво те кара да имаш други очаквания?
кво им пука на капиталистите за нещо, от което нямат печалба?

те това ти го бия в челото от сума ти време, ти пак подскачаш напружинка.

не може даси толкова тъп - форума няма да понесе и мъжко джиджи.
значи си пропагандист и провокираш.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17071 -: Май 11, 2022, 11:40:09 »
На мен ми се вижда неморално дори при капитализъм

Не само е неморално, но е престъпно по отношение на собствения народ. Руснаци гинат на фронта, народът ще понесе цялата тежест на невижданите санкции, но те продължават да си търгуват с онези, които открито заявяват, че искат да ги унищожат. И се хвалят по телевизорите колко много са продали на "вражеските държави" и "Европа не можела без техните ресурси".Пълна шизофрения!

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2726
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17072 -: Май 11, 2022, 11:43:44 »
На мен ми се вижда неморално дори при капитализъм

Не само е неморално, но е престъпно по отношение на собствения народ. Руснаци гинат на фронта, народът ще понесе цялата тежест на невижданите санкции, но те продължават да си търгуват с онези, които открито заявяват, че искат да ги унищожат. И се хвалят по телевизорите колко много са продали на "вражеските държави" и "Европа не можела без техните ресурси".Пълна шизофрения!

именно.

капитализъм.

и за руския капитализъм са се загрижили една сюрия народ, които нямат капка проблем с българския капитализъм....

тва е шизофрения, а не че руските капиталисти гледат само собствената си паничка...
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17073 -: Май 11, 2022, 11:43:58 »
защо капиталистическа русия е трябвало да се държи иначе?
Ами заради същото, което изтъква като основание за действията си сега: да защити хората в Донбас. Всеки би го схванал.

П.П. А и ако беше реагирала тогава, срещу много по-слабата тогава Украйна и друга обществена нагласа в нея, щяха да се избегнат днешните кръвопролития.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2726
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17074 -: Май 11, 2022, 11:48:03 »
защо капиталистическа русия е трябвало да се държи иначе?
Ами заради същото, което изтъква като основание за действията си сега: да защити хората в Донбас. Всеки би го схванал.

Всеки би го схванал. значи никой не го е схванал?

и пак да питам. що кап.русия трябва да се държи според теб като рсфср или ссср?

Quote (selected)
П.П. А и ако беше реагирала тогава, срещу много по-слабата тогава Украйна и друга обществена нагласа в нея, щяха да се избегнат днешните кръвопролития.
аха....
а тогава руснаците имаха и кинжали, и посейдони, и 150 хилядна обстреляна в сирия армия и авиация...
а американците не бяха вкарали сичкото екс-соцстрани в нато и нямаше военни бази навсякъде...
ти сериозно ли пишеш тия малоумия, или просто заработваш?

Твоята агресивна пропаганда наистина идва в повечко
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17075 -: Май 11, 2022, 11:49:46 »
Не мисля, че в онова време РФ беше готова за това, което прави в момента! Щеше да си е чисто самоубийство, тогава!

Именно тогава нямаше да бъде никакво самоубийство. Цяла Украйна, с тогавашната си смехотворна армия, им лежеше в ръката. И Западът беше ошашавен и нищо не можеше да направи. А сега дори не изчакаха Украйна да удари първа по републиките, а направиха украинците герои. Азовстал отдавна задмина Брестката крепост, която е удържала само 32 дни.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17076 -: Май 11, 2022, 11:53:13 »
Всеки би го схванал. значи никой не го е схванал?
Не, значи, че повечето го схващат. Стига да не се правят на утрепани.
Quote (selected)
и пак да питам. що кап.русия трябва да се държи според теб като рсфср или ссср?
Вече ти отговорих, няма нужда да повтарям.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17077 -: Май 11, 2022, 11:54:35 »
Добре де, и аз съм за спиране на енерго ресурсите към Европа, не ЕС, а именно Европа. Европа умира, студ, глад, безработица...
След това килимни бомбардиривки на Украйна - каквото оцелее...

До сега да бяха приключили! А после? После кой ще заселва Украйна, кой ще възстановява Европа? Изтощената от войната Русия, или отново САЩ и МалкоБритите, Китай... Говорехте за Афганистан - след подобни изпълнения, там на власт са "победените" талибани. След подбни изпълнения в Сирия и Ирак - АлКайда, ИДИЛ и още знайни и незнайни...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2726
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17078 -: Май 11, 2022, 11:55:24 »
Всеки би го схванал. значи никой не го е схванал?
Не, значи, че повечето го схващат. Стига да не се правят на утрепани.
Quote (selected)
и пак да питам. що кап.русия трябва да се държи според теб като рсфср или ссср?
Вече ти отговорих, няма нужда да повтарям.

не си отговорил. за да се повториш трябва да си го казал поне веднъж.

троленето ти минава всякакви граници.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17079 -: Май 11, 2022, 11:56:13 »
Все пак договорите трябва да се спазват. Това че западнярите не ги бръснат... .Мисля, че ако западът продължи да се прави на много умен и важен, в началото на 2023 Русия ще отреже всички квитанции на умниците. Робовладелците да се оправят както могат. Африка ще цъфне,  а Европа ще мухляса. Добре че сме в периферията.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17080 -: Май 11, 2022, 11:56:20 »
🇺🇦 За последние два дня увеличилась активность тактической авиации ВСУ на Николаевско-Херсонском и Харьковском направлениях.

▪️ Вчера с авиабаз Долгинцево в Днепропетровской и Васильков в Киевской областях совершено 5 вылетов самолетов Су-25, Су-27 и Миг-29 в район Николаева и Снигиревки.
 
▪️ С аэропорта Днепропетровска в район Барвенково совершенно 11 вылетов самолетов Миг-29 и Су-25.

Несмотря на ракетные удары по инфраструктуре аэропортов и аэродромов авиация продолжает летать с передовых баз, применяя тактику постоянной смены дислокации.

Более того, количество вылетов в последние дни увеличилось, что может быть связано со свежим пополнением пилотов после их обучения на западе Украины.
https://t.me/rybar/32540

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17081 -: Май 11, 2022, 11:57:44 »
И Западът беше ошашавен и нищо не можеше да направи
Ти това сериозно ли? Ошашавения запад? Начело с Fuck EU и кур'бийките?
Не, много неправ си.



Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2726
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17082 -: Май 11, 2022, 11:58:35 »
Не мисля, че в онова време РФ беше готова за това, което прави в момента! Щеше да си е чисто самоубийство, тогава!

Именно тогава нямаше да бъде никакво самоубийство. Цяла Украйна, с тогавашната си смехотворна армия, им лежеше в ръката. И Западът беше ошашавен и нищо не можеше да направи. А сега дори не изчакаха Украйна да удари първа по републиките, а направиха украинците герои. Азовстал отдавна задмина Брестката крепост, която е удържала само 32 дни.

а щатите щяха да си траят.

и престани да сравняваш брестката крепост с тия нацисти.

съветските войници не са се криели зад цивилни и не са ги обменяли за храна

още малко ще закудкудякаш сала украине, героям сала
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17083 -: Май 11, 2022, 11:59:42 »
Защо Русия не почнала война още 2014?
Ами много просто - не бе готова. Нито икономически, нито военно. Последните две години се появиха новите въоръжения, постигна самодостатъчност в изхранване на населението, елиминираха олигарси, разчистиха опозицията финансирана от американците, за икономическите и политическите връзки с Китай, Индия, Пакистан трябваше време, и т. н. Не трябва да се пренебрегва международното право - Путин добре го обясни. За да се намеси Русия тази година станаха низ от събития. Донбаските републики обявиха независимост, поискаха помощ и чак тогава Русия се включи. Толкова трудно ли е да го разберете, че трябва да се обясняват хиляди пъти тези факти?
« Последна редакция: Май 11, 2022, 12:05:33 от noooo »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17084 -: Май 11, 2022, 12:02:02 »
не си отговорил. за да се повториш трябва да си го казал поне веднъж
Отговорих, не лъжи. Но ето, повтарям:
Каквото основание изтъква днес Русия за действията си – да помогне на хората в Донбас – имаше го и през 2014-15 години. И тогава нейните действия биха били много по-успешни. Защо е така също написах.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17085 -: Май 11, 2022, 12:04:56 »
Все пак договорите трябва да се спазват. Това че западнярите не ги бръснат..
Именно това прави РФ в момента, спазва договорите, които е скючила. Договори за доставка, за пренос и т.н.
Не виждам за какво спорим в момента...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17086 -: Май 11, 2022, 12:06:13 »
Ти това сериозно ли? Ошашавения запад? Начело с Fuck EU и кур'бийките?

Абе, какви курабийки. Крим ги завари по бели гащи. Тогава огромна част от укринците бяха против майдана и преврата. В Крим всички се предадоха. Нацитата бяха една шепа хора. Щяха и Киев да вземат, и да наложат своето. Тогавашните санкции бяха смехотворни в сравнение със сегашните. Но руското ръководство не може да проумее, че за Запада винаги ще е с шапка или без шапка. Защото и двете му очи се натам гледат. Евразия е дъвка за народа. Руският елит не може да живее без запада. И царският, и съветският (след Сталин) и сегашният. Иска да е сред европейците, да го приемат за равен и да му цъкат, че е по-богат от тях.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2726
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17087 -: Май 11, 2022, 12:06:45 »
не си отговорил. за да се повториш трябва да си го казал поне веднъж
Отговорих, не лъжи. Но ето, повтарям:
Каквото основание изтъква днес Русия за действията си – да помогне на хората в Донбас – имаше го и през 2014-15 години. И тогава нейните действия биха били много по-успешни. Защо е така също написах.

и на кой въпрос е отговор това горното?

да напомня, въпроса ми е
защо капиталистическа русия е трябвало да се държи иначе?
в светлината на опитите ти да изискаш от капиталистическата рф
да се държи според правилата и логиката на ссср.

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17088 -: Май 11, 2022, 12:10:50 »
Да се сравнява Крим с останалата част на Украйна е тъпичко. В Крим населението, поне 90% бе твърдо проруско, а и руските бази бяха там. Намесата на Русия в останалата част на Украйна щеше да срине икономически страната.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17089 -: Май 11, 2022, 12:11:57 »
Ти това сериозно ли? Ошашавения запад? Начело с Fuck EU и кур'бийките?

Руският елит не може да живее без запада. И царският, и съветският (след Сталин) и сегашният. Иска да е сред европейците, да го приемат за равен и да му цъкат, че е по-богат от тях.
Само да уточня: Говорим за военна сила, потенциал, възможности или за Навални?
Заначи, ако ще дъвчем царския, съветския, руския елит ... аз няма да участвам!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17090 -: Май 11, 2022, 12:12:10 »
Именно това прави РФ в момента, спазва договорите, които е скючила. Договори за доставка, за пренос и т.н.
Не виждам за какво спорим в момента...


Похвално за Русия, че спазва договорите. Но никой няма да ѝ го зачете А договорите с ней бяха ли спазени? Хиляди договори се нарушиха едностранно от запада. Стотици заводи в Русия са затворени поради нарушение на договори. И кой ще се върже на това елементарно оправдание, че "спазвали договори"? При този галактически форсмажор? Не, Русия не желае да прекъсне икономическите връзки със Запада. Иска Западът да ѝ освободи собствен двор, в който да си играе, но да седи като равен с дебелаците и да богатее от тях.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17091 -: Май 11, 2022, 12:12:58 »
и на кой въпрос е отговор това горното?
да напомня, въпроса ми е
защо капиталистическа русия е трябвало да се държи иначе?
Ами именно на този въпрос. Какво общо има СССР, че постоянно го вмъкваш? Русия беше капиталистическа и преди 7-8 години, и сега е.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2726
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17092 -: Май 11, 2022, 12:14:42 »
и на кой въпрос е отговор това горното?
да напомня, въпроса ми е
защо капиталистическа русия е трябвало да се държи иначе?
Ами именно на този въпрос. Какво общо има СССР, че постоянно го вмъкваш? Русия беше капиталистическа и преди 7-8 години, и сега.

щото ИЗИСКВАШ русия да се държи като ссср.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17093 -: Май 11, 2022, 12:15:32 »
Ако искаш да коментираме нещо, то нека го коментираме, но в момента коментираш мой коментар, без да става ясно какво съм коментирал. Извинявай....

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17094 -: Май 11, 2022, 12:23:23 »
щото ИЗИСКВАШ русия да се държи като ссср
Нищо не „изисквам“, не съм държава да го правя. И пак повтарям – СССР няма нищо общо тук. Каквито основания изтъква сега Русия за действията си, имаше ги отдавна същата тази Русия.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17095 -: Май 11, 2022, 12:25:25 »
Ако искаш да коментираме нещо, то нека го коментираме, но в момента коментираш мой коментар, без да става ясно какво съм коментирал. Извинявай....

Ами аз съм те цитирал и това коментирам - "спазването на договорите". Което пък е твоя теза защо Русия продължава да търгува със Запада.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17096 -: Май 11, 2022, 12:25:53 »
щото ИЗИСКВАШ русия да се държи като ссср
Нищо не „изисквам“, не съм държава да го правя. И пак повтарям – СССР няма нищо общо тук. Каквито основания изтъква сега Русия за действията си, имаше ги отдавна същата тази Русия.

… но нямаше възможностите, както вече беше споменато.
the lamers club honourable member …

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2726
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17097 -: Май 11, 2022, 12:31:46 »
щото ИЗИСКВАШ русия да се държи като ссср
Нищо не „изисквам“, не съм държава да го правя. И пак повтарям – СССР няма нищо общо тук. Каквито основания изтъква сега Русия за действията си, имаше ги отдавна същата тази Русия.

иначе казано - пак излъга и пак мажеш, белким мине метър.
те затова те призовавам да спреш с това долнопробно пропагандиране.

доста аргументи напомниха колегите срещу тезите ти;
контрапродуктивно е да продължаваш да изкарваш малоумни или нас, или себе си.

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17098 -: Май 11, 2022, 12:38:22 »
… но нямаше възможностите, както вече беше споменато
Възможностите на противника също далеч не бяха тези, както също беше споменато. А съотношението на възможностите на двете страни беше с много в полза на Русия тогава в сравнение със сега.
Показателно за последното е, че тогава ЛДНР и сами напредваха успешно. Спря ги не Украйна, а Русия. А сега Русия заедно с ЛДНР са доникъде срещу вече огромната укроармия. Да не забравяме и пропагандата, която през тези години преобрази Украйна и не към по-добро за Русия.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #17099 -: Май 11, 2022, 12:40:53 »
иначе казано - пак излъга и пак мажеш, белким мине метър.
те затова те призовавам да спреш с това долнопробно пропагандиране.
Иначе казано – нищо не можеш да възразиш по същество и затова ръсиш само нападки и обиди.