Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2094860 пъти)

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18780 -: Юни 06, 2022, 22:14:42 »
Факт е че няма ли директни полети е безсмислено да се праща нещо по пощата
Ами не е факт, а означава само, че става по-бавно. (Между другото, с Русия няма и пряка жп връзка.) За много пратки бързината не е от голямо значение, при мен беше тъкмо така. Сега обаче не става дума дали нещо било бавно, а че го няма изобщо – разликата между тези две е огромна.
И до пандиза, предполагам, пощата не е най-бързата, но я има. Ако имаш близък там и спрат свижданията и пощата, отрязан си от него, дори да живееш отсреща. Представи си това – няма да го видиш и никога няма да узнаеш нищо за него.
Със спирането на транспорта и пощата сега правят точно това – постигат изолация. Това ще продължи и ще обхване повече страни. Никак не е ясно и докога ще имаме интернет.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18781 -: Юни 06, 2022, 22:20:08 »
Факт е че няма ли директни полети е безсмислено да се праща нещо по пощата
Ами не е факт, а означава само, че става по-бавно. (Между другото, с Русия няма и пряка жп връзка.) За много пратки бързината не е от голямо значение, при мен беше тъкмо така. Сега обаче не става дума дали нещо било бавно, а че го няма изобщо – разликата между тези две е огромна.
И до пандиза, предполагам, пощата не е най-бързата, но я има. Ако имаш близък там и спрат свижданията и пощата, отрязан си от него, дори да живееш отсреща. Представи си това – няма да го видиш и никога няма да узнаеш нищо за него.

А имаше влак до 2014 г.
Беше много удобно да пратиш нещо с проводника.
След 2014 за известно време влакът(по точно вагонът) минаваше през Будапеща.
След това го ликвидираха.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18782 -: Юни 06, 2022, 22:34:19 »
Забелязвам, че през последните дни тук се цитират най-вече “Гласове”-те, затова пък аз ще цитирам „“Сънди таймс” – през газетата-майка:

Quote (selected)
"Таймс": Кремълските тролове сеят раздор в България

06 Юни 2022

Когато преди 3 месеца първите украински бежанци пристигнаха в луксозния морски курорт "Свети Константин и Елена", а и по цялото българско Черноморие,те бяха посрещнати с отворени обятия, като на хотелиерите правителството даде от европейско финансиране пари за всеки един бежанец ...

Онлайн обаче се разиграва друга история. Фермите на троловете започнаха да изливат съдържание, обвиняващо украинските бежанци във всичко – от измами с облаги, до неблагодарност. Проруски групи в България започнаха да разпалват социални вълнения.

Според Божидар Божанов – министър на електронното управление, планът им е да всяват раздор, да създават хаос и да подкопават западните общества.
Затова той призовава социалните мрежи да предоставят на правителството отчети за видовете потребители, които публикуват в акаунти на български език, за да може да се изработи координирано противодействие.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/tayms-kremulskite-trolove-seyat-razdor-bulgariya

Интересно обаче, дали това важи и за частните интернет форуми ... :t1815:


AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18783 -: Юни 06, 2022, 22:38:52 »
"Гардиън" не те устройва защото "Гласовете" са го цитирали.
Аз така разбирам.
Или просто статията е неудобна?
А?

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18784 -: Юни 06, 2022, 22:39:26 »
...затова пък аз ще цитирам „“Сънди таймс” – през газетата-майка:
Т.е. - цитираш Сега, нищо че се опиваш да оригиналничиш!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18785 -: Юни 06, 2022, 22:46:44 »
"Гардиън" не те устройва защото "Гласовете" са го цитирали.
Аз така разбирам.

Не.

Просто горната информация ми стана интересна
дали ще важи и за нас тук, а и за информация на Администрацията, ако все още не е попаднала на тази новина...

А колкото до "Гардиън", надявам се утре да мога да стигна и до него ...

И благодаря още веднъж!
  :notworthy:

« Последна редакция: Юни 06, 2022, 22:58:20 от Джиджи »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18786 -: Юни 06, 2022, 22:58:54 »
"Гардиън" не те устройва защото "Гласовете" са го цитирали.
Аз така разбирам.

Не.

Просто горната информация ми стана интересна – дали ще важи и за нас тук, а и за информация на Администрацията, ако все още не е попаднала на тази новина...

А колкото до "Гардиън", надявам се утре да мога да стигна и до него ...

И благодаря още веднъж!
  :notworthy:

Ти не бързай.
Когато намериш време тогава.
То не е спешно както при украинската ракета(представена като руска) която уби на гарата в Краматорск стотина човека.
И за която забравиха точно 30 мин. след като публикуваха номера и стана ясно че е украинска.
Не е спешно както и при европоклонниците пред труповете в черни чували в Буча.
Които бързо забравиха за своето паломничество когато пленения британец разказа за постановката.
Не бързай.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18787 -: Юни 06, 2022, 23:19:57 »
Ти не бързай.
Когато намериш време тогава.
То не е спешно както при украинската ракета(представена като руска) която уби на гарата в Краматорск стотина човека.

Аз и да искам да бързам, не зависи от мен, Анонимъс ...  :)))

Но пък съм изключително притеснена за това, което е рекъл днес Рогозин за "САРМАТ"-а, щото тея са толкоз луди, че могат да ни избомбят, пардон ИЗракетят така, че стой та гледай ...

Quote (selected)
Рогозин заплаши „страхливите българи“ с балистична ракета „Сармат“

Ракетата е висока, колкото 14-етажна сграда и тежи 208 тона, може да прелети 18 000 километра


Ето в какво е добър „Сармат“? Той няма да моли учтиво за полет страхливите българи, отмъстителните румънци и черногорци, които предадоха общата ни история. Точно, както и Швеция.“

Това обяви в профила си в Туитър шефът на "Роскосмос" и близък съратник на Владимир Путин – Дмитрий Рогозин. Думите му са по повод отмененото посещение на министъра на външните работи на Русия Сергей Лавров в Сърбия, което беше насрочено за 6 и7 юни. Причината бе отказът на България, Северна Македония и Черна гора да отворят въздушното си пространство за самолета на руския дипломат, съобщиха от руското министерство на външните работи.
https://dariknews.bg/novini/bylgariia/rogozin-zaplashi-strahlivite-bylgari-s-balistichna-raketa-sarmat-2312818

« Последна редакция: Юни 06, 2022, 23:25:10 от Джиджи »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18788 -: Юни 06, 2022, 23:26:50 »
В целия ЕС са спрели пощенските услуги към и от Русия. Единствено в Германия руските пощи са организирали полулегално приемане и изпращане на пакети през нея в специални приемни пунктове на територията на страната. В събота ми се наложи да пътувам над 300км в едната посока до един от тях.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18789 -: Юни 06, 2022, 23:41:57 »
Ти не бързай.
Когато намериш време тогава.
То не е спешно както при украинската ракета(представена като руска) която уби на гарата в Краматорск стотина човека.

Аз и да искам да бързам, не зависи от мен, Анонимъс ...  :)))

Но пък съм изключително притеснена за това, което е рекъл днес Рогозин за "САРМАТ"-а, щото тея са толкоз луди, че могат да ни избомбят, пардон ИЗракетят така, че стой та гледай ...

Quote (selected)
Рогозин заплаши „страхливите българи“ с балистична ракета „Сармат“

Ракетата е висока, колкото 14-етажна сграда и тежи 208 тона, може да прелети 18 000 километра


Ето в какво е добър „Сармат“? Той няма да моли учтиво за полет страхливите българи, отмъстителните румънци и черногорци, които предадоха общата ни история. Точно, както и Швеция.“

Това обяви в профила си в Туитър шефът на "Роскосмос" и близък съратник на Владимир Путин – Дмитрий Рогозин. Думите му са по повод отмененото посещение на министъра на външните работи на Русия Сергей Лавров в Сърбия, което беше насрочено за 6 и7 юни. Причината бе отказът на България, Северна Македония и Черна гора да отворят въздушното си пространство за самолета на руския дипломат, съобщиха от руското министерство на външните работи.
https://dariknews.bg/novini/bylgariia/rogozin-zaplashi-strahlivite-bylgari-s-balistichna-raketa-sarmat-2312818

Не използвай мръсни прийоми.
Цитирай всичко написано от мен или не ме цитирай и не ме коментирай.
Чети си парцала "Сега" и "Дойче велле".

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18790 -: Юни 06, 2022, 23:49:15 »
Като става дума за Рогозин – той е формен идиот, „страстно обичан“ от руснаците и мястото му всъщност е в затвора.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18791 -: Юни 07, 2022, 00:18:10 »
Като става дума за Рогозин – той е формен идиот, „страстно обичан“ от руснаците и мястото му всъщност е в затвора.

Бих го казал по-меко, но съм съгласен.
Абсолютен балабол.
Провалил е всичко до което се е докоснал.
Роскосмос живее на съветските технологии.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18792 -: Юни 07, 2022, 06:21:53 »
досега фсе се разминаваме, ама
Досега се разминавахме, защото никой не беше ЧАК ТОЛКОВА продажен, арогантен, тъп небългарин, а Боку беше и страхлив плюс, общо взето, някакъв здрав селски инстинкт (сама не си вярвам чак, че го пиша за Боку).
П.П. Най-виновни обаче са крепящите всичко това БСПейци. Понеже не вярвам избирателите им да са ги проводили в МС и НС, за да се прави там това, което се прави в момента. Впрочем не ме е еня за смешните процентчета на избирателите на въпросното каре. Еня ме е за мене си, за близките ми и за България, защото зависим - и в дългосрочна перспектива, от техния, с извинение, избор.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18793 -: Юни 07, 2022, 07:01:47 »
...
« Последна редакция: Юни 07, 2022, 08:19:07 от Zeitgeist »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18794 -: Юни 07, 2022, 08:59:38 »
Но пък съм изключително притеснена за това, което е рекъл днес Рогозин за "САРМАТ"-а, щото тея са толкоз луди, че могат да ни избомбят, пардон ИЗракетят така, че стой та гледай ...

До сега, от как има атомно оръжие, Русия не го е използвала, единствената страна, използвала атомно оръжие  е САЩ, както и единствената страна, използвала атомно оръжие, срещу цивилни, както и единствената страна, използвала тактика за бомбардиране "бомбени килими", и още много...

Не ме е страх от Русия, Путин, Рогозин, страхувам се от САЩ! В САЩ отдавна обсъждат "малка атомна война" в Европа, капитализмът от как съществува, си решава икономическите кризи с войни и грабежи,  Русия има малък външен дълг, САЩ и ЕС са затънали в кризи и имат НЕПЛАТИМ външен и общ дълг, разбираш ли това, те са на практика фалирали, и понеже вече няма кого да ограбят, катастрофата им предстои в близко време, освен ако Путин не се смили над тях.  :crying_with_laughter-3302:

Ракетите "Сатана2" са само възпиращо оръжие, което ще спаси нас европейците, от лудостта на американците.
« Последна редакция: Юни 07, 2022, 09:14:46 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18795 -: Юни 07, 2022, 10:01:17 »
Или аз, или тя.
Докато не бъде наказана, няма повече да пиша в този форум.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18796 -: Юни 07, 2022, 10:03:54 »
Лъчо, не прибързвай, защото точно това е целта.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18797 -: Юни 07, 2022, 10:08:13 »
Или аз, или тя.

Докато не бъде наказана, няма повече да пиша в този форум.

това са детинщини и чиста форма на изнудване на форумната администрация.

и честно казано, мястото им не е тук.
the lamers club honourable member …

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18798 -: Юни 07, 2022, 10:27:39 »
почиствам офтопика.

да няма изненадани.

темата е Русия, а не нечии умения да цитират, тролят, провокират скандали.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18799 -: Юни 07, 2022, 14:37:24 »
Согласно закону:
1. Все решения ЕСПЧ вынесенные с 15 марта Россией исполнятся не будут.
2. Решения российских судов с 15 марта имеют верховенство над решениями ЕСПЧ.
3. Все выплаты и компенсации по решениям до 15 марта будут осуществляться, но только в рублях и только на счета в российских банках.

https://t.me/boris_rozhin/52705

;)
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18800 -: Юни 07, 2022, 15:10:43 »
Чудесно решение. Можеше и по-рано обаче.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18801 -: Юни 07, 2022, 15:21:59 »
В плен сдались уже в общей сложности 6 489 украинских военных

Шойгу
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18802 -: Юни 07, 2022, 15:46:53 »
2022.06.01.   Такого Ещё Не Было.
https://www.youtube.com/watch?v=vpOFCuA29xQ&t=246s
             
                     И вот, опять..

Пак се провалиха. :)))

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18803 -: Юни 07, 2022, 18:13:23 »
2022.06.01.   Такого Ещё Не Было.
https://www.youtube.com/watch?v=vpOFCuA29xQ&t=246s
Алиса, беше интересно  :thup:
Ако оставим настрана теориите за малките шапчици и техните братства, ще ми е много интересно дали "освободените" от украинци територии действително ще се напълнят с поляци. Последните отдвна си искат Западна Украйна... т.е. Източна Полша
Към края дори изплува името на България... като пример за изчезващо население.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18804 -: Юни 07, 2022, 18:40:27 »
2022.06.01.   Такого Ещё Не Было.
https://www.youtube.com/watch?v=vpOFCuA29xQ&t=246s
Алиса, беше интересно  :thup:
Ако оставим настрана теориите за малките шапчици и техните братства, ще ми е много интересно дали "освободените" от украинци територии действително ще се напълнят с поляци. Последните отдвна си искат Западна Украйна... т.е. Източна Полша
Към края дори изплува името на България... като пример за изчезващо население.

Аа, шапчиците и братството са неразделна част от историческият процес на 20ти век, шпагата на масонерията.  Не са за оставяне на настрана.
Дали територията на източните покрайнини на РИ би се напълнила с поляци, зависи само от умелото балансиране на Путин между масонерията и йезуитите, щото поляците нали..., там.. йезуити и доминиканци са правили този етнос.
Колкото до България, тя принадлежи към Източна Европа, както той отбеляза, там се строи нова Хазария.
Ето откъде у нас се насажда сатанизма и антихристиянството.
Общо взето Сал постави по местата кой кой е стегнато и сбито.
И отбеляза най важното - търканията и противоречията между двете мегагрупировки.
Което е и целта на занятието

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18805 -: Юни 07, 2022, 18:44:03 »
2022.06.01.   Такого Ещё Не Было.
https://www.youtube.com/watch?v=vpOFCuA29xQ&t=246s
Алиса, беше интересно  :thup:
Ако оставим настрана теориите за малките шапчици и техните братства, ще ми е много интересно дали "освободените" от украинци територии действително ще се напълнят с поляци. Последните отдвна си искат Западна Украйна... т.е. Източна Полша
Към края дори изплува името на България... като пример за изчезващо население.

Аа, шапчиците и братството са неразделна част от историческият процес на 20ти век, шпагата на масонерията.  Не са за оставяне на настрана.
Дали територията на източните покрайнини на РИ би се напълнила с поляци, зависи само от умелото балансиране на Путин между масонерията и йезуитите, щото поляците нали..., там.. йезуити и доминиканци са правили този етнос и тази държава
Колкото до България, тя принадлежи към Източна Европа, както той отбеляза, там се строи нова Хазария.
Ето откъде и защо у нас се насажда сатанизма и антихристиянството.
Общо взето Сал постави по местата кой кой е стегнато и сбито.
И отбеляза най важното - търканията и противоречията между двете мегагрупировки.
Което е и целта на занятието

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18806 -: Юни 07, 2022, 19:33:20 »
2022.06.01.   Такого Ещё Не Было.
https://www.youtube.com/watch?v=vpOFCuA29xQ&t=246s
             
                     И вот, опять..

Пак се провалиха. :)))
Общо взето "дъра бъра два чадъра" - човек с огромна фантазия.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18807 -: Юни 07, 2022, 20:43:36 »
Quote (selected)
Украинският президент Володимир Зеленски заяви пред редактора на вестник ''Файненшъл таймс'' Рула Халаф, че изтласкването на руските сили обратно на позициите, заемани от тях преди инвазията на 24 февруари, би представлявало ''временна победа'' за Украйна, но крайна цел остава пълният суверенитет над територията на страната.
https://glasove.com/novini/zelenski-zapadni-strani-veche-zaobikalyat-sanktsiite-sreshtu-rusiya
Да си тъп, е нещастие, но Божие решение и донякъде оправдание за съответната особа. Персонални загуби.
Да си тъп и на висока позиция е бедствие от регионален/национален мащаб. загубите са за сметка на регионите/нацията.
Да си тъп и заобиколен от тъпи съветници, назначени от тъпи чужди кукловоди е катастрофа от наднационален мащаб.
Но комплекса от комбинацията тъп политик от национален мащаб, подкрепян от тъпи политици от междунационален мащаб си е направо апокалипсис от световен мащаб.
Трудно ще е. В началото предполагах, че ще има въздържане от доста страни да вземат страна - би трябвало да са прагматици. Оказаха се по големи подлоги, отколкото предполагах.
Уви и ние барабар Петко(ф) с "мъжете".
Пеерасите, които визирам с евфемизъма с кавичките и те се оказаха повече от предполагаемото. Все си мислех, че онези 80% на проф. Христов не се отнасят поне до "цивилизованият свят".
Пак бях изненадан - точно за него се оказаха!
Добре де, в интересни времена живеем, но защо трябва всичките 100% да ги споделяме, след като идиотиите се вършат от 80%?
п.с.да уточня, за некои коуеги - нали не личи да съм сложил скромната си персона към определени проценти?
Ъ?
 :t0110:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18808 -: Юни 07, 2022, 20:52:37 »
Предния с мустачките поне говореше само от името на германците.
Това зеленото уверено съветва чужди държави и им дава наклон.
 
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18809 -: Юни 07, 2022, 20:57:30 »
Това зеленото уверено съветва чужди държави и им дава наклон.
Майната му, но му приемат "наклона", в това е главното нещастие.
И в това, че чрез това нещастие, някои вече пропадащи нации ще решат проблема си.
Не в самото зелено нещастие.

ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18810 -: Юни 07, 2022, 21:04:21 »
Ще бъде интересно как западняците ще обърнат палачинката.
Вече почна да им пари ( зимата да им става студено).
Единствен начин е да организират по-величествено, разбирай гадно шоу и да забравят за Украйна.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18811 -: Юни 07, 2022, 22:09:19 »
Вече почна да им пари ( зимата да им става студено).
Не знам дали им пари, такива като Урсулчето последни вдяват за какво иде реч, а явно като нея са безчет.
Отнасят го все едни и същи - плебса. То няма и кой друг де, но кофти, че в плебса сме всички.
100%, там няма разграничение.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18812 -: Юни 07, 2022, 22:13:19 »
Единствен начин е да организират по-величествено, разбирай гадно шоу и да забравят за Украйна.
Китай? Там може да стане интересно!
Санкции срещу Китай могат да дадат началото на военна операция в ТайванНо от друга страна - нещо не мога да имам доверие на Блумбърг.

Имаше и една статия за опитите да се ограничи Китай в Тихия океан, май беше в Поглед инфо, но не мога да я намеря в момента.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18813 -: Юни 07, 2022, 22:33:46 »
Като почнат да падат по улиците внезапно и масово, това ще е шоуто.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18814 -: Юни 07, 2022, 23:28:15 »
Не знам дали им пари, такива като Урсулчето последни вдяват за какво иде реч, а явно като нея са безчет.
Последен ще вдене наш Кире. Много след Урсула.

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18815 -: Юни 07, 2022, 23:47:52 »
Quote (selected)
Потом спецслужбы ЛНР установили, что найденный телефон принадлежал региональному офицеру безопасности луганской команды СММ ОБСЕ Петко Лилову. Кроме того, он был членом войсковой разведки одной из стран Евросоюза иработал в ущерб ЛНР, добавили в министерстве.
https://www.mk.ru/politics/2022/06/07/podrazdelenie-lnr-obnaruzhilo-oborudovanie-obse-na-baze-pravogo-sektora.html
Имахме един прочул се подполковник от Ирак, дано да е просто съвпадение ...
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18816 -: Юни 08, 2022, 00:13:41 »
Цитат на: PlaNed
офицеру Петко Лилову

офицеру Ганьо Сомову
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18817 -: Юни 08, 2022, 00:30:58 »
Quote (selected)
Пеерасите, които визирам с евфемизъма с кавичките и те се оказаха повече от предполагаемото. Все си мислех, че онези 80% на проф. Христов не се отнасят поне до "цивилизованият свят".

На мен ми се размля устата да ви убеждавам в това и най - вече във факта, че така ни обработва допълнително 30 години т. нар. "цивилизован свят". Грях ще си сториш на душата, ако не го признаеш
п. п. Не приписвайте, ако обичате някакви възможности на цукалото "Слуга но народа". Той е тъпа и проста, платена маша. Говорят ви гнъсните англосакси

п. п. Словосъчетанието "Петко Лилов" не ми звучи по никакъв начин, освен ...български. Невъзможно е друго. Не съм учудена, обаче. Народ, отличаващ се най-вече с предателите и с мръсниците си. Иначе, мрат да да се кипрят пред чужди тям портрети. Нищожества!
« Последна редакция: Юни 08, 2022, 00:40:08 от Aсол »

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18818 -: Юни 08, 2022, 09:25:19 »

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18819 -: Юни 08, 2022, 10:52:40 »
Пари им и още повече ще им запари при 150$ за барел. Като събера Кисинджър и некъф генерал негър пред Council of Foreign Relations, явно подготвят терена за преговори.

Quote (selected)
With Biden’s America reeling under sky-high inflation and the hotly contested mid-terms just around the corner, the President has been desperate to reduce prices at the pumps, with 59% of voters polled blaming current policies for their predicament.

With gasoline prices reaching record highs of nearly $5 a gallon, the US has been repeatedly pressuring the Saudi government and the UAE authorities to turn on the taps, so to speak, disregard the assigned quotas and ramp up production.

This has been to no avail, as OPEC+ has stood staunchly behind the deal.
https://invezz.com/news/2022/06/06/did-the-russia-saudi-bloc-weaken-at-opec/
*********   ✹    *********

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18820 -: Юни 08, 2022, 12:27:03 »
Понеже тук усилено се говори за някакво парене, да напомня, че точно това е планът на ШШШ (Шайката на Шваб & шушумигите): рязко ограничаване на потреблението, впоследствие и на населението. Това е успоредно и в хармония с „борбата с пандемиите“ и други удоволствия. Всички големи страни се трудят върху изпълнението на тези задачи. Малките и те, щото ги натискат големите. Прекрасният нов свят идва с бързи стъпки.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18821 -: Юни 08, 2022, 13:11:06 »
„ некъф генерал негър„
Американски генерал: Няма никакъв начин украинците да победят руснаците

Да допълня, че и онзи образ, Ж.Борел, дето се бара главен дипломат на  ЕС, казал, че украинската армия пак цели две седмици издържала, докато европейската и толкова нямало да устои
Отговорът на Ген щаба на Русия бил
„Половин час „

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18822 -: Юни 08, 2022, 14:50:34 »
Quote (selected)
Украински журналист: Какво от откраднатото в Украйна, освен зърното, е успяла да продаде Русия?

Лавров: На вас постоянно ви е в главата откъде да откраднете нещо и смятате, че всички го правят! Занимаваме се с реализирането на публично обявените цели - да отървем Източна Украйна от натиска на неонацисткия режим. А зърното може да се транспортира свободно до местоназначението си, няма пречки от страна на Русия. Г-н Зеленски да издаде заповед, ако все още командва нещо там, да разреши на чуждестранни и украински кораби да влизат в Черно море.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18823 -: Юни 08, 2022, 14:53:34 »
Quote (selected)
Велиана Христова за "Гласове": С писмо, подписано от зам.-министър Генка Петрова, Министерството на образованието и науката забрани на висшите училища и на преподавателите да се включват в официални събития, организирани от Русия или Беларус по случай Деня на Русия на 12 юни, както и да поздравяват своите руски колеги с националния празник на страната им.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18824 -: Юни 08, 2022, 15:11:18 »
Чудех се в "разтухата" ли да го пусна, но май е за тук.
Германец влиза в бара и поръчва една бира.
Барманът вика - 100 евро.
-Как сто бе, вчера бе 10!!!
- Чакай да ти обясня. Тя пак е 10, но други 10 са в помощ на Украйна. 20 са в помощ на европейските държави, които не са членове на ЕС но се присъединиха към санкциите.
Още 10 за Кралството за успешно прилагане на санкциите. 10 отиват в помощ на балканските страни да си купуват въглища, а останалите 40 в помощ на фонда на ЕС за облекчаване загубите от санкции.
Германецът мълчаливо вади 100 евро и ги дава на бармана.
Барманът мълчаливо ги взема, оставя ги в касата и връща 10 евро на клиента.
-???
- Нямаме бира. Пивоварната спря работа щото е на газ, а пък него руснаците ни го спряха.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18825 -: Юни 08, 2022, 18:26:52 »
Подтвержденные потери убитых солдат ВСУ - 50127 человек (на 06.06.2022). С пропавшими без вести - 61451. С прогнозом по отсутствию данных из-за прерванной связи обмена данными еще плюсом тысяч 5-7.

https://t.me/boris_rozhin/52873

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18826 -: Юни 08, 2022, 18:45:10 »
Подтвержденные потери убитых солдат ВСУ

ВСУ-то е ясно. Отбранява се, търпи загуби. Но би трябвало да знаем и загубите на Русия. От средата на март няма нищо по въпроса. Било тайна. Според мен тайна може да бъде нещо нелицеприятно. Укрите викат, че Русия е изгубила около 30 000 души. Русия мълчи по въпроса.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18827 -: Юни 08, 2022, 18:59:34 »
Укрите не са спирали да крещят, общо взето само лъжи. Данни имаше преди седмица-две за жертвите на ДНР - ако не бъркам наближаваха 2хил души. Така, че няма да се учудя, ако руснаците имат 7-10хил загинали. Ако са само толкова не е зле - разликата е 1 към 6 и не е чак толкова критична, като се има предвид количеството на живата сила и качеството на техниката които участват в сраженията. Обаче може да са и доста повече. Засега можем само да гадаем.

ПП Към 27.05
Официальные потери Донецкой Народной Республики с начала СВО:
Убитые - 1925
Раненые - 7969

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18828 -: Юни 08, 2022, 19:15:34 »
Данни имаше преди седмица-две за жертвите на ДНР - ако не бъркам наближаваха 2хил души. Така, че няма да се учудя, ако руснаците имат 7-10хил загинали. Ако са само толкова не е зле - разликата е 1 към 6 и не е чак толкова критична, като се има предвид количеството на живата сила и качеството на техниката които участват в сраженията. Обаче може да са и доста повече. Засега можем само да гадаем.

ДНР са си ДНР. Русия е отделно. И защо трябва да гадаем? Когато едната страна мълчи за загубите си, значи са много големи. Викаш, че няма да се учудиш за 7 - 10 000. Ами, официалните руски загуби за цялата война в Афганистан  са 14 000 души. За много години война. Ами техниката? Американците цитират некви безумни числа за унищожена руска техника. Дори част от това да е вярно, пак е твърде много.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18829 -: Юни 08, 2022, 20:08:25 »
Американците цитират укрите, до момента съм срещал много рядко някакое тяхно собствено изследване, в което разбирасе нещата са съвсем различни от безумието което разпространява укропропагандата. В Афганистан войната се водеще срещу хора въоръжени с автомати, тук насреща стои добре обучена и въоръжена армия, която от дълги години се е готвила за тази война. Оръжието и на двете страни е на същото ниво, ако руснаците имат превъзходство, то това е в крилатите и балистичните ракети и авиацията която до момента още е вързана. С крилати ракети дори и няколко хиляди война не се печели. Тук нещата опират до артилерия.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18830 -: Юни 08, 2022, 20:19:41 »
не се стискайте, какво ги жалите руснаците, е по генщаба на ВСУ са утрепали 30к вече....

нищо че веднъж вече стигнаха 50к и после ги свалиха на 20к, ма щом трее за пропагандата - да си чешем езиците и да пъшкаме колко са зле нещата, ако нечии безотговорни разсъждения били били верни.....

е тва, честно, ме дразни най-много.

не се заровите да намерите нещо по темата, а боцвате с пръст в небето и обкудкудяквате прясно съчиненото....



тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18831 -: Юни 08, 2022, 21:12:21 »
Колега, разликата между мен и теб е, че аз съм реалист, а ти си оптимист. И как ние двамата виждаме нещата няма абсолютно никакво значение. Войната ще си върви, хората ще бъдат убивани и осакатявани с десетки, а вероятно с времето ще станат и стотици хиляди. Всичко това си е в реда на нещата. Една война няма как да бъде по-различна от това което виждаме в момента. Просто с наличните сили които са решили да ползват руснаците и резултатите няма как да бъдат нито мигновени, нито решаващи. Днес ми дойде една такава аналогия - Русия поглъща Украйна както змия жертвата си, бавно и постепенно. В края на краищата ще я нагълта цялата, защото няма друг избор, това е борба за оцеляване, заложена е на карта съдбата на десетки милиони души, а непряко и на цялото човечество.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18832 -: Юни 08, 2022, 21:30:55 »
Жёсткий тон Медведева, демарш Небензи и тайные темы, обсуждаемые на последнем Бильдербергском клубе
https://www.youtube.com/watch?v=1X4h6dyTxV4

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18833 -: Юни 08, 2022, 21:39:24 »
Жертви ЛДНР и Русия имат, но не стигат дори за обмен на тела/даже и укрите си го признаха, но местните диваностратези - не/. Работи артилерията и то основно тя, след нея се минава на прочистване.

п. п. Между другото "стратегът" Гиркин успЕ до такава степен да се омаже, че му остана най-вероятно униан, или тубата. Вече ви го казвах - не може да вярвате на човека, който за една бройка не предаде Донецк - спря го Батя.

п. п. п. Част от местните стратези, дори не четете зрадата по укроканлите. А по телевизора вървят основно глупости и пропаганда. Вчера разбрах, че за Северодонецк се водели кървави боеве/тва по цру телевизията/, а истината е, че фашагите са се настанили на поредния завод. И тоя ще падне и по-бързо и по-лесно....


Специално за Нор
https://t.me/RKadyrov_95/2273


Друзья, депутат Госдумы от Чеченской Республики, Герой России Адам Делимханов избран первым заместителем председателя комитета Госдумы по безопасности и противодействию коррупции. Для меня это важная новость, свидетельствующая о высоком доверии законодательного органа к моему ДОРОГОМУ БРАТУ.
Адам Султанович - боевой офицер, который в самые тяжелые для Чеченской Республики времена не отсиживался в кабинетах, глядя на карты и отдавая приказы на расстоянии, а выходил с автоматом на передовую, вёл за собой ребят. Он и его братья, как и 20 лет назад, доказали свою верность Отчизне в Мариуполе, когда наравне с рядовыми солдатами освобождали город от бандеровских оккупантов. Вне всякого сомнения, лучшей кандидатуры на эту должность не найти, и я уверен, что мой ДОРОГОЙ БРАТ справится со всеми возложенными обязанностями и оправдает оказанное доверие.
Выражаю благодарность руководству Государственной Думы в лице Вячеслава Викторовича Володина за доверие и признание заслуг Адама Султановича!
Мы сделаем всё, чтобы сделать Россию сильнее и счастливее!
Ахмат - Сила!
Аллахlу Акбар!

п.п. Делихманов беше на предна линия в Мариупол.-и то, където се стреля - беще си взел отпуск от парламента
« Последна редакция: Юни 08, 2022, 21:59:28 от Aсол »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18834 -: Юни 08, 2022, 23:02:38 »
Русия мълчи по въпроса.
За Русия не знам, но тия дни с очите си на два езика прочетох тов. Коджугетович, който отчете малко над 6 000. За Вас Шойгу не е Русия? 

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18835 -: Юни 08, 2022, 23:42:14 »
Русия мълчи по въпроса.
За Русия не знам, но тия дни с очите си на два езика прочетох тов. Коджугетович, който отчете малко над 6 000. За Вас Шойгу не е Русия?


Ако говорим за пленници вече са над 10 000. В това число и букетът от Азовстол. Официозът си е официоз...честно казано досега не знам защо  руснаците толкова държат да спазват нормите. На кого и какво точно ще доказват? На новите  фашисти и прислужващия им персонал!?

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18836 -: Юни 09, 2022, 00:05:12 »
Русия мълчи по въпроса.
За Русия не знам, но тия дни с очите си на два езика прочетох тов. Коджугетович, който отчете малко над 6 000. За Вас Шойгу не е Русия?
...честно казано досега не знам защо  руснаците толкова държат да спазват нормите.
Докато не стигнат Приднестровието ще е така. След това ще се появи новия Ермолов или Шаманов. Тогава няма да има прошка.
Видимо е, че укрите разрушават всичко, за което смятат, че няма да бъде в бъдещата им Украйна. Едва ли руснаците ще постъпят по по-различен начин. Всичко, което ще бъде извън техните интереси ще бъде срутено.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18837 -: Юни 09, 2022, 00:18:16 »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18838 -: Юни 09, 2022, 01:24:33 »
В резултат на санкциите Русия си върна контрола върху всички активи, които бяха във владение на чужди компании
Петко Добрев: За най-голямата победа на Путин

https://epicenter.bg/article/Petko-Dobrev--Za-nay-golyamata-pobeda-na-Putin/284314/11/0

Любопитен поглед на нещата.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #18839 -: Юни 09, 2022, 06:26:36 »
В резултат на санкциите Русия си върна контрола върху всички активи, които бяха във владение на чужди компании
Петко Добрев: За най-голямата победа на Путин
Другата - още по-голяма - победа е, че в резултат от емнайсетия Уруспиев пакет санкции куцо и сакато разбра от личен опит що е то фашизоидна цензура и защо им е толкова важна на Уруспиите. Което беше и нагледно демонстрирано от прилошаването на оня италианец в резултат от интервюто с Маша.
В резюме: Уруспиевите пакети санкции печелят все повече привърженици на руската кауза или поне все повече скептици, търсещи истината зад тази все по-агресивна цензура, подкрепена от репресии при това. А и поведението на укърските "бежанци" из европите доста спомогна за този процес.