Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 12:24:38

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2041644 пъти)

0 Потребители и 50 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20580 -: Август 08, 2022, 18:22:40 »
Мога ли аз да кажа. Не се дразни. Френското му име много върви към прочутата му банскалийската фамилия.
Иначе Анри си е Анри. Интернет динозавър, а 15 години преди това - прочут беляевски DJ ...

"Ех, какви години бяха..."

Честно, почвам да се чувствам неудобно. Всички ме познават, а аз не познавам никого.... :)

Аз се чувствам по-неудобно, щото наистина не ви познавам. Явно ставаме двама..познавам другите, но не вас

Тук мои приятели ми обясняват, че сте известен, но аз наистина не ви познавам.....а аз познавам прекалено много и хора и боклуци. Така че съм и ще продължа да бъда скептична. Времето ще покаже
« Последна редакция: Август 08, 2022, 18:33:30 от Aсол »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20581 -: Август 08, 2022, 18:39:26 »
Тука са все бивши партизани. Дръж се!

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20582 -: Август 08, 2022, 18:43:57 »
За колегата по-горе. За дагестанския спецназ пусках преди време видео от Сладков - не им показваше лицата, но каза, че не са го изгонили, докато чакаха звездите от азов да се предават на порции и в определен ред.

По ред причини, предаването на азовци се приемаше от спецназа на МВД ДНР. Никакви дагестанци там нямаше и не е имало:

https://www.youtube.com/watch?v=IGFAjcAY91E

Това не е вярно - пускала съм тук линк. Дори тогава го предавах тук в реално време. Не от тубата. Част от най-напористите се мъкнеха към участъка на ДНР, но там нямаше спецназ. Справка- Ходаковски. Забелязах, че го прочитате от време на време и най-често, когато ви е удобно
Ние не се познаваме. Аз си имам тактика. Обикновено чакам много търпеливо големото заглъзване и тогава реагирам. Бившите форумци на СЕГА са наясно....

Ми пуснете го пак! Аз как намерих най-първото видео на Сладков+ за предаването на азовци? Той беше единственият допуснат журналист (на първото предаване). Ходаковски не е спецназ, неговият батальон не участваше в предаването.

Мястото за предаване на всички подземни плъхове беше едно единствено, естакадата над ЖП линията. Чисто юридически, предаването трябваше да стане на бойци от ДНР. Как си го представяте, руската армия да приеме пленяването и след това да ги предаде на ДНР? Тях (ще) ги съдят за престъпления на територията на ДНР, а не за престъпления в Русия, за руснаците те биха били просто военнопленници.

Изобщо, голяма каша ви е в главата... Или такава е "тактиката"?


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20583 -: Август 08, 2022, 18:49:59 »
За колегата по-горе. За дагестанския спецназ пусках преди време видео от Сладков - не им показваше лицата, но каза, че не са го изгонили, докато чакаха звездите от азов да се предават на порции и в определен ред.

По ред причини, предаването на азовци се приемаше от спецназа на МВД ДНР. Никакви дагестанци там нямаше и не е имало:

https://www.youtube.com/watch?v=IGFAjcAY91E

Това не е вярно - пускала съм тук линк. Дори тогава го предавах тук в реално време. Не от тубата. Част от най-напористите се мъкнеха към участъка на ДНР, но там нямаше спецназ. Справка- Ходаковски. Забелязах, че го прочитате от време на време и най-често, когато ви е удобно
Ние не се познаваме. Аз си имам тактика. Обикновено чакам много търпеливо големото заглъзване и тогава реагирам. Бившите форумци на СЕГА са наясно....

Ми пуснете го пак! Аз как намерих най-първото видео на Сладков+ за предаването на азовци? Той беше единственият допуснат журналист (на първото предаване). Ходаковски не е спецназ, неговият батальон не участваше в предаването.

Мястото за предаване на всички подземни плъхове беше едно единствено, естакадата над ЖП линията. Чисто юридически, предаването трябваше да стане на бойци от ДНР. Как си го представяте, руската армия да приеме пленяването и след това да ги предаде на ДНР? Тях (ще) ги съдят за престъпления на територията на ДНР, а не за престъпления в Русия, за руснаците те биха били просто военнопленници.

Изобщо, голяма каша ви е в главата... Или такава е "тактиката"?

И що трябва да го пускам пак? Вие не можете ли да си го намерите? Или още по-просто -до ми прегледате досието. Има голема каша в нечия глава ,но това не е моята...
Пич, от 24 февруари съм на всички телеграм канали. И не бъркам

Аре малко ЛИКБЕЗ - азовският "елит" никога не е бил в Еленовка. Затова беше дагестански спецназ там. Специално го извозиха някъде елита...за по- подходяши времена. Виж, Волина охранява безпристрастното отглеждане на зеленчуци и раздава книги от библиотеката

Нещо да си чул напоследък за репата Прокопенко?
« Последна редакция: Август 08, 2022, 18:59:08 от Aсол »

Неактивен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 400
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20584 -: Август 08, 2022, 19:10:44 »
''Азовци'' се филтрираха от ГРУ,разрешиха на Сладков да снима/той е бивш политически офицер/,но не и да пуска материала,та затова беше в немилост до срещата с Путин.
« Последна редакция: Август 08, 2022, 19:22:14 от Accipiter »

Неактивен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 400
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20585 -: Август 08, 2022, 19:15:13 »
 

Аре малко ЛИКБЕЗ - азовският "елит" никога не е бил в Еленовка. Затова беше дагестански спецназ там. Специално го извозиха някъде елита...за по- подходяши времена. Виж, Волина охранява безпристрастното отглеждане на зеленчуци и раздава книги от библиотеката

Нещо да си чул напоследък за репата Прокопенко?
[/quote]
азовският "елит"
Точно така е-кой в Ростов,кой в Москва.

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20586 -: Август 08, 2022, 19:34:42 »
азовският "елит"
Точно така е-кой в Ростов,кой в Москва.

За това никой не спори. Тук ми твърдят за участието на "дагестански" спецназ, за 30 "хилки" чеченци в Украйна, за техния героизъм и самоотверженост и за това, че азовците търсели на кого да се предадат. И всичко това на "вЕрвайте ми"

За това се дърляме :)

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20587 -: Август 08, 2022, 19:44:21 »
азовският "елит"
Точно така е-кой в Ростов,кой в Москва.

За това никой не спори. Тук ми твърдят за участието на "дагестански" спецназ, за 30 "хилки" чеченци в Украйна, за техния героизъм и самоотверженост и за това, че азовците търсели на кого да се предадат. И всичко това на "вЕрвайте ми"

За това се дърляме :)

Изобщо не се дърляме за подобни инсинуации. Аз изключително много внимавам какво пиша, но дваж повече внимавам какво пишат бананите! И да..... продължавам да твърдя, че евроатлантическите фашаги ги забра дагестанският спецназ....   направление- неизвестно . Свиквайте.:smokin:

Виж какво, дарлинг! Вече ти адвокатстваха тук...но за мен това няма значение. Някакси не ми харесваш бе, човек. Даже в момента не знам - защо, но съм сигурна, че причината ще се избистри. Пееш ми много фалшиво, а аз имам добър слух...
« Последна редакция: Август 08, 2022, 19:50:46 от Aсол »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20588 -: Август 08, 2022, 19:52:34 »
Quote (selected)
евроатлантическите фашаги ги забра дагестанският спецназ....   направление- неизвестно
Има известни предположения, в ония републики многоженството е забранено но не е отменено, или пък е отменено но не е забранено...:)))
https://www.kavkazr.com/a/30195091.html
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8590
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20589 -: Август 08, 2022, 20:08:06 »
Англичаните се ядосаха на адски наглите и тъпи лъжи на зеленясалия, че уж Русия стреляла по собствената си АЕЦ
Quote (selected)
Ложь Зеленского возмутила читателей Daily Mail

"Хватит врать. Вам прекрасно известно, что АЭС контролируется русскими, а эти ракеты украинские", – приводит РИА Новости комментарий Hurbat Grabtor.
"Приятно видеть, что уже далеко не все верят в это дерьмо", – отметил Able_Archer_44.
Susan Green подчеркнула, что удары по АЭЧС наносят украинские военные. Она также призвала прекратить поставки оружия Киеву, выделение финансовой помощи и выдачу разведданных Зеленскому.
"АЭС под контролем России, и тем не менее, русские бьют по ней ракетами. Мы должны верить, что русские сами себя обстреливают?" – заключили читатели.
Достъп до материала получих чрез "startpage.com", тъй като РИА е цензурирана от големите доставчици на Интернет в днешна България.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20590 -: Август 08, 2022, 20:26:27 »
Англичаните са едно, англоговорящите са друго. Има немалко коментари под юронюз енглиш и гардиън, други не следя, щото ми писна. Ама и много продължават да защитават зеленото, повечето.
Французите са по в час със случващото се.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20591 -: Август 08, 2022, 20:27:59 »
==

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20592 -: Август 08, 2022, 20:31:36 »
==

Това глупаво нахалство не те ли впечатлява, бачи? Човекът е абцелютно безкритично самонадеян. Даже и от подигравки не включва. Поне десет му изстрелях досега

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20593 -: Август 08, 2022, 20:37:14 »
Англичаните са едно, англоговорящите са друго. Има немалко коментари под юронюз енглиш и гардиън, други не следя, щото ми писна. Ама и много продължават да защитават зеленото, повечето.
Французите са по в час със случващото се.

Нормално. Все пак франсетата са резали на конвейр куп зелки. Аз лично съжалявам за това, в което се е превърнал един горд и смел народ. Свобода, братство, равенство е с родина - Франция! Може и да съм пристрастна. И аз като колегата Анри нося чистак френско име  :nuts:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20594 -: Август 08, 2022, 20:43:28 »
И аз мисля, че набутването на прехвалените дагестанци нямаше място в пропагандата. На байрам ли отиваме? Някои чувствителни теми трябва да се избягват. Но няма душеведи вече.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20595 -: Август 08, 2022, 20:46:20 »
Това глупаво нахалство не те ли впечатлява, бачи? Човекът е абцелютно безкритично самонадеян. Даже и от подигравки не включва. Поне десет му изстрелях досега
Не. Човека го познавам от далечната 1981.
Така, че:
1. Не прибързвай с оценките. Първите впечатления често са грешни.
2. Да не се отклоняваме. Темата е Русия, не зорзаман.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20596 -: Август 08, 2022, 20:48:16 »
И аз мисля, че набутването на прехвалените дагестанци нямаше място в пропагандата. На байрам ли отиваме? Някои чувствителни теми трябва да се избягват. Но няма душеведи вече.

Баси глупостите. Целият Кавказ е мюсюлмански. Кво преекспониране на дагестанците,  кви пет лева?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20597 -: Август 08, 2022, 20:52:43 »
До вчера бяха престъпници, сега архангели. Много бързо се завъртя фесът.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20598 -: Август 08, 2022, 20:53:12 »
Това глупаво нахалство не те ли впечатлява, бачи? Човекът е абцелютно безкритично самонадеян. Даже и от подигравки не включва. Поне десет му изстрелях досега
Не. Човека го познавам от далечната 1981.
Така, че:
1. Не прибързвай с оценките. Първите впечатления често са грешни.
2. Да не се отклоняваме. Темата е Русия, не зорзаман.

Разбрах, но аз никога не се деля от акъла си. Времето ще покаже...нали така беше по руски?

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2953
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20599 -: Август 08, 2022, 20:54:51 »
Ти нали щеше да зарязваш свинското? Ако приемеш исляма и жената разреши ще може да се бориш за увеличаването на раждаемостта с още една-две съпруги. Иначе жертвата на кебапчетата би била чист зян.
*********   ✹    *********

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20600 -: Август 08, 2022, 20:55:22 »
В масовото западняшко съзнание няма как руснаците да не обстрелват нещо си в Запорожие, па било то и АЕЦ.
За западняка всичко е просто и ясно. Русия напада вероломно Украйна. Запаражие е в Украйна. Следователно Путин бомбардира Запарожие. Точка.

П.С. Дали в официалните западни медии има и намек за гиганското строителство , което вече започнаха руските строителни компании в Мариупол?!? Град, сив и безличен, в който от средата на 80-те  две тухли не са залепени една върху друга.
.. и който след 5 години ще бъде перлата на руското Приазовие.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20601 -: Август 08, 2022, 20:56:28 »
До вчера бяха престъпници, сега архангели. Много бързо се завъртя фесът.

Не знам какви са били до вчера. В Дагестан реднеците никога не успяха да пробият. Милицииите им са легендарни

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20602 -: Август 08, 2022, 21:00:28 »
Banana, набутваш ми дяволски мисли. От мойта жена по-хубава, умна, работна и разбрана няма. Да ми е жива и здрава! Ти ако си мераклия, си намери сюрия жени.
...................
Свинското, че свинското. Ами то е на ред. Говеждото, щото у нас телешко едва ли се продава, сме го ритнали отдавна. Къмто пиле и риба вървят нещата, и деликатеси сушени.
« Последна редакция: Август 08, 2022, 21:12:20 от dabedabe »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20603 -: Август 08, 2022, 21:07:37 »
набутваш ми дяволски мисли. От мойта жена по-хубава, умна, работна и разбрана няма. Да ми е жива и здрава! Ти ако си мераклия, си намери сюрия жени.

Нищо не ти набутвам. Просто е трябвало  да четеш от тук, от там....но не нпо-повествования, аранжирани и платени от реднеците. Знаещ ли кое е страшното? От близо 20 години в бивщия форум на СЕГА лично аз много, ама много пъти съм ви давала линкове към официално платената  реднешка агентура. И .... нищо! Екселските таблици не ви направиха точно никакво впечатление

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20604 -: Август 08, 2022, 21:13:46 »
Беше към банана.

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20605 -: Август 08, 2022, 21:30:20 »
азовският "елит"
Точно така е-кой в Ростов,кой в Москва.

За това никой не спори. Тук ми твърдят за участието на "дагестански" спецназ, за 30 "хилки" чеченци в Украйна, за техния героизъм и самоотверженост и за това, че азовците търсели на кого да се предадат. И всичко това на "вЕрвайте ми"

За това се дърляме :)

Изобщо не се дърляме за подобни инсинуации. Аз изключително много внимавам какво пиша, но дваж повече внимавам какво пишат бананите! И да..... продължавам да твърдя, че евроатлантическите фашаги ги забра дагестанският спецназ....   направление- неизвестно . Свиквайте.:smokin:

Виж какво, дарлинг! Вече ти адвокатстваха тук...но за мен това няма значение. Някакси не ми харесваш бе, човек. Даже в момента не знам - защо, но съм сигурна, че причината ще се избистри. Пееш ми много фалшиво, а аз имам добър слух...

Тогава нямам представа за какво се дърляме. Признайте, че храбрите чеченците дойдоха за натурни снимки, в природата не съществува "дагестански" спецназ, и че чеченските 30 хилки в Украйна бяха общо около 3000 души (максимум) на групи по около 200-300 с ротацията. И да приключваме с темата, че явно станахме досадни.

Другото е от лукавого, вече и други хора ти казаха, че не съм от вчера и не включвам на подигравки. Търси други начини. Дарлинг. :)

P.S. Едно от интересните 'feature' в soc.culture.bulgaria беше, че всички soc.*.* групи бяха немодерирани и там можеше да си плещиш каквото ти скимне. Нямаш си на представа какви титани на подигравките и обидите имаше, не се опиянявай от чувството за уникалност :)






« Последна редакция: Август 08, 2022, 21:37:24 от zorzaman »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20606 -: Август 08, 2022, 21:43:31 »
Quote (selected)
вече и други хора ти казаха, че не съм от вчера и не включвам на подигравки.

това не е добра идея, макар и разочароващо, но клиширано и очаквано  поведение...консултирай се с другите ,които  се почувстваха длъжни да ти адвокатстват. Продължаваш да не ми харесваш...с наличните си възприятия нямам нужда от консултации. Много си самонадеян и не пропорционално на това, което демонстрираш като качества-  нахален е любезното ми определение

Тези другите хора тук, не те ли запознаха с нещо съвсем елементарно, че не си абониран за комфорт. Сигурно неволно са го пропуснали

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20607 -: Август 08, 2022, 21:49:12 »
Ма и ти си интересна. Никой не е длъжен да се старае да ти се хареса. Стига с тия харесвания. Казваш, спориш и толкоз.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20608 -: Август 08, 2022, 22:13:06 »
Глупав спор. И несъществен.
Асол се подава на емоции с което е лесно манипулируема.
Но ние си я знаем.
Зорзаманя за що помпа мускули неизвестно.
Дали в Украйна чеченският спецназ е зо, зооо, или зо ооо или зоо спартанци, е все тая.
Тук важното е участието. А Чечня в бъдещата Хазария има определена роля. Затова и пиарят спецназът и.
Можеше любезно да предложи на Асол да си помисли, че може би греши, а не с предизвикателен тон да и пали фитилите.
Спор, от който никой нищо ново не научи, нито получи някаква храна за размисъл.
За дагестански спецназ не знам, но миналата седмица се говореше, че на Украйна ще бъдат отправени наемници-доброволци от Дагестан
НКакто и някаква военна единица от наемници-доброволци от Татарстан.


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8590
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20609 -: Август 08, 2022, 22:15:19 »
Възстановяват мемориалния комплекс на Саур-могила.
Ето как е изглеждал преди бойните действия по него:



...след тях (2015 г.):



...и сега, когато го реставрират:


Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20610 -: Август 08, 2022, 22:17:58 »
Ми тя и цяла България изглежда като втората снимка.
И то без война.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20611 -: Август 08, 2022, 22:28:45 »
Калпав е бил материалът. Я виж гъбата на Бузлуджа, не и пука. Сал покривът е бил направен аджамийски.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20612 -: Август 08, 2022, 22:36:58 »
Ми тя и цяла България изглежда като втората снимка.
И то без война.
Лафът, че за българите, дето са в казана на пъклото не е нужен дявол да ги надзирава не е виц, а горчива реалност.

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20613 -: Август 08, 2022, 23:17:51 »
Глупав спор. И несъществен.

<високопарно>Истината трябва да възтържествува!</високопарно>

Зорзаманя за що помпа мускули неизвестно.

Ами... проба на перото. Така де, от двайсет години не съм го правил...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20614 -: Август 09, 2022, 01:19:19 »
Не придиряйте на Асол. Тя не е тя, когато откакто е с вакса. Или малко преди това, откак се пенявеше, че няма си бие.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20615 -: Август 09, 2022, 10:58:24 »
вкарах три 27 годишни нашенски примати в лоното на Флойд.

Извинявам се Асол и за оффтопика, но би ли пояснила за какъв Флойд става дума?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20616 -: Август 09, 2022, 11:23:07 »
Асол е интересна, но трябва отвреме-навреме да и се опъват дизгините. Че често рипа като млада кобилка. Нека види какво мислим. На нас добре ли ни е, като ни соли.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20617 -: Август 09, 2022, 11:50:44 »
В този смисъл, dabedabe, считам, че Алиска подава интересни връвчици из мазалото. Но нали е далеч по-удобно все да бягаш по вълните, щото задълбаването мокри крачка и кълки, па може и водица да изгъргориш...

В малко по-инакъв смисъл казаното за горските, таквоз, от Лиска, може да помогне да се светнат ламбички у нечии красиви главици (ей - не съм конкретен!) от разните полове и да се сетят за една стори от преди малко години по-назад:

- Как две братлета със се семейството бяха изтеглени от Кавказа накъде Мекката на дермокрацията. Единият даже се ожени за дъщерята на таваг. от църпър-уто. После тези двамата пуснаха Радка-Пиратка и даже един, участвал в НГ-шоу без крак, пък пак го загуби на маратоня. Та даже в пълно съзнание стискаше чукана с цъцъркващата кръв... Медицински феномени, не са от днеска, все пак. После двете братлета ги търсиха при тотална многодневна блокада и забрана за показване по улиците в тамошният маратонски град, а па по-сетне май ги бяха "гръмнали" за момента тогаз... Циркове тавагище, циркове!

А се чудите за този грандиозен спектакъл сега из сите земни кълбета, какъв бил той, ама как така, ами що... А нас за что?

Инак за Алиска... Лиска е хитруша, знае тя две и двеста...

- Так держать, дорогая Лисечка!

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20618 -: Август 09, 2022, 12:17:33 »
понеже тук много хора не ме познават, два текста от ФБ от 11 април 2022 за запознанство:

Вечните руски въпроси (част 1.):
1. кой е виновен, и
2. какво да правим
Историците знаят, че даже в най-авторитарните и диктаторски режими съществува вътрешна опозиция и котерийна борба за власт. Руският режим не беше по-различен и "самозабравилият се безумен диктатор" (по версията на либералните медии) виртуозно балансираше между два стола, които постепенно се отдалечаваха един от друг.
Това бяха:
- съществуващата в момента държавна идеология (а.к.а. генералната популистка линия на партията) поддържана не толкова от политическите партии, колкото от военните и аполитичния държавен апарат. Идеологията беше подхранвана главно от печалбата от износ на всякакви суровини.
- либералния олигархичен икономически модел (а.к.а. див капитализъм) позволяващ свръхпечалби за определена малка група хора.
След 2014 година Путин, виждайки на къде отиват нещата, на няколко пъти предупреди олигарсите, че не са прави да печелят в Русия а да харчат в чужбина. Даже им предложи "данъчна амнистия" ако си приберат парите в родината.
И на 24 февруари Путин избра. Военните спечелиха. Олигарсите, барабар с техните шутове вкупом се втурнаха да спасяват това което западните им партньори милостиво им разрешиха да запазят. Забележете, западните олигарси първо удариха...руските олигарси.
Пътьом казано, тук Западът отново плю на собственият си принцип за неприкосновеност на частната собственост. На какво основание бяха реквизирани авоарите на олигарсите? А на телевизионните евангелисти Симонян и Соловьев? А на дъщерята на говорителя на Кремъл? Ми била кифла и инстаграмка. Вярно е, хайде да накажем и Ким Кардашиян, например!
Военните спечелиха кабинетната война, но не трябва да забравяме, че те (военните) винаги се готвят не за бъдещата война а за отминалата. И сгрешиха. Оказа се, че планираният блицкриг не се състоя, и че за изминалите осем години толерираният от украинските власти тотален терор над инакомислещите е успял съществено да намали предполагаемата лоялна към руснаците част на украинското общество. Военните от украинска страна, с които те имаха някакви договорки за ненамеса на армията (както беше в Крим) се отметнаха и хванаха пушките да воюват.
(има и част 2, ако на някого му е интересно)
Картинката е (c) Вася Ложкин



« Последна редакция: Август 09, 2022, 12:23:40 от zorzaman »

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20619 -: Август 09, 2022, 12:18:36 »
Вечните руски въпроси (Част 2.):
1. кой е виновен, и
2. какво да правим
Отговорът на първият въпрос е лесен. От доста време се насилвам да чета различни западни и украински канали и да поглъщам негативната енергия която се излива от тях. От тях струи не просто враждебност, а направо пещерна омраза по отношение на руснаците. Същото (почти) идва и от западните медии. От първа ръка ми пращат доказателства за френски банки отказващи откриване на сметки на руснаци, спиране на пенсията на руснак живеещ от тридесет години в Германия. Всички видяхме, чухме и четохме за репресии към руски интелектуалци, сваляне на паметника на Пушкин в Украйна, на съветските воини в Полша, забрана на Достоевски и други простотии. Тоест, виновна е Русия. Точка.
Вторият въпрос е още открит. Според закона на Нютон: Всяко действие има равно по големина и противоположно по посока противодействие. Струпаните в края на 2021 година общо 96 хиляди добре обучени и екипирани украински войници по линията на разделение с размирните републики са неопровержимо доказателство, че ръчкани от съвкупния Запад украински власти бяха решили веднъж и завинаги да решат въпроса с рускоговорящите в Донбас. Украинските планове бяха за пълна готовност в края на февруари.
Тези западни интернет общности не си представят цялата страховита перспектива на това отношение към руснаците като общество. Не санкциите, а враждебността на съвкупния Запад доведе до небивало сплотяване на руското общество, рейтингът на Путин никога след 2014 не е бил толкова висок. В близко бъдеще вътрешната революция (на която се надяваха украинците) или дворцовия преврат (на който залагаха Америка и ЕС) са невъзможни. И хората ръководещи тези общности (с изключение на американците) не ни дават отговор на сакралния въпрос: "а какво да правим после"?
Вариант 1. Руснаците печелят, Запада се цупи, но нещата бързо си идват в старото русло. Даяа бе, да.
Вариант 2. Руснаците губят, Западът цепи Русия на републики, сключва съглашения "газ срещу храни". Също не е вариант.
Между другото, да виждате в горните варианти Украйна? Не, защото тя не е субект в този конфликт, тя е обект, поле за действие на оръжията, които "демократичния свят" налива с пълни шепи там.
Защото за Русия, тази война е екзистенциална, борба за съществуване на Руската федерация. И те, също като Байдън, който ще се бие до последния украинец, ще се бият до последния руснак. Не забравяйте, обаче, че Русия е ядрена държава и в нейната официална военна доктрина има точка 27, която гласи:
27. Российская Федерация оставляет за собой право применить ядерное оружие в ответ на применение против нее и (или) ее союзников ядерного и других видов оружия массового поражения, а также в случае агрессии против Российской Федерации с применением обычного оружия, когда под угрозу поставлено само существование государства.
Както каза Путин в едно интервю: Да, для человечества это будет глобальная катастрофа, для мира будет глобальная катастрофа. Но я все-таки как гражданин России и глава российского государства тогда хочу задаться вопросом: "А зачем нам такой мир, если там не будет России?
Част 3. Не сега, след няколко дни, когато започне кампанията на руснаците
Картинката е (c) Вася Ложкин


Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20620 -: Август 09, 2022, 12:58:07 »
Руснаците имат проблем, но украинците имат по-голям. "Кой съм аз?".

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8590
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20621 -: Август 09, 2022, 13:36:44 »
Позор – срещу Русия се бият двама "българи":



« Последна редакция: Август 09, 2022, 14:52:31 от lucho »

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 785
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20622 -: Август 09, 2022, 14:09:58 »
Колкото повече време минава от 24-ти февруари , толкова повече се засилва тягосното ми усещане за режисура на тази война. Украинците ми са пределно ясни, те са НЕсложни същества, познавам няколко екземпляра в района тук. Без изключения, пере ги съчмата. Не подлежат на дискусия... За мен тегавото идва от руската страна, защото следейки чисто военните аспекти, нямам съмнение. Русия не иска бърза победа ! А защо ? Това е голяма загадка за мен - продължителната , затегнатата война , не е от полза за Москва. Не казвам че руснаците не печелят войните на изтощение, напротив ! Печелят ги и още как ! Но това исторически винаги е ставало с цената на пълна вътрешна мобилизация ! Обявяване на "Отечествена война" (1812 ,1941) , масова мобилизация и впрягане на целия (огромен) ресурс за Победата... А именно това липсва днес, не се вижда желание от Путин нито за мобилизация, нито за поставяне на икономиката на изцяло военни релси, нито има обръщение към нацията ! От една страна, напълно съгласен с писалия по-горе колега, тази "СВО" е абсолютно задължителна за запазване сигурността и целостта на Русия ! А от друга страна се води по един вял начин, без да се впрегне целия потенциал на РФ , сякаш резултатите са предварително известни на руското ръководство ... а дали не е така в действителност ? Дали още миналата година на майската среща с Алцхаймера - ВВП не е договорил параметрите на тази война ? Нима в момента от нея не печелят именно САЩ и Русия ?? (за сметка на глупаците ЕС) . Ей такива въпроси ми се въртят в главата, докато следя русвеснасу, Подоляка, Онуфренко, Саня от Флориде ...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8590
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20623 -: Август 09, 2022, 14:53:30 »
Двама се карат, трети печели губи, а?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20624 -: Август 09, 2022, 15:01:38 »
Дали още миналата година на майската среща с Алцхаймера - ВВП не е договорил параметрите на тази война ? Нима в момента от нея не печелят именно САЩ и Русия ?? (за сметка на глупаците ЕС) . Ей такива въпроси ми се въртят в главата, докато следя русвеснасу, Подоляка, Онуфренко, Саня от Флориде ...
Споделям това което си написал.
Следя горните канали в Telegram - минус Русвесна, плюс Игор Стрелков. Последният злостно критикува руското ръководство и конкретно Путин, че не обявява мобилизация.
Изключено е било Путин да се договори с алцхаймера. Безмислено е. Той не държи властта. Парите ги дава конгреса, ergo...С целият конгрес няма как да се договори. Или с ръководството му.
Има някакъв резон, защо не се обявява пълна или дори частична мобилизация. В Русия. Набират се само доброволци. Сравнително добре платени. Разбра се, че вземат $4000 на месец, а за участие в активни действия на предни позиции до 1000000 рубли, което е някъде над  $20000.
Икономиката ще пострада при мобилизация. Друго: Путин не е Сталин и няма партия в предприятията да мотивира жените да работят на струговете, вместо мъжете които са на фронтовете. Единна Русия, не става за тази работа. Олигарсите съвсем не стават.
Най-важното: мобилизираните дори и карали казарма, биха дали много жертви, дори с многомесечно допълнително обучение. Това би довело до нежелателна съпротива в гражданското население.
Противно на общоприетото мнение смятам, че нито САЩ загубиха войната във Виетнам, нито СССР в Афганистан. Истината е, че дадоха много жертви (мобилизирани (draft). Америка 58000, а СССР съответно 15000. Това доведе до силна вътрешна съпротива, движения на майките, много осакатени...хиляди дезертьори. В САЩ застреляха 4 студенти в университета Кент. Иначе армията на САЩ си биеше VietКong като маче у дирек. Три милиона виетнамски жертви на (спирането на комунизма). Това не ми прилича на виетнамска победа. Върнати в каменната ера.
Горбачов не искаше силна армия. Щеше да му попречи да полегне на запада. Нали помните когато оня младеж - Руст кацна на Червения площад, белязания се разправи с командния състав на ПВО?
Някой му е казал на Путин, че наборната армия е горчив хап, който по възможност да пропусне.
За победа.


« Последна редакция: Август 09, 2022, 15:26:42 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20625 -: Август 09, 2022, 15:37:00 »
Какво печели руската армия с мобилизация? Пушечно месо, което да напредва с викове "напред на нож".

Времето е друго. Тази армия освен да се облече с униформи и да им се връчи по един калашников (които, не се съмнявам, руснаците имат за поне 5 милиона души) трябва да се храни, придвижва и т.н. Освен това, някой трябва да върши тяхната работа в къщи.

Помните ли мобилизираните от ЛНДР? В началото бяха с железни каски и с пушки мосинки. Такива стават само за караулна служба и копаене на окопи.

Вижте и мобилизираните в Украйна.

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 785
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20626 -: Август 09, 2022, 15:40:04 »
Следя и укро-пропагандата (рускоезичната разбира се) , там дисоциацията между уишфул и реалити става все по-огромна. Разни бивши министри на отбраната описват в детайли "фазите на освобождението от окупантите" , пък как тази година ще е Контранастъплението на юг, с крайна цел достигане на позициите от 24-ти февруари..." . Пък на пролет щяла да бъде Втората фаза и "освобождението на Крим и Донецк-Луганск" - излизане на границите от 1991 ! И слушаш, и си търкаш ушите , и се питаш - абе тия наред ли са с главния мозък ?... От друга страна - ОК, война, пропаганда трябва ! Така трябва да се говори пък дори и да не си вярват, ама все пак ? И още, рибата в морето (Азовското), а те вече тигана подгряват ! Какво щял да им даде "Лендлиза" , а какво щял да им даде "Рамщайн 2" ? И почват да се питат един друг - А колко Хаймарса стигат за да обърнем войната ? Стигат ли 50 ? А, не ! Минимум , викат , трябва да ни дадат 150 ! А после пак - "Обаче за стратегическо превъзходство над росияните , за да ги прогоним (до Курск, Ростов ?) - ТРЯБВАТ НИ 250-300 Химарса !!! Че и АТАКМС -и да бием рашистите в дълбочина (демек  по руска територия ) Да , да, такива сюрреалистични дискусии се водят по украинските канали ! И какво още ? Пита мисирът ? Как какво - авиация да ни дадат ! Ама какво по-точно, Ф 16 ? А , това е слабичко - искаме Ф 18 и Ф 15 отговаря експертът... Мисля си че много надалеч са ги пуснали американците по пързалката, да... :cool-1084:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20627 -: Август 09, 2022, 15:51:09 »
вкарах три 27 годишни нашенски примати в лоното на Флойд.

Извинявам се Асол и за оффтопика, но би ли пояснила за какъв Флойд става дума?

pink floyd
the lamers club honourable member …

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20628 -: Август 09, 2022, 16:20:00 »
Сега за договорките.
Миналият юни, когато се състоя срещата между Путин и Байдън, по МОЛБА на Байдън, беше договорено НАТО да се изтегли на позиции от 97ма година.
Войнстващата групировка в ДМ, и в правителството на Байдън не се съгласиха

Втората договорка беше с Кисинджър.
Идеологът на ДНР, и ЛНР. И въобще сионист номер 1 в света.
Трябваше да се реагира на усилващият се военен натиск на украинците на ДНР и ЛНР. Т.е. по границата на Русия. Не че от отсрещната украинска страна не са и там евреи. Военната операция е обявена със строго определени цели. И трябваше да приключи бързо. Т.е. Украина да бъде поделена. На източна част, ЛНР и ДНР коридор към Крим, т.е. Мариупол и околности, които да влязат логистически в общото цяло на оформящият се Хазарски каганат. И западна Украина, която да влезе в Полша на 4-5 морета.
Но войната се закучи.


Написах всичко това, за да мога да изкажа една мисъл - Понякога за да спечелиш войната може би трябва да я загубиш.
Или -отпред пропаст, отзад порой
А в Украйна е много по сложно отколкото изглежда. все пак виртуозът на интригите е плел плетката там

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20629 -: Август 09, 2022, 16:24:53 »
Тез HIMARS  някой другар ги броеше за тачанки. Пък те били умни.
................
Било договорено казваш. По-скоро предложено от Русия. Реакцията беше подхилване. И понеже Путин отдавна дава ултиматуми, видя се че вече няма накъде, не ги приемат на сериозно. И се докараха нещата до тук.
...................
В Украйна е сложно, щото трябва да преосмислят много неща. Да се усетят по-близки като същите и да престанат да слугуват и правят свирки на западняри и съмнителни поляци.
« Последна редакция: Август 09, 2022, 16:38:52 от dabedabe »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20630 -: Август 09, 2022, 16:55:19 »
Quote (selected)
Според украинския Генерален щаб до момента Русия е загубила около 40 000 войници във войната.

Според зам.министъра на САЩ цитиран от вестник СЕГА те са 80 000 души.

Чудя се, на добрия стар комисионер Сашо Дончев на ”мъртъв руснак” ли му плащат, че така завишава цените? Което само по себе си е готин бизнес, щото ако бях аз, какъвто съм алчен, утре щях да напиша на първа страница на СЕГА, че всички в Русия са мъртви, само Путин е жив, но има ужасна хрема и е възможно да се катурне до дни в следствие на прекомерно кихане.

Ама, нормално, комисионери, бате. Гъз, газ, все тая! Важното е да капе. Журналистически мозък. По страниците на свободната преса…

Васил Петев
Вие си ги избрахте!

zorzaman

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20631 -: Август 09, 2022, 17:10:52 »
Следя и укро-пропагандата (рускоезичната разбира се) , там дисоциацията между уишфул и реалити става все по-огромна.

Хооо, преди месец бях в Турция, единствената разбираема телевизия беше FreedomTV, украинска рускоезична, която 24 часа предава такива работи.

На четвъртия ден се усетих, че ми иде да запея "Ще не вмерла Україна" и да тръгна да търся някой руснак да му набия канчето.

Там имаше планове откъде да влязат на Червения площад, колко бурета барут трябва да гръмнат Кримския мост и какво да правят с толкова много руска работна ръка. Всичко това напълно сериозно, по държавната телевизия.

 Добре че имаше интернет, та се освестих.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20632 -: Август 09, 2022, 17:25:31 »
Тез HIMARS  някой другар ги броеше за тачанки. Пък те били умни.
................
Било договорено казваш. По-скоро предложено от Русия. Реакцията беше подхилване. И понеже Путин отдавна дава ултиматуми, видя се че вече няма накъде, не ги приемат на сериозно. И се докараха нещата до тук.
...................
В Украйна е сложно, щото трябва да преосмислят много неща. Да се усетят по-близки като същите и да престанат да слугуват и правят свирки на западняри и съмнителни поляци.


Много елементарно и тенденциозно разсъждаваш.
Ако се освободиш от патогенната русофобия, може нещата да ти станат интересни. А те са крайно интересни.
Целта на Русия не е Украйна, а Европа.
Европа от Лисабон до Владивосток, която полека лека се превръща в Русия от Лисабон до Владивосток.
Но тази маса в Еевропа, отгледана в хедонистичен индивидуализъм, трябва да се превъзпита.
И ето ти лошата Русия, която спира газта, възпрепятства износът на жито.. И за европейците се очертава студена зима с другарски прегръдки за стопляне, обща загриженост за студуващите и гладуващите,С една дума, избиване от главите им удобствата и егоизма.
Ето една статия в тази насока
„ Глобальные "Левые" и "Правые" о текущем контексте„
https://aftershock.news/?q=node/1140455

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20633 -: Август 09, 2022, 17:31:54 »
Европа от Лисабон до Владивосток, която полека лека се превръща в Русия от Лисабон до Владивосток.

Или както беше казал Жан Виденов: „От Ванкувър до Владивосток!“

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 785
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20634 -: Август 09, 2022, 18:45:58 »
Слоганът на Де Гол винаги ми е бил близък на сърцето, нo никога не е бил по-далеко отколкото днес... Върви световна регионализация, и между нас и Русия се пуска една нова желязна завеса, много по-идиотска и абсурдна от предишната. Щото тогава поне имаше идеологически различия... Регионализацията е етап от установяването на НСР и Световното Правителство. За да отнемат суверенитета на малките страни (като България) , първо ги натикват в техните "зони на управлeние". Така световната Шайка по-лесно установява контрола ! Вместо например да се занимава с 27 европейски правителства, парламенти, премиери, президенти... Сатанистите просто ги лишават всички тези страни от суверенитет , слагат една Управа в Брюксел - и контролират НЕЯ ! Това е общо-взето замисъла, ЕС е най-напред в реализацията. Сатанистите обаче контролират (почти) всички лидери , поне тези на Големите страни. Там където стане "засечка" - САЩ на Тръмп, Танзания, Белорус...просто освирепяват, докато не елиминират субекта ! Това наблюдаваме. Путин ? Путин е и тако и вако. Той от една страна има bacground  на кагебеец, дълбоко про-руски лидер... от друга страна несъмнено заиграва с глобалистите-сатанисти (примери бол) , така че според мен е частично зависим от тях. За сега "от нийде взорът надежда не види".

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20635 -: Август 09, 2022, 18:55:22 »
"от нийде взорът надежда не види"

Единственият път нагоре е навътре.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20636 -: Август 09, 2022, 18:57:43 »
така че според мен е частично зависим от тях. За сега "от нийде взорът надежда не види".

Toй не може да е независим от глобалистите. Цялата руска икономика е организирана около износа на суровини. Суровините се изнасят основно на запад. Следователно руският икономически (и политически) елит винаги ще гледа с едното око на Запад. За разлика от Китай Русия не създаде огромен и самодостатъчен вътрешен пазар. Стоков и финансов. Затова Русия не може да скъса със Запада. За да скъса, трябва да е адекватна икономически. Засега не е и трудно ще повярваме, че може да повтори онова, което направи Сталин. То е невъзможно с този продажен "елит".

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20637 -: Август 09, 2022, 19:00:09 »
Русофоб малко обидно ми звучи, щото не отговаря на истината. Да кажем че симпатизирам и съчувствам на руснаците. Но много са чепати те.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8590
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20638 -: Август 09, 2022, 20:42:45 »
Оттук:
Quote (selected)
Украина жалуется, что РФ начала процесс подключения ЗАЭС к российской энергосистеме с параллельной подготовкой отключения ЗАЭС от украинской энергосистемы, что составляет до 20% всей генерации на Украине.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #20639 -: Август 09, 2022, 20:48:16 »
Ами войната струва пари. Накрая се използват всички средства. Едва ли не завиждахме на военните за заплати и привилегии.