Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 18, 2024, 19:59:46

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2071100 пъти)

0 Потребители и 152 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29760 -: Януари 26, 2023, 18:30:54 »
Няма да се стигне до термоядрен апокалипсис.
Бас хващам!
П.П. От тоя бас съм 100% на далавера. Или ще черпиш или няма да имам възможност да черпя. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29761 -: Януари 26, 2023, 18:42:10 »
Да, разходката на машинариите беше за проба, жест и разчистване. И проба на нервите. Май без уран няма да се разминем. Че американците ги е срам, зер единствени атомни убийци. Дано Русия се въздържи.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29762 -: Януари 26, 2023, 18:42:55 »
Няма да се стигне до термоядрен апокалипсис.
Бас хващам!
П.П. От тоя бас съм 100% на далавера. Или ще черпиш или няма да имам възможност да черпя. :t0328:

Дано си прав.
Напомни ми след една година.
Иначе се чуват и неприятни за нас сценарии.
Нещо подобно на иранските удари по американските бази в Ирак.
Сам разбираш че мащабите ще са други.
Като цели на предупредителните удари се споменават американските бази в Полша, Румъния и България.
Това засега в разни маргинални форуми, но знаеш ли как ще се обърнат нещата.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29763 -: Януари 26, 2023, 18:47:52 »
Quote (selected)
Бил Гейтс: Предвоенното украинско правителство е едно от най-лошите в света: корумпирано и контролирано от олигарси
https://glasove.com/na-fokus/bil-geyts-predvoennoto-ukrainsko-pravitelstvo-e-edno-ot-nay-loshite-v-sveta-korumpirano-i-kontrolirano-ot-oligarsi
Му-ха-ха.

Анонимус в България американски бази няма, това който трябва го знае.
В един полски бар има повече американци от колкото у нас.
Румънците са хранилище на ядрените боеприпаси изнесени далеч от Инджирлик да не ги докопа Ердогана, та може нещо малко, тактическо колкото да ги обезвредят.
Полците са друга бира, кога и да ги лупнеш все е късно.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29764 -: Януари 26, 2023, 18:49:08 »
Нормално е. Почва се от близките цели. Всъщност едновременно. Вече не може да има локална ядрена война. Ще станем пак марсианци. Може да дойде ред американците да почнат да разбират кротките сега японци. Който оцелее де. Нейде из балкана. Дано оцелеят и бизони.
« Последна редакция: Януари 26, 2023, 19:12:56 от dabedabe »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29765 -: Януари 26, 2023, 19:07:51 »
Quote (selected)
Бил Гейтс: Предвоенното украинско правителство е едно от най-лошите в света: корумпирано и контролирано от олигарси
https://glasove.com/na-fokus/bil-geyts-predvoennoto-ukrainsko-pravitelstvo-e-edno-ot-nay-loshite-v-sveta-korumpirano-i-kontrolirano-ot-oligarsi
Му-ха-ха.

Анонимус в България американски бази няма, това който трябва го знае.
В един полски бар има повече американци от колкото у нас.
Румънците са хранилище на ядрените боеприпаси изнесени далеч от Инджирлик да не ги докопа Ердогана, та може нещо малко, тактическо колкото да ги обезвредят.
Полците са друга бира, кога и да ги лупнеш все е късно.

Ъхъ
Те са за съвместно ползване.
Графа, Безмер, Ново село.
Не искам повече да задълбавам тази неприятна тема.
Просто май се оказва че антивоенните движения в Европа през 80-те(от които се пръкнаха съвременните идиоти управляващи Европа) бяха прави тогава.
Американските бази в Европа не пазят Европа.
Те я правят цел.
Те пазят Америка и то вече относително.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29766 -: Януари 26, 2023, 19:18:21 »
В съвременните военни действия самолетите не са фактор, стари и бавни.
Виждаме го вече, даже в Украйна никой не лети освен за имидж.
Преди време коментирахме че РФ е изостанала в самолетите 5-то поколение.
Американците бълват Ф-35, руснаците обаче даже първите произведени ги пуснаха на пазара ако някой иска да ги купи.
Прозряха че са подходящи за малки диктаторски режими.
Когато и ако успеем да минем на 6-то поколение - хиперзвукови с ИИ без пилот ( щото човек не може да издържи натоварванията) тогава самолетите ще са фактор.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29767 -: Януари 26, 2023, 19:40:24 »
Тва с танковете е некфа многоходовка.

Никой не си издава плановете и да казва " след няколко месеца ще доставим еди какво си".

Студено погледнато Вашингтон предупреждава Кремъл да се разбърза.

Има стотици американски танкове в Полша и Румъния и те могат още утре да са в Киев ама не са....

 :popcorn:




Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29768 -: Януари 26, 2023, 19:46:24 »
А после? Кой ще реши съдбата на света? Играта на нерви е много опасна. Кой е правия, а и какво значение има в случая?

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 714
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29769 -: Януари 26, 2023, 19:47:40 »
Американците преметнаха немците като нас.
Абрамси ще има кога производителя построи завод за тях.

Има много Ейбрамси в Европа. Преди време започнаха някакви учения (май в Латвия) с няколко стотин танка. Сигурен съм, че има и другаде. Ако решението е твърдо взето, за няколко дни могат да ги доставят в Украйна. Но кой ще ги управлява и ремонтира?

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2743
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29770 -: Януари 26, 2023, 19:58:53 »
секуко, аз допускам че депутатите 1941 не са били по-прости от сегашните. Не знам какво ви кара да мислите, че сегашните са безгрешни. Аз с вас не се заяждам, по-скоро вие с мен. Но не придирям толкоз. Имаме ли право на мнение, да ви запитам пък? Или само някои.

потвърждава се коментара ми за интелектуалната ти немощ.

какво в моя пост те кара да твърдиш, че смятам някакви депутати за безгрешни? че и да ми опонираш за тази измислена от теб моя позиция?

и най малкото е малоумно СЛЕД такава дебилна инсинуация да се оплакваш, че те били били вещо си там.

Ми чети какво пишат хората и не се бъзикай.
откъде накъде ще изисляш какво аз съм бил казал, като НИЩО подобно не съм и намеквал дори.

те затова си седиш във фризера, щот си мислиш че да се ебаваш злобно и безоснователно с останалите има нещо общо със свободата на словото.

та така - вземи се у ръце, че подмина всякакви граници на търпимост с тия дребни злобни безмислени и неадекватни манипулацийки
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29771 -: Януари 26, 2023, 20:04:05 »
Ако войната остане конвенциална Русия ще я изгуби.
Отначало Украйна започна войната с руско оръжие, затова България беше решаващ източник  на боеприпаси. Но нещата се променят, Украйна постепенно заменя руското оръжие със западно, тоест вече има нужда от западни боеприпаси, затова Турция ще измести България като снабдител с боеприпаси. В последно време полетите са почти на всеки час.
Селяните отначало изпаднаха в стрес.
"Тоя самолет ше падне", няма да падне, казвам им, просто са претоварени, летят по-ниско, затова е толкова страшен ревът на двигателите им.
Сега вече свикнаха, даже коментират кой самолет колко е натоварен според рева на двигателите. Гледам ги и си мисля - тези мушмуроци ще свикнат и с термоядрена война, просто вместо ревящите самолетни двигатели, ще коментират радиационния фон за деня.
 :popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29772 -: Януари 26, 2023, 20:19:32 »
Американците преметнаха немците като нас.
Абрамси ще има кога производителя построи завод за тях.

Има много Ейбрамси в Европа. Преди време започнаха някакви учения (май в Латвия) с няколко стотин танка. Сигурен съм, че има и другаде. Ако решението е твърдо взето, за няколко дни могат да ги доставят в Украйна. Но кой ще ги управлява и ремонтира?
И аз това писах.
танкове има, мерак да ги вкарат в битка няма.
Няма обучени екипажи, те и така горят като всички танкове, а в ръцете на необучени ще са антиреклама.
До есента абрамси няма да има на бойното поле, до тогава и бойно поле може да няма.
Има турски дронове, но американските дето са 100% успешни срещу сватбари нещо ги няма в Украйна.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29773 -: Януари 26, 2023, 20:19:57 »
Ако войната остане конвенциална Русия ще я изгуби.

Ще я изгуби, защото не я води по правилата. А защо не я води по правилата може да има само две обяснения: пълна некадърност на военното ръководство, или съзнателно прилагане на губеща стратегия. Не мога вярвам, че е първото, следователно остава второто.
Всички врагове на Русия добиха нечуван кураж и наглост, защото видяха, че конвенционално не е страшна и не е сериозна заплаха за сериозна армия. 

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29774 -: Януари 26, 2023, 20:25:45 »
Енгелсе не им вярвай на преводачите.
В цопнатия от теб линк Соловьов говори за 3,5-кратно превъзходство на НАТО в конвенционални оръжия, а не за 3-кратно превъзходство на доставената на Киев западна военна техника спрямо руските конвенционални оръжия.
https://www.youtube.com/watch?v=6pYm23_x7u0
3мин.19сек.
Ма то така се получава като бързаш.
Проверявай ги нещата преди да ги цопнеш.
Особено от нашите медии.

Вчера писа за самолетни двигатели на компресорни станции пък после се извъртя като фурнаджийска лопата.
Не бързай толкова.
Липсваше ни, но ти някак си изведнъж скъса бента.


И твоя цитат от вчера

Активен Engels
Just Member
*****

Коментари: 5196
Профил Ел. поща Лично съобщение (Активен)

Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29701 -: Януари 25, 2023, 23:07:23 »
Quote (selected)
Цитат
"В кой момент ние ще кажем - всяка страна, която доставя на Украйна танкове, ние я смятаме за участник в бойните действия и територията й е законна военна цел?", изказа на глас разсъжденията си Соловьов.
Той обаче призна, че руските конвенционални оръжия са безсилни срещу доставената на Киев западна военна техника, защото „те имат трикратно превъзходство“. Затова по думите му е време Русия да използва ядреното си оръжие - защото това е единственият начин да спре доставката на западни оръжия за Украйна. "За какво ни е ядрено оръжие, ако няма да го използваме?", каза той.
 https://www.actualno.com/europe/ruski-propagandist-s-priznanie-ruskite-konvencionalni-oryjija-sa-bezsilni-sreshtu-zapadnite-video-news_1891312.html
И аз цял ден днес това разправям.
 :popcorn:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29775 -: Януари 26, 2023, 20:28:05 »
Но ако смяташ да ме държиш отговорен за това, кой журналист как е направил превода, това е съвсем друг въпрос.
Само дето не ставаше дума за превод а за манипулация.
При това тъпа манипулация. И всеки имащ някаква претенция за мисъл и за обща култура би трябвало да я види
Търсите в лайната семки.
Аз ви говоря за тактическо ядрено оръжие, вие се занимавате с това къде било 3,5 пъти превъзходството в Украйна или в НАТО. Ами нали това ви разправя водещия, че щом е в НАТО ще стане и в Украйна. Това е логиката на водещия, затова предлага използване на ТЯО. Къде е тук манипулацията???
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29776 -: Януари 26, 2023, 20:37:05 »
Всъщност и тва с доставките на оръжие е манипулация макар и по-фина.
Да видим.
Преди да започнат войната укрите в началото на февруари са имали на въоръжение над деветстотин оръдейни цеви артилерия.
Американците доставиха 90 айде още толкова да са доставили "съюзниците". Та това е 10% от наличното. Дори половината от наследената от СССР артилерия да е унищожена, то пак 152мм системи са повече от 155 милиметровите.
От друга страна разлика в поразяващата способност на 152 и 155 няма на практика.
Единствено при ПТУРСовете доставените са повече. Доставяха на корем. Ама некакъв съществен ефект? Руснаците успешно използват бронетанкови части, за разлика от укрите.
Тоест мантрата  за "западняшкото" "супер-ултра-дупер" въоръжение дрънчи на кухо.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11130
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29777 -: Януари 26, 2023, 20:42:08 »
Обикновено  не го правя, но сега ще пейстна целия ти пост.
Quote (selected)
Ако войната остане конвенциална Русия ще я изгуби.
Отначало Украйна започна войната с руско оръжие, затова България беше решаващ източник  на боеприпаси. Но нещата се променят, Украйна постепенно заменя руското оръжие със западно, тоест вече има нужда от западни боеприпаси, затова Турция ще измести България като снабдител с боеприпаси. В последно време полетите са почти на всеки час.
Селяните отначало изпаднаха в стрес.
"Тоя самолет ше падне", няма да падне, казвам им, просто са претоварени, летят по-ниско, затова е толкова страшен ревът на двигателите им.
Сега вече свикнаха, даже коментират кой самолет колко е натоварен според рева на двигателите. Гледам ги и си мисля - тези мушмуроци ще свикнат и с термоядрена война, просто вместо ревящите самолетни двигатели, ще коментират радиационния фон за деня.
Болднатото от теб е твърдението ти.
Ако това надолу е аргументацията ти, по добре човек да не спори с теб, а да те остави да ограмотяваш съселяните си за рева на самолетните двигатели спокойно.
Пък може и по ракия да изкараш.
А ако просто си пляснал твърдение и смятайки го за толкова очевидно, че няма нужда да го аргументираш, то...пак би следвало да те оставим да ограмотяваш горките си съселяни.
Пък как не им се падна по читав ограмотител, твай проблемът им!
 :smokin:
п.с. а, да, прав си, че Турция може да намаже филията, но то няма връзка с това кой ше губи и кой ше печели война. Там логиката ти е, че ние пак ше загубим, а резаците спечелят.
Пари.
 
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29778 -: Януари 26, 2023, 20:58:02 »
Тва дето руснаците щели да загубят ройната е врло интересно, ако останела конвинционална.
Коя война. Тая на територията на украйна с ВСУ просто няма как да стане.
Война едновременно с всички държави членуващи в НАТО?
Да видим.
Първо за тази хипотеза не е достатъчен петио член. Или петох@ник май беше. Щото участиeто  според устава мое се изчерпи и с доставка на одеала, а тва не е от особена полза на бойното поле.
Да видим какви са шансовете държавите-членове да се юрнат? ами нищожни-до никакви.
Първо че са страхливи по принцип.
Второ въоръжените им сили са в трагично състояние с много малко изключения.
Трето егоизма е генетично заложен на всички нива.
И не на последно място никой няма да им даде шенс. Ето тука е мястото на хипотезата за ТЯО.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29779 -: Януари 26, 2023, 20:59:07 »
Да, Соловьов е горещ привърженик на използване на ядрено оръжие.И на тактическо и на стратегическо.

Тезата му е проста, като чаша студена вода.Запада има повече конвенционални оръжия и затова е нужно да се включи "великия изравнител".

Соловьов иска също удари по Полша , Германия и Великобритания.

Засега има малко сподвижници, но никой не го подценява защото го водят "адски близък до Путин".

Аз по-скоро смятам, че ще има ядрен опит в атмосферата..

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29780 -: Януари 26, 2023, 21:02:49 »
само две обяснения: пълна некадърност на военното ръководство, или съзнателно прилагане на губеща стратегия. Не мога вярвам, че е първото, следователно остава второто.
Аз вярвам, че е първото: Некадърност.
Този Герасимов като пое новата служба какво беше първото което направи: Да са опрятни на предната линия и да се отдава чест на началството.
Явно не е гледал "Forest Gump" 1.24 min
https://www.youtube.com/watch?v=Eobm6s5ASVE
Най-способните му бойци са с брада. Тези които викат: "Ахмад Сила". Ще ги постригва ли?

Що се отнася до използването на ТЯО, Соловьов не си гледа вилата на езерото в Италия, а дава съвети за използването му на военните. Ало? Играе на "инфлуенсър". Смех.
Една цивилен мишок като мен може да каже, че ТЯО не би имало отражение на линията на съприкосновение. Войниците в окопите и танковете са си до голяма степен защитени. Има смисъл само по струпване на войски в тила, армейски бази, летища, пристанища, гари за претоварване на оръжие, силози на ракети (каквито в Украйна няма) и най-вече градове. Ядреното оръжие е оръжие за терор. Не на военните, а на цивилните. Нали помните първото използване на ядрено оръжие. И тогава е имало струпване на военни, но го използват срещу цивилни, защото така е по-ефективно.
Ако се удари по бази в Полша или Румъния, нека не е България, САЩ няма да мецне. Никакъв член 5 няма да се спомене. Аз помня какво беше по урагана Катрина. Полицайте избягаха от служба, да си спасяват семействата. Защо ще е по-различно ако почнат да падат термоядрени ракети по мегаполисите? САЩ не го искат това. Америка ще използва ядрено оръжие първа или ако е нападната самата тя. В никой друг случай. Доколкото разбирам тези във Вашингтон, САЩ нямат съюзници. Имат васали. Няма да се рискуват за тях. Далеч съм от мисълта, че ги е еня за народа, по-скоро ще се вънуват за имотите си и "маркета". "Маркета" ще отиде към морското равнище. :)))
След това ще трябва да "легнат" на Китай. И това не искат. Ерго?
« Последна редакция: Януари 26, 2023, 21:29:19 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29781 -: Януари 26, 2023, 21:05:56 »
Обикновено  не го правя, но сега ще пейстна целия ти пост.
Quote (selected)
Ако войната остане конвенциална Русия ще я изгуби.
Отначало Украйна започна войната с руско оръжие, затова България беше решаващ източник  на боеприпаси. Но нещата се променят, Украйна постепенно заменя руското оръжие със западно, тоест вече има нужда от западни боеприпаси, затова Турция ще измести България като снабдител с боеприпаси. В последно време полетите са почти на всеки час.
Селяните отначало изпаднаха в стрес.
"Тоя самолет ше падне", няма да падне, казвам им, просто са претоварени, летят по-ниско, затова е толкова страшен ревът на двигателите им.
Сега вече свикнаха, даже коментират кой самолет колко е натоварен според рева на двигателите. Гледам ги и си мисля - тези мушмуроци ще свикнат и с термоядрена война, просто вместо ревящите самолетни двигатели, ще коментират радиационния фон за деня.
Болднатото от теб е твърдението ти.
Ако това надолу е аргументацията ти, по добре човек да не спори с теб, а да те остави да ограмотяваш съселяните си за рева на самолетните двигатели спокойно.
Пък може и по ракия да изкараш.
А ако просто си пляснал твърдение и смятайки го за толкова очевидно, че няма нужда да го аргументираш, то...пак би следвало да те оставим да ограмотяваш горките си съселяни.
Пък как не им се падна по читав ограмотител, твай проблемът им!
 :smokin:
п.с. а, да, прав си, че Турция може да намаже филията, но то няма връзка с това кой ше губи и кой ше печели война. Там логиката ти е, че ние пак ше загубим, а резаците спечелят.
Пари.
Не това надолу не е аргументацията ми, а само наблюдение на местно ниво, маршрута на турските самолети минава на 30-40 километра  от бреговата ивица, тоест почти над селото.
Аргументацията ми е следната, че не може една държава с наполовина феодална, наполовина капиталистическа икономика да воюва с почти целия най-развит технологично свят и да спечели тази война. Не и ако не използва ядрено оръжие.
Това е.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29782 -: Януари 26, 2023, 21:09:05 »
Ако войната остане конвенциална Русия ще я изгуби.

Ще я изгуби, защото не я води по правилата. А защо не я води по правилата може да има само две обяснения: пълна некадърност на военното ръководство, или съзнателно прилагане на губеща стратегия. Не мога вярвам, че е първото, следователно остава второто.
Всички врагове на Русия добиха нечуван кураж и наглост, защото видяха, че конвенционално не е страшна и не е сериозна заплаха за сериозна армия.
Напълно съм съгласен с твърдението ти.
 :ok:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8770
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29783 -: Януари 26, 2023, 21:09:13 »
Започва операция "Таракан-2", ще наблюдваме изгорели западни танкове по украинските полета
Цитат на: Проф. Николай Витанов
Днес информацията няма да следва стандартната схема. Ще ви покажа един малък тактически анализ от тези, които правя за сметките си. Темата е - защо Западът ще достави танкове западно производство на Украйна.

Връщаме се назад към концепцията на бронирания юмрук на Гудериан. С две думи - пробиви в отбраната на противника се правят с части, подсилени с брониран юмрук от танкове. Юмрукът трябва да е достатъчно голям за да преодолее 1. артилерията и 2. авиацията на противника. Концепцията на Гудериан и днес се използва от НАТО.

Официално! Берлин изпраща танкове за Киев, Олаф Шолц дава гаранция, че...

Ако противникът има превъзходство в артилерия и авиация, бронираният юмрук трябва да е достатъчно мощен. Ако не е, опитите да се атакува са съпроводени с огромни загуби. Точно такава е ситуацията в Украйна, където работи украинската концепция Таракан - опити за атака с недостатъчен брониран юмрук срещи противник, който има артилерийко и въздушно првъзходство.

Западните военне стратези виждат, че системата Таракан не работи. Батальонните тактически групи на украинската армия нямат достатъчно бронирани машини за ефективни атаки. Но непрекъснато се прилага тактиката Таракан, което утилизира украинските резерви на 2 метра под земята.

Какво да се прави, за да не се стига до директно хвърляне на натовски армии във войната?

Трябва да се доокомплектоват украинските батальонни тактически групи с бронирана техника. Най-напред замина бронираната техника от съветско време от държавите в Източна Европа. Руснаците обаче просто уплътниха отбраната и тая техника замина. В украинката армия пак има недостиг на бронирана техника. сега, западните стратези са решили да променят тактиката - от Таракан ще стане Таракан 2.

Какво ще е особеното при Таракан 2? Първо бронираните юмруци ще са от западни танкове, защото танковете от съветско време вече почти не останаха. Второ - понеже не се очаква руското военно превъзходство в артилерия и авиация да секне, ще се доставят повече бронирани машини за превоз на пехота, та украинските батальонни тактически групи да имат по-малки загуби.

До какво ще доведе това? За целта трябва да си зададем един друг въпрос - достатъчни ли са очакваните доставки на западни танкове и бронирани машини за да преодолеят недоокомплектовката на украинските батальонни тактически групи? Отговорът е - тези доставки не са достатъчни. Те са точно изчислени, за да продължи войната по-дълго. Руснаците имат капацитет да подсилят още отбранителните си линии.

Това което се очаква е да се наблюдават изгорели западни танкове по украинските полета. Изгорели германски танкове в Украйна ще подействат като червено на бик за Русия. На Путин ще му се наложи да отстъпи за още по-твърди действия пред генералите си. Още от Украйна ще бъде разрушено. Ще започат нови писъци за още оръжия. След което се очаква да се премине на система Таракан 3 - доставка на натовски изтребители за Украйна.

Виждате, очаква се ескалация. Писал съм ви отдавна какво мисля по въпроса - тази война няма да свърши добре за Украйна. Стотици хиляди украински войничета вече са на 2 метра под земята. Но никой не го интересува. Важното е да се отслабва Русия, за да не може ефективно да подкрепя Китай при стратегическата битка за Тихия океан. Ожесточава се и битката за Африка. Забелязвате ли кой в цялата работа е мръсното коте? Европа. И още ще има да я подритват като мръсно коте.

Та така, ето ви един от тактическите анализи, които са си за мен. От утре - пак по стандартната схема.

Желая здраве и успехи и нека вирусите и войната да стоят далече от вас.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29784 -: Януари 26, 2023, 21:09:23 »
Коя война. Тая на територията на украйна с ВСУ просто няма как да стане.

Каква територия на Украйна? Войната се води на руска територия. Изглежда си пропуснал, че Русия присъедини областите, които от септември не може да освободи. По-голям резил от това - здраве му кажи.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9479
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29785 -: Януари 26, 2023, 21:13:04 »
Оф, Енгелс е поставил ударението върху друга част от текста и тая я е претичал като бърз влак малка гара. Анонимусът пък е наблегнал на тая. За единия това е маловажно, за другия е много важно, а и за двама ви е важно да си сплетете еготата.
А уж се възцарява Новата земя с нова светлина.
Представяте ли си се на мястото на Путин досега какви чудесии щяхте да свършите такива, каквито сте?
Затова акъл на Путин не се дава, ние предполагаме, той разполага.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29786 -: Януари 26, 2023, 21:18:50 »
Знам, че няма да достигне до съзнанието ви, нито ще ви изкара от матричното мислене, но
Вчера войната с Украйна завърши.
Вчера НАТО обяви срамежливо война на Русия.
Вчера започна активната фаза на Третата световна война.
И отново на руска земя, и отново с разноцветна и разноезична сбрирщина от четирите краища на света.

И това е добре.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11130
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29787 -: Януари 26, 2023, 21:20:49 »
Quote (selected)
Аргументацията ми е следната, че не може една държава с наполовина феодална, наполовина капиталистическа икономика да воюва с почти целия най-развит технологично свят и да спечели тази война. Не и ако не използва ядрено оръжие.
Това е.
Ааа, това вече е нещо друго!
Макар че все още не е аргумент а допускане.
Ся, нямам намерение да участвам в спор, само ще вметна теза - тази държава, с полуфеодално развитие я вкараха преди 80 г. във война с икономиката и технологиите на цяла Европа. Тогава нямаше и ЯО, така че никкви шансове за изравняване на позициите.
Няколко години след това стана кво?
Нататък - ако искаш сега можеш да си  спомниш кой е с по напредналите тхнологии във военно отношение, кой няма да се намеси с нещо повече освен конвенционални оръжия щото следва ядрена тояга, кой има повече ресурси да издържи продължителна война, кой има повече човешки мотивационни ресурси да спечели тази конвенциална война и дали шансовете са на страната на ЛГБТ+ общността, ако трябва да доставя пушечно месо, на място на изчерпващото се в 404.
След това, сподели ги с твоите съселяни и събери малко мнения.
Те може и да не са дообучени за преценка на товара според рева на двигателите, но поради здравия си селски нюх, могат да ти дадат ценно мнение.
И пак ела.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9479
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29788 -: Януари 26, 2023, 21:21:33 »
достатъчни ли са очакваните доставки на западни танкове и бронирани машини за да преодолеят недоокомплектовката на украинските батальонни тактически групи? Отговорът е - тези доставки не са достатъчни. Те са точно изчислени, за да продължи войната по-дълго. Руснаците имат капацитет да подсилят още отбранителните си линии.

Това което се очаква е да се наблюдават изгорели западни танкове по украинските полета.
Дотук съм напълно съгласна. Не съм била войник и не съм веща във войната изобщо, ама звездите ми го говорят същото.
А вие напразно се палите, щото истинският стратег борави едновременно с белите и черните фигури на полето. Обикновеният човек борави или с черните, или с белите, омнипотентният е наясно с белите, с черните, с шахматната дъска, с масата, на която е разположена, със залата, в която е разположена.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29789 -: Януари 26, 2023, 21:24:10 »
Хм, да коментираш брадите на другите при положение че пентагона е откровено черен, особено по върховете не е особено добър вкус.
 
А Ядрено оръжие на фронта е безсмислено. В СВО. То намира приложение при удар и унищожаване на крупна войскова група, обикновено подготвяща пробив, корпус, армия, минимум дивизия. Такива струпвания в СВО няма, а и не се очакват. Изобщо използване на ЯО на територията на украйна нито се налага нито е очаквано.
Подходящи цели има в други части на европа. И даже не градове. Например крупни електроразпределителни станции. При което немци, белгийци ... ще останат на тъмно и студено, а френските централи ще излязат от строя. Или подземен взрив в района на тунела под ламанща или ......
« Последна редакция: Януари 26, 2023, 21:32:14 от 66 »

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29790 -: Януари 26, 2023, 21:25:08 »
Ядреното оръжие има гигантска деморализираща сила.

Противника веднага ще капитулира.

Коротченко също твърди че има вероятност да се използва.

Единствения проблем е морален.Кремъл иска да бъде "добър" в очите на Развиващия се свят.

Но вече се  чуват гласове,  които казват " Боли ни фара кфо ще кажат Индия или Китай"....

Демек има наченки на връщане на рускосъветския чип на изключителност, който се бъгна преди 30 години...

Във всеки случай темата не е табу и сериозно се обсъжда...

 :popcorn:

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29791 -: Януари 26, 2023, 21:30:50 »
Не само, че може да воюва с целия Запад, но и го прави!

Хората са пощурели от кеф от тази война.Русия отново се чувства глобален фактор.

Дори жените, които по принцип не обичат войните се кефят.

Скабеева и Симонян яко надъхват.

Маргарита също е фен на ядрената война.Майка на три деца....

Отиваме в рая вика....

 :smokin:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29792 -: Януари 26, 2023, 21:31:54 »
Мисля, че се правят тук неуместни аналогии с ВСВ. СССР има съществен принос за разгрома на Германия, но не бива да се подценява и американската помощ. Стечение на интереси. Сега интересите се разминават. Но и САЩ са на зор.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11130
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29793 -: Януари 26, 2023, 21:32:52 »
Quote (selected)
Единствения проблем е морален.Кремъл иска да бъде "добър" в очите на Развиващия се свят.
Морален е и е проблем, ама не САМО заради Развиващият се свят, а главно за това, че като свърши един ден войната, пак Русия ще трябва да възстановява тази територия и ще и трябва мининум враждебно население.
Дори и да инсталират марионетно укроправителство, пак ще трябва да е останало нещо върху което да стъпи.
« Последна редакция: Януари 26, 2023, 21:48:21 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8761
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29794 -: Януари 26, 2023, 21:33:24 »
Ядреното оръжие има гигантска деморализираща сила.

Противника веднага ще капитулира.

До сега е имало само един случай на използване на атомно оръжие, и Япония не капитулира! От къде вадиш тия изводи?
Вие си ги избрахте!

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29795 -: Януари 26, 2023, 21:37:42 »
Капитулира и то доста бързо.

А и опитът показва, че ако бомбиш някой с ядрено оръжие то той почва адски да те обича!

Японците са едни от най-верните марионетки на САЩ !

Те действат на принципа :

Бие ме значи ме обича!

 :nuts:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29796 -: Януари 26, 2023, 21:41:34 »
Оф, Енгелс е поставил ударението върху друга част от текста и тая я е претичал като бърз влак малка гара. Анонимусът пък е наблегнал на тая. За единия това е маловажно, за другия е много важно, а и за двама ви е важно да си сплетете еготата.
А уж се възцарява Новата земя с нова светлина.
Представяте ли си се на мястото на Путин досега какви чудесии щяхте да свършите такива, каквито сте?
Затова акъл на Путин не се дава, ние предполагаме, той разполага.
Проблемът не е в това кой на какво е наблегнал, а в това, че смесваме цитат и мнение.
Тоест не прави разлика дали съм цитирал някой или лично съм го написал.
Тоест твърди че аз съм написал това, което са написали журналистите.
Въпреки, че изрично съм отбелязал написаното от журналистите като цитат.
Нямам нищо против да ме държат отговорен за нещо което лично съм написал, но случаят не е такъв.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29797 -: Януари 26, 2023, 21:42:21 »
Марионетките са такива по неволя. При първа възможност ще се извъртят. За вярност не може да се говори. За послушност да, до промяна на обстоятелствата.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9479
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29798 -: Януари 26, 2023, 21:44:26 »
И за какво ни е свят, в който няма морал и достойнство? На който му се живее в компютърна игра, където тия неща липсват, да върви там.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29799 -: Януари 26, 2023, 21:45:01 »
Япония капутира след разбиването на квантунската армия.
Най боеспособната част от японската.

Въпроса с ЯО е, че никой не иска да стане втори военнопрестъпник след Труман.
 
Но може би е подходящо в явен вид да се постави ултиматум. Что нелзя.
И после да си носят последствията във вид на мегатони.
 
Проблемът не е в това кой на какво е наблегнал, а в това, че смесваме цитат и мнение.
Тоест не прави разлика дали съм цитирал някой или лично съм го написал.
Тоест твърди че аз съм написал това, което са написали журналистите.
Не бе. Упрека към теб е че като интелигентае човек, за какъвто имаш претенции би трябвало да прецениш це е написана глупост и да не го носиш тук

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29800 -: Януари 26, 2023, 21:45:06 »
Ядреното оръжие има гигантска деморализираща сила.

Противника веднага ще капитулира.

До сега е имало само един случай на използване на атомно оръжие, и Япония не капитулира! От къде вадиш тия изводи?
Вярно е, че Япония капитулира след включването на Русия във войната и разгрома на армията ѝ в Китай. Пуснах ви преди месеци материал за това.
Няма никакво съпоставяне на милитаризираното и фанатично японско общество и военни и сегашните LGBTQ общества на запад. Тогава дори не са знаели какво ги е ударило, а сега всеки знае за средствата на  доставка на много по-мощни ядрени оръжия.
Западна Европа ще клекне на часа от използване на ТЯО срещу нейни градове. Убеден съм в това.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29801 -: Януари 26, 2023, 21:46:20 »
 :bored: :t1207: :t1233:
the lamers club honourable member …

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29802 -: Януари 26, 2023, 21:46:46 »
Еми и с украинците винаги е било същото.

И Царя и Генсека ги държаха за гушата с желязна ръка.

Царя беше по ларж, но онзи косматия с мустаците от Кавказ много ги кла и затова сега е такова палажението....


Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29803 -: Януари 26, 2023, 21:54:57 »
Quote (selected)
Аргументацията ми е следната, че не може една държава с наполовина феодална, наполовина капиталистическа икономика да воюва с почти целия най-развит технологично свят и да спечели тази война. Не и ако не използва ядрено оръжие.
Това е.
Ааа, това вече е нещо друго!
Макар че все още не е аргумент а допускане.
Ся, нямам намерение да участвам в спор, само ще вметна теза - тази държава, с полуфеодално развитие я вкараха преди 80 г. във война с икономиката и технологиите на цяла Европа. Тогава нямаше и ЯО, така че никкви шансове за изравняване на позициите.
Няколко години след това стана кво?
Нататък - ако искаш сега можеш да си  спомниш кой е с по напредналите тхнологии във военно отношение, кой няма да се намеси с нещо повече освен конвенционални оръжия щото следва ядрена тояга, кой има повече ресурси да издържи продължителна война, кой има повече човешки мотивационни ресурси да спечели тази конвенциална война и дали шансовете са на страната на ЛГБТ+ общността, ако трябва да доставя пушечно месо, на място на изчерпващото се в 404.
След това, сподели ги с твоите съселяни и събери малко мнения.
Те може и да не са дообучени за преценка на товара според рева на двигателите, но поради здравия си селски нюх, могат да ти дадат ценно мнение.
И пак ела.
Знаеш ли кое е хубавото на нашия спор, че ако не започне термоядрена война, накрая ще видим дали Русия ще спечели или загуби войната.
Ти вярваш, че Русия ще спечели войната, защото залагаш на човешкия фактор, а аз че ще я  загуби защото залагам на икономика и технологии.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29804 -: Януари 26, 2023, 21:59:25 »
Ти вярваш, че Русия ще спечели войната, защото залагаш на човешкия фактор, а аз че ще я  загуби защото залагам на икономика и технологии.
Какво ще стане след година не знам. Това което е сега, че с решението за четирите области приети в състава на Руската федерация *, Русия се постави в губеща позиция.
Не казвай хоп, преди да скочиш!

* Защо не и Харков? С какво е по-малко руски от Запорожие?
« Последна редакция: Януари 26, 2023, 22:06:30 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8770
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29805 -: Януари 26, 2023, 21:59:48 »
Постпред РФ призвал Запад не допустить "ядерных провокаций и шантажа" с танками "Leopard"
Цитат на: Константин Гаврилов
"Предупреждаем западных спонсоров киевской военной машины от поощрения ядерных провокаций и шантажа. Нам известно, что на вооружении танка Leopard 2, равно как и БМП Bradley и Marder, имеются подкалиберные бронебойные снаряды с урановыми сердечниками, применение которых ведет к заражению местности, как это произошло в Югославии и Ираке. В случае поставки Киеву таких снарядов для натовской тяжелой военной техники мы будем рассматривать это как применение против России грязно-ядерных бомб со всеми вытекающими последствиями."
Русия не иска да допусне дори обеднен уран на своя територия, а камо ли самата тя да употреби истинско ядрено оръжие на своя територия, където воюва сега!

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29806 -: Януари 26, 2023, 22:01:13 »
Символично е, че сега битките са в Запорожието.Там е сърцето и душата на малоросите/украинците.

Сечта.Анархия и свобода. Както се пее в техния химн ще се бият до последния човек.

Срещу себе си имат "монголската стихия" на Русия.Която пречупва през коляно абсолютно всичко. Човешки съдби, цели народи...

Никоя от двете страни няма да се откаже докато и е останала некфа сила...

Да си спомним една класика....

https://m.youtube.com/watch?v=n8G6S6fQQ4I.

 :smokin:


Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29807 -: Януари 26, 2023, 22:03:58 »
Константин Гаврилов
Тоя пък?
Не знае ли, че всички танкове имат подкалибрени снаряди със ударна част не само с волфрам но и с обеднен уран. Руските също!
Не мисля, че не ги използват американските танкове по ученията в Ново село. Не са такива хора. Някой изследвал ли е за радиация там?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9479
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29808 -: Януари 26, 2023, 22:11:23 »
а аз че ще я  загуби защото залагам на икономика и технологии.
На никаква икономика не залагаш, щото не знаеш кое в икономиката е базата и кое надстройката.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29809 -: Януари 26, 2023, 22:12:41 »
Тва в снарядите не е уран -235.Кфа радиация и откъде ?

Да, и руските снаряди са с обеднен уран.

Просто Кремъл си търси "Казус бели" да направи "Гъбка" някъде....

  :nuts:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11130
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29810 -: Януари 26, 2023, 22:20:41 »
Quote (selected)
Ти вярваш, че Русия ще спечели войната, защото залагаш на човешкия фактор, а аз че ще я  загуби защото залагам на икономика и технологии.
Така де, спорът ни е излишен.
Надявам се да дочакаме да видим кой ще победи.
Икономика и технологии казваш.
Технологии - кои, военните или на всички залагаш?
Икономика - тва е толкова условно, колкото и GDP, дори и по РРР вече не вярвам, че преценките са реални, но нека видим.
Тъкмо ще стане ясно и технологиите и икономиките колко са реални.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29811 -: Януари 26, 2023, 22:24:29 »
Забележителното е, че един глупак Хрусча имаше повече "guts" да прати ракети в Куба и четири подводници с ядрени торпеда в Карибите, а мекотелото в Кремъл и компания само плашат и "предупреждават". Ако ще правиш нещо, прави! Няма нужда от много предупреждения. Хрусча постигна своето. "Nobody called his bluff"*
Този Володин също нещо плашеше вчера, онзи ден.
Много приказки на пазаря. Добре го е казал БГ народ.

* Стига с тоа "Pidgin English"!  :)))
« Последна редакция: Януари 26, 2023, 22:51:19 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11130
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29812 -: Януари 26, 2023, 22:25:45 »
Quote (selected)
Администрацията на САЩ е готова да обмисли облекчаване на санкциите срещу Русия при сериозни преговори за Украйна, това заяви заместник-държавният секретар на САЩ по политическите въпроси Виктория Нюланд.
"В контекста на решението на Русия да води сериозни преговори, да изтегли силите си от Украйна и да си върне териториите, аз със сигурност бих подкрепила това и мисля, че държавният секретар на САЩ Антъни Блинкен също би го подкрепил", заяви дипломатът, коментирайки по време на изслушване в Комисията по външни работи на Сената на САЩ възможността Вашингтон да отмени някои ограничения срещу Москва.
:lol:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29813 -: Януари 26, 2023, 22:27:08 »
а аз че ще я  загуби защото залагам на икономика и технологии.
На никаква икономика не залагаш, щото не знаеш кое в икономиката е базата и кое надстройката.
Вървим към техноментализъм с базов доход.
Ако ни се размине термоядрената война, след 20 години светът няма да прилича на себе си.
Дори сега танковете ги проектират с ИИ.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29814 -: Януари 26, 2023, 22:30:46 »
Ами Путин прави.Праи нечувана от ВСВ касапница в Европа.Както казах жертвите ще са милиони.

Просто Путин е фен на стила на Карпов.Дълга позиционна игра с фини и тихи ходове.

Аз не си падам по тоя стил, но тва е палажението.

Когато Кадиров или Пригожин вземат да станат президенти мое да се мине към стила на Каспаров - взривен и мълниеносен...


Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29815 -: Януари 26, 2023, 22:37:38 »
Quote (selected)
Ти вярваш, че Русия ще спечели войната, защото залагаш на човешкия фактор, а аз че ще я  загуби защото залагам на икономика и технологии.
Така де, спорът ни е излишен.
Надявам се да дочакаме да видим кой ще победи.
Икономика и технологии казваш.
Технологии - кои, военните или на всички залагаш?
Икономика - тва е толкова условно, колкото и GDP, дори и по РРР вече не вярвам, че преценките са реални, но нека видим.
Тъкмо ще стане ясно и технологиите и икономиките колко са реални.
За мен това отдавна е ясно, на вас тепърва предстои да разберете.
Какво означава технологично превъзходство.
 :popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29816 -: Януари 26, 2023, 22:44:00 »
Ами Путин прави.Праи нечувана от ВСВ касапница в Европа.Както казах жертвите ще са милиони.

Просто Путин е фен на стила на Карпов.Дълга позиционна игра с фини и тихи ходове.

Аз не си падам по тоя стил, но тва е палажението.

Когато Кадиров или Пригожин вземат да станат президенти мое да се мине към стила на Каспаров - взривен и мълниеносен...
Така е, прав си. В Русия царят решава всичко, дори да е глуповат като в случая с Путин.
Ако сменят царя и играта ще се промени.
Но в Руската история царят рядко напуска престола си преди смъртта, дори ако вече е изкуфял.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29817 -: Януари 26, 2023, 22:44:13 »
Кремъл има противоспътниково оръжие. Просто трябва политическа воля. А без спътниците силата на САЩ ще спадне чувствително.

Борел вече дава нишан, че скоро ще има "спътникопад".....

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29818 -: Януари 26, 2023, 22:52:05 »
Quote (selected)
Опит от САЩ с танк "Леопард": Все едно караш "Мерцедес"
 https://www.actualno.com/analysis/opit-ot-sasht-s-tank-leopard-vse-edno-karash-mercedes-video-news_1891966.html
Като си спомня от казармата какво извращение е да си в МТЛБ, украинските танкисти яко ще се кефят.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29819 -: Януари 26, 2023, 22:54:39 »
Борел вече дава нишан, че скоро ще има "спътникопад".....
Това вече е удар по САЩ. Няма да го преглътнат.
Както писах ще преглътнат разсипването (унищожението) на цяла Европа, но не това. Без спътници ослепяват и са незащитени.
Как ли стои въпросът с "частните" спътници?
От "Празната тенджера по калдъръма"