Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2042001 пъти)

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29880 -: Януари 27, 2023, 13:02:16 »
Нещата са многопланови. Не се знае докъде са готови да стигнат САЩ. Не бива да се изпуска и варианта, че Русия се прави на умряла лисица. Поддържа огъня, но в рамки. Съседите ако се надяват че докрай само ще гледат сеир, може после да съжаляват. Явно светът много е закъсал, щом не може да я кара без войни. А световните организации са большой ташак. Изобщо последните 20 и кусур години сме живели в пълен фалш. За кацането на луната да не говорим. САЩ натвориха доста простотии.
« Последна редакция: Януари 27, 2023, 13:37:56 от dabedabe »

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29881 -: Януари 27, 2023, 13:05:46 »
Путин е виновен за много неща но ще требе да седи на тоя пост до края на войната.

Ленинските дивотии да се превърне световната война в гражданска вече не минават.

Руснаците много поумняха.

В момента Путин е изцяло под контрола на "националистите" и няма къде да мърда.

Ще прави тва което искат те.Единствено може да определя темпото, но не и посоката...

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29882 -: Януари 27, 2023, 13:38:46 »
интерпретациите на определени колеги във форума, са по-скоро занимателни. Въртят-сучат и на края винаги Путин е виновен
Определени колеги, казваш. Не знам ти определен ли си или не, но може да споделиш своите интерпретации например на следните цитати от интервюто. Ще е интересно.

„Я считаю, что итоги года катастрофические.“
„Россия сделала уже несколько шагов к своему поражению“
„Российская государственная система продемонстрировала высокую степень неадекватности.“
„Если мы потерпим поражение в конфликте с Украиной, то война может перейти на территорию России с угрозой оккупации страны, разделения ее на несколько частей вплоть до краха российской государственности.“

Както и на факта, че горното се сервира вече от явен и високопоставен пропагандист на Кремъл.
Няма да те питам каква би била реакцията ти (и не само твоята), ако същото го кажеше някой друг и не се знаеше, че го казва и този пропагандист.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29883 -: Януари 27, 2023, 13:56:14 »
Както и на факта, че горното се сервира вече от явен и високопоставен пропагандист на Кремъл.

A това защо те учудва? Все някой в Кремъл трябва да чува петела и да каже "Царят е гол!"

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29884 -: Януари 27, 2023, 14:09:34 »
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29885 -: Януари 27, 2023, 14:15:24 »
Quote (selected)
Почти година след началото на инвазията Владимир Путин подготвя нова офанзива в Украйна през февруари или март. Същевременно готви Русия за конфликт със САЩ и техните съюзници, който според него ще продължи с години, пише Bloomberg.
 https://www.actualno.com/europe/putin-e-naredil-nova-ofanziva-v-ukrajna-prez-fevruari-mart-tvyrdi-bloomberg-news_1892509.html
:popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29886 -: Януари 27, 2023, 14:15:53 »
A това защо те учудва? Все някой в Кремъл трябва да чува петела и да каже "Царят е гол!"
За мен не е точно учудване. Това интервю, както и докладът на Глазев (мисля, че беше за Изборския клуб) не се появяват по волята на формалните им автори, а по поръчение на Кремъл. Така че изобличаване на „царя“ като гол е изключено и, разбира се, се избягва. Нарочен може да бъде всеки друг, но не и „царят“, защото той поръчва упражнението.
Много важно е, че провалите вече се признават, но на мен ми е интересно защо това вече се прави (досега нямаше нищо подобно) и защо именно сега. За какво се настройва руското общество чрез тези действия? Възможни са различни хипотези, но нямам отговор, пък и кой ли може да има.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29887 -: Януари 27, 2023, 14:26:15 »
Много важно е, че провалите вече се признават, но на мен ми е интересно защо това вече се прави (досега нямаше нищо подобно) и защо именно сега. За какво се настройва руското общество чрез тези действия? Възможни са различни хипотези, но нямам отговор, пък и кой ли може да има.


Ами нали някой трябва да отговаря за позора? Царят може да е извънземен разум, но е подходящият кандидат. Путин започна като сламен човек и ще свърши като чучело. Героизираният му медиен образ ще се спихне като плондер. Руснаците няма да търпят дълго тази излагация.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29888 -: Януари 27, 2023, 14:27:08 »
Еми Блумбърг ти го казва. Путин готви война със Запада. Истинска и гореща.

Аз тва си го знам още откакто хвърли 1 трилион долара за нови оръжия. За това не използва авиацията, затова има 'изкуствен сняряден глад", затова се кара яваш яваш.

Затова иснталира ПВО по покривите в Москва!

Защото ще има събития. Както имаше на 11.09 1999г в Москва. След тва стана лек сакатлък в Рязан...

ПВО дали нарочно дали не ще пропусне удар по Москва. И след тва....

Абе носете си новите дрешки докат е време...

 :beer_:

п.с : Тов. ЗИП мноо добре си спомня как чете в нашата преса  през 90-те години на 20 век, че ФБР  е засякла заговор за отвличане на  12 самолета. Естествено всичко прашаса в дебелите папки. Защото така е било изгодно на Халибъртън и клана Буш....
« Последна редакция: Януари 27, 2023, 15:02:01 от ЗИП »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29889 -: Януари 27, 2023, 14:44:02 »

Quote (selected)
Часы Судного дня были созданы в 1947 году как метафора того, насколько человечество приблизилось к самоуничтожению — к «полуночи».
В 2018 году часы впервые с 1953 года вернулись к двум минутам до полуночи: эксперты констатировали «неспособность мировых лидеров справиться с крупнейшими угрозами будущему человечества».
В 2020 году экспертный совет установил 100 секунд до полуночи — впервые в истории часов Судного дня. «Бюллетень» указал на риски ядерной войны, изменения климата и развитие дезинформации. В 2021-м эксперты решили оставить те же 100 секунд.
В 2023 году стрелки часов впервые в истории перешли в положение «90 секунд до полуночи». «Бюллетень» назвал положение вещей «временем беспрецедентной опасности». В сообщении на сайте бюллетеня прежде всего говорилось о боевых действиях на Украине.
https://www.rbc.ru/politics/24/01/2023/63cff8879a7947f9912f4ceb?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop
:popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29890 -: Януари 27, 2023, 14:47:07 »
"Интервюто" определено е интересно, но може да се допълни.
Основните положения, закъснението с започване на СВО и то многогодишно ...... са добре.
Но според мен има три "фронта". По ред:
Първия самото СВО на територията на окраината и в новоприсъединените руски области.
Втория в Русия.
Третия в т.н. гейроатлантически свят, ака НАТО
Да дефинираме втория и третия. В руското общество текат обществени и икономически процеси на ликвидиране на метастазите на леберастията и глобализма, а в икономиката повишаване на ролята на държавата и "изтикване" на олигарсите от заетите позиции. Тоест разрушава се наследството на белязания и пиандурника. В един краен вариант нещата ще стигнат до "военен" комунизъм.
Какво виждаме в гейроатлантическия свят. Проблеми. Т.н. санкции удариха много по силно там отколкото по руснаците.
И далеч не само предизвиканата инфлация. Липсата и повишените цени на енергия, лихвени проценти ......
И наистина СВО протича бавно и с затруднения. Но ако беше проведено 2014-та? Щеш6е да е "парад", подобно на Грузия 2008. Тоест никаква съпротива. И лекото протичане на операцията в "украйна" щеше да означава загуба на другите два фронта.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29891 -: Януари 27, 2023, 15:52:51 »
И още една реалност.
https://bgr.news-front.info/2023/01/27/mzhete-v-zapadna-ukrajna-byagat-v-razlichni-posoki-pri-vida-na-sluzhiteli-na-voenkomatite-iztochnik/
Quote (selected)
Предвид големите загуби на ВСУ за последно време, военкоматите са започнали да връчват призовки направо на улицата, да отвличат, бият и прочие само и само да се хване още живо месо за фронта на Зеленски- Байдън. В такива случаи не може да става въпрос нито за патриотизъм, нито за смелост или чест, а просто страх…животински.
Не уточняват чий е животинския страх.
Имам само ени съмнения.
 :smokin:

Започва лов на украинци във възраст за мобилизация в страни от ЕС
.......
Например кметът на латвийския град Лиепая Гунар Ансинс изрази готовността си да допринесе за експулсирането на украинците в родината им за това.
Ръководителят на литовския Вилнюс, Ремигиус Шимашиус дори обяви планове да „помогне на украинската страна да търси и връща украински военнослужещи“.

https://www.lentata.com/zapochva-lov-na-ukrainci-vv-vzrast-za-mobilizaciya-v-strani-ot-es

Язък за рушветите.
Това котето зная от познат чиито познати са докарали племенниците си в БГ е 9 000 $ на калпак за да ги пуснат през границата по някакви мътни схеми.
Трябваше да бягат на друго място.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29892 -: Януари 27, 2023, 16:03:20 »
Одна из российских производственных компаний, которая занимается выпуском оборудования для нефтяных скважин, объявила, что выплатит российским военнослужащим вознаграждение в 5 миллионов рублей за первый уничтоженный или захваченный западный танк на Украине - Leopard  или Abrams.
Как сообщает телеграм-канал Reverse side of the medal, за каждый последующий уничтоженный западный танк будет выплачиваться премия в 500 тыс. рублей.

https://www.mk.ru/politics/2023/01/27/rossiyskim-boycam-poobeshhali-5-mln-rubley-za-pervyy-unichtozhennyy-leopard.html

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29893 -: Януари 27, 2023, 16:12:56 »
Кремъл : Спирането на войната не зависи от Путин а от Байдън. Байдън просто трябва да звънне на Зеленски и да му нареди да се предаде....

 :nuts: :beer_:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29894 -: Януари 27, 2023, 16:29:40 »
Кремъл : Спирането на войната не зависи от Путин а от Байдън. Байдън просто трябва да звънне на Зеленски и да му нареди да се предаде....
Е трябва и да се ангажира, че ше си прибере боклука.
Ми няма къде другаде да се извози.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29895 -: Януари 27, 2023, 16:31:02 »
Кремъл : Спирането на войната не зависи от Путин а от Байдън. Байдън просто трябва да звънне на Зеленски и да му нареди да се предаде....

Така ли е казал Кремъл? Значи Кремъл признава, че не може да приключи войната и се надява на американците. И тъй като нито Байдън ще го направи, нито Зеленски може да си позволи да го направи, какво излиза?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29896 -: Януари 27, 2023, 16:39:55 »
И още една реалност.
https://bgr.news-front.info/2023/01/27/mzhete-v-zapadna-ukrajna-byagat-v-razlichni-posoki-pri-vida-na-sluzhiteli-na-voenkomatite-iztochnik/
Quote (selected)
Предвид големите загуби на ВСУ за последно време, военкоматите са започнали да връчват призовки направо на улицата, да отвличат, бият и прочие само и само да се хване още живо месо за фронта на Зеленски- Байдън. В такива случаи не може да става въпрос нито за патриотизъм, нито за смелост или чест, а просто страх…животински.
Не уточняват чий е животинския страх.
Имам само ени съмнения.
 :smokin:
Безброй видеа има във фейса как ги ловят. Интересно ми е после с какво ги друсат, че да се бият и да не бягат поголовно от фронта. Щото ако не ги друсат, не знам как изобщо се бият.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29897 -: Януари 27, 2023, 16:41:07 »
Това Латвия и Литва ноо ми паднаха в очите - уж са полово неутрални, а само мъже щели да ловят. Никакво чувство за европеидни ценности. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2956
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29898 -: Януари 27, 2023, 16:52:17 »
Кремъл : Спирането на войната не зависи от Путин а от Байдън. Байдън просто трябва да звънне на Зеленски и да му нареди да се предаде....

 :nuts: :beer_:

Уточнение - английските куратори требва да звъннат на Байдън да им прибере боклука.

https://www.mk.ru/politics/2023/01/26/medvedchuk-nazval-stranu-kotoraya-bolshe-vsekh-vliyaet-na-kiev.html
*********   ✹    *********

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29899 -: Януари 27, 2023, 17:00:39 »
Не знам ти определен ли си или не, но може да споделиш своите интерпретации например на следните цитати от интервюто. Ще е интересно.
Това интервю в коя глава от Библията е, искам да го прочета цялото и в оригинал.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29900 -: Януари 27, 2023, 17:09:59 »
Не знам ти определен ли си или не, но може да споделиш своите интерпретации например на следните цитати от интервюто. Ще е интересно.
Това интервю в коя глава от Библията е, искам да го прочета цялото и в оригинал.
Казано беше повече от веднъж къде е публикувано и от кого е.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29901 -: Януари 27, 2023, 17:11:47 »
Quote (selected)
Руският медиен регулатор "Роскомнадзор" е блокирал сайтовете на Централното разузнавателно управление на САЩ (ЦРУ), на Федералното бюро за разследване (ФБР) и на редица други чуждестранни източници, предаде ТАСС, като се позовава на съобщение на медийния регулатор.
Според "Роскомнадзор" това е било направено за разпространяване на материали, съдържащи недостоверна обществено значима информация, както и за дискредитиране на въоръжение сили на Руската федерация.
https://glasove.com/novini/roskomnadzor-e-blokiral-saytovete-na-tsru-i-fbr
Не е умишлено, разхатили са се руснаците, вярата в ядрената триада им е изпила акъла. Сайтовете на ЦРУ, ФБР, МИ 5-6 трябваше да са недостъпни още първите дни на СВО.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29902 -: Януари 27, 2023, 17:15:18 »
Не знам ти определен ли си или не, но може да споделиш своите интерпретации например на следните цитати от интервюто. Ще е интересно.
Това интервю в коя глава от Библията е, искам да го прочета цялото и в оригинал.

Аз ще ти помогна след като е толкова трудно да се даде линк.
Иначе наистина го има няколко пъти.

https://www.business-gazeta.ru/article/579007

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29903 -: Януари 27, 2023, 17:17:45 »
Кремъл : Спирането на войната не зависи от Путин а от Байдън. Байдън просто трябва да звънне на Зеленски и да му нареди да се предаде....

Така ли е казал Кремъл? Значи Кремъл признава, че не може да приключи войната и се надява на американците. И тъй като нито Байдън ще го направи, нито Зеленски може да си позволи да го направи, какво излиза?


аз с тоя философ съм дотук
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29904 -: Януари 27, 2023, 17:21:59 »
Не знам ти определен ли си или не, но може да споделиш своите интерпретации например на следните цитати от интервюто. Ще е интересно.
Това интервю в коя глава от Библията е, искам да го прочета цялото и в оригинал.

Аз ще ти помогна след като е толкова трудно да се даде линк.
Иначе наистина го има няколко пъти.

https://www.business-gazeta.ru/article/579007
Я! Ма то не било от Библията. Тоя тогава какво го размахва това като истина от последна инстанция... пфу... рекох, че е нещо наистина съществено...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29905 -: Януари 27, 2023, 17:24:01 »
Отврата да го пазите!
Той ни е философското камъче - крайното знание.
Верно засега е само камъче, ама има потенциал и за философско такова.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29906 -: Януари 27, 2023, 17:26:20 »
Quote (selected)
Руски милиардер е данъкоплатец №1 във Великобритания
https://manager.bg/%D1%84%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%B8/ruski-miliarder-e-danakoplatec-1-vav-velikobritania
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29907 -: Януари 27, 2023, 17:37:19 »
Ким Йо Чонг: В един окоп сме с несъкрушимата руска армия!

 :smokin:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29908 -: Януари 27, 2023, 17:38:21 »
Quote (selected)
и за философско такова.
Виж ти, как понякога извадени от контекта фрази изглеждат още по истина!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29909 -: Януари 27, 2023, 17:39:28 »
Кремъл : Спирането на войната не зависи от Путин а от Байдън. Байдън просто трябва да звънне на Зеленски и да му нареди да се предаде....

 :nuts: :beer_:
Надценяват го. Колку можеше да "звънне" на тиквата и да му нареди да си тегли куршума, толку и на зеленчука.
Но може да нареди на "съветниците" да намерят някой окумуш генерал дето да го арестува  :smokin:
Ф тва са майстори. С традиции  :m1273:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29910 -: Януари 27, 2023, 17:41:18 »
Ким Йо Чонг: В един окоп сме с несъкрушимата руска армия!

 :smokin:
Ти глей като свърши войната, каква блъсканица ще е да се доредят до този окоп!
Ако случайно ти се привиди у тарапаната, че и наш Киро фанати под ръка с Баце се бутат натам - да не бързаш да ходиш на офталмолог.
Мислиш, че само ние имаме кей ли?
 :t26114:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29911 -: Януари 27, 2023, 17:44:13 »
Quote (selected)
Колку можеше да "звънне" на тиквата и да му нареди да си тегли куршума, толку и на зеленчука.
Ааа, не!
Не мой коскоджамити президент да се занимава с амбасадорските работи на Козяк!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29912 -: Януари 27, 2023, 17:47:54 »
Северна Корея си е детенце на Русия.Немедлено трябва да се свалят всички санкции срещу нея!

Китай не трябва да ревнува, че Русия отново ще се върне на Корейския полуостров.Това е в негов интерес!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29913 -: Януари 27, 2023, 17:49:27 »
Я! Ма то не било от Библията.
Що, някой е твърдял, че е от библията или пак само ти не разбра?
Quote (selected)
Тоя тогава какво го размахва това като истина от последна инстанция... пфу... рекох, че е нещо наистина съществено..
Размахва го, защото е казано от човек на Путин, т.е. практически от Путин. И това май само ти не разбра – пак.
А можеше да се възползваш и да пиеш върховно знание от Самия Таковата, дето, както ти го определяш, бил бял и светъл и всичко знае и всичко може.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29914 -: Януари 27, 2023, 17:54:53 »
Северна Корея си е детенце на Русия.Немедлено трябва да се свалят всички санкции срещу нея!

Китай не трябва да ревнува, че Русия отново ще се върне на Корейския полуостров.Това е в негов интерес!

И то буквално.
Таткото на сегашния лидер Ким Чен Ир/Юрий Ирсенович Ким е роден в СССР.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8593
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29915 -: Януари 27, 2023, 18:27:09 »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29916 -: Януари 27, 2023, 18:31:10 »
https://bgr.news-front.info/2023/01/27/ukrainskata-armiya-poluchi-nova-zadacha-ot-nato/
 :i_laughing:
С чем бе вашта мама, с тези дето ги ловят по паланки и мегдани и ги натикват в жипки за фронта?
Стратегията "до последния украинец" е към своя предизвестен край, трябва нещо ново.
Напр. "до последната шляхта", сетне... сетне няма да има!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8593
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29917 -: Януари 27, 2023, 18:31:31 »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29918 -: Януари 27, 2023, 18:42:45 »
Правим си тук тъшаци със северокорейците, но като нищо ще се появят на фронта евтини роботчета с дръпнати очи, при това фанатици, от които спасение няма.
Представям си сетне стъписването из алианса на "цивилизования" свят.
Щото на тия услади ли им се...паййсеееййй!
п.с. дано поне им обяснят внятно до къде е границата да настъпват, че сетне беля, беля!
Мани, мани!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29919 -: Януари 27, 2023, 18:43:47 »
Quote (selected)
Турция ще достави на Украйна плаващи електроцентрали, пише Анадолската агенция. „Турската компания Karpowership подписа меморандум за намерения с украинската национална компания Energy Company of Ukraine JSC (ECU) за доставка на 500 MW плаващи електроцентрали в тази страна“, съобщава агенцията.
https://manager.bg/%D1%81%D0%B2%D1%8F%D1%82/turcia-ste-dostava-na-ukraina-plavasti-elektrocentrali-ot-500-megavata
Това е интересно.
Верно меморандум, но е интересно като технология.
Какво ще ручат тия електроцентрали?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29920 -: Януари 27, 2023, 18:48:20 »
Quote (selected)
Верно меморандум, но е интересно като технология.
Не бе, насред морето или гоуемо водохранилище плаваща централа си е утепало за думване.
Мисля, че прескрипаните за дронове укри са готови вече на всичко, щот си мислят - бе Бидона че плаща, на нас кво ний, покрай централите, някоя друга стотарка Байрактари - таман.
Така ми се види историята.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 400
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29921 -: Януари 27, 2023, 18:51:49 »
Северна Корея си е детенце на Русия.Немедлено трябва да се свалят всички санкции срещу нея!

Китай не трябва да ревнува, че Русия отново ще се върне на Корейския полуостров.Това е в негов интерес!
Офтоп:
Южная Корея разработает новый план объединения с КНДР
https://m.gazeta.ru/politics/news/2023/01/27/19590127.shtml

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29922 -: Януари 27, 2023, 18:53:39 »
Quote (selected)
В министерстве отмечают, что план воссоединения будет базироваться на универсальных ценностях, таких как свобода, права человека, открытость и коммуникация. По замыслу Сеула, объединение будет мирным и демократическим.
Му ха ха!
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29923 -: Януари 27, 2023, 18:55:05 »
Quote (selected)
Верно меморандум, но е интересно като технология.
Не бе, насред морето или гоуемо водохранилище плаваща централа си е утепало за думване.
Мисля, че прескрипаните за дронове укри са готови вече на всичко, щот си мислят - бе Бидона че плаща, на нас кво ний, покрай централите, някоя друга стотарка Байрактари - таман.
Така ми се види историята.

Пример за плаваща електроцентрала.
https://www.rosenergoatom.ru/development/innovatsionnye-razrabotki/razrabotka-proektov-aes-s-reaktorami-novogo-pokoleniya/plavuchie-atomnye-teploelektrostantsii-pates/

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29924 -: Януари 27, 2023, 18:57:58 »
Анонимус това е ядрена, турците не могат (засега ) да си направят конвенционална, за плаваща забрави.
Освен ако не купят някой американски самолетоносач за скраб и после го шитнат на урките.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29925 -: Януари 27, 2023, 18:59:30 »
Тая доколкото знам засега е единствената и се намира на майната си, при това - руска, а и едва ли турците ше смогнат да инсталират неккъф вид генератор, задвижван с квото и да е - на кораб. Просто искат да продават чертежи, освен Байрактари.
За другото - в предния ми пост.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29926 -: Януари 27, 2023, 19:00:58 »
Правим си тук тъшаци със северокорейците, но като нищо ще се появят на фронта евтини роботчета с дръпнати очи, при това фанатици, от които спасение няма.
Представям си сетне стъписването из алианса на "цивилизования" свят.
Щото на тия услади ли им се...паййсеееййй!
п.с. дано поне им обяснят внятно до къде е границата да настъпват, че сетне беля, беля!
Мани, мани!

От собствени впечатления.
Преди десетина години доставяхме разни работи на един строеж.
Там работеха северни корейци.
Много свестни работници и много добре си правят сметката.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29927 -: Януари 27, 2023, 19:17:57 »
За тукашните фенове на Стрелков.

Стрелков, считающий, что только он знает как надо воевать, проводить внутреннюю и внешнюю политику, назначать кадры и так далее (его чувство собственной важности настолько густое, что почти осязаемо), решил, что пора объяснить ошибки и ЧВК «Вагнер». Мол, нечего бойцам в Африке делать, когда они тут нужнее,
Пригожин — вообще бывший уголовник и его надо из публичного пространства убрать, ибо дискредитирует. А «вагнера» - «отличная штурмовая пехота, которую просто бездарнейшим образом укладывают в лобовых атаках – в Соледаре, Бахмуте и так далее». Вот это и была красная линия, которую он перешел.
В ответ сначала выступил сотрудник ЧВК с позывным «Лотос» (Антон Олегович Елизаров, Герой России, ЛНР и ДНР), заявив, что Стрелков «последний трус и подлец. Не имея ничего за спиной, он делает громкие заявления из своей теплой студии». Что сейчас «вагнерам» приходится освобождать города, потерянные в результате действий Стрелкова.
и т.н.

https://www.mk.ru/politics/2023/01/27/prigozhin-unichtozhil-strelkova-odnim-predlozheniem.html

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29928 -: Януари 27, 2023, 19:34:11 »
Кремъл : Спирането на войната не зависи от Путин а от Байдън. Байдън просто трябва да звънне на Зеленски и да му нареди да се предаде....

Така ли е казал Кремъл? Значи Кремъл признава, че не може да приключи войната и се надява на американците. И тъй като нито Байдън ще го направи, нито Зеленски може да си позволи да го направи, какво излиза?

както казваше рекиджа - това е твоята интерпретация.

моята е малко по-различна: ако не го направите, войната ще продължи …
the lamers club honourable member …

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29929 -: Януари 27, 2023, 19:38:18 »
Ха
Нещо ново.

Представитель Белого дома Джон Кирби прокомментировал в ходе брифинга сообщения СМИ о том, что Талибан (организация запрещена в России) может передать Москве оружие, оставленное американскими военными после ухода из Афганистана.
https://www.mk.ru/politics/2023/01/27/belyy-dom-prokommentiroval-soobshheniya-o-planakh-talibov-peredat-vooruzhenie-rossii.html

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29930 -: Януари 27, 2023, 19:40:32 »
Северна Корея си е детенце на Русия.Немедлено трябва да се свалят всички санкции срещу нея!

Китай не трябва да ревнува, че Русия отново ще се върне на Корейския полуостров.Това е в негов интерес!
Офтоп:
Южная Корея разработает новый план объединения с КНДР
https://m.gazeta.ru/politics/news/2023/01/27/19590127.shtml

няма да е нито лесно, нито бързо - много компромиси ще трябват и от двете страни, но след 70+ промиване на мозъци, май ще трябват още толкова за обединяването.

и тогава ще стане интересно в онази част на глобуса (imho).
the lamers club honourable member …

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29931 -: Януари 27, 2023, 19:44:51 »
Северна Корея си е детенце на Русия.Немедлено трябва да се свалят всички санкции срещу нея!

Китай не трябва да ревнува, че Русия отново ще се върне на Корейския полуостров.Това е в негов интерес!
Офтоп:
Южная Корея разработает новый план объединения с КНДР
https://m.gazeta.ru/politics/news/2023/01/27/19590127.shtml

няма да е нито лесно, нито бързо - много компромиси ще трябват и от двете страни, но след 70+ промиване на мозъци, май ще трябват още толкова за обединяването.

и тогава ще стане интересно в онази част на глобуса (imho).

Мда
Самсунг + ядрени технологии.
Япония ряпа да яде.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29932 -: Януари 27, 2023, 19:44:57 »
Quote (selected)
и тогава ще стане интересно в онази част на глобуса
Ако китайците си вземат острова, от Южна Корея ще остане само звездичка под чертата и евентуално няколко танка в полските музеи.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29933 -: Януари 27, 2023, 19:49:29 »
Quote (selected)
няколко танка в полските музеи.
Беее...дотогава музеи може да има още, ама полски?
 :think:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29934 -: Януари 27, 2023, 19:50:18 »
Северна Корея си е детенце на Русия.Немедлено трябва да се свалят всички санкции срещу нея!

Китай не трябва да ревнува, че Русия отново ще се върне на Корейския полуостров.Това е в негов интерес!
Офтоп:
Южная Корея разработает новый план объединения с КНДР
https://m.gazeta.ru/politics/news/2023/01/27/19590127.shtml

няма да е нито лесно, нито бързо - много компромиси ще трябват и от двете страни, но след 70+ промиване на мозъци, май ще трябват още толкова за обединяването.

и тогава ще стане интересно в онази част на глобуса (imho).

Мда
Самсунг + ядрени технологии.
Япония ряпа да яде.

примерно :)))
the lamers club honourable member …

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29935 -: Януари 27, 2023, 19:51:09 »
Quote (selected)
няколко танка в полските музеи.
Беее...дотогава музеи може да има още, ама полски?
 :think:
Съюзна република Полша.
Примерно. :)))
П.П. Или деклариран географски район Полша
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29936 -: Януари 27, 2023, 19:53:37 »
Quote (selected)
и тогава ще стане интересно в онази част на глобуса
Ако китайците си вземат острова, от Южна Корея ще остане само звездичка под чертата и евентуално няколко танка в полските музеи.

не мисля така, взимането на острова може да облекчи китай, но няма да попречи с нищо на обединена корея.

но както казах, няма да е бързо и ще трябват много компромиси и от двете страни.
the lamers club honourable member …

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29937 -: Януари 27, 2023, 19:54:47 »
Ще облекчи, повярвай ми!
И компромиси ще има ама не от двете страни.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29938 -: Януари 27, 2023, 19:58:41 »
Вместо да изпраща на Украйна танкове от наличните запаси, както правеше с предходните доставки на оръжия за Украйна, Пентагонът е поръчал нови машини, които няма да пристигнат на бойното поле в продължение на месеци или потенциално години, предвид промишлените ограничения при производството им.

Татко ще ми купи колело, ама друг път...

И друго се разбира ... американците имат супер дупер въоръжение с дупер супер енгелсови технологии, ама никога няма да ги пратят на фронта, щото да не ги залови врагът.


 :nuts:
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29939 -: Януари 27, 2023, 19:59:14 »
Ще облекчи, повярвай ми!
И компромиси ще има, ама не от двете страни.

вервам ти, но компромисите ще са от двете части на корея една към друга, а не от и към китай.
the lamers club honourable member …