Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 23:24:57

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2040869 пъти)

Eisblock и 47 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29940 -: Януари 27, 2023, 20:10:37 »


Сега, снимката е колаж, но важното е посланието в текста :)))

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29941 -: Януари 27, 2023, 20:12:06 »
Когато и ако Китай си вземе острова и американците загубят влияние в региона Южна Корея ще трябва да направи мнооооооого компромиси.
Китай няма да е благосклонен, но няма да пречи.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29942 -: Януари 27, 2023, 20:15:12 »
Не знам Лъчо, всяко обединение на Европа от времената на келтите, през римляните та до днес все свършва с голям катаклизъм и тъмни векове или десетилетия.
Не мисля че постЕС начело с Русия ще завърши ралично.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29943 -: Януари 27, 2023, 20:16:10 »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29944 -: Януари 27, 2023, 20:20:37 »
Не знам Лъчо, всяко обединение на Европа от времената на келтите, през римляните та до днес все свършва с голям катаклизъм и тъмни векове или десетилетия.
Не мисля че постЕС начело с Русия ще завърши ралично.
Няма да има постЕС начело с Русия. Мисля, че постЕС ще бъде с двама началници - източната част начело с РФ, а западната - със САЩ. Както беше при СССР. С други думи, "желязната завеса" ще се измести на запад и ще си дойде горе-долу където беше тогава, а не където е сега - да минава през руска територия, както е било впрочем през 1941-1943 г.

Всъщност тази граница беше и трябва пак да бъде горе-долу където е била границата между Западната и Източната Римска Империя. "Nihil sub sole novum".

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29945 -: Януари 27, 2023, 20:22:16 »
То хубаво, ама първите леопарди ще дойдат лятото, по това време ловът е забранен щото женските са бременни или са с малки леопардчета.
П.П. Желязната завеса е временно решение, ще отхвърлим проблемите напред във времето като данайски дар за потомците.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29946 -: Януари 27, 2023, 20:25:27 »
Разбира се, че е временно. Предстои Ерата на Световното обединение (по Ефремов). След някой и друг век. Доста по-късно, отколкото си е мислил той.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29947 -: Януари 27, 2023, 20:26:56 »
То хубаво, ама първите леопарди ще дойдат лятото, по това време ловът е забранен щото женските са бременни или са с малки леопардчета.

И какъв е проблемът? Путин нали не бързал? Може и догодина зимата да ги отстрелят.


AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29948 -: Януари 27, 2023, 20:39:08 »
Отскочих до магазина.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29949 -: Януари 27, 2023, 20:47:46 »
Бразилия отказалась передать Германии снаряды для танков
.......
Как подчеркивает издание, да Силва высказал опасение, что эти снаряды могут быть поставлены затем Украине, которой обещаны западные танки. "Не стоит провоцировать русских", - передает газета слова бразильского лидера.

https://www.mk.ru/politics/2023/01/27/braziliya-otkazalas-peredat-germanii-snaryady-dlya-tankov.html

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29950 -: Януари 27, 2023, 20:51:30 »
От цял свят събират 100 танка, ама по-късно.
Сега от обратната стана на Земята търся снаряди.
Някой говорят за технологичната мощ на западния свят.
Вярват ли си?
Поне нафта има наблизо ще им пратим.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29951 -: Януари 27, 2023, 21:03:19 »
Цитат на: buratinob
всяко обединение на Европа от времената на келтите ...

Историята на Европа е история на борбата между келти и славяни. С периодични намеси на римляни, германи, хуни, българи, монголи, османци и др. второстепенни фактори.
Абс. необходимо е категорична военна победа на осъзнатите славяни (руснаците) и последващо ликвидиране на католицизма и протестантството в Европа, които са идеологическата антиславянска/антируска основа. Славянин-католик и славянин-протестант са нещо противоестествено. Дори славянин-мюсюлманин е много по-приемливо.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29952 -: Януари 27, 2023, 21:08:41 »
Славянин-католик и славянин-протестант са нещо противоестествено. Дори славянин-мюсюлманин е много по-приемливо.

Всичко освен славянин-езичник е противоестествено. Всяка религия е наложена на славяните неестествено.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29953 -: Януари 27, 2023, 21:18:25 »
Езичеството като природна религия е пак религия и някой някога го е наложил над праславяните. Вероятно с огън и меч/тояга.

Quote (selected)
Езичество или паганизъм се нарича вярата, основана на поклонението на много богове или идолопоклонство.[1][2]

Като езически могат да бъдат определени почти всички природни религии, които са естествено формирани и не са резултат от проповедническа и философска дейност на определена личност.

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%B7%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE
Въпрос на "естествени" проповеднически техники. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29954 -: Януари 27, 2023, 21:26:50 »
Всички племена се кланят на природните стихии, това е естествената религия. Всяка религия, кланяща се на един или няколко персонализирани богове, е неестествена религия, наложена от анунаките.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29955 -: Януари 27, 2023, 21:26:58 »
Ъхъ
Всяка религия се налага с огън и меч.
Няма друг вариант.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29956 -: Януари 27, 2023, 21:49:28 »
Quote (selected)
щото да не ги залови врагът.
Щото ако ги залови, ще им лъсне гъзът!
Бе от не станах поет аз?
 :think:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29957 -: Януари 27, 2023, 21:51:29 »
Всички религии се налагат от елита, това е, не си представяйте някаква хипи идилия. Някъде вождът е и шаман, монотеистичната на фараон Аменхотеп IV, или като е известен Ехнатон - също, и е отхвърлена от елита, англиканството е измислено и наложено от Хенри VIII.

Стадата никой не пита за мнение.
Вие си ги избрахте!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29958 -: Януари 27, 2023, 21:52:05 »
Цитат на: lucho
Всъщност тази граница беше и трябва пак да бъде горе-долу където е била границата между Зап. и Изт. Римска Империя.

А тя е била точно между земите на келтите и на славяните  :cool-1084:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29959 -: Януари 27, 2023, 21:53:22 »
Quote (selected)
наложена от анунаките.
Ве имах аз ени съмнения ф тия копеуета, мъ викам си - ора на Кайлето, е нема как!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29960 -: Януари 27, 2023, 22:00:36 »
Quote (selected)
Министърът на отбраната на Дания потвърди отказа на страната да изпрати танкове Leopard 2 в Украйна
27.01.2023 16:10
Д'ебъ аз таа евроатлантическа коалиция на "цивилизованите" страни, дето ни я навират непрекъснато по СМИ!
То за навирането не трябва ли да е нещо...по така?
https://bgr.news-front.info/2023/01/27/ministrt-na-otbranata-na-daniya-potvrdi-otkaza-na-stranata-da-izprati-tankove-leopard-2-v-ukrajna/
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29961 -: Януари 27, 2023, 22:11:51 »
Езичеството като природна религия е пак религия и някой някога го е наложил над праславяните. Вероятно с огън и меч/тояга.

Вероятно, но езичеството не е религия. Това е общ термин за всички политеистични култове. А тези култове не могат да бъдат описани като религия.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29962 -: Януари 27, 2023, 22:17:21 »
Вътре в култа те са си религия, с йерархия и канони.
Голяма, малка, религия.
Много култове, много еретични вярвания.
Сборно като христянството с неговите култове, като исляма с многото си деления.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29963 -: Януари 27, 2023, 22:23:43 »
Вътре в култа те са си религия, с йерархия и канони.
Голяма, малка, религия.
Много култове, много еретични вярвания.
Сборно като христянството с неговите култове, като исляма с многото си деления.
:well_done-1299:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29964 -: Януари 27, 2023, 22:28:21 »
В тази религиозна дискусия пропускате нещо съществено.
Вярващите и служещите на Мамона.
а такива се тези западно от линията берлин-любляна.
Католици, протестанти .... тва са несъществени подробности :smokin:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29965 -: Януари 27, 2023, 22:42:44 »
Прави ми впечатление нещо - че мадам /Велева, не това, което първо си помислихте/, нещо уеко обръща палачинката, вероятно е "посъветвана" от правилно място.
Дано се заблуждавам.
Същото, но в доста по малка степен се забелязва в Гласове, при мадам...ъъъъ, ДачковЪ.
Ще продължа да ги наблюдавам внимателно.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29966 -: Януари 27, 2023, 22:47:48 »
Както вчера писах каката е прекалено емоционална, та се налага разни говорители да се обясняват.

Представитель МИД ФРГ Кристиан Вагнер объяснил слова главы ведомства Анналены Бербок о том, что страны Европы "ведут войну против России", сказанные на заседании ПАСЕ 24 января.
По словам Вагнера, министр иностранных дел хотела подчеркнуть, что "Европейский Союз, НАТО и партнеры по "Большой семерке", едины против этой российской агрессивной войны на Украине".
Он попросил журналистов расценивать заявление Бербок именно так. Он также напомнил, что правительство Германии неоднократно давало понять, что Берлин не является стороной конфликта в смысле международного права. По словам Вагнера, поддержка Украины не делает Германию стороной конфликта.

https://www.mk.ru/politics/2023/01/27/mid-germanii-obyasnil-slova-berbok-o-voyne-protiv-rf.html

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29967 -: Януари 27, 2023, 22:59:57 »
Ах, след Put-in, зеленското от зелените партии, суров-икин се появи и Вагнер... Става все по-интересно.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
На Международна конференция по ядрена политика във Вашингтон, където се събраха водещи световни експерти по национална сигурност, участниците можеха да се почувстват на мястото на президента на САЩ, който трябва да вземе решение в ситуация, в която Русия е изстреляла 300 ядрени ракети към Съединените щати. Ето как журналист от Financial Times описа участието си в експеримента. 300 ядрени ракети бързо летят към Съединените щати. Най-вероятно това е превантивен удар, нанесен от Русия за унищожаване на всички американски шахти с наземни междуконтинентални балистични ракети. Противоракетната отбрана не може да свали всички идващи ракети, което означава, че 2 000 000 американци ще загинат.
Имам 15 минути да отговоря. Часовникът тиктака и ми се предлагат три възможности. Всички те включват ответни удари срещу Русия. Смята се, че там ще загинат между 5 000 000 и 45 000 000 души. Какво трябва да направя? Слава богу, гледам целия този ужас в един обемист шлем за виртуална реалност, който ми сложиха на главата. Многоъгълните изображения на екрана са достатъчно груби, за да не мога да приема тези учения като реалност. Главата ми обаче се върти и сърцето ми бие, докато цялата тази драма се разиграва пред мен с виещи аларми и силни гласове.
Тази завладяваща драматизация е създадена в Принстънския университет от експертите по национална сигурност Шарън Уайнър и Мориц Кют, които я тестваха върху десетки хора, за да видят как ще реагират. Истинска агония е да се вземат решения за живота и смъртта под изключителен натиск, въз основа на недостатъчна информация. Те се основават на протоколите за ядрени оръжия на САЩ, които са се променили малко след Студената война. В контролирания експеримент, включващ 79 души, 90% решават да отвърнат с ядрен удар.
  https://www.actualno.com/analysis/eksperiment-300-jadreni-raketi-letjat-kym-vas-kakvo-bihte-napravili-video-news_1892726.html 
:popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29969 -: Януари 28, 2023, 03:32:35 »
Quote (selected)
Украйна обяви, че сформира роти за нападение с щурмови дронове в рамките на въоръжените си сили, които ще бъдат оборудвани със спътникови комуникационни услуги "Старлинк". По този начин страната напредва с идеята за изграждане на "армия от дронове", предаде Ройтерс.
https://www.actualno.com/europe/ukrajna-sformira-roti-za-napadenie-s-shturmovi-dronove-news_1893013.html
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29970 -: Януари 28, 2023, 03:37:06 »
Quote (selected)
Общо 321 тежки танка са били обещани на Украйна от западните държави. Това съобщи посланикът на Украйна във Франция по телевизия BFM в петък, предаде Ройтерс.
 https://www.actualno.com/europe/ukrainskijat-poslanik-vyv-francija-obshto-321-tejki-tanka-sa-obeshtani-na-kiev-news_1892999.html 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29971 -: Януари 28, 2023, 03:40:33 »
Quote (selected)
От украинското посолство в София заявиха, че са получавали искания за оръжия и боеприпаси и са ги препращали до правителството или директно до тогавашния премиер Петков. Нито българската, нито украинската страна ще кажат какви са били оръжията. Пентагонът също отказва да предостави тази информация.
https://www.actualno.com/politics/kiril-petkov-stranite-ot-nato-kupuvaha-oryjieto-ni-i-go-davaha-bezplatno-na-ukrajna-video-news_1893019.html
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29972 -: Януари 28, 2023, 07:21:11 »
Quote (selected)
Противоракетната отбрана не може да свали всички идващи ракети, което означава, че 2 000 000 американци ще загинат.
Имам 15 минути да отговоря. Часовникът тиктака и ми се предлагат три възможности. Всички те включват ответни удари срещу Русия. Смята се, че там ще загинат между 5 000 000 и 45 000 000 души. Какво трябва да направя?
Много коректно задание!
Бравус!
Абцелютно реално!
Ние ще пострадаме, ама врагът от 3 до 20 пъти повече!
А и целевата група е "случайна" не е от надъхани проамерикански джурналя.
Въобще достигнали са качествено ново ниво на термина "контролиран екскремент". :)))
П.П. Което само затвърждава мнението ми че тия трябва здраво да ги наместят и няма да е достатъчно само шамар по врата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29973 -: Януари 28, 2023, 09:24:38 »
Quote (selected)
Противоракетната отбрана не може да свали всички идващи ракети, което означава, че 2 000 000 американци ще загинат.
Имам 15 минути да отговоря. Часовникът тиктака и ми се предлагат три възможности. Всички те включват ответни удари срещу Русия. Смята се, че там ще загинат между 5 000 000 и 45 000 000 души. Какво трябва да направя?
Много коректно задание!
Бравус!
Абцелютно реално!
Ние ще пострадаме, ама врагът от 3 до 20 пъти повече!
А и целевата група е "случайна" не е от надъхани проамерикански джурналя.
Въобще достигнали са качествено ново ниво на термина "контролиран екскремент". :)))
П.П. Което само затвърждава мнението ми че тия трябва здраво да ги наместят и няма да е достатъчно само шамар по врата.
Нищо коректно.
Първо руснаците имат несъмнено превъзходство в носителите. И хиперзвукови ракети и мобилни МКБР ......
Имат и превъзходство в броя на наличните ядрени заряди.
Освен това имат по малко население върху значително по-голяма площ.
Моята оценка както съм казвал е 200 милиона американци. Само в първия ден. Това при масиран ядрен удар.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29974 -: Януари 28, 2023, 10:22:10 »
Геополитиката през погледа на Вацев (23–27.I.2023 г.)

24 минути Вацев. Прекалено използва думичката "trend".

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29975 -: Януари 28, 2023, 11:14:33 »
Хххихи, "цивилизования свят" проскърцва.
https://bgr.news-front.info/2023/01/28/bolshinstvoto-zapadni-kompanii-reshiha-da-prodlzhat-biznesa-si-v-rusiya/
Quote (selected)
Според професор Саймън Евенет от университета в Санкт Гален в Швейцария и професор Николо Пизани от Международния институт за развитие на мениджмънта до ноември 2022 г. по-малко от 9% от приблизително 1400 компании от ЕС и Г-7 са продали поне едно дъщерно дружество след започването на руската специална операция срещу Украйна. И това е въпреки най-строгите западни санкции срещу Москва и поредицата от съобщения за напускането на редица компании от Русия след избухването на военните действия в Украйна.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29976 -: Януари 28, 2023, 15:33:11 »
Записали сегодня в окопах Запорожья, как актер Сослан Фидаров передает большой привет своему коллеге по фильму «9 рота» Артуру Смольянинову

https://t.me/Rogatkinlive/151

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29977 -: Януари 28, 2023, 16:44:14 »
Записали сегодня в окопах Запорожья, как актер Сослан Фидаров передает большой привет своему коллеге по фильму «9 рота» Артуру Смольянинову

https://t.me/Rogatkinlive/151

Чудесен "по-здрав"  :thup:
" Артур, я тебя сильно буду бить. Я тебе даю слово."

За тези, на които имат проблеми с достъпа до телеграмм: https://m.youtube.com/watch?v=aIux0SFbn80&feature=youtu.be

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29978 -: Януари 28, 2023, 17:03:11 »
Един руски "hard-liner". Константин Сивков.
"Сколько у России времени на разгром противника?"
https://www.youtube.com/watch?v=QsJ4Hgcs6-w
Твърди, че ако Русия не направи решително настъпление в близките 2-3 месеца ще е капут.* Защитава си тезата. Има резон в неговите думи.

* Във връзка с обещаните танкове от запада за Украйна.
« Последна редакция: Януари 28, 2023, 17:26:28 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29979 -: Януари 28, 2023, 17:25:28 »
Записали сегодня в окопах Запорожья, как актер Сослан Фидаров передает большой привет своему коллеге по фильму «9 рота» Артуру Смольянинову

https://t.me/Rogatkinlive/151

Чудесен "по-здрав"  :thup:
" Артур, я тебя сильно буду бить. Я тебе даю слово."

За тези, на които имат проблеми с достъпа до телеграмм: https://m.youtube.com/watch?v=aIux0SFbn80&feature=youtu.be

И предисторията.

"Патриот в кино, предатель в жизни": детали скандала со Смольяниновым
https://ren.tv/longread/1064312-patriot-v-kino-predatel-v-zhizni-detali-skandala-so-smolianinovym

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29980 -: Януари 28, 2023, 18:09:46 »


Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29982 -: Януари 28, 2023, 18:20:22 »
Медведев: Хей европейци, танковете и самолетите ще бъдат безполезни при Третата Световна Война...

 :popcorn: :beer_:

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29983 -: Януари 28, 2023, 18:31:14 »
След нарочен удар с "HIMARS" по болница в Новоайдар са загинали 14 души и са ранени 24

Те просто тъпо бият по територията.
А какво ще улучат им е все тая.
Те нали са на правилната страна според жълтопаветниците.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29984 -: Януари 28, 2023, 19:16:37 »
Вчерашен коментар от проф. Николай Витанов
Quote (selected)
Кратка информация за войната за 27 януари 2023 година

Днес ще бъда кратък, защото имам друга работа. Повече информация ще дам в понеделник като компенсация.

Какво да ви пиша. Прогнозирах ли ви какво ще стане и то 2 месеца преди последните избори. Прогнозирах ви. Стана ли. Стана. Какво да говорим повече. Думата контрареволюция съм ви я написал. Гледайте. Бойко Борисов си изигра картите най-добре от всички. Догановите хора - също. При руски успехи на фронта кулата на Възраждане може да е по-голяма от тази на последните избори. Гледайте.

Войната. Руснаците атакуват Угледар. След него по посока на Днепър са степи. Ако го загуби, украинската армия ще трябва да се концентрира за атака на Крим на голо поле. тогава и Таракан-2 няма да помогне.

Фронтът е дестабилизиран. Поради липса на резерви положението на украинската армия в Бахмут се влошава. Започна изтеглянето на по-елитните части, заместват ги необучени добре войници от териториалната отбрана. Знаете до какво ще доведе това - до купища от трупове. Украйна трябва спешно да намери войници да запълва дупките по фронтовете.

Налице са първите споразумения за събиране на украински мъже от други страни. Това ще тръгне и у нас. задава се епичен пропаганден провал - човешки права нещо на бежанците, дето ги събират да ги хвърлят за пушечно месо на фронта в Украйна. Човешки права - ала, бала. Човешки права имат тези, които решим и само тогава, когато решим. Нали така е доктрината. Гледайте какво става с украинските мъже, избягали по чужбина.

Пропагандата - епичен провал след епичен провал вследствие на тоталната аматьорщина. Бахмут не е важен. тъй, тъй, само че та има 9 бригади, които са тежко положение. това си е един корпус. Угледар - и той малко градче. тъй, тъй, само дето зад его са степи и ако го превземат, руснаците могат да ударят както към Запорожие, така и към Донецк. Пълен провал на юруша при Сватово - но вие си знаете до какво води системата Таракан, когато има насреща си плътна отбрана.

У нас - епос след епос в сериала "Смотана пропаганда".

Американското ЧВК "Моцерт" се изтегля от Бахмут. Ама чакай, те американците не участват директно във войната. Това е само едно ЧВК. Също като "Вагнер", нали така. Соледар най-накрая падна и в Интернет. Тотални голи куки, на които българинът не ще да кълве. Пиша си аз, че украинската и американската пропаганда са негодни за българските условия, но никой не слуша.

Но какво да говоря за качествена българска пропаганда като едни македонци си играят кючек пред очите ни и реакцията ни е като на ощипана мома по повод ощипването. Къде е систематичната българска пропаганда. Или чакаме пак да ни ощипят, че пак да реагираме като ощипана мома? Епос след епос в серията "Ощипаната мома" на сериала "Смотана пропаганда".

Хайде да спра дотук за днес. В понеделник -повече.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29985 -: Януари 28, 2023, 19:30:23 »
Медведев: Хей европейци, танковете и самолетите ще бъдат безполезни при Третата Световна Война...

 :popcorn: :beer_:
Тази говореща глава която я използват като заместител "substitute", преди да топли стола на лидера, а сега като Волфович (но няма неговият чар и дарба) е головодник.
Танковете и самолетите са винаги от значение, а Третата световна война си върви. Засега с конвенционални оръжия. Някой има ли съмнение в това?
Няма да стане повече "световна", като почнат да никнат "гъбите".
« Последна редакция: Януари 28, 2023, 19:39:24 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29986 -: Януари 28, 2023, 20:29:53 »
В Лондоне считают, что российские военные скорее всего будет стремиться захватить один из танков, чтобы изучить его. Чтобы этого не допустить, Британия и Украина обсуждают варианты эвакуации техники с поля боя в критических ситуациях.
Лондон хочет, чтобы планировщики операций не использовали британские танки в сценариях, которые предполагают реальную возможность обрушения фронта. Кроме того, планируется обучить ВСУ эвакуировать танки, находясь под огнем.

https://www.mk.ru/politics/2023/01/28/britaniya-razrabatyvaet-plan-na-sluchay-popadaniya-tankov-challenger-2-k-rossiyskim-voennym.html

На това му викат хем сърби, хем боли.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29987 -: Януари 28, 2023, 20:35:37 »
Британия и Украина обсуждают варианты эвакуации техники с поля боя в критических ситуациях.
Танковете само ще садят цветенца на безопасно разстояние.
Добрата новина е, че съществуват, а не са само на хартия. За разлика от американските.
Прав е Бъч, никаква ядрена война няма да има, то на американците и ядрените им оръжия са на хартия.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2082
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29988 -: Януари 28, 2023, 20:50:46 »
Днес: „Въоръжените сили на Руската Федерация, използвайки тактическата авиация, ракетните войски и артилерията, унищожиха 86 единици огневи позиции, жива сила и военна техника в 124 района“, се казва в съобщение на Министерство на отбраната на Русия.
Медведев с реакция на изявлението на италианския министър на отбраната Гуидо Крозето: „Ако нещо се случи, защитата на безполезна Украйна от страна на Европа няма да спаси целия грохнал Стар свят от възмездие, това е първо. И второ, ако стане така, че третата световна война започне, тогава тя вече няма да бъде на танкове и дори на изтребители. Тогава със сигурност всичко ще бъде в руини “, написа заместник-председателят на Съвета за сигурност на Руската Федерация.
« Последна редакция: Януари 28, 2023, 20:57:54 от Zmeja »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29989 -: Януари 29, 2023, 00:14:18 »
Това, което трябва да се знае

„..  между Россией и администрацией Байдена происходят переговоры о предотвращении ядерной эскалации вна Украине и общей нормализации дипломатических отношений, а поставки танков вна Украину начинались как способ отвлечь внимание ширнармасс от этих переговоров, но сейчас глубинное государство пытается использовать эти поставки для того, чтобы не без помощи 5-ой колонны в России сорвать эти переговоры и эскалировать ситуацию до достаточно опасного уровня в 60 секунд на атомных часах. ..„

„Руският президент Владимир Путин се присъединява към президента Байдън в вдигането на тревога за риска от ядрена война – ето какво казва Уорън Бъфет за „най-голямата опасност“, пред която е изправен светът„
https://news.yahoo.com/president-biden-just-warned-nuclear-140000881.html

„Посол Антонов встретился в Вашингтоне с новым послом США„
https://lenta.ru/news/2023/01/24/antonov/

Тук трябва ли да ви обяснявам каква е ролята на изказванията на Медведев и на различните блогери с милиони подписчики и съответен бюджет



И нещо по елементарно.
„Пригожин написал письмо в Вашингтон с просьбой открыть в стране филиал ЧВК «Вагнер»„
https://ura.news/news/1052622218

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2196
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29990 -: Януари 29, 2023, 06:55:30 »
Quote (selected)
МОСКВА, 29 янв - РИА Новости. НАТО готово к прямой конфронтации с Россией, заявил в интервью португальскому изданию RTP председатель военного комитета Альянса адмирал Роб Бауэр.
...
Военачальник отметил, что промышленное производство стран Атлантического альянса должно быть переориентировано на военную сферу, назвав приоритетом НАТО перевооружение. При этом адмирал констатировал, что блок утратил монополию на военную инициативу
.

Но по инициативата на бездънната си наглост нямат конкурент на монопола си.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2196
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29991 -: Януари 29, 2023, 07:04:32 »
Но и питомците им от Урколандия, особено патриотичните бежанци, много се стараят да не им отстъпват:


Quote (selected)
МОСКВА, 28 янв — РИА Новости. Уроженец Украины напал на жительницу польского города Дембец, откусил ей ухо и угнал автомобиль, пишет газета epoznan.pl.
По информации издания, в ночь с четверга на пятницу женщина остановилась на своем Citroen на пересечении улиц Лозовая и Каштановая, чтобы пропустить пешехода. Мужчина, в свою очередь, открыл дверь автомобиля, залез внутрь и откусил ей часть уха. После этого он вытолкнул пострадавшую с водительского сиденья и угнал машину.
Как уточнили сотрудники правоохранительных органов, злоумышленник не смог уехать далеко: он влетел в дорожный знак, вышел из автомобиля и попытался убежать. Полицейские быстро выследили его и задержали.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29992 -: Януари 29, 2023, 09:00:24 »
Доста вълнуващ ще бъде директния военен сблъсък между НАТО и Русия.

Но първо, като, че ли се очертава ШОО между Иран и Израел.

Истинско геополитическо пиршество подушвам....

 :popcorn:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29993 -: Януари 29, 2023, 11:33:53 »
Режис льо Сомие, пред Андре Беркофф:
"Хотите мое мнение? Тот контраст, который я увидел по возвращении, потрясает. Здесь я слышу рассуждения далеких от войны журналистов телеканалов и генералов, которые воюют на картах, и не знают, что такое настоящая война.

То, что я увидел на фронте, меня повергло в ужас: мы не готовы вести войну такой интенсивности. Мы не сможем перенести даже четверти того, что переносит население, наш народ на это не способен, а русские, я вам говорю, перенесут..."



Вие си ги избрахте!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29994 -: Януари 29, 2023, 11:49:27 »
Дано не се стига до пряк конфликт! И американците с туй самочувствие неусетно се набутват. Ако Европа има мозък да се оттегли, тогава става интересно. Но руснаците са си наивни, очакваха и НАТО да изчезне. Винаги трябва да се залага на най-лошия вариант/сценарий. Че и руските генерали са доста кабинетни. Мен Герасимов ме притеснява.
« Последна редакция: Януари 29, 2023, 13:08:44 от dabedabe »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2196
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29995 -: Януари 29, 2023, 12:14:40 »
Но руснаците са си наивни, очакваха и НАТО да изчезне.
Това, дето си го изтропал, на някакво изследване ли се основава, или лично Владимир Владимирович ти се изповяда на ушенцето?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29996 -: Януари 29, 2023, 13:05:55 »
Това е мое мнение. На вас не знам дали някой ви нашепва. Какви хора сте тука? Много се изнервихте напоследък. Бихте ли превела това изтропал. Понеже сте човек с претенции.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29997 -: Януари 29, 2023, 13:42:16 »
Това е мое мнение. На вас не знам дали някой ви нашепва. Какви хора сте тука? Много се изнервихте напоследък. Бихте ли превела това изтропал. Понеже сте човек с претенции.
---
Аз се наемам да ти отговоря, при това безпардонно и без претенции!
Изтропал в случая е polite way да се каже на български ИЗСРАЛ! Капиш?
Стойността на твоето мнение е равностойна на стойността на изсраното ти!
Аре продължавай да плуваш и не досаждай с малоумностите си!


Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29998 -: Януари 29, 2023, 13:53:31 »
Очаквах че ще реагираш. Има и по-деликатни начини на изразяване. Следва да бъда обвинен в заяждане. В правилника не прочетох да пише, че мненията трябва да съвпадат. Какъв е смисълът иначе?
« Последна редакция: Януари 29, 2023, 14:00:06 от dabedabe »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #29999 -: Януари 29, 2023, 14:02:05 »
Следва да бъда обвинен в заяждане.

Напълно основателно. Отговарянето на обиди и простащини си е живо заяждане с грубияните и простаците.