Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2111763 пъти)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11194
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31260 -: Март 05, 2023, 20:26:21 »
Quote (selected)
П.П.П. Що урконацистките пилоти ще успеят за 6 или 9 месеца да станат асове, па нашите ще учат две години за еърполисинг?
Интересен въпрос!
Па я дека мислим, оти тиа от укрите и тъй и тъй слет 2-3 полета че ги занема, а еърполисмените с туристическите си полети не е добре да се потрошат още след пръвите 2-3 полета.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31261 -: Март 05, 2023, 20:31:03 »
За запазването на държавата Украйна настояват сионистите. Тов.Сиии
Сиигурно Русия изчаква другите две да се справят с Китай :smokin:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31262 -: Март 05, 2023, 20:41:28 »
"А то, что Стрелков — баба, это уже, по-моему, всем понятно". - подытожил Пригожин.
Обвиняват Стрелков, че не е задържал Славянск и е "избягал", а е бил там с 40 бойци и два камиона. Сега Пригожин с 50000 армия и оръдия и танкове е далеч от превземането на същият Славянск.
Стрелков в 2014 година беше в Новорусия. Преди това в Крим. Къде беше Пригожин тогава? Делкаха с други  олигарси наследството от СССР.
За мен е крайно интересно какви задачи решава "Вагнер" и Пригожин, които не може да реши Руската армия и Шойгу? Защо се налага да има частни военни организации?* Пред кого се отчитат? Chain of command? Частниците, преторианци ли се явяват?
При Сталин имало ли е ЧВО?
Иначе най-лесно е да наречеш някой който си е рискувал живота за Русия, "баба(жена)", "девочка". Аз не бих го направил.
Доколкото знам, дори няма закон за ЧВО. Не са споменати в Руската конституция.

* Ако е само да се наемат осъдени за фронта, това го е имало и преди. Без ЧВК. Да си изкупват престъпленията с кръв.


« Последна редакция: Март 05, 2023, 20:54:14 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31263 -: Март 05, 2023, 20:53:50 »
"А то, что Стрелков — баба, это уже, по-моему, всем понятно". - подытожил Пригожин.
Обвиняват Стрелков, че не е задържал Славянск и е "избягал", а е бил там с 40 бойци и два камиона. Сега Пригожин с 50000 армия и оръдия и танкове е далеч от превземането на същият Славянск.
Стрелков в 2014 година беше в Новорусия. Преди това в Крим. Къде беше Пригожин тогава? Делкаха с други  олигарси наследството от СССР.
За мен е крайно интересно какви задачи решава "Вагнер" и Пригожин, които не може да реши Руската армия и Шойгу? Защо се налага да има частни военни организации? Пред кого се отчитат? Chain of command? Частниците, преторианци ли се явяват?
При Сталин имало ли е ЧВО?
Иначе най-лесно е да наречеш някой който си е рискувал живота за Русия, "баба(жена)", "девочка". Аз не бих го направил.
Доколкото знам, дори няма закон за ЧВО. Не са споменати в Руската конституция.

И разправят за едни пари от Ринат Ахметов.
Факт е че Вагнер се бият за това което Стрелков напусна тогава.
И го изгониха от ДНР след това.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8923
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31264 -: Март 05, 2023, 20:58:51 »
П.П.П. Що урконацистките пилоти ще успеят за 6 или 9 месеца да станат асове, па нашите ще учат две години за еърполисинг?
Свръхчовеци?
Не, просто няма те да летят, а пилоти от държави на NATO. Под шлема няма как да се види дори физиономията на пилота, камо ли националността му. Освен това самолетите няма да излитат от Украйна, защото въздухозаборникът на "F-16" е отдолу и твърде близо до пистата, поради което тя трябва да е идеално чиста, за да не засмуче компресорът на двигателя мръсотии и прах. (Затова Румен Петков наричаше "F-16" най-скъпата прахосмукачка в света.) В Украйна, пък и у нас нито едно военно летище не става за този самолет. А то не е само пистата, но и съответната инфраструктура трябва, обслужващ персонал, техника, части, тренажори и т.н.

Оттук:
Quote (selected)
В то время как ВВС США используют хорошо подготовленные ВПП, с которых регулярно производится удаление посторонних предметов, в России традиционно стремятся к обеспечению эксплуатации самолетов с плохо подготовленных полевых аэродромов. Передние стойки шасси российских истребителей оборудуются щитками, препятствующими попаданию в воздухозаборники камней (но не пыли). На МиГ-29 установлены также поворотные рампы, перекрывающие вход в канал воздухозаборника во время взлета, а на верхней поверхности наплывной части крыла имеются вспомогательные воздухозаборники, обеспечивающие работу двигателей на взлетном режиме. Перед прибытием в Липецкий авиацентр с дружеским визитом самолетов Макдоннелл-Дуглас F-15 1-го истребительного авиакрыла ВВС США, базирующегося на авиабазе Ленгли, американские специалисты ознакомились с состоянием бетонного покрытия на липецком аэродроме и заявили, что пользоваться подобными ВПП и рулежными дорожками их самолеты не смогут. Визит все же состоялся, однако американские летчики соблюдали при рулении, взлете и посадке повышенную осторожность. На липецком аэродроме, имеющем две полосы (в том числе новую, построенную в 1980-е годы), успешно эксплуатируются боевые самолеты фронтовой авиации всех типов, в том числе и МиГ-29, и состояние бетонного покрытия у российских летчиков нареканий не вызывает.
И това е за "F-15", чиито въздухозаборници са отстрани! Какво остава за тези на "F-16", които са отдолу!
« Последна редакция: Март 05, 2023, 21:11:55 от lucho »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31265 -: Март 05, 2023, 20:59:59 »
Готвачът на Путин смята, че ако вагнеровци се оттеглят от Бахмут, ще проработи "ефектът на натегнатата пружина"
.......
След това, според лидера на наемниците, армията на Украйна ще си върне Крим и ще навлезе на руска територия. А руските власти щели да обвинят за неуспеха ЧВК "Вагнер". Според Пригожин това е причината руското министерство на отбраната да не дава боеприпаси на бойците му, предаде OFFNEWS.

https://epicenter.bg/article/Evgeniy-Prigozhin--Ako-zagubim-Bahmut--tseliyat-front-shte-se-razpadne/310200/7/0

Такива ми ти работи.
И за всеки случай телеграма на Пригожин.
https://t.me/Prigozhin_hat

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31266 -: Март 05, 2023, 21:08:21 »
и ще навлезе на руска територия.
Украйна вече е завзела руска територия. Четирите области не са освободени още напълно.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31267 -: Март 05, 2023, 21:10:26 »
"А то, что Стрелков — баба, это уже, по-моему, всем понятно". - подытожил Пригожин.
Обвиняват Стрелков, че не е задържал Славянск и е "избягал", а е бил там с 40 бойци и два камиона.

Имаше едно време една приказка за " Брадата " - Брадистилов и за спрелият ток. Репликата на " Брадата "-

" Радвам се ,че между нас има хора които са ходили навсякъде. "

Та и тук има такива които могат да броят до 40 и то на място.  :notworthy:

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31268 -: Март 05, 2023, 21:12:06 »
и ще навлезе на руска територия.
Украйна вече е завзела руска територия. Четирите области не са освободени още.

Не споря.
Щом е завзела руски територии значи напредва.

В течение дня поступает информация о продвижении российских сил в Артёмовске с нескольких направлений. В первой половине дня озвучивались данные о том, что примерно 40 процентов территории города уже под российским контролем. Причём цифры площади контроля территории Артёмовска (Бахмута) российскими подразделениями растут уже буквально с каждым часом.
https://topwar.ru/212266-cifry-ploschadi-kontrolja-territorii-artemovska-rossijskimi-podrazdelenijami-rastut-bukvalno-s-kazhdym-chasom.html

Предполагам че това е фейк, щото СНН не са го обявили.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8923
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31269 -: Март 05, 2023, 21:20:32 »
Доколкото знам, дори няма закон за ЧВО. Не са споменати в Руската конституция.
Не ѝ и трябва на руската конституция. Защото ролята на "Вагнер" е специална и в РФ, и извън нея. По-скоро РФ е вагнеровска ДВК, отколкоро "Вагнер" руска ЧВК.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31270 -: Март 05, 2023, 21:24:31 »
Лондон: Руски войници са изпращани да се сражават, въоръжени с лопата.


Тук имаше един дет се кълнеше в шанцовата лопата. Де не е вече на фронта ?  :i_laughing:

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31271 -: Март 05, 2023, 21:29:04 »
Лондон: Руски войници са изпращани да се сражават, въоръжени с лопата.


Тук имаше един дет се кълнеше в шанцовата лопата. Де не е вече на фронта ?  :i_laughing:
Ъхъ Сун Дзъ му беше идеала.
Избяга оттук.
Уплаши се.

Има някакъв бъг.
Публикацията ми се появява като цитат.

Не мога да го разбера.


бел.ппд. позволих си да пипна, отваряш с [ quote ] два цитата, а е затваряш с [ / quote ] само единия.
« Последна редакция: Март 05, 2023, 21:52:21 от паралелепипед »

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31272 -: Март 05, 2023, 21:46:23 »
Има някакъв бъг.
Публикацията ми се появява като цитат.

Не мога да го разбера.
[/quote]

Важен е характера. :giggie:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31273 -: Март 05, 2023, 21:57:40 »
Има един руски историк. Патриот. Ю. Е. Спицин. Слушам го редовно.
"Если бы Сталин встал сегодня из гроба…"
https://www.youtube.com/watch?v=1e3b-MXB3Rc

Споменава нещо, което е добре да се осмисли:
СССР след войната:
За 45 години населението на СССР от 167 милиона стига 290 мил. Прираст 123 милиона
Руската федерация за 31 години: 148 милиона в момента на разпада на СССР, сега с Крим и присъединените области от Украйна някъде към 150 милиона.

5-та минута.
Руският народ измира...
Може и да се ражда някъде в чужбина...

От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31274 -: Март 05, 2023, 21:59:30 »
Има един руски историк. Патриот. Ю. Е. Спицин. Слушам го редовно.
"Если бы Сталин встал сегодня из гроба…"
https://www.youtube.com/watch?v=1e3b-MXB3Rc

Споменава нещо, което е добре да се осмисли:
СССР след войната:
За 45 години населението на СССР от 167 милиона стига 290 мил. Прираст 123 милиона
Руската федерация за 31 години: 148 милиона в момента на разпада на СССР, сега с Крим и присъединените области от Украйна някъде към 150 милиона.

Това е нелепо сравнение. СССР включваше 15 републики и двете най-големи бяха окраината и Казахстан.  И Белорусия не е за пренебрегване, колкото две Българии. Нерде СССР, нерде РФ

Ти по-добре се вглеждай кво ви завзема, щото ще е феерично...

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31275 -: Март 05, 2023, 22:02:20 »
Това е нелепо сравнение.
Нелепо, колко да е нелепо? За 31 години населението на Русия остава същото. Продължавайте да палите свещ за Путин!
Не позволявайте на фактите да ви развалят "хубавата" история!
По-добре чуй човека! Не читал, но осуждаю!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31276 -: Март 05, 2023, 22:05:15 »
Това е нелепо сравнение.
Нелепо, колко да е нелепо? За 31 години населението на Русия остава същото. Продължавайте да палите свещ за Путин!

Това съвсем не е лошо на фона на "развитието" на Еврорайха и на фона на сбирщайна, гарниран с огромен потенциал за междурасова неприязън на новата ти държава. Ще гледаме цирк от световна класа.

Аз винаги чета и осъждам, когато съм на различно мнение :smokin:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31277 -: Март 05, 2023, 22:09:21 »
различно мнение
Къде видя мнение?

Just the facts!

Човекът си казва: "В хората (в СССР) имаше увереност в утрешният ден. Затова и раждаха."
Къде го виждаш това сега?

Ей ЗИП-а сега ще изкочи, че съм за "СОВОК". Не съм!
« Последна редакция: Март 05, 2023, 22:16:16 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31278 -: Март 05, 2023, 22:11:50 »
Беседа Ольги Будиной с актрисой и общественным деятелем Диной КОРЗУН
https://www.youtube.com/watch?v=Hzhu2SVqnJg

Дълго е но си струва да се изгледа.

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31279 -: Март 05, 2023, 22:17:17 »
различно мнение
Къде видя мнение?

Just the facts!

Човекът си казва: "В хората (в СССР) имаше увереност в утрешният ден. Затова и раждаха."
Къде го виждаш това сега?

Ей ЗИП-а сега ще изкочи, че съм за "СОВОК". Не съм!

Видях твое мнение. Изразих и своето. На твое място не бих намирала кусури на Путин, а бих се разтревожила за кочината, в която живея. Аз се тревожа за своята, но ти си доволен от твоята

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31280 -: Март 05, 2023, 22:19:04 »
По отношение на населението - в цяла Европа е така. Единствено Франция, където има много тарамбуки, имат положителен прираст. Всички останали се надяват на вноса. Белите не раждат.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31281 -: Март 05, 2023, 22:51:15 »
Великата Армия отстъпва, и за да не сяда на гола кофа си носи (виж картинката). Е те тва е да си европеец.  :m1924:


Украинский мир уходит из Бахмута

Первоисточник публикации: https://politikus.info/video/150364-ukrainskiy-mir-uhodit-iz-bahmuta.html
Politikus.info

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31282 -: Март 05, 2023, 23:07:11 »
Днес мернах едно заглавие, но не си направих труда.
Беше от сорта Главният прокурор на Украйна казва, че е издадена заповед за изтеглянето на украинските подразделения от Бахмут.
Ето ти тебе и поцинкованата кофа, и седалката към нея.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31283 -: Март 05, 2023, 23:30:18 »
[quote author=AnonimusBG
Цитат на: Фют
Тук имаше един дет се кълнеше в шанцовата лопата. Де не е вече на фронта ?  :i_laughing:
[/quote
Ъхъ Сун Дзъ му беше идеала.
Избяга оттук.
Уплаши се.

Има някакъв бъг.
Публикацията ми се появява като цитат.

Не мога да го разбера.

Важно е съдаржанието , а не формата. Оригиналът е мой. Ставаше дума за този коментар :

"Важен е характерът  :notworthy:"

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9597
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31284 -: Март 05, 2023, 23:34:20 »
...За 45 години населението на СССР от 167 милиона стига

За да е коректно, дай сравнение.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31285 -: Март 05, 2023, 23:37:39 »
Има един руски историк. Патриот. Ю. Е. Спицин. Слушам го редовно.
"Если бы Сталин встал сегодня из гроба…"
https://www.youtube.com/watch?v=1e3b-MXB3Rc

Споменава нещо, което е добре да се осмисли:
СССР след войната:
За 45 години населението на СССР от 167 милиона стига 290 мил. Прираст 123 милиона
Руската федерация за 31 години: 148 милиона в момента на разпада на СССР, сега с Крим и присъединените области от Украйна някъде към 150 милиона.

5-та минута.
Руският народ измира...
Може и да се ражда някъде в чужбина...

Пробвай за Европа без арабите.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9597
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31286 -: Март 05, 2023, 23:40:55 »
Сащ белите как са?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31287 -: Март 05, 2023, 23:45:48 »
Пробвай за Европа без арабите.
Кой я еве европата? Аз не съм европеец. Ти не си. Българите не са. В смисъл номинално са в ЕС, но по жизнено равнище, не са. Това "на две скорости" "на три скорости"... не го разбирам. Какви са тези скоростни кутии? Другара Scott Ritter каза "колония". Кой съм аз да го поправя?
Спицин дава сравнение за СССР как са били нещата и за сега.
Има тук едно понятие: "reading and comprehension". Четене с разбиране го превеждам свободно.
Как сте вие?
Не мога да добавя нищо към Ю. Спицин. Трябва да ги знае нещата. Той е историк, аз съм инженер. Имам му доверие. Не ме е излъгал досега.
Не ви хареса казаното, че Русия за 31 година стои по население на едно място. Това е факт.
Аз какво да направя? 22 години от тези 31, Путин е лидер. Също е факт.
Като не ви харесват фактите ходете да ги борите, а не ме питайте за Европа или как са белите в САЩ!
Това е!
« Последна редакция: Март 06, 2023, 00:29:28 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31288 -: Март 05, 2023, 23:49:15 »
Кайли, тоя виц прочете ли го?

Минесота. США.
Негр приходит домой после вечерней стычки с полицией и молча вешает на стену портрет В.И. Чапаева.
Жена: А кто это?
- Не знаю...
Но говорят "белых" хуячил аж пыль летела!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9597
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31289 -: Март 06, 2023, 00:31:48 »
Альоооу, балонитееее...
Докога ще си измисляте критерии, по които мразите ви да са победени, бе?
Кой го е.е за ръст на населението изобщо, какъв е тоя когнитивен дисонанс, хем планетата е пренаселена, хем липсата на растеж на населението е лош показател. Кой казва това?
Кой?
Кой?
Абе ти верно си омразник! Като не става друго, ама населението не расте. То и икономиката няма нужда да расте завинаги, що за идиотщини! Всичко се движи по синусоида
А, даже капитализЪмът бил така.
Айде обясни сега на публиката що трябва да расте населението иначе лошо или с други думи, що си бият негрите.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9597
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31290 -: Март 06, 2023, 00:35:26 »
Та се пак, някой знае ли с колко се е увеличило общо населението на сащ и в частност с колко се е увеличило белото население на сащ за съответните периоди или това е държавна тайна?
А, и с колко се е увеличило благосъстоянието на нацията?
Икономиката не ме интересува, ако не работи за хората.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31291 -: Март 06, 2023, 00:45:09 »
някой знае ли с колко се е увеличило общо населението на сащ и в частност с колко се е увеличило белото население на сащ за съответните периоди или това е държавна тайна?
Има Google & Demographic.

А аз слушам "ddantgwyn". Веднъж писа: "Не се чувствайте задължени винаги да отговаряте!"
Най-вече не искам да пиша за "кошчето".
Слушам тези които имат "Power". :i_laughing:
https://www.youtube.com/watch?v=nm6DO_7px1I
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8923
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31293 -: Март 06, 2023, 18:19:06 »
Половинчасово радиоинтервю на Петър Волгин с доц. Валентин Вацев:
https://bnr.bg/horizont/post/101789196/valentin-vacev
(легенда: Шагарев+Таламанов = Тагарев+Шаламанов)

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31294 -: Март 06, 2023, 18:33:07 »
" Оня дето му дърпа конците ти казва  :t0328: "


Giuseppe,  благодаря  :beer_:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8923
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31295 -: Март 06, 2023, 19:40:06 »



Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11194
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31296 -: Март 06, 2023, 20:01:33 »
А тва вече би трябвало да е тъшак, ама приятен.
https://www.youtube.com/watch?v=B176LjGwgkI
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31297 -: Март 06, 2023, 20:45:22 »
Не прилича на танк, още по-малко на "леопард", повече на самоходна гаубица.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11194
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31298 -: Март 06, 2023, 20:56:00 »
Абе нито от танкове, нито от гаубици разбирам, но добър суплес му спретнаха на джилязуту.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31299 -: Март 06, 2023, 21:11:01 »
И нашите почнаха да вредителстват в интернета

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31300 -: Март 07, 2023, 13:12:03 »
Шойгу: За февруари убихме 11 000 украински бойци.След, като превземем Бахмут ще продължим на Запад с още превземания на градове!

 :popcorn:

П.с: Касапницата се услади на руския елит и въобще на руското общество. Думичката "мир" въобще изчезна......

« Последна редакция: Март 07, 2023, 13:17:26 от ЗИП »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31301 -: Март 07, 2023, 13:19:23 »
К этой же теме виртуальных перемог и словесных интервенций примыкает вопрос о невозможности для Запада допустить победу России. А иначе будет крах НАТО и Запада. Во-первых, оруэлловская машина промывания мозгов работает пока на самых мощных оборотах и западное общество примет любую виртуальную картину, которую закажут в МММ нагло-американские банкстеры – когда смогут между собой разобраться, кто под кем в этом раунде бесконечных интриг. Если кто-то, как Столтенберг, заявляет, что борьба до полной победы над Россией – это лишь означает, что пролондонское крыло на данном этапе проигрывает и надеется на реванш, ну или хотя бы затянуть до выборов в США антиевропейский раунд и оттянуть наступление антикитайского.


Не лош, дори отличен анализ
https://oohoo.livejournal.com/283472.html?ila_campaign=medius&ila_location=main&ila_context=friends_block

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23821
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31302 -: Март 07, 2023, 14:07:56 »
Quote (selected)
Търговският оборот между Русия и Европейския съюз (ЕС) достигна 258,6 млрд. евро през миналата година. Цифрата е рекордна за последните осем години, като вносът на стоки от Русия е достигнал рекордно високи стойности, изчисли РИА Новости на 7 март въз основа на данни на Евростат.

Вносът на стоки от Русия в ЕС се е увеличил с една четвърт през миналата година до 203,4 млрд. евро, като през 2012 г. е достигнал връх от 203,6 млрд. евро. В същото време износът на стоки от ЕС за Русия е спаднал до най-ниското си ниво от 2005 г. насам - 55,2 млрд. евро.
https://glasove.com/ikonomika/targoviyata-mezhdu-rusiya-i-es-prez-2022-g-e-s-osemgodishen-rekord
Ти да видиш!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11194
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31303 -: Март 07, 2023, 14:18:10 »
Quote (selected)
Ти да видиш!
Quote (selected)
Освен това Министерството на земеделието заяви пред "Известия", че Руската федерация все още е един от лидерите в производството на основни хранителни продукти, като пшеница, ечемик, слънчогледово олио, както и най-големият износител на тези продукти.
Аз го виждам така!
Досега ЕС си мислеше, че прави санкции на Русия.
Русия, от своя страна оставя слепите да си повярват.
Хубаво е да пуснат и мъзга /червена точка за 12 годишни/.
Така и кефът и файдата е ф повичи.
Кефът - по понятни причини, а файдата - и тя, ама там е малко по сложна раутта.
Ся смятам да се оттегля на сиеста.
Къде файф о'клок - опять!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31304 -: Март 07, 2023, 14:56:48 »
Демек глупакът Путин помпа "нацистка Европа" с ресурси ?

 :nuts:

А може би Путин не е глупак и Европа не е нацистка ?

Чакам идеи ......

 :popcorn:

Михеев завалията се диви в праймтайма а Соловьов мълчи гузно.

Михеев: Не разбирам защо снабдяваме с природни ресурси Запада , който иска да ни унищожи ?

 :nuts:


Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31305 -: Март 07, 2023, 16:12:13 »
Слабонервным не смотреть! Как Чубайс и Гайдар продавали и предавали Родину.
https://www.youtube.com/watch?v=mnXEyhRTAew

Само преди месец същият този Чубайс е напуснал поста на който го е сложил не някой друг, а  Путин и отиде в Турция (поне в началото). По живо, по здраво.
https://www.bbc.com/russian/news-60842389
 
No comment!
« Последна редакция: Март 07, 2023, 16:24:54 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10105
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31306 -: Март 07, 2023, 16:26:41 »
Само преди месец същият този Чубайс е напуснал постът на който го е сложил не някой друг, а  Путин и отиде в Турция

Да, отиде, но това нищо не значи. Русия все още се управлява от либерали. Всъщност огромна част от руския политически и икономически елит е либерална и прозападна. Има една малка националистическа група, но тя е твърде слаба, за да направи разлика. За 30 години либералите напълно овладяха държавата. А руското общество е същото като българското - не знае какво иска. Нека не забравяме, че 70% от него гласува за запазване на СССР и три-четири месеца след това отиде на барикадите да се бие срещу онези, които искаха да го запазят и да защитава онези, които искаха да го унищожат.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31307 -: Март 07, 2023, 16:28:58 »
Русия все още се управлява от либерали.
Да. Нали знаеш, че съм съгласен с теб? В повечето случай!

Да, отиде, но това нищо не значи.
Нещо значи все пак. Има престъпление, но няма наказание. Като няма съд, народът взема закона в свой ръце.
Коментарите в материала по-горе си струва да се видят.

"Кто поддержал Чубайса , кто дал ему уйти от правосудия должен так же ответить за разграбления народа."
« Последна редакция: Март 07, 2023, 16:43:18 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10105
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31308 -: Март 07, 2023, 16:32:19 »
Нали знаеш, че съм съгласен с теб. В повечето случай!

И точно там ти е грешката. Че е в повечето случаи. А трябва да е във всички случаи.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31309 -: Март 07, 2023, 16:49:52 »
Никъф народ нищо не взима.Народът е просто аморфен пластелин в ръцете на елита.

 :popcorn:

Един френски мислител беше казал, че държавата тва са 400 човека.

Няма ли ги тях няма я и държавата.

Помня един епизод от войната през 2014г.

Седят 20 човека в Донбас и единия вика : Ей ся да имаше някой да ни каже къде да действаме, да "чете" карти и да ни насочва....

Затуй Женевската Конвенция казва, че офицерите, като са в плен не полагат принудителен труд и не ядат в едно помещение с войниците ..



Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7459
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31310 -: Март 07, 2023, 16:58:53 »
Законите и прочее конвенции се спазват само от тези, които нямат смелостта, силата и ума да ги смачкат. Студено погледнато  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31311 -: Март 07, 2023, 17:13:08 »
офицерите
Офицерите не са ли част от народа? С такова "грешно" впечатление съм останал.
Не всички офицери и "форумци" имат пред името си "фон". :)))
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31312 -: Март 07, 2023, 22:16:32 »
Дойде ми съобщение в приложението на веригата бензиностанции ТРАССА че утре 08.03 ако зарежда жена скидката е 8 руб.
Не е лошо.
Аз зареждам АИ-92 за 45,79 рубли.
Начисляват ми 4% от похарченото, което след това го получавам в литри бензин.
Утре Анонимката ще зареди пълен резервоар по цена 37,79 рубли.
Мелочь, а приятно.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11194
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31313 -: Март 07, 2023, 22:18:11 »
Не знам къде да го пусна - та реших тук.
Макар Миндя да прави ментални напъни по Китай, все пак с тях гледа да удари Русия.
Та!
Quote (selected)
Проф. Евгений Дайнов
Дойче веле
Ако все още не сте паднали ничком в потрес, можете да се насладите нататък
https://epicenter.bg/article/Evgeniy-Daynov--Zashto-Si-nyama-da-pomogne-na-Putin--Kakvo-razbrah-za-Kitay/310340/11/0
Има много приятни скокове на...хмм мисълта миндюва, блестящи логични лупинги...абе веселба!
Колко ли се плаща за такава чорбица?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 307
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31314 -: Март 07, 2023, 22:32:32 »
Колко ли се плаща за такава чорбица?
Не ми се вярва да е достатъчно по моите критерии, поне аз с птичия си мозък не мога да обема такова количество пари, което би дошло донякъде достатъчно за подобна мерзост.
За този и подобните му обаче явно достатъчността е различно по съдържание понятие.
 

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31315 -: Март 07, 2023, 22:50:08 »
Не знам къде да го пусна - та реших тук.
Макар Миндя да прави ментални напъни по Китай, все пак с тях гледа да удари Русия.
Та!
Quote (selected)
Проф. Евгений Дайнов
Дойче веле
Ако все още не сте паднали ничком в потрес, можете да се насладите нататък
https://epicenter.bg/article/Evgeniy-Daynov--Zashto-Si-nyama-da-pomogne-na-Putin--Kakvo-razbrah-za-Kitay/310340/11/0
Има много приятни скокове на...хмм мисълта миндюва, блестящи логични лупинги...абе веселба!
Колко ли се плаща за такава чорбица?

Колкото толкова.
Ево го.
Въпреки че го повтарям.

Шагарев и Таламанов
https://www.lentata.com/shagarev-i-talamanov

А между другото познавам по-малкия брат на *агарев.
Много свестен човек.
Поне тогава.
Надявам се останал е такъв.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31316 -: Март 07, 2023, 22:52:54 »
Колко ли се плаща за такава чорбица?
[/quote]

Колко струва един шампуан за коса ?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23821
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31317 -: Март 08, 2023, 07:34:11 »
Quote (selected)
Изводът е, че можем единствено да се тревожим, че задаващата се анемия на китайската икономика ще ни създава определени неудобства.
От откровенията дайнови.
Китай няма насмогне да задоволи нарастващите потребности на сифилизования свят от тостери, сешоари и епилатори.
Това е стресиращо.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23821
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31318 -: Март 08, 2023, 08:11:10 »
Quote (selected)
Александър Дугин: Новата идеология се ражда в Донбас
https://pogled.info/svetoven/russia/aleksandar-dugin-novata-ideologiya-se-razhda-v-donbas.153316
Това е руското миндюфче и неговите безкрайни лутания в ттрсене на идеология пасваща  едновременно на Русия и на неговата старобредска брада.
"Идеология" основана на разрушаване на сегашния свят без идея за това какво трябва да се изгради върху руините.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4348
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #31319 -: Март 08, 2023, 09:20:58 »
А между другото познавам по-малкия брат на *агарев.
Много свестен човек.
Поне тогава.
Надявам се останал е такъв.
Валентин?