Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 13:25:45

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2087721 пъти)

0 Потребители и 111 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32940 -: Юни 27, 2023, 22:46:01 »
Впрочем за сравнение Ленинград, колко време беше под пълна блокада? Така че не нам: Снабдяване
Сравнението е неподходящо. Едно е блокада, друго е отбрана срещу настъпваща армия при снабдяване през река, чийто ляв бряг е наводнен.



23-минутен разговор на Марин Карбовски с Тодор Ангелов по въпроса за метежа в Русия от 24.VI.2023 г.:

https://www.youtube.com/embed/-2vm6b3DBYQ
« Последна редакция: Юни 27, 2023, 23:03:16 от lucho »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32941 -: Юни 27, 2023, 22:56:07 »
Тоест в Ленинград са се отбранявали пасивно или как?
И то срещу вермахта, най-силната армия за всички врамена, впрочем втората по сила, а не този НАТОфски сбириток дето наблюдаваме в т.н. укрия.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32942 -: Юни 27, 2023, 23:03:05 »
Думичката "активна" беше излишна от моя страна наистина. Ей-сега ще я махна оттам.
Ленинград е бил обсаден, не са го превземали. Пак казвам, неподходящо сравнение.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32943 -: Юни 27, 2023, 23:07:48 »
Спирам.
Последно то и Херсон не е превзет. Изоставен е.
Затова споменах измяна.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32944 -: Юни 27, 2023, 23:09:33 »
Тоест в Ленинград са се отбранявали пасивно или как?
И то срещу вермахта, най-силната армия за всички врамена, впрочем втората по сила, а не този НАТОфски сбириток дето наблюдаваме в т.н. укрия.

в херсон щеше да загине една 30тина хиляди групировка бе да има особенен военен смисъл, освен някой пропагандист да се бие в гърдите и да възпява героичната им гибел

не знам имаш ли представа колко изстрелва и изяжда примерно един пехотен батальон за един ден, дори да не е усилен, мерено в камиони и/или тонове, и когато всичкото това трябва да се достави примерно на 200-300км що за логистична задача е. а това са 200-300 войника само..... и то без потони, форсиране на река и други благини, например под противников обстрел итн

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32945 -: Юни 28, 2023, 08:39:10 »
Както казах, не нам!
Херсонския плацдарм имаше изход на морския бряг. Реката също е плавателна. А руснаците имат тотално превъзходство във флот и морски и речен. Във авиация също.
батальона също е къде двукратно по голям ......
 
Quote (selected)
форсиране на река и други благини, например под противников обстрел итн
А виж това е актуален въпрос. За милион или барем стотици хиляди жертви, когато се наложи да се връща руския град Херсон, след малоумното решение за изоставянето му.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32946 -: Юни 28, 2023, 08:55:54 »
Quote (selected)
За милион или барем стотици хиляди жертви, когато се наложи да се връща руския град Херсон, след малоумното решение за изоставянето му.
Еее де , ее де!
За укрите предимството е когато бързо се придвижват по фронта насам натам и да ударят някъде. Щото руснаците не могат да им уйдисват и да бетилевят големи съединения успоредно с тези на укрите от другата страна.
За руснаците пък предимство е, че ако решат някъде да атакуват и натрупват войски, укрите не могат да им противодействат със същото, щото ги избомбват насъбранички.
Та не се знае при връщането на Херсон кое как ще бъде.
Без да съм специалист - един хубав десант в тила ще свърши добра работа, докато основните сили си правят понтоните и преминават.
С какво ще им противостоят укрите?
Авиация? Превъзходство в далекобойна артилерия?
Нека оставим хората да си правят разчетите и да не забравяме, че решението го предложи Суровикин, а той май не е от меките китки.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32947 -: Юни 28, 2023, 09:13:48 »
Quote (selected)
После официальных мероприятий в Кремле, Шойгу провел официальную встречу с министром обороны Кубы, который во главе делегации кубинских военных прибыл в Москву для обсуждения российско-кубинского военно-технического сотрудничества.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32948 -: Юни 28, 2023, 11:13:33 »
Както казах, не нам!
Херсонския плацдарм имаше изход на морския бряг. Реката също е плавателна. А руснаците имат тотално превъзходство във флот и морски и речен. Във авиация също.
батальона също е къде двукратно по голям ......
 
Quote (selected)
форсиране на река и други благини, например под противников обстрел итн
А виж това е актуален въпрос. За милион или барем стотици хиляди жертви, когато се наложи да се връща руския град Херсон, след малоумното решение за изоставянето му.

казах неусилен батальон. три роти. всяка от по три взвода. всеки взвод три отделения. всяко отделение от 8 до 10 човека...
без придаден танков взвод, иптв взвод, химическо отделение и т н
айде смятай.

моля те - когато оз кашик се опитва да ти обясни базови неща - се опитай да прочетеш тезите, а не търси заяждане.

....що се отнася до защитата на всяка цена на неудобни позиции при риск в подвоза на боеприпаси и гарантирано наводнаване на комуникациите.

какви примери да ти дам? съветско-немски?

 падането на киев септември 1941, защото ставката заповядва отбрана на неизгоден рубеж и като резултат половин милион пленени червеноармейци и придвижване на фронта на близо 600 км на изток? включително загива командира на фронта заедно с 800 офицера?.. при алтернатива изграждане на отбранителна позиция при  200км изоставяне на територии, но зад киев? и запазване на полумилионна армия, като близо шест месеца трябват за да направиш от тълпата рота.... за по-големи съединения не ми се говори...

...така че лично на мен, особено при липса на информация за реалното състояние на бойните действия ми е трудно да оценя негативно този ход. а и предишния украински наступ (правен по американските бойни устави) разкъса приетата към този момент руската тактика на мобилни тактически групи и пред укрите имаше оперативен простор... за разлика от сегашния наступ, правен по същите устави, но сблъскал се с класическа фронтова линия на мотивирани и добре обезпечени бойци...

...не всичко е еднозначно...
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32949 -: Юни 28, 2023, 11:40:04 »
Ми не.
Три роти плюс "щаб", доколко може да се говори за такъв, батарея ПТУРс плюс неква лека артилерия, минохвъргачки ... некво количечество тиловаци, кашевари .... свръзки ..... това щатно
Така че 200 забрави, по скоро 400-500 и тва без "усилване или ОМСБ.
Впрочем некой беше пуснал линк към щатното разписание на руснаците на подразделения, части съединения и обединения и то подкрепя мен.
« Последна редакция: Юни 28, 2023, 11:48:10 от 66 »

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32950 -: Юни 28, 2023, 12:01:10 »
Ми не.
Три роти плюс "щаб", доколко може да се говори за такъв, батарея ПТУРс плюс неква лека артилерия, минохвъргачки ... некво количечество тиловаци, кашевари .... свръзки ..... това щатно
Така че 200 забрави, по скоро 400-500 и тва без "усилване или ОМСБ.
Впрочем некой беше пуснал линк към щатното разписание на руснаците на подразделения, части съединения и обединения и то подкрепя мен.

ми не.

явно ти знаеш по-добре от служилия като кв в самостоятелен усилен кашишки батальон на гръцката граница.
една година сигурно ми е стигнала да науча какво се полага на мотострелкови батальон по уставите на бна и с какво бе допълнително усилен нашия?

иначе да се върнем на тезата ми, от която избра да спориш ненужно със броя войници:

не знам имаш ли представа колко изстрелва и изяжда примерно един пехотен батальон за един ден, дори да не е усилен, мерено в камиони и/или тонове, и когато всичкото това трябва да се достави примерно на 200-300км що за логистична задача е. а това са 200-300 войника само.....

нямаш идея какви консумативи дори само са нужни?

и че ако воиниците са 500, а не 300 и са с различни въоръжения логистиката дори на равно поле е ад, а при удвоен брой войници поне двоен ад?...

... опитайте се да вниквате в тезите, а не се мятайте първосигнално да доказвате че крокодила е по-кръгъл, отколкото зелен.

..ед.грешка в цитирането.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32951 -: Юни 28, 2023, 12:45:44 »
Нямам представа как е при гранични войски, така че може и да си прав за там.
Иначе аз съм служил като командир на РАГ, твай разчетно аналитична група, командир на рота, за малко и помощник началник служба (дивизия) тва трета армия. А запаса, началник служба (част, съединение)

... опитайте се да вниквате в тезите, а не се мятайте първосигнално да доказвате че крокодила е по-кръгъл, отколкото зелен.
Ми вникваме, обаче река не може да е непреодолима пречка когато фронта е на 20-30+ километра, та това е дълбок тил се пак. И тва на фона на тотално превъзходство на руснаците във флот и авиация. Та вниквайте и вий в тезите на другите, плийз
 :smokin:

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32952 -: Юни 28, 2023, 13:03:29 »
По-интересното е, че за украинската контраофанзива, за която бяха изразходвани милиарди и хиляди жертви
Quote (selected)
В Киев заместничката на Резников Ганна Маляр каза, че в последните седмици Украйна е успяла да си върне 130 кв. км териротрии по южната фронтова линия.
За да бъде по-ясно да сравня:
България е 111 000 кв.км.
130 кв.км. представляват 0,11% от теритарията на България.
Украйна към 1991 г. е била с площ 603 700 кв.км.
130 кв.км. представляват 0,02% от територията на Украйна.
Пак за сравнение 100 кв.км. са квадрат 10х10 км!
Извод:
Егати прехфалената контраофанзива!

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32953 -: Юни 28, 2023, 13:04:56 »
Нямам представа как е при гранични войски, така че може и да си прав за там.
Иначе аз съм служил като командир на РАГ, твай разчетно аналитична група, командир на рота, за малко и помощник началник служба (дивизия) тва трета армия. А запаса, началник служба (част, съединение)

... опитайте се да вниквате в тезите, а не се мятайте първосигнално да доказвате че крокодила е по-кръгъл, отколкото зелен.
Ми вникваме, обаче река не може да е непреодолима пречка когато фронта е на 20-30+ километра, та това е дълбок тил се пак. И тва на фона на тотално превъзходство на руснаците във флот и авиация. Та вниквайте и вий в тезите на другите, плийз
 :smokin:

моля те, чети.

командир на взвод в отделен мотострелкови батальон. никъде не съм писал гранично.

пак повтарям, опростих задачата до 300 души пехота, за да видиш проблема в разсъжденията си, а не за да се дърляш колко добре познаваме организацията на бна.

а ако плеснем сръце на 1000 души, по-лесно ли ще ти е да разбереш какво значи подвоз на боеприпаси през широка 3 км река, а след това още до позициите на Н-километра? бидейки в обсега на противниковите тежки въоръжения, а твоите тежки въоръжения са минимум на Н+3 км отдалечени, съответно поне с толкова неефективни? и при активна война с тактически дронове, още неспечелена окончателно нито от едните, нито от другите? да преследваш с дрон камион с боеприпаси, който избухва и от едно удачно попадение и да оставиш хората без храна и боеприпаси?

не случайно питах имаш ли представа, тва патроните не се появяват при помахване с вълшебна пръчка...

говоря за това, че с емоционални доводи и от емоционални позиции критикуваш технологична позиция.
без значение колко си мотивиран, като те обходят и свършиш боеприпасите си издънил задачата.
а ако те пленят или убият - твоите започват от -х войника, които трябва да се обучат и сглобят.
за да се ръзстанови състоянието отпреди, а не за да вървиш напред.

« Последна редакция: Юни 28, 2023, 13:22:21 от cekyko »
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32954 -: Юни 28, 2023, 13:11:40 »
о-интересното е, че за украинската контраофанзива, за която бяха изразходвани милиарди и хиляди жертви
Quote (selected)
В Киев заместничката на Резников Ганна Маляр каза, че в последните седмици Украйна е успяла да си върне 130 кв. км териротрии по южната фронтова линия.
За да бъде по-ясно да сравня:
България е 111 000 кв.км.
130 кв.км. представляват 0,11% от теритарията на България.
Украйна към 1991 г. е била с площ 603 700 кв.км.
130 кв.км. представляват 0,02% от територията на Украйна.
Пак за сравнение 100 кв.км. са квадрат 10х10 км!
Извод:
Егати прехфалената контраофанзива!
ммм айде още една стойност, за пълнота на картинката.
108844 квадратни километра е територията на четирите нови руски области.
(без крим, той е още 26 100 km² и севастопол още грубо 1200 km²)
дет вика змея колкото една българия...
« Последна редакция: Юни 28, 2023, 13:29:36 от cekyko »
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32955 -: Юни 28, 2023, 13:29:40 »
Някой питаше, какво ще става с Вагнер. Връща се на Донбас под командването на Суровикин, Уткин и Мизинцев в състава на армията на РФ

А според канала на доброволците на Кадиров, една част от тях отиват в Белорусия да пазят границата с Полша

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32956 -: Юни 28, 2023, 14:03:06 »
нашите медии пуснаха инфо, че суровикин е арестуван, струва ми се фейк
https://fakti.bg/world/794371-komandvashtiat-na-ruskite-vazdushno-kosmicheski-sili-surovikin-e-bil-arestuvan

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32957 -: Юни 28, 2023, 14:07:02 »
почти сигурно е фейк, иска им се....
Quote (selected)
Кремль о событиях связанных с попыткой вооруженного мятежа.

1. Никаких решений о будущем в ЧВК в России пока не принято. Вопрос находится в стадии обсуждения.
В общем рубить никто с плеча не будет. Вопрос как минимум будет отложен до осени, когда собираются обсуждать проекты закона о частных военных компаниях.

2. Вбросы западных СМИ о том, что генерал Суровикин знал о мятеже Пригожина являются спекуляциями и пересудами.
Запад здесь очевидно пытается отыграться за провал своих ожиданий и пытается сталкивать лбами российских генералов.

3. Армия и народ 24 июня были вместе с Путиным в момент попытки вооруженного мятежа.

4. Военное сотрудничество с ЦАР будет продолжение. Военные советники продолжат там работу в необходимом кол-ве.
В общем, никакого сворачивания африканских проектов не будет и это хорошо.

https://t.me/boris_rozhin/90617
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32958 -: Юни 28, 2023, 14:08:40 »
нашите медии пуснаха инфо, че суровикин е арестуван, струва ми се фейк
https://fakti.bg/world/794371-komandvashtiat-na-ruskite-vazdushno-kosmicheski-sili-surovikin-e-bil-arestuvan
Преди около половин час по ''Хоризонт'' казаха, че Суровикин е разпитван. Някакъв експерт /не чух името му/ говори за ЧВК не знаех, че руските са няколко и че дори Газпром има своя - ''Факел''. Май всички се разпускат на 01.07.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32959 -: Юни 28, 2023, 14:14:39 »
Егати и коментаторите по руските теми, дето не знаят, че на Донбас е пълно с частни армии. Ами Спарта и Сомали  - какво са? Ами "Ахмат" и "Судоплатов".
Иначе, източниците им на информация са брилянтни - Ню йорк таймс и ганювски експерт...с незапомнено име

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32960 -: Юни 28, 2023, 14:16:49 »
нашите медии пуснаха инфо, че суровикин е арестуван, струва ми се фейк
https://fakti.bg/world/794371-komandvashtiat-na-ruskite-vazdushno-kosmicheski-sili-surovikin-e-bil-arestuvan
Погледни това, ако искаш, не знам дали източникът е надежден
https://news.obozrevatel.com/russia/generala-surovikina-mogli-arestovat-v-rf-on-znal-chto-prigozhin-gotovit-pohod-na-moskvu-smi.htm
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32961 -: Юни 28, 2023, 14:22:59 »
нашите медии пуснаха инфо, че суровикин е арестуван, струва ми се фейк
https://fakti.bg/world/794371-komandvashtiat-na-ruskite-vazdushno-kosmicheski-sili-surovikin-e-bil-arestuvan
Погледни това, ако искаш, не знам дали източникът е надежден
https://news.obozrevatel.com/russia/generala-surovikina-mogli-arestovat-v-rf-on-znal-chto-prigozhin-gotovit-pohod-na-moskvu-smi.htm

Разбира се, че е много надежден. укропропаганда на руски език  :m1273:

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32962 -: Юни 28, 2023, 14:23:45 »
нашите медии пуснаха инфо, че суровикин е арестуван, струва ми се фейк
https://fakti.bg/world/794371-komandvashtiat-na-ruskite-vazdushno-kosmicheski-sili-surovikin-e-bil-arestuvan
Погледни това, ако искаш, не знам дали източникът е надежден
https://news.obozrevatel.com/russia/generala-surovikina-mogli-arestovat-v-rf-on-znal-chto-prigozhin-gotovit-pohod-na-moskvu-smi.htm

надежден :) чисто ципсо.уа, а и цитира тереграм канал 100% фейкомет.
....“Канал Досье Шпиона – телеграм-канал сотрудника одной из специальных служб. Я среди вас и много про вас знаю.
Есть вопрос или пожелание? Хотите поделиться данными? Пишите“

няколко поста нагоре снимка на поразен украински бтр с украински опознавателни знаци и ред сълзи ред сополи “за убитите русначета в тази руска бойна машина“

тва дори да го четеш е обида за интелекта, да го пробутваш си е чиста пешовщина - нагло и просто, с претенции.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32963 -: Юни 28, 2023, 14:30:23 »
иначе в краматорск руснаците са нацелили с ракета чужбински инструктори, голям вой по всички укро-телеграми...
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32964 -: Юни 28, 2023, 14:31:31 »
Мали ми е много далеч откъм география за това ''Сомали'' не ми беше известна като ЧВК.
Но не съм съгласна за ''Ахмат''.
Специа́льный отря́д бы́строго реаги́рования «Ахма́т» (СОБР «Ахмат») — спецподразделение в составе войск национальной гвардии России (Росгвардии), дислоцируется в Чеченской Республике
[1]. Спецотряд назван в честь первого президента Чеченской Республики в составе России — Ахмата Кадырова
[2]. С момента образования СОБР «Ахмат» возглавляет начальник службы безопасности и друг детства Рамзана Кадырова — Абузайд Висмурадов.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32965 -: Юни 28, 2023, 14:36:09 »
нашите медии пуснаха инфо, че суровикин е арестуван, струва ми се фейк
https://fakti.bg/world/794371-komandvashtiat-na-ruskite-vazdushno-kosmicheski-sili-surovikin-e-bil-arestuvan
Погледни това, ако искаш, не знам дали източникът е надежден
https://news.obozrevatel.com/russia/generala-surovikina-mogli-arestovat-v-rf-on-znal-chto-prigozhin-gotovit-pohod-na-moskvu-smi.htm

Що се ловиш като шаран на гола кука?
Доколкото разбирам постоянно търсиш някаква негативна информация на руски.
И постоянно попадаш на подходящи източници, които за теб са надеждни защото са на руски.
Пресейвай ги източниците.
Не избирай само тези които дават желаното за действителност.
Иначе за Суровикин доколкото разбирам всичко е тръгнало от една статия в Ню Йорк Таймс.
Четох я в руски превод.
Абсолютна боза която приема желаното от автора за истина.
Явно поръчкова с цел да се опита да внесе разногласие в руския елит.
Но тя всичката им журналистика си е такава вече.
Нищо общо с това което си представяхме навремето
С изключение на няколко все още живи динозаври от онази журналистика.

P.S. Ето я и на български статията на Ню Йорк Таймс
https://glasove.com/novini/nyu-york-tayms-gen-surovikin-e-znael-za-planovete-za-bunt-na-prigozhin
« Последна редакция: Юни 28, 2023, 14:44:10 от AnonimusBG »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32966 -: Юни 28, 2023, 14:43:07 »
Здравке, още преди година в Чечения започна набор на доброволци, които се обучаваха в модерния център на Ахмат. Така биде създадена още една армия, която не е част от Росгвардия. Аз в тази тема даже съм пускала видео за този център. Кадиров го беше пуснал

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32967 -: Юни 28, 2023, 14:45:23 »
иначе в краматорск руснаците са нацелили с ракета чужбински инструктори, голям вой по всички укро-телеграми...
Ето, това е интересна новина.

Quote (selected)
  При ударе в Краматорске уничтожены инструкторы НАТО и офицеры ВСУ

Инструкторы НАТО стали целью удара в подконтрольном Киеву Краматорске в ДНР. Об этом сообщает "Военное дело".

Отмечается, что точечный ракетный удар был нанесен по зданию гостиницы.

"Разведка узнала о проведении там встречи офицеров ВСУ с иностранными военными инструкторами", - пишет "Военное дело".

Telegram-каналы пишут, что место сбора могла рассекретить украинская волонтерка, которая сфотографировалась с инструкторами из Канады, после чего опубликовала фотографии в соцсети. При этом в посте она отметила аккаунты военных и указала геолокацию.
:i_laughing:


https://rg-ru.turbopages.org/turbo/rg.ru/s/2023/06/28/pri-udare-v-kramatorske-unichtozheny-instruktory-nato-i-oficery-vsu.html

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32968 -: Юни 28, 2023, 14:50:04 »
Едва ли руснаците нямат на място свои хора. Това, с някаква канадка, си е пълна боза.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32969 -: Юни 28, 2023, 14:52:54 »
нашите медии пуснаха инфо, че суровикин е арестуван, струва ми се фейк
https://fakti.bg/world/794371-komandvashtiat-na-ruskite-vazdushno-kosmicheski-sili-surovikin-e-bil-arestuvan
Погледни това, ако искаш, не знам дали източникът е надежден
https://news.obozrevatel.com/russia/generala-surovikina-mogli-arestovat-v-rf-on-znal-chto-prigozhin-gotovit-pohod-na-moskvu-smi.htm

Погледни това.
Песков назвал спекуляцией материал NYT о том, что Суровикин заранее знал о мятеже
https://www.kommersant.ru/doc/6069924?query=%D0%A1%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BA%D0%B8%D0%BD

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32970 -: Юни 28, 2023, 14:53:53 »
малко видео 17 секунди. англичанка гадит, потом негодуе...

https://t.me/SergeyKolyasnikov/50118

Краматорск. ЦИПсО забыло сообщить британскому наемнику, как правильно комментировать видео в инстаграм: "Посмотрите, что эти сволочи делают со страной. Здесь кругом солдаты под завалами"

... в момента укрите чрез ципсо  се опитват да прокарат, че е стреляно по цивилни, но се дънят непрекъснато, съща наша здравка...
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32971 -: Юни 28, 2023, 14:56:20 »
То реално и Вагнер, Здравке, не са ЧВК, щото ги въоръжава руското правителство, а не сульо и пульо. Руското правителство, както и много граждани и фирми въоръжават и другите.

Аааааа, сега видях източника на информация на Здравка за руските ЧВК. Там и "Факел" е споменат. Медуза в комбинация с дойчето веле. Никаква изненада. Сигурно Йежи й помага да се ориентира в геополитиката. Той открай време все от такива източници се подковава :nuts:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32972 -: Юни 28, 2023, 15:00:32 »
Quote (selected)
Цитат:

    "Никой не вярва, че Пригожин отива в Беларус, за да живее тихо и мирно там. Путин е смъртно ранен, но не мисля, че някой може да каже, че с Путин е свършено.", казва Алиша Кърнс.

Тази като нашата Джиджи
  :t26157:

Защото по-скоро се оказва, че Алиша Кърнс е КАТО „нашата Джиджи”, тъй като става ясно, че даже и в Британския парламент има ИНАКОМИСЛЕЩИ.

В резултат на факта, че българският разследващ журналист – Христо Грозев, е участвал в създаването на филма „Навални”. Поради което британската ПОЛИЦИЯ е забранила да бъде допуснат до връчването на наградите БАФТА, тъй като представлявал „риск за обществената сигурност”.
А британската депутатка – Алиша Кърнс, е повдигнала въпроса пред властите, че НЕ Грозев представлява риск за обществото!!!
https://boulevardbulgaria.bg/articles/hristo-grozev-nyama-da-bade-na-nagradite-bafta-zaradi-risk-za-obshtestvenata-sigurnost

Бравос, Алиша!!! :133:



хъм..... ти твърдо игнорираш ВСИЧКО което ти казва администрацията?..
« Последна редакция: Юни 28, 2023, 15:06:10 от паралелепипед »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32973 -: Юни 28, 2023, 15:04:16 »
Преводачката, обаче, е в пъти по-посредствена. Разчита на "експертизата" на ингилизкия треторязряден лакей - "журналиста" грозев

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32974 -: Юни 28, 2023, 15:04:53 »
За Краматорск излязоха толкова много доказателства, че едва ли има спор кого са гръмнали.
https://t.me/warfakes/15507
https://t.me/NeoficialniyBeZsonoV/26943

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32975 -: Юни 28, 2023, 15:06:34 »
Сигурно Йежи й помага да се ориентира в геополитиката. Той открай време все от такива източници се подковава
Дълбоко грешиш. Ние само се пошегувахме за твоя сметка и му обещах да ти предам поздравите му. Никога не съм го срещала лично. За толкова време би трябвало да си разбрала, че никой и нищо не може да ми влияе при съставяне на мнение. Не съм съвършена, винаги съм готова да науча нещо ново, да поправя грешка и да се извиня, ако преценя, че е необходимо. И са ми чужди злоба и агресия към опонента, била тя активна, или пасивна. Всезнайковците размахващи пръст не са сред най-симпатичните членове на обществото ссмм.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32976 -: Юни 28, 2023, 15:08:42 »
За Краматорск излязоха толкова много доказателства, че едва ли има спор кого са гръмнали.
https://t.me/warfakes/15507
https://t.me/NeoficialniyBeZsonoV/26943

... и точно, щото стана ясно, новината вече я няма никъде.....

наще хиени - пълна тишина по темата
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32977 -: Юни 28, 2023, 15:10:36 »
Споко, Здравке. И аз се пошегувах..за твоя сметка. Що се впрягаш? :nuts:

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32978 -: Юни 28, 2023, 15:13:17 »
Дълбоко грешиш. Ние само се пошегувахме за твоя сметка ...

странна представа за добро възпитание и добър вкус.

сами си се осирате, после си търсите правата, дет уж били накърнени.

след като можеш “да се пошегуваш“ с някого зад гърба му, що квичиш теб като те нагазят?

хем тук ти го казват право в лицето, а не като йежи и останалата пасмина - подличко, зад гърба....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32979 -: Юни 28, 2023, 15:14:08 »
Сега попрехвърлих купища канали и що да видя!? Контранаступа още не е превзел прословутите 5 колиби, ама иначе бил напреднал неколко квадратни метра

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32980 -: Юни 28, 2023, 15:23:52 »
след като можеш “да се пошегуваш“ с някого зад гърба му, що квичиш теб като те нагазят?
Виж си изразните средства и сам ще стигнеш до отговора. Никога, по никакъв повод с никого тук не съм била злобна, груба, или лицемерна. Можех да излъжа Асол, нали?
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32981 -: Юни 28, 2023, 15:27:12 »
след като можеш “да се пошегуваш“ с някого зад гърба му, що квичиш теб като те нагазят?
Виж си изразните средства и сам ще стигнеш до отговора. Никога, по никакъв повод с никого тук не съм била злобна, груба, или лицемерна. Можех да излъжа Асол, нали?

Глей сега, душа. Какво значи да ме лъжеш? Дали съществува Йезуита или не, мен изобщо не ме е интересувало и продължава да не  ме интересува. Така че няма никакво значение дали си ми казала нещо за него или си го премълчала

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32982 -: Юни 28, 2023, 15:38:51 »
след като можеш “да се пошегуваш“ с някого зад гърба му, що квичиш теб като те нагазят?
Виж си изразните средства и сам ще стигнеш до отговора. Никога, по никакъв повод с никого тук не съм била злобна, груба, или лицемерна. Можех да излъжа Асол, нали?

някой, дето се гордее че е клюкарствал злобно за другиго зад гърба му ама хептен няма никакво право да се бара за морализиращ фактор и да ми търси сметка за изразните средства.

все едно проститутка да ми прави бележка да не казвам “изпишка“, щото съдържало мръсна дума.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32983 -: Юни 28, 2023, 15:49:43 »
клюкарствал злобно за другиго зад гърба
Тц, тц, тц...

дарлинг, ти сама се похвали, даже изглеждаше, че се се гордееш с това си поведение.....

както казах - твърде нагло е да морализаторстваш след като се доказваш като такова.... нещо....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32984 -: Юни 28, 2023, 15:55:02 »
Някой питаше, какво ще става с Вагнер. Връща се на Донбас под командването на Суровикин, Уткин и Мизинцев в състава на армията на РФ
Това е добре. Между другото, Пригожин беше предложил точно Суровикин за началник-щаб, а Мизинцев за министър на отбраната. Колкото до Уткин, иненно неговата позивна "Вагнер" определя и името на групата и всъщност той е истинският ѝ основател и командир. (Самият Уткин е не по-малко интересна личност от Пригожин; досега бе в сянка.)

Като какво войсково съединение се всъща? Корпус? Армия? Фронт?
« Последна редакция: Юни 28, 2023, 16:12:46 от lucho »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32985 -: Юни 28, 2023, 16:02:50 »
Quote (selected)
Краматорск. ЦИПсО забыло сообщить британскому наемнику, как правильно комментировать видео в инстаграм: "Посмотрите, что эти сволочи делают со страной. Здесь кругом солдаты под завалами"
:too_funny-1052:
Такива умници ми оправят деня!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32986 -: Юни 28, 2023, 16:05:31 »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32987 -: Юни 28, 2023, 16:08:48 »
Някой питаше, какво ще става с Вагнер. Връща се на Донбас под командването на Суровикин, Уткин и Мизинцев в състава на армията на РФ
Това е добре. Между другото, Пригожин беше предложил точно Суровикин за началник-щаб, а Мизинцев за министър на отбраната. Колкото до Уткин, иненно неговата позивна "Вагнер" определя и името на групата и всъщност той е истинският ѝ командир. (Самият Уткин е не по-малко интересна личност от Пригожин; досега бе в сянка.)

Като какво войсково обединение се всъща? Корпус? Армия? Фронт?

Това засега разбрах като информация. Иначе, уж не било вярно, уж така, уж онака, ама една част от Вагнер наистина ще се озоват на полската граница. Ей го днес и Батка с изявлението си наведе на там конспираторските подозрения. То ще се разбере, де. По воя на шляхтата

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32988 -: Юни 28, 2023, 18:15:04 »
Ой, ой.До към 18-19 мин. Багдасаров и другите преди него. След това май не толкова многозначително , но има доста за многото ЧВК. :m1708:

https://politikus.info/video/153151-po-kom-zvonit-kolokol.html
« Последна редакция: Юни 28, 2023, 18:55:29 от Фют »

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32989 -: Юни 28, 2023, 22:51:08 »
Интересни коментари, особено последният 22:11. :t26157:
https://politikus.info/v-rossii/153178-sluhi-general-surovkin-zaderzhan-i-soderzhitsya-v-lefortovo.html

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32990 -: Юни 29, 2023, 15:18:06 »
Към настоящия момент дъщерята на Суровикин твърди, че баща и е на работа. Кой да ти каже, кое е вярно, и кое - не.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32991 -: Юни 29, 2023, 15:22:01 »
Към настоящия момент дъщерята на Суровикин твърди, че баща и е на работа. Кой да ти каже, кое е вярно, и кое - не.

здравче, кажи каква норма постове са ти пуснали да напишеш тук, пусни ги в кошчето и стига ни мъчи.

аман от лицемерки, обвиняващи останалите в лицемерие
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32992 -: Юни 29, 2023, 15:23:50 »
Никой нищо не ми е пуснал. Никой не те задължава да ме четеш. Сложи ме на ''игнор'' щом те дразня толкова и се успокой, ако обичаш.


щом искаш. моя игнор се нарича бан, нали знаеш?
аман от гнусотиите ти.
« Последна редакция: Юни 29, 2023, 15:27:04 от паралелепипед »
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32993 -: Юни 29, 2023, 15:35:24 »
Към настоящия момент дъщерята на Суровикин твърди, че баща и е на работа. Кой да ти каже, кое е вярно, и кое - не.

"Това трябва да се потвърди, или опровергае от официален руски източник."

Интересно кой трябва да задоволява едностранното любопитство на блондинките, дигнали крак и те и с претеции, лично да ги информират.
Разпоредителка  :i_slamhead:

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32994 -: Юни 29, 2023, 16:52:35 »
Quote (selected)
Путин явно проигрывает войну в Ираке, он проигрывает войну дома (с) Джо Байден


ндаааа....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32995 -: Юни 29, 2023, 18:34:36 »
Согласно заявлению МО РФ в ходе удара 27 июня по пиццерии в Краматорске  рядом с отелем "Краматорск" было уничтожено:

2 генерала ВСУ
до 50 офицеров ВСУ
до 20 иностранных наемников и советников.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32996 -: Юни 29, 2023, 19:36:14 »
Огромен плакат в руския град Балахна, 2020 г.:


Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32997 -: Юни 29, 2023, 20:17:09 »
Попрехвърлих някои от томовете му. Понасят се, няма големи глупости, все актуални за времето неща. Ама с ВСВ ... . И виж как се връщат с обратен знак нещата. Той прекрои половин Европа уж за вечни времена. Ма няма таквиз неща. По-сложна каша се получи.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32998 -: Юни 29, 2023, 21:35:36 »
Владимир Путин с командирите на групата "Вагнер" Андрей Богатов, Андрей Трошев, Александр Кузнецов и Дмитрий Уткин (от ляво на дясно), 2017 г.


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #32999 -: Юни 29, 2023, 22:13:00 »
Картаполов сообщил, что незадолго до мятежа Пригожина уведомили о прекращении финансирования
Quote (selected)
Москва. 29 июня. INTERFAX.RU - Председатель комитета Госдумы по обороне Андрей Картаполов заявил, что за несколько дней до попытки мятежа руководителю группы "Вагнер" Евгению Пригожину сообщили о необходимости подписать контракт с Минобороны, на что тот не согласился.

"За несколько дней до попытки мятежа министерство обороны заявило, что все формирования, которые выполняют боевые задачи, должны подписать контракт с Минобороны, и все начали это решение, абсолютно правильное решение, исполнять. Все, кроме господина Пригожина", - сказал Картаполов журналистам в четверг.

По словам Картаполова, Пригожину "было сообщено, что в таком случае "Вагнер" не будет принимать участие в специальной военной операции, то есть не будет выделяться финансирование, материальные средства, для господина Пригожина это основное, если не главное".

По словам главы комитета, "сложилось следующее: первое - это деньги, второе - это глупые и непомерные амбиции, а третье - это возбужденное состояние".

"Вкупе все это вылилось в попытку государственной измены и обман своих боевых товарищей", - сказал Картаполов.