Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 11:51:31

Автор Тема: Дъска за съобщения, жалейки, доноси, предложения за брак и прочие...  (Прочетена 349274 пъти)

Zmeja и 10 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2953
    • Профил
Честит празник, дами!

*********   ✹    *********

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2953
    • Профил
                   

*********   ✹    *********

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8590
    • Профил
    • Личен сайт
На днешната дата през 1985 г. бе извършен кървавият терористичен акт във вагона за майки с деца на гара Буново, при който загинаха 7 души, от които 2 деца и бяха тежко ранени 9 души, от които 2 деца.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2196
    • Профил
На днешна дата преди 90 години е роден Юрий Гагарин.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2196
    • Профил
Починал е Патриархът.
Светла му памет!
Бог да пази Българската православна църква!
И нас!
Ето част от новогодишното му послание (последното):

Quote (selected)
Нашият свят и съществуването ни са скъпоценни плодове от порива на дивната Божия любов, от желанието на Всесъвършения да споделя Своите съвършенства. Затова и най-съвършеният дар, с който е обдарен човекът, е неговата свобода. Без свободата си човекът никога не би могъл да достигне до своето божествено предназначение: от Божия образ, по който е сътворен, да стигне до крайната цел на живота – богоуподобяването. И макар човекът често да е злоупотребявал, и да продължава да злоупотребява със своята свобода, тя остава най-сигурният белег на неговото богоподобие.

(Сега всезнаещият Норчо1 и него ли ще изкара фризьорка, понеже с други думи казва същото, което се опитах и аз да му обясня - на човека е оставена свобода на избор, която именно го прави богоподобен. А дали ще следва божиите пътища, или сатанинските, от него единствено зависи.)
« Последна редакция: Март 14, 2024, 06:10:59 от Zeitgeist »

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2084
    • Профил
На  14 март 1883 г. е починал Карл Маркс, една от най-влиятелните личности в историята на човечеството.

Неактивен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 694
    • Профил
На 13-ти март 1855 г. е роден Пърсивъл Лоуел, отличен математик и изследовател на Марс, и основател на обсерваторията Лоуел, където е открито червеното отместване в спектрите на галактиките. На тази дата също е открита планетата Уран (от Уилям Хършел) през 1781, и е обявено откритието на планетата Плутон през 1930 г. (която е открита на 18 февруари в обсерваторията Лоуел).

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Цитат на: Zeitgeist
(Сега всезнаещият Норчо1 и него ли ще изкара фризьорка, понеже с други думи казва същото, което се опитах и аз да му обясня - на човека е оставена свобода на избор, която именно го прави богоподобен. А дали ще следва божиите пътища, или сатанинските, от него единствено зависи.)

Не си разбрала какво казва "Норчо 1", но това не ме изненадва  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Бог да прости патриарха на БПЦ и софийски митрополит Неофит. В лош момент си тръгна от този свят Негово Високопреосвещенство. Дано бъде наш застъпник там горе, че светът не отива никак на добре.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2196
    • Профил
Дано бъде наш застъпник там горе, че светът не отива никак на добре.
Днес в църквата - отидох да запаля свещ за патриарха - така ми рече продавачката на свещи: "Имаме застъпник горе".

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Мъртвите са мъртви. Не могат нито да помагат, нито да вредят. И нямат нищо общо с делата на живите.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 694
    • Профил
Днес е денят на числото пи - 14 март, 3/14 или 3.14 по американска традиция. По тоя случай една шега (на английски, не мога да предам играта на думи иначе):

What did Pi say to the circle? — You look radian today


Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2953
    • Профил
Ооооо, един от любимите ми филми.
Бях го забравил - мерси че ме подсети  :t0328:
https://www.youtube.com/watch?v=yRjkQT9xLZs
*********   ✹    *********

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Днес е Сирни Заговезни, ден за прошка.
Моля за прошка всички които съм обидил волно ( волно, шото при мен няма неволно  :)))  ).
Да не се притесняват, да прощават, до догодина ще им натрупам още.
Аз също прощавам на всички, не ми се носят дисаги пълни с омраза, поне известно време да съм лек като перце. :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
buratinob, простено и прощавай!  :t0328:
И макар да е ден за прошка и смирение, мисля че когато те обидят незаслужено, трябва да се върнеш и да си го заслужиш.

Мили съфорумци, прощавайте. Веднъж е било случайно, друг път неволно.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Освен да помоля за прошка, че създадох този форум, макар и с добри намерения, за друго не се сещам.

Иначе от моя страна прошката се дава по дефиниция, ако и да помня дълго.
the lamers club honourable member …

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Простено да ти е. Прощавай и ти, принце. Форумът ти го създаде, но го направихме ние, такъв, какъвто е. Нямаш отговорност за нашите си кривици. Бъди здрав.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2196
    • Профил
Ден за прошка е. Моля за прошка и давам прошка, уважаеми колеги по форум.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2196
    • Профил

17 март 1991 г.

 В референдуме приняли участие 148,5 миллионов человек. - 76,4 % ответили «да» - 21,7 % ответили «нет»

И като казаха "Да", да не би някой да ги чу?

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2196
    • Профил
153 години от създаването на Парижката комуна.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2084
    • Профил
153 години от създаването на Парижката комуна.
Когато идеите на френската революция проникнали в Германия, в един малък германски град забранили всякакво политиканстване в кръчмите. Възмутени, гражданите попитали какво собствено тогава ще правят в кръчмите.
- Ще ядете и пиете, - бил отговорът.
Гражданите отново попитали:
- Та с какво тогава ще се различаваме ние от животните?
- С това, че ще плащате!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2084
    • Профил
На 2 април 1794 г. арестуваните два дни по-рано дантонисти били изправени пред революционния съд. На 5 април станало гилотинирането им.
Пиер Вернио: Революцията изяжда децата си.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8590
    • Профил
    • Личен сайт
Днес в 5 ч. и 6 минути неусетно е дошла пролетта. Честито! :)))
Quote (selected)
Пролет пукна, ние не!
« Последна редакция: Март 20, 2024, 10:34:09 от lucho »

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2084
    • Профил
ЧЕСТИТА ПОРЕДНАТА БЪЛГАРСКА ПОЛИТИЧЕСКА ПРОЛЕТ :)))

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил

17 март 1991 г.

 В референдуме приняли участие 148,5 миллионов человек. - 76,4 % ответили «да» - 21,7 % ответили «нет»

И като казаха "Да", да не би някой да ги чу?

Което само потвърждава максимата, размазва се главата на змийчето, докато е малко, порасне ли - късно е, боата те е налапала!

Толерантността към разрушителните ненормалници, е самоубийствена глупост!
Вие си ги избрахте!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Има мъже, които помагат във всичко на жените.
Нарисувани са на банкнотите.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Има мъже, които помагат във всичко на жените.
Нарисувани са на банкнотите.
  :0005:
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Цитат на: Giuseppe
Има мъже, които помагат във всичко на жените. Нарисувани са на банкнотите.

И най-добрият приятел на жените, както знаем, са диамантите.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Има мъже, които помагат във всичко на жените.
Нарисувани са на банкнотите.
В такъв случай Елизабет II помага на мъжете... ;)

Неактивен deneb

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 203
    • Профил
Има мъже, които помагат във всичко на жените.
Нарисувани са на банкнотите.
В такъв случай Елизабет II помага на мъжете... ;)
Те пък на свой ред помагат на жените на принципа на женското счетоводство "ми даде" - "му взех"  :)))
Ама стара работа е това вече, откакто сме еманципирани пусто...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
21.03 е денят на пролетното равноденствие. Известен е в Близкия и Средния изток като Навруз /Норуз/, което означава нов ден и бележи началото на нов годишен цикъл. Празникът е познат и като Иранската нова година.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8590
    • Профил
    • Личен сайт
Имаш предвид т.н. "календарна пролет" ли? Защото денят на пролетното равноденствие (т.н. "астрономическа пролет") може да бъде на 20-ти или на 21-ви март. Тази година беше на 20-ти, т.е. вчера.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Ето кратката справка на моят ИИ
Иранската Нова година, известна като Nowruz (или Норуз), се празнува на първия ден от месеца Фарвардин в персийския календар. Тази дата съответства на 21 март според християнския календар. Nowruz е символ на победата над зимата и е свързан с възходящото равноденствие, което означава началото на пролетта. Този празник има дълга история, като се празнува в Иран и други страни като Азербайджан, Пакистан и Афганистан. В традиционната персийска култура, Nowruz е денят на надеждата и новите начинания, когато се отбелязва победата на доброто над злото. Този празник е свързан с легенди и обичаи, които се предават от поколение на поколение.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 694
    • Профил
Иранската Нова година, известна като Nowruz (или Норуз), се празнува на първия ден от месеца Фарвардин в персийския календар. Тази дата съответства на 21 март според християнския календар

Знаеш ли дали е фиксирана дата на Норуз, или е плаваща, както да речем китайската нова година?

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1460
  • No complain no explain
    • Профил
Иранската Нова година, известна като Nowruz (или Норуз), се празнува на първия ден от месеца Фарвардин в персийския календар. Тази дата съответства на 21 март според християнския календар

Знаеш ли дали е фиксирана дата на Норуз, или е плаваща, както да речем китайската нова година?

Това май е прзник само на шиитите, алевитите и другите им клонове.

https://en.wikipedia.org/wiki/Nowruz

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8590
    • Профил
    • Личен сайт
Оттук:
Quote (selected)
В современное время отмечается в дни, на которые приходится весеннее равноденствие.
Т.е. празникът е бил завчера, на 20.III.24 г.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Не мисля така. Навруз днес е на фиксирана дата 21.03., според мен, без претенция да съм последна инстанция. https://newspaper.kultura.bg/bg/article/view/5242 Ако има други мнения, ще се радвам да разбера повече.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
С пожелание за приятен обяд още малко инфо от руски източник https://www.kp.ru/family/prazdniki/navruz/
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2196
    • Профил
Празнува се на 21 март официално още от времената на Ахеменидите. Арабите не го празнуват. В Турция и Сирия е забранен.
Тук - с най-големи подробности:

https://ru.m.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B0%D0%B2%D1%80%D1%83%D0%B7

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Току що ми попадна клипче с празнуване на Навруз в Казахстан. Спестявам ви го, защото включва яко подпийнал младеж и ритуално колене на овен.  Може ли голям празник без курбан?
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
В Иран и Индия си го празнуват на равноденствието. Тази година на 20 март, а през 2003 - на 21 март. След някоя и друга година ще има пролетно равноденствие на 19 март :) https://www.tehrantimes.com/news/496369/Leader-Emphasizes-Surge-in-Production-Through-People-s-Participation

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8590
    • Профил
    • Личен сайт
Наистина! Съвсем скоро – през 2096 г., ще настъпи на 19-ти, в 6 ч. вечерта. Вж този калкулатор на времената на равноденствията и слънцестоенетата:

https://stellafane.org/misc/equinox.html

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Честит Тодоровден.  :)))
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2196
    • Профил
Днес от 16:30 ще има поклонение пред Руското посолство. Нямам представа кой е организаторът.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2196
    • Профил
« Последна редакция: Март 25, 2024, 08:34:19 от Zeitgeist »

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
На 24 март се навършва четвърт век от началото на агресията на НАТО срещу Югославия през 1999 г.
Странно, но никой не иска да отбележи този срамен факт, може би заради военната операция в Донбас?

В резултат на 11-седмичната военно-въздушна операция на Съединените щати и техните европейски съюзници, броят на военните и цивилните жертви възлиза на хиляди хора, огромен брой военни и цивилни обекти са унищожени и Федерална република Югославия загуби контрол над част от своята суверенна територия.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
На 24 март се навършва четвърт век от началото на агресията на НАТО срещу Югославия през 1999 г.
Странно, но никой не иска да отбележи този срамен факт, може би заради военната операция в Донбас?

В резултат на 11-седмичната военно-въздушна операция на Съединените щати и техните европейски съюзници, броят на военните и цивилните жертви възлиза на хиляди хора, огромен брой военни и цивилни обекти са унищожени и Федерална република Югославия загуби контрол над част от своята суверенна територия.

И така САЩ разрушиха следвоенния световен ред, точно тези, които сега говорят за "ред, основан на правила", и доведоха света до сегашния хаос и военни конфликти.

Обединеният Запад е основан на само лъжа, алчност, лицемерие и насилие!
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Почина о. р. генерал-майор Съби Събев, съобщиха от Информационния център на Министерството на отбраната.

„Днес България губи един убеден евроатлантик и непримирим застъпник за демократичните ценности, за реформите в страната и за трансформацията на Въоръжените сили.

Великият архитект на Вселената да упокой душата му.

Евроатлантическите вакси си взимат своето!
Вие си ги избрахте!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2084
    • Профил
25 март 2024
Благовещение е! Архангел Габриел донася благата вест, че тя ще развали сглобката и Спаси ОБЩЕСТВОТО

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2084
    • Профил
На 29 март България чества 20-ата годишнина от присъединяването в НАТО и 75-ата годишнина от създаването на Организацията на Северноатлантическия договор.
Виц на деня:
Quote (selected)
Борисов: За 20 години в НАТО, България може да се гордее, че успя да се утвърди като силен и лоялен съюзник.
Историческа справка:
Quote (selected)
ИЗ ПРЕДИЗБОРНА ПЛАТФОРМА НА СДС
45 години стигат
Времето е наше      

СДС категорично отхвърля доктрината за ограничения суверенитет, налаган в името на т.нар. “пролетарски интернационализъм и социалистическа общност”, тъй като на практика това е политика, обслужваща чужди интереси и укрепваща международните позиции на номенклатурата. Накърняването на националния суверенитет на страната не може да се оправдава с каквито и да било идеологически или политически съображения.
----------------
Ние сме за едновременно разпускане на Варшавския договор и НАТО, когато се създадат необходимите условия за това. Дотогава България ще изпълнява с чувство за отговорност съюзническите си задължения, но и ще работи за по-скорошното премахване на двете конфронтиращи се групировки. Нашата страна трябва да участва активно в изграждането на системите и механизмите на общоевропейската сигурност като основна гаранция за териториалната ни цялост, за мира и стабилността на Балканите и в Европа.