Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 19:28:13

Автор Тема: Забавки - за разтуха на изморени интелектуалци  (Прочетена 210594 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
тва е фейк, ето я истинската причина:
Това твоето е фейк! Докато я няма македонската наденица, дето се суши на пилона, изобщо, ама изобщо не го вярвам!   :nuts:

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Честит празник!
Каквото и да е личното ни отношение към тази дата, тези, които оставиха костите си на наша земя, за да донесат свободата на своите братя во Христе никога, никога не трябва да бъдат забравяни.
 
Солдатушки, бравы ребятушки,
 Где же ваши деды? –
Наши деды – славные победы,
Вот где наши деды!
 Солдатушки, бравы ребятушки,
 Где же ваши матки?
Наши матки – белые палатки,
Вот где наши матки…

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
личното отношение, естествено, може и да варира. само че не към датата трети март и не към подвига на братушките тогава.

сега има секви кретени, които 'обичали руснаците, но не и путин', сиреч обичат руснаците, ама ги смятат за имбецили, щото не одобряват избора на огромното мнозинство от тях.

честит празник! включително и на омразниците /благодарско на джимо за тази думичка/!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
да, моето се оказа фейк. ето истинската снимка:


наденицата е набучена върху знамето и се забелязва малко трудно. но е там.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Така моооже! А то без наденица, руйно вино и башка комити, какво завладяване на някаква си червена планета!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Quote (selected)
Епидемичен сезонен статус на северен Шарколес

ОТ: Флориновирида де Фокус-Вакс
Сертифициран епидемиолог-оценител

ОТНОСНО: Проверка на скоростта на въздушно-капково-облачно предаване на острата, радостородна инфекция, породена от вируса ППЕГАС-2021



http://blog.choku-geri.net/?p=10939

Малко е дълго, ама …
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23472
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Три дни и три нощи се трепали Крали Марко и ламята. Накрая дошла на Марко жена му, взела им джойстиковете и пратила Марко да хвърли боклука...
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Quote (selected)
Театрално училище.
Преподавател обяснява на студент компютърджия:
- Искам нежност, да изобразите, нежност! А не тази идиотска усмивка! Предствете си че виждате монитор с OS2, а така е по-добре, сега на монитора е UNIX, Браво! Отлично!
- А сега искам негодувание - преставете си Windows 95, не колега, не искам бяс! Добре, Windows 3.11, не тази скептична физиономия де! Хайде трябва ми негодувание! Windows NT си представете, не не ми трябва ласкава усмивка! Добре... Представете си, представете си Internet Explorer! O! Отлично изиграно колега!
Хайде сега нещо по ваша инициатива - Microsoft Word! Колега, ама моля ви се колега, не повръщайте в залата!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23472
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Внук поздравява баба си по случай 8-ми Март:
- Мила бабо, честит 8-ми Март!
Замисля се, а бабата му помага:
- И пожелаваш...?
- И пожелавам мекици със сирене и бисквитена торта!



Не можах да заспя. Почнах да броя овцете. Запознах се и с овчаря, а той като извади едно шише ракия...., изгубихме стадото.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Quote (selected)
Навремето, за да повикат дъжд, племенните шамани е трябвало да се надрусат с гъби и да принесат девица в жертва на боговете. Днес просто трябва да решиш да сложиш летни обувки.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
един стар - кво стана с оная банкнота:
Quote (selected)
- Докторе не мога да заспя.
- Представете си, пачка от 1000 лв. и броите, все ще заспите по някое време!

На другия ден:
- Какво стана, помогна ли?
- Ами не. Броих, броих и все ги изкарвам 999 лв. Броя и пак броя, и пак и не мога да заспя от нерви, че ми липсва един лев.
Докторът:
- Май по добре да се върнем на конвенционални средства - ще броим овце!

На третия ден:
- Какво стана, броихте ли овцете?
- Не е за вярване. Броих, броих и тъкмо да заспя,последната овца ме погледна в очите и попита :

„Абе, какво стана с ония 1000 лева?"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23472
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Представител на тайванското правителство призова жителите на страната да преустановят практиката да променят името си на „Сьомга“, предаде британското издание Гардиан.
Практиката е станала популярна след като местна верига ресторанти обяви промоция. Според нейните условия всеки, който с документ за самоличност може да докаже, че в името си има „гуй ю“ – китайските думи за „сьомга“ – ще получава безплатна гощавка за него и петима негови приятели, по време на която могат да поръчват всичко, което могат да изядат на място (all you can eat).
Според информацията промоцията е накарала поне 150 граждани на страната да направят официална промяна в името си.
По закон Тайван позволява гражданите да променят името си до три пъти.
https://www.manager.bg/svyat/tayvan-prizova-zhitelite-si-da-ne-se-smenyat-imeto-si-na-somga
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Само да не зарадва някой ястреб, сова, змия или пор. Опасно е такъв дребосък да е сам отвън.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Само да не зарадва някой ястреб, сова, змия или пор. Опасно е такъв дребосък да е сам отвън.
Той затова е толкова близо до вратата! Наскоро се наложи да тичам да си прибирам дакела, че някакъв ястреб нещо се закръжи над нашата бахча, а там Гугълчето си ходеше самичко, колкото по-едричък заек ми е гадинката!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Ной
Наскоро се наложи да тичам да си прибирам дакела, че някакъв ястреб нещо се закръжи над нашата бахча

Mда. Една вечер на Гребната спасявах няколкомесечно болонкоидче от сова.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Цитат на: Ной
Наскоро се наложи да тичам да си прибирам дакела, че някакъв ястреб нещо се закръжи над нашата бахча

Mда. Една вечер на Гребната спасявах няколкомесечно болонкоидче от сова.
Ако е било на каишка, може поне за нещо да се хванеш! А нашата подгардеробна порода е свикнала на свобода в пампасите, даже нашийника не си носи! Сигурното си е сигурно, даже да мрънка по пътя "Що мъ взе, пусни мъ, тъкмо щях да припикая оня ъгъл за трети път!"

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Ной
Ако е било на каишка ...

Не беше. Хвърлих отчупен клон по совата (или кукумявката). След тоя случай не му давах да се отдалечава от мен, че се появиха и други проблеми, като порасна. Покрай батко си стана нагъл. Отиваше при големи мъжки кучета и започваше да им ръмжи под муцуната  :0007:
« Последна редакция: Март 26, 2021, 02:12:58 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Покрай батко си стана нагъл. Отиваше при големи мъжки кучета и започваше да им ръмжи под муцуната  :0007:
Спрямо големите мъжки кучета е незаинтересован. Виж, обаче към големите женски кучета, като ударението е на размера, е много, ама много настойчив. Проблемът му е, че те не могат да схванат какво иска там онова нещо в ниското, някъде около глезените им! Какво ли си мисли едно дамско хаски при вида на ухажващ го дакел... Дребните породи не са му интересни, може би заради кофти характера на дакелката, която редовно гостува на съседите. Ама тя пък на всички се цупи, така че... абе де да знам.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Ми...нрави!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Цитат на: Ной
Ако е било на каишка ...

Не беше. Хвърлих отчупен клон по совата (или кукумявката). След тоя случай не му давах да се отдалечава от мен, че се появиха и други проблеми, като порасна.
Покрай батко си стана нагъл. Отиваше при големи мъжки кучета и започваше да им ръмжи под муцуната

Ми като знаемЕ КОЙ е "баткото"!  :cool-1084:
Ама той, "баткото", ръмжи под муцуната не само на големи мъжки кучета, а и на малки симпатични "кучки" ...  :b0201:

« Последна редакция: Март 26, 2021, 09:39:52 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Джиджи
Ми като знаемЕ КОЙ е "баткото"!  :cool-1084:

Баткото беше другото ми куче.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Цитат на: Джиджи
Ми като знаемЕ КОЙ е "баткото"! 

Баткото беше другото ми куче.

Пак искаш да съм неразбрала, ама и тоя път не ти се урежда въпросА:
Баткото /без кавички!/ наистина е било другото ти куче, но "баткото" /с кавички!/ не може да бъде друг, освен теб!!!  :0005:




Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Аз ?! Нищо подобно. Аз съм кротък, вежлив и отстъпчив  O:-)
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Quote (selected)
Ако си мислите, че днешното поколение е по-умно от предишните, си задайте въпроса защо преди 50 години в инструкциите за автомобила е имало описание как да регулирате клапаните на двигателя, а в днешните ни предупреждават да не пием течността от акумулатора...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Quote (selected)
Блондинка на изпит при доц. Барудов по ел. материали и градивни елементи. Колежката е за 2 1/2, доцентът решава да е снизходителен, вади от голям куп с плоскости една, и казва:
- Колежке, ако ми кажете какъв е тоя материал, ще ви пиша тройка.
Колежката го върти, гледа, мирише, но мълчи.
Доцентът подсказва:
- Колежке, какво правите като сте заедно с гаджето си?
- Ебонит, господин доцент! - сияе колежката.
- Не колежке, само целофан. Ще се видим наесен...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23472
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Забавки - за разтуха на изморени интелектуалци
« Отговор #746 -: Април 01, 2021, 17:52:46 »
Quote (selected)
Предприемач и психолог – всеки по работата си – се качват на дълъг полет. Местата им се случват едно до друго. Лека-полека завързват разговор.
- Слушай – казва по някое време предприемачът – щом си психолог, да видим, можеш ли да ме разгадаеш. Опитай се да ми четеш мислите. Всеки път като познаеш, ще ти давам по 100 долара.
 - Но аз съм психолог, не ясновидец...
- Какво от това, което ти казах не разбра? По 100 долара, всеки път когато познаеш! Хайде, напрегни се малко – за какво мисля в момента?
- Амиии...да видим... прибираш се от дълга командировка на хубаво място. Навярно си мислиш колко добре си прекарал!
- Правилно! Ето ти 100 долара! Давай нататък!
- Щом си прекарал добре, може би си бил с красива жена. Сигурно мислиш за нея?
- Гений! Ето още 100! Нататък!
- И сега мислиш, как не ти се прибира вкъщи...
- Още 100!
- Значи, там те чака жена ти...
- Разби ме! Ето ти още 100!
- Мислиш си: какво да правя, да взема да я убия ли?
- Стоп! Получаваш 1000!
- Ама, какво толкова, най-обикновена, банална мисъл...
- Човече, това не е мисъл. Това е идея
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23472
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Забавки - за разтуха на изморени интелектуалци
« Отговор #747 -: Април 01, 2021, 20:52:13 »
Доктор към пациент:
- Какво още е полезно за здравето, освен добрата храна и здравия сън?
- Не се сещам, докторе...
- А какво правите с жена си два-три пъти седмично?
- Караме се...


Психотерапевт съветва пациент:
- Вечер, като влезете в спалнята, оставете отвън всичките си неприятности.
- Докторе, мислите ли, че жена ми ще се съгласи да спи на стълбището?



- Виждам в резултатите от кръвните проби, че с жена Ви сте от една кръвна група!
- Докторе, то не е чудно, нали вече 20 години ми пие кръвчицата...


В травматологията:
– Сестра, запишете черепна травма!
– Но докторе, обикновено пишем черепно-мозъчна травма.
– Какъв ти мозък, завел любовницата си на рождения ден на жена си!


« Последна редакция: Април 01, 2021, 20:58:52 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Забавки - за разтуха на изморени интелектуалци
« Отговор #748 -: Април 06, 2021, 21:05:35 »
Quote (selected)
Интервю за работа.
– На какво ниво владеете английски език?!
– Перфектно!
– Моля, използвайте думата Dignity в изречение.
– Ши може ли да ми dignity заплатата?!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Забавки - за разтуха на изморени интелектуалци
« Отговор #749 -: Април 06, 2021, 21:10:03 »
Quote (selected)
Преведи ми това: "Yes, Goddess!"
- Да, богиньо.
- Ох, че приятно:-), а как се превежда?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Забавки - за разтуха на изморени интелектуалци
« Отговор #750 -: Април 07, 2021, 05:45:43 »
Понеже е крадено, не мога да цитирам източник, но смисълът е такъв.
Картинка от официална българска бланка, от министерството на икономиката (малката буква си е правилна).
На картинката - адрес, улица "Георги Вашингтон" 17.
Въпрос дали някой познава този Георги.
Отговор: Това е партия "Има такава улица!"

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Забавки - за разтуха на изморени интелектуалци
« Отговор #751 -: Април 07, 2021, 08:15:46 »
ми то на тази улица може и адвокат да си наемеш:
Quote (selected)
Адвокат
ЯНА БОГДАНОВА

Адрес
гр. София
ул. Георги Вашингтон № 13
етаж 3, офис 3.6
http://advokat-kantora.com/

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Забавки - за разтуха на изморени интелектуалци
« Отговор #752 -: Април 07, 2021, 14:37:08 »
ми то на тази улица може и адвокат да си наемеш:
А, ми те ще да са голяма партия тогава!  :lol:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
мдам.

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 686
    • Профил
 
Quote (selected)
ул. Георги Вашингтон № 13

Правилното е Вашингтонов. Ама и неграмотници!  :t0153:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил

Правилното е Вашингтонов. Ама и неграмотници!

А, може и Вашингтонски, щото некак по-афтентично звучи на американски ...  :0005:


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
А, може и Вашингтонски, щото некак по-афтентично звучи на американски ...  :0005:

На македонски, Джиджи, на македонски. На него пък е съвсем автентично.
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
На македонски, Джиджи, на македонски. На него пък е съвсем автентично.

А ти, вместо да си правиш с мен дженкове тук, по-добре ИДИ И ВИЖ в анкетата за "премахване на многоетежното цитиране" какви си ги надрОбил.

Щото навремето имаше такъф филм на Климов с такова заглавие, а когато отидеш и видиш, направо се хващаш за главата!!!

Там за момента съм дала само два примера, от които ти настръхва косата, щото засега за повече нямам време. Но и двата са повече от достатъчни!!!

А за жалост и тук, и където и да е наоколо тъдява, не мога да те фрасна с бухалката по главата, щото си ми едновременно и Администратор, и Модератор ...  :lol:

 :t23145:

« Последна редакция: Май 04, 2021, 13:01:38 от Джиджи »

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Обяснението е просто. В текстовия редактор използван за набирането на текста е използван автоматичен коректор на правописа. Вашингтон си е Вашингтон. Все пак това е столицата на Големия брат, но виж Георг автоматично е "коригирано" на Георги. Нямаше да се получи, ако улицата беше „Джордж Вашингтон“, но това е друга тема.


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
но виж Георг автоматично е "коригирано" на Георги

Тея пък транскрипции са направо ужасни. Чудя се защо от италиански, през руски са наложени в българския. Крал Георг, крал Людовик. Цял вагон смешни имена.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
А, може и Вашингтонски, щото некак по-афтентично звучи на американски ...  :0005:
Хм, столицата е "тя", значи би трябвало да е Вашингтонин!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Хм, столицата е "тя", значи би трябвало да е Вашингтонин!

Не, звучи много михайловградско. Там фамилиите им завършват на "нин".

gossinger

  • Гост
А ти, вместо да си правиш с мен дженкове тук, по-добре ИДИ И ВИЖ в анкетата за "премахване на многоетежното цитиране" какви си ги надрОбил.



А за жалост и тук, и където и да е наоколо тъдява, не мога да те фрасна с бухалката по главата, щото си ми едновременно и Администратор, и Модератор ...  :lol:

Не той, ти отиди и виж примера, който ти е даден там. И го приеми като фрасване с бухалка по главата.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
До празника на българската войска остава не чак толкоз много. Но това ми попадна днес и не ми се къта до другиден за поздравление на служилите!
И не е за нашата войска, но мисля, че има неща общи за всяка армия.
от тук
"13.12.2003, НОВЫЕ ИСТОРИИ - ОСНОВНОЙ ВЫПУСК

Трехстворчатый полевой алтарь, описанный гениальным Гашеком в гениальной эпопее о бравом солдате Швейке, по окончании Первой мировой войны не канул в Лету, но был принят на вооружение доблестной Красной, а затем Советской армией.

Советский военно-полевой алтарь представлял из себя трехстворчатый же складень, украшенный самыми разнообразными языческими предметами поклонения. Среди предметов можно было обнаружить "Боевой листок", написанный ротным писарем по неведомо когда заведенному шаблону; Устав гарнизонной и караульной службы, подвешенный на петельке; несколько
аляповатых клипов с изображениями дебильного солдата и ракетной установки, и, конечно же, портрет дедушки Ленина. Несомненно, именно благодаря этому портрету алтарь гордо назывался "передвижной ленинской комнатой".

Жарким муромским летом 1987 года учебное подразделение войск связи выехало на боевую подготовку. По тревоге, о которой личный состав был предусмотрительно оповещен за сутки до ее объявления, будущие доблестные связисты разбились на тревожные экипажи и приступили к отработке боевых задач, как то: рытье окопа в полный профиль с автоматом в одной руке и
лопатой в другой; бегание по лесу в противогазах с криком "Ура!" и нанесением повреждений разной степени тяжести молодым березкам и собственным лбам; варка каши на костре; разбивка плащ-палаток и прочая, и прочая, и прочая. Ваш покорный слуга в силу присущей ему невезучести пропустил ответственный момент разбивки на экипажи и в результате оказался самостоятельной боевой единицей, не способной ни к рытью окопов, ни к хождению в атаку, ибо все эти мероприятия требуют
пристутствия начальства в чине сержанта или хотя бы ефрейтора, а все вышеупомянутые чины уже предавались военным утехам с более удачливыми курсантами.

Поскольку основной закон Советской армии гласил, что солдат, а тем более курсант, не должен праздно шататься по полигону в тот момент, когда там решаются судьбы войны и мира, замполитом роты была немедленно учреждена должность ответственного за полевую ленинскую комнату, на каковую должность я и был назначен. В мои обязанности входило охранять складень и в зародыше пресекать попытки курсантов из других рот украсть его с целью шантажа и понижения общей обороноспособности войск связи.

Сей ответветственный пост требовал от меня максимальной отдачи сил и грандиозного душевного подъема (выражавшегося в устремленном в бесконечность взгляде а-ля Клинт Иствуд и угрожающем автомате АК74 наперевес). Малейшее отступление от священных правил вышеупомянутого устава грозило рытьем окопов и хождением в атаку, чего мнея всячески хотелось избежать.

К сожалению, если день неудачно начался, то нет никаких гарантий того, что он удачно завершится. Поглощенный наблюдением за атакующими вероятного и невероятного противников сослуживцами, а также птичьим пеньем, нежным солнечным светом и дурманящими запахами лесных трав, я вернулся к суровой армейской действительности лишь после сурового возгласа замполита: "З-ев, @#$#$%, а где же ЛЕНИНСКАЯ КОМНАТА?"

Что я мог ответить достойному капитану? Что курсанты все так же рыли окопы и ходили в атаки, что над учебными кострами все так же клубился учебный дымок учебной каши, и небо было такое же голубое, и солнышко светило все так же ярко - а вот ПЕРЕДВИЖНОЙ ленинской комнаты у меня за спиной уже не было. "Наверное, ее ПЕРЕДВИНУЛИ!" - предположил я вслух и
в ответ услышал о себе столько лестных фраз, сколько мне впоследствии приходилось слышать только один раз в жизни, да и то после того, как я расстрелял в карауле пулеулавливатель.

Я был поставлен перед жестоким выбором: или найти комнату в густом муромском лесу до заката солнца, после чего бесславно удалиться в наряд по кухне, или прямо из леса отправиться в Ковров на "губу". Конечно же, я предпочел кухню. Весь следующий час был посвящен метаниям по лесу, причем каждый встречный сержант, не говоря уже о ефрейторах, считал своим долгом отправить меня то ли рыть окоп, то ли варить учебную кашу, а узнав об истинной цели моего паломничества, заливался животным хохотом и добавлял пару-другую мазков к уже написанной замполитом картине.

Мир не без добрых людей. Тщательно сложенный военно-полевой алтарь обнаружился в кунге у соседей-телефонистов, решивших приобщиться к древней вере в устав и Доброго Дедушку Ленина. Даже "боевой листок" висел там, где ему и полагалось висеть, а у схематически изображенных на нем чудо-богатырей не были опять-таки схематически пририсованы
недостающие анатомические детали. Да и замполит в конце концов оказался не таким уж зверем, и мой нарад по кухне был заменен публичным осмеянием перед строем.

Впрочем, осмеяние - это не по уставу. "Смирно, я сказал!"

AnonimusBG

  • Гост


Според мен това е откъс от "Оружие Возмездия" на Олег Дивов.
Препоръчвам.

https://fictionbook.ru/author/divov_oleg/orujie_vozmezdiya/read_online.html

Аз си я имам като книга.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Според мен това е откъс от "Оружие Возмездия" на Олег Дивов.
Препоръчвам.

https://fictionbook.ru/author/divov_oleg/orujie_vozmezdiya/read_online.html

Аз си я имам като книга.
Анонимус, сполай ти, страхотно четиво за вечерна разрядка!  :ok:

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Quote (selected)
И не е за нашата войска, но мисля, че има неща общи за всяка армия.
А ние си имахме Димитровски стаи

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23472
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
1. Предупредителен етикет върху детски карнавални костюми на Супермен и Батман гласи: "Носенето на тази дреха не ви помага да се научите да летите".
2. На етикет върху дреха: "Не гладете върху човешкото тяло".
3. Указание за употреба на медицински термометър: "Да не се използва орално веднага след ректално приложение".
4. На кутия с пъзел от 500 части: "Необходимо е да се съединят, за да получите картината".
5. Костюм за момичета Power Puff Girls има предупредителен надпис: "Вие не можете да спасите света".
6.Една от инструкциите за ползване на таблетки, предназначени за облекчаване на предменструален синдром: "Да не се използват, ако имате проблеми с простатата".
7. Върху етикет на буркан доматено пюре: "За най-добри резултати, препоръчваме да развиете капачката".
8. Опаковка на сънотворно лекарство предупреждава: "Внимание: Може да предизвика сънливост".
9. Надпис с големи букви върху спрей за самозащита: "Може да предизвика дразнене на очите".
10. И момчета и момичета трябва да прочетат това, което е написано на играчка, имитираща метлата на Хари Потър: "Тази метла не лети наистина".
https://www.manager.bg/lyubopitno/10-ot-nay-smeshnite-preduprezhdeniya-vrhu-amerikanski-produkti
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
10 от най-смешните предупреждения върху американски продукти

Баси заглавието!!!  :lol:

Ти ли го преведе?!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Ти ли го преведе?!

Mи, така е! "Върху", "на" - в конкретния случай на български и двете са равнозначни. Единият го обливаше с шоколад, а другият го заливаше с шоколад. Чат ли си?

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Баси заглавието!!!  :lol:

Ти ли го преведе?!
Прекопирано е от препратката, която е дал.
Най-много се изкефих на № 6. Напомни ми на нещо видяно по телевизията преди време. Една мисирка интервюира професор, кото говори за аденома на простатната жлеза. Тя го слуша, слуша "с разбиране" и накрая го попита дали това заболяване засяга повече мъжете или жените! Човекът се смути и започна: „Ами поради спецификата на това заболяване..."  Тук режиьорът се съвзе и прекъсна живото предаване..

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Цитат на: Джиджи в Днес в 09:48:59

    Баси заглавието!!!  :lol:

    Ти ли го преведе?!

Прекопирано е от препратката, която е дал.

В такъв случай – сори!!!


Посипвам си главата с пепел и започвам да я налагам с точилката ... :t0120:

« Последна редакция: Май 08, 2021, 12:20:42 от Джиджи »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
ПРИКАЗЪ
По Суздальскому Мушкатерскому полку Ковно 20 августа 1807 г. N372
По случаю назначеннаго сего числа у Польскаго князя Сангушскаго бала и приглашенiя на таковой всъх Штабъ и Оберъ-Офицеров ввереннаго мне полка,
предписываю принять къ руководству и непръменному исполненiю слъдующее:
Всъмъ Штабъ и Оберъ-Офицерам быть одътымъ в новой парадной формъ при знакахъ, шарфахъ и ранцахъ.
Явиться к Польскаму князю на балъ ровно въ 8 час. вечера.
Прибывъ на балъ осмотръеть исправность своей амуницiи, дабы не было видно сквозь проръзы въ соблазнительных местахъ голое тъло.
Пришедши въ покой не сморкать на полъ, а иметь для того цълые платки.
По стенамъ покоевъ похабныхъ надписей не дълать и соблазнительныхъ членовъ человъческаго тъла не рисовать.
Когда явятся польския женщины, вести себя какъ можно скромнъй.
Жопой къ лицу дамъ не поворачиваться, при разговорахъ съ красивыми шляхетками рукъ въ карманахъ панталоновъ не держать и членовъ не наяривать.
Во время танцевъ и контредансовъ ногъ своим дамамъ не подставлять, чтобы падали, къ себъ на колени не сажать и за жопы дамъ не щупать.
Въ буфетахъ до пьяна не напиваться, по углам комнатъ не плевать и пальцами не высмаркиваться.
Во время ужина за столомъ поганныхъ словъ не произносить и под столомъ соседнимъ дамамъ членовъ въ руки не класть.
После ужина на балконъ срать не выходить, а отправляться для этого въ отхожiя мъста. При прощанiи съ дамами дълать трижды поклонъ на французскiй манеръ и
вообще вести себя на время бала прилично, яко подобаетъ образованному русскому офицеру.
Подписалъ Командиръ полка, Полковник Зорублёвъ
(Подлинникъ въ Ковенскомъ АрхивЪ)

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
А наконец пришел поручик Ржевский и все опошлил  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23472
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
При операция "Земетресение" полицията е арестувала заподозрените Рихтер, Шпонхойер и Карник.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Медведев, Петров и Боширов са успели да се измъкнат.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23472
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Заев: Как всички останали хора произхождат от маймуните, а само ние от българите?
https://www.manager.bg/svyat/zaev-kak-vsichki-ostanali-hora-proizhozhdat-ot-maymunite-samo-nie-ot-blgarite
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Донякъде е прав Зайов. Не са произлезли от българите като цяло, а само от особено тъпите.