Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Януари 26, 2022, 23:16:13

Автор Тема: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно  (Прочетена 54418 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен lucho

• Just Member
  • Коментари: 1296
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1020 -: Декември 30, 2021, 19:03:20 »
казва се
пр.к.е.
И тук да питам: какво значи "пр.к.е."? Преди коронавирусната ера? Ласкаем се, че живеем на прехода между две ери. Мисля, че преходът е друг, но това е в политическата плоскост. Втори преход само за 1 живот! Първо беше от двуполюсен към еднополюсен свят, а сега е от еднополюсен към три- или повече полюсен.

Активен kаily

• Just Member
  • Коментари: 4555
    • Профил
« Отговор #1021 -: Декември 30, 2021, 23:39:50 »
И тук да питам: какво значи "пр.к.е."? Преди коронавирусната ера?
Да
И бас държа, че тая разделителна линия е по-ясно очертана от оная пр.н.е. и сл.н.е.
Цивилизация, която рискува децата си, за да спаси пенсионерите си, е свършена.

Неактивен lucho

• Just Member
  • Коментари: 1296
    • Профил
« Отговор #1022 -: Декември 31, 2021, 21:59:53 »
Това е вярно. Пр.н.е и сл.н.е. са условно избрани. Докато това е реално събитие. Но мисля, че все пак ще се оправим догодина.

Активен dabedabe

• Just Member
  • Коментари: 3513
    • Профил
« Отговор #1023 -: Декември 31, 2021, 22:24:56 »
От материали, дето съм гледал напоследък по телевизиите се усеща целта на занятието с пандемията. Светът не можел бил да продължава с предишното разточителство. Май мегаполисите се опасяват за бъдещето си. Но продължават да дрънкат за мегапроекти и мегастроежи. По инерция. За овенните дума не се обелва. Войната майка на прогреса демек.

Активен buratinob

• Just Member
  • Коментари: 15308
    • Профил
Quote (selected)
Американка, която в продължение на 49 години била обсебена от розовия цвят, се омъжи за него, съобщава Daily Mirror.
...
По-късно в социалните мрежи булката споделя, че по-рано само се е "срещала" с розовия цвят, но след 40 години най-сетне е решила да официализира тези отношения с "любимия си".
https://www.vesti.bg/lyubopitno/naj-absurdnata-svatbena-istoriia-6136315
30 до 100 сексуалности се оказват недостатъчни да опишат "многообразието".
Сега като включим и палитрата от милиони цветове се надявам накрая да мирясат. :pissed-891:

Неактивен Banana Joe

• Just Member
  • Коментари: 1058
    • Профил
Ето ме и мен - за много години  :t0328:
Американката има много сериозен проблем с мъжете - добре че няма реална жертва на "брака"  :crying_with_laughter-3302:
*********    ✹  ☠  💣  🌀  👊   *********

Активен buratinob

• Just Member
    • Профил
Quote (selected)
Tой ме помоли да се омъжа за него.
И точно както бих направила във всеки живот преди този, както и във всеки, който ще последва оттук нататък, аз казах "да".
... и тогава отпихме от кръвта си един на друг.
https://www.vesti.bg/lyubopitno/i-otpihme-ot-kryvta-si-edin-na-drug-neobichajniiat-godezh-na-megan-foks-i-mashin-gyn-keli-6136364
"Нормален" сатанизъм.

Активен buratinob

• Just Member
    • Профил
Quote (selected)
Euronews: Израелски учени научиха златни рибки да карат автомобил
https://pogled.info/svetoven/Euronews-izraelski-ucheni-nauchiha-zlatni-ribki-da-karat-avtomobil.138224
Ся!
Първо, със златни рибки и баба може.
Второ, нямат ли с какво друго да се занимават тези учени?

Неактивен Delius

• Full Member
  • Коментари: 166
    • Профил
Е, то така се започва.
Първо със златните, па чак сетне идва ред и на стандартните рибки.

Активен Maximus II

• Just Member
  • Коментари: 4700
  • Fuck the EU
    • Профил
Все пак, Новак Джокович ще бъде депортиран.
Подбуждани от користолюбие, ще ви мамят с лъстиви думи. Второ съборно послание св. ап. Петър 2:3

Неактивен Джиджи

• Just Member
  • Коментари: 11014
    • Профил
Все пак, Новак Джокович ще бъде депортиран.
А това хубаво ли е или не?!? :m1728:

Неактивен Shabaan_bin_Robert

• Just Member
  • Коментари: 600
    • Профил
А това хубаво ли е или не?!? :m1728:
Хубаво е. Можеше да бъде:
- ваксиниран и/или кастриран принудително;
- осъден на лишаване от свобода;
- каквото още се сетиш.
С две думи отървал се е само с депортиране.

Неактивен Джиджи

• Just Member
    • Профил
С две думи отървал се е само с депортиране.

Благодаря!

Но щом "се е отървал", значи наистина е сгазил лука,
тъй като тези дни по радио и ТВ слушах непрекъснато негови две извинения ...

Някой би ли раздул по-подробно тук, не че кой зае колко ме интересува, де ...  :cool-1084:

• Just Member
    • Профил
Благодаря!

Но щом "се е отървал", значи наистина е сгазил лука,
тъй като тези дни по радио и ТВ слушах непрекъснато негови две извинения ...

Някой би ли раздул по-подробно тук, не че кой зае колко ме интересува, де ...  :cool-1084:
Няма нужда от много подробности. Накратко Ноле се опита да  влезе неваксиниран в Австралия за да участва на турнира. Съдът първо не му уважи, а след това му уважи причините поради които не се е ваксинирал. Министърът на имиграцията на Австралия Алекс Хоук се възползва правото си еднолично да отмени визата ва Джокович и той трябва да се изнесе от там с първия самолет. Освен това три години няма право да влиза в Австралия без значение дали междувременно се е ваксинирал, бустерирал, фрустрирал или каквото и да е там. Пак казвач, че леко се е отървал. В страна на потомци на бивши заточеници можеш да очакваш всичко.

Активен dabedabe

• Just Member
    • Профил
Някакъв Джокович се прави на важен и ни занимават сума време с него. Хайде, моля! Туй ни е най-големия дерт. Сърбите да си посрещат героя с триумф. Щото и на тях светът им е крив.
« Последна редакция: Януари 14, 2022, 14:39:39 от dabedabe »

Неактивен Джиджи

• Just Member
    • Профил
Няма нужда от много подробности. Накратко ...

• Just Member
    • Профил
Някакъв Джокович се прави на важен и ни занимават сума време с него. Хайде, моля! Туй ни е най-големия дерт. Сърбите да си посрещат героя с триумф. Щото и на тях светът им е крив.

Не е въпросът в Джокович или в някой друг. Въпросът е че:

1. Непрекъснато се набляга на това, че ваксинирането е напълно доброволно.

2. От друга страна, ако не си ваксиниран, трябва да живееш като отшелник. The great hermit.

Активен dabedabe

• Just Member
    • Профил
И туй го има. Да видим докога ще продължи дивотията. Щото на хората им писна. Не мога да си представя, че докато съм жив ще ме тормозят по този начин. Ще избият нещата нанякъде. Шепа хора ще тормозят цял свят. Няма да стане тая. И в туй време постоянно ни плашат с някаква си война. Да не дойде ред, пази Боже, хората да предпочетат войната. То пък кой ли ги пита.

Неактивен cekyko

• Just Member
  • Коментари: 700
    • Профил
Не е въпросът в Джокович или в някой друг. Въпросът е че:

1. Непрекъснато се набляга на това, че ваксинирането е напълно доброволно.

2. От друга страна, ако не си ваксиниран, трябва да живееш като отшелник. The great hermit.

ще си позволя да те поправя - не като отшелник, а като престъпник. унтерменш, сиреч...

• Just Member
    • Профил
ще си позволя да те поправя - не като отшелник, а като престъпник. унтерменш, сиреч...
Ми реших да не съм толкова краен, ама си много прав ша знайш! Бих цитирал и един надпис относно работата и свободата на немски, но не съм БХ та да ми се размине.

Неактивен Eisblock

• Just Member
  • Коментари: 1696
    • Профил
В "Гласове" има просната статия от някакъв французин по темата "Джокович". *Загубената битка на “No-vax” Джокович* - https://glasove.com/categories/na-fokus/news/zagubenata-bitka-na-no-vax-dzhokovich Мазна, употребена многократно амбалажна хартия за Правоверни. Пуснах коментар, но за демократичното калиброване там на място, бе изглежда малко длъжка... Та вече я няма. Обаче... Там няма, но тука - има:

Quote (selected)
Eisblock на 17.01.2022 в 11:48
Какво повече може да се каже, от вече написаното от първите три постинга? Абсолютно прави са. Журналиста прави вербална гимнастика в угода на световно известни престъпници зад непознато по мащабите за тази цивилизация - Престъпление.

Джокович е работил над духът си и тялото и не е петим да го трови с доказано вредни, ако ли не и нещо повече от вредни - субстанции. Има средствата, има волята и сега става световен пример за смелост да се опълчи на "системата". Самата тя започва да се оттича и това е радостното.

Дано завлече със себе си по-голямата част от отровната земна плесен - самоназовали се за "световен елит" психопати, престъпни групировки, отричащи Съзиданието и Божията Промисъл. Но и за жалост, осъзнати или не, сме жертви на Този инструмент, пуснат в действие за заробването на света. Т.е. "новото нормално" в НСР...

« Последна редакция: Януари 17, 2022, 13:33:22 от Eisblock »

Активен buratinob

• Just Member
    • Профил
Quote (selected)
Сега сме в момента, в който расата, етносът, „социалният пол“ и сексуалните предпочитания са, първо, приемани за фундаментални характеристики, определящи всеки човек (точно както се надяваха радикалните левичари), и второ, се третират като най-важната квалификация за прием за обучение или изследователска работа или за назначаване на работа.

Трябва ли е да казвам, че това е лудост?
https://glasove.com/categories/komentari/news/dzhordan-pitrsn-veche-ne-sm-shchaten-profesor-v-universiteta-na-toronto

Неактивен Алиса ..

• Just Member
  • Коментари: 2818
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Много добра статия.
Това ми хареса
„ както и с нейната тясна обвързаност с психологическата поддисциплина „социална психология“, която е толкова покварена, че отрича съществуването на ляв авторитаризъм през шестте десетилетия след Втората световна война. Същите тези социални психолози, общо казано, със същото лекомислие считат консерватизма (под маската на „системна реабилитация“) за форма на психопатология.„
 :)))