Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 16:40:27

Автор Тема: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно  (Прочетена 158122 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Като стана дума за правописният коектор (спелчекър): причината поради която смених клавиатурата беше, че се появиха "залепващи" бутони (sticking keys). Ако не удариш силно и бързо клавиша дублира символа.
Пиша "as" aма излиза "ass" или "but" обаче се явява "butt"... Чекъра тези не ги отчита, щото ги има в речника, ама колко ядове може да ти докарат

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Чета заглавие: "Военен кордон пресича България от 5 до 7 април"
"В периода от 5 до 7 април ще се извърши придвижване на техника по републиканската пътна инфраструктура и с железопътен транспорт. Автоколони, превозващи военна техника, ще преминат транзитно през страната ни в посока от Гърция към Румъния."

Може би неграмотната "журналистка" е искала да каже конвой? Не знам, ама неграмотността дойде от САЩ, с реформите в образованието, щедро финансирани от там.
Вие си ги избрахте!

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Изпратиха ми днес по-долното...Чудих се, да плача ли или да се смея, но истината е, че това ни чака.
https://vm.tiktok.com/ZTdQJRQQc/

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2195
    • Профил
Мили Пенико,

Пука ни на нас в Бъргария - ний сме обръгнали, до 1989 ни подслушваха домашния телефон, щото работех с чужденци, на 10 ноември привечер, след съобщението за свалянето на Живков, посред разговора ми с близък, се намеси тая, дето подслушваше, да ме предупреди - милата, че разговорите се подслушват. (cwl)
И кооо? Поне знаят какво мислим за тях. Предупредени са, де ;p

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Мили Пенико,

Пука ни на нас в Бъргария - ний сме обръгнали, до 1989 ни подслушваха домашния телефон, щото работех с чужденци, на 10 ноември привечер, след съобщението за свалянето на Живков, посред разговора ми с близък, се намеси тая, дето подслушваше, да ме предупреди - милата, че разговорите се подслушват. (cwl)
И кооо? Поне знаят какво мислим за тях. Предупредени са, де ;p

Хайде послали малко! Тая дето те е "послушвала" няма пряк достъп до телефонната ти линия! Тя получава запис на разговора за снемане на хартия - за един час разговор са необходими около 4 часа работа, докато се появи на хартиен носител за съответните ОР-ета.
Тогава (при аналоговата система) можеше да се получи "преплитане" и човек можеше да попадне на случаен разговор, съответно да си направи майтап, но това много рядко.
Дали даден телефонен пост е подслушван от МВР НЕ МОЖЕШЕ да се установи по никой начин с технически средства!
По изключение при важна оперативна разработка в напреднал стадий и от особена важност Оперативни Работници можеха да слушат на живо даден разговор без да чакат дешифриране на хартия.
 

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Хайде послали малко!
Капитане, не разваляй красивата история!
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Хайде послали малко!
Капитане, не разваляй красивата история!

Прав си, фолклорът е готино и забавно нещо и по този повод се допускат отклонения...
В интерес на истината, сега в условията на цифровата комуникация, подслушването е детска работа - просто един клик с мишката едва ли не, стига да имаш съответната парола. Не се налага МВР да се набутва да прави съответните хард/софуеърни разходи по простата причина, че според евроатлантическия демократичен морал всеки оператор е ДЛЪЖЕН ПО ЗАКОН за своя сметка да изгради и предостави на МВР съответната хард/софт инфраструктура.
Освен това след фактическия разгром на агентурния апарат службите разчитат най-вече на подслушване и то се услажда, та за това в днешно време се подслушва на ПОРЯДЪЦИ повече от тоталитарното време.
You can take my word for granted. I am knowledgeable bastard.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2195
    • Профил
Мога да посмаля малко, за да ти направя удоволствие, разбира се.
Но телефонът се подслушваше. Освен ако ти по-добре от мен знаеш всичко за домашния ни телефон, че и за останалите неща около следенето, донасянето и доносниците... чак до "унищоженото" досие на баща ми от 1945 насетне... в КОМДОС.
И хайде по-кротко.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Освен това след фактическия разгром на агентурния апарат службите разчитат най-вече на подслушване и то се услажда, та за това в днешно време се подслушва на ПОРЯДЪЦИ повече от тоталитарното време.
Прав си Кептън!
Въобще компютрите уж бяха благо, сега са тегоба.
Това навсякъде, в случая при службите.
Привикнаха пишман беладжии да се похвалят първо в нета, фейсбук, други социални мрежи и тогава да действат ако не ги хванат.
Всички са отебали разузнаването на терен, чакат да изпадне нещо от мрежата, ми в патакламата за Украйна - пръкнала се някаква частна сателитна компания и продава продава инфо на службите.
И те чакат на нея!
Невероятна излагация, от 007 останаха само девете нули щото "агента" черпи информация от нета  докато е седнал в кенефа.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
От 2.9 млн. до няколко хиляди долара: Стойността на NFT-то с първата публикация в Twitter се срина
...
Миналата сряда Естави обяви в Twitter, че продава NFT-тито в платформата OpenSea, като планира да дари 50% от сумата за благотворителност. Въпреки това, по време на публикуването на този материал най-голямата оферта за NFT-то на туита на Дорси е в размер от 9968  долара. Това означава, че стойността на незаменимия токен се е сринала с колосалните 2 905 867 долара.
https://www.manager.bg/finansi/ot-blizo-3-mln-do-nyakolko-hilyadi-dolara-stoynostta-na-nft-na-prvata-publikaciya-v-twitter
Знам си аз, лесно е да купиш, виж да продадеш е трудно, с печалба още по-трудно.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Мога да посмаля малко, за да ти направя удоволствие, разбира се.
Но телефонът се подслушваше. Освен ако ти по-добре от мен знаеш всичко за домашния ни телефон, че и за останалите неща около следенето, донасянето и доносниците... чак до "унищоженото" досие на баща ми от 1945 насетне... в КОМДОС.
И хайде по-кротко.

Няма нужда да ми правиш удоволствие. Аз искам, ако позволиш, да те светна/разсея някои заблуди относно системата. Все пак it takes at least 9 years within the system to become that much of a bastard! Както вече споменах подслушването си е скъпичко и сложно мероприятие. Оперативно интересният номер трябваше да се аранжира във телефонната му централа съответно, за да премине през министерството, където на практика се подслушваше. Това означава във всички централи телефонни техници-агенти, кабелна връзка между всяка централа и министерството, уплътнителни ВЧ линии ... to name but a few. Тогава за разлика от сега разрешение за подобно мероприятие не се даваше от съда, а от съответният началник, но се даваше много по-трудно и трябваше да се докаже съответната оперативна необходимост.
Специално продължително време се подслушваха най-вече конкретни дипломати и посолства. Следенето (aka външното наблюдение/наружката) беше още по-сложно - три бригади всяка с кола и с два-три човека денонощно!? Знаеш ли, колко обем работа е това и колко струва. Сега може открито да се говори за това, защото демократите както първи лаици обявиха всички документи на службите за декласифицирани, включително и чисто техническите. А най-голямата глупост обявиха агентите. Е как сега някой нормален ще се навие за агент?!
Знаеш ли например, че дори килиите на следствения арест в Централния затвор се подслушваха и имаше защо. При демокрацията това беше ликвидирано, та за това и толкова много успехи в борбата с престъпността! Системата беше оптимална комбинация от Humint (агентура) и  Sigint (техника), като ударението беше върху Human Intelligence, а Signal Intelligence до голяма степен се ползваше за проверка лоялността на агентурата. Системата е всеки срещу всеки, дори информация/методи срещу информация/методи, за да се получи ИСТИНАТА.
 "The truth will set you free"
Аре стига, много се разпищолих!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Драма в САЩ: Затворнички забременяха от транс "жена" в женския затвор
https://pogled.info/svetoven/amerika/drama-v-sasht-zatvornichki-zabremenyaha-ot-trans-zhena-v-zhenskiya-zatvor.141284
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2195
    • Профил
Quote (selected)
Знаеш ли, колко обем работа е това и колко струва
Знам със сигурност "обема" на доносниците в тогавашните ВУЗ, и го знам не от случаен човек в тогавашното СВО. Знам със сигурност и "обема" на доносниците в кварталната им първична партийна организация и в кварталната им ОФ организация - милю с неясно образование, висше не, но преди да цъфне в тоя си пост - командирован в посолството ни в Китай. И доносите им знам. И още много други работи знам, за които хабер очевидно  си нямаш и чиито технически подробности не ме интересуват.
Но най-лошото, което знам, е, че в момента за втори мандат вече ми е ректор госпожа - доброволна платена доносница на ДС, за която големите учени от време оно си скубеха косите, като се сетеха, че е станала ректор. Щото са й били преподаватели, а впоследствие и колеги божем.
И ръководи някогашното престижно висше училище с манталитета на стрина доносница от квартална първична партийна организация, подбрала си съответните като нея.
Щото нищо не се е променило ни на йота, само дето по-зле даже стана, колкото и да не е за вярване. А доносниците се умножиха, вече не по еднопартийна линия.
И други много още неща знам, че и документи имам, но не им е тук мястото да ги споделям.
И хайде по-кротко, моля пак. Нещата, уви, не се свеждат до технически подробности.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Да, съгласен съм със Св. София. Никакво разрешение не се чакаше от министерство, ами милиционерите от местното РПУ си подслушваха телефона на когото си искат и колкото си искат, само като отидеха в местната поща и кажеха на техника. Двама близки на баща ми бяха телеф. техници, а наша роднина работеше също в пощата. А баща ми, понеже знаеше това, пускаше по някой фалшив червен конец по телефона до баба ми и после тъпи, но с огромно самочувствие ченгета му подмятаха, че знаели едикаквоси, т.е. фалшивия червен конец.
Тия същите копои продължиха да служат по същия начин и на новите "демократични и уважаващи правата на човека" бандити след Десети.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2195
    • Профил
милиционерите от местното РПУ си подслушваха телефона на когото си искат и колкото си искат, само като отидеха в местната поща и кажеха на техника.
Именно.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Quote (selected)
Знаеш ли, колко обем работа е това и колко струва
Знам със сигурност "обема" на доносниците в тогавашните ВУЗ, и го знам не от случаен човек в тогавашното СВО.
Боя се, че само си мислиш, че знаеш обема на доносниците, също така и не случайният човек не може да знае.
Даже и всичките КОМДОСОВЕ не знаят.

 Знам със сигурност и "обема" на доносниците в кварталната им първична партийна организация и в кварталната им ОФ организация - милю с неясно образование, висше не, но преди да цъфне в тоя си пост - командирован в посолството ни в Китай. И доносите им знам. И още много други работи знам, за които хабер очевидно  си нямаш и чиито технически подробности не ме интересуват.
Става въпрос за фактологически подробности и едва ли духът на Нанка Серкеджиева се е имплантирал в теб. Ако си вярваш, че всичко знаеш бъди щастлива! :m1924:
 
Но най-лошото, което знам, е, че в момента за втори мандат вече ми е ректор госпожа - доброволна платена доносница на ДС, за която големите учени от време оно си скубеха косите, като се сетеха, че е станала ректор. Щото са й били преподаватели, а впоследствие и колеги божем.
И ръководи някогашното престижно висше училище с манталитета на стрина доносница от квартална първична партийна организация, подбрала си съответните като нея.
Щото нищо не се е променило ни на йота, само дето по-зле даже стана, колкото и да не е за вярване. А доносниците се умножиха, вече не по еднопартийна линия.
И други много още неща знам, че и документи имам, но не им е тук мястото да ги споделям.
И хайде по-кротко, моля пак. Нещата, уви, не се свеждат до технически подробности.
За разлика от теб споделям конкретни неща за анализ. Технически подробности не споделям, просто защото няма да ги разбреш, системата на оперативния отчет си е цяла наука, ще ти звучи double Dutch! Все пак си мисля, че тук споделяме реални неща, а не фолклор-измишльотини.  Все пак има разлика между being inside the system and outside looking in. Slow down you move too fast!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Да, съгласен съм със Св. София. Никакво разрешение не се чакаше от министерство, ами милиционерите от местното РПУ си подслушваха телефона на когото си искат и колкото си искат, само като отидеха в местната поща и кажеха на техника. Двама близки на баща ми бяха телеф. техници, а наша роднина работеше също в пощата. А баща ми, понеже знаеше това, пускаше по някой фалшив червен конец по телефона до баба ми и после тъпи, но с огромно самочувствие ченгета му подмятаха, че знаели едикаквоси, т.е. фалшивия червен конец.
Тия същите копои продължиха да служат по същия начин и на новите "демократични и уважаващи правата на човека" бандити след Десети.

Би ли споделил, за кое село/махала става въпрос?

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Не. Не бих.
За един малък град, който допреди "демокрацията" не беше толкова малък.
Да не би да мислиш, че жителите на някое село / махала са по-непълноценни от жителите на големите градове ?
« Последна редакция: Април 16, 2022, 13:07:04 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Спорите за различни неща.
Кептъна обяснява процедурта за важните неща, вие говорите как малкия квартален милЮционер можел да претакова ситемата за да разбере дали жена му изневерява.
Те и сега прескачат закона, нищо не се е променило.
Виж да подслушваш висш държавник, посланник или нещо от ранга е тромава ресурсоемка процедура.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Спорите за различни неща.
Кептъна обяснява процедурта за важните неща

Когато ти правят мизерии в продължение на години, а ти дори не знаеш защо, за теб нещата са мноо, много важни. Пък когато се окаже, че мизериите са били от обикновена българска завист, вече е гнусно.
Някой път ще ти разкажа за какво става въпрос.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Спорите за различни неща.
Кептъна обяснява процедурта за важните неща, вие говорите как малкия квартален милЮционер можел да претакова ситемата за да разбере дали жена му изневерява.
Те и сега прескачат закона, нищо не се е променило.
Виж да подслушваш висш държавник, посланник или нещо от ранга е тромава ресурсоемка процедура.
---
Процедурата е за разрешение е еднаква. В села/малки градчета рядко пребиваваха оперативно интересни лица. Дори там пощата даже да е в една сграда с телефонната централа бяха отделени. Реално погледнато само телефонният техник знае, къде на входната реглетата е закачен чифта на всеки телефонен абонат. Той би могъл при необходимост/профилактика, да се закачи със щетата си и да проконтролира канала. За да подслушва, би трябвало непрекъснато да стои там закачен и чака кога ще има разговор да го чуе. Да не говорим, че в този случай се влошава чуваемостта поради поралелното натоварване от щеката му ... местен фолклор as  usual!

"Виж да подслушваш висш държавник, посланник или нещо от ранга е тромава ресурсоемка процедура."

Това си е регламентирана дейност. Сещам се забавен епизод. Преди години (1973) новият министър Димитър Стоянов го въвеждат в дейността и посещава в тогавашното четвърто управление втори отдел - телефонния контрол (подслушването) и от обясненията разбира, че телефоните на всички бивши МВ Министри се контролират и попитал, "а аз като не съм вече министър" - отговор "и Вас другарю министър!"

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Днес правих "прелет наД печата" и се сетих за сайта 24may, от който ви предлагам един поостарял материал на проф. Здравко Райков
Quote (selected)
Хора безрасъдни, лишени от критично мислене, неспособни да обхващат ситуацията в нейната многообразност.  Образи, които не са в състояние да вникват и да правят необходимите изводи  от информацията, до която имат достъп. Лица с импулсивни действия, които са изключително податливи на различни внушения и при това са със силно развит негативизъм към  другите.
Това са само някои от характеристиките на тези, които психиатрите наричат „дебили“ (от лат. dēbilis  – слаб, немощен). Но терминът отдавна е напуснал специализираната медицинска литература и масово се използва за обозначаване на  образи, чието мислене и поведение е еталон за тъпота.
Украйна доказва: на власт на Запад и у нас са пълни дебили!
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
NFT звеното на Nexo издаде заем на стойност 1200 ETH срещу две редки NFT-та от колекцията Зомби Криптопънкове (Zombie Cryptopunks). Заемът, чиято стойност в щатски долари възлиза на приблизително $3,5 милиона, беше изпълнен чрез децентрализираната платформа Arcade, заедно с Meta4 като партньор за хеджиране на риска. Nexo добавя и NFT оценка и остойностяване от двете компании, за да развие своето портфолио с NFT от колекцията оценени чрез услугите на Arcade по поръчка. Този обезпечен от NFT заем е сред най-големите и най-значимите заеми, издадени досега в крипто пространството. Той подчертава потенциала на сътрудничеството между централизирани и децентрализирани платформи в една екосистема и агрегираното търсене на финансови инструменти от институционален клас в NFT пространството.
https://www.manager.bg/finansi/nexo-izdade-zaem-za-35-mln-obezpechen-s-nft
Преливане на пусто в празно обаче гарнирано с много ДЖИжитъл емотикони.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Партията на френския президент Еманюел Макрон "Република, напред!" сменя името си на "Възраждане" (на френски - Renaissance). Това е "народна партия, която има за цел да бъде отворена" към гражданите и към народните избраници "независимо откъде идват", заяви нейният председател Станислас Герини, цитиран от Франс прес.


https://www.manager.bg/politika/partiyata-na-makron-promenya-imeto-si-shche-se-kazva-vzrazhdane
Плагиати.
Да не видят нещо от Радев.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
на френски - Renaissance.
Я да видим?
Quote (selected)
Основните характеристики на културното развитие през Ренесанса са връщането към ценности и форми на гръцката и римската Античност
На първо време към начините на отопление, осветление и придвижване  ;)
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Трябват две пръчки, малко прахан и ако си на зор се получава. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Колко процента са тъмнозелените френски избиратели ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Шведски учени твърдят, че тежките трактори могат да увредят до една пета от почвата, използвана за отглеждане на селскостопански култури, съобщи Би Би Си.
...
„Уплътняването може да се случи в рамките на няколко секунди, но може да отнеме десетилетия, за да се възстанови тази почва“, каза той.
https://www.vesti.bg/lyubopitno/teuvrezhdat-pochvata-koiato-po-tezhkite-dinozavri-sa-opazili-6143445
Не ни стигат "английските  учени" сега ни налазиха и шведски такова.
ПрУфесУрчИтУ няма ли кой да го светне че тази земя поне веднъж годишно се оре, следователно разрохква и аерира?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2195
    • Профил
Макарончо коя точно част от античната култура и под каква форма смята да възражда, обявил ли е внятно?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Французите пак сбъркаха, но ще го разберат по-късно. Номера с дългата маса макаронът ще го помни дорде е жив. Безлично човече и без вкус при това. Хахо, казано по нашему.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Макарончо коя точно част от античната култура и под каква форма смята да възражда, обявил ли е внятно?
...вероятно педерастията, типична за античното гръцкото общество, издигана в култа, нихната...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2195
    • Профил
вероятно педерастията, типична за античното гръцкото общество, издигана в култа, нихната...
А също и неправилни русофили/путинисти/православни християни и друга неблагодарна и невъзприемчива към ойроценностите гад ще хвърлят на лъвовете по новопостроените с ойросредства стадиони за радост на тълпите.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
вероятно педерастията, типична за античното гръцкото общество, издигана в култа, нихната...
А също и неправилни русофили/путинисти/православни християни и друга неблагодарна и невъзприемчива към ойроценностите гад ще хвърлят на лъвовете по новопостроените с ойросредства стадиони за радост на тълпите.
Стадиони? А защо не колизеи, нови форуми, тинтири-минтири ... и понеже иде реч за Макрон, очаквам и революция в модата - тоги при мъжете (различен цвят съобразно джендъра), туники с различна дължина (според възрастта) за жените, никакви сутиени,бикини, слипове, боксерки  и кольготки - това са страстоубийки, не са нужни повече, мдааааа....
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Мдаа, модерните дрешки изкривяват формите и сриват либидото. Назад, към природата!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Цитат на: Zeitgeist в Май 18, 2022, 19:55:40

    Макарончо коя точно част от античната култура и под каква форма смята да възражда, обявил ли е внятно?

...вероятно педерастията, типична за античното гръцкото общество, издигана в култа, нихната...

Въх! И античното гръцко общество вече заклеймихме тъдява, дан'гей!!! :16:

А ако някой тук не разбира какво означава "дан'гей", може да ме пита на Лични, щото туй ми е любим диалектизъм /за жалост не помня вече от коя точно част на страната!/, чието обяснение тук би се оказало малце нелицеприятно ...  :)))

« Последна редакция: Май 19, 2022, 09:30:14 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: фелдкурат
педерастията, типична за античното гръцкото общество, издигана в култа

Що само античното ? Един представител на съвременното такова и сега заплашва с лопатка всички, които са против нея.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Половые контакты мужчин с мужчинами: Европу и США накрывает обезьянья оспа.
https://aftershock.news/?q=node/1110412
И с маймуни ли са се сношавали тия!? Падението на "евроценностите"!
Вие си ги избрахте!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Половые контакты мужчин с мужчинами: Европу и США накрывает обезьянья оспа.
https://aftershock.news/?q=node/1110412
И с маймуни ли са се сношавали тия!? Падението на "евроценностите"!
СПИН 2.0

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Сорос в Давос: Най-добрият и може би единствен начин да запазим нашата цивилизация е да победим Путин възможно най-скоро

Дементните старци на Америка, искат света да умре с тях, в ядрената зима на последната война, запалена от тях!

https://glasove.com/intervyuta/soros-v-davos-nay-dobriyat-i-mozhe-bi-edinstven-nachin-da-zapazim-nashata-tsivilizatsiya-e-da-pobedim-putin-vazmozhno-nay-skoro
Вие си ги избрахте!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Едно време наперените американци нямаха проблем да снесат двете ядрени яйца над Япония. Сега нещата са доста по-сложни. САЩ безспорно имат голям принос за напредъка, но вече въпросът е кой кого. Поне те така го поставят, мисля аз. И защо имат претенции те да решават световните проблеми? Санким най-умните. Едно ООН дирижирано от тях какво скопоса? Нищо. Нула. Пълна имитация на дейност. Маша. Да се сърдят на себе си сега. Светът много ги трая и понесе от тях.
....................................
За доброто на света, САЩ трябва да са под много строг контрол. Трудна работа, но трябва да се намери чалъм. Първо трябва да се разтурят техните организации "световни", демек дирижирани от тях. СБ, СЗО, МВФ и още много. Сталинка да си търси работа, или пък да взема пенцията дорде е време.
« Последна редакция: Май 25, 2022, 17:43:33 от dabedabe »

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Дементните старци на Америка, искат света да умре с тях, в ядрената зима на последната война, запалена от тях!
Не мисля, че искат да умират. По-скоро да останат само те и останалото - безгласни роби. Нещо като Солария от романите на Азимов.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
На 90+ знаят че са пътници за оня свят, и от злоба искат света да си отиде с тях! Те са мизантропи. Несъзнаваното е истинското ни аз, тука психиатри и психолози могат да се изкажат.
Вие си ги избрахте!


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Компанията Google бе принудена да пусне в платен отпуск инженера Блейк Лемоан, който работи по системата за изкуствен интелект LaMDA, след като твърди, че тя е започнала да проявява признаци на съзнание. Компанията заяви, че това не отговаря на истината.
https://glasove.com/tehnologii/sluzhitel-na-google-e-otstranen-ot-rabota-sled-tvardenie-che-izkustven-intelekt-ozhivyal

Имам лошо предчувствие за "изкуствения интелект", отварят вратите на ада!
Вие си ги избрахте!

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Компанията Google бе принудена да пусне в платен отпуск инженера Блейк Лемоан, който работи по системата за изкуствен интелект LaMDA, след като твърди, че тя е започнала да проявява признаци на съзнание. Компанията заяви, че това не отговаря на истината.
https://glasove.com/tehnologii/sluzhitel-na-google-e-otstranen-ot-rabota-sled-tvardenie-che-izkustven-intelekt-ozhivyal

Имам лошо предчувствие за "изкуствения интелект", отварят вратите на ада!
https://chitanka.info/text/5528-formulata-na-limfater

Препоръчвам. Разказ е. Чете се на един дъх.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Летище София започва проверка след сигнал за дискриминация на Наоми Кембъл
...
Според "Дейли Мейл", при пристигане на летището митничари са поискали да направят пълна проверка на багажа на 52-годишната Кембъл. Източник на таблоида твърди, че тя останала "много разстроена" от случилото се, като според нея причината да бъде проверена така подробно е заради цвета на кожата ѝ.
https://manager.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE/letiste-sofia-zapochva-proverka-sled-signal-za-diskriminacia-na-naomi-kembal
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Не само багажа. Трябва да се гледа съвестно на работата. Инак няма се оправим.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
вече писах за дефицитът на тампони и "дамски превръзки" в САЩ:

Цирк уродов. Путин оставил женщин и "менструирующих людей" в США без тампонов
Путин е виновен!  :crying_with_laughter-3302:
Вие си ги избрахте!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
вече писах за дефицитът на тампони и "дамски превръзки" в САЩ:

Цирк уродов. Путин оставил женщин и "менструирующих людей" в США без тампонов
Путин е виновен!  :crying_with_laughter-3302:
Не разбрах за тези "хора".
Освен с памперси ще оборудват флота и авиацията с тампони?

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
В "нецивилизования" свят менструират жените (фертилните - т.е. плодните на бълг. език),
а в "цивилизования" (т.е. евроатлантическите Педеристани) - "хората".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Бившата зелена икона Грета Тунберг се оказва руски агент според група шведски активисти.
Заради нея Европа се провалила с енергетиката.
Нямам думи. Взимат ли си редовно хапчетата?

Выявлен российский агент, устроивший энергетический кризис в Европе
Грете Тунберг надо дать медаль

https://www.mk.ru/social/2022/06/24/vyyavlen-rossiyskiy-agent-ustroivshiy-energeticheskiy-krizis-v-evrope.html


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Взимат ли си редовно хапчетата?
Взимат ги редовно, но не правилните хапчета, Америка я наркоманизира фарма мафията, повечето са на викодин, само богатите са на "бело".
Вие си ги избрахте!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Владимир Иванов, шефът на държавната борсова комисия, казва, че цената в момента е около 5,10 лв. за литър на едро. „Има под 5 лв., но е с по-ниско качество. Поевтиняването на суровото олио на борсата в Ротердам започва да влияе, колкото и на някои да не им се иска. Има възможности за спад, засега обаче цената на продукта е стабилна“, поясни той. Проверка на „Сега“ в големите супермаркети показва, че вече може да се намери олио и под 5 лв. за литър,
https://www.segabg.com/hot/category-economy/vnos-ukrayna-svalya-cenata-na-olioto
Нещо прословутата борса като коректив на пазара не работи.
Там цената е 5.10 наливно в цистерни, в магазина бутилирано, етикирано, с включени транспортни разходи и печалба за търговеца и производителя за опаковката под 5 лева.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
"Дойче веле" възобновява излъчването си на руски език
...
"Дойче веле" ще може да се хваща в Русия и Беларус на средни честоти. На същите честоти, съвместно с програмата на "Дойче веле", ще се излъчва и тази на "Радио Свобода".
https://manager.bg/%D1%81%D0%B2%D1%8F%D1%82/doiche-vele-vazobnovava-izlachvaneto-si-na-ruski-ezik
"средни честоти" - това ко беши?
А нещо емисии на морзова азбука? :)))
Добре че в Русия ги слушат че:
Quote (selected)
Турция блокира сайтовете на "Дойче веле" и "Гласът на Америка"
https://manager.bg/%D1%81%D0%B2%D1%8F%D1%82/turcia-blokira-saitovete-na-doiche-vele-i-glasat-na-amerika-
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
"Дойче веле" ще може да се хваща в Русия и Беларус на средни честоти. На същите честоти, съвместно с програмата на "Дойче веле", ще се излъчва и тази на "Радио Свобода".
https://manager.bg/%D1%81%D0%B2%D1%8F%D1%82/doiche-vele-vazobnovava-izlachvaneto-si-na-ruski-ezik
"средни честоти" - това ко беши?
А нещо емисии на морзова азбука? :)))
Добре че в Русия ги слушат че:

Е и ти пък.
Не помниш ли като цъкнеш ВЕФ-а и след това СВ, ДВ, 16, 25, 40 или 41 не помня, 60. Това КВ където слушахме Свободните гласове.
Само че доколкото зная СВ май са с най-малка дългобойност.
Ще ги слушат около полската граница.
Тайно. Да не им се смеят че нямат интернет.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
СВ са с голям обхват и ниско качество на пренос.
1000- 2000 км в зависимост от състоянието на йоносферата.
Вечер обхвата е по-голям, няма смущения от слънцето.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
СВ са с голям обхват и ниско качество на пренос.
1000- 2000 км в зависимост от състоянието на йоносферата.
Вечер обхвата е по-голям, няма смущения от слънцето.
---
 
Радиопредавания в обхвата на MW просто е шнапс идея на ЕС специалисти от сорта на
розовата Пинко дер Лайен.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
СВ са с голям обхват и ниско качество на пренос.
1000- 2000 км в зависимост от състоянието на йоносферата.
Вечер обхвата е по-голям, няма смущения от слънцето.
---
 
Радиопредавания в обхвата на MW просто е шнапс идея на ЕС специалисти от сорта на
розовата Пинко дер Лайен.

През деня приличен обхват до 350-400 км при равен терен, вечер малко по-добре. Качеството не подлежи на коментар, на за говор става, като за средата на миналия век-

AnonimusBG

  • Гост
СВ са с голям обхват и ниско качество на пренос.
1000- 2000 км в зависимост от състоянието на йоносферата.
Вечер обхвата е по-голям, няма смущения от слънцето.

Това съм го чувал за КВ.
Чувал съм го от познати които тогава бяха студенти в ВМЕИ - радиотехника.
Ставаше въпрос за някакво отражение в стратосферата май.
Но не споря. Може и де не съм запомнил правилно.
Въпреки че едва ли.

P.S. Сега като си спомня доста неща съм чул от разни хора тогава.
С които съм живял и общувал.
А те учеха различни неща.
ВМЕИ - Радиотехника, ПТСМС, ТЕ и ЯЕ, АДП, ТММ
ВМГИ - ППИ, сондьори, маркшайдери
ВЛТИ - парково строителство или нещо такова
ВИАС - строителство на жилищни сгради или нещо такова, но не архитектура
СУ - математика, физика
ВИИ - планиране, статистика, ОПОИИ

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
То честотната модулация не дава кой знае какви възможности, какво да говорим за амплитудната. Ама за "Изкарай Гано, гуеда!" става. Добрите говорители създават някаква илюзия за качество.
...................
Разпространение на радиовълните е малко мътна наука. А йоносферата касае КВ при епизодични връзки на големи разстояния.
« Последна редакция: Юли 02, 2022, 20:17:37 от dabedabe »