Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 11:05:33

Автор Тема: Украйна  (Прочетена 218423 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #120 -: Април 22, 2019, 13:33:30 »
Quote (selected)
Залагам до 1 (една!) стотинка суха пара, че няма да има някакви съществени промени в политиката спрямо Русия и Донбас.
Трябва да има промяна. Аз мисля че 404-ките гласуваха за Зеленски именно защото им писна от война и простотия.
Може да стане и по-зле, ще видим. Но облога е твърде висок, аз съм пас...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #121 -: Април 22, 2019, 15:25:37 »
В Кремле считают преждевременным говорить о поздравлении Зеленского
В Кремле считают преждевременным говорить о поздравлении Владимира Зеленского с победой на выборах президента Украины со стороны российского лидера Владимира Путина.
Об этом заявил пресс-секретарь главы государства Дмитрий Песков.
https://ru.rt.com/ddgm
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Казуса

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 31
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #122 -: Април 22, 2019, 21:34:38 »
Леки повеи за промяна... Дори и символно съдът спря принудителното преименуване на РПЦ в Украйна. Още няколко съдебни решения преди втория тур,които са против Порошенко (относно одържавяването на  "Приват банк" на Коломойски, пускането на Савченко на свобода) дават индиции за промяна.

Внимателно наблюдавам руските медии: Отразяват изборите в Украйна така, все едно почти става дума за Русия. Правя обосновано предположение, че Русия ще използва промяната, за да потърси развитие и положителни неща от новия президент. Със сигурност по неформалните канали вече се проучва почвата за диалог. Според мен Русия е готова да преговаря за автономен статус на ДНР и ЛНР категорично в рамките на Украйна и изграждане на нормални съседски отношения. А Киев има много основание да разгледа предложенията на Москва. Русия винаги ще бъде съсед, голям съсед, велик съсед и перманентната вражда не ще доведе Украйна до добър край.
Припомням, че преди да стане ясно, че Зеленски ще се кандидатира за президент, в Русия имаше кампания срещу филм, в който той беше главния герой (нещо като "Осем бързи срещи" се казваше  - романтична комедия), защото Зеленски даваше пари на доброволците в АТО.  Днес в Русия нищо не се чува затова.
От друга страна Русия току между двата тура обяви, че налага санкции на продажбата на нефтени продукти в Украйна, като ще се продава само по предварително разрешение. Казват, че 80% от нефтените продукти в Украйна са руски. Ако рязко спре крана за тези продукти, украинската икономика ще колапсира. И спирането може да стане много лесно: със спиране на разрешенията за внос-износ.
Залозите са направени. На ход е Зеленски. А от двете му страни са Сцила и Харибда. Защото САЩ няма да оставят без бой Украйна.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #123 -: Април 22, 2019, 21:42:58 »
Аз, както винаги, съм песимист (т.е. реалист).
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Украйна
« Отговор #124 -: Април 22, 2019, 23:19:35 »
"По делата им ще ги познаете"
Мисля че това чакат руснаците и тогава да решават какви ще ги вършат по-нататък.
Не зная какво му е в главата на Зеленски и какви ангажименти е поел и пред кого, но не му завиждам.
Дори и да иска да смени курса ще срещне огромна съпротива и доколко ще му стигнат топките не е ясно.
Друг е въпроса че вече започна бягството от кораба.

И за десерт резултатите на Порошенко в родната му Бесарабия.
Роден е и е израснал в Болград.

Если говорить о трех избирательных округах юга Одесской области, то здесь новый президент Украины набрал примерно одинаковое количество голосов.
Итак: 143-й округ (Измаильский, Ренийский и часть Болградского района) — Владимир Зеленский — 90,86% голосов. Это 70 899 человек. Петр Порошенко — 6,90%. Это 5 386 человек.
142-й округ (Арцизский, Саратский, Тарутинский районы, а также часть Болградского и Килийского районов) — Владимир Зеленский — 89,63% или 74 911 избирателей. Петр Порошенко — 8,40%, что составляет 7 023 человека.
141-й округ (город Белгород-Днестровский, Белгород-Днестровский, Татарбунарский районы, часть Килийского района) Владимир Зеленский — 89,78% — 73 820 человек. Петр Порошенко — 8% — 6 583 человека.

https://bessarabiainform.com/2019/04/vybory-prezidenta-ukrainy-kak-golosovala-bessarabiya/

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #125 -: Април 23, 2019, 08:23:08 »
А пък аз си мисля, че се върви към разделянето на Украйна на две (най-вероятно по Днепър). Вариантът всички в една държава вече е невъзможен (така хубаво са се цепнали, дори и като погледнеш изборните резултати). За Донбас пък да не говорим - те отдавна са в Русия и връщане назад няма да има. Някаква си там автономия отдавна е унищожена като възможност

Ето нещо забавно и съвсем не изключение

https://politikus.ru/events/118584-segodnya-ukraincy-snova-golosovali-za-putina.html :nuts:
« Последна редакция: Април 23, 2019, 08:49:16 от Асол »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #126 -: Април 23, 2019, 13:27:35 »
Циркът няма да свърши скоро...възможни развития - какви ли не..

С
Quote (selected)
ъдиите от Окръжния административен съд на Киев, които са взимали решението за денационализация на Приватбанк, са се обърнали към Генералната прокуратура и Държавното бюро за разследване с иск срещу действащия държавен глава Петро Поршенко, директора на Националната банка и министъра на правосъдието, обвинявайки ги в намеса и натиск, се съобщава във вторник на сайта на съда, предават ТАСС и Агенция "Фокус".

„Съдиите от колегията, взела решение по делото за национализация на Приватбанк, се обърнаха към председателя на Висшия съдебен съвет със заявление за намеса в тяхната дейност, както и към ръководството на Генералната прокуратура на Украйна и Държавното бюро за разследвания със заявление за извършено наказателно закононарушение, което подлежи на разглеждане в съответствие с изискванията на Наказателно-процесуалния кодекс на Украйна. Конкретно, съдиите искат да се започне досъдебно производство по отношение на държавния глава, министъра на правосъдието и председателя на НБУ чрез внасяне на съответните сведения в Единния регистър за досъдебни решения, в резултат от което виновните лица да бъдат привлечени към наказателна отговорност“, се казва в текста.

Както отбелязват съдиите, заявленията на „ръководството на държавата, коментирайки тяхното решение да признаят за незаконна национализацията на Приватбанк, правиха заявления, които са директна заплаха за съдебната система на Украйна и посегателство над нейната независимост и безпристрастие“.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #127 -: Април 23, 2019, 13:39:55 »
Quote (selected)
А пък аз си мисля, че се върви към разделянето на Украйна на две (най-вероятно по Днепър).
Напълно логична и естествена преграда, всичко интересно си е на изток.
За всеки случай да напълнят рекичката с крокодили и гърмящи змии. И картечни постове през 50 метра!
Малко ще им натегнат на и без това натегнатата икономика, ама ще се справят.
То пък техните си хора ако не могат да оправят - евем ти и империята!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #128 -: Април 23, 2019, 13:48:07 »
143-й округ (Измаильский, Ренийский и часть Болградского района) — Владимир Зеленский — 90,86% голосов. Это 70 899 человек. Петр Порошенко — 6,90%. Это 5 386 человек.
142-й округ (Арцизский, Саратский, Тарутинский районы, а также часть Болградского и Килийского районов) — Владимир Зеленский — 89,63% или 74 911 избирателей. Петр Порошенко — 8,40%, что составляет 7 023 человека.
141-й округ (город Белгород-Днестровский, Белгород-Днестровский, Татарбунарский районы, часть Килийского района) Владимир Зеленский — 89,78% — 73 820 человек. Петр Порошенко — 8% — 6 583 человека.[/i]

Ето ви нагледно доказателство за отношението на българите, живеещи в Украйна към фашизоидната сган, завзела Киев.
Дали официалните български власти ще се замислят по този въпрос?!?

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #129 -: Април 23, 2019, 13:48:57 »
А пък аз си мисля, че се върви към разделянето на Украйна на две (най-вероятно по Днепър). Вариантът всички в една държава вече е невъзможен (така хубаво са се цепнали, дори и като погледнеш изборните резултати). За Донбас пък да не говорим - те отдавна са в Русия и връщане назад няма да има. Някаква си там автономия отдавна е унищожена като възможност

Ето нещо забавно и съвсем не изключение

https://politikus.ru/events/118584-segodnya-ukraincy-snova-golosovali-za-putina.html :nuts:

То по тая логика да земе и Мала Британия да се цепне, като се отцепят Шотландия и Ирландия и останалите, де са пак наполовина, да турят Темза у средата и едните у лево, другите у Европа.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #130 -: Април 23, 2019, 13:51:27 »
То по тая логика да земе и Мала Британия да се цепне, като се отцепят Шотландия и Ирландия и останалите, де са пак наполовина, да турят Темза у средата и едните у лево, другите у Европа.

Едва ли можеш да измислиш друг примар, за който с такава сила да важи древната мъдрост: "Внимавай какво си пожелаваш!"

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #131 -: Април 23, 2019, 13:59:03 »
Че то проблемите им с ирландците вече започнаха по подобие на недалечното минало, пък Шотландия за една бройка не се изнесе. То, от последното още не се знае какво ще стане, щото Брекзит таквоз. И изобщо не мога да разбера сравнението с Великобритания, щото до съвсем в началото на 18 век Шотландия си е била отделно кралство, пък ОкраИната и сега не е държава :nuts:

Те, да видиш за кво става дума

Quote (selected)
Шотландия съществува като независима държава до 1 май 1707 г., когато Актът на обединението съединява Шотландия и Кралство Англия в Кралство Великобритания.

и да знайш, че никой не е правил референдум..работата си е баш кървава и гнусна :smokin:
« Последна редакция: Април 23, 2019, 14:02:06 от Асол »

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #132 -: Април 23, 2019, 14:10:57 »
Кат стана дума за граници, тоз ЕС и Британия - за мен, да ви кажа, тази врескотня за някаква твърда или не знам каква си граница между Британия и Ейре идва след сериозно смукане от пръстите. Едва ли не кльонове/телени огради под високо напрежение, ровове, минни полета, кучета, стрелба на месо без предупреждение и пр. щели били да бъдат необходими.

Мчи то има някакъв договор отпреди горе-долу 100 години за границата помежду Британия и Ейре (още преди пръкването на тоз ЕС) и не са възниквали проблеми, ся значи Вселенски Въпрос, Въпрос на Оцеляване и т.н...


Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #133 -: Април 23, 2019, 14:11:24 »
А пък аз си мисля, че се върви към разделянето на Украйна на две (най-вероятно по Днепър).
Руснаците може да сбъркат 1-2 буквички  :beer-405:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #134 -: Април 23, 2019, 14:22:43 »
То и при балтийските тигрета е станало вече много смешно - едни обвиняват други, че предават европейската чета. Както можеше да се предположи първа кляка Естония. Сигурно, щото естонците вървят с бързи стъпки към малцинство.  :nuts:

Да не си мислите, че тез работи са пилотните новини в ЕС....неееее, нищо подобно...не, че ги няма, ама ги смитат така, щото ентелегентите ноо яки свободолюбци и потребители на инфо да не им обърнат внимание

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #135 -: Април 23, 2019, 14:34:27 »
А пък аз си мисля, че се върви към разделянето на Украйна на две (най-вероятно по Днепър).
Руснаците може да сбъркат 1-2 буквички  :beer-405:
Кои бре?
По Днестър си е добре...
Дунав? Ем повече букквички, ем ич не им трябва.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #136 -: Април 23, 2019, 14:39:54 »
Изобщо евроатлантите се пообъркаха много - решиха, че им е позволено да цепят СССР, осигуриха си наркоанклав насред Сърбия, като пропуснаха да си спомнят, че цялата Европа е пълна със сепаратисти, където и да я барнат. И като се започна тя...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #137 -: Април 23, 2019, 14:56:46 »
не бяха евроатлантите, а щатците. а на тях мисленето никога не им е липсвало.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #138 -: Април 23, 2019, 15:16:59 »
А пък аз си мисля, че се върви към разделянето на Украйна на две (най-вероятно по Днепър).
Руснаците може да сбъркат 1-2 буквички  :beer-405:
Кои бре?
По Днестър си е добре...
Дунав? Ем повече букквички, ем ич не им трябва.
Да, за Днестър говоря.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #139 -: Април 23, 2019, 19:20:26 »
Меркель и Зеленский провели телефонный разговор
Канцлер ФРГ Ангела Меркель провела телефонный разговор с победившим на президентских выборах на Украине Владимиром Зеленским. Она подчеркнула, что Берлин продолжит помогать Киеву на пути реформ.
https://ru.rt.com/ddr1
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Казуса

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 31
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #140 -: Април 23, 2019, 20:39:03 »
Не, не! Днепър е твърде първосигнален подход.
Полтава и Сумы не е ясно от кои са. От друга страна Одеса и Николаев са си башка руски.
Колеги, да оставим засега фантазиите за разделяна на Украйна. Тя има да извърви дълъг път, докато се докара до състоянието на днешна Белгия.
По-интересна разломна линия се наблюдава между централна Украйна и Галиция (Лвов) - галичани са разочаровани, че останалите украинци не оценяват европейскостта им и са унижили символа им на майданната идеология на последните избори. Това би било добре - така галичани се настройват срещу всички останали, в това число и централна Украйна.
Черешката на тортата е Закарпатието с неговия глас за Зеленски като на Донбас - закарпатчани са точно под меките части на западенците  и сега със сигурност ще си спечелят още коси погледи на кръв, че са "сепари"  ;D
« Последна редакция: Април 23, 2019, 20:42:42 от Казуса »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #141 -: Април 23, 2019, 20:45:04 »
Quote (selected)
Не, не! Днепър е твърде първосигнален подход.
Но достатъчен. На първо време.
Втората Световна им е свършило работа - а от тук, а от там, град след град...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #142 -: Април 23, 2019, 20:54:37 »
ВСВ не е края на приключението.
Покраището винаги е било неуправляемо, от казаци поданици не стават.
Сталин праща там Жуков като пълномощен представител, но и той не успява да въдвори ред въпреки драконовските мерки. Относително спокойствие настъпва при Хрушчов в изостаналата степ се наливат много съюзни ресурси.
Заводи за военна продукция, Одеса лицето на СССР, портал към Черно, и Средиземнно море. След краха на съюза урките бързо деградират до нивата от преди колективизацията. "Инвестициите" от запад са с отрицателен знак.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #143 -: Април 23, 2019, 21:03:51 »
Столтенберг пригласил Зеленского в штаб НАТО

«Только что поговорил с избранным президентом Украины Владимиром Зеленским. Я поздравил его с победой и пригласил в ближайшее время посетить штаб-квартиру НАТО. Альянс продолжит оказывать политическую и практическую поддержку Украине», — написал Столтенберг в Twitter.
https://ru.rt.com/ddro
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #144 -: Април 23, 2019, 21:22:56 »
След краха на съюза урките бързо деградират до нивата от преди колективизацията
Точно като нас  :icon_idea:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #145 -: Април 23, 2019, 21:25:03 »
След краха на съюза урките бързо деградират до нивата от преди колективизацията
Точно като нас  :icon_idea:
Обаче ние бяхме първи. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #146 -: Април 24, 2019, 17:28:38 »
МИД Украины призвал жителей Донбасса не принимать гражданство России
Министр иностранных дел Украины Павел Климкин после решения России упростить порядок получения российского гражданства для жителей самопровозглашённых ДНР и ЛНР призвал украинцев его не принимать.
«Призываю украинских граждан на оккупированных Россией территориях не принимать российские паспорта. Россия лишила вас настоящего, а теперь посягает на ваше будущее», — написал он в Twitter.
https://ru.rt.com/ddxi

Киев обратился в ООН из-за решения России по гражданству для Донбасса
Украина обратилась в Совет Безопасности ООН из-за решения России упростить получение гражданства жителями Донбасса. Об этом заявил постпред Украины при ООН Владимир Ельченко.
https://ru.rt.com/ddy7
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #147 -: Април 24, 2019, 19:21:20 »
В команде Зеленского оценили решение России по гражданству для ДНР и ЛНР
«Этот указ не приближает нас к решению основной задачи — прекращению огня», — указано в заявлении.

В команде Зеленского также выразили мнение, что Россия якобы «ведёт против Украины войну». При этом там отметили, что Киев будет делать всё возможное для того, чтобы обеспечить права своих граждан, «которые вынуждены находиться на оккупированных территориях».

«Украина также рассчитывает на поддержку международного сообщества... на усиление дипломатического и санкционного давления на Россию», — заключили представители избранного президента.
https://ru.rt.com/ddz6
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #148 -: Април 24, 2019, 21:19:56 »
Украина запросила экстренное заседание СБ ООН
Украина запросила экстренное заседание Совета Безопасности ООН из-за решения России упростить получение гражданства жителями самопровозглашённых ДНР и ЛНР.
https://ru.rt.com/ddzw
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11064
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #149 -: Април 24, 2019, 21:21:07 »
Quote (selected)
По неговите думи украинският президент почти не употребява алкохол.
Ей тва окончателно ме отврати от този дебил!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #150 -: Април 24, 2019, 21:23:46 »
"Който пие, зло не мисли!"
Малко се пие и те ти 404.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #151 -: Април 24, 2019, 21:28:49 »
"Който пие, зло не мисли!"
Малко се пие и те ти 404.
Тия ли не пият?! Леле, ние сме девици бе бате!
В АТО-то що народ се изпотрепа, за радост на опълченците не е истина.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #152 -: Април 24, 2019, 21:32:17 »
"Който пие, зло не мисли!"
Малко се пие и те ти 404.
Тия ли не пият?! Леле, ние сме девици бе бате!
В АТО-то що народ се изпотрепа, за радост на опълченците не е истина.
Аз отдавна го говоря.
Оставете пиенето на професионалистите.
Не правете това у дома. :beer-405:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #153 -: Април 24, 2019, 21:35:33 »
Quote (selected)
Не правете това у дома. :beer-405:
Правим си го, и ич не ни пука, само че нямаме калашници.
Най-много някоя чаша да счупим.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #154 -: Април 24, 2019, 21:39:34 »
Quote (selected)
Не правете това у дома. :beer-405:
Правим си го, и ич не ни пука, само че нямаме калашници.
Най-много някоя чаша да счупим.
То за това нямаме калашници в гардеробите.
Всеки специализира в определена област.
Манерка с 40 градуса или пълнител с 30 патрона. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11064
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #155 -: Април 24, 2019, 21:51:18 »
Quote (selected)
Леле, ние сме девици бе бате!
А н'дей!
На водката, може и да са, но нататък ич ги няма!
Тия са по спринтовите дисциплини, да си ги хващал някога на средни или дълги дистанции?
Завират се под масата след първата трета от дистанцията.
Колкото до посошока на 200 и там не е ясно кой ше успее да си отиде ф къщи на собствен ход.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #156 -: Април 24, 2019, 22:06:36 »
Quote (selected)
А н'дей!
На водката, може и да са, но нататък ич ги няма!
Тия са по спринтовите дисциплини, да си ги хващал някога на средни или дълги дистанции?
Виждал съм ги. Само да ти кажа че дисциплината беше - барман, от всичкото на горния рафт по стограмка, пет бутилки шампанско и две водка.
Компания 5-6 човека, двама от човеците дами.
Тва в наше село, ремонтираха ни Манастира. :)
Известен е още и като храм-паметник Шипка.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #157 -: Април 24, 2019, 22:17:28 »
Заседание СБ ООН по ситуации с гражданством для ДНР и ЛНР назначено на 25 апреля
«Заседание Совбеза ООН созвано по требованию Украины и состоится в четверг в 15:00 по Нью-Йорку (22:00 мск. — RT)», — цитирует его «Укринформ».
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #158 -: Април 25, 2019, 13:42:18 »
В ЕС прокомментировали решение России по гражданству для ДНР и ЛНР
В Европейском союзе прокомментировали решение России упросить выдачу российских паспортов жителям Донбасса. В объединении считают, что подобный шаг «является посягательством на суверенитет Украины».

«Сроки принятия такого решения сразу после президентских выборов на Украине, которые продемонстрировали приверженность Киева демократии и верховенству закона, свидетельствуют о намерении России ещё больше дестабилизировать Украину и обострить конфликт», — говорится в сообщении.
https://ru.rt.com/de58

И наште се запритесниха, че Донбас ще е руски без да се движат дивизиите.
micky харесва това.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Украйна
« Отговор #159 -: Април 25, 2019, 14:22:08 »
« Последна редакция: Април 25, 2019, 15:26:27 от фелдкурат Ото Катц »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #160 -: Април 25, 2019, 15:33:59 »
СМИ узнали содержание «военной доктрины» Зеленского
Украинское издание «Новое время» сообщило, что в его распоряжении оказалась «военная доктрина» избранного президента Владимира Зеленского. Журналистам её якобы передал советник Зеленского по вопросам безопасности и обороны Иван Апаршин.

«Мы обеспечим объединённое руководство силами обороны в соответствии с принципами и стандартами, принятыми государствами — членами НАТО», — говорится в тексте.

Согласно документу, противостоять «противнику» будет «профессиональная, добровольная и мотивированная армия, взаимосовместимая с армиями стран НАТО».

При распределении финансового ресурса также планируется ввести стандарты Североатлантического альянса. Так, 50% будет идти на содержание вооружённых сил, 30% — на перевооружение, а остальная часть — на подготовку.

Из текста следует, что военнослужащие получат современное высокотехнологичное оружие, в приоритете — средства разведки, ПВО, связь, РЭБ.
https://ru.rt.com/de69

С което темата е изчерпана...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #161 -: Април 25, 2019, 17:54:55 »
В ДНР назвали жизненной необходимостью решение Москвы по паспортам
Глава МИД самопровозглашённой ДНР Наталья Никонорова заявила, что решение об упрощении получения российских паспортов для жителей Донбасса — это жизненная необходимость в текущих условиях.

«Это важнейший, долгожданный для всего населения ДНР шаг, демонстрирующий столь необходимую для нас поддержку и заботу со стороны России», — приводит РИА Новости её слова.

Она отметила, что «при таком откровенно враждебном отношении со стороны Украины принятая президентом Российской Федерации мера — это объективно существующая в сегодняшних реалиях жизненная необходимость».
https://ru.rt.com/de7o
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #162 -: Април 26, 2019, 13:21:47 »
Вчерашният (25.04) СовБез, Небензя ги разнася като бръмбар сламка:
https://www.youtube.com/watch?v=pC_Wtw_pX48

Цялото дракане, за който му се слуша и има нерви:
https://www.youtube.com/watch?v=tissOLptIT4
« Последна редакция: Април 26, 2019, 14:35:39 от micky »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #163 -: Април 26, 2019, 14:18:41 »
В Раде предложили раздавать украинские паспорта в центре Москвы
Депутат Верховной рады Евгений Рыбчинский в ходе пленарного заседания выступил с предложением раздавать украинские паспорта в центре Москвы в ответ на решение России об упрощении процедуры выдачи паспортов жителям самопровозглашённых ДНР и ЛНР.
https://ru.rt.com/debf
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #164 -: Април 27, 2019, 00:06:36 »
Глава самопровозглашённой Луганской народной республики Леонид Пасечник в интервью RT прокомментировал решение России начать выдавать жителям отдельных регионов Донецкой и Луганской областей Украины паспорта по упрощённой схеме.
«Я лукавить не буду, я знал немножечко заранее... о том, что подобный указ будет... В республике праздничное настроение. Это то долгожданное, выстраданное нами решение, к которому все жители республики шли пять лет... Все наши граждане имеют возможность получить паспорт гражданина Российской Федерации... Поэтому, честно, ликование, радость», — отметил глава региона.

По словам Пасечника, народ республики «очень-очень доволен».
https://ru.rt.com/dejl

Глава самопровозглашённой Луганской народной республики Леонид Пасечник в интервью RT рассказал, как в регионе будут отмечать пять лет со дня образования ЛНР.
«Запланировано очень много мероприятий на 12-е число (мая. — RT)... Праздник есть праздник, всё-таки это пятилетие, это первый наш юбилейный рубеж. Мы хотим его отпраздновать, провести широкие массовые мероприятия... С салютами, с песнями... Все эти мероприятия, конечно же, будут организованы», — уточнил он.
https://ru.rt.com/dejo

«Мы ждали этого пять лет»: жители Луганска о получении российских паспортов
https://www.youtube.com/watch?v=7RjgQpPbiRA
« Последна редакция: Април 27, 2019, 00:32:05 от micky »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #165 -: Април 27, 2019, 00:19:33 »
Мдааа.
Би трябвало бандеровците сериозно да се замислят, преди да стрелят срещу руски граждани. Еле па от тежки оръжия.
Тва освен казус бели си дава възможност на руснаците да ги изтрият от лицето на земята със всички достъпни им средства. При това съвсем по международно приетото право.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #166 -: Април 27, 2019, 20:48:15 »
Готовы ли жители ЛНР отказаться от паспорта Украины взамен на российский? - опрос
https://www.youtube.com/watch?v=SspwhaL1Kmg
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #167 -: Април 27, 2019, 21:38:23 »
В Раде предложили раздавать украинские паспорта в центре Москвы
Депутат Верховной рады Евгений Рыбчинский в ходе пленарного заседания выступил с предложением раздавать украинские паспорта в центре Москвы в ответ на решение России об упрощении процедуры выдачи паспортов жителям самопровозглашённых ДНР и ЛНР.
https://ru.rt.com/debf

Ами да пробват. Таман ще се види какво е търсенето  :m1731:
the lamers club honourable member …

AnonimusBG

  • Гост
Re: Украйна
« Отговор #168 -: Април 27, 2019, 21:47:10 »
Русия опростява предоставянето на руско гражданство за всички украинци
Руският президент Владимир Путин заяви, че Москва обмисля възможността за предоставяне на руско гражданство по опростен начин, не само за жителите на определени области на Донбас, но и за гражданите на цяла Украйна, предава TACC.


http://epicenter.bg/article/Rusiya-oprostyava-predostavyaneto-na-rusko-grazhdanstvo-za-vsichki-ukraintsi/181287/7/0

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #169 -: Април 27, 2019, 21:51:19 »
Още не Анонимус, но анонсира идеята. За обсъждане ли, что ли...
Което все пак си е шах с пешката, Владимирович много ги обича тия странни ходове. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Украйна
« Отговор #170 -: Април 27, 2019, 22:02:20 »
Мики пише, че обмисля.
Но общо взето съм съгласен.
Шах, шах и две пешки метър.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #171 -: Април 28, 2019, 12:46:33 »
В ДНР сообщили о десяти случаях обстрела со стороны ВСУ за сутки

Отмечается, что украинские военные выпустили по территории республики 18 мин калибром 120 мм, а также использовали гранатомёты и стрелковое оружие.
https://ru.rt.com/devv

Понеже оттатък заспорили какво бил казал Зеленски, да пусна една сводка.
А барем нощеска укрошебеците можеше и да не пуцат, но...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #172 -: Април 28, 2019, 18:48:01 »
[18+] Защитникам Донбасса: «Моя ладонь превратилась в кулак»
https://www.youtube.com/watch?v=p8RZkCpS1QA
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #173 -: Април 29, 2019, 00:50:22 »
Цялата ще си я вземат! Или почти цялата...
Там някъде е драмата.
Вика Цыганова - Пожелание Обаме
https://www.youtube.com/watch?v=nQpUZf2M_20
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #174 -: Април 29, 2019, 13:57:18 »
В Новошахтинске начал работу центр выдачи паспортов России жителям ЛНР
https://ru.rt.com/df6i

micky одобрява това. :smokin:
Машината е на път да се задвижи. И някак да приключи с тая гангрена без да се движат дивизиите.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Украйна
« Отговор #175 -: Април 30, 2019, 22:29:47 »
Малко интрига.
Кадиров не е от любимите ми персони но.....

Зеленский неудачно пошутил над Кадыровым. От него требуют извинений
Украинский шоумен Владимир Зеленский показал в эфире своей юмористической программы видео с президентом Чечни, которое многие пользователи считают неэтичным

https://www.depo.ua/rus/svit/zelenskiy-pokazav-video-s-plachushchim-kadyrovym-stal-samoy-06102014090400

Зеленский обратился к Кадырову: Я приношу извинения
Ранее шоумен заявлял, что он прокомментировал в эфире видео с Кадыровым, не просмотрев сам ролик.

https://www.depo.ua/rus/life/zelenskiy-obratilsya-k-kadyrovu-ya-prinoshu-izvineniya-08102014223800

Какво да се прави човекът няма опит. Какви ли ще ги върши по-нататък?
Ясно е че няма хора около него, които да му подсказват какво може и какво не може в голямата политика..

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #176 -: Април 30, 2019, 22:40:35 »
Quote (selected)
Ясно е че няма хора около него, които да му подсказват какво може и какво не може в голямата политика..
За нямането - едва ли няма. И вероятно са командировани от другата страна на локвата.
Но ако толкоз пък няма - ами да отива в Донецк и да се разбере с народа. Друго и да не, поне да спрат да стрелят като ненормални.
Което със сигурност ще се хареса на руснаците и за нула време ще си пооправят отношенията.
Ама това в кръга на шегата разбира се...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #177 -: Април 30, 2019, 22:41:42 »
И някак да приключи с тая гангрена без да се движат дивизиите.
Няма да стане без дивизиите. Но и без бунт на малорусите срещу галичаните няма да стане.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #178 -: Април 30, 2019, 22:59:22 »
Quote (selected)
Но и без бунт на малорусите срещу галичаните няма да стане.
Ми той си вървеше. До Минск...
Дебальцево беше военен шедьовър, с години ще се изучава из академиите.
Но после някой, някак ги спря. Или те повярваха че ще стане без бой - не знам.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Украйна
« Отговор #179 -: Май 03, 2019, 17:04:46 »
Международный трибунал по делу задержанных в России украинских моряков, как ожидается, пройдёт 10 мая в Гамбурге, заявила заместитель министра иностранных дел Украины Елена Зеркаль.

«Последовательный отказ России участвовать в слушаниях не уменьшает легитимности дела об освобождении наших моряков, и слушания состоятся, как запланировано, — 10 мая 2019 в Гамбурге», — написала она в Facebook.
https://ru.rt.com/dg3u

Я тут чот не понял...
404, в кооперация с ЕС също ще съди славните мореплаватели?!  :nuts:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!