Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 18:30:52

Автор Тема: "Граждани срещу кражбите на деца" скочи срещу стратегията за детето  (Прочетена 77753 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8776
  • Fuck the EU
    • Профил
Разбира се, държавните бухалки в условията на бесовщината на неолиберализма, са в ръцете на хората с пари!

Порочен кръг.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Проблемът, всъщност измамата е, че критериите за "проблемно дете" и "в интерес на детето" не са абсолютни, а относителни, аз и вие можем да имаме свои, традиционни,  но са без правно значение, в сила са критериите на "доставчика на социални услуги" - замаскиран произвол на частните печалбари.

Ще е катастрофа, както катастрофира частното здравеопазване у нас, след реформата на Иван Костов и Илко Семерджиев.

Какво да кажем и за частните съдебни изпълнители?! Всичко, което стане частно и е без обществен контрол, е катастрофа.

"Свои, традиционни, но са без правно значение", а? Но пък ... абсолютни, предполагам, а? Или пък, все пак, относителни? Кой си ти точно, кои са твоите, традиционните? Интересно е да се знае. Щото се сещам за едни, дето обрязват момичетата - понеже "свои, традиционни". Други обрязват момченцата. Също "свои, традиционни". Трети използват телесни наказания, до членовредителство. Щото и те със "свои, традиционни". За четвърти е нормално да си женят дъщерите по на 12 години. Да, именно - и те със "свои, традиционни".

Обществен контрол? Че кой те е спрял! Заеми се. Лоши енджиота? Направи си едно хубаво, като за теб, със "свои, традиционни", пък контролирай. Но, да ти вметна - това е работа, работи се. Не е като да се пустослови по форуми и в кварталните кафенета, на кръг с други "сърдити старчета".

Като е катастрофа частното здравеопазване, ти в държавната, в общинската или в частната болница отиваш да те лекуват? Как избираш? По табелата? По собствеността? По условията? По лекаря? Или по "свои, традиционни" критерии някакви? И, да, имаш избор. Кеф ти баба знахарка, кеф ти муска от ходжата, кеф ти дядо поп, да ти чете за здраве - все "свои, традиционни".

Катастрофа? Катастрофа е всичко, основано на глупост, предразсъдък и престъпна самонадеяност. Е, те това е катастрофа.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
"Свои, традиционни, но са без правно значение", а? Но пък ... абсолютни, предполагам, а? Или пък, все пак, относителни? Кой си ти точно, кои са твоите, традиционните? Интересно е да се знае. Щото се сещам за едни, дето обрязват момичетата - понеже "свои, традиционни". Други обрязват момченцата. Също "свои, традиционни". Трети използват телесни наказания, до членовредителство. Щото и те със "свои, традиционни". За четвърти е нормално да си женят дъщерите по на 12 години. Да, именно - и те със "свои, традиционни".
Мдаа, и това с момиченцата и обрязването е често в България? Из Европата? Да не споменаваме, че в един прекрасен ден Германия се опита да спре обрязването на момченцата - имам някакви спомени, че еврейската диаспора вдигна шум до бога, своя или не - вече не помня, и законодателството тихично си умря. Телесните наказания с членовредителство нещо не си спомням да са традиционни за България също, поне в последните десетилетия, щото там хан Крум нещо беше законодателствал по въпроса, та традиция сигурно е имало.
За щерките по на 12 години - някой да има статистика как беше при върлия соц, на края му?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Телесните наказания с членовредителство нещо не си спомням да са традиционни за България също, поне в последните десетилетия, щото там хан Крум нещо беше законодателствал по въпроса, та традиция сигурно е имало.
За щерките по на 12 години - някой да има статистика как беше при върлия соц, на края му?

Членовредителни наказания е имало навсякъде по света. Включително в 1-та и 2-та българска държава. Славянската еклога е пълна с такива наказания.
Щерките в България едно време също са били задомявани много млади. Но никога преди природата да ги направи годни за това. Някои по-рано, някои по-късно. На 14-15-16 години вече са въртели къщи. Според лигавите, вечно загрижени за всичко противоестествено либерали, жената до 35-40 години все още не е съзряла (особено психически) да има семейство

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Банши, забелязвам, че през главите ви с Лилето протича обща мисла. Как си поделихте един мозък?
Медецинско чодо?!1! Немисла!1!11
къш!
:b0205:

Тук ставало все по-весело, а аз си мислех вече да се оттеглям.

Коле, супер си!!! Так держать!  

И Нор-чо и Буратино!!! :b0302:
Джидже, увлякла си се от отношението си към жените участнички тук
и се хилиш, и радваш безпросветно, на глупостта на този мъж, който кълне децата на съфорумците
знаеш,че нямам милост към подобни персони
внимавай и ти, Джидже, на тънкия лед си ...
  :t2654:

Няма какво да внимавам. Тъй като още снощи изразих експлицитно отношението си към "ДАМИТЕ" в сий форум.

Въпреки и на 3 чаши rose ZINFANDEL, California, ама така ми беше малко по-лесно. :D
in vino veritas, дето е рекъл народът!  :beer-405:

Щото не обичам да бъда груба нито с мъжете, нито с жените!!! 

офтопик - забелязал съм, че нищо не радва жижи така както некой от другия пол да се държи грубо с друга присъстваща дама.

ели бъркам?
ЕЛИ БЪРКАШ!!!  :loser:

Щото фсичко зависи единствено от присъстващите ДАМИ!

Ако например Асол и Светицата присъстваха тук, нещата щяха да стоят по друг начин. 

P.S. Буратино и Нор-чо са ми приятелчета още откакто стъпих в сий форум.

А снощи към колекцията добавих и Коле!!!  :0007:
« Последна редакция: Декември 31, 2019, 16:44:29 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Според лигавите, вечно загрижени за всичко противоестествено либерали, жената до 35-40 години все още не е съзряла (особено психически) да има семейство

Bullshit!!!

Либералите да си гледат либерастията, а медиците – медицината!

Защото, доколкото си спомням от баща си /R.I.P./, най-добре е една жена да не ражда по-късно от 30-32-годишна възраст.

Защото има опасност от усложнения – както за плода, така и за майката ...  :nuts:
« Последна редакция: Януари 01, 2020, 17:25:33 от Джиджи »

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8776
  • Fuck the EU
    • Профил
Фирмине, чети, разбери какво казва човекът срещу теб, па тогава реагирай, казвам че критериите на ония честни частници, които ще изземват деца срещу парична премия, са също субективни, както нашите, само че законът ще подкрепя само тях.

Посочи ми къде са формулирани тия критерии, кое е добро и кое не, за едно дете? Ако една майка в момента е безработна, вместо да се подпомогне, ѝ се взима детето и се дава на приемно семейство, срещу много повече пари...

Но нали целта е световен комунизъм, без традиционно семейство...
Вие си ги избрахте!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
А снощи към колекцията добавих и Коле!!!  :0007:
предполагам те привлече с клетвата си към децата на съфорумник
на мен това ми прилича на патология, но ти си знаеш
имаше и друг подобен тук, беше споменал дъщерята на един от пишещите
патолгия също!
не е ли възможно да си определите някакви лични граници, а?
да не прекалявате по този отвратителен начин?
но, всеки на ума си шета, това можеш,това правиш, "имплицитно" видите ли :image008:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
най-добре една жена да не ражда по-късно от 30-32-годишна възраст.

Защото има опасност от усложнения – както за плода, така и за майката
очаквам да бъдат посочени и поименно жените,които могат да раждат :image008:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23691
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Защото има опасност от усложнения – както за плода, така и за майката ...  :nuts:

Което е целта знаеш ли колко "специалисти" се хранят на тази ясла от проблемите на болните. Това си е БВП. Освен това на един етап ще дава възможност за контрол на популацията. Първо ги свикваш да се размножават на 40 години - повечето минават на инвитро а там ти си бог и решаваш кой може и кой не може.

Quote (selected)
Посочи ми къде са формулирани тия критерии, кое е добро и кое не, за едно дете?

Преди посочвах този проблем.Веднъж прокаран закона към него се залепя тълкувателен нормативен документ.
Сега и да ни покажат най-добрият вариант нищо не значи.
Таблицата с "прегрешенията" - критерии се допълва и променя от чиновници без да влиза в НС. По някое време може да е окаже че децата с дядовци членували в БСП са в системен риск и подлежат на някой "мероприятия". Тогава какво ще правим Фирмин?




ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Телесните наказания с членовредителство нещо не си спомням да са традиционни за България също, поне в последните десетилетия, щото там хан Крум нещо беше законодателствал по въпроса, та традиция сигурно е имало.
За щерките по на 12 години - някой да има статистика как беше при върлия соц, на края му?

Членовредителни наказания е имало навсякъде по света. Включително в 1-та и 2-та българска държава. Славянската еклога е пълна с такива наказания.
Щерките в България едно време също са били задомявани много млади. Но никога преди природата да ги направи годни за това. Някои по-рано, някои по-късно. На 14-15-16 години вече са въртели къщи. Според лигавите, вечно загрижени за всичко противоестествено либерали, жената до 35-40 години все още не е съзряла (особено психически) да има семейство
жените са готови да имат семейство, когато законът е определил, всичко друго са произволни вариации

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Фирмине, чети, разбери какво казва човекът срещу теб, па тогава реагирай, казвам че критериите на ония честни частници, които ще изземват деца срещу парична премия, са също субективни, както нашите, само че законът ще подкрепя само тях.

Посочи ми къде са формулирани тия критерии, кое е добро и кое не, за едно дете? Ако една майка в момента е безработна, вместо да се подпомогне, ѝ се взима детето и се дава на приемно семейство, срещу много повече пари...

Но нали целта е световен комунизъм, без традиционно семейство...

Това са такива басни, че просто е унизително да се коментират. Я да ми покажеш къде и кога е взето дете от безработна майка, за да се "даде" на приемно семейство "срещу много повече пари". Споменатите "честни частници" са много далеч от това да решават каквото и да е по отношение на настаняването на деца. Има си органи за тази работа, държавни. Общински, също. И най-паче - съдебни, съд, когато ползването на услугата е задължително. А то е, което се опитваш да дадеш като пример, комай. Целта на българската държава отдавна не е "световний комунизъм", а пък да унищожи традиционното семейство - никога не е и била.

И отново, за пореден път, уви, съм принуден да задам баналния тук въпрос - абе, ти прочете ли закона, който така убедено громиш? И що пък само ти да си ...

Я, бе, ентусиастите, бранителите на деца и семейства, громители на джендърите по света и у нас, на наглите чиновници и безчестните доставчици на социални услуги, я си вдигнете ръчиците, да ви преброя, колко от вас са чели и четат закона, този и свързаните с него други, да не ги изброявам, че се отегчавате?  >:(

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23691
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
жените са готови да имат семейство, когато законът е определил, всичко друго са произволни вариации

Лили в съседната тема чепкат гравитацията.
Не са се сетили да предложат законодателно решение. :bouncy-1054:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
жените са готови да имат семейство, когато законът е определил, всичко друго са произволни вариации

Точно така! А законът е определил, че жените могат да правят доброволен сех на 14 години и да се женят на 16 (с разрешение). Следователно всякакви лакърдии, че били още деца и т.н. са произволни вариации.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Нету Ататюрка за вас :D, да ви поцивилизова малко насилствено, обръсне половинметровите мустаци, дръпне чалмите и шареното фередже на емотикончета на Джиджи.

И като знаем, че някога Ататюрк някога се вдъхновил от българите какви са еманципирани европейци и решил да ги направи и турците такива...
« Последна редакция: Декември 31, 2019, 17:59:07 от Banshee »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Лили, да им подарим виртуално за Нова Година лигавата "Чучулига" - 1922 на Решат Нури за четене, да видим какво ще стане?  :ive_got_it-1379:
« Последна редакция: Декември 31, 2019, 18:01:13 от Banshee »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23691
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
И като знаем, че някога Ататюрк някога се вдъхновил от българите какви са еманципирани и решил да ги направи и турците такива...

Една българка - Димитрина Ковачева.

https://www.mila.bg/article/7529148

Друг важен момент е :

Quote (selected)
Мустафа ни най-малко не е враг на алкохола.

Та така.
Когато религията пречи на алкохола, спираш религията.
Всичко друго е от либерастите! :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Телесните наказания с членовредителство нещо не си спомням да са традиционни за България също, поне в последните десетилетия, щото там хан Крум нещо беше законодателствал по въпроса, та традиция сигурно е имало.
За щерките по на 12 години - някой да има статистика как беше при върлия соц, на края му?

Членовредителни наказания е имало навсякъде по света. Включително в 1-та и 2-та българска държава. Славянската еклога е пълна с такива наказания.
Щерките в България едно време също са били задомявани много млади. Но никога преди природата да ги направи годни за това. Някои по-рано, някои по-късно. На 14-15-16 години вече са въртели къщи. Според лигавите, вечно загрижени за всичко противоестествено либерали, жената до 35-40 години все още не е съзряла (особено психически) да има семейство

Тъй ами! Как друго! На 14-15-16 - без образование, без професия, икономически и всякак зависима от мъжа. Мечта! Домашна слугиня, секс робиня и разплодно добиче за тъй нужната на патриархалното стопанство работна ръка. В почивката - на къра, я със сърпа, я с мотиката. Тя върти къщата, пък булгар-юнакът - върти нея.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Quote (selected)
най-добре една жена да не ражда по-късно от 30-32-годишна възраст.

Защото има опасност от усложнения – както за плода, така и за майката
очаквам да бъдат посочени и поименно жените,които могат да раждат :image008:
Ами всички, ама първо да помислят. После да се прегледат. Като забременеят, особено ако има случаи на проблемна генетика в родата, да пуснат едно малко тестче - в някои еврейски общности препоръчителните тестове са дор до 35 известни на науката тежки проблеми, които могат да се установят точно с амниоцентеза.
Някаква умна компания наскоро беше предложила на работещите за нея жени, които още нямат деца, да вземат да си замразят някоя и друга яйцеклетка за сметка на компанията, та като си направят кариерата, тогава да се размножават инвитрово, да речем в късните си петдесет (предполагам!). Аз съм в началните си петдесет, даже вече не съвсем началните, и мисълта сега да се юрна да раждам ме изкарва от релси. Не че имам проблем, който би ми попречил, но освен да го родиш това дете, трябва да го сложиш на крака, да тичаш с него в парка, да ходиш на училищни фестивали и походи, да пишеш домашни, да печеш курабийки. А с възрастта желанието за такива ескапади не се увеличава, поне при мен.
Второто ми отроче е родено малко след границата, определена от бащата на Джиджи, и мисля, че той е бил основателно умен мъж.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23691
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
На 14-15-16 - без образование, без професия, икономически и всякак зависима от мъжа.

Друго си е на 25 с няколко кубика силикон, 20 литрова туба хиалурон, диплома за "виШУ" желателно по "психология" ( да не се бърка с психиатрия, последните са пациенти не лекари ). АбЦелютно независими. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Второто ми отроче е родено малко след границата, определена от бащата на Джиджи, и мисля, че той е бил основателно умен мъж.

1. ф началото на миналия век са биле умни
2. ма тя нищо не е прифанала от него  :nuts:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Тъй ами! Как друго! На 14-15-16 - без образование, без професия, икономически и всякак зависима от мъжа. Мечта! Домашна слугиня, секс робиня и разплодно добиче за тъй нужната на патриархалното стопанство работна ръка. В почивката - на къра, я със сърпа, я с мотиката. Тя върти къщата, пък булгар-юнакът - върти нея.
Да, кръгът от професии за жените в края на 19 и началото на 20 век е направо акъловземаем! Девойчето може да се изучи я за програмистка, я за счетоводителка, я за докторка, особено в по-малките села! И като се почне една икономическа независимост - еша си няма!
Дайте да не си говорим глупости, а?! Образование след трети клас - основно в града, до гимназия в добрия случай, единични женски курсове след това. "Машинописка" е направо неприлична дума доста дълго. Спомнете си Зара в "Тютюн", тя предлага на бащата на Мария да му стане секретарка, докато Борис Морев има секретар, както повечето индустриалци. Единичните случаи на лекарки и учителки само потвърждават основните тенденции.
Пък това за "Домашна слугиня, секс робиня и разплодно добиче " откъде е добито, не ми се мисли.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Аз съм в началните си петдесет, даже вече не съвсем началните, и мисълта сега да се юрна да раждам ме изкарва от релси. Не че имам проблем, който би ми попречил, но освен да го родиш това дете, трябва да го сложиш на крака, да тичаш с него в парка, да ходиш на училищни фестивали и походи, да пишеш домашни, да печеш курабийки.

преди да го родиш, трябва да го износиш. за помотаването природата се е погрижила - рисковете за синдром на даун скачат в пъти:
Quote (selected)
Вероятността за раждане на бебе със синдром на Даун е приблизително 1 на 365 на 35-годишна възраст, но се увеличава до 1 на 100 на 40 и 1 на 40 на 45-годишна възраст. Резултатите от друго важно проучване, извършено чрез наблюдения на 4,9 милиона раждания от University of California, Davis, и приключило през 2010 г., потвърждават, че рискът от аутизъм при детето зависи от възрастта на майката, като нараства с увеличаването й. Лекарите смятат, че като цяло рискът от генетични заболявания и малформации на плода се повишава при майки над 35 год. и бащи над 42 год.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
желателно по "психология"

Пиарките също вървят като топъл хляб. Пък ако е и държавна служителка - берекет вересим! Сега чета, че пак са им напълнили гушите на тахтабите с коледни бонуси за непосилния им, рушветчийски труд.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Тъй ами! Как друго! На 14-15-16 - без образование, без професия, икономически и всякак зависима от мъжа. Мечта! Домашна слугиня, секс робиня и разплодно добиче за тъй нужната на патриархалното стопанство работна ръка. В почивката - на къра, я със сърпа, я с мотиката. Тя върти къщата, пък булгар-юнакът - върти нея.
Да, кръгът от професии за жените в края на 19 и началото на 20 век е направо акъловземаем! Девойчето може да се изучи я за програмистка, я за счетоводителка, я за докторка, особено в по-малките села! И като се почне една икономическа независимост - еша си няма!
Дайте да не си говорим глупости, а?! Образование след трети клас - основно в града, до гимназия в добрия случай, единични женски курсове след това. "Машинописка" е направо неприлична дума доста дълго. Спомнете си Зара в "Тютюн", тя предлага на бащата на Мария да му стане секретарка, докато Борис Морев има секретар, както повечето индустриалци. Единичните случаи на лекарки и учителки само потвърждават основните тенденции.
Пък това за "Домашна слугиня, секс робиня и разплодно добиче " откъде е добито, не ми се мисли.

а може да си спомним и за една мария:
Quote (selected)
единствената жена носителка на Нобелова награда в две различни области на науката[1] – физика и химия. Тя е и първата жена преподавателка в Сорбоната.
...
През 1891 г., на 24-годишна възраст, следва по-голямата си сестра Бронислава, за да учи точни науки в Париж, където получава всички висши образователни степени и води научна работа. Тя споделя Нобеловата награда за физика от 1903 г. със съпруга си Пиер Кюри и с физика Анри Бекерел. Печели Нобелова награда за химия през 1911 година. Освен нейния съпруг Пиер Кюри, носители на Нобелова награда са също дъщеря ѝ Ирен Жолио-Кюри и зет ѝ Фредерик Жолио-Кюри. През 1995 г. става първата жена, положена в Пантеона заедно с мъжа си за собствените ѝ заслуги.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Пък това за "Домашна слугиня, секс робиня и разплодно добиче " откъде е добито

От либерал-песоглавците. Те са толкова загрижени за вас, направо са трогателни.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Цитат на: Джиджи
Буратино и Нор-чо са ми приятелчета още откакто стъпих в сий форум.
А снощи към колекцията добавих и Коле!!!  :0007:
:bouquet-1089:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23691
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Цитат на: Джиджи
Буратино и Нор-чо са ми приятелчета още откакто стъпих в сий форум.
А снощи към колекцията добавих и Коле!!!  :0007:
:bouquet-1089:

Джиджи цветя и бонбони не пие.
Пробвай с това:


« Последна редакция: Декември 31, 2019, 20:10:48 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Цитат на: Lillian
жените са готови да имат семейство, когато законът е определил

Жените са готови да имат семейство, когато биологията им го позволи.
 :t10502:
« Последна редакция: Декември 31, 2019, 20:35:47 от Ной »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23691
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Турете червената точка в ъгъла.
Да не загубим детската аудитория.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Жените са готови да имат семейство, когато биологията им го позволи.

Шиити и сунити харесват това  :smokin:


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23691
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Жените са готови да имат семейство, когато биологията им го позволи.

Шиити и сунити харесват това  :smokin:

И някой пакистански анклави в европско.
"Културни особености".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23691
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Що ли се драпаме под темата за гражданите?
Някой портокалци да вземат да минат първо ниво, че с козички не бива.
После може и друго.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Цитат на: SgtTroy
Цитат на: Nor1
Жените са готови да имат семейство, когато биологията им го позволи.
Шиити и сунити харесват това  :smokin:

Затова западноевропците ще изчезнат, а Европа ще стане халифат.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
а може да си спомним и за една мария:
Quote (selected)
единствената жена носителка на Нобелова награда в две различни области на науката[1] – физика и химия. Тя е и първата жена преподавателка в Сорбоната.
...
И си прав. Спомни си лишенията, през които минава Мария Кюри, стола, който слага върху юргана си, защото "тежко" дава усещане за "топло", поддръжката на сестра й, която е акушерка, национализма й даже, който я държи организирана и амбициозна в Париж
И ние имаме някоя и друга учителка, и ние имаме Мара Белчева, и ние имаме д-р Марена Колушева - но това са изключения, съпруги или деца в богати семейства, а не всичките малки селянчета, които родителите пращат слугинчета по градовете. Следосвобожденска България няма аристокрация, която да си праща щерките по чужбините, с редки изключения като двете Каравелови да речем. И пак те се "полират" в задграничните колежи и училище за да са чудесни съпруги и майки, а не професионалистки и кариерни дами.

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8776
  • Fuck the EU
    • Профил
Значи, според някои колеги - прогресисти, има и срамни и престижни работи?!

 Брей, ти да видиш! Срамно е жена да е на къра, до печката... а най-срамно е да прави секс с мъжа си, да  ражда деца, вместо да прави кариера!  :shocked-1341:
Вие си ги избрахте!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
в първия ден на новата година си позволявам да отправя молба:
може ли агресията да намалее, да се спазва някаква мярка, всеки от нас да помни ,че отсреща има живо човешко същество
и най-вече - семействата и децата ни да не стават обект на тази агресия
вярвам,че сме тук, защото искаме да пишем за неща ,които са ни важни
ако на някого са му важни само лични битки, не е това мястото!
благодаря на всички за разбирането!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23691
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
и най-вече - семействата и децата ни да не стават обект на тази агресия

Разумно предложение, подкрепям!
Щом не пипат нашите а чуждите може!  :animated-smileys-stargate-015
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
мчи то тука пълно със семейни, многодетни и многовнучни
яйце да фърлиш, се ше падне на семейството на некой, дето от грижи по тва семейство не излиза от форума :nuts:


Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
да не обсъждаме кой е семеен, кой не, това не е наша работа, съдбата не към всеки е добра
всеки има различни причини да е тук, всеки има право на това, един от желание да пише, друг от самота, от скука, от амбиция, всичко е ок
проблем е само необяснимата злост и агресия

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Аз съм за всеки да си пише каквото иска, нищо да не се трие и замита под стълбите, за да се вижда на кого колко му е акълът.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Понякога глупостите са по-полезни, да те убедят в обратното, отколкото умните писания.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
с редки изключения като двете Каравелови да речем.
За кои две Каравелови става въпрос – Лора и Виола ли? Те са от поколението на Елисавета Багряна и Дора Габе, Яна Язова, Иванка Ботева. Лора даже е била мис България на 1906 г..
Да почнем от майките им, от предосвобожденска България: 
•   Венета Ботева -‎1847 г.
•   Райна Попгеоргиева от Пангюрище,  известна като Райна Княгиня - родена 1856 г – учителка по времето на Априлското въстание, след Освобождението учила акушерство в Москва и успяла да издейства построяването на Майчин дом в София – сегашния Национален център по трансфузионна хематология. 
•   Мария Иванова Пулиева Горанова -1851 от Карлово, на която Ботев е посветил Ней - следвала е в пражката консерватория оперно пеене,  на издръжка на меценатите Евлоги и Христо Георгиеви. Сестра и Елисавета също е учила с нея.
•   Султана Рачо Петрова 1869 - получава образованието си в Кралския френски колеж в Букурещ.
•   Лидия Шишманова 1866 - получава висшето си образование във Филологическия факултет на Женевския университет - писателка, журналистка, театрален и музикален критик, преводачка. Е, тя не е българка, а рускиня, украинка, но е жена на професор Иван Шишманов.

Списъкът е скромен, защото не е пълен и защото е само на най-известните, останали в  историята. Но може да бъде продължен. И не е вярно, че всички са били от заможни семейства, някои, като Екатерина Каравелова са сирачета, отличавали се с дарби в ученето и подпомогнати от уникалната обществена организация, които са си били изработили българите тогава - за стипендии за образование на такива деца.

И сега некви амиши-сунити тука ни убеждават, че либерастите ни замайвали нещо, за да си зарежем чиниите в миялната машина.   :image008:
« Последна редакция: Януари 01, 2020, 15:27:54 от Banshee »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
А снощи към колекцията добавих и Коле!!!
предполагам те привлече с клетвата си към децата на съфорумник
на мен това ми прилича на патология, но ти си знаеш
имаше и друг подобен тук, беше споменал дъщерята на един от пишещите
патолгия също!
не е ли възможно да си определите някакви лични граници, а?
да не прекалявате по този отвратителен начин?
:b0756:

А на теб, КОЙ ти е позволил да си присвояваш ТУК ролята на МОРАЛЕН СТОЖЕР?!

Първо, защото такава длъжностна характеристика в "Керпеден" няма; и

Второ, защото изобщо нямаш силички за това!

Но най-вече защото тук освен Банши-то, нямаш никакви поддръжници.

Като изключим естествено и чать-пать Сержанта, ама и той го прави по съвсем други подбуди.  :b0201:

Веднъж видя сама, че се провали. А вторият провал ще бъде направо сгромолясване!!!

И ще се подиграваш с казаното от баща ми – лекар-професор?! :crazy-1358:

Quote (selected)
най-добре една жена да не ражда по-късно от 30-32-годишна възраст.

Защото има опасност от усложнения – както за плода, така и за майката
очаквам да бъдат посочени и поименно жените, които могат да раждат

Е, те туй вече няма как да ти го позволя!!! :animated-smileys-stargate-015 :animated-smileys-stargate-015 :animated-smileys-stargate-015

« Последна редакция: Януари 01, 2020, 19:58:22 от Джиджи »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Дами,

не разваляйте хубавия бой със скандали, моля :m1708:
the lamers club honourable member …

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Quote (selected)
с редки изключения като двете Каравелови да речем.
За кои две Каравелови става въпрос – Лора и Виола ли? Те са от поколението на Елисавета Багряна и Дора Габе, Яна Язова, Иванка Ботева. Лора даже е била мис България на 1906 г..
Да почнем от майките им, от предосвобожденска България: 
•   Венета Ботева -‎1847 г.
•   Райна Попгеоргиева от Пангюрище,  известна като Райна Княгиня - родена 1856 г – учителка по времето на Априлското въстание, след Освобождението учила акушерство в Москва и успяла да издейства построяването на Майчин дом в София – сегашния Национален център по трансфузионна хематология. 
•   Мария Иванова Пулиева Горанова -1851 от Карлово, на която Ботев е посветил Ней - следвала е в пражката консерватория оперно пеене,  на издръжка на меценатите Евлоги и Христо Георгиеви. Сестра и Елисавета също е учила с нея.
•   Султана Рачо Петрова 1869 - получава образованието си в Кралския френски колеж в Букурещ.
•   Лидия Шишманова 1866 - получава висшето си образование във Филологическия факултет на Женевския университет - писателка, журналистка, театрален и музикален критик, преводачка. Е, тя не е българка, а рускиня, украинка, но е жена на професор Иван Шишманов.

Списъкът е скромен, защото не е пълен и защото е само на най-известните, останали в  историята. Но може да бъде продължен. И не е вярно, че всички са били от заможни семейства, някои, като Екатерина Каравелова са сирачета, отличавали се с дарби в ученето и подпомогнати от уникалната обществена организация, които са си били изработили българите тогава - за стипендии за образование на такива деца.

И сега некви амиши-сунити тука ни убеждават, че либерастите ни замайвали нещо, за да си зарежем чиниите в миялната машина.   :image008:
Банши, наливаш вода в моята мелница! Става въпрос за единични случаи - и като погледнеш, всичките са женени с деца, което предполага поне някакъв секс със съпрузите им. Две шепи учителки не могат да бъдат пример за всички млади жени - спомни си описанието на друга една Султана, която не вярва, че даскалицата може да точи баница! Хем Султана не е най-назадничавата в Преспа.
Да не стане недоразумение - българките не са по-изостанали от европейските си посестрими, просто се движат в синхрон с тях. Затова и всякакви повици, че повсеместното образование и професионално реализиране на нашите прабаби е било факт, са просто позоваване на личното и изключителното, нежели на реалността. Бабите вече са друго поколение, при други начални условия - индустриализация, разпадане на патриархалното село и прочия.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
И ще се подиграваш с казаното от баща ми – лекар-професор?! :crazy-1358:
в никакъв случай, имам предвид само ограниченията, които се опитвате да наложите като социална норма
ако си го схванала като обида, моля да бъда извинена
и... съветът ми е да не се държиш като мажоретка на футболен мач, правиш глупости, подкрепяш простотии
к'вато си, такава,  аз те харесвам :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Quote (selected)
И ще се подиграваш с казаното от баща ми – лекар-професор?! :crazy-1358:

уау, и на lisana баща ѝ беше лекар-професор, както беше споделяла.

бе не може да не се познавате с нея, толко общи неща имате  :nuts:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
Банши, наливаш вода в моята мелница! Става въпрос за единични случаи - и като погледнеш, всичките са женени с деца, което предполага поне някакъв секс със съпрузите им. Две шепи учителки не могат да бъдат пример за всички млади жени - спомни си описанието на друга една Султана, която не вярва, че даскалицата може да точи баница!
аз не схващам какъв е спорът
да не би да твърдите,че нравите от края на 19-ти век е възможно и трябва да бъдат валидни в момента?
не е това, нали? иначе ме отчайвате :image008:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
И ще се подиграваш с казаното от баща ми – лекар-професор?! :crazy-1358:
в никакъв случай, имам предвид само ограниченията, които се опитвате да наложите като социална норма

Никой не се опитва да налага тук никви ограничения, а най-малко като социална норма.

Просто споделям разсъжденията на един лекар – дали е бил баща ми или не, няма абсолютно никакво значение ...

А май вий – от СОЦИАЛНИЯ ПОЛ, дето се опитват да ни го наложат вече цели две години, започвате съвсем мажоретно да го прехвърляте върху каквото ви падне ...

 :b0230:


Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
аз не схващам какъв е спорът
да не би да твърдите,че нравите от края на 19-ти век е възможно и трябва да бъдат валидни в момента?
не е това, нали? иначе ме отчайвате :image008:
Ние май даже и не спорим - всичко започна от твърдението, че прабабите по на 16-17 вече са въртели къщи и са имали семейства. Което също не е много точно, защото те са били част от по-голямо семейство, едва ли съвсем самостоятелни към тази си възраст - все някоя свекърва е давала акъл, но нейсе. На тази идея скочи Фирмин и рече, че това била мечтата на мъжа - жена без образование, без професия, слугиня и секс робиня, що била използвана от мъжа си за разплод за нужната за селското стопанство ръка. На що му рекох, че образователната и професионалната реализация на българката от това поколение извън селскостопанския образ на обществото е крайно нереалистична в масовизацията си, инак изключения има, както е посочила и Банши.
Различните епохи слагат различен печат на дамския пол - или по-точно при дамския пол се вижда по-ясно. На примера на собственото ми семейство - единият ми прадядо изучва двамата си сина в университета, а за четирите си щерки първо купува по една нива недалеч от градския център на Пловдив да си построят къщи (зестра му се викало), след това едната от тях става университетски професор, две завършват акушерство, една се доучва до докторка. Самият прадядо едва завършва трети клас в селското школо, щото работи на къра. Професорката по-късно ще подари автентичната му селска носия, барабар с носените цървули на Етнографския музей в Пловдив, където мога да отида да си ги гледам до ден днешен. Аз нямам една леля без висше образование, някои имат и по повече, за чичо ми се подразбира.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Банши, наливаш вода в моята мелница! Става въпрос за единични случаи - и като погледнеш, всичките са женени с деца, което предполага поне някакъв секс със съпрузите им. Две шепи учителки не могат да бъдат пример за всички млади жени - спомни си описанието на друга една Султана, която не вярва, че даскалицата може да точи баница!

 :bigok: Това за секса със съпрузите не виждам тук някой прогресист да го забранява, както твърди Максимус, че правели. По-скоро възразяват да е задължителен за всички момиченца, навършили някаква възраст. 
Посочвам тези примери за по-ясна представа откога датират "изключенията" срещу които се съпротивляват традиционалите.
А Султана не ти ли се виждаше ужасна, как затри собствената си дъщеря си заради тъпите си предразсъдъци? 

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
И ще се подиграваш с казаното от баща ми – лекар-професор?!

уау, и на lisana баща ѝ беше лекар-професор, както беше споделяла.

А ти, с тая lisana дан'би да си спал и не можеш да я забравиш, та все я повтаряш?! 
 :b0230:
И извинявай за въпроса, де, щото не е редно ... :t1811:
« Последна редакция: Януари 01, 2020, 19:30:35 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
да не би да твърдите,че нравите от края на 19-ти век е възможно и трябва да бъдат валидни в момента?
не е това, нали? иначе ме отчайвате


Първо, въпросните нрави битуват до началото на 20 век. Такава е била традицията в българското общество. Вие много обичате трацицийте, нали? Щото традиций не са само баници с късметчета и сурвакане.
Второ, въпросът беше не до нрави, а до тов, че срещу природата не могат да вървят никакви либерални лигавщини. Нашите предци не са били варвари, които женят "деца". Те са женели напълно съзрели и способни индивиди.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
аз не схващам какъв е спорът
да не би да твърдите,че нравите от края на 19-ти век е възможно и трябва да бъдат валидни в момента?
не е това, нали? иначе ме отчайвате :image008:
Ние май даже и не спорим - всичко започна от твърдението, че прабабите по на 16-17 вече са въртели къщи и са имали семейства. Което също не е много точно, защото те са били част от по-голямо семейство, едва ли съвсем самостоятелни към тази си възраст - все някоя свекърва е давала акъл ...

Онзи ден попаднах съвсем случайно на един "исторически" филм, но изгледах и двете серии, щото ми стана интересно.  :D

Най-вече заради репликата на млада жена, станала известна в Близкия Изток като изкусна акушерка, която, като я питаха откъде има тези умения, рече:

Ами ние живеехме на едно място много жени. И все имаше некоя бременна. :b0205:
« Последна редакция: Януари 01, 2020, 19:42:11 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
уау, и на lisana баща ѝ беше лекар-професор, както беше споделяла.

тя имаше ядове с некъв плевенски имот, ако си спомням правилно. следователно няма как да е джиджи с имоти в балчишкия регион.

и с някаква наредба за заклетите преводачи.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
аз не схващам какъв е спорът
да не би да твърдите,че нравите от края на 19-ти век е възможно и трябва да бъдат валидни в момента?
не е това, нали? иначе ме отчайвате :image008:

да бе, я да си представим джендъри в 19 век :bigok:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
:bigok: Това за секса със съпрузите не виждам тук някой прогресист да го забранява, както твърди Максимус, че правели. По-скоро възразяват да е задължителен за всички момиченца, навършили някаква възраст. 
Посочвам тези примери за по-ясна представа откога датират "изключенията" срещу които се съпротивляват традиционалите.
А Султана не ти ли се виждаше ужасна, как затри собствената си дъщеря си заради тъпите си предразсъдъци?
А, как задължителен, само за женените! Което и ни води към примера на Султана. Верно ми се виждаше ужасна. После ми се виждаше трагична - как "общественото мнение" може да накара една майка да рискува - и да загуби - живота на дъщеря си заради извънбрачен секс. Който секс би могъл да се "узакони" без много труд, макар и с малко донатъманяване на едни дати.
После се сещам за "там и тогава" - как лелята на баща ми се оженила "на книга" (чети разписали се в гражданското), но родителите й не я пуснали при мъжа й докато те не се венчали (вече тайно, защото църквата била остракирана към това време). Не след няколко дни - след няколко месеца! И това не е 19 век, а след средата на двайсти! В центъра на Пловдив, не в Преспа, дето всеки знаел всичко за всички!
Зарежи лелята на баща ми, аз мога от първа ръка да ти кажа какво някои лели казват на децата на разведени родители през осемдесетте години на същия 20 век! Дето вика майка ми, то сега не е голяма работа, а тогава в развода ти участва цялата рода!
Така че Султана продължава да ми изглежда едновременно ужасна и трагична. И никаква Истанбулска конвенция няма да я промени, Катерина пак ще си умре при същите обстоятелства - дали от на туркинята отровата, дали от друго.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
уау, и на lisana баща ѝ беше лекар-професор, както беше споделяла.

тя имаше ядове с некъв плевенски имот, ако си спомням правилно. следователно няма как да е джиджи с имоти в балчишкия регион.
:rolly-1063:

Кви имоти, бе, Онци! Скромно "студио" на брега на морето ...

За да чувам нощем прибоя ...  :0008: :0005:
« Последна редакция: Януари 01, 2020, 19:52:38 от Джиджи »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Второ, въпросът беше не до нрави, а до тов, че срещу природата не могат да вървят никакви либерални лигавщини. Нашите предци не са били варвари, които женят "деца". Те са женели напълно съзрели и способни индивиди.

Не ги ли обичахте консерваторите традицийте?  :nuts: Иначе аз нямам нищо против традициите, харесвам ги, но традициите са символични. И освен това, "съзрелите и способни индивиди" отдавна не са навити други да им нареждат какво да правят - кога и за кого да се женят и кога и дали да раждат. Имат право на избор, ако това наричаш "либерални лигавщини".
Ма и за секса на джендърите се отнася, не виждам защо неджендър трябва толко да се вълнува зад плета какво правели там?