Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 24, 2024, 11:47:42

Автор Тема: Империята отвръща на удара, или Сорос срещу Фейсбук  (Прочетена 8186 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
"Facebook се оказа замесен в четвъртък в нов скандал след като "Ню Йорк Таймс" обвини първата социална мрежа в света, че е оркестрирала смазваща кампания срещу своите злодеи, включително и милиардера филантроп Джордж Сорос.

През нощта Facebook се защити от обвиненията в организиране на подобна кампания, за да отклони вниманието от катастрофалното си управление на случая на намеса на Русия в президентските избори през 2016 г., чрез платформата с 2,27 милиарда потребители.

Фондацията "Отворено общество" на Джордж Сорос не повярва на обясненията и публикува злъчно отворено писмо, в което настоява Facebook да започне независимо разследване, за да изясни този случай.

В дълго изложение, базирано на десетки анонимни източници, "Ню Йорк Таймс" обобщи в сряда вечерта многобройните скандали и спорове, които нарушиха имиджа на мрежата, основана през 2004 г. от Марк Зукърбърг.

Статията не прави разтърсващи откровения нито за случая Cambridge Analytica (споделяне на поверителни данни без знанието на потребителите), нито за кампанията за дезинформиране на руските тролове. Тези два скандала дълготрайно подкопават доверието в безплатната социална мрежа, която превръща в планината от пари виртуалния живот, поверен й от нейните потребители."

Още можете да прочетете тук, гугъл преводачът от френски е относително добър!
Предполагам, вече го има из мрежата на английски, че и други езици.
Значи, Марк Фейсбуков се е опънал. Да му се ненадява човек! Дано устиска!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7418
    • Профил
"Гугъл" срещу "Епъл" срещу "Майкрософт" срещу "Фейсбук" срещу Сорос ... и т.н. ... В тоя филм добри герои няма.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
В тоя филм добри герои няма.
Съгласна съм, само дето да не са ТОЛКОВА кофти, вече и на това кандисвам. Прозорец на Овертон, хамбарна врата на Овертон ли, вече не помня какво беше.

Пешо

  • Гост
Пропуснал съм кампанията на ФБ срещу Сорош, макар че почти всеки ден надниквам там. Удобно средство за клюкарска комуникация, нерядко попадам и на интересни неща, но всеки път, когато се развихри някаква 'кампания', си викам - memento, ФБ е всъщност гласът на 80-те процента.

А че Сорош ще отвърне - ами, естествено. Някой да не би да очаква да си посипе главата с пепел ?