Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 29, 2024, 17:34:17

Автор Тема: Нови тарифи по Гражданска Отговорност???  (Прочетена 10978 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Днес срещам стар приятел, беше доста ошмулен. Причината, както ми я обясни - отива да сключи ГО за малка кола - Рено Клио, под 100 к.с. и му съобщават числото 270 лв!
Преди дни се бяха заканили, че ще вдигнат мизата, ама чак пък толкова? Още по неприятно бях изненадан, че до сега приятелят е плащал по около 140 лв. Или се е объркал човека или са ни треснали вече според предписанието, че не им трябваме повече от 4 млн. , а не мре тази гмеж бе! Какво ли не изпитаха връз нея - все още е около и над 2 млн.
Дали някой има повече прясно инфо?
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Нови тарифи по Гражданска Отговорност???
« Отговор #1 -: Октомври 10, 2018, 18:42:05 »
Днес срещам стар приятел, беше доста ошмулен. Причината, както ми я обясни - отива да сключи ГО за малка кола - Рено Клио, под 100 к.с. и му съобщават числото 270 лв!
Преди дни се бяха заканили, че ще вдигнат мизата, ама чак пък толкова? Още по неприятно бях изненадан, че до сега приятелят е плащал по около 140 лв. Или се е объркал човека или са ни треснали вече според предписанието, че не им трябваме повече от 4 млн. , а не мре тази гмеж бе! Какво ли не изпитаха връз нея - все още е около и над 2 млн.
Дали някой има повече прясно инфо?
днешно инфо от sdi
за кола до 1800 кубика средна го 265 лева
застраховката е на кубици, на конски сили е данъка

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Нови тарифи по Гражданска Отговорност???
« Отговор #2 -: Октомври 10, 2018, 18:54:37 »
Охоо, значи вече са я вдигнали, м.г. за 2000 сантиметърчета платих под 200 лв. в Армеец!
ДЕПМ!
п.с. тук началника сърди ли се като пишем абревиатури?
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Нови тарифи по Гражданска Отговорност???
« Отговор #3 -: Октомври 10, 2018, 19:02:00 »
п.с. тук началника сърди ли се като пишем абревиатури?

Ами ще видим.

Може и да ти се размине като за първи път 8)
the lamers club honourable member …

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Нови тарифи по Гражданска Отговорност???
« Отговор #4 -: Октомври 10, 2018, 19:03:39 »
ей тва застрахователите държат да са на сериозни печалби, преди 4-5 години плащах 160-170лв за 2000 кубика, и аз през сди /мисля че към дзи бях, ама не съм сигурен/.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Нови тарифи по Гражданска Отговорност???
« Отговор #5 -: Октомври 10, 2018, 19:16:10 »
сега разгледах сайта на сди. колата ми щеше да има застраховка от 249лв в евроинс или 255 в дзи, тва са най-евтините. преди имаше отстъпка от прегледа, сега не виждам такова нещо за никоя от компаниите.

преди прегледът ми излизаше около 15лв, сега сди не пише нищо, обаче на сайта на сба се мъдри информация, че клиенти на дзи и евроинс с пътна помощ /такова винаги съм имал/ пак толко плащат.

увеличението за мен е поне 40%, ако това за прегледите не е вярно - повече. а 40% повишение за 4-5 години си е число, не се сещам за други цени, дето да нарастват с такова темпо.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Нови тарифи по Гражданска Отговорност???
« Отговор #6 -: Октомври 10, 2018, 19:18:51 »
есдиай са брокери, дали при тях, дали в офис на застраховател се тая!
аз платих моята юни, беше 203, сега е 256, тва в дзи! :m1313:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Нови тарифи по Гражданска Отговорност???
« Отговор #7 -: Октомври 10, 2018, 19:25:44 »
другите интересни са уника - те са въвели малус, а другата част - бонусът - свенливо са я позабравили :t0111:
Quote (selected)
забележки
1. Система Малус
Считано от 30.01.2017 г. ЗК Уника АД въвежда система Малус. Поради липса на предварителна информация от системите на ЗК Уника АД е възможно офертната цена за клиенти, за които се прилага Малус, да е по-висока от посочената в таблицата.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Нови тарифи по Гражданска Отговорност???
« Отговор #8 -: Октомври 10, 2018, 19:28:14 »
другите интересни са уника - те са въвели малус, а другата част - бонусът - свенливо са я позабравили :t0111:
Quote (selected)
забележки
1. Система Малус
Считано от 30.01.2017 г. ЗК Уника АД въвежда система Малус. Поради липса на предварителна информация от системите на ЗК Уника АД е възможно офертната цена за клиенти, за които се прилага Малус, да е по-висока от посочената в таблицата.
айде сега пък ти!
таз година малус,
догодина, може и бонус! :nuts:

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8092
    • Профил
Re: Нови тарифи по Гражданска Отговорност???
« Отговор #9 -: Октомври 11, 2018, 17:35:56 »
Безнадежна история.
Все повече и повече ще "доят" населението.
Единствения шанс е да се раздели застраховката.
Национална част, която е задължителна, пък който пътува повече да си купува и евродопълнение.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2587
    • Профил
Re: Нови тарифи по Гражданска Отговорност???
« Отговор #10 -: Октомври 11, 2018, 21:16:58 »
Най-еФтино е при Олимпик...
 :bluegrab:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Нови тарифи по Гражданска Отговорност???
« Отговор #11 -: Октомври 26, 2018, 08:24:31 »
от труд /цък/
Quote (selected)
Лимитите на обезщетенията, които се изплащат по задължителната застраховка “Гражданска отговорност” ще бъдат увеличени. За имуществени вреди при катастрофа застрахователите ще изплащат до 2,1 млн. лв., при 2 млн. лв. в момента. А ако освен имущество са пострадали и хора, ще се плащат до 10,42 млн. лв., при 10 млн. лв. сега. Това гласят промени в Кодекса за застраховането, които бяха приети от парламента на първо четене.

С промените се повишават изискванията за знания на хората, които предлагат застраховки. Всеки служител на разпространител на застрахователни услуги ще трябва ежегодно да повишава квалификацията си като премине през поне 15 часа професионално обучение.
повишението на въпросните лимити е 4-5%, нищо общо с повишението на тарифите.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Нови тарифи по Гражданска Отговорност???
« Отговор #12 -: Ноември 17, 2018, 08:45:13 »
не е точно за гражданска, но не ми се отваря нова тема, все за разходите по автомобилите иде реч. в "гласове" са направили сравнение колкоданък  се е плащал досега и колко ще е новият. естествено, гербавите лъжат като разпрани. отново.
Quote (selected)
Управляващите ни заблуждават - данъкът за най-масовите коли скача двойно догодина

15.11.2018 16:27  6087 преглеждания  11 коментар/а  Принтирай  ИЗПРАТИ
Въпреки уверенията на управляващите, че от догодина данъкът върху старите коли ще се увеличи незначително – с 10-20 лева, изчисленията показват друго. За най-масовите автомобили облагането ще скочи двойно, а за по-мощните от тях поскъпването ще е със 135%, показва проверка на "Гласове". Драстично ще е увеличението на данъка за леките автомобили с мощност до 100 к.с., които са на възраст над 11 години. Такива са 87,7% от автомобилите в България. Ако тази година данъкът за тях средно е бил 52 лв., от догодина скача до 96 лева или с над 80%.
цялата статия, с хубава табличка - цък

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Нови тарифи по Гражданска Отговорност???
« Отговор #13 -: Ноември 23, 2018, 16:47:22 »
и пак тук, щото плавно от гражданска преминахме към данък и въобще плащанки за това да можеш да си караш колата, която си си купил:
Quote (selected)
Забрана за напускане на страната за автомобили без винетки или платени тол-такси гласуваха депутатите с промени в Закона за движение по пътищата. За липсата на винетка глобата ще е 300 лв. Шофьорите вече ще могат да платят наложената им санкция при констатиране на нарушението.
тва е малоумие. не знам как е във видин, но в русе не ти трябва винетка, за да стигнеш до дунав мост. защо трябва да имаш българска винетка, ако караш само в русе, където тя не е необходима?!

препечатката е от "гласове" - цък