Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 16:53:35

Автор Тема: Народно творчество  (Прочетена 19140 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #60 -: Януари 16, 2020, 17:23:37 »
Талантлива управляваща
Значи тя ги прави всички тея гадорийки. Като със Скрипалите, например. Я го виж бабето! Пък ние попържахме Терезка.
Елизабет Втора е капитан на гемията, а пък боцманката Тереза какви ги мишкува е съвсем друг въпрос. Както виждаш, сменя се!  :cool-1084:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #61 -: Януари 16, 2020, 17:26:35 »
Елизабет Втора е капитан на гемията,

Формален. Нищо не управлява. Даже тронното слово ѝ го дава правителството. Тя има своето влияние, даже много голямо, но не там, където си мислят нейните поданици.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #62 -: Януари 16, 2020, 17:32:37 »
-

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #63 -: Януари 16, 2020, 17:33:17 »
-

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #64 -: Януари 16, 2020, 17:40:56 »
Елизабет Втора е капитан на гемията,

Формален. Нищо не управлява. Даже тронното слово ѝ го дава правителството. Тя има своето влияние, даже много голямо, но не там, където си мислят нейните поданици.
Формален, формален, докато не й писне! След това стой та гледай! Да не говорим за номера с роклата и Меги Татчер и прочие дребни женски номера.  :smokin:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #65 -: Януари 16, 2020, 17:46:10 »
Quote (selected)
Талантлива управляваща, държи си на думата, има чувство за хумор.

Определено е достойна за възхищение! Мисля, че спокойно можем да забравим едни фотоси с изпъната по нацистки ръчица. А, да. Тя е била млада и невинна, а обучителите й не са имали кристално кълбо за бъдещето и са я подготвяли за оцеляване...разбира се, за управленец достоен за възхищение според ситуацията. Ако не се лъжа и внук й Хари се беше изпъчил в подобна поза..замазаха го. И той имал нестандартно чувство за хумор разправят :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #66 -: Януари 16, 2020, 17:57:58 »
Определено е достойна за възхищение! Мисля, че спокойно можем да забравим едни фотоси с изпъната по нацистки ръчица. А, да. Тя е била млада и невинна, а обучителите й не са имали кристално кълбо за бъдещето и са я подготвяли за оцеляване...разбира се, за управленец достоен за възхищение според ситуацията. Ако не се лъжа и внук й Хари се беше изпъчил в подобна поза..замазаха го. И той имал нестандартно чувство за хумор разправят :smokin:
Да се вадят дивиденти от жест на петгодишно хлапе е меко казано, непочтено. Обучителите на тогава все още просто една от принцесите са доказали с поведението си дали са се опитвали да оцеляват или са застанали против онези с жестовете - майката на същото това петгодишно хлапе е наречена от Хитлер "най-опасната жена в Европа" неслучайно.
Внук й Хари и неговата униформа разбудиха достатъчно духове навремето за да се усети целокупното население, че нищо не знае - и то като Хари - за онези времена. Може би даже беше полезно.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #67 -: Януари 16, 2020, 18:02:55 »
Quote (selected)
Талантлива управляваща, държи си на думата, има чувство за хумор.

Определено е достойна за възхищение! Мисля, че спокойно можем да забравим едни фотоси с изпъната по нацистки ръчица. А, да. Тя е била млада и невинна, а обучителите й не са имали кристално кълбо за бъдещето и са я подготвяли за оцеляване...разбира се, за управленец достоен за възхищение според ситуацията. Ако не се лъжа и внук й Хари се беше изпъчил в подобна поза..замазаха го. И той имал нестандартно чувство за хумор разправят :smokin:

чакай са, и ние вероятно сме викали вечна слава на ленин, което не съм сигурен дали сички бихме повторили са.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #68 -: Януари 16, 2020, 18:05:14 »
Определено е достойна за възхищение! Мисля, че спокойно можем да забравим едни фотоси с изпъната по нацистки ръчица. А, да. Тя е била млада и невинна, а обучителите й не са имали кристално кълбо за бъдещето и са я подготвяли за оцеляване...разбира се, за управленец достоен за възхищение според ситуацията. Ако не се лъжа и внук й Хари се беше изпъчил в подобна поза..замазаха го. И той имал нестандартно чувство за хумор разправят :smokin:
Да се вадят дивиденти от жест на петгодишно хлапе е меко казано, непочтено. Обучителите на тогава все още просто една от принцесите са доказали с поведението си дали са се опитвали да оцеляват или са застанали против онези с жестовете - майката на същото това петгодишно хлапе е наречена от Хитлер "най-опасната жена в Европа" неслучайно.
Внук й Хари и неговата униформа разбудиха достатъчно духове навремето за да се усети целокупното население, че нищо не знае - и то като Хари - за онези времена. Може би даже беше полезно.

са...до чембърлейн включително политиката не е особено антигерманска - мюнхен '38 особено. ма френската не е по-различна, ако тряа сме чесни.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #69 -: Януари 16, 2020, 18:14:09 »
Определено е достойна за възхищение! Мисля, че спокойно можем да забравим едни фотоси с изпъната по нацистки ръчица. А, да. Тя е била млада и невинна, а обучителите й не са имали кристално кълбо за бъдещето и са я подготвяли за оцеляване...разбира се, за управленец достоен за възхищение според ситуацията. Ако не се лъжа и внук й Хари се беше изпъчил в подобна поза..замазаха го. И той имал нестандартно чувство за хумор разправят :smokin:
Да се вадят дивиденти от жест на петгодишно хлапе е меко казано, непочтено. Обучителите на тогава все още просто една от принцесите са доказали с поведението си дали са се опитвали да оцеляват или са застанали против онези с жестовете - майката на същото това петгодишно хлапе е наречена от Хитлер "най-опасната жена в Европа" неслучайно.
Внук й Хари и неговата униформа разбудиха достатъчно духове навремето за да се усети целокупното население, че нищо не знае - и то като Хари - за онези времена. Може би даже беше полезно.

са...до чембърлейн включително политиката не е особено антигерманска - мюнхен '38 особено. ма френската не е по-различна, ако тряа сме чесни.

Прав си! А аз съм честна. Подобия на Бети от пелените ги обучават на лицемерие..в името на властване над плебса. Просто оръдия на пропагандата- важно е да вършат работа и един ден някой да им се радва кви са готини. Тъй като съм абцелютно лишена от комплекси и страхопочитание към родове с вековни традиции в мошеничеството, интриганството, престъпления към обикновения и несъвсем такъв човек, себелюбие и "оцеляване" ми е много лесно да им туря на такива чавка в реда "паразити" :nuts:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #70 -: Януари 16, 2020, 18:30:13 »
Прав си! А аз съм честна. Подобия на Бети от пелените ги обучават на лицемерие..в името на властване над плебса. Просто оръдия на пропагандата- важно е да вършат работа и един ден някой да им се радва кви са готини. Тъй като съм абцелютно лишена от комплекси и страхопочитание към родове с вековни традиции в мошеничеството, интриганството, престъпления към обикновения и несъвсем такъв човек, себелюбие и "оцеляване" ми е много лесно да им туря на такива чавка в реда "паразити" :nuts:
За подобията - не зная, копията по принцип не достигат до оригинала, така че може и да е така.
Обаче в българската история има един княз, който ляга в окопите заедно с капитаните на една страна, която му е донесла и ще му донесе неприятности. Обучаван от пелени в лицемерие, той даже предупреждава по-късно Фердинанд за опитите да бъде накаран да разбуни Македония.
Има една царица също, и тя от пелени обучаване в незнам какво си, която също лицемерно ходи по окопите да превързва разни обикновени и несъвсем таквиз хора, спасява Боянската църква и изобщо е германка по род и образование.
Абе или на българите им се падат все неконформисти, или има нещо гнило не само в Дания.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #71 -: Януари 16, 2020, 18:34:13 »
Да се върнем на същественото.
Докато приходите от поклонически туризъм превишават разходите за поддръжка на короната ще е така. У нас например, ако бяха въвели платен вход 10 лева на мавзолея на Г.Димитров и до днес щеше да съществува.
Някой щяха да плащат да видят "иконата" други за да влязат и да плюят върху нея. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #72 -: Януари 16, 2020, 18:39:53 »
Определено е достойна за възхищение! Мисля, че спокойно можем да забравим едни фотоси с изпъната по нацистки ръчица. А, да. Тя е била млада и невинна, а обучителите й не са имали кристално кълбо за бъдещето и са я подготвяли за оцеляване...разбира се, за управленец достоен за възхищение според ситуацията. Ако не се лъжа и внук й Хари се беше изпъчил в подобна поза..замазаха го. И той имал нестандартно чувство за хумор разправят :smokin:
Да се вадят дивиденти от жест на петгодишно хлапе е меко казано, непочтено. Обучителите на тогава все още просто една от принцесите са доказали с поведението си дали са се опитвали да оцеляват или са застанали против онези с жестовете - майката на същото това петгодишно хлапе е наречена от Хитлер "най-опасната жена в Европа" неслучайно.
Внук й Хари и неговата униформа разбудиха достатъчно духове навремето за да се усети целокупното население, че нищо не знае - и то като Хари - за онези времена. Може би даже беше полезно.

са...до чембърлейн включително политиката не е особено антигерманска - мюнхен '38 особено. ма френската не е по-различна, ако тряа сме чесни.

Прав си! А аз съм честна. Подобия на Бети от пелените ги обучават на лицемерие..в името на властване над плебса. Просто оръдия на пропагандата - важно е да вършат работа и един ден някой да им се радва кви са готини. Тъй като съм абцелютно лишена от комплекси и страхопочитание към родове с вековни традиции в мошеничеството, интригантството, престъпления към обикновения и не съвсем такъв човек, себелюбие и "оцеляване" ми е много лесно да им туря на такива чавка в реда "паразити"
:D

А те одма ше си накривят капата, докато сичкото туй им минава през penem:giggle-3307:
« Последна редакция: Януари 16, 2020, 18:45:15 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #73 -: Януари 16, 2020, 18:40:23 »
Aсол  :way_to_go-1308:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #74 -: Януари 16, 2020, 18:41:00 »
Са асол ако не перне два шамара на жижи не е човек  :bluegrab:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #75 -: Януари 16, 2020, 18:43:09 »
Са асол ако не перне два шамара на жижи не е човек  :bluegrab:

Джиджи от вчера е ФанАла флакона със SAVO и кара наред. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #76 -: Януари 16, 2020, 18:48:01 »
Aсол  :way_to_go-1308:
Има си хас!!! :jump_for_joy-951:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #77 -: Януари 16, 2020, 18:49:14 »
Quote (selected)
или има нещо гнило не само в Дания.

Даже и в България. Процесът по спасяването удивително съвпада по време със събитията на Източния фронт (неприятни събития за фашистите, съюзниците им и придобитите "европейски" приспособленци, бих казала ), но това е въпрос и на национална повратливост. На всичкото отгоре континенталните герои са се справяли според обстоятелствата, поради липса на Ла Манша. Последното, обаче, несъмнено помрачава антифашисткия ореол на островните обитатели, воглаве с приятеля на "крадците на добитък по Дунава" и невинното семейство на още по-невинната 5-годишна коралева. Понякога географията ти помага да се наредиш на правилната страна, ако и да си бабувал съвестно на конфликта :smokin:

Джиджи, ако има да казваш нещо по дискусията, го казвай, а не се захласвай по спелчека. Той няма да ти помогне да се включиш по същество в разговора. Майкрософт още няма приложение за попълване на липси в знанията.
« Последна редакция: Януари 16, 2020, 18:55:00 от Асол »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #78 -: Януари 16, 2020, 18:52:14 »
Са асол ако не перне два шамара на жижи не е човек 

Джиджи от вчера е ФанАла флакона със SAVO и кара наред.
  :yes-1289:

Току-що се връщам от склада, където осигурих ГОЛЕМИ КОЛИЧЕСТВА ...  :D

Да има!  Тук за форума!!! 
:nuts:
« Последна редакция: Януари 16, 2020, 18:55:05 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #79 -: Януари 16, 2020, 18:55:03 »
Quote (selected)
или има нещо гнило не само в Дания.
Даже и в България. Процесът по спасяването удивително съвпада по време със събитията на Източния фронт (неприятни събития за фашистите, съюзниците им и придобитете "европейски" приспособнеците, бих казала
  -  Сталинград), но това е въпрос и национална повратливост. На всичкото отгоре континенталните герои са се справяли според обстоятелствата, поради липса на Ла Манша. Последното, обаче, несъмнено помрачава антифашистския ореол на островните обитатели, воглаве с приятеля на "крадците на добитък по Дунава" и невинното семейство на още по-невинната 5-годишна коралева. Понякога географията ти помага да се наредиш на правилната страна, ако и да си бабувал съвестно на конфликта :smokin:
Малко ми се губи връзката. В какво точно се обвинява семейството на кралицата, имам предвид родителите й, не чичо й и метресата му, по фашистка линия?
За географията няма да споря, макар че островното положение не помага кой знае колко при последната война - Лондон е бомбардиран не по-малко зверски от София.
За това, че процесът на спасяване на Боянската църква не съвпада със Сталинградската битка, мисля, че няма да има спорове.  :smokin:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #80 -: Януари 16, 2020, 19:00:19 »
Quote (selected)
Лондон е бомбардиран не по-малко зверски от София

Бъркаш контекста.
Лондон е цел за превземане.
София е периферия нещо като враг, нещо като случайна мишена.
Не сме пращали армия на фронта но го отнесохме за разлика от Букурещ.
Наглосаксонската злоба е пословична даже срещу нацистка Германия са успели да запишат грозно петно с изпепеляването на Дрезден.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #81 -: Януари 16, 2020, 19:02:24 »
Quote (selected)
За това, че процесът на спасяване на Боянската църква не съвпада със Сталинградската битка, мисля, че няма да има спорове.  :smokin:

Е, ай ся! Спасяването и на родните и на датските евреи се случва след Сталинградската битка. Не е нужно кой знае какво - просто да се проследят хронологично събитията. Далеч съм от мисълта, че дори и тогава "европейската цивилизация" е била населена само от идиоти :nuts:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #82 -: Януари 16, 2020, 19:03:33 »
Quote (selected)
Лондон е бомбардиран не по-малко зверски от София

Бъркаш контекста.
Лондон е цел за превземане.
София е периферия нещо като враг, нещо като случайна мишена.
Не сме пращали армия на фронта но го отнесохме за разлика от Букурещ.
Наглосаксонската злоба е пословична даже срещу нацистка Германия са успели да запишат грозно петно с изпепеляването на Дрезден.
Не бъркам. София праща ли манджа и тютюн на фронта - праща! Праща ли влак-болница - праща! Обявява ли война на англосаксите - обявява! Е какво още искаш да направи София, белким я видят, че и тя е във войната?! Видяли я, бомбардирали я, каква случайна мишена е София?!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #83 -: Януари 16, 2020, 19:05:06 »
Quote (selected)
За това, че процесът на спасяване на Боянската църква не съвпада със Сталинградската битка, мисля, че няма да има спорове.  :smokin:

Е, ай ся! Спасяването и на родните и на датските евреи се случва след Сталинградската битка. Не е нужно кой знае какво - просто да се проследят хронологично събитията. Далеч съм от мисълта, че дори и тогава "европейската цивилизация" е била населена само от идиоти :nuts:
А каква е връзката на спасяването на родните и датските евреи с некондиционните монарси, дето са ни се паднали???

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #84 -: Януари 16, 2020, 19:12:16 »
Quote (selected)
Лондон е бомбардиран не по-малко зверски от София

Бъркаш контекста.
Лондон е цел за превземане.
София е периферия нещо като враг, нещо като случайна мишена.
Не сме пращали армия на фронта но го отнесохме за разлика от Букурещ.
Наглосаксонската злоба е пословична даже срещу нацистка Германия са успели да запишат грозно петно с изпепеляването на Дрезден.

ти бъркаш.
ние участваме на страната на оста, независимо дали сме пратили армия или не. оказвали сме друга подкрепа, български войски са окупирали части от югославия и гърция и т.н.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #85 -: Януари 16, 2020, 19:16:58 »
Quote (selected)
Лондон е бомбардиран не по-малко зверски от София

Бъркаш контекста.
Лондон е цел за превземане.
София е периферия нещо като враг, нещо като случайна мишена.
Не сме пращали армия на фронта но го отнесохме за разлика от Букурещ.
Наглосаксонската злоба е пословична даже срещу нацистка Германия са успели да запишат грозно петно с изпепеляването на Дрезден.
Не бъркам. София праща ли манджа и тютюн на фронта - праща! Праща ли влак-болница - праща! Обявява ли война на англосаксите - обявява! Е какво още искаш да направи София, белким я видят, че и тя е във войната?! Видяли я, бомбардирали я, каква случайна мишена е София?!

Питах за Букурещ, те освен картофи са пращали нефт и войници.

Quote (selected)
Праща ли влак-болница - праща!

Това ще се направя, че не съм го разбрал.
Болниците по една стара конвенция никога не трябва да се атакуват, изключени са от военни действия, ползват се със стаут на цивилни.
Особено   "демократи" да плачат за болница ми идва в повече.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #86 -: Януари 16, 2020, 19:17:29 »
Quote (selected)
За това, че процесът на спасяване на Боянската църква не съвпада със Сталинградската битка, мисля, че няма да има спорове.  :smokin:

Е, ай ся! Спасяването и на родните и на датските евреи се случва след Сталинградската битка. Не е нужно кой знае какво - просто да се проследят хронологично събитията. Далеч съм от мисълта, че дори и тогава "европейската цивилизация" е била населена само от идиоти :nuts:
А каква е връзката на спасяването на родните и датските евреи с некондиционните монарси, дето са ни се паднали???

Е, тя връзката тръгна от невинната 5-годишна Бети, дето не знаела за кво вдига ръчица и от нестандартния й шегуващ се в днешно време внук. Иначе била/били достойна/и и за републикански избор, щото са върха на сладоледа и трябва да се радват на свръхснизходително отношения за изцепките си, както подразбрах...

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #87 -: Януари 16, 2020, 19:17:50 »
Пак повтарям. БЪлгарски войски и в двете световни войни не са излизали от историческите български територии. С изключение на ПБА.
Вфрочем югославия има след ВСВ, така че .....

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #88 -: Януари 16, 2020, 19:21:17 »
Е, тя връзката тръгна от невинната 5-годишна Бети, дето не знаела за кво вдига ръчица и от нестандартния й шегуващ се в днешно време внук. Иначе била/били достойна/и и за републикански избор, щото са върха на сладоледа и трябва да се радват на свръхснизходително отношения за изцепките си, както подразбрах...
На това му се вика изсулване като мокра връв, да бе прощавате за битовизма.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #89 -: Януари 16, 2020, 19:21:34 »
Quote (selected)
Лондон е бомбардиран не по-малко зверски от София

Бъркаш контекста.
Лондон е цел за превземане.
София е периферия нещо като враг, нещо като случайна мишена.
Не сме пращали армия на фронта но го отнесохме за разлика от Букурещ.
Наглосаксонската злоба е пословична, даже срещу нацистка Германия са успели да запишат грозно петно с изпепеляването на Дрезден.

Ъхъ, "Кланица 5" на Кърт Вонегът.

Quote (selected)
Романът е автобиографичен и отразява бомбардировките на Дрезден, които Кърт Вонегът лично е преживял като военнопленник през ВСВ в Германия.

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0+5+%D0%BA%D0%BD%D0%B8%D0%B3%D0%B0
:ive_got_it-1379:
« Последна редакция: Януари 16, 2020, 19:25:50 от Джиджи »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #90 -: Януари 16, 2020, 19:22:04 »
Quote (selected)
Пак повтарям. БЪлгарски войски и в двете световни войни не са излизали от историческите български територии

Тва сериозно ли? Кви исторически български земи след 5-века липса на подобна държава? И то даже на подарена държава :D

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #91 -: Януари 16, 2020, 19:23:09 »
Цитат на: Асол
... Бети ... и внукът й .. била/били достойна/и и за републикански избор ...

Да хващат Цецо за организатор и да отиват на избори. Тъкмо е свободен.
 :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #92 -: Януари 16, 2020, 19:24:59 »
повторение
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #93 -: Януари 16, 2020, 19:25:54 »
Цитат на: Асол
Quote (selected)
историческите български територии
Тва сериозно ли? Кви исторически български земи след 5-века липса на подобна държава?
Да кажем "земите на бълг. етнос".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #94 -: Януари 16, 2020, 19:31:23 »
Quote (selected)
Военните действия протичат на два обособени етапа. При Първия етап, през септември-декември 1944 година, трите български армии подкрепят левия фланг на Трети украински фронт, като участват в изтласкването на германските войски от Югославия, главно от Македония и Сърбия. През Втория етап, от януари до май 1945 година, Първа българска армия е включена в общото съветско настъпление, достигайки към края на войната до Словения и Австрия. България мобилизира повече от 450 хиляди войници, като формира четири армии, от които три участват във военните действия. В резултат от това участие са претърпени следните загуби: 8337 убити, 9155 безследно изчезнали и 22 958 ранени.

В словенско и австрийско  е бъкано с изконни български етнически анклави.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #95 -: Януари 16, 2020, 19:32:34 »
БЪлгарски войски и в двете световни войни не са излизали от историческите български територии. С изключение на ПБА.
Вфрочем югославия има след ВСВ, така че .....

Начи, Югославия се създава след Първата световна война. Кралство Югославия. В същите граници както СФРЮ. Исторически български територии няма. Освен между Дунав и Стара планина, всичко друго е било иди ми дойди ми. По тая логика всеки може д си търси територии, които преди 600 години владял за десетина години.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #96 -: Януари 16, 2020, 19:42:27 »
БЪлгарски войски и в двете световни войни не са излизали от историческите български територии. С изключение на ПБА.
Вфрочем югославия има след ВСВ, така че .....

Начи, Югославия се създава след Първата световна война. Кралство Югославия. В същите граници както СФРЮ. Исторически български територии няма. Освен между Дунав и Стара планина, всичко друго е било иди ми дойди ми. По тая логика всеки може д си търси територии, които преди 600 години владял за десетина години.

 :way_to_go-1308:
В тая посока тръгнем ли направо да каним Ердоган да се настанява у нас.
Щото там са много десетилетки.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #97 -: Януари 16, 2020, 19:46:34 »
Историческите български територии са от Буда (или беше Пеща) на северозапад до Чаталджа на югоизток и от Фанагория на североизток до покрайнините на Солун на югозапад.

Така че можем да кажем, че и Първа Българска армия не е излизала извън изконните ни територии.
« Последна редакция: Януари 16, 2020, 19:53:46 от Bacho Кольо »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #98 -: Януари 16, 2020, 19:47:29 »
Колеги, патриотизмът не е лошо нещо, но трябва да почива на факти. Сравнително по-нов  факт - България се появява и то даже не на световната карта през 1878 година. Призната като държава е в следващия век. Всичките приказки за исторически права на България са повече от смешни, щото на подобна логика може да се опре всяка друга държава в Европа, та даже и туркието. Последната на всичкото отгоре спокойно може да предентира за собственост върху територията ни. Става дума за 500 години!  Или не е така според вас? :nuts:
« Последна редакция: Януари 16, 2020, 19:50:27 от Асол »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #99 -: Януари 16, 2020, 19:49:59 »
Quote (selected)
Военните действия протичат на два обособени етапа. При Първия етап, през септември-декември 1944 година, трите български армии подкрепят левия фланг на Трети украински фронт, като участват в изтласкването на германските войски от Югославия, главно от Македония и Сърбия. През Втория етап, от януари до май 1945 година, Първа българска армия е включена в общото съветско настъпление, достигайки към края на войната до Словения и Австрия. България мобилизира повече от 450 хиляди войници, като формира четири армии, от които три участват във военните действия. В резултат от това участие са претърпени следните загуби: 8337 убити, 9155 безследно изчезнали и 22 958 ранени.

В словенско и австрийско  е бъкано с изконни български етнически анклави.

Беч и Блед най-вече, нали?  :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #100 -: Януари 16, 2020, 19:50:17 »
В тая посока тръгнем ли направо да каним Ердоган да се настанява у нас.

Ами, естествено! Начи, в международното право няма такъв принцип, че един етнос трябва да се събере в границите на една държава. Това физически няма как да стане. Щото ако тръгнем от Москва на Запад да събираме първо руснаците, после българите, после унгарците и т.н., французите, холандците и белгийците трябва да се преместят на лодки в Атлантика. Едно време, при големите империи, населението се е местило доброволно и принудително на тумби. Как имаме голяма влашка общност в Македония? Ами българо-византийската граница се е пазела от арменци, докарани от ромеите. Гърци живеят в Крим, в Мала Азия. Турците са владели нашите земи по-дълго, отколкото е съществувала унитарна българска държава преди това.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #101 -: Януари 16, 2020, 19:50:51 »
В Беч са много сърбите :nuts:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #102 -: Януари 16, 2020, 19:52:28 »
В Беч са много сърбите :nuts:

И хърватите, и турците  :nuts:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #103 -: Януари 16, 2020, 20:00:04 »
Щото ако тръгнем от Москва на Запад да събираме първо руснаците, после българите, после унгарците и т.н., французите, холандците и белгийците трябва да се преместят на лодки в Атлантика.
Аз предлагам да не го раздаваме на дребно, а да гепим Монголия за отправна точка! Тамошните ръководители се обявяват за преки потомци на Чингис Хан (няма начин да не намерят поне един пряк потомък, ханът бил любвеобилен мъж) и си искат империята! Цялата! Веднага! С частите, дето са ги владели после синовете и зетьовете! Ние все ще излезем на кяр, заради азбуката! А ако се опъват на това предложение, пращаме веднага Еди Глада при тях и ще видят те кон с боб закусва ли!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #104 -: Януари 16, 2020, 20:00:59 »
Significant foreign resident groups[58]
Nationality   Population (1 January 2019)
 Serbia   77,872
 Germany   47,163
 Turkey   45,825
 Poland   43,158
 Romania   33,441
 Hungary   24,082
 Syria   23,771
 Croatia   22,526
 Bosnia and Herzegovina   21,892
 Bulgaria   18,367

ето всъщност за изконните български анклави

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #105 -: Януари 16, 2020, 20:10:05 »
Тъй тъй. Немало исторически български земи, ма имало "присъствие"ли, "владичество" ли, бе както са казале.
На маймуни ви обърнаха тез началници!
 
За югославия се извинявам. Верно в суматохата покрай кончината на Австроунгария са набутали квот могат вътре.
 
Впрочем въпреки турското робство сме запазили и езика си и писмеността си.
Енгилизите де да ги бутаме с този "изкривен" език?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #106 -: Януари 16, 2020, 20:14:43 »
Quote (selected)
Енгилизите де да ги бутаме с този "изкривен" език?

Ингилизите тепърва ги чакат фоейрверки. Щото, ако някой си въобразява, че глобализмът е успял да размие границите и проветри главите, тепърва ще се убеждава на практика, колко се е заблудил. Не е лошо да обърнете внимание на няколкото постинга на Сарджа по темата - за паметта, мирното съвместно съжителство и прочее измишльотини на територията на кралството на Бети 2. :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #107 -: Януари 16, 2020, 20:18:35 »
Немало исторически български земи,

Ами, нема! Щото исторически земи имат само индианците в Америка и аборигените в Австралия. Всички останали народи са пришълци отнекъде. Но ако приемем, за спора, че има исторически български земи, възниква въпросът : само България ли има исторически земи или и други народи имат такива и те имат ли право да претендират за тях. И какъв е критерият да обявиш нещо за твоя историческа земя.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #108 -: Януари 16, 2020, 20:19:12 »
Quote (selected)
Енгилизите де да ги бутаме с този "изкривен" език?

Ингилизите тепърва ги чакат фоейрверки. Щото, ако някой си въобразява, че глобализмът е успял да размие границите и проветри главите, тепърва ще се убеждава на практика, колко се е заблудил. Не е лошо да обърнете внимание на няколкото постинга на Сарджа по темата - за паметта, мирното съвместно съжителство и прочее измишльотини на територията на кралството на Бети 2. :nuts:

"Мирно"? Те на острова изтърват ли ги ще се избият. За радост на пакистанците. :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #109 -: Януари 16, 2020, 20:22:53 »
Quote (selected)
Енгилизите де да ги бутаме с този "изкривен" език?

Ингилизите тепърва ги чакат фоейрверки. Щото, ако някой си въобразява, че глобализмът е успял да размие границите и проветри главите, тепърва ще се убеждава на практика, колко се е заблудил. Не е лошо да обърнете внимание на няколкото постинга на Сарджа по темата - за паметта, мирното съвместно съжителство и прочее измишльотини на територията на кралството на Бети 2. :nuts:

о, да. интересното тепърва предстои  :nuts:

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #110 -: Януари 16, 2020, 20:31:27 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 14:14:32 от Captain Buddy »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #111 -: Януари 16, 2020, 20:33:23 »
.
« Последна редакция: Януари 16, 2020, 20:35:47 от Captain Buddy »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #112 -: Януари 16, 2020, 20:52:42 »


« Последна редакция: Януари 16, 2020, 20:55:51 от SgtTroy »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #113 -: Януари 16, 2020, 21:06:55 »
Quote (selected)
Енгилизите де да ги бутаме с този "изкривен" език?

Ингилизите тепърва ги чакат фоейрверки. Щото, ако някой си въобразява, че глобализмът е успял да размие границите и проветри главите, тепърва ще се убеждава на практика, колко се е заблудил. Не е лошо да обърнете внимание на няколкото постинга на Сарджа по темата - за паметта, мирното съвместно съжителство и прочее измишльотини на територията на кралството на Бети 2.

"Мирно"? Те на острова изтърват ли ги, ще се избият. За радост на пакистанците.

Ти чекай малко с радостта на пакистанците ... тъй като:

Първо, на острова ше изтърват ШОТЛАНДЦИТЕ ... :0005:
и
Второ, ше изтърват и СЕВЕРНОИРЛАНДЦИТЕ ... :0008:

И чак тогаз могат да започнат да се избиват, за радост на самите себе си ...


Да жувей НЕЗАВИСИМА Шотландия!!! :t0328:
и
Да жувей и ОБЕДИНЕНА Ирландия!!!  :t0328:

« Последна редакция: Януари 16, 2020, 21:23:20 от Джиджи »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #114 -: Януари 16, 2020, 21:09:10 »
Quote (selected)
Да жувей независима Шотландия!!!
и
Да жувей и обединена Ирландия!!! 

А ето това е приказка! Амин! И наздраве! :t0328:

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #115 -: Януари 16, 2020, 21:12:16 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 14:14:12 от Captain Buddy »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #116 -: Януари 16, 2020, 21:12:46 »
Quote (selected)
Да жувей независима Шотландия!!! :t0328:
и
Да жувей и обединена Ирландия!!!  :t0328:


И централен Индо-Пакистан. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #117 -: Януари 16, 2020, 21:18:21 »
И централен Индо-Пакистан. :t0328:

...които са във война  :nuts:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #118 -: Януари 16, 2020, 21:28:29 »
Quote (selected)
Да жувей независима Шотландия!!!
и
Да жувей и обединена Ирландия!!!


И централен Индо-Пакистан. 

Дреме ми на ... :D Или, да го река по-елегантно – WHO CARES?!   :P
« Последна редакция: Януари 16, 2020, 21:32:25 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Народно творчество
« Отговор #119 -: Януари 16, 2020, 21:35:34 »
Quote (selected)
Да жувей независима Шотландия!!!
и
Да жувей и обединена Ирландия!!! 

А ето това е приказка! Амин! И наздраве! :t0328:
Приказка е, я! А ти, кво си помисли одеве?!  :tongue-out:

Амин! И наздраве!
:t0328: