Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 19:52:12

Автор Тема: Дейвид Хейл:Договорихме промяна в Конституцията ви  (Прочетена 10576 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
"Наскоро се договорихме да проведем диалог за реформа в конституцията и отчетност на съдебната власт."

Аз съм шашнат, американската наглост е легендарна, но кой е упълномощил управляващите да преговарят със САЩ, за промяна на нашата Конституция?!

"Към този момент не е ясно с кого и как е договорено промяна на Конституцията и за кой от нейните елементи става въпрос. По време на пътуването до Истанбул Борисов заяви пред медиите в самолета, че става дума за т.нар. конституционна жалба - възможността граждани да могат да сезират КС. Това бе предмет и на консултациите при президента. Пред политическите сили в парламента обаче този въпрос не е поставян. "
Вие си ги избрахте!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Ами те са я писали, що да не си я променят?
Все натяквам за идиотските членове и членки - парламентарна република, а президента е резнат като за президентса и то с ядрено оръжие.
И други такиви...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

AnonimusBG

  • Гост
Стигнали сме до състояние, че на никой не му пука че някой си чичка (отнякъде си) си позволява да дава препоръки за промяна на конституцията без някой да го пита.
И ние сериозно почваме да разсъждаваме за такъв вариант само заради това че чичката е отнякъде си.
Какво да кажеш след това.
Всичко е нецензурно.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Мисля че сега Борисов е най-опасен, от всякъде кризи, кабинетът се клати, на запад началниците не го канят, няма приятели, Юнкер вече е никой,  той е уплашен и е готов на всякакви отстъпки пред янките, в наш ущърб.
Вие си ги избрахте!

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Договорилите зад гърба на НС, президента и гражданите на България, без тяхно знание и съгласие и без да са упълномощени от тях, с представители на чужда (дори не ЕСейска, където България все пак членува) държава промени в Конституцията на Република Булгария
ПОДЛЕЖАТ НА СЪД за ДЪРЖАВНА ИЗМЯНА.
« Последна редакция: Януари 12, 2020, 08:25:40 от SvSophia »

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
ПРОДAВАЧИТЕ-ПРЕДАТЕЛИ СЪВСЕМ СА СИ РАЗПАСАЛИ ПОЯСИТЕ И ОЩЕ ЩЕ ГИ РАЗПАСВАТ
по една-единствена причина:
Народ безмолвствует, безмолвствует народ.

КС - и он безмолвствует, вместо да се самосезира.
Парламентарната опозиция и тя е с диагноза афония по въпроса.
Водители, пардон, лидери (поновобратскому) народни не са забелязани ни на, ни над, ни даже под хоризонта.
« Последна редакция: Януари 12, 2020, 08:26:29 от SvSophia »

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
По всички жизнено важни въпроси - пълно мълчание от доблестните предводители. И така трябва. Всички са съгласни и в единен строй се снишаваме! Снишаването и чакането да се размине, някак си е най-висша доблест!

А сега, след като и Леля ни, наричана предателка на народа си, се опъна за тръбите и този пък мишленцата тъдява пак не трябва да се осмеляват на каквото и да е - даже и да изцъркат плахо. Само в единен строй с великите сащисани new-братя можем да покорим галактиката и да избягаме от Плоската земя под похлупак! Звездите, пардон - лампичките на небосклона - ни чакат, дрогаре!

А газ не ни трябва - я какъв топъл сняг вали отвън. Ще понатрупа и хоп - ще ни стопли под бялата си шуба!!!

И да не забравя: - няма никакви нагли увеличения на цените, данъци, такси от прескъпите Изчерпатели на нац. достойнство и капитали - ака тоци и ненужни води - сите вредни за здравето. Увеличения за какво и да се сетите е повелята на деня! Това са само изравнявания, надскачане на позорно по-ниските цени из Запада за същите тези стоки и неща, спрямо тук! И качеството - не ни трябва да е равно, а да е с две стъпала по-ниско срещу мното по-висока цена!!! Увеличенията и рязкото поскъпване са важно и необходимо напасване към бъдещото въвеждане на € - сияйна звезда на най-прогресивният строй, пардон - режим, на планетата... Какво рекохте?

- Да, да. Разбира се, за увеличаване на благосъстоянието и броят на умните, красивите и богатите!

Ура дами и гаспада, ура и да жувей!
« Последна редакция: Януари 12, 2020, 10:40:23 от Eisblock »

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Eisblock,  :t2017:

Потъваме, потъваме, но всичко е прекрасно!

Знам че се повтарям, но само заради Южен Поток ББ и ресорните в правителствата МУ трябва да бъдат съдени за измяна и антидържавна дейност.
А има и още много за какво.

Но всичко е прекрасно!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Южен поток го спря Орешарски. Борисов само се фука щото е Борисов.
Това само за протокола...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Сега си представете някой БГ директор във външно министерство да кацне на "Dulles International" и да каже пред WP: "Договорихме се за някой поправки в конституцията ви". Апендикси, де!  ;D

Аз не можах да си го представя. Явно нямам никакво въображение.
« Последна редакция: Януари 12, 2020, 15:45:46 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Това само за протокола...

Ами, щом е за протокола, трябва да сме екзатни. Орешарски не спря ЮП. Той го замрази. Все пак не е спиране. А го замрази, защото ЕК имаше едни въпроси към проекта, които те мислеха, че ще могат да оправдаят. Така обясниха по телевизора. Въпросите бяха дали отговаря на третия енергоквоси. Българската теза беше, че отговаря, защото едва на българския бряг влиза на територията на ЕС. Та, докато течаха тея уяснения, Орешрски го замрази. А и американосите бяха тук. Но после Боцо си го шунтира директно.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
Но после Боцо си го шунтира директно.
По заповед на щуката. Пардон ейрокомисията.
Реаслно го спря Лешников - тръбите си бяха тук и договорите си бяха подписани. В една незьависима държава следва една попържня и работата си продължава.
Но не би...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Реаслно го спря Лешников

Не го спря. Замрази го. Тогава имаше реални шанцове да продължи. Там реалният проблем беше, че Шиши участваше в проекта и бяха надули цената с един милярд. И тогава герберята орева Брюксел, че имало корупция и намквоси. Но това не беше проблем, защото много лесно можеше да се коригира без да се унищожава проекта. Аз съм убеден, че ако не беше паднал Орешарски, ЮП можеше да продължи. Тогава, за пред Брюксел, се разиграваше прецедента СП1. С малко упорство можехме да го продължим. Още повече, че зад него стояха и Унгария, и австрия, и Словакия. Но когато Боцо се върна във властта, германците го натиснаха и той удари окончателно шалтера. Германия няма никакъв интерес от ЮП. Той ѝ пречи да стане единствен монополист на руския газ в Европа.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Батета, какво се възмущавате? Та РБ не е вашата държава. Дава ви паспорти само. Тя е на Божков, на Вълка (с ролс ройса), на способното момче с проблеми в обмяната... Ако щете тя е на собственика на "сега". Тя е на "Дънди", на чуждите банки, на пишман царчето с изсечените гори... Собственост е на разни бандити с бели якички. Трябва да сте наясно с това.
 
« Последна редакция: Януари 12, 2020, 16:38:47 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Орешарски откакто каза "Да разтурваме седянката" - за синдикалните искания, за мен не е никакъв лидер, не е политик, дори не е човек. Само наподобява.
Още тогава трябваше да си е стегнал багажа и да е безработен. Но няма кой да го изпъди. Както и сега няма кой да изпъди тиквата.
Младите се спасяват в чужбина. Старите стават конформисти, примиряват се. Да сте чули някой пенсионер да е станал революционер? Аз не съм.

Може би само този:
https://www.youtube.com/watch?v=4GX6a2WEA1Q&t=35s
 :way_to_go-1308:

Има някаква разлика между двамата политици?
« Последна редакция: Януари 12, 2020, 16:54:09 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Ами, щом е за протокола, трябва да сме екзатни. Орешарски не спря ЮП. Той го замрази. Все пак не е спиране.

Бяха го фанали за топките и той го "замрази" , с което помогна за бастисването  му.

Впрочем, Орешарски дължи отговор на народа ни какво  му казаха тримата рекетьори, та тай трябваше да ни съобщи новината с умряла физиономия в тяхно присъствие.

Вината на Орешарски е не по-малка от тази на Борисов.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Ами, щом е за протокола, трябва да сме екзатни. Орешарски не спря ЮП. Той го замрази. Все пак не е спиране.

Бяха го фанали за топките и той го "замрази" , с което помогна за бастисването  му.

Нищо подобно не стана и съм го писала вече ненам колко пъти. Орешарски след като обясни официално, че реднеците го пристикат,  пусна един циркуляр къмто министерствата, в който тупаше топката (регионалният му министър в деня на оставката даде разрешенията за трасето! Необжалваеми и до ден днешен!)) и удължаваше преговорите с ЕК, без да се спира работата по проекта. Доде щонетвото на Нищото и директно спря проекта. Срамота е, при толкова налична информация в нета да се пишат внушения от по телевизора.

Аз лично съм давала пидиеф файл на въпросния циркуляр, от където се види всичко, което трябва и ..то няколко пъти
Аз разбирам, че  казаното/подходящо поднесеното  по телевизора е мноо важно и мноо влияещо, но съм била вътре и съм наясно какво пиша. Най-глупавото, което може да направи някой, е да формира мнението си по информацията, представена от "медиите". Ако вас утре ви подхванат въпросните "медии", ви гарантирам, че няма да се познаете :smokin:

Да обобщим - спирането на т. нар. "руски проекти" е дело изцяло на т. нар. "десен" сектор у нас и всякакви други спекулации са глупащини и продукт на медийна манипулации. Който се чувства овца - може и да им вярва...аз вярвам на очите си
« Последна редакция: Януари 12, 2020, 18:11:18 от Асол »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
 "в който тупаше топката".

Това не ми изглежда да е държавническо, но какво ми разбира главата?
То затова идва някакъв чиновник (за който не сте гласували) и ви казва как да си закопчавате панталона.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Това не ми изглежда да е държавническо, н

Кое не е държавническо? Да кажеш -добре, ще проверим тази работа, ама докато проверяваме, работата по проекта си продължава. Че това си е същото, дето днес им се кефите донякъде на германиците, докато си правят Северен поток

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
То затова идва някакъв чиновник (за който не сте гласували) и ви казва

По-скоро заради табиетите на определен тип хора да убиват вестоносеца, че е по-лесно. Орешарски имаше смелостта да информира обществото какво става, нещо което другите просто не правят, да им е мирна главата. Отделно, че му рипаха протестъри под прозорците и не беше в положение да открива още фронтове.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
"дето днес им се кефите донякъде на германиците, докато си правят Северен поток"

Нищо такова не става. Путин казва, че Русия ще го довърши. Къде са тук германците?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
" Орешарски имаше смелостта да информира обществото какво става"

За горното има информационни агенции. Той е сложен да управлява (да движи държавата). Друг е въпросът, че нямаше партия зад него. Съвсем трети въпрос е, че партиите в БГ са ОПГ.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
и удължаваше преговорите с ЕК, без да се спира работата по проекта.

Неофициално може да се е работило, но официлната позиция беше : временно го замразяваме, докато се изясним с ЕС. А ЕС беше изпратил един въпросник, на който правителството отговори и чакаха решение. А през това време герберята ревяха в Брюксел, че покрай проекта има корупция.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
"дето днес им се кефите донякъде на германиците, докато си правят Северен поток"

Нищо такова не става. Путин казва, че Русия ще го довърши. Къде са тук германците?

Е как къде са? Че горе долу три години реднешките отрепки вият срещу Северен поток и изнудват окупираната то тях Германия, пък той си се строи. Даже и Дания клекна на финала. Не знам какво предават по "свободните" медии в щатко, но на Континента е сравнително лесно да се добереш до достоверна информация. И на всичкото отгоре Северният поток е почти готов :D

Quote (selected)
но официлната позиция беше :

Това не е вярно и съм абсолютно сигурна в твърдението си! Ще трябва да го приемеш!
« Последна редакция: Януари 12, 2020, 18:30:26 от Асол »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Друг е въпросът, че нямаше партия зад него. Съвсем трети въпрос е, че партиите в БГ са ОПГ.

Напротив! Зад него имаше една много далавераджийска партия. ДПС се казва. Орешарски е професионалист, технократ, но не трябваше да се хваща с ДПС. Ако ДПС не бяха се продали на герп той щеше да свърши добри неща.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Друг е въпросът, че нямаше партия зад него. Съвсем трети въпрос е, че партиите в БГ са ОПГ.

Напротив! Зад него имаше една много далавераджийска партия. ДПС се казва. Орешарски е професионалист, технократ, но не трябваше да се хваща с ДПС. Ако ДПС не бяха се продали на герп той щеше да свърши добри неща.

С горното съм изцяло съгласна!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Ще трябва да го приемеш!

Няма как да го приема, защото това са думи на самия Орешарски, веднага след срещата с американците. На стълбите на МС, а те зад него. Които съм чул с ушите си. Ципирам по памет : временно замразяваме работата по ЮП, докато се разберем с ЕС. Изпратили са ни един въпросник и сме отговорили на всички въпроси.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
 
Quote (selected)
Ципирам по памет : временно замразяваме работата по ЮП, докато се разберем с ЕС. Изпратили са ни един въпросник и сме отговорили на всички въпроси.

А пък аз ви пуснах цикуряра (1000% съм сигурна, че пуснах оригинала), от който се види, че изприказваното няма нищо общо с действителността. И, да - така се прави, ако имаш грам мозък в главата

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Казвате на черното, бяло. Орешарски беше предложен от ДПС (с негов мандат), но колко са гласовете на ДПС? 10%или 14% - вече съм забравил. За да се избере ново правителство си требе мнозинство в ненародното събрание 120+1.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Казвате на черното, бяло. Орешарски беше предложен от ДПС (с негов мандат), но колко са гласовете на ДПС? 10%или 14% - вече съм забравил. За да се избере ново правителство си требе мнозинство в ненародното събрание 120+1.

Тва не е баш така и мандатът с Орешарски минпред не беше на ДПС! Тройната (Станишев) беше с мандат на ДПС :D

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
За горното има информационни агенции. Той е сложен да управлява (да движи държавата). Друг е въпросът, че нямаше партия зад него. Съвсем трети въпрос е, че партиите в БГ са ОПГ.

Информационните агенции откъде ще я вземат тази информация, как мислиш? Не че този факт, че посланиците на силните държави държат да управляват слабите държави (и не толкова слабите) не се знае, ей го арестуваният английски посланик за организиране на протести в Техеран. Но специално за тълкуващите си събитията в България като нещо неповторимо и уникално, не беше зле да го научат.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
че изприказваното няма нищо общо с действителността.

Ами, нали това казвам - "официалната версия"! Не беше спиране, а замразяване. Правителството искаше да осъществи проекта и щеше да се пребори в Брюксел. Освен това имаха огромен личен интерес. Шиши бе основен изпълнител и беше надул цените до небесата.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Правителството искаше да осъществи проекта и щеше да се пребори в Брюксел

Точно така! Но зависимата Мутра и малоумните МУ гласопродавници прецакаха всичко и вече две петилетки затриват държавата, превръщайки я досущ в семейната мУ кочина, към днешна дата преоформена като кабинета...в парцела МУ в Банкя

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
"три години реднешките отрепки вият срещу Северен поток"

Аз се кефя на такива изрази. Звучи, как да кажа? По ЗИП-овски: "САЩ са военен джуджак" ;D

Вижте сега! Америка си гледа интересите. Сондьорите по дакотите трябва да вземат по над $100000 на година. Те гласуват за Тръмп. Вие нали не гласувате за него? Защо позволявате на третостепенен чиновник да ви дава наклон? Или някаквъв сенатор, пък бил той и POW.
Вие позволявате, пък те били "отрепки"?   :m1708:

Е, тука си има музей на "борците за свобода" -"Теа party museum". На брега. Някакви селяни се опънали на краля на най-голямата империя, та изхвърляли чая (който пия сега) в океана. Защо има музей? Защото "Taxation without representation is tyranny."
Имате ли някакво представителство в US Congress?
И сега, льоши американци...
« Последна редакция: Януари 12, 2020, 19:13:34 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
"три години реднешките отрепки вият срещу Северен поток"

Аз се кефя на такива изрази. Звучи, как да кажа? По ЗИП-овски: "САЩ са военен джуджак" ;D

До сто и двайстия път на чуване са кефещи.  :D

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Вие позволявате, пък те били "отрепки"?

Това, че аз имам определено негативно мнение за качествата на т. нар. "български народ" с нищо не променя факта, че САЩ е сбирщайн на отрепки от цял свят..и съвсем закономерно сбирщайнът ще се сгромоляса..щото си е повервал, че е нещо, без да си прави труда да се информира каква е и колко бърза (тва в исторически план) е съдбата на такива като него  :nuts:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
 "закономерно сбирщайнът ще се сгромоляса."

Писахме по тази тема веднъж. Не мога да кажа какъв "сбирщайн" са идвали тук преди 200-300 - 400 години. Тези хора са измрели. Почитат ги. Има малко гробище в центъра на Бостон, плочата на първия губернатор си стои. Наоколо модерни високи сгради.
Мога да видя какъв "сбирщайн" идва сега. MIT и Harvard е само с такива.
Тръмпа се бори за тази ограда, за да не идва "сбирщайн". Зелените карти са "търсена стока". Valued commodity ;D
Дали ще се сгромоляса? Това е сигурно. Накрая всички ще умрем.
Говорихме си преди много години с колега, та достигнахме до общо мнение, че те (САЩ) след всички други ще потънат.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
 
Quote (selected)
Не мога да кажа какъв "сбирщайн" са идвали тук преди 200-300 - 400 години.

Що? Там не се ли учи история? :D

Най-интересното е с английските колонии, откъдето водело началото си днешното САЩ...мноо як повод за гордост :nuts:

Ай! Забравих, че там съвестното изучаване на миналото, било и то собственото не е много на почит

п. п. Ако не ме лъже паметта, във Вирджиния са въдворявани секакъв вид престъпници към актуалната Корона, в Каролините са бегали шотландци от убавото в обединеното кралство, а по другите територии и вече в поменататите  са се нанасяли  беднотия с мерак за лично парченце земя :nuts:
« Последна редакция: Януари 12, 2020, 19:50:25 от Асол »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Учи се история. География не се учи.
Но историята е...Как да кажа? Лека жена. (Май не беше така - жена с понижени социални отговорности или "woman of easy virtue") и върви с победителите. Трудно е да се прецени, какви са били преди 300-400 години. Много истории има.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
"Най-интересното е с английските колонии, откъдето водело началото си днешното САЩ...мноо як повод за гордост"

Също интересно е за българите, че идването на Аспарух на балканите е як повод за гордост. И има защо. Слага начало на държава, след като изтиква цивилизация която е имало на Балканите. Не е било ненаселено, нали?
Има много истории, както виждате. И интереси. Чуждият интерес не  е този който е най-близък до кожата (тази под ризата ни). Разбираемо...
« Последна редакция: Януари 12, 2020, 21:42:45 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
идването на Аспарух на балканите е як повод за гордост. И има защо. Слага начало на държава, след като изтиква цивилизация която е имало на Балканите
Изтиква е малко по-различно от унищожава, но кому както.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
"закономерно сбирщайнът ще се сгромоляса."

Писахме по тази тема веднъж. Не мога да кажа какъв "сбирщайн" са идвали тук преди 200-300 - 400 години. Тези хора са измрели. Почитат ги. Има малко гробище в центъра на Бостон, плочата на първия губернатор си стои. Наоколо модерни високи сгради.
Мога да видя какъв "сбирщайн" идва сега. MIT и Harvard е само с такива.
Тръмпа се бори за тази ограда, за да не идва "сбирщайн". Зелените карти са "търсена стока". Valued commodity ;D
Дали ще се сгромоляса? Това е сигурно. Накрая всички ще умрем.
Говорихме си преди много години с колега, та достигнахме до общо мнение, че те (САЩ) след всички други ще потънат.
Хм, това е било доста отдавна.
Вторият е последен!
Или как беше?
 
За Харвард ..... незнам, пък и не ме интересува ... не си падам по зрелишни фалити, а всички основни актьори в тях са оттам.
За МИТ ми се струва, че отговаря на правилото за американски университет, това дето руски евреи обучават китайци и индийци ......
 
Слабо познавам САЩ. НЕ съм се задържал повече от няколко дни там. Въпреки че на времето ме каниха. Поне двукратно. Даже идваха тук. При това без тойфели GREта и проч простотии. Тогава зелените карти не беха особено модерни. Та според мен има различни америки. Консервативна - в малките градчета, Лебераска в мегаполисите, а и тази на FED и "стоте". ТО не че в Рудия и ли България е различно.
« Последна редакция: Януари 12, 2020, 20:31:38 от 66 »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
"Най-интересното е с английските колонии, откъдето водело началото си днешното САЩ...мноо як повод за гордост"

Също интересно е за българите, че идването на Аспарух на балканите е як повод за гордост. И има защо. Слага начало на държава, след като изтиква цивилизация която е имало на Балканите. Не е било ненаселено, нали?

Е, точно това май не е така, но го няма команчито да го обясни. Но го е обяснявал в стария форум.
the lamers club honourable member …

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
"Изтиква е малко по-различно от унищожава, но кому както."
Нещо беше станало на Ахелой, което си прилича баш* на унищожаване. ;D

То си е така: По-добрите ще останат. Дарвин.

* "баш" си е турска дума.
« Последна редакция: Януари 12, 2020, 20:31:23 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
"Също интересно е за българите, че идването на Аспарух на балканите е як повод за гордост. И има защо. Слага начало на държава, след като изтиква цивилизация която е имало на Балканите. Не е било ненаселено, нали?
"Е, точно това май не е така, но го няма команчито да го обясни."

Не е така! Команчито смята, че  българите няма на какво да се гордеят с тяхната история. Виж по-горе какво пиша! "Има защо"
Съвсем различна теза.
« Последна редакция: Януари 12, 2020, 20:31:59 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
 
Quote (selected)
Слага начало на държава, след като изтиква цивилизация която е имало на Балканите

Мноо неверно твърдение и то по няколко причини. Първо - т. нар. "прабългари" са били с усет за държавно устройство и как се крепи и управлява то - демек са си цивилизовани. Второ - като се има предвид бройката им, со се Аспарух начело не можем изобщо да говорим за изтикване, а за претопяване на аспаруховци от местното население и трето - т. нар. "българска държава", основана от Аспарух нема почти нищо общо с днешните граници на България, да не кажа -  нищо общо. Всъщност, днешна Южна България докъм второто ни Възкресение (Освобожението ни от злата Руска империя) като държава е била точно ничия :nuts:

п. п. А, ся видях. С Команчи сме на едно мнение в общи линии по горната тема :D
« Последна редакция: Януари 12, 2020, 20:35:58 от Асол »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Колко да е невярно твърдението, след като не знам да имат писменост прабългарите, та трябва някой от "местната цивилизация" да им направи писменост и религия да им даде?
Това "усет" е интересна теза. Държава без територия. От Волга са ги изтикали. Племенната организация не ми прилича на държавна такава.
« Последна редакция: Януари 12, 2020, 20:39:24 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
 
Quote (selected)
та трябва някой от "местната цивилизация" да им направи писменост и религия да им даде?

Е, тва е около два века по-късно и работата е свършена от двама гърци или по-точно от техни ученици (щото двамата гърци не са стъпвали у нас), ако и до ден днешен да се дуем как ние българите сме дали на имперците писмеността :D

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Quote (selected)
идването на Аспарух на балканите е як повод за гордост. И има защо. Слага начало на държава, след като изтиква цивилизация която е имало на Балканите
Изтиква е малко по-различно от унищожава, но кому както.
Даже не "изтиква".
България с сплав от славяни, траки и прабългари!
Аз мисля, че това с което трябва да се гордеем е битката при Одрин и смазването на католическата гмеж.
 
Quote (selected)
та трябва някой от "местната цивилизация" да им направи писменост и религия да им даде?

Е, тва е около два века по-късно и работата е свършена от двама гърци или по-точно от техни ученици (щото двамата гърци не са стъпвали у нас), ако и до ден днешен да се дуем как ние българите сме дали на имперците писмеността :D

Хм, по онова време земите около солун са да кажем спорни.
За разлика от да кажем днешна Румъния, доста от окраината и проч, които безспорно са български.
« Последна редакция: Януари 12, 2020, 20:42:30 от 66 »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
Нещо беше станало на Ахелой, което си прилича баш* на унищожаване.
Колко жени, деца и старци са загробили при Ахелой, пък и не само там?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
з мисля, че това с което трябва да се гордеем е битката при Одрин и смазването на католическата гмеж.

И за мен историята на Асеневци е един от най-ценните периоди от средновековната ни история, изключая близо 40-годишния период на Петър І, управлявал в мир - нещо невероятно за средните векове. Последният е несправедливо пренебрегван от учебниците, щото не е водил велики касапници, методично унищожаващи поданиците и държавата.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
"Петър І, управлявал в мир - нещо невероятно за средните векове. Последният е несправедливо пренебрегван от учебниците, щото не е водил велики касапници, методично унищожаващи поданиците и държавата. "

При това успял да увеличи територията на царството.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
"Колко жени, деца и старци са загробили при Ахелой, пък и не само там?"

Понятието "Human rights" излиза на бял свят май след ВСВ.
Преди това споменатите са били просто военна плячка.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
"Хм, по онова време земите около солун са да кажем спорни."

Точното е: Никога не са били в пределите на Българска държава.
« Последна редакция: Януари 12, 2020, 20:55:29 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
"Наскоро се договорихме да проведем диалог за реформа в конституцията и отчетност на съдебната власт."

Аз съм шашнат, американската наглост е легендарна, но кой е упълномощил управляващите да преговарят със САЩ, за промяна на нашата Конституция?!


Ако правилно съм разбрал, помощник държавният секретар ни казва, че под влияние на български официални лица, законодателите в САЩ са съгласни да направят поредната, ако се не лъжа - 28-ма поправка на конституцията  си.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
"Хм, по онова време земите около солун са да кажем спорни."

Точното е: Никога не са били в пределите на Българската държава.
Е реалната граница е малко северно. Гледай санстефанска България. Там липсват Румъния, земите около Белград и още някои.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
"Хм, по онова време земите около солун са да кажем спорни."

Точното е: Никога не са били в пределите на Българска държава.

 Ако говорим за спорно и безспорно можем да кажем:
Безспорно е, че земите около Солун са били в пределите на българската държава, както е безспорно и това , че Солун никога не е бил в пределите и.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
 
Quote (selected)
Ако говорим за спорно и безспорно можем да кажем:

Че Бъч е абсолютно прав! Срещу фактите не може да се рита, без значение какво ни се иска и какво чувстваме.... :D

п. п. За средни векове си говорим, не за окупация от българските войски по време на ВСВ
« Последна редакция: Януари 12, 2020, 21:04:24 от Асол »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
"И за мен историята на Асеневци е един от най-ценните периоди"

Иван Шишман е от династия Шишман, а тя е от династия Асеневци, Дука...
Не е връх в българската история. Да оставим народните легенди настрана! :t1207:

Да, имах предвид Солун. То и затова е бляна на Ганю да хване солунската митница (и защото никога не е била българска) ;D
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Сега, ако трябва да сме коректни и по време на първата и по време на втората световна война български войски не са излизали от историческите граници на България.
Впрочем има изключение. Първа българска армия излиза, след като България се включва де факто във войната.
 
Историата на България след 1878 може да се обобщи в едно изречение.
Опит да се държат руснаците встрани от Средиземно море.
А за съвременното "състояние".
МОже би трябва да се нарича не "стокхолмски", а "софийски" синдром.
Поне когато е на ниво държава.
 
« Последна редакция: Януари 12, 2020, 21:30:19 от 66 »