Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 26, 2024, 14:41:23

Автор Тема: МАЯ МАНОЛОВА – омбудсман на Р. България и кандидат за кмет на София  (Прочетена 136528 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Баце цака с две руси царици.
Данчето определено Му е за предпочитане, обаче ако стане белята и Мая седне на трона ГЕРБ ще инкасира само имиджови щети. Статуквото ще бъде запазено, финансовите потоци ще текат в същата посока с малка загуба в лехата около новата царица.

Ако Боци наистина си ги мисли тези работи - значи е загубил прословутия си инстинкт за самосъхранение. Ако действително Той или някой около Него си въобразява, че Майчето е техният човек, ще има да се кае жестоко, ама много жестоко. И няма никакво значение колко се разбирала с Боци към днешна дата...Майчето изобщо не е такъв човек  :D

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11165
    • Профил
Ще има Буратино, ще има. Ако има смяна, ще има и промяна.
Тя дори може да не е толкова видна, но анонсът на ИК е и за България, ако не си забелязъл.
Демек, за бахчата на Буци иде реч.
Промяна може да няма за такива като мен и теб, но най доброто което може да се очаква за момента е да се види, че мутроерата отива към есента си.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23754
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Майчето изобщо не е такъв човек  :D

Асол, хората се променят и никога към добро.
ГЕРБ си се свлича в аналите на историята, но ще е дълго и тягостно, а за тях и финансово изгодно. Мая ще им реши много давностни проблеми, няма да посегне на хидрата, в добрия случай няма да продължи лошите практики. Много ѝ се радвате за битките срещу топлофикацията, ама не се сещате че е водила битка срещу общински монопол и никога срещу "честни, частни олигополи".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Асол, хората се променят и никога към добро.

Ами нали и аз същото казвам :D

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Асол, хората се променят и никога към добро.
Справка - Владимир Владимирович. Новите му ракети са много по-лоши от старите му ракети. :smokin:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23754
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Асол, хората се променят и никога към добро.
Справка - Владимир Владимирович. Новите му ракети са много по-лоши от старите му ракети. :smokin:

Вчера май, четох оттатък, че Ердогана ще съкращава щата в база Инджерлик.
Руснаците също щели да съкращават щата, на първо време щели да съкратят Калифорния, Тексас и Флорида. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Уф, язък ми за зубренето. Беше ми додеяла тая база в казармата...
Инджирлик това, Инджирлик онова. Фуууу!
А сега изучавам руските бази из Сирия. Вчера бяха у Хмеймим, днес у Хомс.
По никому неизвестни причини некви мишоци от ьТВ скитат из Сирия и вечер пускат репортажчета. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
http://epicenter.bg/article/Omerzenite-li-shte-reshat-izhoda-na-bitkata-v-Sofiya--/191869/11/0

Дълбок анализ на разбирачите от epicenter.bg. Мадам В., най-вероятно.  8)

Quote (selected)
За да победи, на Фандъкова ще й нужно:

- или да отврати напълно десните, до степен, че те вкупом си останат у дома и тогава изходът ще реши колективното чиновничество, гласуващо за работното си място;

- или да убеди същите десни, че истинската опасност, както винаги, са „комунистите“. Следователно, не бива да се допуска победа на Манолова, защото битката е „Европа или Евразия“, а който гласува за Мая едва ли не кани Путин с всичките му танкове, ракети и самолети у нас. Битката ляво - дясно напоследък се е ориентирала по оста русофили - русофоби.

За да победи, Манолова ще трябва да спечели сърцата на десните, без да отблъсне левите. Но и да успокои чиновниците, че няма да им „ритне столчето“.

Трудна задача и за двете.

Но едно е сигурно – резултатът ще определят не толкова деснита, колкото омерзените.

Силен завършек на силен анализ.  :giggle-3307:



Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
А иначе, историческият документ днес е ...

http://epicenter.bg/article/Maya-Manolova-depozira-ostavkata-si-kato-ombudsman-v-delovodstvoto-na-Narodnoto-sabranie-/191858/2/0

 :D

Quote (selected)
"Загадката свързана с Бойко Борисов, Корнелия Нинова и Красимир Каракачанов ще я разгадаят самите те. Тези, които се опитват да ме спрат - притесняват мен и семейството ми. Не искам да се правя на герой, но това, което смятам да направя, е да отвоювам столицата на България. Със страх не се управлява, с лъжа също", подчерта Манолова, след като депозира остваката си като омбудсман на България в деловодството на НС.
???

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
... От друга страна, обаче, Маринов упорства. Повтори тезата си отново

http://epicenter.bg/article/Prof--Aleksandar-Marinov--Shte-ima-promyana-v-upravlenieto-za-Sofiya-i-Balgariya/191885/2/48

Quote (selected)
„Балотаж ще има по много причини. Кой ще бъде там, е рано да се каже. Прибързано е да се обявяват предизвестени участници на балотаж. Това зависи от други неща. С твърдата си електорална база в София десницата има шансове. Интригата в тези избори е в това, че много хора, които не са икономически и политически обвързани, ще решават. Нищо не е предопределено“

Нещо не и правят халал на Мая балотажа откъм Дондуков 2.  ;D

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Нещо не и правят халал на Мая балотажа откъм Дондуков 2.  ;D
Щат - не щат, ще да и направят.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Не, бе. Маринов ги будалка, за да излязат, десните. Щото ако си седят вкъщи, при ниска избирателна активност, Фандъкова може пак да ги думне от първия път.  ;D

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7429
    • Профил
Не съм от София, а и съм убеден, че тези местни избори са маловажни, затова с удоволствие ще сеирувам цирковете в Шоплука  :bigok:
Като класически "кибик-кретен"  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
а и съм убеден, че тези местни избори са маловажни
Не манифестирай невежеството си, де.  :D

Quote (selected)
Ураганът „Дориан” ще повлияе на времето в нашата страна, но не с такива последици, както над Съединените щатите. Това заяви климатологът доц. Георги Рачев в студиото на „Здравей, България”.

„Ще бъде по-симпатичен, защото ще е извънтропиен циклон. Ще донесе страшна топлина от тропиците в големите географски ширини. С това той ще обърка цялата  атмосферна циркулация и с това месечните прогнози за септември. При нас би трябвало да удължи лятото”, прогнозира още Рачев.

 ;D

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
За протокола - "кибик -кретен" беше мое определение и визираше разни скандинавски платени пеперудки от форума на СЕГА, които редовно надничат тук и коментират - там! Не е като да не внимавам, къде какво става и кой какви ги върши :smokin:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Не съм от София, а и съм убеден, че тези местни избори са маловажни, затова с удоволствие ще сеирувам цирковете в Шоплука  :bigok:
Като класически "кибик-кретен"  :smokin:
И аз ги недовиждам като купон, и аз не съм от селото.
Но пък снощи Асол подфърли нещо интересно - че може Бацю да го окотят /оМаят в случая/ без балотаж.
А това е яко! Все едно голямото село да го пернат с Торнадо-С. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Не съм от София, а и съм убеден, че тези местни избори са маловажни, затова с удоволствие ще сеирувам цирковете в Шоплука  :bigok:
Като класически "кибик-кретен"  :smokin:
И аз ги недовиждам като купон, и аз не съм от селото.
Но пък снощи Асол подфърли нещо интересно - че може Бацю да го окотят /оМаят в случая/ без балотаж.
А това е яко! Все едно голямото село да го пернат с Торнадо-С. :)

На предишните местни  избори в София - "победата" на гужа Юрданка в първия тур беше силно цецофицирана и това го знае всеки имал вземане даване с избори. Виж, ако пишман архитектина по некакво чудо на чудесата изпълзи до балотаж  (чудеса има само в приказките и в холивудските продукции за домакини) - гужа Юрданка ще си е пак наша :smokin:

п. п. Антикамунезите и борците срещу СССР/Русия писнАха даже и на най-верните седесари от времето на столичния им хегемонизъм. Пример - 23 МИР, любимият район на Костакис за избори. Все там се намърдваше, днес това е спомен от вида - "А бяхме млади"...и глупави бих добавила
« Последна редакция: Септември 03, 2019, 21:52:01 от Асол »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
28-25-20 e 23, последно.  :D

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
Виж, ако пишман архитектина по некакво чудо на чудесата изпълзи до балотаж  (чудеса има само в приказките и в холивудските продукции за домакини) - гужа Юрданка ще си е пак наша
С други думи готвите се за ново фъндъчене?
Щото аз те схванах в смисъл Мая да спечели от раз...
Пропускаме оня архитект на паметниците, Калинчо май на него залага и то пак за воле.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7429
    • Профил
Цитат на: Асол
За протокола - "кибик-кретен" беше мое определение и визираше ...
Е, това съм го пропуснал. Тук Фирмин използва това определение в друг смисъл.
Отврат, Буратино, Анонимус и моя милост пък му придадохме трето значение и т.н..
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Ся, истината е, че Мая може да спечели, айде да не е от раз, но това може стане само ако я подкрепи БСП (и Мая е апцелютно наясно с това, тя не е глупава жена, ама никак). Архитектът на Калинчо по мое мнение може да гледа балотаж през крив макарон..и това е оптимистична прогноза :nuts:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Цитат на: Асол
За протокола - "кибик-кретен" беше мое определение и визираше ...
Е, това съм го пропуснал. Тук Фирмин използва това определение в друг смисъл.
Отврат, Буратино, Анонимус и моя милост пък му придадохме трето значение и т.н..
Фирмин резко и на порядъци драматично замества ЗИПуля от другия форум. :)

И да не пущам нов пост - Асол, мисля че разликата от спечелен вот без балотаж и с балотаж е огромна.
Ако и да е с милимунда преднина...
/един от поредните бъгове в т.нар. демокръси/
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Балотажът зависи от това колко от бившите седесари няма да пожелаят да се разхождат втори път до урните. Щото, колкото и да звучи невероятно на съвсем немалка част от тях им писнА да "бутат" паметника на СА. А това е основната оферта към тях :D

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11165
    • Профил
Quote (selected)
А това е основната оферта към тях
Това от архитектчето ли?
Ми Джиджи отрича.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Уф, язък ми за зубренето. Беше ми додеяла тая база в казармата...
Инджирлик това, Инджирлик онова. Фуууу!
Ама вярно много я учехме, пустата му - бройките  "Фантоми" и  "Старафайтери" заедно с въоръжението им...

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
А това е основната оферта към тях
Това от архитектчето ли?
Ми Джиджи отрича.

Е, тя Джиджи позовавайки се на вътрешни източници убедено твърдеше, че Мая няма да се кандидатира за кмет на София  :D

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Ми Джиджи отрича.
Отрича шото сега си има седерунгел за избор. На балотажа ше е друго, което ми беше и не особено стройната мисла...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7429
    • Профил
Асол, какви са отношенията между Манолова и Съселистите ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Не съм от София

Никой не би си го и помислил  :image008:

Са остава да ни шокираш с нещо още по-неочаквано - че си бекяр или целибат например  :smokin:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7429
    • Профил
Не съм от София
Никой не би си го и помислил  :image008:
Са остава да ни шокираш с нещо още по-неочаквано - че си бекяр или целибат например  :smokin:
Ти се шокираш дори когато си броиш пръстите на ръцете  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Архитектът на Калинчо по мое мнение може да гледа балотаж през крив макарон..и това е оптимистична прогноза :nuts:
Однако. Правилото гласи, че тея, де гледат балотажа през крив макарон, го решават.

Към момента Фандъкова има оферта за архитекта, пък Мая няма. Фандъкова, в този смисъл, се бие като "китаец" - не обкръжава. Предоставя изход.

Китайците преди много години са установили, че в битка изходът, предоставен на противника, помага. Войниците му се бият с едно око в изхода - да не вземе някой да им го затвори. Те не обкръжават, не обичат "чувалите". В "чувал" отчаянието придава сили на обкръжения противник и той, притиснат, се бие с ярост - за пробив. Така дори победил, победата ти излиза скъпо.  ???

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
http://epicenter.bg/article/Desislava-Filipova--Maya-Manolova-mozhe-da-e-obedinitel-na-lyavoto-i-dyasnoto/191897/2/0

И една интересна фраза:

Quote (selected)
"Кандидатирането ѝ за кмет на София ще е една изключително успешна стъпка. Всички, които заставаме зад нея сме граждани с проблеми. Манолова следи болките на гражданите"

Quote (selected)
«Униженные и оскорбленные» (1861) — по определению Ф. Достоевского, «роман из петербургского быта» — произведение, в котором изображены страдания «маленьких людей», резкие социальные контрасты современной писателю жизни. e-reading.club

 ???

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
 Всички, които заставаме зад нея сме граждани с проблеми.

Гей организациите ще я подкрепят ли? Те също имат проблеми.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил


Към момента Фандъкова има оферта за архитекта, пък Мая няма. Фандъкова, в този смисъл, се бие като "китаец" - не обкръжава. Предоставя изход.

Китайците преди много години са установили, че в битка изходът, предоставен на противника, помага. Войниците му се бият...
Мисля си, че  действията на Фандъкова и ГЕРБаджиите нямат нищо общо с разумно или пък подсъзнателно прилагане на китайски военни стратегии и тактики. Каквото и да правят , са хаотични движения , резултат от възможността да загубят кметския вот в София.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Гей организациите ще я подкрепят ли? Те също имат проблеми.
По какъв начин отговорът на този въпрос ще повлияе на твоето решение да гласуваш ЗА (ПРОТИВ)  Манолова?
« Последна редакция: Септември 04, 2019, 09:22:59 от Bacho Кольо »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11165
    • Профил
Сега ще наблюдавам с интерес отиграването на подкрепата за Мая.
Че хич не е лесно, много проблеми ще създава този ИК, освен ако изцепките им не са формални. Или просто не са изцепки, а джурналята така ги представят. Няма все още натрупана информация.
Най трудно ще бъде в провинцията, където се иска Мая да подкрепя независими - само че в чий ущърб?
Кадрила ще си заслужава гледането.
Малко хаос предизвиква още от началото този ИК, ама дано е от неопитност и излишък от хъс.
« Последна редакция: Септември 04, 2019, 09:23:16 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
По какъв начин отговорът на този въпрос ще повлияе на твоето решение да гласуваш ЗА (ПРОТИВ)  Манолова.

По никакъв. Аз няма да гласувам за Манолова. Ако няма кандидат, когото одобрявам - просто няма да гласувам.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11165
    • Профил
Друже,
освен позитивни решения, съществуват и такива, за избора на по малкото зло..
Те също са решения, даже по трудни.
Не ли?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Аз няма да гласувам за Манолова. Ако няма кандидат, когото одобрявам - просто няма да гласувам.
:way_to_go-1308: Приемам такава позиция, въпреки че не е моята.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
Те също са решения
Не ли?


Не! Защото Манолова и компания не са по-малкото зло. Няма как да предпочета социален либерал демагог пред либерал-центрист. Изборът на по-малкото зло ни докара до това дередже. България ще се оправи тогава, когато хората започнат да гласуват по убеждения.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
нищо общо с разумно или пък подсъзнателно прилагане на китайски военни стратегии и тактики. Каквото и да правят , са хаотични движения

Част от китайските военни стратегии и тактики така и изглеждат - като хаотични движения. Привиден безпорядък. Еволюции без логика. Докато накрая не се разкрие замисълът. Когато вече е късно.
Ето тук, например, можеш да видиш как пехотата смила като гигантска кафемелачка най-добрата конница на времето си. От височината на седлото не можеш да видиш общата картина. В това е номерът. Не я виждат и тези долу, пехотинците. Но са добре обучени и всеки си знае задачата.
Можеш да видиш и как се бият обкръжените, също така.
https://www.youtube.com/watch?v=X5Jg_TqCDO8
 8)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11165
    • Профил
Quote (selected)
Изборът на по-малкото зло ни докара до това дередже.
Уважавам ти избора, но горното едва ли е вярно.
Не знам дали бе във филма "Списъкът на Шиндлер", но Дъстин Хофман играеше блестящо един евреин в немски концентрационен лагер.
Героят му служеше на началствата в лагера като счетоводител. Прекрасна и поучителна игра - едно от нещата които ми обясниха що евреите са май наистина нещо по различно.
Простичко казано - в ситуация на безизходица, геройските решения са впечатляващи, но често и нерационални.
А нерационалното рядко може до води до по добро. 
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Quote (selected)
Изборът на по-малкото зло ни докара до това дередже. България ще се оправи тогава, когато хората започнат да гласуват по убеждения.
Напълно съгласен! :way_to_go-1308:
Ако сравним с избор на автомобил практически всеки балотаж представлява избор на таратайка която ако пали пак добре...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Нека кажем така - на първи тур всеки гласува като гражданин. На втори тур - като политик*.
 8)
------------
*Доколкото  „Политиката е изкуство на възможното”, както е рекъл Бисмарк.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Простичко казано - в ситуация на безизходица, геройските решения са впечатляващи, но често и нерационални.
А нерационалното рядко може до води до по добро. 

Quote (selected)
„Учителят Нансен заварил две групи монаси, от Източната зала и от Западната зала, да се карат за една котка. той вдигнал котката, размахал я над главата си и извикал на спорещите:
– Кажете по една добра дума, ако искате да спасите котката!
И една дума не паднала в отговор. Нансен отишъл в кухнята, върнал се с голям сатър и разсякъл котката на две. Пoсле дал по една половина на всяка група. Същата вечер, когато Джошу се завърнал в манастира, Нансен му разказал случката. Джошу нищо не казал, обаче събул своите сандали, сложил ги жърху главата си и си тръгнал.
Нансен замислено произнесъл:
– Джошу щеше да спаси котката.“

Този дзен коан се счита за труден за "решаване". Аз, не знам що, го "реших" мигновено, още щом го прочетох за първи път. Сигурно, защото по-рано бях чел други неща за будизма.

Ето ти тълкуванието на просветени тълкуватели:

Quote (selected)
Нан-цюан съсича котката на две (Вход без врата, #14)

Нан-цюан видял монасите от източния павилион да се карат с монасите от западния павилион за една котка. Сграбчил котката и казал на монасите: „Ако някой от вас каже дума, която има стойност, ще спаси котката.”

Никой не казал нищо в отговор и Нан-цюан набързо съсякъл котката на две. Вечерта Джао-джоу се върнал в храма и Нан-цюан му разказал за случилото се. Джао-джоу свалил сандалите си, сложил ги върху главата си и излязъл навън. Нан-цюан рекъл: „Да беше ти там, можеше да оцелее котката.

 

      Коментар:

Смъртта на котката, макар и жестока, не е била напразна. Нан-цюан поставил монасите в трудна ситуация, защото залогът бил животът на едно същество, при това на същество, за което те спорели. Но те вече го били „убили” със самото си спорене за „мое” и „твое”. Притежанието е нещо илюзорно, поради илюзията за някой, който притежава и нещо, което е притежавано (особено живо същество). Нан-цюан застанал по средата и пожелал да чуе нещо смислено, нещо, което е отвъд „имане-нямане”, но никой от монасите не могъл да изкаже такова нещо, защото все още били твърде заети със собствените си искания и харесвания.

Джао-джоу от своя страна, поставяйки се на тяхно място, реагирал веднага. Сандалите, които той слага на главата си, са израз на отричане от „аз” като някой, който има какво да притежава, и нещо, за което да спори. Доколкото главата е „мястото”, което повечето хора ползват като изходна точка, през която се обръщат към света (вместо цялото си същество), тя символизира „мен”. Без глава не бих могъл да живея, следователно главата ми е от изключителна важност. Да сложа сандалите на главата си, същите сандали, с които се разхождам по пазара, означава да кажа, че се покланям ниско до земята, че няма нищо, което да желая, защото няма никой, който да желае. Но това не е форма на ритуално действие, основано на някакво „умно” разбиране за „логиката” на дзен-будистката доктрина. Това е спонтанно действие, толкова естествено, че едва ли може да се каже, че Джао-джоу е направил каквото и да било.

А ето ти и моето, на не-просветения младеж Firmin:

Будистката клетва съдържа формулата "колкото и да са живите същества във Вселената, заклевам се да ги спася". Учителят Нан-цюан не е искал от учениците си "изявление", а отношение. Отношението предполага действие, когато е заложен живот. Няма никакво значение какво ще направиш или ще кажеш. Страхът от грешка не те освобождава от свещената будистка клетва. Грешен отговор няма. Грешката е в това да си безответен и бездеен, когато животът е застрашен, а си се клел да го защитаваш.

 ^-^

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
По какъв начин отговорът на този въпрос ще повлияе на твоето решение да гласуваш ЗА (ПРОТИВ)  Манолова.

По никакъв. Аз няма да гласувам за Манолова. Ако няма кандидат, когото одобрявам - просто няма да гласувам.

На номинациите за кмет за София аз гласувах против тази на Мая Манолова (бях в малцинство!). На изборите за кмет, обаче, ще я подкрепя. При вариант балотаж между Фънди и архитектора, колкото и да е невероятен - ще си седя дОма

Отврат, аз също съм на принципа, че всеки трябва да гласува само поради убежденията си, но живеем в такава кочина, че не можем да си позволим подобен лукс..засега. Дано не се окаже никога, или поне не в нашия живот
« Последна редакция: Септември 04, 2019, 11:03:37 от Асол »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
На номинациите за кмет за София аз гласувах против тази на Мая Манолова (бях в малцинство!). На изборите за кмет, обаче, ще я подкрепя. При вариант балотаж между Фънди и архитектора, колкото и да е невероятен - ще си седя дОма

Любопитно. И кого подкрепи, ако не е тайна, при номинирането?

Правиш компромис да подкрепиш Манолова срещу Фандъкова, значи. Малък. Подпрагов.

Не правиш компромис да подкрепиш архитекта срещу Фандъкова. Че е по-голям, надпрагов.

А ако Софийската организация вземе решение, все пак - теоретично, разбира се - да подкрепи десните срещу ГЕРБ? Кво праим?

Ето ти нещо за размисъл.

Първо, не е етично да разчиташ на подкрепа (от десните), за да отнемеш София от ГЕРБ, а те да не могат да разчитат на твоята за същата цел.

Второ, спечелване на София от десните, освен загубването и от ГЕРБ, ще има ефект на изострени противоречия между тях и ГЕРБ, а те са ЕНП, всичките. Разбира се, Боце е колаборационист - ще предпочете да се разбере с тях, вместо да воюва. Но със София в зъбите техният (политически) апетит ще расте - имат да се връщат в Парламента. И не като помиярите от СДС - под шлифера на Боце. Сами.

Трето, при конфликт с ГЕРБ, тежестта на БСП за десните на Московска 33 ще расте - нямат мнозинство в ОбС, щото. Което е поле за малко "реалполитик" в София. Като, например, да защитиш районни кметове, подкрепени от БСП.

Така че ... Не е толкова просто и еднозначно. Да, въпрос на избор е. Не мой - твой. Че ти си в София. Но изборът е добре да се обмисли и осмисли.  :cool-1084:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
А ако Софийската организация вземе решение, все пак - теоретично, разбира се - да подкрепи десните срещу ГЕРБ? Кво праим?

Такова решение, особено като се има предвид номинанта - бутач не може да бъде дори теоретично, а само фантастично (би трябвало да познаваш по-добре редовите членове на собствената си партия). Така че аз подобен компромис не бих направила при никакви обстоятелства. Всъщност, вече съм гласувала за "десен" кандидат - Иванчева, така бяха отстреляни гербавите изневиделица. Зад Иванчева стоеше човек баш на Радан джиджин, не си мислете, че тя е протеже на Кадиев
Фирмин, тЕнките сметки са си тЕнки сметки, но спазването на лична хигиена е задължително! То от нея зависи и обществената такава... :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Фирмин, тЕнките сметки са си тЕнки сметки, но спазването на лична хигиена е задължително! То от нея зависи и обществената такава... :smokin:

А как ще седи хигиенния въпрос, когато получиш тяхна подкрепа за постигането на твоя цел? Ще се прибера, ще се изкъпя и ще забравя ли?

 ???

Три мандата поред, в окаяно малцинство, председател на групата съветници от БСП, съм взаимодействал с едни от най-коравите сини - създатели на СДС в общината, и те в опозиция като нас. Крайни антикомунисти. За да защитим общината, на която сме се клели, от крадци и разбойници. При взаимно доверие и уважение. До степен лидерът им да им рече, при една много рязка маневра, щом Firmin го е казал - така е, имам му пълно доверие. Защитавал съм ги с нашия ресурс и натиск, когато ги погваха, включително и лично. Уважават ме и до ден днешен. Веднъж не съм ги излъгал, веднъж не съм ги подвел. Атакуваха остро и тях, атакуваха остро и нас, и техните, и нашите - основна теза на крадците и помиярите им беше, че БСП и СДС са коалиция. Но е факт, че спряхме ред кражби и безумия. Сега не сме в ОбС - нито ние, които бяхме, нито техните. Смяна на поколенията. И се краде като за световно. Бедна ти е фантазията, просто.  >:(

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Глей ся - аз това "антикомунисти" от наследници на обикновени цървули (каквито са над 90 %) от т. нар "десни" у нас не го разбирам. И да, аз мога да работя с хора с всякакви убеждения, стига целта им да не им е да "ни избият" и да сливат омраза около себе си. Такива хора на нищо свястно не са способни, освен да създават нездравословна среда, включително и за тях самите. Способна съм на компромиси, но не и да си плюя на лицето, ако ме разбираш. И да ти кажа пък аз нещо от моята практика - мижитурката винаги си остава мижитурка, без значение какви гръмки декларации прави. А държавата ни е пълна с такива. И не ми казвай, че не е вярно, щото съм се нагледала на такива, не само по телевизора. На живо са още по-отблъскващи, щото са и страхливци. Херои са само сред блеещи   :i_sheepish: и сервилни слагачи :

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
"Нямам абсолютно никакво намерение да се занимавам с каквито и да е проекти. Нямам никакво намерение да се занимавам с партийно строителство. Това е фейк новина." Това заяви Мая Манолова в отговор на журналистически въпрос след представянето на кандидатурата ѝ и на Инициативния комитет, който я издига за кандидат за кмет на София.

В последните дни слухове в медиите свързаха името ѝ със създаването на нова партия, която щяла да бори статуквото в България.

 :D  :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
аз това "антикомунисти" от наследници на обикновени цървули

Има "цървули", които са антикомунисти - николапетковисти, да речем. Аз също съм внук на "цървул" - лозар, солар анхиалски. И ... земеделец, николапетковист. Не беше фен на комунистите. Даже никак. Цял живот е работил на полето - от дете, до старост. Текезесар, щото. След колективизацията. Ако ти трябва пример за "човек на труда" - той е човекът. И?  ???

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
И?

Какво? Аз вече ти написах за мижитурките. То бая от тях са и с доста кръшни станове и въртеливи задници. Достатъчно и да им видиш биографиите и произхода. ЦЕлата сороска политологическа сган е от този десен, например. Аз до такива не се подреждам, да не говорим пък за мечтата, че пък точно с такива ще спрем кражбите. Ще трябва да мижа здраво и да се опитам да забравя какво съм намирала години наред...за кражби ми е думата, Фирмин. Струва ми се, че няколко пъти съм споменавала, че много разбирам от крадци, лъжци, мошеници, несръчни манипулатори и прочее подобни елитни гражданЯ :D

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
Три мандата поред, в окаяно малцинство, председател на групата съветници от БСП, съм взаимодействал с едни от най-коравите сини - създатели на СДС в общината, и те в опозиция като нас. Крайни антикомунисти. За да защитим общината, на която сме се клели, от крадци и разбойници.

Напълно нормално. Левите либерали могат да си сътрудничат с всеки. Под най-сърцераздирателни съображения, естествено. Едно време широките социалисти са били брачни партньори на кой ли не. Че и в преврати са участвали. Пак, за да защитят "демокрацията".

Има "цървули", които са антикомунисти - николапетковисти, да речем.

Твоят антикомунизъм е по-рафиниран от цървулския.


Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Твоят антикомунизъм е по-рафиниран от цървулския.

Затова пък твоят "комунизъм" е свежо откъснат. От плаката, плакатник, от плаката. Ти кво си помисли?  :D

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
http://epicenter.bg/article/Maya-Manolova-/191907/2/0

Видеото. Аз, чини ми се, разпознах Румен Петков - pogled.info. Той там по работа ли е или ... по работа?  :D

А ето и "портфолиото" на ИК (за кастинга)  :D

http://epicenter.bg/upfiles/IK%20(3).pdf

На добър ви час!  :way_to_go-1308:

п.п. По работа е бил Петков, види се.
https://pogled.info/bulgarski/obrashtenie-na-ik-za-izdigane-kandidaturata-na-maya-manolova-za-kmet-na-sofiya.108260 :D
« Последна редакция: Септември 04, 2019, 14:00:31 от Firmin »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
Затова пък твоят "комунизъм" е свежо откъснат. От плаката, плакатник, от плаката. Ти кво си помисли?

Старши началник, колко пъти съм те молил да се държиш естествено? Не ти ли е неудобно да категоризираш моя комунизъм, след като нямаш нищо общо с комуизма? Ти видял ли си ме да съдя твоя либерализъм? Да съм казал, че ти си либерал-палячо например? Не! И то не защото вие, либералите, сте правени по калъп и сте един дол дренки, а защото отврат не навлиза в олигавени политически територии.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
отврат не навлиза в олигавени политически територии
... понеже предпочита осраните  :cool-1084:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
https://www.segabg.com/hot/cveta-karayancheva-se-obidi-na-maya-manolova

Този път Караянчева е точна и премерена и в рамките на присъщото и като Председател на Народното събрание. Много взеха да стават тези, дето назидават Парламента в парламентарната ни Република. С една идея поне по-кротко следва да е.

От друга страна, Караянчева нека си даде сметка, че Парламента не би бил така укорен, ако да би бил на висотата, която Конституцията му отрежда. Тук тя и мнозинството, към което принадлежи, имат широко поле за самокритика.