Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 00:05:38

Автор Тема: местноизборната социология  (Прочетена 131465 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #240 -: Октомври 20, 2019, 18:54:34 »
Quote (selected)
Айййди ся, чакам и други да си заложат ника на проветряване.
Аз още смятам, че има сериозен шанс за избор на кмет на София в един тур. Не че го искам (ще гласувам по начин подпомагащ балотаж), но това е реалността.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #241 -: Октомври 20, 2019, 19:00:54 »
Quote (selected)
Нещо друго е поне вкарването на здрав смисъл и реализъм, честност (като за политик в България)...
Хубаво би било, но здравият смисъл и реализмът вероятно ще доведат до такива решения, които никак няма да се харесат на електората. А честността е нещо много пожелателно.

Но пък - защо не ?
Електоратът не е някакво монолитно цяло. Става въпрос за тази част, която не се лови на евтини въдици и би оценила сегашни усилия и жертви за бъдещо развитие. Очевидно тази част е далеч от 50%, но я има. За нея става въпрос. И не е части от процента.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #242 -: Октомври 20, 2019, 19:06:28 »
По темата, излезе проучване на Медиана - СОФИЯ, МЕСТНИ ИЗБОРИ 2019 - Една седмица преди изборите
http://www.mediana.bg/download-analysis/Sofia_izbori2019.doc
Има доста интересни неща извън "базовата класация"
Йорданка Фандъкова - 27,%
Мая Манолова - 24,3%
Борислав Игнатов - 9,4%
Ангел Джамбазки -5,1%
Волен Сидеров - 4,3%
Георги Кадиев - 1,8%
Борис Бонев - 1,5%
Минчо Куминев - 1,1%
Десислава Иванчева - 0,9%
Тончо Токмакчиев - 0,7%
За друг - 0,4%
Няма да гласувам - 22,7%


ВЕрно са мноо интересни нещата и ше се пробвам да ти ги обясня. При Фъндацъта всичко е ясно - има кмет, откраде си на" работа, работа, работа" (гербавите дебили са си турилитакаъв слоган) - ..чао, откъде си ! При Мая е по-сложно, щото си построи интересен пиар, а разчита на ляв вот да я дотътри до балотаж... Признавам си, че досега не съм вземала по-трудно решение, защото изобщо не харесвам Мая Манолова като човек, а аз доста рядко бъркам в прценката си. Переспективата, обаче, марионетка на тъпа и добнопробна мутра, повече не ми харесва...Не ми е лесно, Калине, но аз съм образован човек...така че ще се разгранича от Мутрата и нейните проксита. Както ти е добре известно - винаги лесно можем да свалим БСП-то, останалите буклуци, га че са с извънземна защита :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #243 -: Октомври 20, 2019, 19:15:10 »
поради особености на симпатизантите бсп се сваля сама - виж 2009. докато останалите са на принципа 'кръв повръщам, власт не връщам', и като положение имаме това, което имаме.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #244 -: Октомври 20, 2019, 19:19:56 »
Две фрази от същото ...

Quote (selected)
Запитани какво очакват да се случи в крайна сметка на вота 28% от запитаните посочват "Йорданка Фандъкова да остане кмет", цели 47% - "Да има нов кмет", а 25% - "Безразлично ми е/не знам".

Quote (selected)
На изборите на 27-ми октомври може да се очаква висока изборна активност - близо 60 % от избирателите вероятно ще гласуват.

Първо, не мисля, че избирателната активност ще е 60%. Второ, очакванията на тези 47% за смяна на кмета са важни, но остава си въпросът колко от тях имат намерение да допринесат за това с вота си и доколко последователни ще са в намерението си.

И, трето, не мисля, че Фандъкова ще изчерпи потенциала си за подкрепа с вота на първия тур. Това би означавало пълна изолация на ГЕРБ, което за момента е в сферата на пожеланията, струва ми се.  ???

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #245 -: Октомври 20, 2019, 19:27:18 »
Ясно е, че ГЕРБ се изхаби. Ако няма някакви магарии с предсрочни парламентарни избори, това видимо е последният им мандат като управление. Горе-долу същата работа е и в София. Въпросът е дали пак ще е без ГЕРБ по ГЕРБовски, така да се каже... Да не се разказва на внуците като в класиката, не беше така, а беше друго... :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #246 -: Октомври 20, 2019, 19:36:11 »
Quote (selected)
Ясно е, че ГЕРБ се изхаби.

Е, това точно не е никак ясно. Особено, ако не посочиш кое точно на ГЕРБ му се изхаби. Разбира се, сред нещата, които осигуряват изборните победи.  ???

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #247 -: Октомври 20, 2019, 19:38:34 »
Quote (selected)
Ясно е, че ГЕРБ се изхаби.

Е, това точно не е никак ясно. Особено, ако не посочиш кое точно на ГЕРБ му се изхаби. Разбира се, сред нещата, които осигуряват изборните победи.  ???
Бойко.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #248 -: Октомври 20, 2019, 19:46:30 »
Quote (selected)
Електоратът не е някакво монолитно цяло. Става въпрос за тази част, която не се лови на евтини въдици и би оценила сегашни усилия и жертви за бъдещо развитие. Очевидно тази част е далеч от 50%, но я има. За нея става въпрос. И не е части от процента.
Не е. Няколко процента са, не повече от 5. И от тях нищо не зависи.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #249 -: Октомври 20, 2019, 19:46:40 »
Това е като лисицата, анализирайки в ход колебанията на едни регалии, да рече "Кочът ми се вижда нещо разколебан".  :D

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #250 -: Октомври 20, 2019, 19:47:55 »
ма нищо не се му е изхабило на герб, нееее, хората само чакат цецу да им иде на крака с калпака и народната носия, цецка да им обясни за дедо си, лъчо да им ръсне малко мозък, оня другия какмубешетамзаглавието да им раздаде по суджук, да не забравяме и монтанската юридическа школа.

сичките неизхабени, и де ги?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #251 -: Октомври 20, 2019, 19:54:30 »
Отлюспени.  8) Или пък, ако ще ти е по ясно, съблечени. Както змия съблича кожата си, заедно с ядящите я кърлежи.  8)

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #252 -: Октомври 20, 2019, 19:54:43 »
Хората са толкова изпростеле, Онзи, че ако ортак на цуцако им засвири на уше с подходящо мелъди, ще се впрегнат. Аз с нетърпение чакам деня, в който детето и ние барабар с него сще се разкараме от тази кочина...

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #253 -: Октомври 20, 2019, 19:58:19 »
А! Именно. Време ви е да осъзнаете, че не Цецко и Цецка, а "хората" са змията ГЕРБ. "Хората", тези на които им харесва. Те са, които дават плът на гадюгата.  8)

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3580
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #254 -: Октомври 20, 2019, 20:02:34 »
Quote (selected)
Хората са толкова изпростеле, Онзи, че ако ортак на цуцако им засвири на уше с подходящо мелъди, ще се впрегнат. Аз с нетърпение чакам деня, в който детето и ние барабар с него сще се разкараме от тази кочина...
Аз пък вероятно ще се гътна именно в кочината някой ден, когато му дойде времето. Една от причините за това е, че не смятам хората другаде за по-малко изпростели. Може и да има такава страна, но аз не знам коя е.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #255 -: Октомври 20, 2019, 20:08:37 »
Хората са толкова изпростеле, Онзи, че ако ортак на цуцако им засвири на уше с подходящо мелъди, ще се впрегнат. Аз с нетърпение чакам деня, в който детето и ние барабар с него сще се разкараме от тази кочина...

Уже поздно, нали ЕС щял да се разпада, а Масква слезам не верит...къде ще ходите??
Освен при онци в швабия, там винаги има арбайт махт фрай... :image008:

AnonimusBG

  • Гост
Re: местноизборната социология
« Отговор #256 -: Октомври 20, 2019, 20:12:51 »
Хората са толкова изпростеле, Онзи, че ако ортак на цуцако им засвири на уше с подходящо мелъди, ще се впрегнат. Аз с нетърпение чакам деня, в който детето и ние барабар с него сще се разкараме от тази кочина...

Коя ви е дестинацията?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #257 -: Октомври 20, 2019, 20:17:03 »
https://chitanka.info/text/39844/14#textstart

Текст един, вам, за самоподготовка.

Ако не сте чели "Дата Туташхиа", Чабуа Амираджиби, едва ли и сега ще я прочетете. Но пък една глава от нея ще преживеете.

Като юноши, в гимназията, беше ни една от любимите, моя и на приятелите ми, книги. Мъдра книга.

Кой знай що, как стане дума за "хората", все тази глава ми е в главата.  ???

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #258 -: Октомври 20, 2019, 20:23:34 »
Quote (selected)
Коя ви е дестинацията?

Русия. От доста време го обмислям и за ужас на Сержанта познавам западна Европа твърде добре...да не се тревожи излишно, аз и в Португалия мога да се впиша, например... :nuts:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #259 -: Октомври 20, 2019, 20:27:53 »
Quote (selected)
Коя ви е дестинацията?

Русия. От доста време го обмислям и за ужас на Сержанта познавам западна Европа твърде добре...

Сержанта отклони навремето оферта за работа в Питер, макар и след някво колебание...
Не бих си сменил настоящата страна за нищо.

Рассия е ок в големите градове и при добър доход.
Както, впрочем, е положението в почти всяка друга страна... зависи си от много неща...

Земете го и норчо с вас да види малце свят и евентуално да се запознае с девушка  :aplause:
« Последна редакция: Октомври 20, 2019, 20:38:08 от SgtTroy »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #260 -: Октомври 20, 2019, 20:36:00 »
Quote (selected)
Коя ви е дестинацията?

Русия. От доста време го обмислям и за ужас на Сержанта познавам западна Европа твърде добре...

Сержанта отклони навремето оферта за работа в Питер, макар и след някво колебание...
Не бих си сменил настоящата страна за нищо.

Рассия е ок в големите градове и при добър доход.
Както, впрочем, е положението в почти всяка друга страна... зависи си от много неща...

При мен манталитетът и културната и мноо близката среда са решаващи - аз там съм си  у дома. В Сърбия, също се чувствам така. Въпреки многобройните си превъзходни контакти на "Запад" (зет ми е германец) , аз там не се чувствам на място, може би с изключение на Италия, донякъде Испаня...не ми понася. Не знам дали ще ме разбереш..

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #261 -: Октомври 20, 2019, 20:43:28 »
А, разбирам.
"Запад" е точно толкова хетерогенна структура, колкото и "Изток".
Но за Запад не тряат визи и други досадности, а за Изток си тряат...плюс секви ежедневни баналности, с които човек неизбежно се сблъсква като чужденец.
И които последните 10-15 години се понасят по-лесно на Запад, отколкото на Изток.

Казахстан било доста добре, чувам. Или е легенда?

AnonimusBG

  • Гост
Re: местноизборната социология
« Отговор #262 -: Октомври 20, 2019, 20:47:52 »
Quote (selected)
Коя ви е дестинацията?

Русия. От доста време го обмислям и за ужас на Сержанта познавам западна Европа твърде добре...

Сержанта отклони навремето оферта за работа в Питер, макар и след някво колебание...
Не бих си сменил настоящата страна за нищо.

Рассия е ок в големите градове и при добър доход.
Както, впрочем, е положението в почти всяка друга страна... зависи си от много неща...

При мен манталитетът и културната и мноо близката среда са решаващи - аз там съм си  у дома. В Сърбия, също се чувствам така. Въпреки многобройните си превъзходни контакти на "Запад" (зет ми е германец) , аз там не се чувствам на място, може би с изключение на Италия, донякъде Испаня...не ми понася. Не знам дали ще ме разбереш..

Ако мога нещо да помогна пожалуйста.
Отдавна съм в Рашата. Има няма 25 години.
Що се отнася до визите най-доброто е Аеротур.
https://aerotourmm.com/%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%B8/%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%80%D1%83%D1%81%D0%B8%D1%8F/

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #263 -: Октомври 20, 2019, 20:48:48 »
Преди две седмици - паркинг на портокалско Интермарше.
Възрастна двойка си товари покупки в багажника, но са си оставили предната врата на колата отворена, така че прави невъзможно паркирането на съседното свободно паркомясто.
Жена на около 40 се приближава с колата си, иска да паркира там, но отворената врата ѝ пречи.
Спира, слиза, затваря вратата на чуждата кола, качва се обратно в колата си и си паркира спокойно.
Никви протести от никоя страна, никви спорове и никви драми...

Тва за културната среда  :aplause:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #264 -: Октомври 20, 2019, 20:51:44 »
Казахстан било доста добре, чувам. Или е легенда?
Не е легенда. И не е само покрай Байконур. Нещо подобно е и в Чечня. За който му се ходи. :)
Преди години и аз отказах работа в Саратов, хем нищо общо с военните...
А може би заради това. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3580
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #265 -: Октомври 20, 2019, 21:08:18 »
Quote (selected)
Казахстан било доста добре, чувам. Или е легенда?
Усърдно разпространявана легенда. Огромни разстояния. Много студено и немалко смърти от студ през зимата. Опитват се да седят на два или няколко стола. Всичко казано или написано започва, продължава и завършва с прослава на Нурсултана. Развиват казахски национализъм, неясно на какво отгоре. Опитват се да изтласкат руското и руската култура, макар че голяма част от населението са руснаци и че каквото имат досега като развитие е благодарение на Русия.

AnonimusBG

  • Гост
Re: местноизборната социология
« Отговор #266 -: Октомври 20, 2019, 21:34:07 »
Преди две седмици - паркинг на портокалско Интермарше.
Възрастна двойка си товари покупки в багажника, но са си оставили предната врата на колата отворена, така че прави невъзможно паркирането на съседното свободно паркомясто.
Жена на около 40 се приближава с колата си, иска да паркира там, но отворената врата ѝ пречи.
Спира, слиза, затваря вратата на чуждата кола, качва се обратно в колата си и си паркира спокойно.
Никви протести от никоя страна, никви спорове и никви драми...

Тва за културната среда  :aplause:

Единици са медиите, които вече отразяват подобни проблемчета.
В Австрия афганистански бежанец в Амок е заклал служител на Червения кръст. После се опитал да преджоби с танцувални движения възрастен австриец и съвсем случайно заклал и него.

https://www.lentata.com/page_15766.html

Култура така да се каже.

AnonimusBG

  • Гост
Re: местноизборната социология
« Отговор #267 -: Октомври 20, 2019, 22:17:25 »
Нещо подобно е и в Чечня. За който му се ходи. :)

Мики не ходи там.
Не чети глупостите.
Питие там можеш да си купиш от 8 до 10 часа сутринта и то не навсякъде.
Дурь(това онова) естествено не е алкохол и се намира. Алах е забранил само алкохола.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #268 -: Октомври 20, 2019, 22:45:25 »
https://pogled.info/bulgarski/partiite-se-mobilizirat-maya-manolova-s-predimstvo-ot-4.109807

Ей тези "разминавания" между прогнозите на различните социологически агенции са изкарали име на социологията като наука пунта мара.  >:(

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3580
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #269 -: Октомври 20, 2019, 23:51:26 »
Quote (selected)
Ей тези "разминавания" между прогнозите на различните социологически агенции са изкарали име на социологията като наука пунта мара
Давачите на прогнози погрешно биват наричани „социолози“. Даването на прогнози е вид търговска дейност, а не клон на знанието, а още по-малко наука. В определението на думата „социология“ нищо не пише за този вид търговска дейност.

AnonimusBG

  • Гост
Re: местноизборната социология
« Отговор #270 -: Октомври 21, 2019, 00:19:32 »
 :aplause:
Quote (selected)
Ей тези "разминавания" между прогнозите на различните социологически агенции са изкарали име на социологията като наука пунта мара
Давачите на прогнози погрешно биват наричани „социолози“. Даването на прогнози е вид търговска дейност, а не клон на знанието, а още по-малко наука. В определението на думата „социология“ нищо не пише за този вид търговска дейност.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #271 -: Октомври 21, 2019, 08:56:46 »
https://pik.bg/%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B5%D1%89%D0%BE-%D0%B2-%D0%BF%D0%B8%D0%BA-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%83%D1%87%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D1%85%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%81-%D1%84%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%8A%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%BE%D1%82%D0%B2%D1%8F%D0%B2%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D1%81-10---%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D1%82%D0%B0%D0%B6%D1%8A%D1%82-%D0%B5-%D0%BF%D0%BE%D0%B4-news878414.html

... и отново прогноза за висока избирателна активност, която ми се струва твърде оптимистична.  ???

... и отново, странно що, не намирам прогноза за поведението на избирателите на ВМРО на втори тур. Трудни за рисуване? Едва ли ...  ??? Най-вероятно ще го играят Блюхер на Ватерлоо.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3580
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #272 -: Октомври 21, 2019, 09:24:26 »
Quote (selected)
прогноза за висока избирателна активност, която ми се струва твърде оптимистична
Реализмът е осъзнаването, че оптимистичната прогноза е всъщност песимистична.
Това осъзнаване ще дойде, когато при (и поради) висока избирателна активност отново изберат Юрданка.
Типичният софийски дебил мрънка срещу кражбите, акуловите перки, вечните ремонти на ремонтите и какво ли не. След което отива и чинно гласува за Боцата и Фандъкова. Защото типичният софийски дебил е грацки десѐн и най-важното нещо в живота му е „да не допусне камунезите на власт“.
« Последна редакция: Октомври 21, 2019, 09:29:31 от аменеменема »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #273 -: Октомври 21, 2019, 09:41:34 »
Quote (selected)
Това осъзнаване ще дойде, когато при (и поради) висока избирателна активност отново изберат Юрданка.

Точно обратното е. Ниската избирателна активност откроява електоралната тежест на ГЕРБ. В резултат, дори и при невъзможност да реши нещата в своя полза още на първи тур, Фандъкова ще се ползва от преимуществото на първия по резултат, а с него - и с "благословията" на Св. Матей.  ???

Колкото до паролата "да не допусне камунезите на власт", тя има рационално съдържание като средство за мобилизация на софийските десни. Все пак, Манолова е прекалено обвързана в политическия си генезис с БСП. Това е неин пасив във функцията и да бъде обединяващият кандидат и да повтори Истанбул и Будапеща. Вероятно, това ще е и причината за загубата и накрая. При това, длъжен съм да отбележа, без вина на БСП. Софийската организация, водена от Паргов, работи безукорно досега в тези избори. :way_to_go-1308: От Позитано 20, след някои гафове в началото, намериха сили да се кротнат и да не им се месят, както е и според Устава. Това е факт. Уви, силите на БСП в София не стигат за да осигурят самостоятелно победа своя или на Манолова. И това също е факт. Уви.  ???

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #274 -: Октомври 21, 2019, 09:58:09 »
А има и още нещо, което обективно предполага почти сигурната победа на ГЕРБ в София. Нещо, което не бива да забравяме. Това е, че през последните 10 години в София се появи една прослойка от активни млади хора , десетки хиляди , много от тях  - несофиянци по рождение, чийто доходи рязко се повишиха. Не че ГЕРБ и Фандъкова имат някакъв принос за това. Не. Но подсъзнателно голяма част от тях свързват своя личен просперитет с периода на управлението на ГЕРБ.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3580
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #275 -: Октомври 21, 2019, 10:07:03 »
Quote (selected)
Точно обратното е. Ниската избирателна активност откроява електоралната тежест на ГЕРБ
Ами не е обратното. Грацките десени са част от тази електорална тежест на ГЕРБ – всъщност най-съществената такава част в София, а те (пре)обладават. Ако Юрд.Фън. бъде избрана, то ще е, защото те са решили да гласуват и са послушали зова на сърцето си, а то най-обича да мрази.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #276 -: Октомври 21, 2019, 10:09:48 »
Bacho Кольо, тези, дето отчиташ, са с все още запазени връзки с родните си места. Постоянните им адреси са там. Там и гласуват. Използват гласуването и уикенда да се видят със своите. Настоящите им адреси са в София, но трябва нещо извънредно да е станало, че да си направят труда да заявят в общината, че ще гласуват по настоящ адрес. Така че приносът им към софийския вот, в която и да е посока, едва ли е толкова съществен. Моята оценка за по-ниска избирателна активност идва от факта за миграцията. Много софиянци просто не са в България в момента и едва ли ще си вземат отпуск, за да участват във вота. Тези 60% спрямо избирателни списъци са нереални.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #277 -: Октомври 21, 2019, 10:13:04 »
Quote (selected)
Ами не е обратното. Грацките десени са част от тази електорална тежест на ГЕРБ – всъщност най-съществената такава част в София, а те (пре)обладават.

Това са твоите "усещания". А аз ти говоря (пиша) за моите сметки, които са несравнимо по-точни, защото анализът ми се базира на проведените избори от 2014 насам. Върху пълната база данни. Когато нещо кажа или пиша, основавам се на факти и разчети. Математика. Приемете вече тази особеност на моя скромност като факт. ???

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3580
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #278 -: Октомври 21, 2019, 10:23:21 »
Quote (selected)
Когато нещо кажа или пиша, основавам се на факти и разчети. Математика. Приемете вече тази особеност на моя скромност като факт
А, бъди рахат – наличието у теб на особености, например неподражаема скромност, вездесъща и с нищо недоказана компетентност и натрапчивата неуместна употреба на думата математика (и не само) е добре известен във форума факт.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #279 -: Октомври 21, 2019, 10:26:20 »
Ще се изненадате колко грешите за младите /27-40г/, които са с високи доходи и ги връзвате я към ГЕРБ, а към десните в БГ.
Това поколение е възпитавано от родители, които бяха свидетели точно на дивашкият преход.
И на което поколение сега не му пука кой какъв е в момента в политиката и оценява доста, доста безпристрастно.
При това - кръвта все пак шепне откъм кулисите.
При това говоря и за хора, родени в София.
Главно.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #280 -: Октомври 21, 2019, 10:29:49 »
Quote (selected)
А, бъди рахат – наличието у теб на особености, например неподражаема скромност, вездесъща и с нищо недоказана компетентност и натрапчивата неуместна употреба на думата математика (и не само) е добре известен във форума факт.

А защо не допуснеш, просто така, за пълнота на предположенията, че компетентността ми е доказана и документирана многократно, а употребата на думата математика е уместна и със сериозни основания. Навярно, доста по-сериозни от тези, с които ти ще защитиш правото си на преценка по въпроса.  ???

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3580
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #281 -: Октомври 21, 2019, 10:58:55 »
Quote (selected)
А защо не допуснеш, просто така, за пълнота на предположенията, че компетентността ми е доказана и документирана многократно
Що бе, допускам, обаче хей на – тук във форума не виждам никакви свидетелства за това, само едни голи хвалби :nuts:
Quote (selected)
а употребата на думата математика е уместна и със сериозни основания
И по този въпрос липсва каквато и да е видимост :nuts:
Quote (selected)
Навярно, доста по-сериозни от тези, с които ти ще защитиш правото си на преценка по въпроса
Ъхъ, навярно, може би, струва ти се – ако това чувство ти помага с нещо, ползвай си го със здраве.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #282 -: Октомври 21, 2019, 11:43:18 »
А защо не допуснеш, просто така, за пълнота на предположенията, че компетентността ми е доказана и документирана многократно, а употребата на думата математика е уместна и със сериозни основания.

Да допуснем, че като малък си спал на шкафчето за обувки на некой професор по математика. За теб това е достатъчно да станеш академик.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #283 -: Октомври 21, 2019, 11:52:59 »
мдам. от линка на фирмин:
Quote (selected)
Според данните 10 дни преди вота за София кандидатът на ГЕРБ и СДС печели изборите в столицата с 10% преднина. Засега предвижданията са, че вота в София ще мине през балотаж, но е възможно победата на Фандъкова да е още по-категорична и дори да не се стигне до втори тур.

Изследването сочи, че на първи тур Йорданка Фандъкова получава 31,2%, а Мая Манолова 24,7%. На втори тур разликата дори се очаква да се увеличи и кандидатът на ГЕРБ ще получи 37,6% срещу 28,5% за бившия омбудсман.

пиклювците, естествено, са се олели и 6.5% са ги представили за 10. значи досега имаме сова харис - 6.5% за фънди, медиана - 3% за фънди, и маркет линкс - 4% за манолова:
Quote (selected)
На първи тур Мая Манолова събира 36%, Йорданка Фандъкова - 32%, а Борислав Игнатов - 17%, сочи най-новото представително проучване на Маркет ЛИНКС, проведено по поръчка на OFFNews в периода 15-20 октомври.
http://epicenter.bg/article/Market-LINKS--Partiite-se-mobilizirat--Maya-Manolova-s-predimstvo-ot-4-/196387/2/0

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #284 -: Октомври 21, 2019, 15:03:30 »
Quote (selected)
Да допуснем, че като малък си спал на шкафчето за обувки на некой професор по математика. За теб това е достатъчно да станеш академик.

Шкафчетата и другите места, където съм спал като малък, не са достатъчни, за да стана академик. Но пък са напълно достатъчни, за да знам за математиката много повече, отколкото ти ще знаеш за нея в този, а, навярно, и в следващия си живот. Без въобще да коментирам къде и колко съм будувал, когато вече не съм бил малък.  ???

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #285 -: Октомври 21, 2019, 15:12:37 »
Шкафчетата и другите места, където съм спал като малък, не са достатъчни, за да стана академик.

Добрее, бе! Аз решик малко да те поизчеткам. Член-кореспондент тогава. Знанията, които са усвоил от папуците чрез телепатия са сериозна база.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #286 -: Октомври 21, 2019, 15:21:41 »
не знам този алфа рисърч отразен ли е, ако е - сори за повторението:
Quote (selected)
Октомври, 2019г.

Оспорвана надпревара за кметския пост в София с лек аванс за настоящия градоначалник Йорданка Фандъкова (36,3%) пред Мая Манолова (34,6%)
Сериозна преднина за ГЕРБ във вота за общински листи (32,1%) пред БСП (21,4%), но недостатъчна за мнозинство в бъдещия Общински съвет
Затвърждаване на силните позиции на Демократична България, постигнати на европейските избори – 15,5% вот за общинска листа и 10.7% за нейния кандидат за кмет Борислав Игнатов
Това са основните тенденции, регистрирани от представително за столичните избиратели проучване на агенция Алфа Рисърч, проведено в периода 3-7 октомври 2019г. сред 801 пълнолетни граждани с право на глас в местните избори.

Детайлният прочит на резултатите, отразяващи обществените нагласи десет дни след старта на  предизборната кампания, позволява да се откроят следните по-важни акценти:
...
https://alpharesearch.bg/post/957-nadprevarata-za-sofia-kandidati-obshtinski-listi-tendencii.html

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #287 -: Октомври 21, 2019, 15:23:18 »
Quote (selected)
Добрее, бе! Аз решик малко да те поизчеткам. Член-кореспондент тогава. Знанията, които са усвоил от папуците чрез телепатия са сериозна база.

Най-големият майтап е как се мислиш за особено духовит, а всъщност, с оглед фактите, и хабер си нямаш колко си смешен и жалък в неведението си. Така че продължавай да ме разсмиваш, палячо.  :b0201:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #288 -: Октомври 21, 2019, 15:28:58 »
и филибето - накъде без него:
Quote (selected)
Кандидатът на ГЕРБ в Пловдив - Здравко Димитров убедително води с 29,9% пред основния си опонент Славчо Атанасов от НФСБ, подкрепата за когото е 22,2%. Димитров е удвоил резултата си в сравнение с началото на кампанията. Така почти всеки трети пловдивчани, решен да гласува на 27 октомври, ще пусне бюлетина за Здравко Димитров. Трети с 11,1% е кандидатът на БСП Николай Радев., показват данните.

ГЕРБ запазва високите си нива на подкрепа при общинските листи с 22,4%, а БСП заема второто място с 10,4%. Свои представители в Общинския съвет ще имат още местната коалиция ВМРО-НФСБ, ЗС „Александър Стамболийски“, „Съюз за Пловдив“, „Демократична България“, ДПС и „Кауза Пловдив“.
https://www.24chasa.bg/mnenia/article/7720442

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #289 -: Октомври 21, 2019, 19:26:54 »
Цитат на: Firmin
всъщност, с оглед фактите
Фактите са, че бълваш милиони самохвалства без никакво доказателство  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #290 -: Октомври 21, 2019, 20:10:03 »
Quote (selected)
Фактите са, че бълваш милиони самохвалства без никакво доказателство  :smokin:

Фактите, пикльо, са, че не ти дължа никакви доказателства от житието и битието си в последния половин век. През оная работа ми е дали ми вярваш или не. За нещата, които пиша тук, в твой интерес е да ми вярваш, все пак. Току виж си научил нещо. На мен лично ми е безразлично. В тази част от живота си съм, когато нямам нужда да се доказвам на този или онзи. Тук, а още по-малко - другаде. Просто си работя работата.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #291 -: Октомври 21, 2019, 20:36:06 »
Quote (selected)
Фактите са, че бълваш милиони самохвалства без никакво доказателство  :smokin:
Фактите, пикльо, са, че не ти дължа никакви доказателства от житието и битието си в последния половин век. През оная работа ми е дали ми вярваш или не. За нещата, които пиша тук, в твой интерес е да ми вярваш, все пак. Току виж си научил нещо. На мен лично ми е безразлично. В тази част от живота си съм, когато нямам нужда да се доказвам на този или онзи. Тук, а още по-малко - другаде. Просто си работя работата.
Доказателства даваш, и то ярки - че си простак, патологично самовлюбен и отчаяно нуждаещ се от признание и възхищение :smokin:

А те чета, защото все пак наистина има какво да се научи от теб.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #292 -: Октомври 21, 2019, 20:52:19 »
Quote (selected)
простак, патологично самовлюбен и отчаяно нуждаещ се от признание и възхищение :smokin:
... и, вероятно, глупак и мазохист, доколкото тук блика, та прелива, фонтанче от признание и възхищение към моя скромност? Нали?  :cool-1084:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #293 -: Октомври 21, 2019, 21:03:05 »
 
Quote (selected)
... и, вероятно, глупак и мазохист, доколкото тук блика, та прелива, фонтанче от признание и възхищение към моя скромност? Нали?  :cool-1084:
Не.
Можеш обаче да излагаш възгледите и заключенията си по друг начин  :t0328:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #294 -: Октомври 21, 2019, 23:44:32 »
фирмин пак е избликнал. сефте.

иначе по темата: барикада е обобщила четири проучвания за софия:
Quote (selected)
„Маркет линкс“ и „Сова Харис“ се разминаха драстично в прогнозите за София

Седмица преди местните избори – какво показват данните от последните проучвания на четири социологически агенции относно вота за нов градоначалник на столицата?

https://baricada.org/2019/10/21/sofia-sociology/


Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #295 -: Октомври 21, 2019, 23:55:58 »
Пред това социологическо "многообразие" мисля да се доверя на моите си разчети. Изглеждат ми доста по-точни, щото.  :cool-1084:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #296 -: Октомври 23, 2019, 16:10:17 »
Quote (selected)
Сигурен балотаж между Йорданка Фандъкова и Мая Манолова, който ще завърши с 55,8% към 44,2% действителни гласове в полза на Фандъкова, показват данните на социолога Юлий Павлов от представително социологическо прочуване на Центъра за анализи и маркетинг, който оглавява, между 12 и 21 октомври тази година.

Данните показват, че на първи тур Фандъкова води с 8.9% пред Мая Манолова, като резултатът между двете е 40.1% към 31.2%. Трети с 8.3% е Борислав Игнатов, следван от Ангел Джамбазки с 5.3%, Волен Сидеров с 2.9%, Борисов Бонев с 1.9%.

За балотажа проучването показва резултат за Фандъкова 47.1%, а за Манолова 37.3%, като дистанцията между двете е 10.2%. В процент от действителните гласове това е 55,8%:44,2%.

В гласуването за общински листи ГЕРБ води с 36.1%, а БСП е втора - с 26.3% вот. Социологът очаква до урните да отидат между 450 и 500 хиляди души, като отчете, че те ща са повече, в сравнение с 2015 г., когато са гласува 412 хил. души в София.

Според него кампанията е разпиляла първоначалната подкрепа за Манолова към други кандидати в хода на кампанията. Трета позицията според проучването е за Демократична България с 9.2%, следвана от ВМРО - с 6.3% и АТАКА с 2.9%.
https://www.24chasa.bg/mnenia/article/7724525

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #297 -: Октомври 25, 2019, 15:26:05 »
Quote (selected)
Очакваме избирателната активност за кмет на София да е по-висока от тази през 2015 г. -между 45 и 50%. Това означава да гласуват 480 000-530 000 избиратели в столицата. Изчисленията са на база 1 075 700 избиратели, имащи право на глас към 1.9.2019 г.

Фандъкова ще влезе на балотажа с първи резултат и несимволична преднина 39,2% от гласовете на I тур в столицата ще са за нея, а 28,7% са за Мая Манолова. Трети е Борислав Игнатов с 11,4%, следван от Ангел Джамбазки със 7,1%. Пети е Волен Сидеров с 4,5%, а шести - Борис Бонев с 3,5%. Тончо Токмакчиев събира 2,4% от вота.

“Екзакта Рисърч Груп” коментира единствено първи тур от изборите за кмет на София, тъй като професионалните и етичните стандарти изискват да не съобщаваме данни за балотажа отсега с цел да се избегнат предварителни внушения.
https://www.24chasa.bg/mnenia/article/7727823

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #298 -: Октомври 25, 2019, 16:33:13 »
Абе тя и мамата на нейшъна водеше според всичките рисърчове, а стана тя каквато стана...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #299 -: Октомври 25, 2019, 19:20:33 »
Не може ли да си спретнем и локални прогнози, да видим дали ставаме за социолози?
Хайде, персонална прогноза за изборите в София, за кмет, първи тур.
Й. Фандъкова - 50%
М. Манолова - 22%
Б. Игнатов - 12%
(Очаквам и Джамбазки много близо до третото място, с възможност за заемане)