Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 17:37:50

Автор Тема: Избори ноември '21  (Прочетена 555259 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 312
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3660 -: Октомври 04, 2021, 09:49:34 »
...тъпо, много тъпо изказване - моля за обясниш как юридически е станало залепването ни към американската сфера?

Станали сме 53 щат?
Концесия на Републиката?
Нова салфетка при срещата Путин - Байдън?
Как?
ако питаш сериозно, очакваш твърде много от кух лозунгаджия и пишман фитилджия;
за такива - въпроси като от българска кръстословица, например: "спортно равенство" (ол) или "птичи тор" (гуано) - там има барем 50% шанс да познае ;)

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3661 -: Октомври 04, 2021, 10:01:52 »
Има и друг нюанс. Подобна хипотеза означава, че управлението на България зависи от решения и действия на чуждестранна админстрация. НЯма как това да е заложено в конституцията. Напротив текста за гражданството е с точно обратна цел.

Изискването за липса на чуждо гражданство е заложено от ВНС през 1991, чужестранните администрации нямат роля.
Тва изискване може и да е архаично и лишено от смисъл, но е в сила и е валидно, докато не се промени.

За участие в управлението на Бг не е непременно необходимо некой да е депутат или министър. Има маса постове в държавната админстрация, за които няма такова изискване за гражданство.


Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3662 -: Октомври 04, 2021, 10:18:33 »
Изискването за липса на чуждо гражданство е заложено от ВНС през 1991, чужестранните администрации нямат роля.
Тва изискване може и да е архаично и лишено от смисъл, но е в сила и е валидно, докато не се промени.

За участие в управлението на Бг не е непременно необходимо некой да е депутат или министър. Има маса постове в държавната админстрация, за които няма такова изискване за гражданство.
Текста си е нормален, макар и донякъде непълен. Например липсват по-тежки зависимости като това да е консул.
Проблема е в тъпите чалгари, които като се насраха с кандидатурата на барбадоския консул, зеха да търсят поводи да намерят и други оцепани. В конкретния случай обаче според мен, няма основание.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3663 -: Октомври 04, 2021, 10:27:45 »
Текста си е нормален, макар и донякъде непълен. Например липсват по-тежки зависимости като това да е консул.
Проблема е в тъпите чалгари, които като се насраха с кандидатурата на барбадоския консул, зеха да търсят поводи да намерят и други оцепани. В конкретния случай обаче според мен, няма основание.

КС ще тряа да реши дали "да няма друго гражданство" означава към момента на встъпване в длъжност да има тапия, че няма друго гражданство или означава да е подал заявление за отказ от това друго гражданство.

А текстът е от 1991 когато двойното гражданство е било по-скоро екзотика. В наши дни нещата са различни, особено след 2007.


Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3664 -: Октомври 04, 2021, 10:55:41 »
Ндааа... Рекъл - гражданин на... рекъл - не...
Затова Брендо показа среден пръст на всичките си кандидати... щото туй нящо - гражданството - за интернационалистите е отживелица... и е безсмислено - пак според тях...
P.S. Но се оказва, че за канадците нийе ... ще стане когато "световното правителство" почне да управлява "златния милиард" :lol:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3665 -: Октомври 04, 2021, 11:23:53 »
щото туй нящо - гражданството - за интернационалистите е отживелица... и е безсмислено - пак според тях...

Не съм очаквал от тебе такава омраза срещу нашите евроатлантически ценности. Не си европеец ти, не си. Но трябваше да се досетя, когато започна с руската си пропаганда.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3666 -: Октомври 04, 2021, 11:41:54 »
ГерБджиков настъпи здраво мотиката...

 :ouch-2147:

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3667 -: Октомври 04, 2021, 12:50:23 »
Юридически сме в НАТО а значи в американската сфера на влияние.

Ето Митрофанка плаче пред РИА Новости, че САЩ ни заповядват.

Ами така е Митрофанке, туй се нарича ГЕОПОЛИТИКА и тя е абсолютно безжалостна и цинична.

Аз ли да ви ги обяснявам тез работи....

 :m1708:
...coooool, обаче пак не казваш как юридически сме вързани със сферата на влияние на САЩ?
И дали тази връзка е точно по линията, която посочваш? Според мен не е.

Т`ва с НАТО - йебиго, не става - НАТО не е САЩ, колкото и да ти се иска, аз ли да ти го обяснявам? Чети, то сляпото окато прави, даге.

Иначе няма как да обясниш например една Унгария, Турция или Франция в чия сфера на влияние са - пак ли в американската?
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3668 -: Октомври 04, 2021, 13:00:19 »
Аз ли да ви ги обяснявам тез работи...
ако обяснението ще е като онова за чл.16 от споразумението за брекзит, по-добре недей. че ще предизвикаш мнозина да си пожелават разни неща за роднините ти от женски пол.

Неактивен D.Videv

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 254
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3669 -: Октомври 04, 2021, 17:26:42 »
...тъпо, много тъпо изказване - моля за обясниш как юридически е станало залепването ни към американската сфера?

Станали сме 53 щат?

Как?

Петдесет и ТРЕТИ щат, казваш ?! Не знаех, че са турнали Русия и Китай сред звездите на байрака. Ф този казус ний пак сме трети. Язък !  :pissed-891:
"Хората често казват, че мотивацията не продължава дълго. И къпането не продължава дълго - затова се препоръчва да се прави ежедневно"  /Зиг Зиглар/

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3670 -: Октомври 04, 2021, 20:29:10 »
Reportedly, I must have gotten myself drunk.
Allegedly, I would have gotten myself killed.
Благодаря, мисля, че това е доста по-добре. Интересно, как ли биха могли да се преведат двете български изречения на италиански с неговите 24 глаголни времена (така ми каза един приятел, който го е учил в музикалното училище, където италиански се учи задължително) и на руски с едно-единствено минало време?

Когато се запознавах с италианския, без да го уча систематично (а жалко, такъв хубав език!), ми направи впечатление, че има пословици или "крилати фрази", които са съвсем същите или почти същите като българските, например:
  • Se gioventù sapesse, se vecchiaia potesse (Ако младите знаеха, ако старите можеха)
  • A caval donato non si guarda in bocca (На харизан кон зъбите не се гледат – тук "не се гледа в устата")
Оказва се, че първото изречение е на французина Анри Етиен, а второто е на илириеца Йероним Блажени. Интересно е и още нещо. Уж италианският няма падежи, а пък във второто изречение не е "cavallo" (кон), а "caval". Защо?

(Извинявам се за отклонението от темата, няма вече!)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3671 -: Октомври 04, 2021, 21:50:58 »
В интервю с Владимир Йончев, от време 9 мин. 45 сек., той казва за Петков:
Quote (selected)
Аз обсъждах новата партия с една моя приятелка, която според мен ми каза най-точното нещо, което съм чувал: "Той има трапчинка на брадичката! Кой го интересува дали е ляв или десен?" Разбирате ли? Това са двама магьосници, които пръскат чар от екрана. В зависимост от това, колко чар ще пръснат и колко чар ще достигне до огромна част от хората, на които им е все тая за ляво и дясно, от това зависи техният електорален успех.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3672 -: Октомври 04, 2021, 22:36:20 »
Quote (selected)
"Той има трапчинка на брадичката! Кой го интересува дали е ляв или десен?"

Всъщност съвсем очаквано. Разновидност на това-
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3673 -: Октомври 04, 2021, 22:38:32 »
Знаем се, няма да е изненада една тръпчинка да поведе голямо стадо.
Не е за първи, няма да е и за последен и това ще мине, ама ще страдаме.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3674 -: Октомври 04, 2021, 22:44:17 »
За изборите догодина ше напраа партия Сандхърст (Сандгерст за рускоговорящите колеги) и ше избием рибата и харвардите  :0007:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3675 -: Октомври 04, 2021, 22:48:56 »
Харвардите сега ще избият рибата, ще трябва да избиваш харварди.
Малко като в "Умно село" на Д.Донев се получава. :nuts:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3676 -: Октомври 04, 2021, 22:50:49 »
Мечът винаги побеждава перото  :smokin:

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3677 -: Октомври 04, 2021, 22:58:04 »
зависи....ако си с дървен  меч, а съм си поиграл да изкова перо от лагерна стомана шейсе санта и да го заточа на воден камък-може да пробваме твърдението ти...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3678 -: Октомври 04, 2021, 23:06:27 »
Имаме си кончета от върбови клончета ... .

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3679 -: Октомври 04, 2021, 23:09:22 »
зависи....ако си с дървен  меч, а съм си поиграл да изкова перо от лагерна стомана шейсе санта и да го заточа на воден камък-може да пробваме твърдението ти...

доброто винаги побеждава  :smokin:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3680 -: Октомври 04, 2021, 23:10:10 »
Добрата лагерна стомана по-често.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3681 -: Октомври 04, 2021, 23:12:08 »
Добрата лагерна стомана по-често.

освен ако не стрелям сфунийка сотровна карфица  :nuts:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3682 -: Октомври 04, 2021, 23:14:02 »
освен ако не стрелям сфунийка сотровна карфица  :nuts:
Облизал си карфицата?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3683 -: Октомври 04, 2021, 23:15:16 »
Облизал си карфицата?

Наплюх я, ма то същото  :smokin:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3684 -: Октомври 04, 2021, 23:25:33 »
Кат стана въпрос за Антихриста ми светна че от него става чуден министър на икономиката.
Има тапия че не е гражданин на Рая и отдавна е натурализиран в Ада. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3685 -: Октомври 04, 2021, 23:29:43 »
Откровението е късен текст на мистик. Не е добра основа за бюджет.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2951
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3686 -: Октомври 04, 2021, 23:34:40 »
охтопиг:
струва ли си да батисам 30 санта пила за да я обърна на нож? мое да питам и заварчика на село, той острието на косата ми препоръча да обърна на ятаган...намирам ги за без пари тъй и тъй
*********   ✹    *********

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3687 -: Октомври 04, 2021, 23:43:23 »
търсиш стара съветска, за метал. правеха ги от у12. Класика. Стомана за бръсначи, бронебойни патрони и ножове. освен това се закалява във вода.. Активна е-иска грижи.Но става за сериозен нож.Руските са У10 или китайски боклук.

Неактивен D.Videv

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 254
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3688 -: Октомври 04, 2021, 23:51:09 »

Т`ва с НАТО - йебиго, не става - НАТО не е САЩ, колкото и да ти се иска, аз ли да ти го обяснявам? Чети, то сляпото окато прави, даге.

Иначе няма как да обясниш например една Унгария, Турция или Франция в чия сфера на влияние са - пак ли в американската?

К'во стана със 'съветските Мистрали'. От вси Мистрали им остана само паравоз "Кузя", ако не е утанул, де.   :bigok:

САЩ забраниха на франсенцата да продават двата карабля на тавагишчите и ... конец фильма.

Май, май шубето ги гони, а и Орбан, който е едно плямпало, като Гошо Тарабата навремето.
"Хората често казват, че мотивацията не продължава дълго. И къпането не продължава дълго - затова се препоръчва да се прави ежедневно"  /Зиг Зиглар/

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2951
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3689 -: Октомври 04, 2021, 23:53:00 »
търсиш стара съветска, за метал. правеха ги от у12. Класика.

мерси  :thup:

*********   ✹    *********

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3690 -: Октомври 04, 2021, 23:55:35 »
Орбан и Димктров в една графа може да сложи само много объркан мозък. Нищо че констатацията я правя на три пръста от бутилката уиски-даже да я задъня до час пак няма да изпуша толкова че да си позволя подобни обобщения.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3691 -: Октомври 04, 2021, 23:56:19 »
охтопиг:
струва ли си да батисам 30 санта пила за да я обърна на нож? мое да питам и заварчика на село, той острието на косата ми препоръча да обърна на ятаган...намирам ги за без пари тъй и тъй

може да пробваш и с някой стар ресор.
the lamers club honourable member …

Неактивен D.Videv

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 254
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3692 -: Октомври 04, 2021, 23:58:14 »
търсиш стара съветска, за метал. правеха ги от у12. Класика. Стомана за бръсначи, бронебойни патрони и ножове. освен това се закалява във вода.. Активна е-иска грижи.Но става за сериозен нож.Руските са У10 или китайски боклук.

Кайзере, и ти като мене, май не си първа младост - и може би да, може би не - си спомняш за бръснарските ножчета "Спутник" Лезвия, които скъсяваха живота на бръснещите се пролетарии с около 10 години.

Стоманата беше оригинална - съветска. Пълен шит, но наш !  ;)
"Хората често казват, че мотивацията не продължава дълго. И къпането не продължава дълго - затова се препоръчва да се прави ежедневно"  /Зиг Зиглар/

Неактивен D.Videv

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 254
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3693 -: Октомври 05, 2021, 00:05:49 »
Орбан и Димктров в една графа може да сложи само много объркан мозък. Нищо че констатацията я правя на три пръста от бутилката уиски-даже да я задъня до час пак няма да изпуша толкова че да си позволя подобни обобщения.

SS са задържали в креватя Мастиката, известен и като Гошо Тарабата, гол и гушнат с жена с брада и мустаци с името хер Вернер, също гол.

Преди години в някакво унгарско списание, списвано на съветски и на Инглиш, тоже дадоха старт на подобни анонси, но с главен герой - Орбан. Та затва тъй пиша.
"Хората често казват, че мотивацията не продължава дълго. И къпането не продължава дълго - затова се препоръчва да се прави ежедневно"  /Зиг Зиглар/

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3694 -: Октомври 05, 2021, 00:07:29 »
SS са задържали в креватя Мастиката, известен и като Гошо Тарабата, гол и гушнат с жена с брада и мустаци с името хер Вернер, също гол.

Преди години в някакво унгарско списание, списвано на съветски и на Инглиш, тоже дадоха старт на подобни анонси, но с главен герой - Орбан. Та затва тъй пиша.

това не е ли вече предъвквано няколко пъти в стария форум?
the lamers club honourable member …

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2951
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3695 -: Октомври 05, 2021, 00:11:38 »
Пилата съм я намерил, та се присетих - само ще я занеса на пича да я погледне (разбира си от метали), вече видях какво трябва да се прави. Ресор бях затърсил, после ми изхвръкна от главата - и него ще намеря срв. лесно.  :thup:
*********   ✹    *********

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3696 -: Октомври 05, 2021, 00:25:02 »
като имаш пила е за предпочитане. Държи заточването и се полира. Ресьор е за остриета над трийсет сантима за сечене. Правиш нож, не сабя. Ако е плоска и широка-може да я одялаш с углошлайфа, после на лентов шлайф ,полираш на ръка и ецваш в азотна. Пилата си е закалена. Инак от у12 правеха и скалпели. Що се отнася до бръсначите-още има  един  аследен солинген, макар че от десет години ползвам машинка за подстригване . първи номер за косата на трето число в месеца и нула номер за брадата през ден. Все пак парчето стомана го държа остро на каиш за редките случаи в които се налага да съм бръснат до синьо. Забрави за жилет.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3697 -: Октомври 05, 2021, 00:33:24 »
Ше предавам два неизползвани ресора за Трабант на вторични суровини. Сериозно.  И колянов вал, ауспух, носач  заден и дреболии. Брони и прочие. Всеки предвидлив трабантаджия поддържаше  стопанство/склад с чарками.
« Последна редакция: Октомври 05, 2021, 00:38:55 от dabedabe »

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2951
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3698 -: Октомври 05, 2021, 00:42:32 »
Да, ресора го бях затърсил когато бех залитнал по кукрита и подобни кривини.
А си бях намерил и два много яки бръснача от едни будалета, дето разчистваха къщата на покойния си дядо - сега като спомена ги погледнах. Единият е английски, sheffield steel - j nowill and sons, другият, немски - zwilling / j a henkels, solingen. Обичам балъците.
И една рапира щях да им прибера, ама прибързах да ги обявя за пълни абдали, та се заинатиха и не ми я дадоха.
*********   ✹    *********

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3699 -: Октомври 05, 2021, 00:46:15 »
трабант бе машина изпреварила времето си. не съм сигурен дали днес няма да е идеалното шаси за един електроавтомобил с малко тунинг. И това е избор 2021. не само безалтернативните натегачи, мислещи си че определят живота ни.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3700 -: Октомври 05, 2021, 04:22:03 »
SS са задържали в креватя Мастиката, известен и като Гошо Тарабата, гол и гушнат с жена с брада и мустаци с името хер Вернер, също гол.

Пълни глупости! В нацистка Германия хомосексуализмът се е наказвал със строг затвор. Ако са го хванали с мъж, само това е било достатъчно да го осъдят. Рехав си.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3701 -: Октомври 05, 2021, 08:03:09 »
Поредният зам. министър в МРРБ е получил възможност за нов път в живота. Някаква жега се усеща в това ведомство последните месеци. :smokin:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3702 -: Октомври 05, 2021, 08:20:59 »
Поредният зам. министър в МРРБ е получил възможност за нов път в живота.

Да питам:  За една ГЕРБерска чиновническа душица, тази новина добра ли е, лоша ли е?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3703 -: Октомври 05, 2021, 08:27:13 »
Да питам:  За една ГЕРБерска чиновническа душица, тази новина добра ли е, лоша ли е?

За целокупното човечество новината е интересна.

Текучеството на замовете в МРРБ при вече 5 месяца служ. правителство не е тривиална история и може да значи много неща.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3704 -: Октомври 05, 2021, 08:34:30 »
За целокупното човечество новината е интересна.

Текучеството на замовете в МРРБ при вече 5 месяца служ. правителство не е тривиална история и може да значи много неща.
Примерно че американци, Руснаци и катайци водят подмолна война за контрол над МРРБ или как?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3705 -: Октомври 05, 2021, 08:50:56 »
Да питам:  За една ГЕРБерска чиновническа душица, тази новина добра ли е, лоша ли е?
Леко притеснителна е. Уволненият е бил в кандидат-депутатските листи на БСП. Изчегъртването на червените кадри напоследък придобива епидемичен характер.  :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3706 -: Октомври 05, 2021, 08:59:01 »
Примерно че американци, Руснаци и катайци водят подмолна война за контрол над МРРБ или как?

Може да е сичко - от заместниците да се искат неща (не непременно от министърката), които те да не искат да направят; или заместниците да се опитват да направят неща, които не им се позволяват.
В тоя сектор има толко много и противоречащи си интереси, че нищо не би ме изненадало.

Тва е толко стратегическо министерство, че според мен тряа да се ръководи директно от премиера, който и да е той. Което би помогнало срещу размиването на отговорност и разнопосочните сигнали от различни места.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3707 -: Октомври 05, 2021, 09:55:44 »

Тва е толко стратегическо министерство, че според мен тряа да се ръководи директно от премиера, който и да е той. Което би помогнало срещу размиването на отговорност и разнопосочните сигнали от различни места.
Стартегическо е само дотолкова, доколкото през него могат да се прокарат най-мащабните кражби.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3708 -: Октомври 05, 2021, 09:55:49 »
Quote (selected)
Рехав си.
Великодушен си!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3709 -: Октомври 05, 2021, 10:03:13 »
Стартегическо е само дотолкова, доколкото през него могат да се прокарат най-мащабните кражби.

Което хич не е малко.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3710 -: Октомври 05, 2021, 10:08:48 »
Наблюдавам тук изчерпване, скука и скудоумие.
Попрочитайте от време на време и какво става около вас.
В интересно време живеем.
Какво ще кажете на внуците си след време като ви питат?
„Аз не разбрах, щото по това време пишех глупости в един чатарник..„

И Хере, остави тъпизмите.
Дай да правим форум

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2951
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3711 -: Октомври 05, 2021, 10:43:22 »
Е, кво да става - квото винаги е ставало.

               

овцете малко поостригани до кожа, скоро ще заврещят заради бръснача и после па същото като порасте малко вълна
*********   ✹    *********

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3712 -: Октомври 05, 2021, 11:07:34 »
К'во стана със 'съветските Мистрали'. От вси Мистрали им остана само паравоз "Кузя", ако не е утанул, де.   :bigok:

САЩ забраниха на франсенцата да продават двата карабля на тавагишчите и ... конец фильма.

Май, май шубето ги гони, а и Орбан, който е едно плямпало, като Гошо Тарабата навремето.
Ноймане, дете на природата, когато джигити разговарят, препоръчва ти се да мълчиш.  Нямаш ли си пишка да си играеш с нея?

Ти по-добре обясни как безпартийния ти татко стана полковник и беше слушател в академията им. Фрунзе, а, номенклатурко? Ние ще те разберем, бъди сигурен.

Може да раздуеш за влаковата композиция българска литература, проводена от татко ти и от теб, невръстното хлапенце през мракобесните комунистически години, ще ни е весело, макар и досадно.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3713 -: Октомври 05, 2021, 15:46:43 »
Quote (selected)
Кирил Петков би поел отговорността да е премиер
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/kiril-petkov-bi-poel-otgovornostta-da-e-premier
Ми а де!
Изпосталяха мисирките с тоя служебен министър, няма кого да погалят по минискуса.
Плакатите на Баце избеляха във фризьорските салони, трябва нещо ново.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3714 -: Октомври 05, 2021, 16:11:49 »
Quote (selected)
Коалицията между ГЕРБ и СДС приключва след президентските избори
https://www.manager.bg/politika/koaliciyata-mezhdu-gerb-i-sds-shche-priklyuchi-sled-prezidentskite-izbori
Стана голяма каша.
СДС и ГЕРБ правят коалиция да влязат в парламента и после ще се разделят на ГЕРБ и 70 партийки с общо два/три депутата (предполагам всеки депутат ще е застъпник на по 30 идейни течения в десния спектър нещо като почетни консули на няколко "партии")
Променливите първо искат да влязат после да се коалират, коагулират или квот се случи.
Феерично.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3715 -: Октомври 05, 2021, 22:48:34 »
Бойко се е огънал за Македония.
Продал се е за една снимка с фон дер Лайен.

Борисов: Трябва да използваме Договора за добросъседство за постигане на компромис с РСМ
http://epicenter.bg/article/Borisov--Tryabva-da-izpolzvame-Dogovora-za-dobrosasedstvo-za-postigane-na-kompromis-s-RSM/261703/2/0

Интереси.
Грънци.


Неактивен D.Videv

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 254
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3716 -: Октомври 06, 2021, 00:10:34 »
това не е ли вече предъвквано няколко пъти в стария форум?

Навремето имаше градове-побратими. СЕГА явно и с форумите е същото.  :nuts:
"Хората често казват, че мотивацията не продължава дълго. И къпането не продължава дълго - затова се препоръчва да се прави ежедневно"  /Зиг Зиглар/

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3717 -: Октомври 06, 2021, 11:52:48 »
Quote (selected)
"Конституцията трябва да принадлежи на живите, а не на мъртвите. Даването на ново тълкуване на конституционните разпоредби в контекста на новите поколения може да бъде от съществено значение за избягване на текстовото изменение на конституцията от учредителната власт." Това написа лидерът на "Продължаваме промяната" и бивш служебен министър на икономиката Кирил Петков.
https://glasove.com/categories/novini/news/kiril-petkov-konstitutsiyata-prinadlezhi-na-zhivite-a-ne-na-mrtvite
Колко му е да пренапишем конституцията и да я положим в нозете на триволтовия щото на него така му харесва.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3718 -: Октомври 06, 2021, 12:01:58 »
Мълния.

Природния газ достигна 1900 долара за хиляда кубика!

 :popcorn:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3719 -: Октомври 06, 2021, 12:02:51 »
Мълния.

Природния газ достигна 1900 долара за хиляда кубика!

 :popcorn:
То па един долар... :crying_with_laughter-3302:
ЕС е вреден за вашето здраве!