Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 16:46:42

Автор Тема: Президентски избори – Ноември'21  (Прочетена 175070 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #660 -: Октомври 05, 2021, 15:24:09 »
Костадинов ми е копи-пейст Сидеров.
Апцелютно!!! Оня ден мернах случайно Сидеров по ТВ и за малко да си счупя новия телевизор ... :lol:

Quote (selected)
А това, че пак ще имаме парламент по схемата орел-рак-щука-ти к'во ши ми дъдеш, ъку ти ударя ино раму за...не ме кефи, ама никак.

При мен също за момента парламентарните избори са ми мноо по-важни от президентските, като много се надявам Кирчо и Асенчу да си свършат работата както трябва!



Неактивен D.Videv

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 254
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #661 -: Октомври 05, 2021, 15:25:28 »
Левски или Ботев какъв революционен опит са имали, та са се хванали с каквото са се хванали и са платили за това? Портретите им са в читанките и зад гърбовете на пишман политиците.

Ботев* е бил невероятен поет и изключително слаб революционер. Вероятно в пияно състояние е решил с една шепа ентусиасти да сваля цяла империя, надявайки се, че народът ще се вдигне на бораб, което води до заключението, че не е познавал психологията на българина.

Застрелян на "Милин камък" от съратниците му, прозряли че ги води към сигурна и нелепа смърт.

Гледаме Левски. Той е от друго тесто, но за разлика от Ботев е вникнал в народопсихологията на наш Ганю. Бил е убеден, че нашенецът не може извоюва САМ свободата си по генетични причини. Предаден от българин и обесен от български цигани.

Дори гробът му не се знае къде е.  :piss!:

* Байрън и Петьофи са били от същото тесто.
"Хората често казват, че мотивацията не продължава дълго. И къпането не продължава дълго - затова се препоръчва да се прави ежедневно"  /Зиг Зиглар/

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #662 -: Октомври 05, 2021, 15:26:22 »
Кирчо и Асенчу
За кой олигарх в България играят? "Работят" :t1813:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #663 -: Октомври 05, 2021, 15:26:56 »
А да не забравя, не се кефя когато един мъж си паряса жената и децата. Урежда си любовницата на служба. След това тръгва да представлява цялата страна. Това означава, че поне веднъж не е направил правилна преценка. Защо след това да мисля, че прави правилни? Но аз съм си консервативен, а във форума сте широко скроени.
Ама ние за светец ли ще го избираме или за президент, само да попитам! По тази логика, всеки който си е вързал връзките на обувките зле или е купил не този салам, вече е недостоен да представлява страната.
Браковете може и да се сключват на небесата, но не всички остават там. Какъв е смисълът двама човека, които са израстнали в развитието си в различни посоки, да си тровят взаимно живота, вместо да се разделят приятелски, с добро чувство за отминалите години и с пожелание за добри години оттам нататък? Любовта може да е отминала, но взаимното уважение и разбирателство да са останали. Трябва ли и те да бъдат смляни в месомелачката на ежедневието? Преди да ме обявиш за широко скроена, за протокола да река, че съм омъжена от 31 години и все за същия мъж. Но това не значи, че не виждам други примери наоколо, за които моето решение да не е най-доброто.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #664 -: Октомври 05, 2021, 15:27:55 »
Quote (selected)
Цитат на: Джиджи в Днес в 15:13:36

    Но най-вероятно ЩЕ Е Лозан Панов!!!

Запомни си прогнозата! Ще видиш, че си сбъркала след месец и половина. Дано научиш нещо тогава.

Не си ме цитирал пълно, Бъч, щото бях писала, че все още се колебая между Р.Радев и Л.Панов.

"И най-вероятно ще е Лозан Панов!" – но тва само за кого /май?!/ решавам да гласувам ф тойзи момент АЗ самата!!! 

А и нищо няма да науча от крайния избор – какъвто и да е той! – защото съм стъпила здраво на краката си /като Асол / :lol:/ и нищо на тоя свет не мож' да мЪ разколебай!!!


« Последна редакция: Октомври 05, 2021, 16:03:51 от Джиджи »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #665 -: Октомври 05, 2021, 15:28:14 »

Впрочем за пръв път имаме силни кандидати за президентските избори.
Съгласен!
Панов и Герджиков са най-доброто нещо, което кръговете "АнтиРадев" можеха да изкарат.
Изборите за президент обещават да са интереси, ако не и нещо повече...

Памфуций

  • Гост
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #666 -: Октомври 05, 2021, 15:28:42 »
ри мен също за момента парламентарните избори са ми мноо по-важни от президентските, като много се надявам Кирчо и Асенчу да си свършат работата както трябва!
Нищо чудно те са се окажат най-малкия знаменател , който да направи възможна една правителствена коалиция.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #667 -: Октомври 05, 2021, 15:29:27 »
Абе, Джиджи, не ти ли е неудобно поне пред самата себе си!? Кога квот го пръкнат и ти веднага го гушваш, и пътьом ни заливаш с емотикони и изявления от последна инстанция. Няма да се обиждаш, че ти се подиграват...нормално поведение срещу цветарки

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #668 -: Октомври 05, 2021, 15:32:21 »
Вероятно в пияно състояние е решил с една шепа ентусиасти да сваля цяла империя, надявайки се, че българският народ ще се вдигне на борба, което води до заключението, че не е познавал психологията на българина.

Застрелян на "Милин камък" от съратниците му, прозряли че ги води към сигурна и нелепа смърт.
Много добре е знаел къде отива и го е написал в стиховете си. Те и затова са толкова въздействащи, защото няма противоречие какво е писал и какво е направил.
Застреляли са го неговите хора защото не е бил съгласен да се разделя четата. Бил е прав. Командирът е винаги прав. Иначе става пазар, а не е бойна единица. "Демокрацията" не върви във армията или в т.н. "insurgency" или "Guerrilla warfare"
Думата "нелепа" не стои добре и е нелепа, но ти си знаеш.  :t26157:
« Последна редакция: Октомври 05, 2021, 15:39:48 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Памфуций

  • Гост
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #669 -: Октомври 05, 2021, 15:36:29 »
Съгласен!
Панов и Герджиков са най-доброто нещо които кръговете "АнтиРадев" можеха да изкарат.
Изборите за президент обещават да са интереси, ако не и нещо повече...

Панов не е "анти-Радев". Панов има задачата да привлече гласовете на онези, които не биха подкрепили Радев (примерно заради БСП), и - по асоциация да даде възможност на ДБ да се преброят в новите условия (харвардските рейдъри).

Неактивен D.Videv

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 254
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #670 -: Октомври 05, 2021, 15:39:07 »
Ако Зеленочорапов запази поста си ви чака НОВО служебно правителство.

Радев не е в състояние да организира и събере читави хора, няма политически опит, няма организационни качества, липсва му дар слово, види се и се чува, че някой способен българист трябва да пише речите Му, за да не се дъни като кифладжия със заучени фрази от "лекториите" на разни
ЗаКаПеЧе-та в овенното училище.

Другият проблем е, че той няма лично мнение, а е само един самотен говорител на съветниците Му от държавна не/сигурност, които са съветски възпитаници.

Отделно изборите в България зависят и от едрия капитал в сянка, който реално решава кой къде ще сяда. Гласуването е само за наивници и лаладжии от хоремаговете по селата и изперкали граждани със-без съвест и евапорирали мозъци.

Примерите с "назначенията" из правителство и парламент датират още от 1989 и така ще продължава до безкрай. НИКОЙ не може да ви помогне.
"Хората често казват, че мотивацията не продължава дълго. И къпането не продължава дълго - затова се препоръчва да се прави ежедневно"  /Зиг Зиглар/

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #671 -: Октомври 05, 2021, 15:39:10 »
Не си ме цитирал пълно, Бъч, щото бях писала, че все още се колебая между Р.Радев и Л.Панов.

"И най-вероятно ще е Лозан Панов!" – но тва само за кого /май?!/ решавам да гласувам ф тойзи момент АЗ!!!  :ive_got_it-1379:
Много малковероятно.
Радев-Гепджиков ще е балотажа ако се стигне до него.
 
Ако не участваше Радев, Л. Панов щеше да размаже гержика, но в тази ситуация не мисля че ще стигне до балотаж, ако изобщо има.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #672 -: Октомври 05, 2021, 15:39:34 »
Спаю, Ботев е убит - спор нема. И до ден днешен никой не е в състояние да докаже, кой точно го е утрепал, щото е  имало сравнително нелош брой оцелели ботеви четници  и всяка версия си има привърженици. Двамата най-близки Ботюва,  Никола Симов и поп  Сава Катрафилов са дали фира преди него. Не пиши глупости по форумите, без да имаш поне минимум знания по темата :smokin:

п. п. Ако все пак имаш афинитет към поезията не бива да вярваш на "Сто и двайсе души" . Поетите са си поети, но ботевата чета е наброявала над 200 парчета/доказано/
« Последна редакция: Октомври 05, 2021, 15:44:40 от Aсол »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #673 -: Октомври 05, 2021, 15:43:20 »
Ако някога все пак излезнат наяве неопровержими доказателства, че Ботев е убит от турците, тук ще има неколцина силно разочаровани.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #674 -: Октомври 05, 2021, 15:47:23 »
Ако някога все пак излезнат наяве неопровержими доказателства, че Ботев е убит от турците, тук ще има неколцина силно разочаровани.

От всичко, което съм ровила досега, Бачи, нищо не ми доказва, че Ботев е убит от турчолята. Версията със заблуден куршум и до ден днешен не мога да приема. Няма начин на конкретното място, в Балкана , един некакъв там турски куршум случайно да го е уцелил - няма! Ходил ли си там, на място?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #675 -: Октомври 05, 2021, 15:47:44 »
Лозан Панов, бидейки настроил съдебната тайфа срещу себе си и нямайки шанс да улезне при намазаните от Контестуционния суд, търси изход. Не става президент от него, според мен. Радев си е таман.

Неактивен D.Videv

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 254
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #676 -: Октомври 05, 2021, 15:49:09 »
Много добре е знаел къде отива и го е написал в стиховете си. Те и затова са толкова въздействащи, защото няма противоречие какво е писал и какво е направил.
Застреляли са го неговите хора защото не е бил съгласен да се разделя четата. Бил е прав. Командирът е винаги прав. Иначе става пазар, а не е бойна единица. "Демокрацията" не върви във армията или в т.н. "insurgency" или "Guerrilla warfare"
Думата "нелепа" не стои добре и е нелепа, но ти си знаеш.  :t26157:

Вярно е, че е знале къде отива, но би трябвало да разграничаваме способностите му като поет и онези - на революционер.

Онова, което не е знаел е, дали и другите биха издържали в подобна "самоубийствена мисия", особено когато положението стане "напечено" - умора, глад, липса на боеприпаси, а отсреща елитна турска охранена, въоръжена, надъхана да трепе гяурите армия.
"Хората често казват, че мотивацията не продължава дълго. И къпането не продължава дълго - затова се препоръчва да се прави ежедневно"  /Зиг Зиглар/

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #677 -: Октомври 05, 2021, 15:49:16 »
От всичко, което съм ровила досега, Бачи, нищо не ми доказва, че Ботев е убит от турчолята. Версията със заблуден куршум и ден днешен не мога да приема. Няма начин на конкретното място, в Балкана , един некакъв там турски куршум случайно да го е уцелил - няма! Ходил ли си там, на място?
Преди 3-4 год. Под Вола

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #678 -: Октомври 05, 2021, 15:49:38 »
Ако някога все пак излезнат наяве неопровержими доказателства, че Ботев е убит от турците, тук ще има неколцина силно разочаровани.
Няма, изтървахме времето.
Сега в историята пише че турците не са поробители, а възпитатели на балканската пасмина.
Много е вероятно да са се опитвали да опазят Ботев кат защитен... такова, ама нашите мръсници са го свитнали.
От завист, че пишел по-хубави стихове от останалите в литературния кръжец.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #679 -: Октомври 05, 2021, 15:52:53 »
Преди 3-4 год. Под Вола

Чудесно! Ти си в оръжейния бизнес. Ще се пробваш ли да ни обясниш, как точно са го нацелили турците по онова време?  Точно в челото.../така пише в учебниците по история, аз не си измислям подобни глупости/

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #680 -: Октомври 05, 2021, 15:53:57 »
Quote (selected)
Цитат на: Бонго в Днес в 15:20:11

   Впрочем за пръв път имаме силни кандидати за президентските избори.

Съгласен!
Панов и Герджиков са най-доброто нещо, което кръговете "АнтиРадев" можеха да изкарат.

Изборите за президент обещават да са интереси, ако не и нещо повече...

И аз съгласна!!!
Бачи, днес май вече достигаме до пълно съгласие, не ли?!! :t1815: :lol:


Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #681 -: Октомври 05, 2021, 15:54:46 »
Вай.. вай.. вайй... хептен сте се овърточили...
Я мъ питайте мен - за кого ще гласувам?
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен D.Videv

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 254
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #682 -: Октомври 05, 2021, 15:55:01 »
Спаю, Ботев е убит - спор нема. И до ден днешен никой не е в състояние да докаже, кой точно го е утрепал, щото е  имало сравнително нелош брой оцелели ботеви четници  и всяка версия си има привърженици. Двамата най-близки Ботюва,  Никола Симов и поп  Сава Катрафилов са дали фира преди него. Не пиши глупости по форумите, без да имаш поне минимум знания по темата :smokin:

п. п. Ако все пак имаш афинитет към поезията не бива да вярваш на "Сто и двайсе души" . Поетите са си поети, но ботевата чета е наброявала над 200 парчета/доказано/

Асолке, свери си чадо сахатя, за да не пишеш щуротии. Точно двете цитирани от тебе личности ясно са казали, че в близост НЕ Е ИМАЛО ТУРЧУЛЯ. Застрелян е от БЪЛГАРИН/И.

Тъй, тъй... Ботевата чета е набрюявала над 200 парчета, а знаеш ли колко ишаци е наброявал башибозукът ?!  :)))
"Хората често казват, че мотивацията не продължава дълго. И къпането не продължава дълго - затова се препоръчва да се прави ежедневно"  /Зиг Зиглар/

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #683 -: Октомври 05, 2021, 15:56:18 »
Вай.. вай.. вайй... хептен сте се овърточили...
Я мъ питайте мен - за кого ще гласувам?

За актуалния Хладилник, разбира се... :nuts:

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #684 -: Октомври 05, 2021, 15:56:55 »
Онова, което не е знаел е, дали и другите биха издържали в подобна "самоубийствена мисия", особено когато положението стане "напечено" - умора, глад, липса на боеприпаси, а отсреща елитна турска охранена, въоръжена, надъхана да трепе гяурите армия.

Само една година по-късно едни други, при подобни, ако не и по-лоши условия, са издържали. На Шипка.

Неактивен D.Videv

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 254
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #685 -: Октомври 05, 2021, 15:58:52 »
Чудесно! Ти си в оръжейния бизнес. Ще се пробваш ли да ни обясниш, как точно са го нацелили турците по онова време?  Точно в челото.../така пише в учебниците по история, аз не си измислям подобни глупости/

Със съвеЦка снайперская винтовка имени Драгунова, подарък на асасина от Великия Везир.   :crying_with_laughter-3302:
"Хората често казват, че мотивацията не продължава дълго. И къпането не продължава дълго - затова се препоръчва да се прави ежедневно"  /Зиг Зиглар/

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #686 -: Октомври 05, 2021, 15:59:23 »
Quote (selected)
Чудесно! Ти си в оръжейния бизнес. Ще се пробваш ли да ни обясниш, как точно са го нацелили турците по онова време?

CSI Чучулигово  :0007:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #687 -: Октомври 05, 2021, 15:59:46 »
Quote (selected)
Точно двете цитирани от тебе личности ясно са казали, че в близост НЕ Е ИМАЛО ТУРЧУЛ

Хъм! Ако не възразяваш, ще ми опресниш ли паметта, кои точно цитирани от мен личности в постинга ми да са съобщили на обществеността, че наоколо не е имало турчуля? :nuts:

Доколкото си спомням, аз споделих две имена - Никола Симов и поп Катрафилов. За тяхното ли споделяне става дума, Спаю?

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #688 -: Октомври 05, 2021, 16:00:04 »
За актуалния Хладилник, разбира се...
Ънтъй... и ще сгреша ли? Други път...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #689 -: Октомври 05, 2021, 16:01:09 »
Quote (selected)
Нещата съвсем не са добре...
Тва пък откъде?
Засега мисля, че си отиват съвсем добре, неочаквано добре бих казал.
Защо - бих ти писал на лични, да не разлайвам псетата, но смятам че ти е достатъчна една осъществима прогноза -
ГРОБ +ДПС+ ИТН < 120 депутата.
Нататък знаеш кво значи това.
Не казвам, че ще се случи, а че е доста възможно!
Има и още една малка подробност, която би поставила черешката на тортата.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #690 -: Октомври 05, 2021, 16:01:55 »
Quote (selected)
Цитат на: Джиджи в Днес в 15:24:09

    Кирчо и Асенчу

За кой олигарх в България играят? "Работят"

Така като ги гледам и слушам, сигурна съм, че в България – за НИКОГО.
А може би извън България – за ТЕБЕ?!? :no!:

 :lol:

« Последна редакция: Октомври 05, 2021, 16:13:43 от Джиджи »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #691 -: Октомври 05, 2021, 16:02:46 »
Само една година по-късно едни други при подобни, ако не и по-лоши условия са издържали. На Шипка.
Няма общо.
На Шипка са знаели че руснаците са на един хей място и Идат!
 
То и при НРБ не ни пукаше от османци и гърчюля кат знаехме че южния военен окръг иде  :smokin:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #692 -: Октомври 05, 2021, 16:05:19 »
Абе, Джиджи, не ти ли е неудобно
Не, Асол, на мен НЯМА за какво да ми е неудобно!!!
А на тебЕ?!?

« Последна редакция: Октомври 05, 2021, 16:12:50 от Джиджи »

Неактивен D.Videv

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 254
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #693 -: Октомври 05, 2021, 16:06:45 »
Хъм! Ако не възразяваш, ще ми опресниш ли паметта, кои точно цитирани от мен личности в постинга ми да са съобщили на обществеността, че наоколо не е имало турчуля? :nuts:

Доколкото си спомням, аз споделих две имена - Никола Симов и поп Катрафилов. За тяхното ли споделяне става дума, Спаю?

Двамата, които са умрели преди него. Цитираните от тебе Никола Симов и поп Сава Катрафилов са си думали с плевенчанина и врачанеца*, които от своя страна са оставили ПИСМЕНИ данни за онова, което се е случило. И то говори достатъчно.

* не ми се рови из нета да търся имената им.
"Хората често казват, че мотивацията не продължава дълго. И къпането не продължава дълго - затова се препоръчва да се прави ежедневно"  /Зиг Зиглар/

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #694 -: Октомври 05, 2021, 16:16:28 »
Спаю, Ботев е убит - спор нема. И до ден днешен никой не е в състояние да докаже, кой точно го е утрепал, щото е  имало сравнително нелош брой оцелели ботеви четници  и всяка версия си има привърженици. Двамата най-близки Ботюва,  Никола Симов и поп  Сава Катрафилов са дали фира преди него. Не пиши глупости по форумите, без да имаш поне минимум знания по темата :smokin:

п. п. Ако все пак имаш афинитет към поезията не бива да вярваш на "Сто и двайсе души" . Поетите са си поети, но ботевата чета е наброявала над 200 парчета/доказано/
...е, в по-новата ни история има и други подобни (неразрешени) случаи - например убийството на Иван Козарев (и ролята на ген. Граменов), на Тончо Стаевски (и ролята на М. Грашнов) или пък на поета на Родопите Братан Шукеров (и ролята на бъдещия академик К. Василев)... нищо ново ...
~~~
И на двата тура ще гласувам за сегашния президент защото:
(1) не разочарова съществено; (2) Герджиков е бетер Желю Желев като опит, почтенност и излъчване; (3) Панов твърде дълго си траеше, надяваше се на друго кариерно развитие и се опитва да хване последния влак без да има опита и качествата за президент; (4) другите са пълнеж, за майтап;
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #695 -: Октомври 05, 2021, 16:16:35 »
Двамата, които са умрели преди него. Цитираните от тебе Никола Симов и поп Сава Катрафилов са си думали с плевенчанина и врачанеца*, които от своя страна са оставили ПИСМЕНИ данни за онова, което се е случило. И то говори достатъчно.

* не ми се рови из нета да търся имената им.

Думали са си бабината ти трънкина! Няма писмени доказателства, льольо - нито едно. Иначе се радвам, че поне се усети да провериш в уикито/таз информация е млада там/, че и двамата са загинали преди Ботев. Мама му стара, аз даже ти го написах преди да се изтропаш идиотски за пореден път. Единственият врачанец, льольо, е дедото на стефан савов - стефанаки, лична мижитурка от време оно/ходил е да отказва Ботев и после се е скрил бетер черния пипер/..аре бегай да четеш повече за Ботевата чета и за малкото останали от нея четници. Поплювко!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #696 -: Октомври 05, 2021, 16:19:21 »
Quote (selected)
другите са пълнеж, за майтап

На това поприще се изявява един истински професионалист в кандидат президентстването.
Йоло е доайен на всички кандидати. :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #697 -: Октомври 05, 2021, 16:21:30 »
Quote (selected)
(1) не разочарова съществено; (2) Герджиков е бетер Желю Желев като опит, почтенност и излъчване; (3) Панов твърде дълго си траеше, надяваше се на друго кариерно развитие и се опитва да хване последния влак без да има опита и качествата за президент; (4) другите са пълнеж, за майтап;
:thup:
(4) - С изключение на Луна - ако се гледа от краварско без технически средства!
Мое да подведе и Буч и Спаю тугедъРРР.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #698 -: Октомври 05, 2021, 16:24:21 »
Quote (selected)
МРРБ обеща пари само за заплатите на протестиращите пътни строители
https://www.segabg.com/hot/category-economy/mrrb-obeshta-pari-samo-za-zaplatite-na-protestirashtite-putni-stroiteli
Хората назначени от Радев твърдо са решили да му забият нож в гърба.
Да видим утре дали и другите непротестирали до сега няма да се наредят на жълтите павета.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Памфуций

  • Гост
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #699 -: Октомври 05, 2021, 16:25:47 »
Чудесно! Ти си в оръжейния бизнес. Ще се пробваш ли да ни обясниш, как точно са го нацелили турците по онова време?  Точно в челото.../така пише в учебниците по история, аз не си измислям подобни глупости/

"Заблуден куршум" изключва турците. Ако турците бяха простреляли Ботоев, куршумът, с който е убит, нямаше да е "заблуден"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #700 -: Октомври 05, 2021, 16:26:35 »
Мое да подведе и Буч и Спаю тугедъРРР.
Разбирам, че искате от същото което беше досега. Няма да бъдете разочаровани. Или не искате?
Не може никой да ме подведе. Ако можеше, да съм се върнал.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #701 -: Октомври 05, 2021, 16:30:39 »
Чудесно! Ти си в оръжейния бизнес. Ще се пробваш ли да ни обясниш, как точно са го нацелили турците по онова време? 
Шшшшт, тихо. Путин ще прочете и тутакси ще прати Петров и Боширов подире ми с Новичок, налят в шише от Боржоми.
Не съм в този бизнес. Помагам на 7-8 компании, като ги снабдявам с невинни консумативи.
А как са го нацелили турците? Не знам как, не знам дали. Знам, че няма никакви доказателства, че това е сторено от ботев четник.
И че нашият (моят и твоят, в т.ч. ) национален нихилизъм  понякога ми идва в повече...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #702 -: Октомври 05, 2021, 16:30:52 »
"Заблуден куршум" изключва турците. Ако турците бяха простреляли Ботоев, куршумът, с който е убит, нямаше да е "заблуден"

Пробвай се да съобщиш на Ганю Сомов, че е е гола вода, нещастник, страхливец и прочее. Не се бъзикай с владетелите на три морета, ако обичаш. Не ги наричай това, каквото са в действителност  - страхливци и мижитурки :nuts:

п. п. Не е нихилизъм, бачи, а реализъм!Реализмът би ти помогнал да изправиш глава - казваш просто -това и това е издънка, от нас зависи да не я повтаряме. Няма нужда от фалшиви герои!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #703 -: Октомври 05, 2021, 16:31:41 »
Още преди девети се е смятало, че Никола Обретенов го е убил (Ботев) или поне е знаел кой го е направил. Никола Обретенов е ходил на среща с ученици в Шумен и баща ми го е слушал. Или са го посещавали в Русе - това съм забравил. Това беше и неговото впечатление. Доказателства няма и няма как да има.
« Последна редакция: Октомври 05, 2021, 16:36:45 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #704 -: Октомври 05, 2021, 16:36:59 »
Още преди девети се е смятало, че Никола Обретенов го е убил (Ботев) или поне е знаел кой го е направил. Никола Обретенов е ходил на среща с ученици в Шумен и баща ми го е слушал. Това беше и неговото впечатление. Доказателства няма и няма как да има.
Ние, поне на този свят, едва ли ще узнаем кой е бил със сигурност. А на онзи едва ли ще ни вълнува точно този въпрос.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #705 -: Октомври 05, 2021, 16:37:22 »
Quote (selected)
Ако можеше, да съм се върнал.
Не се притеснявай, тук си имаме достатъчно.
Дръш са там!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #706 -: Октомври 05, 2021, 16:38:27 »
Отстранените Възрожденци-мъченици винаги ще украсяват класните стаи. Не ме вълнуват.
Оцелелите, чиято история е напълно запазена, ще бъдат удобно замитани под килима:

                                     

Quote (selected)
Сам той през 1875 година изпраща чета за Босна и Херцеговина и обяснява на юнаците: "Вие сте млади и не знаете как трябва да се бори човек за свобода. Хора като нас трябва да обират, да крадат, да лъжат и тогава да си постигнат целта." И великодушно дава за делото 180 златни наполеона...
Филип Тотю се жени за трети път. Велика е по-млада с 36 г. И си купува къща в Русе, в някогашната махала "Хаджи Муса".
Народното събрание обаче му намалява пенсията от 200 на 100 лева. Двамата с Панайот Хитов сядат и пишат писмо до Фердинанд... Старите войводи се хващат за молива и пишат до княза да върне старите им пенсии от 200 лв., за да не би нещастието да ни тикне към фаталност и отмъщение"
http://old.segabg.com/article.php?id=80842
« Последна редакция: Октомври 05, 2021, 16:46:26 от Banana Joe »
*********   ✹    *********

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #707 -: Октомври 05, 2021, 16:38:48 »
Панов не е "анти-Радев".
Панов има задачата да привлече гласовете на онези, които не биха подкрепили Радев (примерно заради БСП),
и - по асоциация да даде възможност на ДБ да се преброят в новите условия (харвардските рейдъри).

Бонгич
, прям в точку!  :notworthy:

И точно затова беше моето /донякъде!/ "раздвоение", което май след по-горния разговор тук започна да изчезва ...

Защото Радев има достатъчно поддръжници, които да гласуват за него!!!

Докато аз лично подкрепям Лозан Панов още от Стария форум – преди да е изгрял на хоризонта Радев.


Затова ми се струва че още един глас – т.е. МОЯТ – няма да е излишен за него!!!  :0005:


Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #708 -: Октомври 05, 2021, 16:40:31 »
Дръш са там!
Пуснал съм си дълги нокти с надежда да се задържа.  :nuts:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #709 -: Октомври 05, 2021, 16:40:41 »
Още преди девети се е смятало, че Никола Обретенов го е убил

Много версии има. Има дори една, че е бил екзекутиран съвсем законно (според четническия устав) от четата си. Т.е., че е гласувано и изпълнено.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #710 -: Октомври 05, 2021, 16:41:38 »
Джузепе, Герб, ИТН и ДПС два пъти имаха възможност да се сдружат. Защо не го направиха? От свян ли?
...................
Оставете Ботева на мира! Всичко което знаем, е от несигурни източници. Написаното не винаги е истина.
« Последна редакция: Октомври 05, 2021, 16:48:59 от dabedabe »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #711 -: Октомври 05, 2021, 16:43:57 »
P.S. А сега пак ви оставям – но тоя път не чак за толкоз малце! – щото ф 17.00 hrs. имам уговорка да ме водят на кръчма ...  :t0301:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #712 -: Октомври 05, 2021, 16:45:28 »
Обретенов до края на живота си се обяснява, че не е убил Ботев. Съжалил е хиляди пъти, че е останал жив.И аз му вярвам на всичкото отгоре.
Преди да продължите да плювате, поитересувайте се за костницата в Скравена, нейната история е покъртителна. И не хващайте камъни в ръчиците...Или, ако решите да напипате такъв - внимавайте къде и срещу кого го хвърляте

п. п. Считам се задлъжена да предупредя - аз имам две много големи слабости - руско-турската война, барабар с предшестващите я дейности и ВСВ. Изринала съм и невъзможното на тези теми, щото съм родово обвързана и с двете. Трудно ще спечелиш срещу мен...
« Последна редакция: Октомври 05, 2021, 16:51:19 от Aсол »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #713 -: Октомври 05, 2021, 16:51:50 »
имам уговорка да ме водят на кръчма ...

Не яж много кюфтета. По-скромно.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #714 -: Октомври 05, 2021, 16:52:49 »
Обретенов до края на живота си се обяснява, че не е убил Ботев. Съжалил е хиляди пъти, че е останал жив.И аз му вярвам на всичкото отгоре.
Нали не отрича, че четниците са искали едно, а командирът друго? Което си е "оснавателна" причина да го премахнат. И аз при тези обстоятелства бих обяснявал горното.
По голготата им от Козлодуй до "Вола", са минали през български села. Не са били турски. Никой не ги е подслонил, нахранил, напоил... Та кой спомена "нихилизъм"?
« Последна редакция: Октомври 05, 2021, 16:59:45 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #715 -: Октомври 05, 2021, 16:59:29 »
Нали не отрича, че четниците са искали едно, а командирът друго? Което си е "оснавателна" причина да го премахнат. И аз при тези обстоятелства бих обяснявал горното.

Бъч, Ботев и всичките около него отиват на жертвоприношение. Това е ясно на почти всички от тях. Нали не се заблуждаваш, че сбор от авантюристи, не са знаели, че лидерът им дори е пребивавал в имперски затвор. Защо не разбирате с какво си имате работа? Виж дори македончетата в четата му ...ако ги знаете кои и откъде са, де

Quote (selected)
Никой не ги е подслонил, нахранил, напоил..

Продължавам да се учудвам, за какво точно спориш с мен. Някога да съм те оставила с впечатление, че родната  :i_sheepish: става за нещо?

Неактивен D.Videv

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 254
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #716 -: Октомври 05, 2021, 17:01:22 »
Думали са си бабината ти трънкина! Няма писмени доказателства, льольо - нито едно. Иначе се радвам, че поне се усети да провериш в уикито/таз информация е млада там/, че и двамата са загинали преди Ботев. Мама му стара, аз даже ти го написах преди да се изтропаш идиотски за пореден път. Единственият врачанец, льольо, е дедото на стефан савов - стефанаки, лична мижитурка от време оно/ходил е да отказва Ботев и после се е скрил бетер черния пипер/..аре бегай да четеш повече за Ботевата чета и за малкото останали от нея четници. Поплювко!

Асолке, злобата и незнависта към опонента са базирани върху постамента на духовната нищета и низшето образУвание, които са те подгонили и хванали.

Ако беше посещавала къщата-музей на Христо Ботев в Калофер и/или онази на Васил Кунчев в Карлово би трябвало да се заглеждала по рафтовете вдясно (Карлово). Там ще намериш онова, което ти трябва, за да попълниш знанията си.

Всъщност повдигнах от гроба две свети личности, за да ги противопоставя с настоящите кретени в политиката: чорапи, пожарникари, генералитет от овенни, крадци, престъпници, далавераджии срещу които НИКОГА няма да можете да се преборите, ако сте решили да стоите в България докато ви заровят.

Дано си зацепила най-накрая.
"Хората често казват, че мотивацията не продължава дълго. И къпането не продължава дълго - затова се препоръчва да се прави ежедневно"  /Зиг Зиглар/

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #717 -: Октомври 05, 2021, 17:03:20 »
Ботев и всичките около него отиват на жертвоприношение. Това е ясно на почти всички от тях.

Те отиват, ама едно е приказки в кръчмата, друго е като засвирят куршумите. Освен това, пропускаш, че на всички е било казано и са очаквали, че България вече е въстанала целокупно и във всяко село към тях ще се присъединяват по 300 души. Видяли са, че не е точно така.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #718 -: Октомври 05, 2021, 17:03:59 »
Това е ясно на почти всички от тях. Нали не се заблуждаваш, че сбор от авантюристи
Никой не е бил наясно. Не е имало ЦНН и световна мрежа. Дори Facebook е нямало. Мислили са, че отиват в разгара на въстание и са били неприятно изненадани. Това, че са били революционери, не изключва да са били и авантюристи.

Otvrat ме е изпреварил.  :t0301:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #719 -: Октомври 05, 2021, 17:04:19 »
На Камен бряг ,преди 20 и кусур години кръчмите бяха три и номерирани. Втората имаше каубойски вратички, дето да ти е кеф да шутираш на влизане, а оня галфон се пенеше. Спеше се по дупките, паралиите - на палатки, най-гъзарите - на квартира. И беше голем кеф кога попа на Св.Никола ни събра 30тина доброволци да досъборим старата църква, да си построял нова. За нема и 3 часа му я очистихме, а после що срам бра с нас дето за благодарност ни покани на курбана - имаше ТВ камера,  ние си бехме зели най-парцаливите и шарени дрехи и секи гледаше да се навре зад попа - я да се покаже, я зайче да му прави...
Сега - къщурки.....дано поне прашеца излезе от кораба.
*********   ✹    *********