Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 11:18:29

Автор Тема: А Той рече: Тогава отдавайте Кесаревото на Кесаря, а Божието на Бога.  (Прочетена 102325 пъти)

0 Потребители и 17 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
всяко трето умишлено убийство, през последните години в Бг, е на жена в дома й, Ной
статистиката е по-въздействаща от нашите остроумия

ти пак ли почна с мазните лъжи. при положение, че убитите жени са 7.9% от всички убийства, няма начин 'всяко трето' да е 'на жена в дома й', лили. проста математика. ти, като счетоводителка, би трябвало да можеш да се справиш с калкулатор.

1. ето ти страницата със статистиката на мвр: цък.
2. дърпаш си екселския файл за 2018.
3. отваряш го, отиваш на основната таблица и четеш как за 2018 има 138 умишлени убийства, от тях на жени са 11.
4. разделяш 11 на 138, за да получиш процентовете.
5. скриваш се засрамена.
този разговор вече не е за тази тема, но ще ти отговоря
за съжаление нямам офис пакет на този комп и не виждам екселската таблица на МВР
знаеш обаче, че записвах в темата за насилието поименно загиналите от домашно насилие, повечето жени
на 20 април съм вписала поредния случай под №11
продължих да водя тази статистика и до днес номерата са 35
за 2018 година, както и тогава, давам връзка със сайтове ,където доброволци правят списъците
на единия сай има интерактивна карта, на която можеш да видиш имената , градовете и дори лицата на убитите
https://docs.google.com/document/d/123cOl3uFuK1ci4yHxxLLtzq54putaXQnDfAL0Gzluz0/edit?fbclid=IwAR26EIVS8w7tCrid3QdpfCsd5G5DWVOdZG8jn-n_5p3cXKE826g9XK9xN9s
https://domesticviolencebg.com/views/map
https://ubita.org/bg/media_monitoring

не знам статистиката на МВР, ако е грешна, предполагам е от чиста небрежност
в горните сайтове са посочени източниците на информация
« Последна редакция: Декември 03, 2019, 20:03:58 от Lillian »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Lillian както почнеш да броиш всички жертви и ги оплакваш зповядай.
Това твоето е разновидност на фашизма.
Истинските са се борили с евреите като са ползвали подобна на твоята методология.
За пострадалите от тях немци.
Промяната на етноса с пол не променя фашизма.
« Последна редакция: Декември 03, 2019, 20:01:54 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
лилиан,

това са пълни простотии. не може, няма начин просто, некви 'доброволци' да имат по-добра статистика за убийствата от мвр. ти не вдяваш ли, че тва е тотален идиотизъм?!

баси. 'доброволци' :too_happy-1067:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
а ако искаш бърз и безплатен офис пакет - пробвай freeoffice.com.

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
... Е, непогрешимостта на Сталин предполага мъдрост при въвеждането на нэп-а, а така също и мъдрост при отмяната му.  ;D Няма как да е друго. Нали?

Винаги си ме радвал, когато си давал неоспорими доказателства за невежеството си. И също благодаря за признанието, че не си прочел Краткия курс. Отврата е прав и ти е сипал с големия черпак. За него ти си "социал-шовинист", за мен - обикновенно троцкистче. Дребнобуржоазно едно такова, Анхиалско. Мерси още веднъжки за дискусията.
ПП Невежа не значи неграмотен, да не вземеш да се обидиш.
ППП НЕП-ът е наложен от Ленин, за тези които не са следили препирнята и биха се зачудили, как Фирмин пак се изложи.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Фирмин никога не се излага той не познава различно състояние.
Излагате се вие, че очаквате нещо от него. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
това са пълни простотии. не може, няма начин просто, некви 'доброволци' да имат по-добра статистика за убийствата от мвр. ти не вдяваш ли, че тва е тотален идиотизъм?
благодаря ти за офиса!

ако искаш разгледай сайтовете, сигурна съм ще направиш извод
може да не отговаряш тук, ако искаш пиши нещо в по - закритата тема за насилието

останалите, моля да ме извините, не сте длъжни да четете

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
не знам статистиката на МВР, ако е грешна, предполагам е от чиста небрежност

Ааа, грешна! На МВР. А твойта "статистика" как е правена? Сигурно с телефонни обаждания до 1000 пълнолетни граждани в подбрани столични квартали.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Значи в София автомобилите трябва да се намалят минимум 5 пъти, тоест до не повече от
 300 хиляди автомобила, за да има въздух за дишане.
 :cool-1084:

може да значи само в главата на някой, който вместо мозък има некво гъбесто вещество. щото ключовата дума в цитата ти беше 'държава'. или ще почнеш да развиваш теории как софия ще я оградят с бариери и никой с номер, различен от софийски, няма да бъде допуснат вътре?

щото ако не, кво пречи да си караш в софия с номер от перник, видин, търново, варна или бургас?
Не е далеч времето и България да стане 5 милиона жители, тоест можем да увеличим двойно бройката за да спазим ключовата дума 'държава'.
 :bigok:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Сбогувайте се с номерата от София, Перник или Шумен.
Подготвя се нов регламент за национални номера без оглед от града на регистрацията.
Лични данни били.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Борисов: Няколко автомобилни компании се колебаят коя да дойде

https://www.segabg.com/hot/borisov-nyakolko-avtomobilni-kompanii-se-kolebayat-koya-da-doyde

Е нема такъв филм с такъв Херой!
Те не Го пускат в стаята (шенген) той иска на масата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
доколкото си спомням 'доброволците' бяха извадили статистика, щото мвр не деляло жертвите по пол. е в статистиката за 2018 са разделени - има 11 жени, 5 непълнолетни и 0 чужденци.

а дивотията за това как всяка първа/втора/трета жена била жертва на домашно насилие може много лесно да се обясни с дефиницията на 'домашно насилие' - некъф умник /или неква умница/ се беше изказал, че било насилие да питаш жена си къде отива.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Сбогувайте се с номерата от София, Перник или Шумен.
Подготвя се нов регламент за национални номера без оглед от града на регистрацията.
Лични данни били.

те и имената били лични данни, затова при кожния сестрата вече излизала и вместо 'г-н иванов, моля' казвала 'господинът със сифилисът да заповяда'.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Да...
Някой болести, са общочовешка "ценност". :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
с нескрита изненада установявам, че разговорът се е лашнал фпосока материалното, а духовното се е смалило до ена точка фогледалото за обратно виждане*.
Забелязвам, че активно се отдава кесаревото кесарю, но фсектор "Отдаване божието богу" има нулева активност.
:way_to_go-1308:

За мен обаче не е изненада.

Тъй като е къде-къде по-лесно да пипнеш материалното, да го измериш в стотинки!  :D

Но за „Отдаване божието Богу” се изисква една доста по-различна нагласа, която сепак трябва да дойде отнякъде. А въпросът „откъде” има два възможни отговора:

Или от дома и семейството, или от училище. А за предпочитане – и от двете!!!

Последното обаче е невъзможно, тъй като днешните родители не са били учени на това по обясними причини.

И точно затова аз вече на два пъти в тази тема повдигнах въпроса за въвеждане в средното образование на някакъв вид „религиозно обучение” /забележете кавичките!/ – за да могат да добият днешните дечица поне малко по-широка представа за света.
 
Обаче никой тук не обърна внимание на тоя въпрос.  :sad-3295:

Защото най-лесно от всичко е да се броят стотинки!
   :nuts:

Въпреки че лично аз бих предпочела да броя левчета. Или цели пачки!!!
  :t0328:
« Последна редакция: Декември 03, 2019, 20:56:57 от Джиджи »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Сбогувайте се с номерата от София, Перник или Шумен.
Подготвя се нов регламент за национални номера без оглед от града на регистрацията.
Лични данни били.
Баце ни подготвя да станем град-държава като Сингапур.
Надява се да прихванем нещо от стандарта на Сингапур по внушение.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Вярата в Т.Живков, Радев, в Костов или в друг  не е религиозно преживяване.
Поне не би трябвало да бъде, а  религията наистина е опиум.
Виж, нематериалните, духовни ценности са важни.
Тях обаче не можеш да ги получиш от платени лектори независимо, историци, религиозни лидери или даскали с неустановен профил.
« Последна редакция: Декември 03, 2019, 20:49:45 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Engels не е Баце.
Евролюдоедите.
Баце просто ще намаже филията.
Там ще ги сменят по етапно при нова регистрация, ние сигурен съм всички в съкратени срокове, за едни "малки" суми.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен хикса

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 247
    • Профил

За да приключим темата. На младия Джугашвили му се е наложило да участва в разработването и провеждането на стратегически фронтови операции. При Царицин, например. Дори само да е гледал, а той не само е гледал, по това време Жуков и Конев са размахвали нейде шашки, било като командири на ескадрони, било най-много конен полк.

Ее, тая инсинуация не моа да я пропусна. Конев е бил артилерист, а не кавалерист, все едно в цивилизацията да бъркаш каруцар с инженер, щото и двете завършват на ар/ер. Иначе, по време на Гражданската си е бил прост войник и е командвал само себе си, когато началството му позволи.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
И точно затова аз вече на два пъти в тази тема повдигнах въпроса за въвеждане в средното образование на някакъв вид „религиозно обучение” /забележете кавичките!/ – за да могат да добият днешните дечица поне малко по-широка представа за света.

Каква престава ще добиеш за света като изучаваш религия? Изкривена! Фалшива! Църква, отделена от държавата, означава и отделена от образованието. Църквата има право да си организира някакви образователни програми, и който родител иска да ошашави детето си - да го праща там в неделя. Предложението на Жижи не се приема.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
... Е, непогрешимостта на Сталин предполага мъдрост при въвеждането на нэп-а, а така също и мъдрост при отмяната му.  ;D Няма как да е друго. Нали?

Винаги си ме радвал, когато си давал неоспорими доказателства за невежеството си. И също благодаря за признанието, че не си прочел Краткия курс. Отврата е прав и ти е сипал с големия черпак. За него ти си "социал-шовинист", за мен - обикновенно троцкистче. Дребнобуржоазно едно такова, Анхиалско. Мерси още веднъжки за дискусията.
ПП Невежа не значи неграмотен, да не вземеш да се обидиш.
ППП НЕП-ът е наложен от Ленин, за тези които не са следили препирнята и биха се зачудили, как Фирмин пак се изложи.

Не, мисля, все пак, че съм чел достатъчно по въпроса. Включително и краткия курс. За моето невежество, драги, ще се радваш в някои от следващите си животи. Не и в този.

От кого е наложен НЭП има достатъчно и други източници, извън Краткия. Особеност на Краткия е, че, подобно на теб, това ви е в сталинистката природа, Сталин си запазва правото да дава исторически и идеологически оценки от последна инстанция. И, да, в този смисъл, историята се пише от победителите. Особено след 1938, когато е, комай, последната редакция на сталинисткия "катехизис", едва ли са останали мнозина в ВКП (б), в състояние да оспорят. Да, да, и в резултат на терора от 1937-1938.

Но ... Сега сме 2019, не 1938. И сталинистките ти изцепки са ми през оная работа. Толкова са пошли и демоде, че досадата е пълна. И няма как да съм "троцкистче", по причина на "дребнобуржоазната" си гледна точка към НЭП. Ако да бих го критикувал, прочее, е не във връзка с това, че е въведен, както би направил, дори според твърдяното от Сталин, един троцкист. Във връзка с това, че е отменен.

И така, дори и да си чел Краткия, в което се силно съмнявам, не си го разбрал. Което не учудва. За да разбереш добре една книга от типа на Краткия, следва да си прочел други десет, поне. Но не такъв е случаят със сталиниста еднокнижник. И няма как да е. Защото то в това е и сталинизма - в замяната на правото и задължението на всеки разумен човек да разсъди с изключителното право на Вожда на народите да съди.

А пък otvrat за да ми сипе с черпака, ще трябва отнейде да гребне. Ама надали, чувам го редовно черпакът му как дрънчи и огриба, та стърже по дъното. А там нема.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Engels не е Баце.
Евролюдоедите.
Баце просто ще намаже филията.
Там ще ги сменят по етапно при нова регистрация, ние сигурен съм всички в съкратени срокове, за едни "малки" суми.
Така е.
Като казвам Баце, имам предвид началниците му чийто желания той е готов да изпълни за единия conratulation. Баце няма собствена политика. Той е един администратор, още от млади години го е теглело към такава дейност, според твърдението на треньора му. А всеки администратор има задължително нужда от началник който да му поставя задачи за изпълнение и след изпълнението на задачата да му пуска по един conratulation.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Особенно за тез със задна дата и съмнителна мотивировка, като на Жуков,

Чела съм поне десетина пъти мемоарите на Жуков, както и тези на Конев (книгите са в момента пред очите ми) - един ред срещу Сталин не съм прочела там..за разлика от..за Хрушчов :nuts:

Виж Чуйков се е изкушавал в тази посока след войната..а и преди това е роптал, ако и да е бил уж "помазан"

Твърде е относително това, мило. Защото "Спомени и размисли" ("Воспоминания и размышления") има различни издания, но и версии. В нецензурираните има и посветени на Сталин редове.

http://wiz-aut.narod.ru/L033_Jukov_o_Staline.htm

 8)
« Последна редакция: Декември 03, 2019, 21:18:41 от Firmin »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: buratinob
Quote (selected)
Борисов: Няколко автомобилни компании се колебаят коя да дойде

Kакво "колебаят се" ... Карат се, и до бой стигат. Всяка вика "ти иди там!"  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Джиджи
"активно се отдава кесаревото кесарю, но фсектор "Отдаване божието богу" има нулева активност."

За мен обаче не е изненада.

Скоро ще почнем като католиците да купуваме индулгенции и мощи. Купи парченце от подметката на сандалите на Исус, изтъркай боята и виж колко гряха ти се пада да ти опростим.
 :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Цитат на: buratinob
Quote (selected)
Борисов: Няколко автомобилни компании се колебаят коя да дойде

Kакво "колебаят се" ... Карат се, и до бой стигат. Всяка вика "ти иди там!"  :bigok:
По вероятно гледат сеир и чакат някой да се върже на бойковите щуротии.Те хората отдавна знаят ,че за трийсе години  разпиляхме всички работници и оператори на машини със средно техническо образование.Някой да знае къде се подготвят матричари,шлосери ,стругари ,фрезисти монтьори? То верно , в такива заводи степента на автоматизация е много висока,цифрово управление ,роботи,но все пак трябва да могат да различат гайка от шуруп...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Скоро ще почнем като католиците да купуваме индулгенции

Шо като католиците? Тя и православната опрощава, но не с индулгенции, а като купиш нещо за църквата. Свещи, кандило, червено винце за причастие. Викаш попа у вас, хапвате, пийвате - и си готов за рая.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Цитат на: Джиджи
"активно се отдава кесаревото кесарю, но фсектор "Отдаване божието богу" има нулева активност."

За мен обаче не е изненада.

Скоро ще почнем като католиците да купуваме индулгенции и мощи. Купи парченце от подметката на сандалите на Исус, изтъркай боята и виж колко гряха ти се пада да ти опростим.
 :nuts:

Ти не че не би си купил с удоволствие сапун от определен произход за индулгенция  :0019:

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Най убаво е да извикаш попа и да го почерпиш. Хм и ти ще пиеш и по- евтино ще ти излезе , а може  барабар с опрощението и некой водосвет да отнесеш!!! :t0328: :t0328:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Цитат на: Джиджи
"активно се отдава кесаревото кесарю, но фсектор "Отдаване божието богу" има нулева активност."

За мен обаче не е изненада.

Скоро ще почнем като католиците да купуваме индулгенции и мощи. Купи парченце от подметката на сандалите на Исус, изтъркай боята и виж колко гряха ти се пада да ти опростим.
 :nuts:

Quote (selected)
Тогава Той се допря до очите им, и рече: Нека ви бъде според вярата ви.
(Матей, 9:29)

В свети мощи, прочее, няма нищо повече от това, което вярата ти би вложило. И Той не е твърдял друго, впрочем. "Според вярата ви".  ???

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Някой да знае къде се подготвят матричари,шлосери ,стругари ,фрезисти монтьори?

Не се подготвят, щото няма нужда от тях. Къде е машиностроенето, за да има нужда от такива кадри? Сглобяването на агрегати за автомобили не е квалифициран труд. И се получава Параграф 22 : квалифицирана ръботна ръка не е необходима, затова не се подготвя и няма чужди инвестиции в индустрията, защото няма квалифицирана ръботна ръка. От това има само един изход : държавата влиза трупешката в икономиката, развива промишлеността и си подготвя кадри. като има кадри - ще дойдат и инвестициите. Турция направи точно това.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
и некой водосвет да отнесеш!!!

Абсолютен езически ритуал! Водосвети, освещаване на офиси, автомобили, предмети за бита и редки домашни любимци. Тя самата църква изкривява своето учение, цялата ѝ догма и служба е изградена на светотатства, а тръгнала на хората акъл да дава.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: SgtTroy
Цитат на: Nor1
Цитат на: Джиджи
"активно се отдава кесаревото кесарю, но фсектор "Отдаване божието богу" има нулева активност."
За мен обаче не е изненада.
Скоро ще почнем като католиците да купуваме индулгенции и мощи. Купи парченце от подметката на сандалите на Исус, изтъркай боята и виж колко гряха ти се пада да ти опростим :nuts:
Ти не че не би си купил с удоволствие сапун от определен произход за индулгенция  :0019:
Пак погрешно предположение  :icon_idea:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Firmin
В свети мощи, прочее, няма нищо повече от това, което вярата ти би вложило. И Той не е твърдял друго, впрочем.
Впрочем и аз не твърдя друго  8)
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Квалифицирана работна ръка е необходима. Но никой не ще да е "квалифицирана работна ръка" тук. И що му е? Ако е квалифициран, би отишъл там, където ще получи цена на квалифицирания си труд. Към това да добавим и ред други фактори, които се подценяват. Илюстрирам. Компания А има завод в София. Компания В има завод във Видин. Иван е квалифициран, от Видин. Компания В е избрала Видин, защото там индустриалните имоти са евтини. Освен това заплатите на квалифицираните във Видин, с квалификацията на Иван, са ниски. Къде ще избере Иван да работи? В София. Еднозначно. Кругман взе Нобелова награда покрай това. София печели, Видин губи. Финал.  :D

Нататък. Заводът във Видин на Компания В има нужда от три смени по 150 човека с квалификацията на Иван. Но никой не пита какво ще правят 450 квалифицирани посред ... нищото. Защото? Защото, да речем, за 15 години или малко повече област Видин загуби 60% от популацията си. Какво значи това ли? Е, това няма да ви кажа. Не и тази вечер.  ;D

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
На първо място, особенно в по-новата история, се поставят официалните документи - заповеди, доклади, резолюции, чертежи и проч. Те също се проверяват внимателно и се засичат кръстосано. Та, документите и архивите не са убедени в "грешките", такъви каквито вие си представяте.
Съгласен. В руските архиви са запазени десетки архивни документи със списъци за разстрели или концлагери , резолирани собственоръчно от Сталин.
Какви хора са лежали по лагерите - Туполев - фашист,    Корольов - троцкист, бащата на Чингиз Айтматов - английски агент, жената на Молотов - предател, жената на Калинин - терорист. Ами българите: героите от Лайпциг -   Бл. Попов и В. Танев - леви екстремисти,  К. Лагадинов - шпионин

Стига! За Сталин и сталинзма сме спорили десетки пъти в СЕГА - със Дорис, с Хамел  (къде се затри тоя образ?!?)  . Убеден съм, че никой никого не може да убеди в правотата си.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил

Язък не са отчели приноса на Баце със самолетите, още ни държат на 1.5%.
Баце няма да може да спи от възмущение.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Някой да знае къде се подготвят матричари,шлосери ,стругари ,фрезисти монтьори?

Не се подготвят, щото няма нужда от тях. Къде е машиностроенето, за да има нужда от такива кадри?
Верно, с точностью до наоборот.
Търсят се и стругари, и фрезисти, и матричари. Ако в България има машиностроине, то е именно металообрабока. В София има стотици малки цехове, повечето от които правят полуфабрикати, някои - завършени изделия , а немалка част са интегрирани с европейски, най-вече немски компании. Та в тия цехове общите работници са на възраст между 25 и 70 години, стругрите и фрезистите - между 55 и 70.
Най-голямото престъпление срещу родното машиностроене е закриването на Софийска техническа гимназия, бившия Образцов механотехникум на бул. "Стамболийски". Тоя техникум бълваше ежегодно 5 паралелки студена и 2 паралелки - топло-обработка  - 180 готови машиностроителя всяка божа година.

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
... Е, непогрешимостта на Сталин предполага мъдрост при въвеждането на нэп-а, а така също и мъдрост при отмяната му.  ;D Няма как да е друго. Нали?

Винаги си ме радвал, когато си давал неоспорими доказателства за невежеството си. И също благодаря за признанието, че не си прочел Краткия курс. Отврата е прав и ти е сипал с големия черпак. За него ти си "социал-шовинист", за мен - обикновенно троцкистче. Дребнобуржоазно едно такова, Анхиалско. Мерси още веднъжки за дискусията.
ПП Невежа не значи неграмотен, да не вземеш да се обидиш.
ППП НЕП-ът е наложен от Ленин, за тези които не са следили препирнята и биха се зачудили, как Фирмин пак се изложи.

Не, мисля, все пак, че съм чел достатъчно по въпроса. Включително и краткия курс. За моето невежество, драги, ще се радваш в някои от следващите си животи. Не и в този.

От кого е наложен НЭП има достатъчно и други източници, извън Краткия. Особеност на Краткия е, че, подобно на теб, това ви е в сталинистката природа, Сталин си запазва правото да дава исторически и идеологически оценки от последна инстанция. И, да, в този смисъл, историята се пише от победителите. Особено след 1938, когато е, комай, последната редакция на сталинисткия "катехизис", едва ли са останали мнозина в ВКП (б), в състояние да оспорят. Да, да, и в резултат на терора от 1937-1938.

Но ... Сега сме 2019, не 1938. И сталинистките ти изцепки са ми през оная работа. Толкова са пошли и демоде, че досадата е пълна. И няма как да съм "троцкистче", по причина на "дребнобуржоазната" си гледна точка към НЭП. Ако да бих го критикувал, прочее, е не във връзка с това, че е въведен, както би направил, дори според твърдяното от Сталин, един троцкист. Във връзка с това, че е отменен.

И така, дори и да си чел Краткия, в което се силно съмнявам, не си го разбрал. Което не учудва. За да разбереш добре една книга от типа на Краткия, следва да си прочел други десет, поне. Но не такъв е случаят със сталиниста еднокнижник. И няма как да е. Защото то в това е и сталинизма - в замяната на правото и задължението на всеки разумен човек да разсъди с изключителното право на Вожда на народите да съди.

А пък otvrat за да ми сипе с черпака, ще трябва отнейде да гребне. Ама надали, чувам го редовно черпакът му как дрънчи и огриба, та стърже по дъното. А там нема.

Съжалявам за повторението. Ти не си неграмотен, а обикновен невежа. Слабограмотен но не съвсем. Което не ме радва. Тъжно е. Съвет непоискан: Бягай от спор с мен, нямаш багаж за това, вземи пример от бачи ти Коля. Ето - хванахме те в крачка за пореден път и ти пак скачаш. Типично троцкистко поведение, въпреки че у това форумче няма нужда да го правиш. Такава ви е природата, нефелна. Аз не искам да се обиждаш или да се сърдиш, само моля да признаеш правото ми/ни да не признаваме твоята псевдокомунистическа фасада. Ти не си комунист. Нито социалист. Просто се учудвам (донякъде) че те търпят в БСП, ама те какви говеда търпят там, така че твоето присъствие там не е голяма беля. Твоят/вашият дребнобуржоазен конформизъм е несъвместим с марксизма и въобще комунизма. Да си стоиш до печицата с твърдо гориво, на която да печеш филийки и сушиш долни гащи е върха на постижението в социума. Похвално, пък и после може да съчиниш "анализ": "Защо народа не ще да гласува за нас (напиканите гащи)". Краткият курс беше нелоялна закачка от моя страна, да видя дали ще се хванеш на куката, ма на, ти направо налапа кордата.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил

Язък не са отчели приноса на Баце със самолетите, още ни държат на 1.5%.
Баце няма да може да спи от възмущение.


Тия от Люксембург де се бутат с нихните 0.5%. Те затова там стандартът на живота е толкова нисък... И опашкарите чехи, испанци, италианци...

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
На първо място, особенно в по-новата история, се поставят официалните документи - заповеди, доклади, резолюции, чертежи и проч. Те също се проверяват внимателно и се засичат кръстосано. Та, документите и архивите не са убедени в "грешките", такъви каквито вие си представяте.
Съгласен. В руските архиви са запазени десетки архивни документи със списъци за разстрели или концлагери , резолирани собственоръчно от Сталин.
Какви хора са лежали по лагерите - Туполев - фашист,    Корольов - троцкист, бащата на Чингиз Айтматов - английски агент, жената на Молотов - предател, жената на Калинин - терорист. Ами българите: героите от Лайпциг -   Бл. Попов и В. Танев - леви екстремисти,  К. Лагадинов - шпионин

Стига! За Сталин и сталинзма сме спорили десетки пъти в СЕГА - със Дорис, с Хамел  (къде се затри тоя образ?!?)  . Убеден съм, че никой никого не може да убеди в правотата си.

Прав си, дори седнал. Не можеш да спориш, поради нивото на познанието си. А то е ниско.
ПП Част от изброените типажи са били точно такива, каквито ги е определил съответния орган, съд или прокуратура, а не Сталин лично.
ППП Корольов и Туполев никога не са били осъждани, респективно лагерници, шаражката е друга бира, ама невежа като тебе едва ли прави разлика.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
И точно затова аз вече на два пъти в тази тема повдигнах въпроса за въвеждане в средното образование на някакъв вид „религиозно обучение” /забележете кавичките!/ – за да могат да добият днешните дечица поне малко по-широка представа за света.

Каква престава ще добиеш за света като изучаваш религия? Изкривена! Фалшива!
.........
Предложението на Жижи не се приема.
А ти тук доказваш за пореден път, че не четеш. Най-малкото с разбиране!  :t0131:

Писах на два пъти: не религиозно, а СВЕТСКО ОБРАЗОВАНИЕ.

Нещо от рода на "История на религиите".

Каквото на мен ми се наложи да си осигуря сама, като си купя книжки:

Първо, за да мога да си взема изпита по Американска литература в Университета; и

Второ, за да спра да отказвам да превеждам на конференции, където имаше голяма вероятност да се зачекнат подобни въпроси. :D

И след като си донесох чак от Северна Африка изследването на Dr. Maurice Bucaille

Quote (selected)
THE BIBLE, THE QUR'AN and Sience,

the Holy Scriptures examined in the Light of Modern Knowledge

и го изчетох наведнъж като детективски роман, се успокоих.  :D

Тъй като не ме направи религиозна, а ми отвори съзнанието към нови, непознати за мен дотогава светове. И продължих в същата насока, докато поизчерпах и некои други световни религии.  :nuts:

Това имам НАпредвид, Отврат. И не виждам защо трябва всеки да го прави сам за себе си, а не да му бъде поднесено наготово в училище.

Обаче "сдъвкано" и приспособено за съответната възраст от интелигентни, добре просветени люде ...  :t0328:
« Последна редакция: Декември 03, 2019, 22:33:51 от Джиджи »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Quote (selected)
Тъй като не ме направи религиозна, а ми отвори съзнанието към нови, непознати за мен дотогава светове.

и на мен ноо ми се отваря съзнанието и понекога настивам од течението.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил

Прав си, дори седнал. Не можеш да спориш, поради нивото на познанието си. А то е ниско.
... ама невежа като тебе едва ли прави разлика.
  :t2407:
« Последна редакция: Декември 03, 2019, 23:34:12 от Ной »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Quote (selected)
Компания А има завод в София. Компания В има завод във Видин. Иван е квалифициран, от Видин. Компания В е избрала Видин, защото там индустриалните имоти са евтини. Освен това заплатите на квалифицираните във Видин, с квалификацията на Иван, са ниски. Къде ще избере Иван да работи? В София. Еднозначно. Кругман взе Нобелова награда покрай това. София печели, Видин губи. Финал. 
Eeeeee, Ти почнА кат Боко.
демонстрирам:

Quote (selected)
Притеснително е че бяхме най-ниско по заплащане.
Начи във Видин местния има 90 или стоидвайсе квадрата жилище. Я сложи наема в София към разходите. Или кредит за придобиване на подобно.
Малце по други че са причините. Нещо като бастисване, нещо като липса на работа ........
 
А Боко ка не му отпраха въпроса - Малък пицко помни. Помни кой го промотира .......

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
ППП Корольов и Туполев никога не са били осъждани, респективно лагерници, шаражката е друга бира, ама невежа като тебе едва ли прави разлика.
Сега се пробваме да четем с разбиране:
Quote (selected)
25 сентября 1938 года Королёв был включён в список лиц, подлежащих суду Военной коллегии Верховного суда СССР. В списке он шёл по первой (расстрельной) категории[18][19]. Список был завизирован Сталиным, Молотовым, Ворошиловым и Кагановичем[20].

Королёв был осуждён Военной Коллегией Верховного Суда СССР 27 сентября 1938 года, обвинение: ст. 58-7, 11. Приговор: 10 лет ИТЛ, 5 лет поражения в правах. 13 июня 1939 года Пленум Верховного Суда СССР отменил приговор Военной Коллегии Верховного Суда СССР, а следственное дело по обвинению Королёва было передано на новое расследование, в ходе которого Королёв показал, что данные им показания на следствии в 1938 году не соответствуют действительности и являются ложными
https://ru.wikipedia.org/wiki/Королёв,_Сергей_Павлович#Арест_и_работа_в_закрытых_КБ
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
И точно затова аз вече на два пъти в тази тема повдигнах въпроса за въвеждане в средното образование на някакъв вид „религиозно обучение” /забележете кавичките!/ – за да могат да добият днешните дечица поне малко по-широка представа за света.

Каква престава ще добиеш за света като изучаваш религия? Изкривена! Фалшива!
.........
Предложението на Жижи не се приема.
А ти тук доказваш за пореден път, че не четеш. Най-малкото с разбиране!  :t0131:

Писах на два пъти: не религиозно, а СВЕТСКО ОБРАЗОВАНИЕ.

Нещо от рода на "История на религиите".

Каквото на мен ми се наложи да си осигуря сама, като си купя книжки:

Първо, за да мога да си взема изпита по Американска литература в Университета; и

Второ, за да спра да отказвам да превеждам на конференции, където имаше голяма вероятност да се зачекнат подобни въпроси. :D

И след като си донесох чак от Северна Африка изследването на Dr. Maurice Bucaille

Quote (selected)
THE BIBLE, THE QUR'AN and Sience,

the Holy Scriptures examined in the Light of Modern Knowledge

и го изчетох наведнъж като детективски роман, се успокоих.  :D

Тъй като не ме направи религиозна, а ми отвори съзнанието към нови, непознати за мен дотогава светове. И продължих в същата насока, докато поизчерпах и некои други световни религии.  :nuts:

Това имам НАпредвид, Отврат. И не виждам защо трябва всеки да го прави сам за себе си, а не да му бъде поднесено наготово в училище.

Обаче "сдъвкано" и приспособено за съответната възраст от интелигентни, добре просветени люде ...  :t0328:

 :t2407:
« Последна редакция: Декември 03, 2019, 23:33:02 от Ной »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
ППП Корольов и Туполев никога не са били осъждани, респективно лагерници

Това е идея на най-големия менижър на 20-ти век - Лаврентий Палич. Оказва се, че последните някоко години преди войната голяма част от конструкторските бюра, които е трябвало да създават нова военна техника, са го карали на уволнение и никва работа не са вършили. Тогава Лаврентий Палич се ядосва, събира ги по разни отдалечени места, осигурява им всичко необходимо и им казва да си опичат акъла, и да си сядат на задниците. И изведнъж работата потръгва във всички области. Естествено, това се представя като пращане по лагери и репресии.
Жената на Молотов е от Еврейския антифашистки комитет. Там каква са я овапцали - не е за приказване. Чак са натискали да се дават на американците земи в Крим.
Сталин е трябвало да разгони Коминтерна, защото там са били седе троцкисти и техните световни революции са заплашвали съществуването на самия СССР.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Ето - хванахме те в крачка за пореден път и ти пак скачаш. Типично троцкистко поведение, въпреки че у това форумче няма нужда да го правиш. Такава ви е природата, нефелна. Аз не искам да се обиждаш или да се сърдиш, само моля да признаеш правото ми/ни да не признаваме твоята псевдокомунистическа фасада. Ти не си комунист. Нито социалист. Просто се учудвам (донякъде) че те търпят в БСП, ама те какви говеда търпят там, така че твоето присъствие там не е голяма беля. Твоят/вашият дребнобуржоазен конформизъм е несъвместим с марксизма и въобще комунизма.

Така и не стана ясно в коя точно крачка сте ме хванали. Нещо невярно да съм написал? Кои са тези, дето ме търпят в БСП? Нинова приватизаторката? Тя ли е по-комунист от мен? Или социалист? Я не ме разсмивай! Ама не ви пречи на вас, правоверните комунисти и социалисти, да и шпакловате  :t2407:. Щото сте от същата порода. Дребнобуржоазен конформизъм ли? Да ми обясниш ти, правоверният, защо дядо ми, светла му памет, де е бил по лозята от дете, да си вади хляба, лозар и солар, работил по 18 часа на ден, за да си храни семейството и да помага на майка си и сестрите си, а и на брат си, военноинвалид, ви псуваше на майка и ви наричаше палячовци? Както и стотици хиляди работници и селяни ви псуваха и ненавиждаха, до степен да унищожат работническо-селската си държава и власт? Заради сталинистките ви наамети, де не се отказахте от тях. Заради милиционерщината ви, простотията, тъпия, безсмислен терор над свои и чужди. Ти ли си марксист2 Комунист-ленинец? Комунист-сталинист? Ти и "марксиста" otvrat ли? Колко пролетарии, работници и селяни колко си убедил и повел ти, лично, ленинецът? Колко? Кичиш ми се по форуми разни и ми лепиш етикети? И твърдиш, палячо, че аз съм нефелен? Къде ти е червеното знаме? Със сърпа и чука? Къде си го развял, че да дойда да надзърна, чудо да видя? Ами грабни Краткия, па излез на площада? Тесен да не ти е? Не може събра червените ни знамена, а? Море, разлюляно. Жив да съм, да видя.  :pissed-891:

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил

Прав си, дори седнал. Не можеш да спориш, поради нивото на познанието си. А то е ниско.
... ама невежа като тебе едва ли прави разлика.
:t10502:

Не беше нужно да доказваш нивото си. Аз не те обиждам, констатирам единствено невежеството ти. Като грамотен човек можеше да опиташ или да ми опонираш, или да потърсим заедно източници и на тяхна база да спорим. Не се ли срамуваш от себе си да падаш на подобна плоскост?
« Последна редакция: Декември 03, 2019, 23:32:28 от Ной »

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
ППП Корольов и Туполев никога не са били осъждани, респективно лагерници, шаражката е друга бира, ама невежа като тебе едва ли прави разлика.
Сега се пробваме да четем с разбиране:
Quote (selected)
25 сентября 1938 года Королёв был включён в список лиц, подлежащих суду Военной коллегии Верховного суда СССР. В списке он шёл по первой (расстрельной) категории[18][19]. Список был завизирован Сталиным, Молотовым, Ворошиловым и Кагановичем[20].

Королёв был осуждён Военной Коллегией Верховного Суда СССР 27 сентября 1938 года, обвинение: ст. 58-7, 11. Приговор: 10 лет ИТЛ, 5 лет поражения в правах. 13 июня 1939 года Пленум Верховного Суда СССР отменил приговор Военной Коллегии Верховного Суда СССР, а следственное дело по обвинению Королёва было передано на новое расследование, в ходе которого Королёв показал, что данные им показания на следствии в 1938 году не соответствуют действительности и являются ложными
https://ru.wikipedia.org/wiki/Королёв,_Сергей_Павлович#Арест_и_работа_в_закрытых_КБ

Тук, в този форум, нали може да си говорим по друг начин за википедията? Ако приемете това, надявам се ще стане смислена дискусия. Ако не - да ви кажа под секрет, даже аз съм писал там.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
ППП Корольов и Туполев никога не са били осъждани, респективно лагерници

Това е идея на най-големия менижър на 20-ти век - Лаврентий Палич. Оказва се, че последните някоко години преди войната голяма част от конструкторските бюра, които е трябвало да създават нова военна техника, са го карали на уволнение и никва работа не са вършили. Тогава Лаврентий Палич се ядосва, събира ги по разни отдалечени места, осигурява им всичко необходимо и им казва да си опичат акъла, и да си сядат на задниците. И изведнъж работата потръгва във всички области. Естествено, това се представя като пращане по лагери и репресии.
Жената на Молотов е от Еврейския антифашистки комитет. Там каква са я овапцали - не е за приказване. Чак са натискали да се дават на американците земи в Крим.
Сталин е трябвало да разгони Коминтерна, защото там са били седе троцкисти и техните световни революции са заплашвали съществуването на самия СССР.

Свещички палиш ли му на Лаврентий ти Палич, мениджъра? Чело биеш ли пред портретчето с пенснето? А срам и свян някакъв да имаш? Не. Не ти е присъщо. Иначе щеше да се сетиш за жертвите. Но пък нямаше да си това, което си.  :t10502:. 
« Последна редакция: Декември 03, 2019, 23:31:06 от Ной »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Сериозно?



 

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Quote (selected)
Ето - хванахме те в крачка за пореден път и ти пак скачаш. Типично троцкистко поведение, въпреки че у това форумче няма нужда да го правиш. Такава ви е природата, нефелна. Аз не искам да се обиждаш или да се сърдиш, само моля да признаеш правото ми/ни да не признаваме твоята псевдокомунистическа фасада. Ти не си комунист. Нито социалист. Просто се учудвам (донякъде) че те търпят в БСП, ама те какви говеда търпят там, така че твоето присъствие там не е голяма беля. Твоят/вашият дребнобуржоазен конформизъм е несъвместим с марксизма и въобще комунизма.

Така и не стана ясно в коя точно крачка сте ме хванали. Нещо невярно да съм написал? Кои са тези, дето ме търпят в БСП? Нинова приватизаторката? Тя ли е по-комунист от мен? Или социалист? Я не ме разсмивай! Ама не ви пречи на вас, правоверните комунисти и социалисти, да и шпакловате  :t2407:. Щото сте от същата порода. Дребнобуржоазен конформизъм ли? Да ми обясниш ти, правоверният, защо дядо ми, светла му памет, де е бил по лозята от дете, да си вади хляба, лозар и солар, работил по 18 часа на ден, за да си храни семейството и да помага на майка си и сестрите си, а и на брат си, военноинвалид, ви псуваше на майка и ви наричаше палячовци? Както и стотици хиляди работници и селяни ви псуваха и ненавиждаха, до степен да унищожат работническо-селската си държава и власт? Заради сталинистките ви наамети, де не се отказахте от тях. Заради милиционерщината ви, простотията, тъпия, безсмислен терор над свои и чужди. Ти ли си марксист2 Комунист-ленинец? Комунист-сталинист? Ти и "марксиста" otvrat ли? Колко пролетарии, работници и селяни колко си убедил и повел ти, лично, ленинецът? Колко? Кичиш ми се по форуми разни и ми лепиш етикети? И твърдиш, палячо, че аз съм нефелен? Къде ти е червеното знаме? Със сърпа и чука? Къде си го развял, че да дойда да надзърна, чудо да видя? Ами грабни Краткия, па излез на площада? Тесен да не ти е? Не може събра червените ни знамена, а? Море, разлюляно. Жив да съм, да видя.  :pissed-891:

Оххххх... душичко неродена чорбаджийска! Милият той, чак се и впрегна. Аз на години съм много под теб, на книги не, дори и заради работата ми. Такъф кеф, не е истина просто да те чета. Ако са те приели в БКП това е била последните години, тогава и наследниците на Кочо Стоянов биха приели. Безприпницпно, а не защото са били убедени. Краткият ти изяде главата, защото не си го чел, преди 10 дни те излових. На мен ми се наложи да го прелистя, не от убеждения. И какво стана - аз, неубедения, ви хващама сегашните "социялисшета" в обикновенно невежество, какъв позор. А да, и Капиталът съм гризал също по неволя. Чак на третия том се усетих, че това не е Маркс. Нали ти казах - невежеството не е сила, не се пъни. Чак на мен ми е неудобно да ти чета глупостите за комунизма, хем не съм от твоята черга/партия. За прадедите още повече ме е срам, за теб не знам как е. Ако ще ги мерим - моят е взривил черква. Сещаш ли се кой е? :nuts:  Нека приключим тъпия спор, просто си сложи табелката на дребнобуржоазен троцкист смело и аз ще застана в твоя подкрепа. Комунист просто не си, не разбирам шо се напъваш излишно, даже отврата ти го фрасна с черпака в главето.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
И точно затова аз вече на два пъти в тази тема повдигнах въпроса за въвеждане в средното образование на някакъв вид „религиозно обучение” /забележете кавичките!/ – за да могат да добият днешните дечица поне малко по-широка представа за света.

Каква престава ще добиеш за света като изучаваш религия? Изкривена! Фалшива!
.........
Предложението на Жижи не се приема.
А ти тук доказваш за пореден път, че не четеш. Най-малкото с разбиране! 

Писах на два пъти: не религиозно, а СВЕТСКО ОБРАЗОВАНИЕ.

Нещо от рода на "История на религиите".

Каквото на мен ми се наложи да си осигуря сама, като си купя книжки:

Първо, за да мога да си взема изпита по Американска литература в Университета; и

Второ, за да спра да отказвам да превеждам на конференции, където имаше голяма вероятност да се зачекнат подобни въпроси.

И след като си донесох чак от Северна Африка изследването на Dr. Maurice Bucaille

Quote (selected)
THE BIBLE, THE QUR'AN and Sience,

the Holy Scriptures examined in the Light of Modern Knowledge

и го изчетох наведнъж като детективски роман, се успокоих. 

Тъй като не ме направи религиозна, а ми отвори съзнанието към нови, непознати за мен дотогава светове. И продължих в същата насока, докато поизчерпах и некои други световни религии.

Това имам НАпредвид, Отврат. И не виждам защо трябва всеки да го прави сам за себе си, а не да му бъде поднесено наготово в училище.

Обаче "сдъвкано" и приспособено за съответната възраст от интелигентни, добре просветени люде ... 

:t2407:

Веднъж не ти се получи, но това няма да е вечно!

Бел. Ной: Виждам, виждам!
« Последна редакция: Декември 03, 2019, 23:28:19 от Ной »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
http://nasledie-rus.ru/podshivka/5407.php

Сигурно, освен Уикипедията, и книгата на Наталия Корольова за баща и си писал, а, сталиниста?
https://www.labirint.ru/books/659782/

 :t1252:

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
ППП Корольов и Туполев никога не са били осъждани, респективно лагерници

Това е идея на най-големия менижър на 20-ти век - Лаврентий Палич. Оказва се, че последните някоко години преди войната голяма част от конструкторските бюра, които е трябвало да създават нова военна техника, са го карали на уволнение и никва работа не са вършили. Тогава Лаврентий Палич се ядосва, събира ги по разни отдалечени места, осигурява им всичко необходимо и им казва да си опичат акъла, и да си сядат на задниците. И изведнъж работата потръгва във всички области. Естествено, това се представя като пращане по лагери и репресии.
Жената на Молотов е от Еврейския антифашистки комитет. Там каква са я овапцали - не е за приказване. Чак са натискали да се дават на американците земи в Крим.
Сталин е трябвало да разгони Коминтерна, защото там са били седе троцкисти и техните световни революции са заплашвали съществуването на самия СССР.

Свещички палиш ли му на Лаврентий ти Палич, мениджъра? Чело биеш ли пред портретчето с пенснето? А срам и свян някакъв да имаш? Не. Не ти е присъщо. Иначе щеше да се сетиш за жертвите. Но пък нямаше да си това, което си.  :t10502:.

Ти наистина си  :t10502:! Ха сега пльосни поне един ред, в който Корольов да е наплюл Сталин и Берия, че и синовете на последните. И то задълго след като бащиците им са се споминали. Един ред.
« Последна редакция: Декември 03, 2019, 23:27:13 от Ной »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Къде е емотикона с пуканките?  :nuts:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Къде е емотикона с пуканките?  :nuts:

Ти по-добре питай къде е Ной , щото на такъф  :t10502: изобщо не му е местото тук!!!
След мен, същото отношение и към Фирмин?!  :b0756: