Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 08:26:12

Автор Тема: Проблеми с мобилните телефони  (Прочетена 2265 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8790
    • Профил
    • Личен сайт
Проблеми с мобилните телефони
« -: Април 22, 2022, 20:52:19 »
Признавам си, че не умея да работя със съвременните мобилни телефони. В тази връзка искам да попитам защо и откъде идва следният феномен.

Отвреме-навреме в разговорите по телефон "Моторола" с "Андроид" се намесва женски глас, който с американски акцент казва нещо на английски, което не мога да разбера. Казва една от две възможни фрази, винаги по езин и същи начин, което ми дава основание да предполагам, че става дума за някакъв предварително записан глас или синтезатор на говор. Не може да се определи какво точно предизвиква тази намеса, защото понякога се намесва много често, понякога рядко, а понякога въобще не се намесва. БТК отричат това да е проблем при тях и казват, че трябвало да се видят настройките на телефона. Гледал съм ги много пъти и нищо, което поне малко да е свързано с този проблем, не съм намерил. Има ли някой подобен проблем и какво може да се направи, за да се реши той?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Проблеми с мобилните телефони
« Отговор #1 -: Април 22, 2022, 21:22:19 »
Запиши (по някакъв начин и ако телефонът позволява) какво казва този глас и пусни/прати файла на някого, който може да го разбере.

Предполагам, че Джиджи с радост би се отзовала да помогне  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: Проблеми с мобилните телефони
« Отговор #2 -: Април 22, 2022, 21:26:08 »
За мен вероятно е някакво "напомняне", в смисъл: “вие говорихте n минути" (но от миналия век не съм ползвал Motorola)
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Проблеми с мобилните телефони
« Отговор #3 -: Април 22, 2022, 21:28:23 »
Преди да купя Нокията и аз заглеждах Моторолата. Но все нещо не им достигаше.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Проблеми с мобилните телефони
« Отговор #4 -: Април 22, 2022, 21:34:23 »
Нокия, Моторола?
Живи ли са още?
Имам предвид телефоните.
За останалото зная.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Проблеми с мобилните телефони
« Отговор #5 -: Април 22, 2022, 21:38:51 »
Нокия зер. Отлични камери, отличен звук.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8790
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Проблеми с мобилните телефони
« Отговор #6 -: Март 25, 2023, 19:37:26 »
Същият телефон, вместо да прави гореописаното, вече пуска силна музика по средата на разговора и го прекъсва. Прави го отвреме-навреме, когато му скимне.

Виж, моето телефонче ("Energizer" E2) нищо такова не прави. Много съм доволен:



А жена ми си купи "华为" с модифициран "Aндроид" и сега го изучава по краткото упътване (няколкодесетки страници), което ѝ разпечатах. Имам и по-дълго (доста над 100 стр.), не точно за този модел, но за същата версия на операционната система. Работил съм с много операционни системи и графични среди, но такава ужасна сложнотия като "Aндроид" не съм виждал никъде. То само да му научиш всичките жестове, вкл. с кокалчета, е трудно, какво остава за по-нататък!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8790
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Проблеми с мобилните телефони
« Отговор #7 -: Януари 21, 2024, 20:30:50 »
За мен вероятно е някакво "напомняне", в смисъл: “вие говорихте n минути" (но от миналия век не съм ползвал Motorola)
Оказа се, че при разговор ухото, без да иска, е натискало бутона "задържане" на екрана и гласът е казвал, че разговрът е "на изчакване" :)))



На все повече места извън дома има безплатна връзка с Интернет, без да е необходимо да се купува SIM-карта за мобилен Интернет:



Горната карта е за гр. Варна. Ако някой намери подобна карта за други градове, нека да я даде тук, за да е полезна и на техни жители.



Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 283
    • Профил
Re: Проблеми с мобилните телефони
« Отговор #10 -: Март 21, 2024, 17:57:25 »
Не знам дали съм за тук, ама да си кажа: Някому е известно, другиму - не, но аз не пия - хич. Мярката ми са 2 капачки бира (по определение на професионален наблюдател)  :)))
Обаче на 14-ти февруари отворих у дома бутилка вино (подарена) и взех, че за пръв път харесах питие - много леко, не предизвиква главоболие, дори не усещам, че съм изпила цяла половин чаша от 100 мл  :)))
След кратко и успешно проучване установих, че се продава само в един магазин. Две-три седмици по-късно се обадих по телефона на служител на магазин, да ми запази няколко бутилки (да имам, докато съм жива, рекох). Разбрахме се, 10 минути по-късно влизам в лаптопа си (включен през време и на разговора) и за пръв път в живота ми излиза реклама на лекарство ли, друго ли - не разбрах, което щяло да ме излекува от алкохолизъм  :)))
Има ли начин да избегна този ефект (не алкохолизма)? Собствените ми мижави технически познания не са достатъчни да се справя, ако има начин. Предварително благодаря и дано разбера какво ми обяснявате!  :))) 

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2966
    • Профил
Re: Проблеми с мобилните телефони
« Отговор #11 -: Март 21, 2024, 18:19:59 »
Познато звучи тоя ефект  :)))
Имам един чужд таблет, дето ползвам, за да не си хабя моя нет и не искам да светкам собственика как да маха рекламите, та на него ми излизат реклами, свързани с разговори (по ключова дума), проведени в близост до таблета.
Палиативно решение А - ад блокър, палиативно решение Б - изключване на настройките за таргетирана реклама (за всеко апче поотделно).
Радикално решение А - нокиа с фенерче, 25лв от заложна къща, радикално решение Б - смартфона надалеч, до шуртяща вода, по време на чувствителни разговори  :)))

ПП Креативно решение "Червена херинга" -умишлено подхвърляне на подбрани ключови думи с цел объркване на алгоритъма  ;)
« Последна редакция: Март 21, 2024, 18:27:53 от Banana Joe Maldonado »
*********   ✹    *********

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2246
    • Профил
Re: Проблеми с мобилните телефони
« Отговор #12 -: Март 21, 2024, 18:32:27 »
Радикално решение А - нокиа с фенерче, 25лв от заложна къща,
Продават нови - към 60 лв.
П.П. Имам чувството, ако съдя по пробутваните ми реклами, че не само от разговорите, но и от покупките ми се ориентират. Да не говорим - не е параноя, че и само като си помисля нещо, и хоп - рекламка цъфва  :)))

Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 290
    • Профил
Re: Проблеми с мобилните телефони
« Отговор #13 -: Март 21, 2024, 18:52:56 »
Креативно решение "Червена херинга"
Ползвам "AdNauseam" за Chrome ... скрива рекламите, но също така ги "преглежда" до една. Ако се криеш все ще намерят как да те профилират (правилно) ... сега не съм таргет щото съм "луд по рекламите" ... хехехе
активен участник в Брауновото движение

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 283
    • Профил
Re: Проблеми с мобилните телефони
« Отговор #14 -: Март 21, 2024, 19:06:33 »
Много благодаря! Поне една част (за Нокията) разбрах  :)))
Имам даже такава запазена, при сина ми е, че той я искаше за нещо, но е без батерия.
Значи ще се задълбоча в другите съвети.
Светице, наистина и аз имам случаи, в които само съм мислила, не съм търсила, нито разговаряла (не е имало с кого).
По пазаруването и търсенето в търсачка е ясно.
Лаптопът беше включен, но все пак в съседна стая, макар и на отворена врата. Вода не съм пускала, но работеше аспираторът, щото се сетих, докато готвя, да поръчам виното. Явно не е попречил, следващия път - на максимална степен  :)))   

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2246
    • Профил
Re: Проблеми с мобилните телефони
« Отговор #15 -: Март 21, 2024, 19:11:29 »
Имам даже такава запазена, при сина ми е, че той я искаше за нещо, но е без батерия.
Звездице, аз за старото моторолче намерих и купих батерия през интернет. А за нокиите, тъй като се продават и в момента, вероятно няма да е трудно да се намери.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Проблеми с мобилните телефони
« Отговор #16 -: Март 21, 2024, 19:12:58 »
Лаптопът беше включен, но все пак в съседна стая, макар и на отворена врата. Вода не съм пускала, но работеше аспираторът, щото се сетих, докато готвя, да поръчам виното. Явно не е попречил, следващия път - на максимална степен  :)))   

Ако си с Windows 10 и нагоре, инсталираната в тях Cortana беше изловена в подобни грехове. Понеже тя трябва да слуша какво се говори в стаята за да разбере кога се обръщат към нея, имаше подозрения (може и доказателства да е имало, не съм тръсил), че това се използва за таргетиране на рекламата, която предлагат.

Може да пробваш да споменеш за сладолед с джиджифил и да видиш дали няма да ти дойде някаква реклама за такъв ;)
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Проблеми с мобилните телефони
« Отговор #17 -: Март 21, 2024, 19:17:20 »
Завиждам ви на ентусиазма.
Всички сме прономеровани и прошнуровани в базата данни.
Мен са ме претеглили че не съм млад и пловината реклами са ми за лекарсва за простата ( даже и като чета поглединфо ).
Моналата година се завъртях в къщи реших да пиша на фирмения мейл, ама не ми се отваряше лаптпопа и от тоя на половинката се забих.
Докато чаках отговор четох в нета и рекламите бяха за лечение на менопаузата.
Добре че бях там за десетина минути, че щеше да се чуди що и на нея и предлагат как да си лекува простата и да вдига самолета. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2246
    • Профил
Re: Проблеми с мобилните телефони
« Отговор #18 -: Март 21, 2024, 19:32:40 »
Мен са ме претеглили че не съм млад и пловината реклами са ми за лекарсва за простата ( даже и като чета поглединфо ).
Обаче теглилките им дават фира явно, понеже и на мен - честичко при това - ми се появяват същите реклами 🤣

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 283
    • Профил
Re: Проблеми с мобилните телефони
« Отговор #19 -: Март 21, 2024, 19:38:05 »
Разсмяхте ме, ама и на мен ми се появиха реклами за старческа инконтиненция  :)))
И си казах "Ц,ц, ц, глей ти ум - аз не знам, че ще имам такова нещо като остарея още, ама той знае"  :)))
Пък за болната ми ръка нищо не казва, ще трябва да се оправям сама  - заплес.
Принце, ще пробвам и това, ама няма да изписвам нещото, че може и да чете и ще проваля експеримента, няма да е чист.
Ще докладвам.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Проблеми с мобилните телефони
« Отговор #20 -: Март 21, 2024, 19:40:57 »
Мен са ме претеглили че не съм млад и пловината реклами са ми за лекарсва за простата ( даже и като чета поглединфо ).
Обаче теглилките им дават фира явно, понеже и на мен - честичко при това - ми се появяват същите реклами 🤣
Ами, не.
Просто са "плиткокоректни".
Скоро четох ( може и от тук да съм стигнал до него ) че задължават фирмите да осигуряват в тоалетните  тампони за трансжените - мъже с идеята че са жени.
Така и не разбрах физически как ще ги ползват.
Та и на теб ти ако не ти се полага простата поне имаш право на "клинична пътека" за нея. :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 283
    • Профил
Re: Проблеми с мобилните телефони
« Отговор #21 -: Март 21, 2024, 21:58:33 »
Нали обещах отчет - не ми предложиха сладолед с джинджифил, а направо райски газ в бутилки  :)))
Не съм споменавала нищо провокиращо - кротко си правех в кухнята кебап и крем патисери, през което време обсъждах по телефона дело за делба. Ха, сега де...

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Проблеми с мобилните телефони
« Отговор #22 -: Март 22, 2024, 01:14:44 »
не ми предложиха сладолед с джинджифил, а направо райски газ в бутилки 

Може "сладолед с джинджифил" да е кодова дума? :)))
Вие си ги избрахте!

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 283
    • Профил
Re: Проблеми с мобилните телефони
« Отговор #23 -: Март 22, 2024, 09:44:26 »
не ми предложиха сладолед с джинджифил, а направо райски газ в бутилки 

Може "сладолед с джинджифил" да е кодова дума? :)))
Това пък не ми хрумна дори - възможно е, аз съм твърде древна и изостанала от актуалния жаргон.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Проблеми с мобилните телефони
« Отговор #24 -: Март 23, 2024, 00:18:17 »
И по геолокация следят. Преди няколко дни чаках един приятел пред къщата му десетина минути. Стоях  до колата му (не е често срещана марка и модел). Смартфонът с изключен уайфай, с изключен джипиес (уж), без симкарта, и в калъф в раницата. Идва той и излизаме на разходка с песовете ни да поиграят. За коли дума не сме споменали. След два дни в браузъра (Файърфокс) на лаптопа, като отворя таб с ЮТюб, на лентата с предлагани видеота ми излизат такива за неговата кола. При положение, че въобще не гледам клипове за коли  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2966
    • Профил
Re: Проблеми с мобилните телефони
« Отговор #25 -: Март 23, 2024, 09:15:50 »
Алгоритъмът, обаче, лесно се обърква.
На споменатия таблет, акаунта за тубата е на жена (реална) и вече месеци наред си ме спами чинно с мазила, очни линии от мейбълин, обувки и прочие.
Откъдето пиша в момента пък, шаря без акаунт (иначе пак съм с чужд) и бях изключил таргетирането. Преди седмица-две ми излиза някакъв банер, че тубата подозирала че съм бил под 18 и не можело, видиш ли, да я ползвам с изключено таргетиране повече. Голем праз, аз рекламите така и така не ги виждам.

Геолокацията си стои винаги - и за нокиата с фенерче, по триангулация.
Но за сметка на това батерията се сваля лесно.
*********   ✹    *********

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8790
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Проблеми с мобилните телефони
« Отговор #26 -: Април 12, 2024, 20:21:10 »
Купих си нова предплатена карта, чийто телефонен номер споделих само с двама души, които с абсолютна сигурност няма да го дадат на никого, и с никого другиго! Но се оказа, че този телефонен номер е бил ползван преди това най-малко от трима души, защото на три пъти ми идваха съобщения за постъпили средства по чужди (и всеки път различни) банкови сметки. След като на съответните предишни собственици им беше изтрит невалидният вече (за тях) телефонен номер, това престана. Но отвреме-навреме получавам рекламни съобщения и дори телефонни обаждания, които блокирам.

Та мисълта ми беше, че БТК ("Виваком") продават нови предплатени карти с телефонни номера не само втора, но и трета употреба, а може би и четвърта, пета, шеста, седма, осма, девета, десета и т.н....



Прогимназистите от у-ще "Хр. Ботев" във Враца си оставят телефоните в шкафове при влизане в училище и си ги вземат обратно чак в края на учебния ден

Очаквано, мярката дава блестящи резултати!!! :)))

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Проблеми с мобилните телефони
« Отговор #27 -: Април 12, 2024, 20:28:09 »
Quote (selected)
Та мисълта ми беше, че БТК ("Виваком") продават нови предплатени карти с телефонни номера не само втора, но и трета употреба, а може би и четвърта, пета, шеста, седма, осма, девета, десета и т.н..
Не само Виваком.
Когато номерът стане ничий - не знам след колко време половин или година може да бъде даден на нов абонат. Много от тези ничии номера са били на хора изпаднали във финансови затруднения, починали или откровенни измамници.
ЕС е вреден за вашето здраве!