Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 02:22:22

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 557556 пъти)

Imko1, Giuseppe и 69 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4320 -: Март 17, 2023, 17:03:24 »
Ами сега, с тая военна помощ за 404 ще останем без мезета.  :i_slamhead:

 "Жена Зеленского рассказала американцам,
 чем на Украине сбивают российские беспилотники (ВИДЕО) "
https://rusvesna.su/news/1679057870

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4321 -: Март 17, 2023, 17:23:01 »
Quote (selected)
Обработването на изборните резултати на вота на 2 април ще става по-бавно, но по-сигурно. Това стана ясно на публичното представяне на софтуера и технологията на обработката на резултатите от гласуването, което от "Информационно обслужване" представиха днес в Централната избирателна комисия.
https://manager.bg/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0/obrabotvaneto-na-izbornite-rezultati-na-2-april-po-bavno-no-po-sigurno
Голяма каша забъркаха с тия изборни правила.
Изборните комисии ще векуват, дано там където събират протоколите има хотелска част.
Може да им го признаят и за трудов стаж.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4322 -: Март 17, 2023, 17:57:06 »
Както е писала Асол, както съм писал и аз - смятайте участниците в Апр. въст. и в Опълчението, какъв дял са били от годното да се бие българско население, и си правете извода какво представляваме и колко от нас са читави.
Много малък дял, но да не забравяме разликата. Тогава е ставало въпрос за явна въоръжена борба. Сега става въпрос за тайно гласуване.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4323 -: Март 17, 2023, 18:01:14 »
Голяма каша забъркаха с тия изборни правила. Изборните комисии ще векуват, дано там където събират протоколите има хотелска част.
Препоръчвам им да си носят спални чували и постелки от мека гума. Постелките сега се продават свободно. Едно време ужасно завиждахме на германците на Пирин и Рила за тях.



Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4326 -: Март 17, 2023, 19:21:34 »
Аз на мястото на К. Костадинов бих омекотил леко речника. Вярно е туй което казва, не оспорвам. Но прилича повече на агитатор. До политик още малко му трябва. Но има потенциал и повече такива хора са ни нужни. Другите ги видяхме в цялата им величина/светлина. Нови трябват. Всичко старо трябва да се изрине, не като безполезно, а като доказано вредно.
« Последна редакция: Март 17, 2023, 19:27:24 от dabedabe »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4327 -: Март 17, 2023, 20:10:17 »
Няколко варианта на изборни паравани, използвани по света (нашите още никой не ги е видял):

« Последна редакция: Март 17, 2023, 20:19:12 от lucho »


Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4329 -: Март 17, 2023, 20:28:24 »
Цялата галимация е глупост разбира се. Какъв тест на машинариите? Те си работят. Аз не си представям как могат да се опорочат машинните данни. Преди, или след гласуването? Че ако има толкоз гяволи да нагласят нещата за толкоз кратко време, защо ни са избори изобщо? Много сме примитивни. И в гяволиите. За нас само бобени зърна! Па партийните тартори да ги запират преди изборите най-добре.
« Последна редакция: Март 17, 2023, 20:57:39 от dabedabe »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4330 -: Март 17, 2023, 20:55:23 »
А какво става с фискалната несъстоятелност и промяната на курса левче евро?
Мълчат?
Тоя бюджет не го гласуваха само преди няколко месеца? Как сега изпуши?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4331 -: Март 17, 2023, 21:00:32 »
Далеч е още. Закъде бързаш. Може и да не стане.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4332 -: Март 17, 2023, 21:10:34 »
НЕ СМЕ НАРОД
Цитат на: Петко Славейков
Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
И не знаем, не можеме, не щеме
да работим за себе си със време.
Само знаем и можеме, и щеме
един други злобно да се ядеме...
Помежду си лихи, буйни, топорни,
пред други сме тихи, мирни, покорни...
Все нас тъпчат кой отдето завърне,
щот сме туткун, щото не сме кадърни...
Всякой вика "Яман ни е нам хала!" -
а всякому мерамът е развала...

Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.

1875
  • "лих" – опак, своенравен
  • "мерам" (тур. meram) – намерение, цел
  • "топорен", от рус. топорный – груб, сякаш изсечен с брадва
  • "туткун" (тур. tutkun) – непохватен, несръчен, „вързан в ръцете”
  • "яман" (тур. yaman) – страшен, свиреп, жесток

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4333 -: Март 17, 2023, 21:26:41 »
НЕ СМЕ НАРОД
Цитат на: Петко Славейков
Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
И не знаем, не можеме, не щеме
да работим за себе си със време.
Само знаем и можеме, и щеме
един други злобно да се ядеме...
Помежду си лихи, буйни, топорни,
пред други сме тихи, мирни, покорни...
Все нас тъпчат кой отдето завърне,
щот сме туткун, щото не сме кадърни...
Всякой вика "Яман ни е нам хала!" -
а всякому мерамът е развала...

Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.

1875
  • "лих" – опак, своенравен
  • "мерам" (тур. meram) – намерение, цел
  • "топорен", от рус. топорный – груб, сякаш изсечен с брадва
  • "туткун" (тур. tutkun) – непохватен, несръчен, „вързан в ръцете”
  • "яман" (тур. yaman) – страшен, свиреп, жесток

1875 :smokin:
the lamers club honourable member …

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #4334 -: Март 17, 2023, 21:43:08 »

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4335 -: Март 17, 2023, 22:06:12 »
https://www.youtube.com/@communismatic7778
Много добър канал!
От там гледах основно интервютата с Костадин Чакъров

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4336 -: Март 18, 2023, 09:22:45 »
Борисов: Управление без участието на ГЕРБ не може да има. Асен Василев е като Кашпировски, докато ПП бъркат в джоба на българите.

Как, да крадат без нас!?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4337 -: Март 18, 2023, 09:36:46 »
Те продължават и сега да си крадат доста прилично на общинско ниво, иначе цвиленето на мутрата и мутрафончетата щеше да е в кресчендо.
Та отдавна пиша - наесен ще е истината с 2 в 1.
Априлските избори само ще дадат възможност на служебното да извърши още някоя и друга дивотия.
Те ще са последното 10 за територийката.
Уви - населена!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4338 -: Март 18, 2023, 09:37:03 »
Борисов е прав, математически няма как половината българи да са безразлични към гласуване за управление и да се случи чудо.
За над 30 годин демокрация "количествените натрупвания преминаха в качествени изменения".
Не си спомням класика да е подчертал изрично че измененията са за добро.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4339 -: Март 18, 2023, 09:57:33 »
Петков каза как ще направи редовен кабинет и за няколко седмици ще оправи България!

Никакви 800 дни, само за няколко седмици! Кошмар, който скоро ще се сбъдне. Обмених мисли с планктон от колцентър : "Вярваме на новите" казват, и защо да не вярват, "новите" платиха с пари на всички българи парното на София! Късоглед егоизъм и безкрайна тъпота!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4340 -: Март 18, 2023, 11:11:15 »
Абе пич, ставаш досаден вече с това парно!
Не, че съм в конфликт на интереси, но топлофикация София има около 450 000 абонати.
Огромната част от тях си плащат и освен това и пестят - на никого не са му излишни парите, освен на една малка част - може би процент-два.
Целият отоплителен сезон на среден имот струва към 6-700 лева. И половината от тях да са гепени от такива като тебе и да са отишли в Софийска топлофикация, това прави около 120 млн. лева!
Земи сега и го сравни с онези простотии от подпомагане на "бизнеса", които по признания на финансовите ни гурута осрали се в последно време са около 12 000 000 000 левчета!
Взети от всички ни!
Сто пъти повече!
Не стопли ли поне веднъж, че такива като теб дето пъплят из треволяка и гледат разни дребни боклучета и сетне зяят - прислугват на онези по нагоре дето си действат на принципа разделяй и владей?!
Не стопли ли, че и ти без да се усещаш се превръщаш в рупор на онези по нагоре дето плащат пачки, за да накарат общественото мнение /и без това овчасало/ да паркира на идиотското заключение - "ми за кво да ИМ гласувам?"
Ами не им гласувайте бе и зяйте по дреболиите - огромна помощ им оказвате на мафиотчетата - излиза им евтиничко, да си купуват по малко "избирателчета" и да са си вечни.
А ти си дудни де, няма лошо, свиква се и на онова, дето му викаме "брум" - започва човек да не го чува -професионална глухота.
Само че пак вреди!
На всички!
Quote (selected)
Късоглед егоизъм и безкрайна тъпота!
Quote (selected)
16 млрд. лв. искате да преразпределите през ФСЕС, който има други ангажименти", призова той и отбеляза, че няма механизъм, по който да се проследи как предоставяната на бизнеса помощ се отразява в цените на предприятията. Според него това не става и бизнесът хем получава помощта, хем вдига цените си, което се отразява на инфлацията и в крайна сметка потребителите са потърпевши.
https://www.mediapool.bg/pak-na-kalpak-i-poveche-pari-pomoshti-za-tok-za-biznesa-do-kraya-na-2023-g-news341491.html
« Последна редакция: Март 18, 2023, 11:19:44 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4341 -: Март 18, 2023, 11:50:16 »
Светът около мен става все по-малко познаваем.
Енергийните дружества, даже и държавните инкасират приходи в пъти себестойността на произведената енергия и това е добро защото ЕС така организираха бизнеса.
Производителят и търговецът на сирене или краствици ако печели над 20% е лош, при 30 вече е мръсен спекулант и трябва да бъде смачкан с всички позволени или не средства.
Quote (selected)
МВР атакува големите зеленчукови борси
Акцията е в областите София, Благоевград, Пловдив, Стара Загора и е свързана с проблеми в ценообразуването
16 Март 2023О
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/mvr-atakuva-golemite-zelenchukovi-borsi
Атакуват - МВР, барети, то ако имахме армия и нея щяха изпратят да проверява щайгата домати дали е с надценка 19 или 21%.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4342 -: Март 18, 2023, 12:06:55 »
Само че буратино, все пак при енергийните им прибират голямата част от печалбата - именно заради тъпотията еврогейска се праваят такива гимнастики.
А при ползващите еленергията, "помощите" от скапаната ни държавица се получават, но това не влияе на крайната цена - пак си се увеличава.
И не само там - сега гледам пак зейнали аликбеговчетата, че щели да мрат, ако им върнат ДДС-то на 20%!
Добре де, аз не разбирам едно - нали уж пазарът определял. Тук няма социален елемен - кръчмата си е кръчма, ако искаш ходиш, ако не искаш - не ходиш. От това не се умира.
И като са се нароили бар до бара мила мойо майно льо - ми като няма клиенти - затваряйте и фащайте мотиката бе!
Със и без 50% от кръчмарчетата ще преживеем.
Не съм против тях, но и тяхната арогантност ми идва в повече. 
И това е само пример, колко са такива "ненужници" - трудно ми е да изброя.
И за исканията им - ми като има балами да дават, ще има и тарикати да вземат.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4343 -: Март 18, 2023, 12:27:01 »
Quote (selected)
Само че буратино, все пак при енергийните им прибират голямата част от печалбата - именно заради тъпотията еврогейска се праваят такива гимнастики.
Цъ!
Само на държавните, частните не плащат, на американските ТЕЦ даже им плащаме въглеродните квоти.
Държавните продават на търговци, рядко излизат на борсата, и тия парите също потъват в частни джобове.
Относно кръчмите - мисля че ще оцелея и една да не остане на света.

Важно е да се разбере нещо за ДДС-то.
Това е облагане на добавената стойност.
При кръчмите, се добавя основно труд на целия персонал и това е голямо перо.
Грубо една сметка.
Цената на масата се формира от 1/3 закупени продукти, 1/3 обработка и амортизция на сгради и съоръжения и 1/3 труд.
За първите ДДС се възстановява при труда няма как.
10 човека по 1000, с осигуровки около 500 лева са 15 000.
Когато извадиш от касата 15 000 за разход без ДДС трябва да внесеш 3 000 лева ДДС при 20% или 1 350 ако е ставката е 9%.
Като цяло аз съм за друга даъчна реформа, ама сега ще ми наскачат някой отвратени.
ДДС - "данъкът убиец" е данък върху консумацията, колкото е по-голям толкова ще спира неразумните харчове.
Специално за развлекателния бизнес ( включая и кръчмите ) една ставка от 50 % ДДС ми се вижда приемлива. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4344 -: Март 18, 2023, 12:29:57 »
За пръв път снощи чух аргументирано защитено мнение за запазване на БГ лев от доц. Сарийски.
Към колебанията ми се прибави едно топче в кошницата ЗА.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4345 -: Март 18, 2023, 12:37:17 »
Сарийски е един от малкото с дарование за икономист.
Повечето са шарлатани които в други условия ако беше по-престижно и доходно щяха да баят или да предсказват бъдещето.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4346 -: Март 18, 2023, 13:02:49 »
ДДС е предназначено да изхранва държавния апарат във всичките му разклонения. Би трябвало ДОД да отпадне. Можем да стигнем и до там, надувайки ДДС. Аз намирам ДДС за справедлив данък. Колкото е по-нисък, толкова държавата повече я бива. Да напомня, БХ обеща 18 %.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4347 -: Март 18, 2023, 13:11:54 »
Сарийски е един от малкото с дарование за икономист.
Повечето са шарлатани които в други условия ако беше по-престижно и доходно щяха да баят или да предсказват бъдещето.
Както вече отбелязвах икономиката е една категория с астрологията, нАуки. :smokin:
 
А оптималното е преки, коствени и корпоративни данъци да имат равна тежест в приходите.
нещо като в САЩ преди рейгъномиката. Ама за САЩ има особеност, че там коствени данъци напрактика няма :smokin:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4348 -: Март 18, 2023, 13:21:55 »
Quote (selected)
една ставка от 50 % ДДС ми се вижда приемлива. :)))
Нека не бъде 50, че при сушава година моа опра и до тях! :)))
Шееегувам се несполучливо бе!
Аз само за пример ги дадох, принципът ми е - нека бъде за всички еднакво /еднакво!!!/, все пак ДДС е най събираемият данък в мамковината, въпреки всички мушийки. И данъкът, който след това веднъж влязъл в хазната, трябва да се отчита /уж/ пред малкия, но изключително тъп народец и възможностите за мушенгии доста намаляват.
Та - нека бъде еднакъв, но да ми пищят неккви аликбеговчета, от които файдата за обществото е като от неизползваем, дървен дирек, на който са окачени отрязани кабели - е тва ми идва в повече!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4349 -: Март 18, 2023, 13:33:06 »
Данъците са много сложна тема. Всеки може да изкарва аргументи "за" и "против" даден размер на определен сектор в икономиката. Затова, според мен, ДДС трябва да важи за всички и то с единна ставка. А за данък печалба и ДОД, определено трябва да има промени - необлагаем минимум и данъчна скала.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4350 -: Март 18, 2023, 13:37:04 »
Добре де, ама ДОД е един вид наказание за способните. Аз съм по-съгласен да има ергенски данък. Ма що нямаше момински? Или е важел и за двата тогава пола?

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4351 -: Март 18, 2023, 13:51:10 »
Добре де, ама ДОД е един вид наказание за способните. Аз съм по-съгласен да има ергенски данък. Ма що нямаше момински? Или е важел и за двата тогава пола?
Тия дето се облагодетелстваха от разните приватизации, от реституции и други далавери, те много способни ли са?
ДОД е данък върху доходите, независимо дали си способен или неспособен. Принципа, че тия които изкарват повече пари, трябва да внасят повече в хазната не е измислен в България. С плоският данък позволихме богатите да стават по-богати, а бедните обратно.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4352 -: Март 18, 2023, 13:57:48 »
С терминологията така и не се справихме. За мен плосък данък е примерно 100 лева на калпак. Или едно агне да кажем.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4353 -: Март 18, 2023, 13:58:13 »
Добре де, ама ДОД е един вид наказание за способните. Аз съм по-съгласен да има ергенски данък. Ма що нямаше момински? Или е важел и за двата тогава пола?

данъка бе въведен 1968 като част от указа за насърчаване на раждаемостта. касаеше неженени, неомъжени, овдовели, семейни или разведени без деца. беше прогресивен в зависимост от възрастта.  спомените ми са за до 30 г. - 5%, до 35 г. - 10%, а от 35 до 50 г. (45 г. за жените) стигаше 15%.

умиляваш, когато вадиш разсъждения от някакве теории, нямащи общо с фактите, само според етикетите.
хората го наричаха ергенски, но не беше сексистки, както го изкарваш.

а пропо - в същия указ са и помощите при раждане, детските надбавки и стипендиите за учащи майки и т н.
« Последна редакция: Март 18, 2023, 14:07:18 от cekyko »
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4354 -: Март 18, 2023, 14:23:35 »
Все пак в Скандинавия, където "най-способните" с най-големи доходи плащат ДОД 60-70%, болшинството хора живеят значително по-добре от тези у нас, където "най-способните" плащат ДОД 10%.
« Последна редакция: Март 18, 2023, 14:32:39 от Zmeja »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4355 -: Март 18, 2023, 15:14:24 »
Остави тез 10 %. Като сумираш всичко и ний виж току сме я докарали докъм 50 %.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4356 -: Март 18, 2023, 15:52:32 »
Абе пич, ставаш досаден вече с това парно!
Не, че съм в конфликт на интереси, но топлофикация София има около 450 000 абонати.


Само казвам, че 450 000 домакинства оценяват подаръка по достойнство и ще гласуват, за който дава парите, не своите, разбира се, нашите! Ако дадеш 100 милиона на някой "честен частник", не осигуряваш значим брой гласове, само си делите награбеното.

Също така обяснявам, че няма никаква разлика между циганина, продаващ гласа си за 50 лева, и абоната на която и да е топлофикация, гласуващ за евтино парно, тоест, плебсът е продажен, по начало. Гневът ми е, че така се изкривява изборният смисъл - ако столичанинът не си изпие докрай горчивата чаша на глупавия си избор, никога няма да започне да гласува нормално, а като разглезено дете, без да понесе последствията от решенията си.

И накрая, не аз съм се фиксирал на парното и се питам, защо други така подскачат по въпроса.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4357 -: Март 18, 2023, 16:12:59 »
Абе столичаните живуркат, щото народът бил прост. Първобитен манталитет. Шо ни били завзели гърци, после турци. И за църквата такваз борба.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4358 -: Март 18, 2023, 16:16:45 »
Абе столичаните живуркат, щото народът бил прост. Първобитен манталитет. Шо ни били завзели гърци, после турци. И за църквата такваз борба.

Прост е народът, но не е тъп, прави си сметката, но краткосрочно, което значи без морал, всички кризи започват като криза на морала.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4359 -: Март 18, 2023, 16:35:59 »
онези по нагоре дето плащат пачки, за да накарат общественото мнение /и без това овчасало/ да паркира на идиотското заключение - "ми за кво да ИМ гласувам?"
Аз пък казвам "ми за кво да ИМ пасувам?" :)))

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4360 -: Март 18, 2023, 16:41:23 »
Бих желал ДПС на четвърто място На първо време. Не харесвам разкрачена България, заради едни объркани хора. Турция е на една педя. Който е мераклия. има лесно. Бий си камшика и става свободен турчин. Забогатява бързо, навъжда жени, както си представя нещата
« Последна редакция: Март 18, 2023, 16:48:29 от dabedabe »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4361 -: Март 18, 2023, 16:50:47 »
А оптималното е преки, коствени и корпоративни данъци да имат равна тежест в приходите.
нещо като в САЩ преди рейгъномиката. Ама за САЩ има особеност, че там коствени данъци напрактика няма.
Косвени, не коствени. Аз пък понякога пиша "облегчавам" вместо "облекчавам". Учителката ми по история казваше, а сегашният ми "работодател" пише "почети" вместо почти. А един бивш български президент в една реч натърти на "щаслифт". Помнел, че има едно "т" в тая думичка, но къде точно беше, забравил :)))
Цитат на: Васил Левски
За отечеството работим, байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все [за]едно да вървим, ако ще бъдем хора.
Преди доста години участвах активно в 2 руски форума. В единия бях помолил хората да ми посочват грешките. Така научих някои странности на руския език от българска гледна точка.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4362 -: Март 18, 2023, 16:51:35 »
Quote (selected)
И накрая, не аз съм се фиксирал на парното и се питам, защо други така подскачат по въпроса.
Писах вече защо, щот ставаш досаден - фиксирал си се, мине не мине месец-два и все парното в София ти бил проблемът.
Всичката Мара втасала само къдравата си не вчесала е твоята работа.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4363 -: Март 18, 2023, 16:58:35 »
Нацистите искат и нашите изтребители "МиГ-29"
Цитат на: Остап Бендер
Может быть, тебе дать еще ключ от квартиры, где деньги лежат?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4364 -: Март 18, 2023, 17:02:53 »
Ние че ще ги дадем ясно, поне да е преди да сме ги ремонтирали за милиони.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4365 -: Март 18, 2023, 17:19:19 »
Quote (selected)
Министерството на икономиката отвори канал за пряка връзка с чуждестранния бизнес у нас
...
Чуждестранният бизнес в България вече има пряка връзка за комуникация с министъра на икономиката и индустрията Никола Стоянов. Тя е създадена по негова инициатива, а компаниите имат възможност да представят своите проблеми и въпроси чрез специално създаден канал в мобилно приложение или посредством електронна поща, които се разглеждат от ресорния министър в оперативен порядък, съобщиха от министерството на икономиката.
https://manager.bg/%D0%B1%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B5%D1%81/ministerstvoto-na-ikonomikata-otvori-kanal-za-praka-vrazka-s-chuzdestrannia-biznes-u-nas
Лично ресорният министър ще отговаря да не се налага от посолствата да му набиват канчето.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4366 -: Март 18, 2023, 17:34:50 »
Quote (selected)
Чуждестранният бизнес в България вече има пряка връзка за комуникация с министъра на икономиката и индустрията Никола Стоянов.
Това леке дали има отворена пряка връзка с българския бизнес?
Пак в България!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.


AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #4368 -: Март 18, 2023, 19:39:57 »
Ние че ще ги дадем ясно, поне да е преди да сме ги ремонтирали за милиони.

На тях едва ли им трябват неремонтирани.
Така че ще трябва нещо да се направи.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4369 -: Март 18, 2023, 19:45:42 »
Quote (selected)
Така че ще трябва нещо да се направи.
Предлагам - да им върнем руските транспондери!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4370 -: Март 18, 2023, 19:50:08 »
Ние че ще ги дадем ясно, поне да е преди да сме ги ремонтирали за милиони.

На тях едва ли им трябват неремонтирани.
Така че ще трябва нещо да се направи.
Ами те не са бракувани, имат още няколко часа летателна годност.
Колкото трябва.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #4371 -: Март 18, 2023, 19:52:13 »
Quote (selected)
Така че ще трябва нещо да се направи.
Предлагам - да им върнем руските транспондери!
 :smokin:

Свой-чужой им викат.
Но едва ли нещо такова е останало.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4372 -: Март 18, 2023, 19:58:42 »
Тъй де! Искам да видя Пейтриътите как работат ф случая!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4373 -: Март 18, 2023, 22:33:59 »
Не знам какво сте се вторачили в софийското парно, приятелка ми каза, че за ноември платили 180 лв, ползват един радиатор само и тръба в банята плюс топла вода двама човека, после не съм я питала. Малко ли ви се струва? Времето беше топло тогава.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4374 -: Март 19, 2023, 09:22:05 »
Quote (selected)
Мъж хвърли коктейл "Молотов" по храм във Варна
Издирват извършителя
https://www.vesti.bg/bulgaria/myzh-hvyrli-koktejl-molotov-po-hram-vyv-varna-6163847
Крайно време беше!
Само у нас от целия сифилизован свят нямаме опожарен храм. :pissed-891:
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #4375 -: Март 19, 2023, 19:31:32 »
Георги Марков: Влизането на войски от трети страни в Украйна е неизбежно. Дано не сме между тях!
https://epicenter.bg/article/Georgi-Markov/311190/11/0

А дано.
Но нещо не ми се вярва, че Баце, Киро, Карадайъ, Корнелия им е интересно това.
По-скоро напротив.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #4376 -: Март 19, 2023, 20:05:38 »
Если Украина не сможет "отстоять независимость" на поле боя, то польской армии придется стать прямым участником конфликта с Российской Федерацией. Об этом заявил в эфире телеканала LCI посол Польши во Франции Ян Эмерик Росцишевский.
https://www.mk.ru/politics/2023/03/19/varshava-nazvala-uslovie-nachala-pryamogo-voennogo-konflikta-s-rossiey.html

Ха Ха.
Мислете че не може да бъде.
Спомнете си какво беше преди година и за каво дойде преди дни в БГ еврокомисаря Бретон.
Гответе се.
Байдън ни сложи на първа линия заедно с Полша и т.н.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4377 -: Март 19, 2023, 20:11:59 »
Байдън ни сложи на първа линия заедно с Полша и т.н.
Мислете за кого гласувате! Стига да имаме парламент, България може да бъде вкарана скоропостижно във война и без редовно правителство.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4378 -: Март 19, 2023, 20:23:53 »
Мислете за кого гласувате! Стига да имаме парламент, България може да бъде вкарана скоропостижно във война и без редовно правителство.

София, Пловдив, Варна, ще гласуват за войната, не че им се ходи на война, но вярват наивно, че така живеят по-добре!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4379 -: Март 19, 2023, 20:30:26 »
Мислете за кого гласувате! Стига да имаме парламент, България може да бъде вкарана скоропостижно във война и без редовно правителство.

София, Пловдив, Варна, ще гласуват за войната, не че им се ходи на война, но вярват наивно, че така живеят по-добре!
Хич и не си помисляйте, че без война Козяк* ще престанат да се месят в българските работи! И навсякъде по света.
Гърбавият само гроба го оправя.

* Под война имам предвид не някакви недомислия като СВО. Даваме оръжия и хора, но не участваме. Отнюд! :t26157:
« Последна редакция: Март 19, 2023, 20:37:33 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"