Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 18:13:53

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 559735 пъти)

kаily, Eisblock, Nor1, Accipiter и 144 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8827
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4920 -: Април 03, 2023, 18:04:55 »
Румяна Ченалова: Няма значение дали джендърите или статуквото са първи.Ще има и гей паради и корупция.

 :smokin:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4921 -: Април 03, 2023, 18:50:27 »
галъп, разбивки от екзит пол-а:



Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4922 -: Април 03, 2023, 18:58:06 »
при 100% обработени протоколи излиза, че 'левицата' са откраднали пет мандата от бсп. или иначе казано, ако ментетата от 'левицата' ги нямаше и гласовете им бяха към бсп, разликата е точно пет мандата. по един от всяка друга парламентарна група.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4923 -: Април 03, 2023, 19:06:35 »
и още нещо: хартиената бюлетина пресече низходящата тенденция. ето числата:
ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ | 4 АПРИЛ 2021 3 334 283
ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ | 11 ЮЛИ 2021 2 775 410
 02 ОКТОМВРИ 2022 2 601 963
 02 АПРИЛ 2023 2 679 234

значи ако тенденцията от юли към октомври беше продължила - там са -175к, а на практика имаме +75к, или общ оборот от 250к гласа.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23782
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4924 -: Април 03, 2023, 19:08:06 »
Много от гласувалите за левицата посмъртно няма да гласуват за БСП с Нинова.
Малко са откраднали, малко са създали сами ( от негласуващите).
Според мен БСП се справи учудващо добре, не вярвах в хартиената мантра, но тя е единственото обяснение.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4925 -: Април 03, 2023, 19:15:59 »
всъщност в разбивката на галъп си пише, че 34% от гласовете на левицата с удивителна на миналите избори са гласували за бсп. така че това са непосредствените загуби. иначе казано - 20к гласа.

а разликата в резултатите на бсп от октомври и април е осем хиляди. сиреч без отровния двойник бсп щеше да е вместо на -8 на +12к гласа.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4926 -: Април 03, 2023, 19:19:42 »
Можем и без ДПС и БСП.

що толкова скромно? и дискриминация ли се вижда?!
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4927 -: Април 03, 2023, 19:25:14 »
Не мисля, че хартията има някакво отношение. По скоро за ДПС, но и това е съмнително. Не си струваше труда и парите. Гърмим фишеци, вместо да борим проблемите.
..............
Аа, и без Герб и ПП можем. Но там по ги виждате и разбирате работите. И кроите де.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4928 -: Април 03, 2023, 19:26:09 »
В другите региони бе реставриран капитализмът, а в депесарските – феодализмът.

Как "Хартиената коалиция" сътвори "хаос и разруха" на 2 април

И тъй като "хартиената коалиция" си запазва мнозинството, на следващите избори ще бъде същият кошмар. Интересното е, че макар досега да са обработени само 99,58% от протоколите, отсега е ясно, че другите две партии от тази коалиция (БСП и ДПС) на практика са обслужили ГЕРБ, защото само тази формация от трите има ръст на гласовете, и то сериозен. Останалите две имат спад на гласовете.

Чакам окончателните резултати, за да мога да видя кой точно колко гласа е спечелил или загубил и има ли прираст в общия брой гласували.

този бисер съм го изтървал. умнико умен, можеш ли конкретно да сравниш предишните с тези избори, та си пльоснал тука некви американски медии, пълни с измишльотини?

за сравнение: при изборите на 02.04 в 17:55 на 03.04.2023 г имаш 100% обработени протоколи. айде като си се разклянкал, че това е кошмар, бъди така добър да покажеш как е било на предишните два избора.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23782
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4929 -: Април 03, 2023, 19:27:49 »
Аде, на предните избори аз не съм гласувал за БСП, ама на други се е случвало.
Тези 34% да кажем са граждани с недясна ( това не значи автоматично лява) позиция, гласували са защото мислят че така е правилно. След предните избори можеха да гласуват против всички, да не гласуват, да гласуват за БСП или както са направили за "левицата".
Не са единствените които са останали с впечатление че БСП е далече от всички и всичко, освен от идеята за оцеляване.
Мое лично мнение, не са нито леви, нито десни, вече даже не са партия, а групировка втренчена във властта като бацевите, кирчовите ... като 99% от "партиите" на терен.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4930 -: Април 03, 2023, 19:28:48 »
Не мисля, че хартията има някакво отношение. По скоро за ДПС, но и това е съмнително. Не си струваше труда и парите. Гърмим фишеци, вместо да борим проблемите.
че не мислиш, е видно. значи като погледнеш числата от мнението ми от 19:06 - там си пише ясно. при въвеждането на 100% машинки - -550к. после -175к.

следва връщане на хартиената бюлетина и вместо нови -175к имаш +75к избиратели.

ама ти не мислиш. недей, то мисленето не е за секи.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4931 -: Април 03, 2023, 19:31:08 »
Аде, на предните избори аз не съм гласувал за БСП, ама на други се е случвало.
Тези 34% да кажем са граждани с недясна ( това не значи автоматично лява) позиция, гласували са защото мислят че така е правилно. След предните избори можеха да гласуват против всички, да не гласуват, да гласуват за БСП или както са направили за "левицата".
Не са единствените които са останали с впечатление че БСП е далече от всички и всичко, освен от идеята за оцеляване.
Мое лично мнение, не са нито леви, нито десни, вече даже не са партия, а групировка втренчена във властта като бацевите, кирчовите ... като 99% от "партиите" на терен.

твоето лично мнение си е точно такова - твое лично мнение. а мнението е като задника - хем лично, хем всеки си има.

от друга страна, числата са си числа. дано и 'тренд' си публикуват разрезите от екзит пола.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4932 -: Април 03, 2023, 19:32:35 »
То били прости работите, казваш. Що да не върнем и цветните бюлетини. Ма пък ще ощетим далтонистите. Бе няма угодия.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4933 -: Април 03, 2023, 19:35:56 »
То били прости работите, казваш.
дабедабенето е просто, казвам.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4934 -: Април 03, 2023, 19:39:12 »
Аз пък много работи не казвам, но си мисля. Кой както е научен/възпитан.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4935 -: Април 03, 2023, 19:47:41 »
Гласувал съм няколко пъти за БСП, но след участието им в най-русофобското правителство след 1989 г. - изгубиха ме като гласоподавател. И никакви левици не са им виновни за резултатите. Повечето дето гласуваха за Левицата, най-вероятно нямаше да отидат пред урната или щяха да гласуват за друга партия.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23782
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4936 -: Април 03, 2023, 19:56:46 »
Quote (selected)
Общо за политиката ни най-важни са числата при ПП - ДБ, тъй като формацията е основният конкурент на ГЕРБ. Предизборната коалиция бе образувана с идея за победа. Но тя взе 618 868 гласа, които са със 73 759 по-малко от подкрепата по отделно за ПП и ДБ на 2 октомври 2022 г.
https://www.segabg.com/hot/category-izbori-2023/sborut-na-pp-i-db-napravi-minus-74-000-glasa
Не е загуба, ако бяха отделно щеше да е още по-лошо.
Ореолът на  Ристю след дебаркирането на плажа постепенно избледнява - в цялата му биография няма друго видимо събитие.
Киретата след първоначалната еуфория по усмивката също свършиха доста простотии и отблъснаха много заблудени.
Това им е тавана на двете формации оцветили се в жълтопаветна дясна новоседесарска боя.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #4937 -: Април 03, 2023, 20:01:12 »
За тия на които бюлетините им пречат още един път.
Машинки няма никъде в любимата им Европа.
Сто пъти писах за идеалния вариант.
Машинките сканират запълнената бюлетина.
Има и машинки и бюлетини, които ако потрябва могат да се преброят ръчно.
Такова чудо има и в Щатите(според Бъч) и в Русия(според мен).
Но това на никой не му е интересно.
Само ДПС споменаха нещо такова, но бързо млъкнаха.
Та карайте си с венецуелските машинки щом си мислите че това е върхът на технологиите.
И да напомня още веднъж какво беше казал Киро на Корнелия в НС - Оттеглете хартията и ще ви дадем кода.
Както и да го обяснявате това значи че някой някъде пипа.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #4938 -: Април 03, 2023, 20:06:32 »
Гласувал съм няколко пъти за БСП, но след участието им в най-русофобското правителство след 1989 г. - изгубиха ме като гласоподавател. И никакви левици не са им виновни за резултатите. Повечето дето гласуваха за Левицата, най-вероятно нямаше да отидат пред урната или щяха да гласуват за друга партия.

А аз точно преди това за малко да гласувам за тях.
И само това че Корнелия не изкара никой срещу Радев ме спря.
Да напомня че Радев тогава беше в еуфория от Киро.
А след това тя съвсем предаде четата.
Вече не са ми интересни.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4939 -: Април 03, 2023, 20:15:32 »
За тия на които бюлетините им пречат още един път.
Машинки няма никъде в любимата им Европа.
Сто пъти писах за идеалния вариант.
Машинките сканират запълнената бюлетина.
Има и машинки и бюлетини, които ако потрябва могат да се преброят ръчно.
Такова чудо има и в Щатите(според Бъч) и в Русия(според мен).
Но това на никой не му е интересно.
Само ДПС споменаха нещо такова, но бързо млъкнаха.
Та карайте си с венецуелските машинки щом си мислите че това е върхът на технологиите.
И да напомня още веднъж какво беше казал Киро на Корнелия в НС - Оттеглете хартията и ще ви дадем кода.
Както и да го обяснявате това значи че някой някъде пипа.

не по-високо от обувките, пак да го кажа.

и защо мислиш, че сканирано изображение не може да се манипулира в реално време, ако ще ставаме параноични?
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4940 -: Април 03, 2023, 20:16:13 »
Аз пак да кажа. Със столица София, България няма надежда. Децентрализацията е смъртна опасност за чиновникомошениците. Как тъй нещо ще стане без тяхно одобрение. Колкото София цъфти, България вехне. Скоро ще има, а може би вече има, феодални села. С къщи за гости. И пасящи магарета, чат-пат и някой селянин.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #4941 -: Април 03, 2023, 20:21:41 »
За тия на които бюлетините им пречат още един път.
Машинки няма никъде в любимата им Европа.
Сто пъти писах за идеалния вариант.
Машинките сканират запълнената бюлетина.
Има и машинки и бюлетини, които ако потрябва могат да се преброят ръчно.
Такова чудо има и в Щатите(според Бъч) и в Русия(според мен).
Но това на никой не му е интересно.
Само ДПС споменаха нещо такова, но бързо млъкнаха.
Та карайте си с венецуелските машинки щом си мислите че това е върхът на технологиите.
И да напомня още веднъж какво беше казал Киро на Корнелия в НС - Оттеглете хартията и ще ви дадем кода.
Както и да го обяснявате това значи че някой някъде пипа.

не по-високо от обувките, пак да го кажа.

и защо мислиш, че сканирано изображение не може да се манипулира в реално време, ако ще ставаме параноични?

Ъхъ
Сканираното може да се манипулира, но по трудно.
И освен това остава материален носител.
Него как ще го манипулираш?
Ще триеш с гумичката.

P.S. И да добавя гласуването в чужбина трябва да бъде отменено. Защо хора като мен които плащаме данъци в чужда държава оказваме влияние на тези които се трудят и плащат данъци в БГ? Имам предвид естествено всички живеещи извън БГ. Включително Европа.
« Последна редакция: Април 03, 2023, 20:29:50 от AnonimusBG »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23782
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4942 -: Април 03, 2023, 20:26:02 »
За мен манипулирането на изборите е малкото зло, другаде е проблема.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4943 -: Април 03, 2023, 20:26:44 »
Чакам окончателните резултати, за да мога да видя кой точно колко гласа е спечелил или загубил и има ли прираст в общия брой гласували.
Ето ги и тях: https://results.cik.bg/ns2023/rezultati/
2.X.2022 г.: https://results.cik.bg/ns2022/rezultati/

И така, общият брой действителни гласове преди 6 месеца беше 2592907. Сега е 669361 + 619592 + 357167 + 346437 + 225814 + 108842 + 103641 + 77804 + 56453 + 10495 + 8740 + 7759 + 7734 + 6759 + 6572 + 5541 + 3892 + 2627 + 2514 + 2325 + 1752 + 727 + 635 + 286 = 2633469. Разлика: 2633469 − 2592907 = 40562 гласа в повече. Увеличението спрямо 2022 г. е с 1,56%.

Коя от влезлите в XLIX ОНС партии и коалиции е добавила гласове и коя е загубила и колко?

ГЕРБ: 669361 − 634627 = +34734 гласа, увеличение с 5,47% спрямо 2022 г.
ПП-ДБ: 619592 − 692627 = −73035 гласа, намаление с 10,54% спрямо сбора на гласовете им през 2022 г.
"Възраждане": 357167 − 254952 = +102215 гласа, увеличение с 40,09% спрямо 2022 г.
ДПС: 346437 − 344512 = +1925 гласа, увеличение с 0,56% спрямо 2022 г. (явно последните протоколи са били с техни гласове).
БСП: 225814 − 232958 = −7144, намаление с 3,07% спрямо 2022 г.
ИТН: 103641 − 96071 = +7570, увеличение с 7,88% спрямо 2022 г.

Изводите всеки сам може да си ги направи.
« Последна редакция: Април 03, 2023, 20:45:46 от lucho »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4944 -: Април 03, 2023, 20:39:15 »
За тия на които бюлетините им пречат още един път.
Машинки няма никъде в любимата им Европа.
Сто пъти писах за идеалния вариант.
Машинките сканират запълнената бюлетина.
Има и машинки и бюлетини, които ако потрябва могат да се преброят ръчно.
Такова чудо има и в Щатите(според Бъч) и в Русия(според мен).
Но това на никой не му е интересно.
Само ДПС споменаха нещо такова, но бързо млъкнаха.
Та карайте си с венецуелските машинки щом си мислите че това е върхът на технологиите.
И да напомня още веднъж какво беше казал Киро на Корнелия в НС - Оттеглете хартията и ще ви дадем кода.
Както и да го обяснявате това значи че някой някъде пипа.

не по-високо от обувките, пак да го кажа.

и защо мислиш, че сканирано изображение не може да се манипулира в реално време, ако ще ставаме параноични?

Ъхъ
Сканираното може да се манипулира, но по трудно.
И освен това остава материален носител.
Него как ще го манипулираш?
Ще триеш с гумичката.

P.S. И да добавя гласуването в чужбина трябва да бъде отменено. Защо хора като мен които плащаме данъци в чужда държава оказваме влияние на тези които се трудят и плащат данъци в БГ? Имам предвид естествено всички живеещи извън БГ. Включително Европа.

много пъти съм казвал как би трябвало да бъде машинното гласуване според мен, днес ще е за последен път, дано го разбереш.

гласува се 100% машинно, като избрания глас се отпечатва (както беше на последните избори), бюлетината се сгъва и се пуска в урната. толкова.

1. след като се обяви край на изборния ден, машината отпечатва протокол с броя на подадените гласове;

2. след отпечатването му, се преброяват пуснатите бюлетини в урната и се съставя втори протокол от секционната изборна комисия с резултатите от преброяването;

3. сравняват се двата протокола.

3.1 ако съвпадат, подписват се, подпечатват се и се изпращат с бюлетините в районните избирателни комисии;

3.2 ако не съвпадат, в изборния кодекс трябва да има ясно разписана процедура какво се прави - кой протокол се приема за валиден, как и от кого се запечатва машината и на кого се предава срещу подпис и печат за разследване на случилото се.

естествено, може да има нюанси в описаната от мен процедура, но те не са съществени.

забележи, че тя е изключително опростена и не изисква сложни действия от членовете на секционната комисия като сканиране на документи, колкото и да е направена проста процедурата за сканиране.

толкова от мен за машинното гласуване.
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4945 -: Април 03, 2023, 20:46:22 »
Така би трябвало и би било най-добре, ама ние бидейки мазохисти избираме най-сложния и скъп вариант. Въобще не е оправдано. Ами туй е положението, колкото и да философстваме.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4946 -: Април 03, 2023, 20:49:30 »
Точно така беше миналата година, само дето броихме разписките и всичко излезе. За половин час приключихме и помъкнахме нещата към колите.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #4947 -: Април 03, 2023, 20:50:13 »

много пъти съм казвал как би трябвало да бъде машинното гласуване според мен, днес ще е за последен път, дано го разбереш.

гласува се 100% машинно, като избрания глас се отпечатва (както беше на последните избори), бюлетината се сгъва и се пуска в урната. толкова.

1. след като се обяви край на изборния ден, машината отпечатва протокол с броя на подадените гласове;

2. след отпечатването му, се преброяват пуснатите бюлетини в урната и се съставя втори протокол от секционната изборна комисия с резултатите от преброяването;

3. сравняват се двата протокола.

3.1 ако съвпадат, подписват се, подпечатват се и се изпращат с бюлетините в районните избирателни комисии;

3.2 ако не съвпадат, в изборния кодекс трябва да има ясно разписана процедура какво се прави - кой протокол се приема за валиден, как и от кого се запечатва машината и на кого се предава срещу подпис и печат за разследване на случилото се.

естествено, може да има нюанси в описаната от мен процедура, но те не са съществени.

забележи, че тя е изключително опростена и не изисква сложни действия от членовете на секционната комисия като сканиране на документи, колкото и да е направена проста процедурата за сканиране.

толкова от мен за машинното гласуване.

Може и така, но аз не виждам нищо трудно да се пусне бюлетината вместо в урната в машинката.

https://vk.com/video-25280329_456240341

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #4948 -: Април 03, 2023, 20:55:19 »
Извинете дребнавостта ми, но на мен ми се стори, че темата на темите от тези избори е мистичния стил на работа на "Информационно обслужване" АД.
Измъчва ме дилемата, фиксация ли е от моя страна натрапчивото чувство за възможни измами, делюзия ли е или липсата на независим одит в продължение на 20 години си е непростимо недоглеждане, както от страна на нашите власти, така и на зорките наблюдатели от ПАСЕ и ОССЕ?
Да си призная, озадачава ме липсата на интерес по темата, веднъж, защото всяка енигма относно безупречността в работата на този орган е тежко демотивиращ избирателната активност фактор, втори път, ако се окаже, че последната дума имат едни "властелини на кодовете", то за какви ромски и пернишки измами с покупко-продажба на гласове ни заглавичкват и накрая, ако шефът на ИО е бил на концерт на Адел в САЩ, защо да не запълни някоя и друга минута на форматите за шоубизнес и култура /това може да мине и за опит за шега, надявам се/.
Такива ми ти размисли ме терзаят, та рекох да споделя.
Може да реши някой да разсее мъглата, някой, който има голяма аудитория, която все още му вярва.
Соня Момчилова

https://www.lentata.com/ozadachava-me-lipsata-na-interes-po-temata-informacionno-obsluzhvane-ad

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4949 -: Април 03, 2023, 21:02:16 »
Единствената съществена разлика между единия и другия вид машини е, че сканиращите машини вероятно са по-евтини. Иначе и едните, и другите събират числата. Само че при единия вариант въвеждането е на сензорен екран, а при другия е на ръка, което дава възможност за невалидно запълване.

И нашите машини не са венецуелски. Фирмата-производител е "SmartMatic", седалището ѝ е в Лондон, а са произведения вероятно в Тайван или Китай. Това, че основателите са венецуелци, нищо не значи. Дори ако бяха венецуелски, това само по себе си изобщо не би било основание да бъдат оценявани по-зле, отколкото ако бяха английски например.

Разберете най-сетне, че проблемът не е в машините, а в задмашинното устройство, т.е. в промитите мозъци на много хора. (На миналите избори някои от избирателите можеше да се предугади за кого ще гласуват само по външния им вид. И понякога познавах, защото докато си сгънат разписките, можеше да се види номерът.)
« Последна редакция: Април 03, 2023, 21:22:15 от lucho »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23782
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4950 -: Април 03, 2023, 21:08:38 »
Quote (selected)
Разберете най-сетне, че проблемът не е в машините, а в задмашинното устройство, т.е. в промитите мозъци на много хора.
:well_done-1299:
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #4951 -: Април 03, 2023, 21:10:10 »
Лъчо погледни видеото с Медведев.
Какво му е сложното?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4952 -: Април 03, 2023, 21:11:43 »
Предлагам радикално решение. Премахваме преференциите и купуваме лиценз от индийците за местно производство на техните машини. Хем ще осигурим постоянна работа на няколко хиляди души българи, хем ще приемем 40-годишния индийски челен опит.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4953 -: Април 03, 2023, 21:14:46 »
Току-що съпругата ми сподели, че в комисията във Варна, на която е била секретар, е имало три (3) случая на заснимане на хартиените бюлетини с мобилен телефон. Председателката от ДПС помолила да се направят, че не са ги забелязали, защото иначе трябвало да се съставят констативни протоколи и щяло да стане сложно!
Малка поправка. Съпругата ми уточни, че единият от тези случаи бил пред машината! Човекът преспокойно си заснел гласа и казал, че това го прави... за спомен! :rotfl:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4954 -: Април 03, 2023, 21:17:08 »
Да, трябва да се избегне ръчния досег на комисията с бюлетините. И без това намаляват мераклиите.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4955 -: Април 03, 2023, 21:18:15 »
Лъчо погледни видеото с Медведев.
Какво му е сложното?
Никога не съм твърдял, че е сложно. Сложното е в програмного осигурявне на сканиращата машина, за разлика от индийската.

Между другото, доколкото си спомням, имаше предложение за машини за гласуване наше производство, но уви, беше отхвърлено.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #4956 -: Април 03, 2023, 21:31:28 »
Лъчо погледни видеото с Медведев.
Какво му е сложното?
Никога не съм твърдял, че е сложно. Сложното е в програмного осигурявне на сканиращата машина, за разлика от индийската.

Между другото, доколкото си спомням, имаше предложение за машини за гласуване наше производство, но уви, беше отхвърлено.

Аз съм далеч от всичката тази електроника, но си мисля че колкото по-сложно толкова по-безопасно.
Или се лъжа?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4957 -: Април 03, 2023, 21:35:35 »
Сложното е същото, което и при комисиите. Да се различни невалидна бюлетина от валидната. Има множество критерии, а като добавим и преференциите, става съвсем сложно. Между другото, в Русия има ли преференции?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4958 -: Април 03, 2023, 21:45:27 »
Лъчо погледни видеото с Медведев.
Какво му е сложното?
Никога не съм твърдял, че е сложно. Сложното е в програмного осигурявне на сканиращата машина, за разлика от индийската.

Между другото, доколкото си спомням, имаше предложение за машини за гласуване наше производство, но уви, беше отхвърлено.

Аз съм далеч от всичката тази електроника, но си мисля че колкото по-сложно толкова по-безопасно.
Или се лъжа?

KISS principle

Принцип KISS

KISS (принцип)
the lamers club honourable member …

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #4959 -: Април 03, 2023, 21:46:15 »
Сложното е същото, което и при комисиите. Да се различни невалидна бюлетина от валидната. Има множество критерии, а като добавим и преференциите, става съвсем сложно. Между другото, в Русия има ли преференции?

Не.
И за мен това си е глупост.
Някакъв глупав хибрид между пропорционално и мажоритарно гласуване.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #4960 -: Април 03, 2023, 21:53:25 »
Лъчо погледни видеото с Медведев.
Какво му е сложното?
Никога не съм твърдял, че е сложно. Сложното е в програмного осигурявне на сканиращата машина, за разлика от индийската.

Между другото, доколкото си спомням, имаше предложение за машини за гласуване наше производство, но уви, беше отхвърлено.

Аз съм далеч от всичката тази електроника, но си мисля че колкото по-сложно толкова по-безопасно.
Или се лъжа?

KISS principle

Принцип KISS

KISS (принцип)

Ъхъ
Какво по-просто от това да преброиш бобените зърна?
Иначе помня за химикалката на НАСА и молива на руснаците.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4961 -: Април 03, 2023, 21:53:33 »
...

гласува се 100% машинно, като избрания глас се отпечатва (както беше на последните избори), бюлетината се сгъва и се пуска в урната. толкова.

---
 
Още малко. Във всяка избирателна секция има наличен GSM Интернет, който е значително по-надежден от  жичния, тъй като е много трудна интервенцията му. Не че е невъзможна, но струва мноого пари, хеле пък без участие на Провайдера.
След като е гласувано само машинно, следователно е наличен резултатът в цифров вид, който е много малко байтове. Този резултат на момента може да бъде изпратен (от сравнително елементарна програма) до сървъра на ЦИК (естествено надеждно защитен).
По този начин непрекъснато в реално време ЦИК ще има текущ РЕАЛЕН резултат!
Иначе за спокойствие на тъпите политици бюлетините да се пускат в урната, на края да ги броят, пишат протоколи и отчитат в ЦИК.
Ало, живеем в дигитален век!
Самата машина за гласуване е сравнително проста като хардуеър и софтуеър, ако има налични средно грамотни конструктори и писачи на софтуеър, защото - за протокола: величието на българските електронни дизайнери и програмисти е МИТ!

P. S. Представяте ли си, че оборудването на полицаите в Китай включва Интернет комуникация (звук и картина), като камерата показва това, което гледа полицая. Ако погледне някой човек се включва връзка с лицевото разпознаване и от базата данни, полицаят получава съобщение, как да процедира, ако човекът е оперативно интересен.
Китай са най-напред с приложението на AI и Face recognition.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4962 -: Април 03, 2023, 21:56:55 »
...

гласува се 100% машинно, като избрания глас се отпечатва (както беше на последните избори), бюлетината се сгъва и се пуска в урната. толкова.

---
 
Още малко. Във всяка избирателна секция има наличен GSM Интернет, който е значително по-надежден от  жичния, тъй като е много трудна интервенцията му. Не че е невъзможна, но струва мноого пари, хеле пък без участие на Провайдера.

След като е гласувано само машинно, следователно е наличен резултатът в цифров вид, който е много малко байтове. Този резултат на момента може да бъде изпратен (от сравнително елементарна програма) до сървъра на ЦИК (естествено надеждно защитен).

По този начин непрекъснато в реално време ЦИК ще има текущ РЕАЛЕН резултат!

Иначе за спокойствие на тъпите политици бюлетините да се пускат в урната, на края да ги броят, пишат протоколи и отчитат в ЦИК.

това са нюансите, за които споменавам, не ми се навлизаше в детайли, че можеше да се затрудни разбирането на идеята.

има и други детайли за уточняване, но според мен и те са решими технологично.
the lamers club honourable member …

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #4963 -: Април 03, 2023, 21:58:11 »
Кептъне как гласувате в Австрия?
С машинки или с бюлетини?

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4964 -: Април 03, 2023, 22:06:03 »
Кептъне как гласувате в Австрия?
С машинки или с бюлетини?

Последния път като гласувах за Президент в училището до нас гласуването като организация беше обсолютно същото като у нас миналия век!
Традиция - бюргерите са костюмирани, изтупани и гласуват. Указания, обявления напътстващи къде как - бол.
Трябва носиш само лихтбилд аусвайс - документ със снимка - лична карта, паспорт или шофьорска книжка.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23782
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4965 -: Април 03, 2023, 22:08:18 »
Quote (selected)
След като е гласувано само машинно, следователно е наличен резултатът в цифров вид, който е много малко байтове. Този резултат на момента може да бъде изпратен (от сравнително елементарна програма) до сървъра на ЦИК (естествено надеждно защитен).
По този начин непрекъснато в реално време ЦИК ще има текущ РЕАЛЕН резултат!
На този принцип работят касовите апарати у нас и не става въпрос за 12 000, а стотици хиляди.
Предават в реално време всяка продажба и са на мобилен интернет - бил по-надежден.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4966 -: Април 03, 2023, 22:08:46 »
"има и други детайли за уточняване, но според мен и те са решими технологично."
---
Съгласен!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4967 -: Април 03, 2023, 22:15:28 »
Още малко. Във всяка избирателна секция има наличен GSM Интернет, който е значително по-надежден от  жичния, тъй като е много трудна интервенцията му. Не че е невъзможна, но струва мноого пари, хеле пък без участие на Провайдера.
След като е гласувано само машинно, следователно е наличен резултатът в цифров вид, който е много малко байтове. Този резултат на момента може да бъде изпратен (от сравнително елементарна програма) до сървъра на ЦИК (естествено надеждно защитен).
По този начин непрекъснато в реално време ЦИК ще има текущ РЕАЛЕН резултат!
Идеята е чудесна, но предвид недоверието дори в простата функция събиране на машините, недоверието в нея би било още по-голямо и няма да я приемат.
Аз лично бих се радвал да я приемат. СИК/РИК стават излишни и много абонирани за тях хора биха загубили поминъка си. Което не е непременно нещо лошо.
(СИК/РИК отпадат, само ако към машините се добави и функция за лицево разпознаване, за да видят дали избирателят фигурира в избирателните списъци.)
Впрочем, така се опростяват извънредно много не само изборите, но и референдумите, които така биха могли да се правят по-често дори от швейцарските.

_____________________________________________________________________________________________________


20-минутна караница на Силвия Великова с Костадин Костадинов:

https://bnr.bg/post/101803844 (кога журналята ще разбрерат, че не могат му излезе насреща?)
« Последна редакция: Април 03, 2023, 22:30:13 от lucho »

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #4968 -: Април 03, 2023, 22:23:56 »
"има и други детайли за уточняване, но според мен и те са решими технологично."
---
Съгласен!

А къде в схемата може да се включи черна кутия ми е интересно на мен?
Нещо където влиза едно, а излиза това което трябва?
Или всичко е толкова честно, че е невъзможно?
Не смешите мои тапочки пожалуйста.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4969 -: Април 03, 2023, 22:26:11 »
Между другото, в Русия има ли преференции?
Не. И за мен това си е глупост. Някакъв глупав хибрид между пропорционално и мажоритарно гласуване.
Съгласен. Тогава да го махнем и заедно с руснаците да лицензираме производство на индийските машини. Милард гласоподаватели са ги използвали 40 години!

(До Гешев, ако ме чете: Никола Иване, спри вече да се чудиш дали съм руски или китайски шпионин. Не съм. Индийски съм.)

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4970 -: Април 03, 2023, 22:29:42 »
Още малко. Във всяка избирателна секция има наличен GSM Интернет, който е значително по-надежден от  жичния, тъй като е много трудна интервенцията му. Не че е невъзможна, но струва мноого пари, хеле пък без участие на Провайдера.

След като е гласувано само машинно, следователно е наличен резултатът в цифров вид, който е много малко байтове. Този резултат на момента може да бъде изпратен (от сравнително елементарна програма) до сървъра на ЦИК (естествено надеждно защитен).

По този начин непрекъснато в реално време ЦИК ще има текущ РЕАЛЕН резултат!

Идеята е чудесна, но предвид недоверието дори в простата функция събиране на машините, недоверието в нея би било още по-голямо и няма да я приемат.

Аз лично бих се радвал да я приемат. СИК/РИК стават излишни и много абонирани за тях хора биха загубили поминъка си. Което не е непременно нещо лошо.

Впрочем, така се опростяват извънредно много не само изборите, но и референдумите, които така биха могли да се правят по-често дори от швейцарските.

сик няма как да станат излишни, може би само рик, но само като междинно звено, събиращо хартиените протоколи от секционните комисии.

в края на краищата работата на тези комисии не е само да преброят бюлетините (imho).
the lamers club honourable member …

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4971 -: Април 03, 2023, 22:32:46 »
Да, да, вярно, бях забравил, че трябва да се добави и функция за лицево разпознаване. Преди малко добавих това условие в оригиналното си мнение (вж по-горе).

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4972 -: Април 03, 2023, 22:35:28 »
"има и други детайли за уточняване, но според мен и те са решими технологично."
---
Съгласен!

А къде в схемата може да се включи черна кутия ми е интересно на мен?
Нещо където влиза едно, а излиза това което трябва?
Или всичко е толкова честно, че е невъзможно?
Не смешите мои тапочки пожалуйста.

а според теб къде може да се включи такава кутия?

за тапочките и аз претендирам.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4973 -: Април 03, 2023, 22:41:45 »
Да, да, вярно, бях забравил, че трябва да се добави и функция за лицево разпознаване. Преди малко добавих това условие в оригиналното си мнение (вж по-горе).

а тайната на вота къде остава?
the lamers club honourable member …

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #4974 -: Април 03, 2023, 22:44:15 »
"има и други детайли за уточняване, но според мен и те са решими технологично."
---
Съгласен!

А къде в схемата може да се включи черна кутия ми е интересно на мен?
Нещо където влиза едно, а излиза това което трябва?
Или всичко е толкова честно, че е невъзможно?
Не смешите мои тапочки пожалуйста.

а според теб къде може да се включи такава кутия?

за тапочките и аз претендирам.

Според някои никъде.
Но аз не вярвам и затова питам знаещи хора.
Да ми кажат дали е така.
На Кептъна му вярвам.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4975 -: Април 03, 2023, 22:55:08 »
"има и други детайли за уточняване, но според мен и те са решими технологично."
---
Съгласен!

А къде в схемата може да се включи черна кутия ми е интересно на мен?
Нещо където влиза едно, а излиза това което трябва?
Или всичко е толкова честно, че е невъзможно?
Не смешите мои тапочки пожалуйста.

а според теб къде може да се включи такава кутия?

за тапочките и аз претендирам.

Според някои никъде.
Но аз не вярвам и затова питам знаещи хора.
Да ми кажат дали е така.
На Кептъна му вярвам.

това, което питаш и това, което казва кептъна са две большие разницы.

манипулации могат да се заложат в самата машина, но и там има детайли, които да не го позволят.

може да се манипулират резултатите и на всяко място, където те се обобщават - рик и цик, но и там има какво да се пипне, за да не се получават измами.
the lamers club honourable member …

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #4976 -: Април 03, 2023, 23:04:02 »
Принце
Аз го писах.
Далеч съм от електрониката, но не съм идиот.
Принципът на черната кутия е измислен отдавна и на мен са ми го разказвали разни професори някога си.
А що се отнася до контрола на процеса7
Кто заказываеть девочку тот ее и танцует.
Но може би нещо вече се е променило и не е така?
Или не?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4977 -: Април 03, 2023, 23:16:06 »
Принце
Аз го писах.
Далеч съм от електрониката, но не съм идиот.
Принципът на черната кутия е измислен отдавна и на мен са ми го разказвали разни професори някога си.
А що се отнася до контрола на процеса7
Кто заказываеть девочку тот ее и танцует.
Но може би нещо вече се е променило и не е така?
Или не?

само че, принципът на работа на черната кутия няма нищо общо с това, което казваш. при нея много добре знаеш какво влиза и какво излиза, но нямаш представа какво е вътрешното и устройство.

а ти намекваш, че няма да знаеш какво излиза от кутията.

както казах, сещам се за няколко места, където може да се манипулират избори, както се сещам и за начини да се затрудни тази манипулация.

и накрая се сещам за онази максима, че ако един проблем не може да се реши с пари, той се решава с много пари.

толкова от мен по темата за машинното гласуване.
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4978 -: Април 03, 2023, 23:22:37 »
Какво сте заритали за тая тайна на вота. Дават ви подробни разбивки, кой колко бил възрастен, какво образование имал, от кой пол предпочитали някаква тайфа. Аз мисля и се надявам да доживеем лотарийния принцип. И всяка кухарка да получи шанс. Ама и Ленин го бива в майтапите.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4979 -: Април 03, 2023, 23:29:31 »
Какво сте заритали за тая тайна на вота. Дават ви подробни разбивки, кой колко бил възрастен, какво образование имал, от кой пол предпочитали някаква тайфа. Аз мисля и се надявам да доживеем лотарийния принцип. И всяка кухарка да получи шанс. Ама и Ленин го бива в майтапите.

поименно ли ги дават тези разбивки?

а това за кухарките защо го написахте?
the lamers club honourable member …