Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 10:36:14

Автор Тема: Недопити браузери и прочие дребни неща, дето разводняваха лакърдиите край казана  (Прочетена 20803 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Фона
USB флашките - също, но там има проблем. Каквото и да си променил, каквото и да си ъпдейтвал след спиране на сесията, ВСИЧКО новосъздадено и/или променено изчезва яко дим.

Някои методи за правене на Лив ЮСБ включват персистънси. Файл на флашката, в който се записват направените промени, така че да останат постоянни. Ако някой искаш да пуснеш дистрото на чисто, предварително преименуваш файла и така все едно го няма. Ако пък искаш да пуснеш с твоите настройки, преди да пуснеш, връщаш името на файла.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Всъщност оказва се, че има два Comodo браузъра:
Единият е:
Comodo Dragon Browser
Chromium-based
https://download.comodo.com/browser/release/dragon/x86/dragonsetup.exe
А другият:
Comodo IceDragon Browser
Вased on Mozilla Firefox
https://download.comodo.com/icedragon/update/icedragonsetup.exe

При качване на КОМОДО Интернет Секюрити, с програмата идва и Комодо Дрaкон браузър (червеният) прикачен към CIS.
Конструиран е много добре и върши хубава работа, особено при банкиране, когато стартираш във виртуалната среда на COMODO Secure Shopping:

- Hides your sensitive online data from other processes on your PC

- Prevents hostile processes from attacking your internet browser

- Blocks keyloggers from recording your keystrokes

- Warns you if there is a remote connection to your computer

- Detects fake SSL certificates to stop man-in-the-middle attacks

- Stops hackers and malware taking screenshots of your session

Леденият Дракон можеш да качиш допълнително, но ПРОВЕРИ задължително DNS-ът и ако не е на Комодо го замени, защото без Комодо DNS, специално Червеният Дракон няма да работи !!!



Там където са нулите и следващото прозорче под нулите, замени с:

8.26.56.26 - в първото прозорче
8.20.247.20 - във второто

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: onzi
либрето ползва толкова ускорители, колкото може да докопа. щото те си трябват примерно за разните му анимации при презентациите.
да, можеш да ги изключиш, но тогава може да ти сече или дори да се показва различно.

Изнасяне на ПауърПойнт презентация от Кали Линукс ми идва "малко" странно :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Фона
ПРОВЕРИ задължително DNS-ът и ако не е на Комодо го замени
8.26.56.26 - в първото прозорче
8.20.247.20 - във второто

По стари спомени ДНС-ите на Комодо могат да се ползват свободно, дори да нямаш техен продукт на комп. си.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: onzi
най-хубавото на виртуалките са снапшотите, т.е. възможността да върнеш системата в някакво предварително записано състояние.
при реалните машини е възможно донякъде - можеш да върнеш състоянието при последния имидж, сиреч в изключено състояние. при снапшотите на vmware това е възможно и при включена машина.

За тестери и дебъгери на програми е супер.
За юзъри с имиджите е по-удобно, защото ползват реалния хардуер на машината, който е много по-мощен от виртуалния.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Изнасяне на ПауърПойнт презентация от Кали Линукс ми идва "малко" странно :bigok:

що, impress кво записва - нали пак презентации? кво ти пречи да я запишеш като .odp и да я пускаш? ако либрето може да прочете .pptx като хората де :)

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
иначе за хардуера си прав, даже основния проблем на виртуалките е, че имат собствен графичен драйвер. и съответно разните му ускорителни щуротии не вървят като хората, та тях трябва на истинска машина да ги дебъгваш.

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Цитат на: Фона
ПРОВЕРИ задължително DNS-ът и ако не е на Комодо го замени
8.26.56.26 - в първото прозорче
8.20.247.20 - във второто

По стари спомени ДНС-ите на Комодо могат да се ползват свободно, дори да нямаш техен продукт на комп. си.

Да, абсолютно свободно !!! Както и на Гуугл, на Сиско, Върайзън и т.н.

Идеята ми се върти около факта, че браузърът Comodo Dragon НЕ работи при банкови трансфери, покупки чрез мрежата и прочее, ако ползваш въпросния браузър БЕЗ тяхното DNS.
---
Ще потърся два записа, като показно, какво правеха старите админи с пакетите данни и как ги връщаха на получателите от чата и ще ви обясня ЗАЩО.
(Записите бяха направени със спомоществователството на Уайършарк, НетMап и една допълнителна разработка на мой приятел.)

Освен това, при правилна настройка Комодо ти дава шанс да изчезнеш в мрежата от очите на администраторите - да речем на вестник СЕГА old, но за това през следващите сесии. Lol



Не съм срещал до СЕГА нищо по-добро от платената версия на CIS.

Не съм чул и някой от ползващите я мои колеги и познати да е имал някога дори и най-малкият проблем, докато "световно известните" Касперски и пази Боже Bitdefender, AVG, Norton, Avast, Avira, Sophos, Panda, etc.

Да не думам, че през горе изброените WannaCry и много други зловредни програми преминават като пирон през кисело мляко.


Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
И преди да ви пожелая лека нощ, да ви сведа ф дознание, че не съм рекламен агент на КОМОДО, а само един малък и незначителен юзър.

Приятна вечер на цялата компания.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Фона
Не съм чул и някой от ползващите платената версия на CIS мои колеги и познати да е имал някога дори и най-малкият проблем,
докато "световно известните" Касперски и пази Боже Bitdefender, AVG, Norton, Avast, Avira, Sophos, Panda, etc.
Да не думам, че през горе изброените WannaCry и много други зловредни програми преминават като пирон през кисело мляко.

Не съм чул някой от моите познати, приятели и клиенти с Линукс да е имал някога дори и най-малкия проблем
с УонаКрай, уонадринк, уонафък и прочие уонаби-америкънс ...
Хем не ползват ни Комодо, ни каквито и да са файъруоли, антивир и др. антинещоси програми  ???
Не знам що тъй  :m1731:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Цитат на: Фона
ПРОВЕРИ задължително DNS-ът и ако не е на Комодо го замени
8.26.56.26 - в първото прозорче
8.20.247.20 - във второто

По стари спомени ДНС-ите на Комодо могат да се ползват свободно, дори да нямаш техен продукт на комп. си.

Да, абсолютно свободно !!! Както и на Гуугл, на Сиско, Върайзън и т.н.

А дали се сещаш, че ползването на тези DNS сървъри е още един източник на информация за теб самия?

И нека не си говорим за частни и публични IP адреси, както и за маскирани или не такива, става ли?
the lamers club honourable member …

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: ddantgwyn
Цитат на: Фона
...
А дали се сещаш, че ползването на тези DNS сървъри е още един източник на информация за теб самия?

Kакто споменах:
3. така освен Гугъл и пр. ще те следят и Комодо (които са пак от слухтящите).
:smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Цитат на: ddantgwyn
Цитат на: Фона
...

А дали се сещаш, че ползването на тези DNS сървъри е още един източник на информация за теб самия?

Kакто споменах:

3. така освен Гугъл и пр. ще те следят и Комодо (които са пак от слухтящите).
:smokin:

Отчетено беше, затова и те няма в цитата :smokin:
the lamers club honourable member …

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Едно време бях попаднал на една много малка програмка за Уиндоус, която автоматично записваше айпитата на посетените адреси в хостс-файла. Казваше се dnscache или нещо подобно. Вършеше чудесна работа, когато Гугъл още не беше на всяка манджа мерудия и ДНС-сървърите в България (или в София) паднеха  8)
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Едно време бях попаднал на една много малка програмка за Уиндоус, която автоматично записваше айпитата на посетените адреси в хостс-файла. Казваше се dnscache или нещо подобно. Вършеше чудесна работа, когато Гугъл още не беше на всяка манджа мерудия и ДНС-сървърите в България (или в София) паднеха  8)

Всъщност hosts файла е предтечата на DNS услугата. Тя се появява, когато internet се разраства и започва да става тегаво да поддържаш на ръка този файл. Така, че тази програмка е била елегантно решение (imho) във времената, когато DNS услугата е прохождала.

Даже мисля, че все още се проверява първо този файл за конкретен запис и чак след това се изпраща заявка до DNS сървъра за IP адреса на търсения сайт.

Сега става за бързо и лесно ограничаване на достъпа до определени сайтове, Facebook примерно. Използвам го за компютърните класове във факултета.
the lamers club honourable member …

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Цитат на: Фона
Не съм чул и някой от ползващите платената версия на CIS мои колеги и познати да е имал някога дори и най-малкият проблем,
докато "световно известните" Касперски и пази Боже Bitdefender, AVG, Norton, Avast, Avira, Sophos, Panda, etc.
Да не думам, че през горе изброените WannaCry и много други зловредни програми преминават като пирон през кисело мляко.

Не съм чул някой от моите познати, приятели и клиенти с Линукс да е имал някога дори и най-малкия проблем
с УонаКрай, уонадринк, уонафък и прочие уонаби-америкънс ...
Хем не ползват ни Комодо, ни каквито и да са файъруоли, антивир и др. антинещоси програми  ???
Не знам що тъй  :m1731:

Да се самоизрецитирам, за да няма разминавания.

Когато уонна край (WannaCry) се разпространи по целия свят, като Ковид-19, САМО КОМОДО файъруол се оказа сериозна пречка и ползващите CIS останаха тотално НЕзасегнати.

Хакерите са използвали EternalBlue и DoublePulsar, за да ударят един от уязвимите протоколи на Майкрософт - Microsoft Message Server Block, MS17-010[/u].


Ясно съм казал по-горе, че иде реч за УИНДОУЗ. Никога и никъде не съм твърдял, че линуксите са засегнати от вируса !

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Цитат на: ddantgwyn
Цитат на: Фона
...
А дали се сещаш, че ползването на тези DNS сървъри е още един източник на информация за теб самия?

Kакто споменах:
3. така освен Гугъл и пр. ще те следят и Комодо (които са пак от слухтящите).
:smokin:

А ако някой счита, че Линъксите, с цялата им мрежа, НЕ те следят, карашик с говърмънтите, прави не/случайна грешка. Lol


Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
И за да приключа със сутришната сесия, ще ви информирам, че в края на тазгодишното лято
купих от Австрия джермански 15.6 инчов лаптоп TUXEDO Book XP15, "широкоекранен" (Full HD), 64 GB, Intel Core i7-10875H Eight-Core и т.н., който е предназначен специално за вси линукси.
 
Родих се - светкавична бързина (не играя игри и никога не съм го правил), качва всичко за отрицателно кратко време, изключително приятелски настроен и прочее.

Дизайнът е семпъл, по германски, но не бях тръгнал да купувам картини, а полезна електроника.

За съжаление не обичам да мъкна със себе си багажлъци од УСА, а и тук, ф Пордим, имам достатъчно, но са на Уиндоуз 10 Pro и не виждам од какво трябва да се страхувам, защото хората, които "не се страхуват" ползват Линукс. -:)

И една картинка за това КАК трябва да изглеждат резултатите от тестовете на който и да е добре настроен браузър за сърфиране в нета, за да няма течове и във връзка с питането на Енгелс.



Тестът е направен на Кали Линъкс OS - последната версия - и браузър Ice Dragon.

Приятен ден!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Едно време бях попаднал на една много малка програмка за Уиндоус, която автоматично записваше айпитата на посетените адреси в хостс-файла. Казваше се dnscache или нещо подобно. Вършеше чудесна работа, когато Гугъл още не беше на всяка манджа мерудия и ДНС-сървърите в България (или в София) паднеха  8)
Беше ми се мярнало нещо подобно за Linux.
https://cr.yp.to/djbdns.html
https://cr.yp.to/djbdns/dnscache.html
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: ddantgwyn
1. тази програмка е била елегантно решение (imho) във времената, когато DNS услугата е прохождала.
2. Даже мисля, че все още се проверява първо този файл за конкретен запис и чак след това се изпраща заявка до DNS сървъра за IP адреса на търсения сайт.
3. Сега става за бързо и лесно ограничаване на достъпа до определени сайтове, Facebook примерно

1. Не, отдавна си имаше ДНС. По-скоро авторът й беше old-school. Цял комплект такива удобни дребни тулчета беше направил. Ще ги потърся на комп. си.
2. Да. Ако можех да програмирам, щях да напиша нещо, което ми хрумна като концепция.
3. Е, те затова си измислиха IPv6 - да не можеш да ги блокираш. Скоро рутерите ще изхвърлят IPv4 и само трибуквените ще знаят кое къде отива.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Фоня
Когато уонна край (WannaCry) се разпространи по целия свят, като Ковид-19, САМО КОМОДО файъруол се оказа сериозна пречка и ползващите CIS останаха тотално НЕзасегнати.

Когато УонаКрай се разпространи, аз още бях на Уиндоус. (ХР на едни компютри и 7 на други). Файъруола на Уиндоус го бях изключил (вкл. и като сървис), а външен не бях сложил. И останах тотално НЕзасегнат.

Но ползвах кадърен браузър и не цъках като идиот по всичко, което се мерне на екрана.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Фона
ако някой счита, че Линъксите, с цялата им мрежа, НЕ те следят, карашик с говърмънтите, прави не/случайна грешка. Lol

Не, повечето линукси не следят. Просто защото са с отворен код и всеки опит на някой измекяр на амер. ушеви боклуци да вкара зловреден код се засича своевременно. Компрометирането може да дойде от две посоки - от драйвери със затворен код, и от вграден код в процесор/БИОС. За първото просто не се ползват такива, а само отворени. За второто - китайците си знаят работата  8) . А ние (евроатлантическите овце) разчитаме на това, че такъв трафик може да бъде засечен на рутери с отворен хардуер и да бъдат написани пачове за ОС, които да блокират цереушевите функции.
Което, разбира се, може да стане само на Линукс и БСД, не на Уиндоус, Андроид и Епъл.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Фона
една картинка за това КАК трябва да изглеждат резултатите от тестовете на който и да е добре настроен браузър за сърфиране в нета, за да няма течове


Това НЕ значи, че спира каквито и да било течове на инфо от компютъра ти.
Значи съвсем друго - че браузърът се опитва да премахне софтуерната уникалност на компютъра ти.
Хардуерната уникалност я крие на ужким 8)
Споменах в по-горния си пост за вградения идентификатор в процесора. Нея я крие самият линукс.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Engels
Беше ми се мярнало нещо подобно за Linux.
https://cr.yp.to/djbdns.html
https://cr.yp.to/djbdns/dnscache.html
10х  :t0328:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Цитат на: Фона
една картинка за това КАК трябва да изглеждат резултатите от тестовете на който и да е добре настроен браузър за сърфиране в нета, за да няма течове


Това НЕ значи, че спира каквито и да било течове на инфо от компютъра ти.
Значи съвсем друго - че браузърът се опитва да премахне софтуерната уникалност на компютъра ти.
Хардуерната уникалност я крие на ужким 8)
Споменах в по-горния си пост за вградения идентификатор в процесора. Нея я крие самият линукс.
Картинката е направена на лаптоп работещ САМО на Кали Линъкс с правилни допълнения за секюрити и съответният браузър, тоже "конфигуриран" до максимум.

В този момент съм на Windows 10 Pro и не се страхувам, че Бил Гейтс, NSA, ЦРУ, Мосад и т.н. ще ми гепят картинкити или някакви данни от Майкрософт Офис, а и на този компютър просто няма НИЩО. Lol



« Последна редакция: Декември 30, 2020, 21:45:11 от von Newmann® »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Фона
В този момент съм на Windows 10 Pro и не се страхувам
Уин10 ти подхожда най-добре  :yes-1289:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Когато прочетох мненията на "специалисти" относно четирите нули в прозорчето за DNS, умрех от смех.


Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Цитат на: Фона
В този момент съм на Windows 10 Pro и не се страхувам
Уин10 ти подхожда най-добре  :yes-1289:

По тази причина около средата на Янури ще пиша от осмата планета.



Не е нещо супер, но цената ме устройва.




« Последна редакция: Декември 30, 2020, 22:17:52 от von Newmann® »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Евтина бракма. За писане в чатарници трябва лаптоп поне от 10 000 $, с кристали "Сваровски" около екрана, и клавиши от палисандър с инкрустирани златни символи  :beer-405:
 :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
В момента бих си взел нещо такова:



https://www.medion.com/be/nl/shop/p/performance-laptops-medion-akoya-p17605-performance-laptop--intel-core-i7--windows-10-home--geforce-mx-250--17-3-inch-full-hd--16-gb-ram--256-gb-ssd--1-5-tb-hdd-30028126A1

Повече не ми е нужно. Нямам обаче никакъв зор. Оправям се идеално и с наличните устройства.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
аз вероятно съм старомоден, ама си тача десктоп машините. сепак друго си е да имаш два 24" монитора, читава клавиатура и мишка. пък и десктоп процесорите нямат нищо общо с лаптоповските - и ядрата, и честотите им са мъч бетър.

в къщи - десктоп, в движение - телефон.

отделно, че десктопите позволяват частичен ъпгрейд. днеска сменяш едно, догодина друго...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
В момента бих си взел нещо такова:

Повече не ми е нужно.

Дозирис, вече знам, че разбираш от музика – там и аз имам дребни претенциЙ ...  :cool-1084:

От компютри не разбирам нищо ...  :nuts:

Но виждам, че разбираш от ЖЕНСКИ КРАКА, което ще рече – и от ДЕВОЙКИ ...
:D
За което –  :b0303:
« Последна редакция: Декември 31, 2020, 16:14:12 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: onzi
десктоп с два 24" монитора

Аз предпочитам два десктопа с 1 монитор (и КММ суич - клавиатура, мишка, монитор).
За навън - малък лаптоп. Андроидите ми идват много орязано нещо - само за разговори ги ползвам.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
двата монитора са много удобни ако дебъгваш неква простотия, свързана с рипейнт. щото можеш да пуснеш дебъгера на единия, а програмата на другия. отделно имаш място за разни допълнителни глезотийки като един-два отворени соурс файла, така че да не цъкаш като замаян и да гледаш кое от кое се вика.

на теория няма нещо, което да не може да се направи с един монитор. на практика не е съвсем така. аз например като тръгна да пиша имам навика да събирам по няколко смислово свързани инструкции на една линия. и на нормален монитор /ландскейп/ да виждам повече код. обаче ако трябва да цепна монитора на две, за да пусна и програмата там, ми е неудобно.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
иначе втори комп принципно не ми трябва - през каранитната пролетеска почнаха сините екрани и си смених дъното. сега съм с и7, 32гб рам и имам два път повече ядра от лаптопа на онази снимка, също повече кеш памет - а бе десктоп процесор.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
 :t2030: за десктоп машините, от 20 г. сам си ги сглобявам. За два монитора, още не съм опрял, но признавам, че е удобно.

Уважавам едни ентусиасти, дето съживяват стари сокети 775, с ксеони на 771, и от години твърдя, че нямаме нужда от все нови и нови архитектури, какво му е на стария хардуер, измислят все по-тежки игри и интернернет страници, накачулени с непотребни реклами, за да купуваме все по-мощно желязо... Наскоро изтекоха сорс кодовете и на уин10, и на XP, 10-ката се оказва  XP, окичено с глупотевини и бакдорове, а се и разбра, че творенията на "великия" Бил Гейтс, никога не са били частно творение, а само патентовани и заключени опън сорс творения на ентусиасти.

Прав е Маркс, капиталът е крадец, присвоил обществени блага!
Вие си ги избрахте!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
а, аз го купих за жената, като работи от къщи. щото служебният ѝ лаптоп е 14" на фулл хд и съответно нищо не се вижда. и тя като работи аз съм на един монитор. ако работи в офиса - на два.

ще видим тук след 10 какво ще наизмислят за работата. но определено на два монитора е удобно - в офиса съм така, а имам двама колеги с по три.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
а, аз го купих за жената, като работи от къщи. щото служебният ѝ лаптоп е 14" на фулл хд и съответно нищо не се вижда. и тя като работи аз съм на един монитор. ако работи в офиса - на два.

ще видим тук след 10 какво ще наизмислят за работата. но определено на два монитора е удобно - в офиса съм така, а имам двама колеги с по три.

Аз съм с два в университета, в къщи го карам на thinkpad :)

Замислям се за трети, но ще трябва или да сменям видеокартата или да слагам втора :cool-1084:
the lamers club honourable member …

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Виртуални десктопи, превключвани с клав. комбинация е по-удобно (според мен) от това да се взирам ту в един, ту в друг монитор.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
И да проължим с новини и вести от US NSA.

Преди една година, другарите от НРС набараха яка "дупка" ф програмата на Майкрософтите, която не се бяха усетили да запушат овреме, од което можеше да произлязат ноо нежелателни продължения.

In Office, some security settings allow digitally signed documents or code to be run without prompting.
 
Trust Center - Macro Settings has an option to run digitally signed code without warning.  Happily, it’s not the default setting (that’s Disable all macros with notification).



A digitally signed document is presumed to be legitimate and safe so any way to fake that identity check is a very big deal.

Imagine the ‘fun’ hackers and criminals could have if they could send out documents that appear to come from within your organization, signed from a government agency or Microsoft itself!

While the bug hasn’t been exploited, it’s only a matter of time before hackers start using it to trick people and infect computers.
Lol

NSA assesses the vulnerability to be severe and that sophisticated cyber actors will understand the underlying flaw very quickly and, if exploited, would render the previously mentioned platforms as fundamentally vulnerable.”

 Exploitation of the vulnerability allows attackers to defeat trusted network connections and deliver executable code while appearing as legitimately trusted entities. Examples where validation of trust may be impacted include:

- HTTPS connections

- Signed files and emails

- Signed executable code launched as user-mode processes

NSA recommends system owners prioritize patching endpoints that provide essential or broadly replied-upon services.

Examples include:

Windows-based web appliances, web servers, or proxies that perform TLS validation.
Endpoints that host critical infrastructure (e.g. domain controllers, DNS servers, update servers, VPN servers, IPSec negotiation).

The NSA also includes some technical details so IT gurus can check certificates while systems are being updated.

Извод: Продължавайте да се доверявате на "Майкрософт" !  Lol

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Втори извод: Продължавайте да се доверявате на издателите на цифрови сертификати :lol:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
NSA имат много интересни разработки сведени до масите, но е необходимо ниво на компютърознание малко над средното и играта спи.



Когато съм на кеф, ще ви демонстрирам, как вси пароли на Канарските Уай-Фаи и Хитрото летище, од което често изфърчавам и връз което циклично пристигам, са мое притежание.

Собствениците, ДГД. Lol

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Нито Майкрософт, нито Линъкс могат да ви гарантират сигурност при сърфиране в мрежата. Изхващани сте за секунди от разни правителствени програми.

Ако сте зависими от DoD, ще сте зависими САМО от онези другаре, но ще сте ТОТАЛНО независими от разни хакери и наблюдатели.

За това ще ви трябва CAC карта, която оторизира притежаващите я, че имат някакъв бизнес с УСА говърмънта, дори и да е палене на печки ф Пентагона, ф Пордим.





Линуксите предлагат БЕЗплатни продукти и техните юзъри си внушават, че са клиенти на Линъкс.

Фсъштност те не са клиенти, а само ПРОДУКТИ в Линъкс бизнеса.

Отава малко време до гръмване на сензацията, а когато това стане ще сфанете "разликата" между 'клиенти' и 'продукти'. Lol

Приятна вечер на вси спец-компютърджии и прощъпулници.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Фона
Линуксите предлагат БЕЗплатни продукти и техните юзъри си внушават, че са клиенти на Линъкс.
Фсъштност те не са клиенти, а само ПРОДУКТИ в Линъкс бизнеса.
Отава малко време до гръмване на сензацията

Клати се Линукс, казваш ? Клати се и аха-аха да падне. Ами хуб'о. Върви след него и се облизвай  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Британский ИБ-эксперт и глава Hacker House Мэттью Хики (Matthew Hickey) заметил, что в отладочном режиме инструмент Ghidra открывает и слушает порт 18001. Это позволяет подключиться к Ghidra удаленно, через JDWP, — разумеется, с целью все той же отладки. Хики отмечает, что исправить проблему совсем несложно — достаточно поменять строку 150 в файле support/launch.sh со звездочки на 127.0.0.1.
Постепенно всплывают и другие баги. Например, была найдена возможность эксплуатировать XXE при условии, что пользователь Ghidra откроет специально сформированный проект. Так что будь начеку!

Понякога ходя с рибари за риба, аз само ям, гледам ги да слагат червейче на куката, и съм сигурен, че не го правят за да нахранят рибата.
Вие си ги избрахте!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Нито Майкрософт, нито Линъкс могат да ви гарантират сигурност при сърфиране в мрежата. Изхващани сте за секунди от разни правителствени програми.

Ако сте зависими от DoD, ще сте зависими САМО от онези другаре, но ще сте ТОТАЛНО независими от разни хакери и наблюдатели.

Без да съм специалист фона е прав донякъде, щом сме в мрежата всички светим каквото и да ползваме.
Не знам какво значи DoD, но явно се е зарибил и си мисли че е "непробиваем" - първа стъпка към падението.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Quote (selected)
DrinkOrDie (DoD) was one of the most prestigious underground software piracy group and warez trading network during the 1990s.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
но съм почти сигурен, че фонът нямаше предвид точно това :bigok:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: buratinob
Без да съм специалист фона е прав донякъде, щом сме в мрежата всички светим каквото и да ползваме.
Не знам какво значи DoD, но явно се е зарибил и си мисли че е ...
Светим. Но светим различно. Фона се опитва да всява страх и да прилъже неразбиращите да засветят по желания от него начин. Фийлен мерси и биг спасиба, ама предпочитам да светя по друг начин  :smokin:

DoD в случая е Department of Defense - Министерство на Отбраната.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Хм, кат си спомня каква неподправена злоба се лееше към Нуавей, ми се чини че не е баш тъй.
Впрочем сповенавал съм как почна да ми гълта батерията и да генерира трафик (тва едно леново) като имах глупостта да изтегля некъф софтвер на гуглясалите. Оправи се като го върнах към фабричните настройки. Явно чайнезите знаят какво и как да компилират. Верно става дума за антроид, но и при комп. системи малко хигиена помага.

При това вече сме 21-ви век и целата мрежова инфраструктура или почни е чайнезка.

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Quote (selected)
Клати се Линукс, казваш ? Клати се и аха-аха да падне. Върви след него и се облизвай

Нито Линукс се клати, нито ще пада, нито някой се облизва, всява страх, паника или се възвеличава.

Цитирам словоизлиянието на Марк Закърбърг по време на 'събеседване' със сенатската комисия:

Quote (selected)
I want to start by saying that people always must keep in mind that if a service is free, you are NOT the customer, you are the product.

If it is free, then they are selling your data. Whether it be Google, whether it be Facebook, whether it be Tweeter, whether it be Linux.


https://www.youtube.com/watch?v=LvZYwaQlJsg

Твай!!! Бизнес из Бизнес. НЯМА безплатен обяд !!!

"Безплатните" консуматори са винаги од страната на булката.


« Последна редакция: Януари 05, 2021, 00:16:43 от von Newmann® »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Фона
Цитирам словоизлиянието на Марк Закърбърг по време на 'събеседване' със сенатската комисия

Хич не ме интересува какво казва лъжливият евреин. Това първо. А второто е, че хора като теб не могат да повярват, че не всички са като теб, не всичко се прави за пари, и не всичко може да бъде купено с пари.

Ами ... твай  :angry-smiley-014:

 8)
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Има и друго, "слуша" и "докладва" самото "желязо", хардуерът, чиповете по платките, това е някъде от 2010 г. насам, имаше и скандали, бързо заметени, какъвто и софт да ползваш, няма значение, може би само някакви хардуерни файъруоли, ама и там не се знае, самите антивирусни и файъруоли - също...

Абе, всичко е пробито. Те САЩ за това пищят против китайските 5G, ама не защото китайците ще подслушват, а защото смятат, че само САЩ трябва да шпионират.

Нали сам Бог ги е назначил, за господари на света!  :b0201: Лично аз се притеснявам, ако господар ми е луд човек!
Вие си ги избрахте!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Quote (selected)
Твай!!! Бизнес из Бизнес. НЯМА безплатен обяд !!!
Въх и как тогиз хамериканците произвеждат 20% па плюскат 40?
Фпрочем актуално са къде 15 и 45  :smokin:

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Цитат на: Фона
Цитирам словоизлиянието на Марк Закърбърг по време на 'събеседване' със сенатската комисия

Хич не ме интересува какво казва лъжливият евреин. Това първо. А второто е, че хора като теб не могат да повярват, че не всички са като теб, не всичко се прави за пари, и не всичко може да бъде купено с пари.

Ами ... твай  :angry-smiley-014:

 8)

Мисълта не е на еврейчето ! Сентенцията е од началото на 70-те.

Имаш интересно мнение, че НЕ всичко се прави за пари...

Ами не съм нито чул, нито видял ("Ни чул, ни видял"), сериозни индивиди, да творят за-без-пари. Просто ей-така - за чест и слава, значки и медали...

Дори Линус Торвалдс, се е ориентирал в правилната посока.
След мизерните му хелзински заработки, заминава за САЩ, където работи в момента и прави профит 5 пъти (ПЕТ пъти) по-висок од европейския.

СЕГА, разбираш ли как нещата се вързват с мнението на еврейчето, на гугулчетата и "безплатните" софтуери, вкл. и самите "ЛИНУКС" с вси "безплатни" операционни системи. 

Безплатното общество (комунизмът) е фикция, резултат од мъдри мисли на педофил и сифилитик (болни хора с изкривена психика).

Може би в развитите държави, "постигнали" комунизма, като Русия, Северна Корея и Куба парите не са од значение.

И още веднъж, НЯМА безплатен обяд. Запомни го!



Джон Ленън (RIP) - идеалист - "Любовта не се купува". Явно никога не е чувал за Red Light District в Амстердам.

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
аз вероятно съм старомоден, ама си тача десктоп машините. сепак друго си е да имаш два 24" монитора, читава клавиатура и мишка. пък и десктоп процесорите нямат нищо общо с лаптоповските - и ядрата, и честотите им са мъч бетър.

в къщи - десктоп, в движение - телефон.

отделно, че десктопите позволяват частичен ъпгрейд. днеска сменяш едно, догодина друго...

За съжаление е ТОЧНО така, но уви, не мога да мъкна със себе си цял десктоп, по понятни причини.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Мараба Фоне,
"Джон Ленън (RIP) - идеалист - "Любовта не се купува". Явно никога не е чувал за Red Light District в Амстердам."
Трябва да има някаква разлика между "любов" (love) и "sex" или няма? Все пак в едното, Кама сутра казва, че имало 150 пози + една (мисионерската), в другото не се смятат за задължителни "смешните движения". Да ме извини д-р Тони Филипов.
« Последна редакция: Януари 05, 2021, 22:55:55 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Фона ги дели нещата на две групи: "От туй има келепир, от туй няма." По-нагоре взорът му не стига  :peeing-2085:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен von Newmann®

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 281
    • Профил
Нали сам Бог ги е назначил, за господари на света!
Лично аз се притеснявам, ако господар ми е луд човек!
Що ?! Баце да не би да е нормален, или президента, или ония ф "Народното събрание" и прочее...
Това избива повече на "политическа икономика" и не е за тази тема.

Американците, които са в управлението на страната - имам предвид US Конгрес, не президентите - хич не ми мязат на луди.
Знаят отлично какво правят и как да го направят.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Фоне,
Уважението ми към US Congress падна поне на половина, след като разбрах, че US senators, не един, дори не двама, са получавали класифицирана информация за корона вируса в Китай още миналата година (2019) и първата им работа е била да продадат акцийте си в авиокомпании. Единият от каролините, друга беше Diana Fainstein. От Калифорния. "Милата"! Обясни, че тя нямала нищо общо. Той мъжът ѝ ги бил продал. LOL
На това му казват "inside information" и употребата ѝ е "felony".
За подобно нещо Марта Стюарт полежа за кратко на завет. Горните се измъкнаха. Единият май го принудиха да си подаде оставката. Със зор. Получи "порицание пред строя". На милионерите.
« Последна редакция: Януари 05, 2021, 23:33:47 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"