Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 12:29:49

Автор Тема: Електрически уреди за отопление БЕЗ КЛИМАТИЦИ!  (Прочетена 6790 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Електрически уреди за отопление БЕЗ КЛИМАТИЦИ!
« Отговор #60 -: Септември 11, 2021, 13:08:21 »
Прощавай, Кайли, ама ще ти открадна темичката за неколко минути  :bigok:

Две помещения, що-годе еднакви, нещо от сорта на 12-15-16 м2 всяко. Стандартна височина. Вентилаторни конвектори, климатици... друго? Идеята е да се ползва едно нещо за отопление и охлаждане. Ако не може, ще го мисля.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Електрически уреди за отопление БЕЗ КЛИМАТИЦИ!
« Отговор #61 -: Септември 11, 2021, 13:17:46 »
Остъкли ли балкона? Има ли питиета? Свикнете на по-хладно. Зиме се проветрява сутрин и вечер. Облечен си добре. Глътваш по малко. Завиваш се и ако се налага леко отопляваш. Много драматизирате. Да не ходите голи в къщи?

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Електрически уреди за отопление БЕЗ КЛИМАТИЦИ!
« Отговор #62 -: Септември 11, 2021, 13:19:19 »
Остъкли ли балкона? Има ли питиета? Свикнете на по-хладно. Зиме се проветрява сутрин и вечер. Облечен си добре. Глътваш по малко. Завиваш се и ако се налага леко отопляваш. Много драматизирате. Да не ходите голи в къщи?

Ся... ако нямаше нужда, нямаше да питам. Аз целогодишно спя на отворен прозорец.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Електрически уреди за отопление БЕЗ КЛИМАТИЦИ!
« Отговор #63 -: Септември 11, 2021, 13:42:21 »
Кога в София имаше народно парно, и аз спях на отворен прозорец
Сега търся илектричар да ми понамести тоците

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Електрически уреди за отопление БЕЗ КЛИМАТИЦИ!
« Отговор #64 -: Септември 11, 2021, 13:45:35 »
Кога в София имаше народно парно, и аз спях на отворен прозорец
Сега търся илектричар да ми понамести тоците

По-добре търси чакръкчия, да ти намести чакрите.  :bigok:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Електрически уреди за отопление БЕЗ КЛИМАТИЦИ!
« Отговор #65 -: Септември 11, 2021, 14:21:35 »
По-добре търси чакръкчия, да ти намести чакрите



Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Електрически уреди за отопление БЕЗ КЛИМАТИЦИ!
« Отговор #66 -: Септември 11, 2021, 14:28:10 »
Аз целогодишно спя на отворен прозорец.
Абе аз, чак целогодишно на отворен прозорец – НЕ, но през лятото – задължително на ТЕЧЕНИЕ ...  :0005:

За ужасТ на сички баби, гърци и /май?/ французи, които даже са измислили и песничка със същото заглавие:

Courant d'air
https://www.youtube.com/watch?v=hnE76o5YNdE  :0007: 


« Последна редакция: Септември 11, 2021, 14:42:08 от Джиджи »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Електрически уреди за отопление БЕЗ КЛИМАТИЦИ!
« Отговор #67 -: Септември 11, 2021, 14:35:43 »
Имам аз чакръкчия
И кокалите си ми понамества..
Дружко си нямам, но който търси намира

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Електрически уреди за отопление БЕЗ КЛИМАТИЦИ!
« Отговор #68 -: Септември 11, 2021, 15:07:19 »
Две помещения, що-годе еднакви, нещо от сорта на 12-15-16 м2 всяко. Стандартна височина. Вентилаторни конвектори, климатици... друго? Идеята е да се ползва едно нещо за отопление и охлаждане. Ако не може, ще го мисля.
Трябва малко повечко информация (къща, блок, надежден ток или в прерията, място за монтаж...).  След като казваш "и охлаждане" няма голям избор на варианти. Вентилаторни конвектори е хубаво, ако има откъде да вземаш топла и студена вода за отопление и охлаждане. Ако няма - реалният вариант са климатици. С два с по едно вътрешно тяло или един с две вътрешни тела (практически на същата цена като другия вариант). Има значение и надеждността, която се търси. Ако няколко дена през лятото и зимата не са проблем за преживяване над или под комфортната зона е едно, ако е недопустимо - друго. И не забравяме, че токът със сигурност ще поскъпне доста, а с много голяма вероятност ще има и смущения в снабдяването.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Вдигам темата, за да питам за мнения за термопомпи? Ко някой има, някой чел, някой знае.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Климматиците са термопомпи, въздух-въздух, вода въздух са по-ефективни, но в едно старинно немско градче, направили голяма термо инсталация, много зелено, много еко, био, органик, безглутеново и веган, и изпомпвайки подпочвените води, градчето сега потъва, трагедия е.
« Последна редакция: Март 13, 2022, 20:10:01 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Да подсетя за действително действащите машини тип "Тестатика". В Швейцария имат няколко в една затворена общност с по доста десетки киловато, всяка. Отделно съм срещал и модели по на няколко стотина вата изходна мощност.

Човек да има по няколко за окършване на въздуха и за подхранване на хладилника - щото без, ще си е "Мамси джейс!" след няколко месеца.

Другият номер на Китайката е моторче с генератор 2 киловата и захранвано по метода на Юл Браун - бивш българин, откривател в Австралия, събрал очите на сащисаните и след сензацията скоропостижно поумрял.

Между другото е признат, но по ред причини и там ... дзеро!
« Последна редакция: Май 09, 2022, 21:52:52 от Eisblock »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Климматиците са термопомпи, въздух-въздух, вода въздух са по-ефективни, но в едно старинно немско градче, направили голяма термо инсталация, много зелено, много еко, био, органик, безглутеново и веган, и изпомпвайки подпочвените води, градчето сега потъва, трагедия е.
В швийцария слд помпане на "геоенергия" ги прасна земетресение, та прекратиха  :smokin:

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1460
  • No complain no explain
    • Профил
Малко дъвка за всички HW специалисти и любители на  " INTEL inside " ( не този от СЕГА- форума )

https://www.pcworld.com/article/1917169/mysterious-new-intel-patch-surfaces-for-virtually-all-core-chips.html

" Update: Mysterious Intel patch released for almost every modern CPU :blurry_drunk-2127:

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2078
    • Профил
...изпомпвайки подпочвените води, градчето сега потъва, трагедия е.
В швийцария слд помпане на "геоенергия" ги прасна земетресение, та прекратиха 
А за изпомпването на нефта и газа никой не пита, освен мене за N-ти път. Да намалиш противоналягането на един квадратен километър земна площ само с 10 атмосфери (да черпиш нещо, намиращо се под налягане само на 100 м. под повърхнастта на земята!), това е нарушение на равновесието (ако не греша) с натиск = 100 000 см х 100 000 см х 100 кг/кв.см = 1000000000000 кг/кв.км = 1 000 000 000 т/кв.км