Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 16:36:16

Автор Тема: Технически …  (Прочетена 445994 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1560 -: Април 11, 2019, 18:31:24 »
Не знам кои бяха модераторите, имам само една забележка към тях.
Единственният проблем е ,че Ви има, че някой иска да Ви има.
Идеята е порочна, не хората след нея.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1561 -: Април 11, 2019, 18:40:24 »
Quote (selected)
Въведе ли се някаква цензура, колкото и да е добронамерена разцъфва лицемерието.

Без някакво самоограничение или добронамерено ограничение разцъфтява идиотизма.
Можеш да погледнеш всякакви блицове и пикове.
Надявам се че тук няма да се случи нещо подобно (публиката е друга), но все пак трябва да има някакви правила и някой който да поглежда от време на време как е.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1562 -: Април 11, 2019, 19:19:35 »
Quote (selected)
Пак ще пиша, да се забраняват думи е крачка към забраната на идеи, към .... сещате се ( надявам се ).

Сещам се. Забраняваха ти се само думи, които издават евентуално невъзпитание и простотия. Съгласна съм, че е малко смешно да се забраняват на хора на подобна възраст, но явно от време навреме се е налагало. И това няма нищо общо с някакви идеи...само с едни първи 7 години

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1563 -: Април 11, 2019, 19:21:16 »
Исихастки трипер - предВеликденски. :D

Еее, стига де, аз съм убеден, че е последователен целибат. :image008:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1564 -: Април 11, 2019, 19:30:32 »
Quote (selected)
Сещам се. Забраняваха ти се само думи, които издават евентуално невъзпитание и простотия.
Класиците кога ще ги забраняваме?
Техните 7 години не са като нашите.
Чичо Том "Афроамериканец".
Родител 2 на на Пипи дългото чорапче бил председател на колхоз афроамериканци.
Повърхностно е да се търси обида в думите,характерно за буквоядите.
Когато не можеш да видиш контекста няма смисъл да се сърдиш на изреченото/написаното.
Кифла е едно, "Кифла" в мола е друго.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1565 -: Април 11, 2019, 19:33:18 »
Мноо добре виждам контекста и чудесно правя разлика в начина на  употреба думите.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1566 -: Април 11, 2019, 19:53:44 »
Кайли, ако питаш за твоя приятел Нор, той си самоналожи тридневен обет за мълчание. Исихастки тример - предВеликденски. :D

Тридневен?
Па много бе, как ще издържи!
И понеже ще мълчи (тук) три дена, после жална ни майка. Нема модератори да спират вятъра, сега ще почне да духа срещу некой друг. Щото то не е номерът в модераторите, номерът е да плюем по някого.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1567 -: Април 11, 2019, 19:57:03 »
Кайли, ако питаш за твоя приятел Нор, той си самоналожи тридневен обет за мълчание. Исихастки тример - предВеликденски. :D

Тридневен?
Па много бе, как ще издържи!
И понеже ще мълчи (тук) три дена, после жална ни майка. Нема модератори да спират вятъра, сега ще почне да духа срещу некой друг. Щото то не е номерът в модераторите, номерът е да плюем по някого.

Определено номерът е да плюнете по някого. Доброто възпитание предполага, че ще го изчакате да се появи, когато е казал, че ще го направи, а не да го "подзбъзиквате" за да доказвате нещо...кой знае какво

Пешо

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1568 -: Април 11, 2019, 21:19:03 »
Кайли, ако питаш за твоя приятел Нор, той си самоналожи тридневен обет за мълчание. Исихастки тример - предВеликденски. :D

Тридневен?
Па много бе, как ще издържи!
И понеже ще мълчи (тук) три дена, после жална ни майка. Нема модератори да спират вятъра, сега ще почне да духа срещу некой друг. Щото то не е номерът в модераторите, номерът е да плюем по някого.
Наистина, как ли ще издържи ;)
Но не мисля, че тя е от плюващите.

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1569 -: Април 11, 2019, 21:23:28 »
Пиша много рядко и дали с или без модератор ми е все тая. Не чета двама души, а за останалите по-често съм съжалявал, когато са били наказани.
Знаех, че макар форума да малко "встрани" Той мисли за нас и ето, това е вече доказано!
Quote (selected)
Борисов: Аз не спирам строежи, моята роля е на модератор
Източник
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1570 -: Април 11, 2019, 23:13:49 »
Дали цитирането на Швейк няма да е отново подходящо и в този случай:

"— Какво направихте? Едно голямо лайно направихте."
Ето и разширения цитат:
„Вие, негодници, си помислихте, че ще направите голямо чудо, като ми изпратите комисия — рече полковият командир. — Какво направихте? Едно голямо лайно направихте. А сега всяка рота ще мине церемониалмарш пред мене и ще повтори това, което казах.“

Нещо подобно се получи и тук, комай!?

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Технически …
« Отговор #1571 -: Април 12, 2019, 16:48:05 »
Пак ще пиша, да се забраняват думи е крачка към забраната на идеи, към .... сещате се ( надявам се ).
Въведе ли се някаква цензура, колкото и да е добронамерена разцъфва лицемерието.
Навън лицемерни, във форума лицемерни и на Диоген му се разказа играта да търка цървули по света.
Изразява вежливо несъгласие. Думата "дебил" не е крайно необходима в дискусия извън медицинските определения за когнитивни проблеми.
"Не ме кефиш бе, копеле!" е фраза на Господ, ако правилно помня вица. Аз като си купувам сладкишите, не казвам на дамата зад щанда "Не ми пробутвай онези л*йняни навъртяни парчета тесто с канела, щото не ме кефят!", нали така? Значи може! Каквото и да казва Майндъра по въпроса!  :nuts:  :m1302:

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1572 -: Април 12, 2019, 17:58:49 »
Аз като си купувам сладкишите, не казвам на дамата зад щанда "Не ми пробутвай онези л*йняни навъртяни парчета тесто с канела, щото не ме кефят
Сестро, не викаш така на продавачката не защото ти е забранено, а защото не искаш, си възпитана и прочие глезотии, нали? Или греша?

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1573 -: Април 12, 2019, 18:51:07 »
Quote (selected)
Думата "дебил" не е крайно необходима в дискусия извън медицинските определения за когнитивни проблеми.

Думите които изричам/пиша ( не само аз ) са израз на моментно състояние, така съм/сме чувствали това сме показали, била е "в точното време на точното място".
Въпрос на степенуване, това е крайна форма.
Съгласен съм, че показват речниковия запас, но не можем да пренебрегнем чувствата на симпатия или антипатия. Те са част от нас.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1574 -: Април 12, 2019, 18:54:01 »
Имам  един въпрос.
След отмяната на институцията "модерация" е ли възможно решенията постановени от нея да се считат за нищожни.
Става въпрос за Джиджи и Мики.
Благодаря предварително!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1575 -: Април 12, 2019, 18:56:09 »
Имам  един въпрос.
След отмяната на институцията "модерация" е ли възможно решенията постановени от нея да се считат за нищожни.
Става въпрос за Джиджи и Мики.
Благодаря предварително!

Тя не е отменена.
the lamers club honourable member …

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1576 -: Април 12, 2019, 19:04:44 »
Благодаря!
Останал съм с грешно впечатление, сега знам,че просто местата са вакантни.
Което не променя съществено питането ми.
След като бившите модератори са преценили, че не са в състояние да изпълняват
задълженията си ( знам, че  са доброволци, знам, че е доста ангажиращо и не е лесно ), това не давали възможност да се преразгледат последните решения предизвикали оттеглянето им.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Технически …
« Отговор #1577 -: Април 12, 2019, 19:07:48 »
Аз като си купувам сладкишите, не казвам на дамата зад щанда "Не ми пробутвай онези л*йняни навъртяни парчета тесто с канела, щото не ме кефят
Сестро, не викаш така на продавачката не защото ти е забранено, а защото не искаш, си възпитана и прочие глезотии, нали? Или греша?
Така де, защо в сладкарницата да може, а във форума да не става? Аз да не съм си оставила първите седем години на входа, случайно?
Моментно състояние, казва буратиноб, ами много ги има такива моментни състояния. После си вика човек, абе аз как можах да се поддам на таквиз емоции! Ами ако човекът, дето ме изпреварва по пътя със 140 километра в час и ми свирка да се отместя, кара жена си в болницата, а аз тук му преча? Може един от сто да кара жена си в болницата, ама по-добре да се отместя и в останалите 99 случая, щото мога и няма да ми се прекърши гордостта от това. Ами ако намусеното хлапе на касата си е преброило стотинките до края на седмицата и няма за макарони, а пък аз искам шампанско с трюфели, дали имам право да искам да се усмихва широко и обучено? Не във всички случаи, но кои са тези случаи, които изискват да изпуснеш ТАКАВА пара?! Тук сме за забавление и ако можем да научим нещо един от друг.

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1578 -: Април 12, 2019, 19:19:30 »
Аз, израснал в лоното на махала "Мадара" (София), още 6 годишен научих почти всички думи, които се класифицират като "мръсни".
На някои от тях значително по-късно разбрах значението и смисъла на съответните глаголи...

Все пак мисля, че във всяка една структура трябва да има някакви граници, ограничения, да го кажа по-точно.
Всяка структура без ограничения се превръща рано или късно (у нас, обикновено, рано) в анархия.
Тук имаме твърде малко ограничения, в сравнение с един друг форум, където модераторския интелект не беше на ниво да може да преценява правилно.
И въпреки всичко се намира някой, на когото и такава либерална атмосфера не му харесва.
Прави ми впечатление, че нашите модератори тук се съобразяват с разликата в изразите между, примерно:
Кире, ти си голем задник!
и
Кире, не дръж като задник, ами...
Което никак не е едно и също.
Директните квалификации не са признак на добър тон и възпитание.
Опитите да се изкарат някои подобни обиди тук, като израз на някаква спонтанност, са, меко казано, неубедителни.
Защото именно ВЪЗПИТАНИЕТО може да попречи на човек да се държи по такъв начин.
Доста лесно е във форум да отправяш персонални квалификации, защото всички са зад някакъв псевдоним.
Обаче, ако някой се пробва да ме напсува директно, лице в лице, то...
Да си спомним израза на Евгений Леонов:
– Пасть порву!!!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1579 -: Април 12, 2019, 19:22:49 »
Имам  един въпрос.
След отмяната на институцията "модерация" е ли възможно решенията постановени от нея да се считат за нищожни.
Става въпрос за Джиджи и Мики.
Благодаря предварително!
Тя не е отменена.

/Хайде по изключение. Щото съм солидарен с Нор/
И поради что?
Някой да е спорил с твое решение? И що така? Ами въпрос на авторитет.
Тъпо е да се налагат "наказания" за спор с модератор. Във форум дето са регистрирани стотина и участват активно двадесетина.
В тази връзка е тъпо модераторите да са анонимни. Това върви в голям форум дето се налага редакционна политика Тук такава има ли? Не мисля.
Да удобно е да има модератори, да помагат, ама ако не могат да го правят на база авторитет по добре да ги няма.

Махнете анонимността!
(Що требе гадаем примерно, че синия господин се запъва като магаре на мост, подобно на фърмин)
Хайде до вдруги ден или когато там изтича бан-а.

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1580 -: Април 12, 2019, 19:37:02 »
Quote (selected)
Махнете анонимността!
Изобщо не съм съгласен!
Как смяташ да се легитимира модератора?
С име, презиме и фамилия ли?
Ти що не си напишеш името и фамилията, тогава?!
 Или с ник?
Ако е с ник, то... каква ще е разликата?
Ако аз (Брадатко) съм модератор и като знаеш това, то някак ще ти помогне ли при евентуалното засягане от мен на деликатната ти същност?
Или, просто, да си знаемЕ ние... Ей тъй! Воайорство някакво!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1581 -: Април 12, 2019, 20:18:55 »
След като бившите модератори са преценили, че не са в състояние да изпълняват задълженията си ( знам, че  са доброволци, знам, че е доста ангажиращо и не е лесно ), това не давали възможност да се преразгледат последните решения предизвикали оттеглянето им.

Не.
the lamers club honourable member …

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1582 -: Април 12, 2019, 21:49:54 »
Абе като чета некои тук, те не са за тук, те си имат нужда от мръсните гащи на модераторите и без тех са изгубени.
Два дена моля другарко. Накрая на лесничея ще му писне, имам подозрението, че вече е почнало да му писва, и ще ни изгони всичките.
Абе що за хора сте? Его като Хималая, емоционална ентелегентност като трънче.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Чок觧

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1583 -: Април 12, 2019, 22:10:11 »
... Накрая на лесничея ще му писне, имам подозрението, че вече е почнало да му писва, и ще ни изгони всичките.
Абе що за хора сте? Его като Хималая, емоционална ентелегентност като трънче.

Налучкала си ваксата...

Пешо

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1584 -: Април 12, 2019, 22:16:42 »
След като бившите модератори са преценили, че не са в състояние да изпълняват задълженията си ( знам, че  са доброволци, знам, че е доста ангажиращо и не е лесно ), това не давали възможност да се преразгледат последните решения предизвикали оттеглянето им.

Не.
:thumbs_up-3334:

Пешо

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1585 -: Април 12, 2019, 22:17:50 »
Абе като чета некои тук, те не са за тук, те си имат нужда от мръсните гащи на модераторите и без тех са изгубени.
Два дена моля другарко. Накрая на лесничея ще му писне, имам подозрението, че вече е почнало да му писва, и ще ни изгони всичките.
Абе що за хора сте? Его като Хималая, емоционална ентелегентност като трънче.
:yes-1289:

Чок觧

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1586 -: Април 13, 2019, 09:27:15 »
Добро утро ! Понеже виждам , че навън временцето е хубаво за плаж , реших да не изчаквам до 10 часа , когато свършва на Nor1 "обета на мълчание"  , а да напиша каквото смятам и да отида на плаж , още повече , че главните участници в сагата срещу "анонимните модератори достатъчно са се оср@ли !
 Та да почнем най-напред с "бандата на четиримата" : Нор , Буратино , Мики и Джиджи .
Nor1 , защо смяташ , че ръководството на форума трябва да се занимава с твоята обсесия за анонимноста на модераторите ? В кой форум го има това? В кой форум модераторите (на доброволни начала , а не назначени на длъжност като във форума на "Сега") са едновременно и участници ?
 Какви глупости ми пишеш , че "ако знаеш кой е модераторът и те накаже - няма да му се сърдиш ? Ако знаеше , че аз съм модераторът и не колегата , а аз те бях наказал с бан за обидата "педерас" към Фирмин - нямаше да ми се сърдиш ? Не само че щеше да ми се сърдиш , но и убеден в "правотата" си да го обиждаш , щеше да ме намразиш и да ме преследваш из целия форум , да се заяждаш с мен и "да търсиш кал под ноктите ми" или докато ме изкараш от нерви и ти наложа "вечен бан" или докато напусна форума ! Не ми казвай , че не е така - за 68 години съм опознал манталитета и на българите , и на турците , и на циганите ( две години в Строителни войски съм живял легло до легло с турци и цигани) и почти съм опознал манталитета на евреите !
Сега , когато знаеш , че съм Мр. Блу , ще продължаваш ли да ме обвиняваш в "лицемерие и в двоен стандарт" ? При положение , че аз , Чок觧 съм сложил на "игнор" Лилиан и Миндербиндер , за да не им чета мненията и за да не ги коментирам ?
 Но като модератор АЗ СЪМ ДЛЪЖЕН ДА ИМ ЧЕТА МНЕНИЯТА и реагирам САМО тогава , когато влизат в спор с решение на модератор или НЯКОЙ ГИ Е НАГРУБИЛ  , както беше случаят с Мики , който нарече Миндербиндер "кретен" и когато конфликта между Лилиан и Джиджи ескалира и се наложи да изтрия по няколко коментара и на двете , но освен Миндербиндер , който прекали в един "спор с модератор"( с мене , Мр.Блу) и ... себе си , никой друг не съм наказвал !
За какво беше тогава тази твоя обсесия с "анонимните модератори" и специално към Мр.Блу ? И реши точно мене да ангажираш на лични в борбата срещу него ! :D
Аз можех бързо да реша въпроса , като наложа "вечен бан" и на трима ви и да нямаме тия проблеми , които имаме сега - опасност от затваряне на форума !
Въпросът е , доколко това щеше да е почтенно от моя страна , да използвам доверието ти ?! Предпочетох да остане във форума един интересен събеседник !
Буратино - Това , че на тебе ти е безразлично , ако някой те нарече "дебил" , кретен" , "имбецил" не може да бъде "критерий за форумно общуване ! Ака на тебе ти е безразлично , на останалите стотина форумци едва ли ! Не се опитвай да ги смъкваш до твоето ниво !
Мики -  едвали има друг форумец с такъв арогантен език , БЕЗ СПИРАЧКА НА ЕЗИКА ! То не бяха , "пачи" - повторено многократно , въпреки моите забележки , то не бяха "кретени", то не бяха "разкудкудякали се кокошки в другата соба"( за Асол и Банши) , което ми се наложи да изтрия , но не го наказах ! И за какво искате да му се "опрости"наказанието" ?
Джиджи , сега , когато знаеш , че аз съм Мр.Блу , този , който се опитваше да ти помага и съдейства за емотиканите , не изпитваш ли малко срам ?
****************************************************************************************************************************
И все пак , всичко може бе щеше да привърши мирно и тихо , ако не се бе намесил Фелдкурата , използвайки "специалния си статут" и информираност , но това - в следващия коментар , ако Госингер не ме блокира и изтрие и този коментар !
« Последна редакция: Април 13, 2019, 09:31:27 от Чок觧 »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1587 -: Април 13, 2019, 09:36:45 »
Предлагам да спрем да обсъждаме темата модерация и всеки да си отговаря сам за поведението.
Искам, обаче, да потвърдя нещо, което Чоки каза на базата на опит от форума на СЕГА, когато участник от форума стана модератор и всички знаеха това - множаха се конфликтите и много от форумците нарочно дразнеха Бот-а. Един от тези, които намираха съвсем в реда на нещата да го предизвикват беше 66. Сигурна съм, че и до ден днешен 66 си мисли, че е бил прав...отстрани не изглежда така. Толкова за неанонимността на модераторите - шоуто вече е играно
« Последна редакция: Април 13, 2019, 09:41:39 от Асол »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1588 -: Април 13, 2019, 09:49:25 »
В добавка към казаното от колегата - не е толко и само до вечните аутсайдери, които живеят чрез конфликти, ами по-скоро библейска е историята - Авел си има играчка, а Каин не харесва, че Авел си има играчка, с която Каин не може да си играе достатъчно или изобщо и се чувства пренебрегнат.
Каин иска:
а) да счупи играчката на Авел или
б) да му я вземе и основно той да си играе с нея
Майсторите, дето се някак си се грижат играчката да има вид, в един момент се усещат, че почват да стават съпътстващи жертви на тая тривиална сапунка и на секундата теглят една майна и на двамата.   

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1589 -: Април 13, 2019, 09:51:09 »
Мдааа....

Чок觧

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1590 -: Април 13, 2019, 10:11:38 »
Да , всичко щеше да завърши мирно и тихо ! Но Фелдкурат Ото Кунц използвайки своята информираност и "специален статут" на близък до администратора , реши да се намеси в конфликта !
Тук , в тази тема той бил написал : " Аз знам кои са двамата модератори , ДОРИ ЕДИНИЯ СИ НАЛОЖЕ САМ БАН , СЛЕД КОЕТО НАСТЪПИ ПАНИКА !"
 Малко IQ трябва , за да се види , че от ЧЕТИРИМАТА наказани , само Чок觧 отговаря на "дадените параметри" , още повече , че Администратора ми опрости част от наказанието !
 Вярно , че колегата-модератор се е опитал веднага да изтрие тази част от коментара , но достатъчно е било един да го види ! И кому бе нужно това ?
Защо му беше нужно да се заяжда с колегата ми , а след това и със мен не обръщайки внимание , че аз съм другия модератор и знаейки много добре във връзка със "статуса" му , че ние няма да го накажем ? Не "бандата на четиримата" , а негова е заслугата първо колегата ми да се откаже от модераторските функции , а след това и аз ! Моите уважения - има области , в които Фелдкурата е вещ и вероятно Бог , но интернет форума и модераторската дейност не са от тях ! Най-добронамерено го съветвам , да не се бърка в работата на Госингер и да не злоупотребява с информираноста си - големи поразии му направи , а и на себе си - загуби един приятел в мое лице ! Да , знам , че може да мине и без мен .
За да му покажа нагледно , че нищо не разбира от модерация , изтрих последните десетина мнения в МОЯТА ТЕМА " Събитията в Близкият изток" знаейки , че той ще иде и ще забележи това ! :) Естествено , последва "кърваво Каблешково писмо до Госингер" ! ЗАЩО , господине ? Нали ти сам предложи и настояваше в тази тема "всеки , отворил тема да може я да модерира" ? Ами ето резултата - аз съм си отворил темата и решавам да си я "модерирам" , като изтрия последните десет коментара , включително и твоя - какъв ти е проблема ? Защо пишеш тия "кървави писма" ? Сега разбираш ли , че предложението ти е неразумно , да не казвам по-груба дума ?
********
Относно това , че "съм се наказал сам" - след затваряне на една тема , в която назряваше конфликт , аз(защото и аз съм човек)Чок觧 , афектиран , отворих нова тема "За Лилиан" , което бе моя грешка . Веднага на модераторският ми имейл дойде оплакване( НЕ ОТ ЛИЛИАН!) с което се искаше моето наказание и затваряне/изтриване на темата . Аз като модератор не можех да откажа ! Вярно , искането бе за 2-3 седмици бан , а аз си наложих само една , но надявам се оплакващия да е останал доволен ! :) Това , че Администратора ми намали наказанието - аз нямам вина - нямаше да ми се пукне злъчката , ако не коментирам една седмица ! :D Това е !
Обръщам се към останалите форумци - приятно ми бе да работя с вас , не позволявайте на 3-4 да смъкват нивото на Форума и недай си Боже - да го затворят с дребнавите си претенции и прищявки !

« Последна редакция: Април 13, 2019, 10:32:16 от Чок觧 »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1591 -: Април 13, 2019, 10:29:40 »
Изтекло наказанието на джиджи викате. добре.
Чоки я се стегни!
Ще установиш че така, на база на авторитет, се модерира по-лесно.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1592 -: Април 13, 2019, 10:33:17 »
Quote (selected)
Ще установиш че така, на база на авторитет, се модерира по-лесно.
Ти ще се пробваш ли? А, аз ще правя като теб преди години...да видим какво ще стане :nuts:

Ся, сериозно. Националната ни особеност е да рушим авторитети. Никой не е застрахован, че заради глупост или дребнава обида, утре ще бъде разлюбен, особено ако изпълнява модераторски функции. Крайно време е да се спре лалането по темата и всеки да си носи отговорност за езика и поведението - ако обижда събеседниците си - последните да го прескачат. Ако нарушава законите, така че да навредят на сайта - триене и без мрънкяне
« Последна редакция: Април 13, 2019, 10:35:54 от Асол »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1593 -: Април 13, 2019, 10:52:24 »
Предлагам да спрем да обсъждаме темата модерация и всеки да си отговаря сам за поведението.
Искам, обаче, да потвърдя нещо, което Чоки каза на базата на опит от форума на СЕГА, когато участник от форума стана модератор и всички знаеха това - множаха се конфликтите и много от форумците нарочно дразнеха Бот-а. Един от тези, които намираха съвсем в реда на нещата да го предизвикват беше 66. Сигурна съм, че и до ден днешен 66 си мисли, че е бил прав...отстрани не изглежда така. Толкова за неанонимността на модераторите - шоуто вече е играно

А не. Пропускаш основното.
Проблемите за бгтопидиота (по късно известен като bot, също и като слабонервното)дойдоха не от друго, а от редакционната политика която трябваше да налага.
Моят вариант. В един момент тогавашния сайбия на СЕГА, левият есер, зема бая пари от ДД и изданието почва се занивама с пропаганда и агитация на  :t2407: Използваха както емигрета (фичката) така и местни СДС активисти (eзуита и още некои). Фичката и компания станаха веднага обект на подигравки и модератора беше принуден да се намеси, редакционна политика Впрочем ние ги упущихме, предполагам не толку мързел колкото лошо възпитание. Требеше дватрийсе души с две три телевизии да се изсипят пред редакцията, май беше на баучар тогаз и да поискат сметка. Щеше да стане скандал, Райчев да връща парите и редакцията да се озове на улицата.
Та нищо общо няма. Във форум като този модерирането би трябвало да е на база авторитет на модератора.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1594 -: Април 13, 2019, 10:56:37 »
Quote (selected)
Та да почнем най-напред с "бандата на четиримата" : Нор , Буратино , Мики и Джиджи


https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0_%D0%BD%D0%B0_%D1%87%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B0

Да изчакаме и Мики да се върне,че да ни съдите в пълен състав. :beer-405:
Чоки, това дето с едната си ръка си напляскал другата ме накара да се усмихна, тъжно!
Ти си много интересен събеседник и се радвам на участията ти.
Без да съм старозаветен и религиозен ще се опра на древните мислители:
"Не съдете, за да не бъдете съдени!"
Това е моето отношение към модерацията и законите изобщо.
Когато нещо не е в мен, когато не ми харесва, мое човешко право е да не се съгласявам и да търся друго решение.
Не знам под какъв похлупак живеят повечето хора по света.
Някой ме "обидил", ами той толкова може.
Да го съдя, да го убивам?
Дали това ще го промени?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1595 -: Април 13, 2019, 11:03:49 »
Quote (selected)
А не. Пропускаш основното.

Основното е, че тестостеронът не прощава и се заформя въртележка от обиди и обидени, включително и се стига до това, форумци да желаят да напускат заради глупости. Ние може да сме всякакви от нашия пол, може и да ви е драго като подвиквате отстрани, че сме щели да се оскубем, но за разлика от вас знаем кога да се спрем. Ей, виж какво става дори и тук. Кой се фръцка и държи вечно последната дума да е негова? Кой не може да отстъпи дори на милиметър? Познахте ли се? :smokin:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1596 -: Април 13, 2019, 11:19:04 »
Quote (selected)
Махнете анонимността!
Изобщо не съм съгласен!
Как смяташ да се легитимира модератора?
С име, презиме и фамилия ли?
Ти що не си напишеш името и фамилията, тогава?!
 Или с ник?
Ако е с ник, то... каква ще е разликата?
Ако аз (Брадатко) съм модератор и като знаеш това, то някак ще ти помогне ли при евентуалното засягане от мен на деликатната ти същност?
Или, просто, да си знаемЕ ние... Ей тъй! Воайорство някакво!
Хайде да те питам така. В качеството на модератор какво мислиш да вършиш което не би си позволил да извършиш като Bradatko

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1597 -: Април 13, 2019, 11:19:58 »
Чок觧, респект! :t0328:
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1598 -: Април 13, 2019, 11:21:26 »
 :t0328:
От мъка, от радост или от сутринта! :aplause:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1599 -: Април 13, 2019, 11:29:56 »
Не е много ясно защо се разраства този сериал. Имаше решение за модерация, явно или по премълчаване прието реално от всички. Не съм следил всички сюжети, но няма как да го кажа, временно ограничен или охладен участник за нещо различно от персонални обиди (волни или не) и май единични случаи за спор с модератор, които пак спадат към този вид - обида. Не вярвам да има засегнати от тактични бележки за навлизане в офтопици или шеговити като за до двата емотикона на Джиджи. Има ли някой който да иска нещо повече?
С двамата нагърбили се с не особено приятната задача може да имаме житейски различия, но за това което правят като модератори им свалям шапка и благодаря. Хайде да не даваме нови доказателства за термина "българска работа".

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1600 -: Април 13, 2019, 11:56:29 »
.....
Чоко, не разбирам защо трябва да се оправдаваш? Вероятно си гузен?
.....

.......
PS - за протокола - името на фелдкурата е Катц, не Кунц.
« Последна редакция: Април 13, 2019, 13:21:06 от фелдкурат Ото Катц »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1601 -: Април 13, 2019, 12:08:35 »
.....
Пошло, Чоко, много пошло, съжалявам, че съм те приемал като нормален и почтен.
Темата не е твоя - тя е обединение на три теми, едната от които е и "моя".

.....
.....
« Последна редакция: Април 13, 2019, 13:19:51 от фелдкурат Ото Катц »

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1602 -: Април 13, 2019, 12:18:32 »
Хайде да не даваме нови доказателства за термина "българска работа".
Да... Тази фаза май я прескочихм и става дори по-хубаво!
Последните постове ни издигнаха вече до висотата на "Искрено и лично" и дори с повечко жълтичко :t2412:
Знаете, за "ламбата"!
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1603 -: Април 13, 2019, 13:09:40 »
Не ми се вярваше че в този форум където сме пет човека накръст може да се стигне до това положение.
Спрете се бе хора.
Пишете си в личните съобщения и си изяснявайте отношенията кой кум, кой сват и кой на попа брат.
Оставете ни на мира.

Неактивен хикса

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 247
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1604 -: Април 15, 2019, 10:34:13 »
Тая драма тръгна от едно наказание за Джиджи, което имам чувството, че защитниците ѝ не бяха наясно за какво е наложено и се разбунтуваха срещу модерацията. Ако не се триеше първо и после да се обявяват наказания, сигурно нямаше да стане така (сигурно, щото не съм търсил постовете, за коита беше наказана Джиджи, може и да са си стояли). И въобще, ако не се обръщаше толкова внимание кое е подходящо за публикуване и кое не е за пред хората (или не е за всеки), нямаше да се налага после подробно и развълнувано да се разказва второто, като след всяко трето изречение има драматичното: "И сега, след като вече знаеш, дали няма да...?"

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1605 -: Април 15, 2019, 10:48:53 »
Тая драма тръгна от едно наказание за Джиджи, което имам чувството, че защитниците ѝ не бяха наясно за какво е наложено и се разбунтуваха срещу модерацията. Ако не се триеше първо и после да се обявяват наказания, сигурно нямаше да стане така (сигурно, щото не съм търсил постовете, за коита беше наказана Джиджи, може и да са си стояли). И въобще, ако не се обръщаше толкова внимание кое е подходящо за публикуване и кое не е за пред хората (или не е за всеки), нямаше да се налага после подробно и развълнувано да се разказва второто, като след всяко трето изречение има драматичното: "И сега, след като вече знаеш, дали няма да...?"

Тази драма не тръгва от наказанието на Джиджи. То най-много да е било претекст.

И спрете най-накрая да коментирате станалото.
the lamers club honourable member …

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1606 -: Април 15, 2019, 15:01:05 »
При стартиране на сайта, ...
Очевидно повредата е била в моя телевизор, моля за извинение.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1607 -: Април 15, 2019, 19:36:36 »
Quote (selected)
Да изчакаме и Мики да се върне,че да ни съдите в пълен състав.
Ето ти го micky, ама извадете Джиджи от "бандата". Тя пък горката какво общо има с нашите "простотии". :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1608 -: Април 15, 2019, 19:41:12 »
За цвят Мики, да няма обвинения в сексизъм. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1609 -: Април 15, 2019, 19:47:51 »
За цвят Мики, да няма обвинения в сексизъм. :bigok:
Че ние малко ли сме цветни, та и иконкаджийката...
Оня ден щях да те насмета тъкмо заради оптиката, ама извади късмет че бях по Сибир.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1610 -: Април 15, 2019, 19:50:48 »
Знам аз кога да пиша глупости. :bigok:
Обаче друго си е да има и едно Джиджи, че ще ни включат като защитен вид по конфекцията.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1611 -: Април 15, 2019, 20:50:47 »
Пак ли започнахте с глупостите в точно в тази тема?!
the lamers club honourable member …

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Технически …
« Отговор #1612 -: Април 16, 2019, 17:38:11 »
Пак ли започнахте с глупостите в точно в тази тема?!
Някога много, много отдавна, в една страна далеч от сегашната ми на пребиваване, присъствах на спор между двама колеги в буквално-работния смисъл. То не бяха хвърляне на шапки, клетви и изрази, от които библиотечният шкаф можеше да почервенее, то не бяха припомняния на грехове от преди датата ми на раждане! И в момента, в който аз полекичка се прокрадвах към телефона да викам пожарната, единият от двамата се плесна по челото и рече, "Палатката! Ако не стигна до четири, няма да я взема и отиде екскурзията!" Другият метна на бюрото ми дискусионната бумащина и се юрна към вратата, викайки "Ти иди гепи мангизите, ще те чакам пред централния вход с колата!" И изчезнаха яко дим.
След час този с колата дойде да си прибере бумагите и рече, ама ти нали не ни се върза, ние се знаем от трийсет години, почти всяка събота и неделя заедно ходим на планина, знаем си и пръдните, и псувните, така си караме!
Та що ли се присетих за тези мили хора, единият от които вече чака другия с палатка Горе, по повод тоз форум так, а?

Пешо

  • Гост
Re: Технически …
« Отговор #1613 -: Април 16, 2019, 18:14:31 »
Моят библиотечен шкаф почервена дотам, че започна да пуши. И нещо ми се отщя да ходя на палатка.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1614 -: Април 16, 2019, 18:36:59 »
Някога много, много отдавна ...

Не си ли прекалено иносказателна, 67? По принцип, но най–вече тук – в „Технически”?!

Не може ли поне малко по–кратичко и ясно, а защо не и с 1–во, 2–ро, 3–то,?

Нещо, което аз обмислям да направя от една седмица, но все още не съм решила.  :m1731:

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Технически …
« Отговор #1615 -: Април 16, 2019, 18:42:38 »
Моят библиотечен шкаф почервена дотам, че започна да пуши. И нещо ми се отщя да ходя на палатка.
Хади ся, не сме таквиз хора!  :t0328:

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Технически …
« Отговор #1616 -: Април 16, 2019, 19:10:35 »
Някога много, много отдавна ...

Не си ли прекалено иносказателна, 67? По принцип, но най–вече тук – в „Технически”?!

Не може ли поне малко по–кратичко и ясно, а защо не и с 1–во, 2–ро, 3–то,?

Нещо, което аз обмислям да направя от една седмица, но все още не съм решила.  :m1731:
Добре, само зарад теб го правя!
1. Познаваме се повечето форумно, а някои и лично от години.
2. Ако не ви харесвах достатъчно, досега да съм си взела капелата и да съм се измела.
3. Пощо сме всички хора, винаги ще има нещо, на което Пенчо да се начумери, аз да се обидя, да настъпя Джиджито (фигуративно речено), но това е част от живия живот и няма как да мине без него.
4. Форумът е публично място за срещи, сладки приказки, научаване на нещо ново, споделяне с блага цел, а не отходна яма.
5. Следва да се помни, че домакините носят шапка, по която могат да бъдат пЕрнати, ако някой от нас не може да си сдържи емоциите и мине на пряк таран към институции/личности които не са му приятни. Ако емоционално недържащите настояват да го правят, има смисъл да си потърсят друго място, а още по-добре, да си организират сами дървена кутийка от сапун и място у Хайд Парка интернетов.
7. В петък си говорих с мила дружка, с която не бяхме се чували известно време. Съпругът й - мой адаш и почти връстник - рекъл нещо в смисъл че го е прихванало сърцето и дотам. Поредното точково попадение на Дамата с Косата. Поредното предупреждение, че имаме прекалено много нови дрехи и няма да успеем да ги износим.
8. "Какого обаянья ум погиб! Соединенье знанья, красноречья и доблести, наш праздник, цвет надежд, Законодатель вкусов и приличий, Их зеркало... все вдребезги. Все, все... " Съседската баба събира отряд да посети друг съсед, който живее сам в старата си къща на другия край на острова. Пенсиониран книжар, великолепен събеседник, който сега не може да отиде да си купи хляб, защото не може да намери пътя към хлебарницата. Време е да се викат социалните служби, ясно е къде отиват нещата. Всичкото това в рамките на няколко месеца. Никой от нас не знае кой е следващият.

Та общо взето, малко повече самодисциплина, малко по-малко его, малко повече от онова, което навремето се казваше "смирение", сега не зная дали още съществува, малко по-малко обидни епитети, а, и да не си оставяме първите 25 години преди да вкараме паролата. Днес, тук и сега, а ако сметнем за нужно - и в живота отвън паролата. Щото нали се сещате за новите дрехи и както беше рекла оназ баба варненка, човек се ражда гол, а го погребват в костюм, и какво, цял живот за един костюм е работата.
Нещо елегично се получи, ама...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1617 -: Април 16, 2019, 19:31:23 »
Грешно си ме разбрала, 67. Въпреки че бях кратка и ясна.

Тази тема е "техническа", а не "елегична". Т.е. за "технически" неща ...  :b0315:
« Последна редакция: Април 16, 2019, 19:35:26 от Джиджи »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Технически …
« Отговор #1618 -: Април 16, 2019, 19:36:50 »
Мисля, че не си права Джиджи.
Постоянно ни се натрапва "технологията" на управление на матриала.
Чисто технологични проблеми, процедури, хватки и малко кютек. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Технически …
« Отговор #1619 -: Април 16, 2019, 19:58:55 »
Грешно си ме разбрала, 67. Въпреки че бях кратка и ясна.

Тази тема е "техническа", а не "елегична". Т.е. за "технически" неща ...  :b0315:
Технически, ако всички се държим като възрастни, възпитани, образовани хора - каквито всъщност сме в реалния живот - тази тема няма да трябва, освен при срив на техниката или запецнала линия на код. А сега сме в елегично-техническата й част, където се държим все едно че досега сме били вързани и са ни пуснали да потичаме на арената! Някое и друго "колело" да се покаже форма - иди дойди, ама повече от това...