Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 15:32:25

Автор Тема: КИНО  (Прочетена 186130 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
КИНО
« -: Август 24, 2019, 22:07:16 »
С цървули по дивия запад / Zlatna Pracka 1967

https://www.youtube.com/watch?v=mBMSj9rkz9I

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #1 -: Септември 01, 2019, 01:01:08 »
Наскоро взех от библиотеката филма "Black '47" 2018. Освен всичко друго става дума за глада в Ирландия 1847г. От филма се разбира, че не само природата е виновна за глада, но и управляващите от GB. Разбира се от къде идва антагонизма между окупаторите англичани и местните ирландци.
Отношението е жестоко.
Учудвам се как е минало през цензурата на роб. медиите (по Ганий).
Обявяват го като "ирландски уестърн".
Препоръчвам! Няма холивудски бълвоч.
« Последна редакция: Септември 01, 2019, 01:09:55 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #2 -: Септември 14, 2019, 17:40:42 »
Андрей Фурсов: „Игра на тронове" е демо версия на бъдещето като връщане към Средновековието
Когато фентъзи романите замениха научната фантастика, бъдещето бе подменено с миналото, смята историкът и социален философ Андрей Фурсов. В интервю за „Бизнес онлайн“ той обяснява как „Игра на тронове“ размива понятията за добро и зло у зрителите, защо от фентъзи Средновековието е изхвърлено християнството, кому пречи научно-техническият прогрес от 60-те години и защо мечтите за други планети и космически кораби бяха подменени със свят на разврат и средновековни мъчения.


http://glasove.com/categories/kultura-i-obshtestvo/news/igra-na-tronove-ni-predstavya-vyzmozhen-scenarij-za-bydeshteto-napred-kym-srednovekovieto

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #3 -: Септември 15, 2019, 09:09:11 »
AnonimusBG, интересна статия!
Регресът е налице. Остава да видим.какво предстои.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #4 -: Септември 15, 2019, 09:19:58 »
Петролотърсачките (Les Petroleuses) 1971\ бг аудио

https://www.youtube.com/watch?v=QmLNtUDHGFo

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #5 -: Септември 15, 2019, 11:20:09 »
Препоръчвам! Няма холивудски бълвоч.

Ми аз точно заради холивудския бълвоч не влизам в кинаджийските теми.

Щото тук ти обещаваш, че няма, ама кой знай кво ше предложи следващият ...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #6 -: Септември 15, 2019, 11:23:48 »
Лимонадный Джо(Чехословакия,1964г)


https://www.youtube.com/watch?v=_XeXc0GYpTk&t=6s

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #7 -: Септември 15, 2019, 11:28:22 »
Комиссар полиции обвиняет (Румыния, 1974)

https://www.youtube.com/watch?v=GlXYx1CatXg

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #8 -: Септември 15, 2019, 11:33:15 »
L'Armata Brancaleone with English and Spanish subs

https://www.youtube.com/watch?v=bUVTwfkQnqM&t=755s

AnonimusBG

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #9 -: Септември 15, 2019, 18:00:58 »
Малко руско кино от края на 90-те, началото на 2000-те.

День Денег
С чего начинается день у друзей, сильно подгулявших вчера? Правильно, с поиска денег на то, чтобы начать новую жизнь. И они (деньги) найдены — тридцать три тысячи долларов в свертке прямо на земле. Лихорадочные попытки приобщиться к «сладкой жизни», реализовать самые безумные желания и мечты заканчиваются... таинственной пропажей вожделенных средств. Одним словом — фантасмагория. Друзьям остается решить два вопроса: "А были ли деньги" и "В них ли счастье?"

https://www.youtube.com/watch?v=OQXOHCevTtk

Здравствуйте, мы ваша крыша !
Бизнесмен Сергей Каприщев задолжал крупную сумму денег своим партнерам. Те не захотели решать вопрос цивилизованно, поставив Каприщева на счетчик — до утра следующего дня деньги должны быть у них, или последствия для бизнесмена будут плачевными. У горе-предпринимателя времени в обрез и он начинает подключать все свои связи, собирая деньги и прочие активы для оплаты долга. Самым невероятным образом все эти средства оказываются у двух незадачливых маляров, делающих ремонт в офисе Каприщева. «Здравствуйте, мы ваша крыша!» — криминальная комедия с Семеном Стругачевым и Андреем Федорцовым в главных ролях.

https://www.youtube.com/watch?v=mBU9NdX9NDg

Жмурки
Жмурки — старинная русская игра: водящий, с завязанными глазами, ловит остальных играющих. К середине 1990-х правила игры изменились: выигрывает тот, кто останется в живых, сделав жмуриками остальных «играющих». Нижний Новгород. Два мелких бандита Серега и Саймон работали на крупного бандюгана Сергея Михайловича. Только вот очередное его поручение парни завалили: он велел привезти химика, колдовавшего над созданием новой порции белого порошка, а Серега и Саймон устроили в лаборатории настоящую бойню, оставив там трупы — химика и парочки его охранников. Сергей Михайлович сильно рассердился, но ограничился устным внушением, после чего дал парням другое поручение: съездить в адвокатскую контору и обменять чемоданчик с деньгами на чемоданчик с героином. Но и тут Сереге и Саймону не повезло: обмен-то состоялся, только на выходе из конторы их встретили Корон, Бала и Баклажан — три бандита, которых нанял старший лейтенант милиции Степан, «оборотень в погонах», мечтающий кинуть Сергея Михайловича на большие бабки…

https://www.youtube.com/watch?v=ygkrkyt0uFk

AnonimusBG

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #10 -: Септември 26, 2019, 20:43:46 »
Покрай дискусията за климатичните проблеми не зная защо ми дойде наум и изгледах "Поличбата".
Оригиналната. Май беше 1975 или 1976 година.
Естествено за пръв път съм го гледал в кино ''Дружба" 1982 или 1983 година.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #11 -: Септември 26, 2019, 20:48:30 »

AnonimusBG

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #12 -: Септември 26, 2019, 20:59:01 »
"Поличбата"
Не можах да го намеря на български.

За английскоговорещите.
https://www.youtube.com/watch?v=qxoob_XD7Ik

За рускоговорещите.
https://www.youtube.com/watch?v=ZP_dliDVXXI
Както винаги превода е на ниво.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #13 -: Септември 26, 2019, 21:16:47 »
The Trojan Horse 1961 with Steve Reeves

https://www.youtube.com/watch?v=XPGKb3vOVOk

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #14 -: Септември 26, 2019, 21:20:13 »
They Shoot Horses Dont They (1969)

https://www.youtube.com/watch?v=6ckHFgCD76o

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #15 -: Септември 26, 2019, 21:24:42 »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #16 -: Ноември 10, 2019, 13:25:40 »
хайде ъп, на тази темичка
пренасяме я в този век и дори в тази година
Yesterday 2019 e  последният филм на Дани Бойл, преведен доста странно на български, като Вчера си е за вчера
филмът е история за прохождащ музикант, който след катастрофа се събужда в свят, където  Бийтълс и Кока Кола не съществуват
и е едно такова сантиментално филмче, в което музиката на Бийтълс ни разнежва и аха-аха отнякъде да изскочи Дядо Коледа на Кока Кола, със светещия камион и Jingle Bells,  Jingle Bells...
обаче може да се гледа, даже трябва

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #17 -: Ноември 10, 2019, 13:45:21 »
към горния музикален филм, добавям още един от тази година - Rocketman, филм за живота на Елтън Джон
този филм ще остане в историята на киното, когато Марвелите бъдат забравени
след края му не станахме веднага от столовете в киното, с една надежда за още малко
режисьор е Декстър Флетчър, в ролята на Елтън Джон -Тарън Еджертън

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #18 -: Ноември 24, 2019, 17:19:24 »
на вниманието на onzi! :smokin:

току що привърших Beforeigners/Времеви емигранти 2019, скандинавски сериал,
много приятна алегория на мигрантските движения
много ми хареса начина, по който два абсолютно различни свята се съвместяват ,според автора
остават си напълно различни, а най-големите проблеми, са не между двете групи, а вътре в тях, между членовете им

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #19 -: Ноември 24, 2019, 20:51:17 »
Миналата седмица гледах 8-те филма от сериала Carnival Row (август 2019), първи сезон. На мен ми хареса.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #20 -: Ноември 25, 2019, 17:59:50 »
"два абсолютно различни свята се съвместяват ,според автора
остават си напълно различни, а най-големите проблеми, са не между двете групи, а вътре в тях, между членовете им"


Либерално  - глобалистично и толерастично, прогреситко , само че дълбоко невярно, тоест имаме една зловредна пропаганда, с нищо по-различна от комунистическата, гледаш филма - цветя и рози, за достоверност има бодил, но фалшив - лошият е от белите а лошотията на цветните е невинна. В живота около себе си, не виждаш тая идилия, виждаш само алчност на елита, сивота и безнадеждност.

Такива филми, като и например  нашият "Светът е голям и спасение дебне от  всякъде", са обида за интелекта на средния непромит мозък, флиртът с чувствата и примитивните представи  на средния глупак е отблъскващ и неморален.
« Последна редакция: Ноември 25, 2019, 18:01:51 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #21 -: Ноември 25, 2019, 18:33:41 »
Ако е за сериала, да има нещо вярно в написаното от теб.

- Но палитрата е далеч по-широка и по-шарена. Мисля, че изборът "добрите" да са ала викторианска Англия с препратка към настоящето стълпотворение там, е добър. Забележи, че "египтяните" и тяхното признаване за членове на силно консервативното общество, са в същност сегашните индуси и пакита - все още - "не съвсем". Докато феите и останалите Fabelwesen,въпреки че са много по-стари културни общества, ги приравняват с животни и са подложени на сегрегация и отхвърляне. От първите епизоди е ясно, че са подложени на геноцид от друга империя - пак на човеци. Т.е. - така показаното негативно е човешка черта.

С което се поставя на бързо и равенство, как белите са само ксенофоби, расисти, убийци и пр. и пр. Докато другите, симпатичните в повествованието, са сегашните "бежанци", т.е. - мигрантите. Това е либерастката подплънка за създаването на сериала.

Гледайки го обаче, в моето съзнание остава информацията, че Онези, приказните същества, все пак не са от човешката раса! С което автоматично се изчиства внушението и целта на сериала. Англо-саксите са били и са си такива, както са показани в епизодите. Историята им, особено на Ост-Индийската компания (със собствен флот, войска, парични знаци и пр. и пр.) е параден пример, а ако прибавим Бурската война и концлагерите, тогава картинката се закръгля -  та чак до съвремието. Не казвам, че останалите бели, полубели и шарени народи от нашето време-пространство са много по човечни. Не са, но не са били - в никакъв случай - като тези, които сега са претенденти, втурнали се да прекрояват света по техен образ и подобие...

Темата е дълбока и като любител на фентъзи и НФ, намирам какво да ми харесва въпреки пропагандата и с какво дори да се самоидентифицирам.
« Последна редакция: Ноември 25, 2019, 18:38:02 от Eisblock »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #22 -: Ноември 25, 2019, 19:01:40 »
Разбирам любовта ти към фентъзито, тя е изцяло емоционална, нали? Но ако погледнем
 аналитично, фентъзи е нашето бъдеще да изглежда, като магическо средновековие?

Не ми е вдъхновяващо, някак си е потискащо. А и дали променяйки подсъзнанието ни - харесването е именно там - не променят и нашата съдба, за която един ден ще кажат, ами вие си я избрахте?!

Вие си ги избрахте!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #23 -: Ноември 25, 2019, 19:15:20 »
Имаше една публикация, дето пишеше за това - как ни угощават с фентъзита за средновековие, господари и слуги, да ни внушат и да приемем желаното от Тях бъдеще. Как фентъзито тотално е изместило научната фантастика, в която ни обещаваха свят на всеобщо знание и човечност.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #24 -: Ноември 25, 2019, 20:15:14 »
 мен това за фентъзито ми напомня за едно интервю, което бях чел из гласовете май...

а, ето го:
Quote (selected)
Когато фентъзи романите замениха научната фантастика, бъдещето бе подменено с миналото, смята историкът и социален философ Андрей Фурсов. В интервю за „Бизнес онлайн“ той обяснява как „Игра на тронове“ размива понятията за добро и зло у зрителите, защо от фентъзи Средновековието е изхвърлено християнството, кому пречи научно-техническият прогрес от 60-те години и защо мечтите за други планети и космически кораби бяха подменени със свят на разврат и средновековни мъчения.
http://glasove.com/categories/kultura-i-obshtestvo/news/igra-na-tronove-ni-predstavya-vyzmozhen-scenarij-za-bydeshteto-napred-kym-srednovekovieto

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #25 -: Ноември 25, 2019, 21:12:20 »
"два абсолютно различни свята се съвместяват ,според автора
остават си напълно различни, а най-големите проблеми, са не между двете групи, а вътре в тях, между членовете им"


Либерално  - глобалистично и толерастично, прогреситко , само че дълбоко невярно, тоест имаме една зловредна пропаганда, с нищо по-различна от комунистическата, гледаш филма - цветя и рози, за достоверност има бодил, но фалшив - лошият е от белите а лошотията на цветните е невинна. В живота около себе си, не виждаш тая идилия, виждаш само алчност на елита, сивота и безнадеждност.

Такива филми, като и например  нашият "Светът е голям и спасение дебне от  всякъде", са обида за интелекта на средния непромит мозък, флиртът с чувствата и примитивните представи  на средния глупак е отблъскващ и неморален.
а ти, гледал си филма , с  който ме пропагандират зловредните толерасти? :image008:
за Светът е голам.... си напълно прав, отвратителен е
както и  повечето неща на Командарев
както и "Време разделно" :smokin:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #26 -: Ноември 25, 2019, 22:22:32 »
Lillian, малък нюанс -  не те пропагандират, всеки сам се пропагандира. :)

А ако посочвам глобалистката либерална пропаганда, то е ако някой не би искал да се "пропагандира", да се осъзнае, насила не се осъзнава никой. И не го правя за да обидя някой.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #27 -: Ноември 25, 2019, 22:26:57 »
Какво е либерализмът, прогресизмът, либертарианството? - Меракът на "красивите и успелите" за световно правителство, за световен "батюшка", нещо което на глас пред непосветените като нас, няма да си признаят никога. 

« Последна редакция: Ноември 25, 2019, 22:31:51 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #28 -: Ноември 25, 2019, 23:42:33 »
Меракът им е те да са робовладелци, а другите да са им роби.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #29 -: Ноември 26, 2019, 14:02:17 »
Lillian, малък нюанс -  не те пропагандират, всеки сам се пропагандира. :)

А ако посочвам глобалистката либерална пропаганда, то е ако някой не би искал да се "пропагандира", да се осъзнае, насила не се осъзнава никой. И не го правя за да обидя някой.
аз само попитах дали си гледал сериала, за да го обсъдим
а глобалистика, либерална пропаганда и кино едва ли бих употребила в едно изречение
както е широко известно, аз смятам киното за живот равностоен на реалността :smokin:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #30 -: Ноември 26, 2019, 14:06:06 »
А такива работи като:
Quote (selected)
глобалистика, либерална пропаганда
в нашата реалност няма. :m1731:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #31 -: Ноември 26, 2019, 17:29:12 »
откъде, за Бога, да знам? :smokin:

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #32 -: Ноември 29, 2019, 20:26:10 »
Кой филм искаш да се обсъди? Сериалът "Carnival Row" ли?

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #33 -: Декември 14, 2019, 19:39:42 »
вчера гледах на кино "Джуди", премиерен филм за Джуди Гарланд,режисьор Рупърт Гулд
Рене Зелуегър играе Джуди
Рупърт Гулд ми е непознат, Зелуегър е моя абсолютна любимка, Джуди Гарланд ми е интересна - актриса и певица на сцената от тригодишна, майка на Лайза Минели
много са се постарали, даже напрегнали, но филмът не им се е получил
образът на Джуди не е изграден, освен в едно - съсипана от умора, наркотици и алкохол
ама даже и това беше много прекалено представено
Рене Зелуегър е наистина добра обаче, неузнаваема , сигурно е 40 килограма, направо по Станиславски я изигра, възможно е да бъде забелязана от Академията
жалко, жалко ,че не им се е получил филма :image008:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #34 -: Декември 14, 2019, 19:45:47 »
днес следобед  пък изгледахме The Christmas Chronicles с Кърт Ръсел
хем се забавлявахме от все сърце, хем ми беше смешно, как двама възрастни се смеят на Коледните хроники

AnonimusBG

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #35 -: Декември 18, 2019, 11:46:19 »
До 1985-та година, до първата кино панорама в НДК, в България не се допускаха западни филми масово в големите кина.
Единственото кино, което пускаше италиански, френски и американски филми беше кино "Одеон", тогава - кино "Дружба".
Там, в малкия прашен салон, късно разбираш, че филмите нямат субтитри и не са дублирани. Вместо това един женски глас превеждаше на живо от английски, италиански и френски всички реплики на български. И мъжки, и женски.
Не знам тази жена на колко години е била тогава, но днес си е отишла.
Надявам се, не си е отишла като Джими Хофа, заради когото Робърт Де Ниро плачеше в края на филма "Ирландецът".
По-късно разбрах, че в годините на демокрацията Теди Москов е взел тази жена и я е завел в Рим, за да види с очите си местата от филмите, които превеждаше на остро.
А тя никога не беше излизала от България.
ЧЕРВЕНУШЕВА /1922-2019/. "Преводачката на черно - бели филми" в кино "Одеон" на 20.12.2019 г. от 18,30 часа

https://www.lentata.com/page_16379.html

Моите уважения към преводачката от кино "Дружба", но Карбовски да не забравя че и ние сме живяли по онова време и помним кога, къде и какво сме гледали.
Разбирам че това е начин да се засили интнреса към филма, но сигурно можеше да се направи по друг начин без откровени лъжи.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #36 -: Декември 18, 2019, 12:04:04 »
До 1985-та година, до първата кино панорама в НДК, в България не се допускаха западни филми масово в големите кина.

Пълни глупости!

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #37 -: Декември 18, 2019, 12:41:12 »
До 1985-та година, до първата кино панорама в НДК, в България не се допускаха западни филми масово в големите кина.

Пълни глупости!
Пълни глупости, наистина. Къде ли съм гледал "Апокалипсис сега"  :m1731:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #38 -: Декември 18, 2019, 12:53:15 »
Тъй като сега е много модерно да пляскаш, че при соца нещо било забранено, никога няма да забравя едно ТВ интервю на един от майстор-готвачите по онова време. Много известен, ма не мога да се сетя за името. Та, той обясни, че при соца не им било разрешено да готвят засукани западни манджи. От ЦК на БКП имало списък какви точно манджи могат да готвят в ресторантите. Оказа се , че и готвачите били репресирани.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #39 -: Декември 18, 2019, 13:03:50 »
Трябва да е пълен кретен (тоя Карабовски?), за да твърди подобна глупост и дебела лъжа.

Да, кината не бяха залети от долнопробни американски филми 3...5 качество както сега. Техни пускаха рядко - може би единици. Но западни в смисъл извън соц-лагера (лагер... дали не бе пресилено?) имаше доста често. Ако е заради идеологията - не е, явно. До колкото знам, е било заради цената на филмите отвъд локвата, пък и сащисаните масови филми от тогава, нека си признаем, не вярвам да са били по свестни от сегашните им бози. Т.е. - възгеч, не е била кой знае каква голяма загуба за плебса.

Най-много май даваха френски и италиански.

Имаше и едно кино, за филми преминаващи и не купни, по обмена, в киносалон точно срещу трамвайната спирка на банята до халите. Там гледах напр. „На брега“ (на английски: On the Beach) 1959г. - разтърсваш филм. Преди 15 и нещо години австралийците направиха ТВ римейк от две части (май бе така) също много тежък филм.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #40 -: Декември 20, 2019, 22:20:32 »
Quote (selected)
Пълни глупости, наистина. Къде ли съм гледал "Апокалипсис сега"  :m1731:
Къде ли съм гледал  Blowup на Антониони някъде през 1970 г. Или няколко филма на Бунюел!Пак тогава нейде.
Имаше едно филмотечно кино на Иван Асен II, само че ставаше с някакви карти - вече съм позабравил. Само че не специални карти, щото като студент съм я имал. Не съм фен кинаджия, но едно приятелче непрекъснато висеше там.
Карбовски уж не е такъв човек, ама на - лъжат още преди да сме измрели тези дето все още помним.
А, кино "Влайкова" бе, сега проверих, верно така се казваше. Позабравям вече подробности.
« Последна редакция: Декември 20, 2019, 22:26:58 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #41 -: Декември 20, 2019, 22:34:40 »
Карбовски уж не е такъв човек, ама на - лъжат още преди да сме измрели тези дето все още помним.
А целият Луи дьо Финес къде сме го гледали? Под юргана по вълните на Дойче Веле, невям?
Направо ме е страх да попитам "Звездните войни" за филм минават ли или не, щото и тях сме ги гледали, аз бях на седем.
На "Ад под небето" ме е водил баща ми, значи със сигурност е било по комунистическо време, той не доживя другото.
« Последна редакция: Декември 20, 2019, 22:50:13 от Ной »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #42 -: Декември 20, 2019, 23:09:45 »
Филма "Коса" ни го прожектираха в казармата.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #43 -: Декември 20, 2019, 23:13:40 »

На "Ад под небето" ме е водил баща ми, значи със сигурност е било по комунистическо време, той не доживя другото.
Имаше в "Ад под небето" една симпатична кака по чорапогащник, но май не оцеля в пожара.
 :m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #44 -: Декември 20, 2019, 23:42:59 »
Къде ли съм гледал "Апокалипсис сега"
В лятното кино на Бяла  /или Шабла/, през лятото на 1983 /или 86/

AnonimusBG

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #45 -: Декември 20, 2019, 23:52:27 »
Малко върнах лентата назад и се сетих за "Кръстникът", "Този луд, луд, луд, луд свят", "Ужилването", "Роки", "Полет над кукувиче гнездо","Крамър срещу Крамър".
Карбовски не си прав.
Ако си пич ще го напишеш някъде.
Но едва ли.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #46 -: Декември 21, 2019, 00:10:11 »
Ами "Апокалипсис сега"?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #47 -: Декември 21, 2019, 00:35:20 »

На "Ад под небето" ме е водил баща ми, значи със сигурност е било по комунистическо време, той не доживя другото.
Имаше в "Ад под небето" една симпатична кака по чорапогащник, но май не оцеля в пожара.
 :m1731:
Каката по чаропгащник не я помня, помня бабата, която падна от външния асансьор, а дядото остана жив.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #48 -: Декември 21, 2019, 01:57:50 »
и ричард чембърлейн беше от гадните.

после стана от добрите в птиците умират сами  :image008:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #49 -: Декември 21, 2019, 02:06:28 »

На "Ад под небето" ме е водил баща ми, значи със сигурност е било по комунистическо време, той не доживя другото.
Имаше в "Ад под небето" една симпатична кака по чорапогащник, но май не оцеля в пожара.
 :m1731:
Каката по чорапогащник не я помня, помня бабата, която падна от външния асансьор, а дядото остана жив.
Пол Нюман   
Стийв Маккуин   
Уилям Холдън   
Фей Дънауей   
Фред Астер   
Ричард Чембърлейн   
Сюзън Блейкли
Robert Wagner and Susan Flannery in The Towering Inferno (1974)
Значи каката е била Susan Flannery.

13 години по късно играе в "Дързост и красота" (1987)

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #50 -: Декември 21, 2019, 09:26:57 »
Проверих верно ли Карбовски е изтърсил тази глупост и верно бил. Но той няма проблем да  застъпва противоречащи си тези, от обективност. Донякъде очевидно приказва и глупости, за да прикове вниманието. Но наистина е забавен, на моменти почти гениален, сред многото си изцепки.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #51 -: Декември 21, 2019, 09:30:37 »
Чудя се дали да го гледам "Ирландеца" с Пачино, едва ли е по-добър от "Хофа" 1992 - с Джак Никълсън и Дани де Вито.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #52 -: Декември 21, 2019, 09:41:36 »
Проверих верно ли Карбовски е изтърсил тази глупост и верно бил.
Нека за момент приемем че е прав и , че западни филми не са пускани по нашите кина до 1985.

А аз да питам : Преди 1985 г. кината в Бостън и Сиатъл дали са се надпреварвали да пускат "Птици и хрътки", "Андрей Рубльов", "Строго охранявани влакове",  шедьоврите на Марта Месарош, Кишловски, Бондарчук, Зануси, Шахназаров, Въло Радев...

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #53 -: Декември 21, 2019, 09:47:47 »
Не знам защо ще го приемаш, освен за да споменеш по-високохудожествени творби, не за масова публика. Театрални постановки, опера, балет и изложби. На които нас ни водеха почти насила от училище, когато не ни ги пускаха по телевизията. И с това тогава мислехме, че ужасно ни досаждат, но сега аз съм им благодарна.
« Последна редакция: Декември 21, 2019, 10:24:49 от Banshee »

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #54 -: Декември 21, 2019, 10:23:25 »
Quote (selected)
но сега аз съм им благодарна.
:bounce-946:
Нищо ново под небето!
Навремето сериозно обмислях как да си отмъстя на учителката ми по български за тормоза който съм изживял с принудителното четене на куп класика и учене наизуст на поезията на Ботев, Вазов, Вапцаров...
Сега съм доволен, като мога да изтърся наизуст  някой друг стих или цитат в отговор на простотията на някой пезевенк от форумите.
Поне това. И не само разбира се, историята някак си се повтаря и класиците са си класици, често попадам на цитати, които са от автори на 100 и кусур години и които звучат като че ли са писани за сега.
Особено ме кефят от подбрани такива, за които не се разкрива автора, а се пита кога е писано.
Сега е лесно - с интернет се проверява за секунди, но въпреки това удоволствието остава, като откриеш че някой се е сетил как ще върви света още преди две-три поколения.
« Последна редакция: Декември 21, 2019, 10:27:15 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #55 -: Декември 21, 2019, 11:47:52 »
Чудя се дали да го гледам "Ирландеца" с Пачино, едва ли е по-добър от "Хофа" 1992 - с Джак Никълсън и Дани де Вито.

Quote (selected)
"Ирландецът" може да е последният филм на Скорсезе
21 Дек. 2019



Режисьорът Мартин Скорсезе намекна, че "Ирландецът", с участието на Роберт Де Ниро и Ал Пачино, може да бъде последният му филм. Той изрази разочарованието си от доминирането на екшъни по кината.

"Кината са пълни с филми за супергерои, които само летят, сблъскват се и се взривяват. И това е нормално, ако искате да гледате такова кино. Но за друго кино изобщо няма място.

Имате 12 киносалона и в 11 от тях - супергеройските филми. Добре, харесвате ги, но защо в 11 кина?! Не знам колко още (филма) мога да заснема. Може би стига вече. И този филм ("Ирландецът") ще стане последният. Беше важно да го довърша", коментира 77-годишният режисьор.

https://www.segabg.com/hot/category-culture/irlandecut-mozhe-da-e-posledniyat-film-na-skorseze
:crying-1315:

Ииии ...  :t1813:

Quote (selected)
•   И не на последно място – всичко е зинало за пари. Пари от реклами, пари от франчайз на играчки и фен-артикули и т.н.

•   Там парите нямат стойност. Друга е разменната монета, по думите на Мел Гибсън, който дръзна да каже истината за Холивуд.

Най-добре е в Холивуд да влязат булдозерите.

:t2027:


« Последна редакция: Декември 21, 2019, 11:51:45 от Джиджи »

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #56 -: Декември 21, 2019, 12:22:37 »
Quote (selected)
Най-добре е в Холивуд да влязат булдозерите.
А, тооо...ако завият сетне и към Вашингтон няма да е зле!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #57 -: Декември 21, 2019, 14:27:42 »
Чудя се дали да го гледам "Ирландеца" с Пачино, едва ли е по-добър от "Хофа" 1992 - с Джак Никълсън и Дани де Вито.
не е по-добър, Банши
доста рутинно направен филм и с тези стари звезди ,все едно гледаш 28 филма наведнъж
но предполагам ще се изправи срещу Жокера на Оскарите
или поне  Хоакин Финикс срещу Робърт де Ниро

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #58 -: Декември 28, 2019, 23:34:57 »
Уф! То новодемемократичното е мноо хубаво, докато не се заима САЩ с българи от близо триесе години.
Та, на темата..
Гледам си аз вече 6 сезона на "Полицаите от Чикаго" сериали всичко е много гот и почти истинско, докато в последния сезон 7, пета серия (дръжте се здраво, това е преди няма и месец) без никакво изумление разбирам, че целият екип на филмото не прави абцелютно никаква разлика между българи и руснаци, с дребното изключение, че е научил думите "Балкани", "българи" и "ракия". :D
Ако трябва да съм честна, хем ми е обидно, хем ми е яко смешно..с такъв "световен лидър"  - жална майка и на лидера и на планетата..трябва да спомена, че толкова глупости на кило и Тиквич на препитване пред енп не може да съчини (разбирай "шменти капели"), макар че Неговите глупотевини се дължат на лъжня пред Господарите, а не на непознаване на обстановката

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #59 -: Декември 29, 2019, 04:34:34 »
Гледам си аз вече 6 сезона на "Полицаите от Чикаго" сериали всичко е много гот и почти истинско, докато в последния сезон 7, пета серия (дръжте се здраво, това е преди няма и месец) без никакво изумление разбирам, че целият екип на филмото не прави абцелютно никаква разлика между българи и руснаци, с дребното изключение, че е научил думите "Балкани", "българи" и "ракия". :D
Намери и ти за какво да се кахъриш - и то за филм! Ми те в парламента си не могат да направят разлика между руснаци и украинци (досега не могат да се договорят кой точно им бил се бъркал в изборите!), та ти на кадро искаш!