Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 02:44:22

Автор Тема: местноизборната социология  (Прочетена 130324 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1020 -: Ноември 06, 2019, 18:39:42 »
Там съответният професор им обясняваше покупко-продажби, micky кротичко си изтрезняваше с една бира. Докато не стигнаха до графичен анализ.

Добре, де, покупко-продажбите не се ли обясняват по простичко : купуваш евтино, продаваш скъпо. Разликата е кяр.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1021 -: Ноември 06, 2019, 18:41:30 »
Quote (selected)
Нищо не измислих - пълен гипс!
Барем изс...облекчи ли се?
Че още те мисля!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1022 -: Ноември 06, 2019, 18:47:22 »
Quote (selected)
Докато не стигнаха до графичен анализ.
Аз бях така с ени две коуешки фъф ФМФ трети кур/с/.
Завели ме на ена уекция, дето един пердашеше ени интеграли по затворен контур из дъската и не спираше да пофтаря при секи реТ- тва е не теоретична, ми приложна физика. При сяко такова споменуване аз поглеждах "коуешките".
Се ено Цветанка гледа към Иво ХристоФФ от таа вечер.
Ма тва - чак ся го избистрих!
Тогава, ги мислех за флюбени.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1023 -: Ноември 06, 2019, 18:49:42 »
Дипломна работа

Дипломна работа в Леснотехническия :

Ролята на едрия полегат добитък за тревните насаждения.
Помощ!!! Какво е "ПОЛЕГАТ добитък"?

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1024 -: Ноември 06, 2019, 18:52:17 »
Quote (selected)
финанси и счетоводство
в Бг няма такава специалност
тук се учеше/май още е така/
"Финанси и кредит" и "Счетоводна отчетност"
и не се задявайте със счетоводителите, тяхното  е наука,занаят и магия
нашето/финанси/ е доста по-лежерно - мениджмънт и пренамерено шляене в тъмносини костюми

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1025 -: Ноември 06, 2019, 18:53:49 »
Quote (selected)
Добре, де, покупко-продажбите не се ли обясняват по простичко : купуваш евтино, продаваш скъпо. Разликата е кяр.
Е така си е, ама друго си е да го видиш графично.
И тъй съспенса - втория вариант на решението:
Човекът нарисува нова координатна ииииииии.....
Размени X и Y.

Добре че надделя запека - споко Джузепе. Ама после дълго време си ходех неориентиран, шото с простата си инженерна кратуна си мислех че знам нещичко за математиката.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1026 -: Ноември 06, 2019, 18:57:52 »
Помощ!!! Какво е "ПОЛЕГАТ добитък"?


Крави. Обичат да полягат.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1027 -: Ноември 06, 2019, 18:58:48 »
"Финанси и кредит"

По-известно като Керамика и Фаянс.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1028 -: Ноември 06, 2019, 19:02:33 »
Quote (selected)
е доста по-лежерно
Пускал ли съм тук линка за "пърцуцните облигации" душицо?
Уф, май са го "изтрили по погрешка"!
Смял съм се така, както ф последно време не ми се бе случвало.
Дано го е запазил някой!
« Последна редакция: Ноември 06, 2019, 19:09:02 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1029 -: Ноември 06, 2019, 19:03:56 »
Quote (selected)
в Бг няма такава специалност
Може Лили, тия думички съм запомнил.
Кстати, те и двете вишистки и то сериозни, занимаваха се с това чудо като второ висше че беше задължително за "гладен счетоводител".
Ако това те ориентира какво по-точно са учили...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1030 -: Ноември 06, 2019, 19:05:24 »
Помощ!!! Какво е "ПОЛЕГАТ добитък"?


Крави. Обичат да полягат.
Благодаря! В наше село темата е адски актуална и се обсъжда без никакъв майтап. Въвеждането обратно на бизоните из прериите като мярка срещу засушаването. Щото бизонът има остри копитца и разравя с тях горния слой. В предната част на бизона влизат треви и семена, които докато стигнат до задната през вътрешната част на бизона, са на доста голямо разстояние от родата си, т.е. разнообразява се фауната. Освен че се разнообразява, ами и вероятността от поникване и израстване е право пропорционална на отложениете от бизона естествени продукти. Бизоните имат малко хищници, които биха ги опоскали до кокал като човека, затова се размножават щастливо и естествено, за разлика от полегналите крави. Смъртността при раждане на бизонче в зимен период е практически нулева, защото тогава те просто не раждат по време на големи бури, за разлика от домашните добичета. Изобщо, въпросът е сериозен и бизоните стават все по-популярни. А също така и бизонското за гювеч, ама иска много дълго варене.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1031 -: Ноември 06, 2019, 19:08:20 »
Quote (selected)
Ако това те ориентира какво по-точно са учили...
Счетоводна отчетност, велик занаят
най-трудните ми изпити, заедно с математически модели и теория на вероятностите

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1032 -: Ноември 06, 2019, 19:13:15 »
Нойче, бойни бизони предвиждате ли в бюджета?
Те с тоя добитък със сигурност ще шашнете руснаците! :t0328:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1033 -: Ноември 06, 2019, 19:16:08 »
Нойче, бойни бизони предвиждате ли в бюджета?
Те с тоя добитък със сигурност ще шашнете руснаците! :t0328:
И "колко дивизии има... "врага?
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1034 -: Ноември 06, 2019, 19:16:17 »
Нойче, бойни бизони предвиждате ли в бюджета?
Те с тоя добитък със сигурност ще шашнете руснаците! :t0328:
Да бе, да, ще хабим бизонското за военни цели! На суджучета! Къде по-интелигентно е да седнеш на масата с достатъчно суджучета и водка, нежели да търчиш насам-натам с ядосания си бизон (а те са темпераментни животни, мога да те уверя!)!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1035 -: Ноември 06, 2019, 19:26:46 »
Quote (selected)
е доста по-лежерно
Пускал ли съм тук линка за "пърцуцните облигации" душицо?
Уф, май са го "изтрили по погрешка"!
Смял съм се така, както ф последно време не ми се бе случвало.
Дано го е запазил някой!

тва от стария форум ли?
Quote (selected)
Така! И за да не става явно, че това са дълговете на алкохолиците, ще ги наречем пърцуцни облигации. Това звучи доста секси."

Един ден се появява друга, по-голяма банка и казва: - "Това с пърцуцните облигации е много добра идея, но можем да го оформим много по сигурно. Ще извадим най-доброто от пърцуцните облигации - тези на алкохолиците с матура и ще ги свържем в нов по-сигурен финансов продукт. Ще го наречем ПСО, звучи яко, никой не знае какво означава, а то е Пиянски Сборни Облигации и ги продаваме."
http://old.segabg.com/replies.php?id=305474&v=7095671

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1036 -: Ноември 06, 2019, 19:43:02 »
Тва е Онци, но бе оригинален клип с гусина Майер, съфсем друга визия!
Не знам тва което се е запазило в олд сега каква версия е.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1037 -: Ноември 06, 2019, 19:43:07 »
И "колко дивизии има... "врага?
 :smokin:
Анджък. Че тука с новите партнери я караме много интересно.
Днес зяпам два парахода ще си купуваме.
Тури и осемте самолетчета и... танкът.
И ся с тия бутикови позиции ще ходим да бием руснаците, или ше се пънем да им ги продадем че не схващам...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1038 -: Ноември 06, 2019, 19:47:42 »
Quote (selected)
И ся с тия бутикови позиции ще ходим да бием руснаците, или ше се пънем да им ги продадем че не схващам...
Миии...забрави май "сапьорската лопата", ас кат чета тук ми изглежда страшно оръжие.
Като чета де!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1039 -: Ноември 06, 2019, 19:55:19 »
Quote (selected)
И ся с тия бутикови позиции ще ходим да бием руснаците, или ше се пънем да им ги продадем че не схващам...
Миии...забрави май "сапьорската лопата", ас кат чета тук ми изглежда страшно оръжие.
Като чета де!
 :smokin:
Абе и ти си прав... Втори вариант на решението. :smokin:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Simplified Solutions

  • Гост
Re: местноизборната социология
« Отговор #1040 -: Ноември 06, 2019, 20:26:41 »
Quote (selected)
Дипломна работа в Леснотехническия :
Не си и не си поправиха граматическата грешка тия и ето кво се получава - и най сериозните ора се заблуждават!
Пръвото Н се изписва с гоуема буква и болдвано!
Симпли, прощавай, борбата е безмилостно жестока, борбата както казват е епична - какво тук значи некква си личност?
 :smokin:

А, споко. Не е по мойта специалност.
Някаква новост ще да е, щото по мое време в горския факултет можеха да пишат дипломни работи за горския дивеч примерно (и логично!), но не и за полегат, пардон, рогат добитък. Не съм се интересувала кво учи днешната младеж, но щом всички институти станаха университети, може и по психология на едрия полегат да се дипломират.

За Н-то съм чувала, но аз съм от едничкия випуск, който бе приет в единствената година, когато ни цапардосаха с безумното министерско решение да може да се кандидатства само в един вуз и конкурсът за моята специалност скочи на 10 за 1 място, докато за архитектурата падна на 4-5 за място. А и случихме на страхотни преподаватели, та Н-то хич не ми събаря самочувствието.  :smokin:

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1041 -: Ноември 06, 2019, 20:45:54 »
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1042 -: Ноември 06, 2019, 20:53:37 »
Тука здраво го ударихме на местноизборна цоцология. :)
А един от колегите работеше в 4-ти блок на АЕЦ-а.
От него знам какви луди модернизации са правили и то от Сименс.
И това точно преди да ги затворят заради ЕС-то...
Само заради това една Меглена also known as Кунева е за народен съд!
Ама не финтифлюги с винтовки и калашници, нееееец! С опакото на тоягата!!!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1043 -: Ноември 06, 2019, 21:03:37 »
Quote (selected)
Завръщането на джедаите? БСП да се върне първо към себе си!

Искам от сърце да поздравя всички кандидати на БСП, които постигнаха победа! Тя е извоювана с много вяра и неуморни усилия – стотици разговори и срещи с хората, с тяхната мъка и надежда! Искам да окуража и кандидатите ни, които дадоха всичко от себе си, но не успяха. Защото стартовите позиции бяха твърде неравни, или пък, защото бяха оставени да се борят сами.

И едните, и другите водиха кампания с емоция и чест! Направихме пробиви в Русе, Перник, Благоевград и Разград, а в Шумен и Ловеч малко не ни достигна. Кандидатите ни се изправиха срещу най-организираната и мощна партия в България, която за едно десетилетие пусна здрави корени във властта и изгради стройна пирамида от зависимости и хора, чието благоденствие е неразривно свързано с успеха на ГЕРБ.

Тепърва предстоят задълбочените анализи какво се случи на местните избори. Интерпретациите обаче започнаха. Затова ще споделя някои изводи.

Очевидно е, че ГЕРБ спечелиха местните избори. Да, в условията на ниска избирателна активност, отвращение от изборния процес, корпоративен и купен вот, недопускане на адекватна кампания и политически сблъсък на национално ниво, с негласната подкрепа на ДПС.

Въпреки че ГЕРБ сами подбраха контекста, все по-видимо е, че доминиращата им позиция ерозира. Умората от 10-годишното управление, безпринципните коалиции, възмущението от корупцията, безобразията и арогантността създадоха среда за пробиви на опозицията. Неслучайно, те загубиха именно там, където вътрешните им разделения са най-яростни – Русе, Благоевград, Ямбол, Видин.

На този фон БСП повтори резултатите си от 2015 г. – 61 кметове на общини (в сравнение с 60 на предишните избори) и 1006 общински съветници (сравнени с 930 през 2015 г.). На местните избори БСП е увеличила подкрепата си за листите за общински съветници с 43 367 гласа, от които 41 380 са в София и Русе. В 7 области БСП няма нито един кмет на община, а в други 7 – само по един.

Местни избори 2019 са пропуснат шанс за БСП, защото днес все повече хора търсят алтернатива. От най-ниския резултат на партията са изминали 4 години, маркирани от победа на президентските избори, ерозия и безкрайни скандали в управлението – от “суджукгейт” до “апартаментгейт”. И най-важното, от засилващото се усещане, че се движим по инерция и без ясна посока като държава.

В такава среда резултатите ни са разочароващи. Да, ГЕРБ така печели избори. Не е нещо ново. Със същото се сблъскахме и през 2011 г. – подмяна на резултатите, документирания хаос в зала “Универсиада” и много други факти и нарушения. В годините на разцвета на ГЕРБ, с личен рейтинг на Борисов от 70 %, ние спечелихме 8 кметове на областни градове, 94 кметове на общини, 593 000 гласа за листи и 1167 съветници!

Ако наистина се притесняваме за демокрацията 12 години след пълноправното членство на България в ЕС заради грубия натиск, заплахите и купения вот, питам се какво направихме ние от БСП? Не знаем методите на нашите опоненти? Ако наистина се вълнуваме – как противодействахме? За сравнение, след горчивия опит от 2011 г, по инициатива на БСП, с други партии, от центъра до десницата, на парламентарните избори през 2013 г. организирахме истинско пълно паралелно преброяване, като наехме една от авторитетните европейски компании, организирахме застъпници и наблюдатели. Опазването на честността ни беше важно! На всички партии.

Тази есен не чух призиви за опазване на вота. А БСП не направи и национална кампания – за избирателна активност, за мотивиране на нашите членове и симпатизанти. Останахме си във Фейсбук.

Извън общата загриженост за изборния процес, простото замеряне с числа и самоизмерването с резултати, след избори е време за анализи и разговор вътре в БСП. Знам, че пак ще бъда обвинен във всички грехове, но аз милея за моята партия и съм длъжен да кажа, че ако така продължаваме, БСП няма да спечели следващи парламентарни избори. Нито които и да е следващи избори. Защо?

Защото БСП не е алтернатива. На поредни избори левицата не предложи модерна, задълбочена и експертна политическа оферта. Доживяхме социолозите да ни отреждат мястото на средна партия в изборната нощ, а ние да се борим на места да сме трета политическа сила!

Защото БСП се изолира и капсулира. На поредни избори ние сме сами и тази целена самота се задълбочава. Тук заслужават поздравления Калоян Паргов и Мая Манолова, както и Пенчо Милков и Крум Зарков, които показаха, че ветрилото на подкрепа може да се разтвори и вотът за БСП отново може да стане престижен! Неслучайно, в София и в Русе е и най-големият ръст в гласовете за партията.

Защото БСП се деидеологизира. В кампанията, най-близка до хората, не се чу нито едно ляво послание – за доходи, за политики за децата, за здравеопазване, образование. За битка с огромните неравенства. За жилищната политика. Бяха пропуснати национални протести, за които БСП беше молена за помощ – за заплатите на медицинските сестри и редица други. Стигна се до абсурда синдикатите в България да подкрепят ГЕРБ!

Отвлечена на националистически терен, БСП наля във ВМРО и НФСБ и освободи целия терен в център-ляво. Точно на него се прояви гражданската енергия и немалко кандидати спечелиха места в общинските съвети с традиционни наши послания. А те може би са следващи политически проекти? Ще никнат на територията на модерното ляво, ще привличат гласовете на младите, активните, работещите, на хората от центъра. А БСП ще се топи в самота. В тясната ниша на популизма. Където ръководството я постави.

Защото БСП се авторитаризира. Най-демократичната партия в България реди листи под диктат. Или пък готовите биват подменяни и концесионирани срещу минерални води и бизнес интереси, срещу заиграване и подкрепа от други партии. Цели организации бяха прегазени точно преди изборите – най-крещящият пример е Варна. Но има и Сандански, Чирпан, Монтана... Логичният въпрос е защо? Заради уреден мач на новите стари кметове или заради опита партията да бъде прочистена и подредена удобно за предстоящия вътрешнопартиен пряк избор?

Защото БСП расте само толкова, че да е удобна опозиция на ГЕРБ. Не са мои думи. Взех ги назаем от трима политолози, които коментираха резултатите в неделя. Ще добавя само, че БСП се деполитизира, загуби физиономия и експертност. Години наред точно левицата задаваше тона на цели кампании. Нашите идеи правеха дебата в политиката. Може да сме имали много кусури, но винаги идеите и политиката в кампаниите ни задаваха дневния ред, разказваха бъдещето на българските граждани.

Защото без местни избори не се печелят парламентарни. Доброто ни представяне на изборите през 1999, 2003, 2007 и 2011 г. укрепи позициите ни за националната кампания през 2001, 2005 и 2013 г. Костадин Паскалев и Дора Янкова оглавиха НСОРБ, а Борислав Гуцанов – Асоциация на председателите на общински съвети.

Стои въпросът за целите на тази кампания на БСП? Спечелване на местните избори? Дали? По-скоро устременост към прекия избор през май догодина и саморазправа с вътрешната опозиция. Това също беше съобщено в изборната нощ. Като отметната задача.

Местните избори бяха представени като завръщане. Къде? В стеснената география на половината области в България? С напускането на традиционни наши крепости?

Ако наистина искаме да изиграем епизода със завръщането на джедаите, трябва да сме от добрите. Трябва хората да ни повярват. И да не избират ГЕРБ като по-малкото зло. Нужно е младите и активните хора да припознаят силата в нас, а не в моментни герои. И не, посланията за антикомунизъм при тях не работят. И не могат да служат за оправдание.

Каква е рецептата?
БСП спешно да заложи на обединението, вместо на разкола. Да избере политиката, модерните леви послания, отварянето към центъра. Да се върне към работата по места и завръщането на членове и симпатизанти. Да се завърне към себе си.

Да застане рамо до рамо с европейската левица и да се завърне на страната на промяната, с Будапеща вместо с Орбан.

Тогава всички ще празнуваме голямото завръщане! И да, тогава ще печелим избори! И БСП ще управлява България!

]https://bg-bg.facebook.com/Stanishev.Sergei/posts/10157264101447489?__xts__[0]
 :m1731:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1044 -: Ноември 06, 2019, 21:26:55 »
Нойче, бойни бизони предвиждате ли в бюджета?
Те с тоя добитък със сигурност ще шашнете руснаците! :t0328:
Да бе, да, ще хабим бизонското за военни цели! На суджучета! Къде по-интелигентно е да седнеш на масата с достатъчно суджучета и водка, нежели да търчиш насам-натам с ядосания си бизон (а те са темпераментни животни, мога да те уверя!)!
Що бе, екологично чиста война. Клета Грета ще хареса това!

Макар че ония лудите ако впрегнат мечките...
« Последна редакция: Ноември 06, 2019, 21:29:54 от micky »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1045 -: Ноември 06, 2019, 21:43:00 »
Цитат на: Калинчо
]https://bg-bg.facebook.com/Stanishev.Sergei/posts/10157264101447489?__xts__[0]
Правилният начин на действие е да се прави точно обратното на всичко, казано от Съсела  :angry-smiley-014:
И от пригласящите му по-дребни съсели и прочие гризачи, разбира се.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1046 -: Ноември 06, 2019, 22:07:53 »
Що бе, екологично чиста война. Клета Грета ще хареса това!

Макар че ония лудите ако впрегнат мечките...
А, що, ний мечки да не би да нямаме?! Ама то не е харно да мъчи човек живинките, след като в крайна сметка пак ще се стигне до масата с водката и суджучетата.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1047 -: Ноември 06, 2019, 22:34:43 »
А, що, ний мечки да не би да нямаме?! Ама то не е харно да мъчи човек живинките, след като в крайна сметка пак ще се стигне до масата с водката и суджучетата.
Ама имате и мечки ли?
КАК СМЕЕТЕ?!?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1048 -: Ноември 06, 2019, 22:52:51 »
Ама имате и мечки ли?
КАК СМЕЕТЕ?!?
То Гретето идвА, ама мечките се бяха изпокрили, щото те са интелигентни животни! Точно преди да дойде Гретето, излезе разказът на една девица, що била с фотографа на "Нешънъл Джиографик" да снима бели мечки. Та тя даде разни детайли как фотографът като видял изпосталялата мечка, вместо да се обади на местните ветеринари, два дни чакал да дойде снимачният му екип, та да направи супер фото на гладна мечка. А мечката не била толкова гладна, колкото болна и страдала тихичко, без да знае за какво ще я ползват. Та по ореола на природозащитниците и климатокрякащите имаше разни тъмни петна след таз история.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1049 -: Ноември 07, 2019, 01:18:56 »
Трябвало е да иде до нея да я снима отблизо, да не я изгуби. Хем има голяма вероятност мечката да станеше по-малко гладна.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1050 -: Ноември 07, 2019, 07:30:25 »
Чудех се къде да постна следния материал, но ми се струва, че е най–подходящо тук – като за следизборни размишления. И то не само от страна на „десните”, към които е адресирана статията, но така също на „левите” – на Нинова, а и на Фирмин /като самостоятелна единица!/.  :D

Quote (selected)
И да я нямаше Мая Манолова, Статуквото щеше да я измисли
Десните могат да победят статуквото, като постигнат следните четири неща:

1.   Да докажат, че са алтернатива на Статуквото.
Обаче няма как личности, които са били заедно със Статуквото, да са негова алтернатива в очите и сърцата на десните избиратели. Няма как да си алтернатива на Статуквото, ако не разкажеш, покажеш, докажеш в какво се състои тази алтернатива.

2.   Да се борят не за подялбата на един и същи електорат, а да създават и умножават свой собствен електорат. Иначе на парламентарните избори ще са винаги около статистическата грешка: ако са малко над 4%, ББ ще ги удуши със съблазни и постове; ако са малко под 4%, ще гледат отстрани. Проблемът са не толкова кандидатите на десните, проблемът са техните избиратели – проблем като количество, проблем като качество.

3.   Да заложат на младите
– и като политици, и като гласоподаватели – за да не излъчват минало, да не са като призрака на бащата на Хамлет, който винаги се завръща и не носи бъдеще. Не знам, не могат да се слагат изкуствени възрастови граници, но 35-40, максимум 45 годишните – това е днес политическото настояще, което може да се бори за такова бъдеще на България, в което то да иска да живее, а не да доживява в него. По-възрастните вече са бити, бити, та пребити; те са лошо послание, те са амортизирани, те са полезни със съвети, но не и с дела. Те излъчват скука, те като че се борят за себе си в политиката. Аз и по тази причина отдавна вече нямам политически амбиции – никакви. Тези като мен и десетина години по-младите от мен (по-малко старите от мен) наистина сме лошо послание за Промяната.

4.   Да излязат от крайностите, от радикалните позиции
, от черно-бялото фило-фобско или-или мислене и да осъзнаят, че днес ние преминаваме – ако не сме и преминали – от Модерното в Постмодерното общество. И ако Модерното общество беше „едно” общество – общество на единия избор, на едната роля, едните ценности, на или-или мисленето, то Постмодерното общество е първото „много” общество – общество на многото избори, многото роли, многото ценности; на и-и мисленето. Когато индивидът не е ин-дивид – неделим, а много-дивид, мулти-дивид – той сърфира между избори, роли и ценности.  Той мени постоянно визиите си, плановете си, стратегиите си, ценностите си, общностите си. Днес с крайни позиции – фили-фоби, за-против, да-не, победа-загуба – човек може само да стресира останалите, да ги плаши и … отблъсква. В „много” обществото има само един въпрос – КОЛКО МНОГО ДА Е ТОВА „МНОГО”. Колко много да си демократ, че да си демократ, но да не си фанатик; колко много да си либерал, че да си либерал, но да не си радикал; колко много да си патриот, че да си патриот, но да не си шовинист; колко много да си европеец, че да си европеец, но да си и българин; колко много да си толерантен, че да си толерантен, но да не си без ясни граници и принципи в тази си толерантност, да не е тя всеядна и вседопустима толерантност.

Но продължат ли да виждат всичко през призмата или-или, да лепят на всеки, който не е съвсем като тях, клейма – русофил, еврофоб, нацист, комунист и т.н., те ще останат в рамките на максимум 10-12% – в София (30% от 40% гласували са 12%), 6-8% в градовете и 2-4% в селата

Така си мисля аз. Но дали съм поне мъничко близо до истината – кой, кой ще ми каже?

проф. Николай Слатински, Фейсбук /от в-к Уикенд, 2-8 ноември, 2019 г./
« Последна редакция: Ноември 07, 2019, 07:35:26 от Джиджи »

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1051 -: Ноември 07, 2019, 07:57:28 »
Н. Слатински, адаш и бивш колега от ЗТМ - Рдомир, внимателно е чел поствете ми в СЕГА.
Там нееднократно съм писал, че партия или коалиция, която заеме откровени русофобски позиции не може да разчита на повече от 10-15%

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1052 -: Ноември 07, 2019, 08:00:37 »
Quote (selected)
Така си мисля аз. Но дали съм поне мъничко близо до истината – кой, кой ще ми каже?

Като се видим, при случай, ще му кажа и ще му "покажа". Че е прав.  :D И понеже с него говорим на един "език", поне нямам опасенията, че няма да ме разбере. Ще ме разбере и още как.  :cool-1084:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1053 -: Ноември 07, 2019, 08:16:12 »
Цитат на: Калинчо
]https://bg-bg.facebook.com/Stanishev.Sergei/posts/10157264101447489?__xts__[0]
Правилният начин на действие е да се прави точно обратното на всичко, казано от Съсела  :angry-smiley-014:
И от пригласящите му по-дребни съсели и прочие гризачи, разбира се.

Кое бе, дреболяк, не е верно от написаното от Станишев? Към теб ли, дребна черносотническа, фашизоидна, хомофобска, расистка, сбърканяшка, евроскептична и ксенофобска барабонка да завие БСП? Че да ти е благ мехлем за комплексарския маясълец? Да си имаш дружка на Луков марш? Да не ти е самотно?

AnonimusBG

  • Гост
Re: местноизборната социология
« Отговор #1054 -: Ноември 07, 2019, 08:22:47 »

Един от коментарите в Епицентъра на Станишевото кърваво писмо.

Гошо
6 ноем. 2019 | 16:26
Станишев пак се опитва да менторства. Хайде, г н др. Станишев, без съвети! Обърнете внимание, че БСП се провали там, където все още властват вашите приятелчета: Г.Гергов, Мерджанов, Медузата, Дъбов, Кр.Янков, Божинов, М.Миков... Да изброявам ли още?

http://epicenter.bg/article/Sergey-Stanishev/198105/11/0/2

Всички коментари там са в този дух.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1055 -: Ноември 07, 2019, 08:26:21 »
Quote (selected)
Обърнете внимание, че БСП се провали там, където все още властват вашите приятелчета:

Ами да добавим един списък, тогава, на резултатите на БСП в общините с приятелчетата и звездите на Кирчо и Нинова, а? Или да почакаме те да се похвалят с техните успехи? Май тъй най-добре.  ???

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1056 -: Ноември 07, 2019, 08:36:31 »
Quote (selected)
Обърнете внимание, че БСП се провали там, където все още властват вашите приятелчета:

Ами да добавим един списък, тогава, на резултатите на БСП в общините с приятелчетата и звездите на Кирчо и Нинова, а? Или да почакаме те да се похвалят с техните успехи? Май тъй най-добре.  ???

Веднага давам пример - двата района на София, където БСП победи. И в двата Станишев няма фенове! Местата са поне десетина пъти по-големи от твоите общини и със сигурност от Бургас. На косъм беше Красна поляна - там пък Станишев съвсем не смее да си покаже носа. Показателно е на кои приятелчета разчита - сите извън София.
Апропо, гегувата Дани стАнала областна управителка на Пловдив - гербавият съглашенец и виден опозиционер са плаща за търга с дупката. Е на тия разчита Станишев и ти също - да бутнете Корнела. Е няма да я  бутнете! :smokin:

AnonimusBG

  • Гост
Re: местноизборната социология
« Отговор #1057 -: Ноември 07, 2019, 08:45:46 »
Quote (selected)
Обърнете внимание, че БСП се провали там, където все още властват вашите приятелчета:

Ами да добавим един списък, тогава, на резултатите на БСП в общините с приятелчетата и звездите на Кирчо и Нинова, а? Или да почакаме те да се похвалят с техните успехи? Май тъй най-добре.  ???

Добави.
Няма да ти е трудно.
Компроматът отдавна си го съставил.
Чакаме списъка.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1058 -: Ноември 07, 2019, 08:48:22 »
Quote (selected)
На този фон БСП повтори резултатите си от 2015 г. – 61 кметове на общини (в сравнение с 60 на предишните избори) и 1006 общински съветници (сравнени с 930 през 2015 г.). На местните избори БСП е увеличила подкрепата си за листите за общински съветници с 43 367 гласа, от които 41 380 са в София и Русе. В 7 области БСП няма нито един кмет на община, а в други 7 – само по един.

Това ще го оспориш ли, Асол? Бих ти го показал и на картинка. Впрочем, картинката беше ясна още през лятото. Разчетите я рисуваха. Наскоро 67 ви писа за това, за което и благодаря, но не ми е по-весело. Уви, прогнозите ми се сбъднаха в най-лошия за БСП сценарий. Това, че така е и за ГЕРБ - и те "покриха" лошия си сценарий, не е повод за успокоение. Защото, все още, и най-лошият сценарий на ГЕРБ е по-добър от този на БСП. Което се и видя на тези избори. Ще се види и на следващите, ако БСП не си извлече поуките. Дано. Ама ... надали. БСП си запушва ушите и си затваря очите за истината. Защото тя е твърде неудобна - и за националното ръководство, и за повечето от местните. Това и ги прави единни в борбата срещу истината, срещу честния системен анализ. Бил той партиен, политически или пък социален.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1059 -: Ноември 07, 2019, 08:50:28 »
А, и още малко инфо за другаря Фирмин - в Шумен Дъбов игра с друг кандидат. Ся, опряхме до 77 гласа. Другарят Фирмин да се поинтересува какво е творила "опозицията" по "своите" места и под чий съпровод е тропала хорце. Корнела ви виновна, че гледате да сте в гювеча, ако ще и на гърба на избирателите си. "Европейци" ще ни правят, моля ви се, наследниците на Ганю Балкански. Четете класиците ни - те отдавна са ви описали! А пък Смирненски и специален текст е посветил на такива като вас - принцове по рождение
Какво да оспорвам, като Станишев сам се качва на каруцата ми - виж къде е увеличенито на гласове - там, където отчетливо не могат да търпят "опозиционерите".  Там, където е над 50 % от членската маса на БСП. Мисля, че вече споменах, че във Варна и Пловдив организации практически няма, а в Северозападна България станишевите дружки отвратиха населението :D

Има решение - в момента, в който "опозицията" биде изритана от БСП - сагата приключва. Справка - съдбата на всички бивши босове и харизматици. Без БСП зад гърба - те са НИЩО! Апропо, Манолова заяви, че няма да прави свой проект. Що ли? :smokin:
« Последна редакция: Ноември 07, 2019, 08:58:03 от Асол »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1060 -: Ноември 07, 2019, 08:52:42 »
Quote (selected)
Компроматът отдавна си го съставил.
Чакаме списъка.

Ами взимаш поименния списък с хвалбите на Кирчо и Нинова, взимаш списъка на най-френетичните им  :t2407: лизци и после отиваш на сайта на ЦИК с резултатите. Лесно е.  ??? То няма и как да сбъркаш. При тези резултати.  >:(

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1061 -: Ноември 07, 2019, 08:54:06 »
там пък Станишев съвсем не смее да си покаже носа.

Станишевото е невероятен тепегьозлък. Загуби десет избора, продаде си партията на ДПС, избяга като мишок в Брюксел и продължава да дава акъл като месия. И е невероятно как може да има фенове дори в собствената си партия.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1062 -: Ноември 07, 2019, 08:54:57 »
Ма мноо нервен друже фърмин  :smokin:
Не щът бре пустите българи да се покръстят в джендърска вяра  :smokin:
 
За кво е прав съсела бре?
колко процента нарастване има при кметовете на областни центрове спрямо 2015?
КОЛКО?

AnonimusBG

  • Гост
Re: местноизборната социология
« Отговор #1063 -: Ноември 07, 2019, 08:55:21 »
Quote (selected)
Компроматът отдавна си го съставил.
Чакаме списъка.

Ами взимаш поименния списък с хвалбите на Кирчо и Нинова, взимаш списъка на най-френетичните им  :t2407: лизци и после отиваш на сайта на ЦИК с резултатите. Лесно е.  ??? То няма и как да сбъркаш. При тези резултати.  >:(

Трудно ми е.
При теб всичко вече е подредено и готово за продан.
Не бъди алчен.
Публикувай го тук.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1064 -: Ноември 07, 2019, 08:57:58 »
При районните кметове?
При .......
 
А я кат иксперт припомни кога кандидат на БСП (в София) е бил на три процента на балотажа
КОГА?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1065 -: Ноември 07, 2019, 09:11:18 »
Quote (selected)
Какво да оспорвам, като Станишев сам се качва на каруцата ми - виж къде е увеличенито на гласове - там, където отчетливо не могат да търпят "опозиционерите".  Там, където е над 50 % от членската маса на БСП

... и при все това, не сте в състояние да спечелите избор - дори със сериозната помощ дори на "градските десни". Дори местен избор. За национален даже и не споменавам. И? Е??

Ами това ще стане, драга, че кукловодите, които интронираха Нинова, ще я детронират. А те са точно в тази организация. Защото им трябва национална власт, че са изгладнели кат карпатски вуци. Пък пътят им към нея минава през това да намерят modus vivendi, да се споразумеят, ако щеш, с тези, които ненавиждат Нинова. Защото те няма да я залюбят и посмъртно. А това, че подценяваш възможностите им на "малцинство" в БСП, не е чудно. Просто ти липсва знание, за да го разбереш и оцениш. Няма да ти препоръчвам Серж Галам, че ще ти е сложен. Но пък можеш да започнеш с Насим Талеб. Наскоро излезе "Да заложиш своята кожа" и на български.  ??? И не ми благодари, че ти отварям очите. Няма нужда. Последни опити правя в тази посока.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1066 -: Ноември 07, 2019, 09:16:48 »
Quote (selected)
При теб всичко вече е подредено и готово за продан.
Не бъди алчен.
Публикувай го тук.

Това беше неверно и много обидно. Аз не продавам знание. Защото знанието е сила и аз вярвам в това. Ако съм искал да продам партията си и убежденията си, имало е сгодни случаи и досега. Но никога не се е случвало. Никога.  >:(

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1067 -: Ноември 07, 2019, 09:26:40 »
Винаги съм говорил едно и също, макар и в различни вариации и с различни думи.
Писнало ми е и сега ще съм максимално кратък.
Само ще вметна предварително това, което също винаги съм го подчертавал - Станишев е най високо издигнатият в политическо отношение българин, благодарение на 100% ното споделяне на т.н. евроатлантически ценности.
Каквото и да означава това, а какво означава - все повече хора сами разбират на гъзъ си!
Ся по същество - този модел, със съветите си прилича на сексолог, много високо образован, изучил всички тънкости на ебнта и леещ акъл пред пъпчиви младежи с първи креватни гимнастики.
Няма лошо! Тва му е работата.За тва е учил и тва работи - съветва.
Самият той /сексологът бе/ импотент по рождение и разчитащ само на едно - че креватните новобранци никога няма да му зададат въпроса - "добре бе, я покажи сам сега...".
За разлика от креватните новобранци, стотици хиляди българи му го зададоха този въпрос. И той отговори. Много пъти. Показа си задника - единственият инструмент, с който може да прави секс.
Най накрая българите го наритаха по инструмента този пишман сексолог. Лошото, че има още доста за наритване на такива гладко говорещи, начетени / никога няма да си позволя да оскверня думата "образовани" за случая - образован може и да значи начетен, ама начетен и разбрал! какво е чел/ "сексолози" разпищолили се из пространството и дуднат ли дуднат яловите си "умнотии".
Добре!
Теориите ви ги знаем, уважаваме ги, ще се съобразим с онази част от тях, която ни е потребна, а останалото - останалото ще го изхвърлим заедно с вас.Като помия.
За да не може никога повече, или поне в обозримо бъдеще, да вредите с яловите си простотии, макар и изказани с най високопарни термини.
« Последна редакция: Ноември 07, 2019, 09:44:08 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: местноизборната социология
« Отговор #1068 -: Ноември 07, 2019, 09:33:41 »
Quote (selected)
При теб всичко вече е подредено и готово за продан.
Не бъди алчен.
Публикувай го тук.

Това беше неверно и много обидно. Аз не продавам знание. Защото знанието е сила и аз вярвам в това. Ако съм искал да продам партията си и убежденията си, имало е сгодни случаи и досега. Но никога не се е случвало. Никога.  >:(

Тогава какъв е проблема да видим списъка?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1069 -: Ноември 07, 2019, 09:36:46 »
дреболяк ... теб ли, дребна черносотническа, фашизоидна, хомофобска, расистка, сбърканяшка, евроскептична и ксенофобска барабонка ... комплексарския ти маясълец ...
психиатрия  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1070 -: Ноември 07, 2019, 09:41:16 »
Оттатък, където е публикувано изпускането станищово, ласкави отзиви има от будуровица и още един - двама кат нея.
Накрая на деня, ще преброя тукашните застъпници, за да сравня.
Нали ф сравнението се познавала истината?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1071 -: Ноември 07, 2019, 09:41:41 »
благодарение на 100% ното споделяне на т.н. евроатлантически ценности.
Каквото и да означава това, а какво означава - все повече хора сами разбират на гъзъ си!

Какво означава ли? Ами, гледай Йенс Столтенберг от неговата партия и си прави изводите какво означава. Той и ПЕС са носители на тези ценности. Това за гейове и мигранти го оставяме настрана, защото поне няма да предизвикат трета св. война.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1072 -: Ноември 07, 2019, 09:46:35 »
Quote (selected)
Будьоновката всъщност е шита за царската армия, а тогава вълненото сукно е било единственият подходящ материал в онези ширини. Поради всеизвестната руска черта "мотаене" шапките не са били "въведени в експлоатация" по царско време, а после са кръстени на пълководците. Будьони е бил по-добре с пиара, иначе шапката е могла да се казва фьодоровка, ако не ме лъже паметта. Обаче интересното в шапката не е това, а именно идеята за патриотичното възпитание. Будьоновката е била ушита да напомня ерихонката, което е до ден днешен популярен шлем в реставрационните игри, даже в тукашните наши ширини. Само не ме питай откъде знам, щото там съм виждала и бойна камила! Жива! Така че никога не знаеш какво знание и къде ще ти дойде необходимо! 
Благодаря за любопитната, но иначе абсолютно ненужна информация. Единственото място, където тя би могла да ми послужи, е някоя игра от типа на 'стани богат'. Предполагам, че така и ще си умра без да съм виждал бойна камила (на живо), но никак не се чувствам ограбен от това.

ПП. Извинявай за закъснелия отговор, но не мога да прекарвам цялото си време пред компютъра.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1073 -: Ноември 07, 2019, 09:51:12 »
Quote (selected)
Той и ПЕС ...
Дай да не генерализираме друже, виждаш сам, че и БСП е в ПЕС, а пък ние двамата с теб и в БСП не сме, ама се срещат толкова различни разбирания в едно семейство.
От - до! Като в това от-до пространството е толкова голямо, че може да погълне в себе си целия център, а даже и част от либералното.
Няма лошо, стига да няма такива ракови клетки в този сложен организъм.
А за механизма на действие на раковите клетки и как се бори срещу тях - няма що да ти говоря, сигурно знаеш и по добре.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: местноизборната социология
« Отговор #1074 -: Ноември 07, 2019, 09:52:26 »
"Завръщането на джедаите? БСП да се върне първо към себе си!"

Дет вика Forza NATO в съседство - БСП да се върне към мене си.  :nuts:

И да - Борисов харесва това! И онова на Слатински в парцалчето на малкия Недялко харесва.  :smokin:




Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1075 -: Ноември 07, 2019, 09:53:21 »
Добър коментар на Слатински  :way_to_go-1308:

Да благодарим на 'bacho кольо', че му го е подсказал.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1076 -: Ноември 07, 2019, 10:03:45 »
Дай да не генерализираме друже, виждаш сам, че и БСП е в ПЕС

Защо да не генерализираме? Ако членуваш в нещо, значи си съгласен с идеите, което това нещо олицетворява. И ако не се разграничаваш категорично от нещо, с което не си съгласен, значи и ти ставаш част от него. Това са идейни съюзи. Нито ПЕС, нито БСП са политическо ляво като алтернатива на политическото дясно. Те са просто две крила на едно и също гюбре. По-високи пенсии и заплати не изчерпват лявото. На една просперираща частна компания не ѝ е нужен Станишев, за да увеличи заплатите на своите работници. Щом не бориш системата, щом дори не говориш за промяна на системата, ти не си алтернатива. Свалянето на герп от власт не е промяна на системата, а борба за кокала вътре в сиатемата.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1077 -: Ноември 07, 2019, 10:24:51 »
Quote (selected)
Теориите ви ги знаем, уважаваме ги, ще се съобразим с онази част от тях, която ни е потребна, а останалото - останалото ще го изхвърлим заедно с вас.Като помия.
За да не може никога повече, или поне в обозримо бъдеще, да вредите с яловите си простотии, макар и изказани с най високопарни термини.

Само дето много си сбъркал жанра, драги. Дали ще стоя кротък, докато изхвърляш като помия живота ми? Пак си помисли ...

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1078 -: Ноември 07, 2019, 10:34:59 »
Quote (selected)
Защо да не генерализираме?

Верно, що не ... Днес е хубав ден за генерализиране - 7 ноември. ВОСР. Да ни е честита!

Но пък ... Я виж "пазителите" как са зарадвали плебса тези дни
http://epicenter.bg/article/Rusiya-razvenchava-mita-za-Lenin-/198130/11/33

Виждат ли ти се навити за промяна? Най-много да погребат накрая Ленин и физически, че им разваля парадния каяфет.  ???

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1079 -: Ноември 07, 2019, 10:36:09 »
Щом не бориш системата, щом дори не говориш за промяна на системата, ти не си алтернатива. Свалянето на герп от власт не е промяна на системата, а борба за кокала вътре в системата.

Противоречиш си яко в рамките на две кратки изречения.  :P