Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 18:38:05

Автор Тема: местноизборната социология  (Прочетена 130307 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1320 -: Ноември 12, 2019, 09:43:05 »
Обществените поръчки на Бургас нямаше начин да са на директно договаряне, щото бяха за големи пари. Нарушенията бяха при всички търгове....ахмащина като по учебник

Е, то същото. Чорелът пак се прави от съфинансирането под форма на корекция. Голямата поръчка винаги може да се разбие на десетки малки с отделни договори в рамките на директно договаряне. Нито е разрешено, нито е забранено. Виждал съм го с очите си.
« Последна редакция: Ноември 12, 2019, 09:46:22 от otvrat »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1321 -: Ноември 12, 2019, 09:47:58 »
Другарят Фирмин да бъде така любезен да стопли, че говорим за проекти по програмен период 2007-2013 година. Също така да фърли едно оче към линка, който е дал и да види "съкратените" отчети и постната информация за цитирания период, пък и няколко години след това :nuts:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1322 -: Ноември 12, 2019, 10:47:36 »
Quote (selected)
Голямата поръчка винаги може да се разбие на десетки малки с отделни договори в рамките на директно договаряне
Бе ней точно тъй. Нема ка да стане ко не си мастит гербер. "управлявашия орган" нема ти разреши.
То вече до таквизи дивотии са стигнале нещата ..... примерно да не моеш си купиш билет за самолет, щото за годината сте били над лимито ..... Та некъф суяк спечелил "поръчката" требе ти купи. Ама той нито че гледа да пост минимална цена, нито че гледа да ти е удобно ......
 
Сега се задава гърч покрай "къщите за гости".
Намколко си милиони корекции ..... обаче многоуважаемия съд като се произнесе че нема като как щото, давности ..... И Боко па че вади пари от бюджето.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1323 -: Ноември 12, 2019, 10:59:31 »
Бе ней точно тъй.

Ами, тъй е, щото съм го виждал нееднократно. И както казах - нито е разрешено, нито е забранено. Няма да споря ако не съм го виждал. Поръчка за няколкостотин хиляди за строителство, се оформя като няколко отделни договора под 60 000 на директно договаряне.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1324 -: Ноември 12, 2019, 11:24:09 »
Salami slicing ... saucissonnage  8)

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1325 -: Ноември 12, 2019, 11:58:00 »
В помощ на "компетентните", дискутиращи по общинските бюджети ...

https://www.burgas.bg/bg/info/details/1397/37274

 :t1252: :cool-1084:
нямама подобни претенции
само отбелязвам, че отчетите за касово изпълнение на бюджета , справките от ЦКР, вписванията по ЗОЗ, конкурсите по ЗОП, договорите за финансово обезепечение, оценките от независими оценители, банковите гаранции, бяха мое ежедневно четиво дълго време
но не мога да споря с Асол за такива неща, изобщо не мога да споря с такава страст, лекарите не ми позволяват 8)
а и вече доста време не съм на тази работа, преминах на работа и за себе си и благотворителност
зная,че Асол работи  администриране на еврофондове, тя е в правото да твърди всичко
аз имам еднствено право да твърдя, че крал е само този, който е осъден за кражба
всичко друго са фенски борбои :smokin:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1326 -: Ноември 12, 2019, 14:00:27 »
не е това
поради работата ми познавам и Костадинов и Николов
пак по същата причина познавам и кандидатът на БСП Тишев
познавам и работата на общината,
 

Точно това е. Аз не познавам и не искам да познавам Костадинов и Николов, още по-малко - Тишев. Когато написах  коментара за това, че не трябва да се сравняват делата на кмета на който и да е град, кметувал пред периода 2007 - 2019 с кмета на същия град , кметувал в края на 90-те до към 2005 - 2007,  имах предвид , че те работиха при коренно различни условия.
 Кметовете от края на миналия век трябва да бъдат оценявани по това, каква част от общинската собственост са съхранили без да продадат на безценица или да я остовят да се разрушава. Това беше най-ценното, което те можеха и трябваше да направят.
Докато кметовете от последните 10-12 години трябва да бъдат оценени по това, което беше построено и модернизирано, без преразход* на общински и  държавни средства.

*което , преведено на български означава "крали са, ама с Бога и с прилика"
« Последна редакция: Ноември 12, 2019, 14:29:24 от Bacho Кольо »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1327 -: Ноември 12, 2019, 14:43:42 »
 Bacho Кольо,  :way_to_go-1308:
Съвършено различни условия. Първият период, щото някои много държат на собствеността като критерий, бе под знака на приватизацията, държавна и общинска. Смяна на собствеността - от общонародна (публична) в частна. Вторият период вече бе под знака на евроинтеграцията и свързаното с нея усвояване на еврофондовете. Така в метода за ограбване на публичните блага в началото бяха сделките за собственост, после - обществените поръчки.
От гледна точка на местното самоуправление "преходът" между двата периода се характеризира с намаляващо значение на органа за местно самоуправление до обезличаването му и нарастване на ролята и властта, най-вече неформалната, на кметовете. Докато те, в началото, бях под дамоклевия меч на партиите и политическите им представителства (да напомня - общинските съвети можеха да им прекратяват предсрочно правомощията), в последствие се превърнаха, с достъпа до разпределение и своене на значителни в размера си публични блага, буквално в местни феодали, с които тези партии вече бяха принудени да се съобразяват. Ухажването им бе непрекъснато. Те получиха самочувствието на органи за местно самоуправвление, каквито не са. НСОРБ се превърна в тяхна съсловна организация, защитаваща съсловния им интерес. Законодателството се ориентира към това не как те по-добре да служат, а как да бъдат те по-добре обслужени. За дълъг период от време финансирането на дейността на политическите партии по места бе практически под техен контрол. С времето те се научиха как да ползват и ресурсите изключителна държавна собственост - например, подземните богатства на страната, природните и дадености, извличайки печалба, включително по криминален начин. Оттеглянето на обезсилените политически партии от политическото представителство в местното самоуправление, с подходящи законови изменения, отвори вратите широко за вратовете от местния ъндърграунд, които "засамоуправляваха общините", подрънквайки с тежки ланци. Грабежът стана правило. Под благосклонния поглед на местни сътрапезни полицаи и магистрати. Всички банални европейски и световни практики на манипулации на търгове и конкурси намериха ренесанс тук. В районите с етнически малцинства, основно ромски, достъпът до публичните ресурси и управлението на комуналните услуги гарантира необходимата за избиране и преизбиране подкрепа. С нарастващото отвращение на гражданите от политиката партиите загубиха обществена подкрепа и станаха зависими от тези, които им плащат сметките - срасналите с управлението криминални структури. С влизането в ЕС и възможността за свободно движение на хора и капитали, все повече и повече образовани, активни и успешни млади хора и хора на средна възраст предпочетоха уредения живот на запад срещу борбата да уредят живот тук, в сянката на мафията. Местните общности стръмно застаряха, населените места се обезлюдиха до степен на депопулация, собствеността бе разграбена от негодни и некадърни партийно назначени приватизатори, инвеститорите, след няколко неуспешни опита, се оттеглиха. Последва срив в образованието, срив в здравеопазването, неспособност на общностите да гарантират чрез адекватни социални услуги грижа за бедните, престарелите и болните. Под социален натиск се задълбочи сегрегацията, социалното изключване, криминализацията на ромските общности, завърна се робската експлоатация.

В резултат, крахът на местното самоуправление, загубата от местните общности на правото и способността да направляват делата си и да създават все по-добро качество на живот, промени граждански и политически профил. Социалният капитал ерозира, перверзенира и загуби способността си да се трансформира в политически в условията на народовластие в служба на общността, а се постави в услуга на криминалните структури. Получиха устойчивост ролеви модели на поведение в държавното управление, характерни за страните от третия свят, далеч от демокрация, правов ред, морал и етика. Израсна поколение, което не познава други модели на поведение и ги репродуцира. Децата на "децата на прехода" идат като генерация, която решава. Първокласниците от 2009 - идването на ГЕРБ и Борисов на власт ще избират през 2021. Възпитани с "ценностите" на Разбиване, Първична сила и Кеч мания.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1328 -: Ноември 12, 2019, 15:17:21 »
Quote (selected)
тя е в правото да твърди всичко

В правото си съм да твърдя всичко което знам, разбирам и което е било дългогодишна моя работа. Огромна част от нея беше проверката и превенцията на крадците. За целта трябваше да им познаваш из основи мошенгиите и да си поне две крачки пред тях. А, и да не забравя...тази работа не е свързана с разглеждането на разни "четива". Казвала си какво работиш, със сигурност не разбираш изобщо нищо от еврофинансиране, както и от обществени поръчки, например

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1329 -: Ноември 12, 2019, 15:50:46 »
Quote (selected)
В правото си съм да твърдя всичко което знам, разбирам и което е било дългогодишна моя работа.

Други имат ли това право или то е запазено изключително за теб?  8)

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1330 -: Ноември 12, 2019, 19:11:42 »
Нещо много на сериозно започнахте да се вземате.
Малко разпускане и по темата.
Във Великобритания решили да организират втори референдум за Брекзит. Обявили международен конкурс за преброител. Спечелил някой си Цецо от България. След гласуването, излезли резултатите от преброяването:
- 24% за Брекзит
- 25% против Брекзит
- останалите 51% са гласували за ГЕРБ.

 :smokin:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1331 -: Ноември 12, 2019, 19:20:27 »
Quote (selected)
Казвала си какво работиш, със сигурност не разбираш изобщо нищо от еврофинансиране, както и от обществени поръчки, например
ти ме разкри! :bigok:
ама даже и това не работя вече :smokin:
Калинчо обаче е прав, толкова насериозно сме взели да се убеждаваме кой е по-по- най, че от разговор вече няма и следа
политическа учебна година и толкоз!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23468
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1332 -: Ноември 12, 2019, 19:35:20 »
Малко отсъствах.
За Вас го направих! :walking_home_crying-1328:
Жертвах се да си починете от мен.
Сега стъпвам в тема която ме касае искрено и лично.
Софиянци да си кажат, обаче, ако нещо вредно е можело да се направи за град, бургаския кмет води с няколко обиколки пред всички градоначалници.
Краде се умерено ( по ГЕРБ скалата ), обаче всичко се прави за да е розово и лъскаво, нищо практично и в полза на местните.
Балон захранван от горенето на европари.
Когато свършат инфлационните хартийки следва твърдо приземяване.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1333 -: Ноември 12, 2019, 19:46:03 »
Quote (selected)
Краде се умерено ( по ГЕРБ скалата ), обаче всичко се прави за да е розово и лъскаво, нищо практично и в полза на местните.
:t1230: Буратино,
от Бургас ли си ти?
и да съм  знаела , през дългата ни раздяла съм забравила
« Последна редакция: Ноември 12, 2019, 20:37:11 от Lillian »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1334 -: Ноември 12, 2019, 20:34:03 »
Калинчо обаче е прав, толкова насериозно сме взели да се убеждаваме кой е по-по- най, че от разговор вече няма и следа
политическа учебна година и толкоз!
:t0328: :flower-1088:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1335 -: Ноември 12, 2019, 20:40:34 »
И от мен  :bouquet-1089:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1336 -: Ноември 12, 2019, 21:08:31 »
Quote (selected)
Казвала си какво работиш, със сигурност не разбираш изобщо нищо от еврофинансиране, както и от обществени поръчки, например
ти ме разкри! :bigok:
ама даже и това не работя вече :smokin:
Калинчо обаче е прав, толкова насериозно сме взели да се убеждаваме кой е по-по- най, че от разговор вече няма и следа
политическа учебна година и толкоз!

Не съм те разкривала, ти специално си разкри някаква тема тук  и напоително обясни с какво си се занимавала, между другото и по линията на банковите гаранции по еврофинансирането (отвори си темата и ще видиш колко си боса по тази линия) - ти там си попълвала един чек лист  - има/нЕма, дотам си със знанието. Аз никого не убеждавам колко съм по, по, най...заета съм (и не само аз) да обяснявам на другаря Фирмин, че нЕма да начин от всичко да разбира и че, не е днешен Микеланджело (даже и тогавашните енциклопедисти са били по-сромни)

Quote (selected)
Краде се умерено ( по ГЕРБ скалата ),

Тук решително възразявам - положението с процента кражби е по-зле от Варна (в смисъл е, че се краде повече у вашенско) и ню, ню, по-скромно от в София. ЛидЪр е Фафлата и по крадене...друга такава ортосна усвоителка е габровското прокси на Томето пишманевровицето

п. п. Лили, темата, за която по-горе говоря (за твоите професионални откровения), беше свързана с държванопиратската акция на арестуването на чужд кораб...ти тогава я оправдаваше - случайно да имаш някаква представа как това изпълнение се отрази на собствената ти държава? :smokin:
« Последна редакция: Ноември 12, 2019, 21:26:32 от Асол »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1337 -: Ноември 12, 2019, 21:29:54 »
Quote (selected)
Казвала си какво работиш, със сигурност не разбираш изобщо нищо от еврофинансиране, както и от обществени поръчки, например
ти ме разкри! :bigok:
ама даже и това не работя вече :smokin:
Калинчо обаче е прав, толкова насериозно сме взели да се убеждаваме кой е по-по- най, че от разговор вече няма и следа
политическа учебна година и толкоз!

Не съм те разкривала, ти специално си разкри някаква тема тук  и напоително обясни с какво си се занимавала, между другото и по линията на банковите гаранции по еврофинансирането (отвори си темата и ще видиш колко си боса по тази линия) - ти там си попълвала един чек лист  - има/нЕма, дотам си със знанието. Аз никого не убеждавам колко съм по, по, най...заета съм (и не само аз) да обяснявам на другаря Фирмин, че нЕма да начин от всичко да разбира и че, не е днешен Микеланджело (даже и тогавашните енциклопедисти са били по-сромни)

п. п. Лили, темата, за която по-горе говоря (за твоите професионални откровения), беше свързана с държванопиратската акция на арестуването на чужд кораб...ти тогава я оправдаваше - случайно да имаш някаква представа как това изпълнение се отрази на собствената ти държава?
:D ;D :D

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1338 -: Ноември 12, 2019, 21:32:41 »
тъкмо щях да питам Асол ,коя е темата?
не знам какво е причинило това на държавата, даже не знам развитието на случая
съжалявам, Асол ,драга, че ти се виждам неука, но това е положението,морското право не ми е силата
ама ти хич не си ведра, що така?  :image008:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23468
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1339 -: Ноември 12, 2019, 21:33:29 »
Краде се доста, права си.
Скалата им е такава.
С тъга си спомняме зората на демокрацията и "Мистър 10 %".
За това и писах.
Пътищата се боядисват с боя цвят асфалт вместо истински ремонти, тротоарите са покрити с еко плочки - след едно замръзване и пролетния дъжд се разграждат на естествените си съставки.
Градът е приказен, не мога да го отрека.
Всичко е красиво, лачено, поддържат го.
Всеки сезон се ремонтира отново. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1340 -: Ноември 12, 2019, 21:39:11 »
Quote (selected)
ти тогава я оправдаваше -
а такаааа
и къде това, кого съм оправдавала, - ЧСИ, държавата, страните  по договора, решенията та съда? :image008:
кажи ,моля?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1341 -: Ноември 12, 2019, 22:01:20 »
тъкмо щях да питам Асол ,коя е темата?
не знам какво е причинило това на държавата, даже не знам развитието на случая
съжалявам, Асол ,драга, че ти се виждам неука, но това е положението,морското право не ми е силата
ама ти хич не си ведра, що така?  :image008:

И що трябва да ме питаш мен? Ти не знаеш ли къде, кога и какво пишеш? Хубавото е, че ти си ведра.....то има нужда и от такива хора - омажат квото може и са ведри...докато ведростта им в крайна сметка ги стовари под нулата..ама такива сигурно са взели мерки овреме - винаги ведри по/под фафлите :nuts:
« Последна редакция: Ноември 12, 2019, 22:05:41 от Асол »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1342 -: Ноември 12, 2019, 22:07:51 »
Ами Асол, не познах уличаващите ме писания, от интерпретацията ти
посипвам си главата с пепел :apology-1312:
а, ти си дописала,дописвам и аз:
успокой се,Асол, всичко е наред
« Последна редакция: Ноември 12, 2019, 22:10:45 от Lillian »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1343 -: Ноември 12, 2019, 22:12:04 »
Ами Асол, не познах уличаващите ме писания, от интерпретацията ти
посипвам си главата с пепел :apology-1312:

За каква интерпретация говориш изобщо? Ти си отвори тема, в която дори обясни какво си работила (това трябваше да ни покаже, че имаш поне експертна подготовка по въпроса)...ся пък ...не си била специалистка...Аз лично не бих отворила специална тема, по която след полвин година ще ми се наложи да обясня, че нищо не разбирам...що изобщо я отвори?

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1344 -: Ноември 12, 2019, 22:27:27 »
не си се успокоила, затова да кажа пак  ,около 28 години съм работила по банките,
само там
специалист по морско право не съм
по банковите гаранции - емиии...
стига бе, Асол, стига бе  :cool-1084:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1345 -: Ноември 12, 2019, 23:05:21 »
Quote (selected)
заета съм (и не само аз) да обяснявам на другаря Фирмин, че нЕма да начин от всичко да разбира и че, не е днешен Микеланджело (даже и тогавашните енциклопедисти са били по-сромни)

Много бих се изненадал, драга ми другарке, ти на другаря Firmin каквото и да е да обясниш. Другарят Firmin от десетилетия работи работа, която предполага да разбира от доста повече неща от тези, за които ти някога си чувала. Иначе няма да може да си работи работата.

И не Микеланджело, другарке, Леонардо да Винчи е енциклопедистът. Микеланджело е гений, но в тясната област на изкуството - изобразително, скулптура, архитектура. Леонардо е съвсем друга работа. Той е универсалният ренесансов гений на разума, с приноси не само в изкуството, но и в науката.
« Последна редакция: Ноември 12, 2019, 23:56:50 от Firmin »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #1346 -: Ноември 12, 2019, 23:59:58 »
Е, и Микеланджело, и Леонардо са костенурки нинджа.
От Крушовица толкоз  :smokin: