Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 16:36:45

Автор Тема: Взаимопомощ  (Прочетена 62081 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #180 -: Декември 16, 2018, 00:21:29 »
Няма ремоут менажер
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #181 -: Декември 16, 2018, 00:32:59 »
Quote (selected)
Чети внимателно!
Нали чета де, влизам в интернет, отварям нетуорк, вътре НЯМА римоут м., отивам на рс, натискам там, квото трябва, изписва ми един адрес
ftp://192.168.0.22:3721/
който аз чинно преписвам върху експлорера на компа и воала. От лаптопа виждам андроида - нали писах това.
Само че и двете устройства трябва да са вързани в интернета. При изключен интернет не става.
Не съм пробвала да прехвърлям да видя скоростта...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #182 -: Декември 16, 2018, 00:38:08 »
В горния ляв ъгъл е менюто с 3 чертички (хамбургер). Меню - нетуърк - римоут мениджър
Или в началния екран на програмата - View on PC

версия 4.1.6.1
-------------------
"натискам там, квото трябва, изписва ми един адрес ftp://192.168.0.22:3721/ "

Да, точно това е. Това ftp://192.168.0.22:3721 го пишеш в адрес-лентата на Уиндоус Експлорър и си готова. Вече можеш да си копираш все едно от една папка на лаптопа в друга.

По-горе ти го писах, че и линк към скрийншот от моя лаптоп ти дадох.
При мен изглежда леко по-различно, защото не съм с Уиндоус, а с Линукс, но е същото.

Двете устройства общуват помежду си през рутера, не през Интернет. Това е все едно, че отиваш от едната стая у вас до другата през коридора. Не е нужно да излизаш от прозореца на хола на двора (дворът е Интернет) и оттам да влизаш в спалнята през нейния прозорец.
« Последна редакция: Декември 16, 2018, 00:48:13 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #183 -: Декември 16, 2018, 00:53:24 »
Да де, ама за да си общуват, трябва да са закачени в интернет, не ги знам как си общуват, факт е, че като изключа интернет от таблета, ми показва  :t0168:
И ми пише, че трябва да си включа WLAN-а първо, за да мога да си менидж май дивайс през май РС.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #184 -: Декември 16, 2018, 00:56:02 »
Да де, ама за да си общуват, трябва да са закачени в интернет, не ги знам как си общуват, факт е, че като изключа интернет от таблета, ми показва  :t0168:
И ми пише, че трябва да си включа WLAN-а първо, за да мога да си менидж май дивайс през май РС.
Не правиш разлика между wi-fi и интернет. Това, дето му казваш "изключвам интернет от таблета" е всъщност изключване на wi-fi.
WLAN (wireless local area network) = wi-fi = безжичната мрежа
Блутут също е безжична мрежа, но друг вид, и е много по-бавна.
Интернет си го представи като околния свят извън дома ти, а LAN (мрежа с кабел), WLAN, wi-fi, bluetooth, мобилен интернет - вратите и прозорците на дома ти.

« Последна редакция: Декември 16, 2018, 01:09:36 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #185 -: Декември 16, 2018, 01:09:28 »
Аха, верно не правя. И никога не съм правила. Че той рутерът не работи ли само като е подвключен към интернет? Демек, ако просто включа рутер към контакт...
Впрочем моята версия е 41951
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #186 -: Декември 16, 2018, 01:12:58 »
Не. Рутерът има 2 мрежи - едната към интернет (външна), другата - твоята дом. мрежа (вътрешна).
Ако не си платиш доставката на интернет, ти спират външната мрежа, но вътрешната си работи. И твоите у-ва могат да продължат да общуват помежду си.

У-вата ти, от друга страна, могат да се свързват помежду си и с интернет, и пряко - без рутер.
Но с рутер е по-добре по няколко причини, една от които е, че рутерът те предпазва от доста мрежови опасности.
« Последна редакция: Декември 16, 2018, 01:18:12 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #187 -: Декември 27, 2018, 21:39:46 »
Имам питанка. Самолетите или каквото и да е летателно тяло, което има само една ярка сравнително голяма немигаща червена светлина - какво е?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #188 -: Декември 27, 2018, 22:03:29 »
Имам питанка. Самолетите или каквото и да е летателно тяло, което има само една ярка сравнително голяма немигаща червена светлина - какво е?

Отдалечаващ се самолет/летателно тяло?
the lamers club honourable member …

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #189 -: Декември 28, 2018, 00:05:36 »
Видях една плътна силна червена светлина, немигаща, направи  един широоок полукръг до хоризонта и се скри зад блока. Светеше само тя непрекъснато и немигащо, нямаше други светлини. Питим какво свети така. Ако нищо, начи е НЛО.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2714
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #190 -: Декември 28, 2018, 00:14:11 »
по описание ми прилича на квадрокоптер. или дрон, както ти може да ти е по-познато
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #191 -: Април 19, 2019, 22:33:06 »
нор, дай съвет.

днес файърфокса ме ядоса до степен да си инсталирам пейлмуун. сега три въпроса:
1. читав адблок? аз си ползвам адблок+ от гидини, ама пейлмуун не ми го даде в търсенето, а на файърфокса му стана навик да бастисва всички аддони при ъпдейт, аз затова и се ядосах, де.
2. записаните пароли могат ли лесно да се прехвърлят? и да не може, то не е кой знае какво - отваряш сайта, пишеш/копираш юзер и парола и записваш.
3. разните му букмарки? принципно и за тях може като 2.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #192 -: Април 19, 2019, 22:38:46 »
първият въпрос отпадна.
Quote (selected)
Adblock Latitude is a direct fork of Adblock Plus made specifically for the Pale Moon and Basilisk browsers.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #193 -: Април 19, 2019, 23:15:18 »
1. Латитуд работи добре. ЮблокОриджин също работи безотказно. Версия 1.16.4.10 от гитхъб.
Аз ползвам комбинация от латитуда и юблока. Юблока с филтрите, а на латитуда му ги махам и го ползвам за ръчно блокиране.
2. Паролите: Нещата бързо се променят заради простотиите на Мозилците. До вчера нещо е работило, от днес вече не работи или работи с бъгове.
В момента мисля, че това https://addons.palemoon.org/addon/password-backup-tool/ работи.
3. И при букмарките трябва да се внимава, защото и там почнаха да се разминават нещата. Но мисля, че става с експорт на букмарките като html (а не като json) и после импорт.

Ползване на цял файърфокски профил отдавна вече не работи. Почваш от нулата с настройките и аддоните, и после добавяш само букмарките и паролите от лисичия профил.
Виж и това https://addons.palemoon.org/addon/javascriptblock/
« Последна редакция: Април 19, 2019, 23:20:51 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #194 -: Май 20, 2019, 23:53:58 »
Коя е най-добрата търсачка в момента?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #195 -: Май 20, 2019, 23:57:03 »
Зависи какво търсиш.
Източно ориентирани заявки - яндекс.
Западно ориентирани - все още гоогле.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #196 -: Май 21, 2019, 00:04:14 »
За някои неща и duckduckgo.com , че Гугъл много се изполиткоректниха.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #197 -: Май 21, 2019, 00:27:12 »
гугъл ми писна особено на фона на едно елементарно търсене на конец за зъби, гугъл не ми изкара ни един резултат на първа и втора страница за конец, а яндекс уцели два-три пъти още на първа страница
Тия тотално ги превзе ИИ или ИЗ
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #198 -: Май 21, 2019, 00:33:27 »
Toку-що писах "конец за зъби" и Гугъл ми пусна резултати само за конец за зъби. И с Palemoon, и с Файърфокс, и с Хромия. Пробвай с друг браузър освен Хромия.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #199 -: Май 21, 2019, 00:34:44 »
inava dento fil
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #200 -: Май 21, 2019, 00:37:08 »
Пиши на яндекс, докато още работи.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #201 -: Май 24, 2019, 19:37:38 »
Чета, къщи - панели, къщи-сандвичи, къщи от тухли, дървени, еко, пасивни, от това и онова. Какъв вид къща трябва да избере човек, ако иска да му е стабилна и възможно най-евтина.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #202 -: Май 24, 2019, 19:41:19 »
Където и да живееш, стига да не е в тресавище е задължително да имаш голямо вкопано мазе.
Така решаваш поне 30% от енергийната ефективност.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #203 -: Май 24, 2019, 19:41:54 »
Какъв вид къща трябва да избере човек, ако иска да му е стабилна и възможно най-евтина.

С вътрешен асансьор, голяма тераса и шест вида топла вода.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #204 -: Май 24, 2019, 19:43:57 »
Моля, ако някой може, да пише по същество. Глупости не ми се четат малоумни.
Американските къщи, де ги отвява всеки лек полъх, от какво са?
Буратино, много интересно, че във Франция и в Англия масово нямат мазета.  Това също ме е замисляло.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #205 -: Май 24, 2019, 19:49:01 »
Енергийната ефективност е ново изискване.
Последния век се е наблягало на скорост и цена.
При американските къщи проблем са застрахователите.
След всяко торнадо се плаща застраховка, за 3-4 месеца нова къща пак на същото място, на "алеята на торнадото" има такъв термин.
На много места има такива шегаджии.
Къща на дъното на дерето до реката.
Никой не се замисля, че това дере е създадено от течаща вода и един път на година, на десет или на сто идва голямата вода.
« Последна редакция: Май 24, 2019, 19:52:20 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Взаимопомощ
« Отговор #206 -: Май 24, 2019, 21:08:29 »
Кайли много е сложно.
Ще споделя моите наблюдения.
Апартаментът в голям град в България го оставям настрани.
Имам две къщи. Една тухлена на село строена преди 35-40 години и дървена в Русия строена от трупи.
Моето усещане е че дървената къща е по-доброто. Няма да ми повярваш, но тя диша.
Друг е въпросъа за цената. Естествено тъй наречените сглобяеми къщи са по-евтини и не са лоши, но те все пак са си някакъв ерзац.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #207 -: Май 24, 2019, 21:16:43 »
Подозирам, че диша. Щото е жива. А бетонът е мъртъв.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Взаимопомощ
« Отговор #208 -: Май 24, 2019, 21:20:33 »
Дървото все пак е отсечено и вече не е живо, но е пронизано от пори.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #209 -: Май 24, 2019, 21:34:35 »
Моето виждане за къща - с две опции в зависимост от месността.
Първо - полски терен.
Нормална къща с бетонови основи, нагоре тухли, дървен таван, керемиди.
Няма нужда от височина или втори етажи - няма видимост, а да се живее на ниво терен си е голямо удоволствие.
Няма нужда и от мазе /зимник/, освен ако човек не е любител на правене на разни домашни благини като вино, кисело зеле и т.н. та да му трябва постоянна температура.За проблемите с температурната изолация сега има много нови материали - и по лесни и по практични начини за изолации. Камина - задължително. Пристройка от северната страна към къщата за разни сечива и изолация. Удължен покрив за над площ пред къщата за нещо като лятна тераса, използваема и при дъжд.
Няма нищо по хубаво от това, при всяко възможно време да се чувсктва човек сред или близо до природата.
Второ - планински терен.
Каменни зидове, вътрешна термоизолация, втори етаж - съчетания тухла и дърво, дървен покрив керемиди.
Долу- камина задължително, голямо мултифункционално помещение тип механа, сервизни помещения, желателно и зимник при планински условия - там се слага всичко.
Втори етаж, с еркери за естетика, задължително голяма покрита тераса - също заради природата, да се стои на такова място при хубава гледка във всеки сезон е гоуем кеффф - със или без чаша. Две - три малки помещения само за спане.
Втората опция е осъществима и при намиране на стара плевня из някое прилично планинско село /трудна задача, не сте само вие любители на природата/ и преустройството и до нормална къща. Ако имате този късмет - не разваляйте конструкцията.
Ще загубите. Просто адаптирайте.
И да поканите, ей!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #210 -: Май 24, 2019, 22:18:17 »
Quote (selected)
че във Франция и в Англия масово нямат мазета.
Че какво да ръгат там?Зимнина?
 
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #211 -: Май 24, 2019, 22:21:00 »
коли що не ръгат? в смисъл подземен паркинг, под сградата?

AnonimusBG

  • Гост
Re: Взаимопомощ
« Отговор #212 -: Май 24, 2019, 22:24:22 »
Ставаше въпрос за нещо по-тънко.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #213 -: Май 24, 2019, 22:26:51 »
Отводняването е сериозен проблем.
Подземни нива се правят лесно в почва, там има много вода - скъпа поддръжка.
При скалисти терени изкопаването е сериозен проблем, после е много ефективно да имаш голям радиатор контактуващ с постоянна температура.
Подземното строителство е скъпа инвестиция, затова се практикува рядко.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #214 -: Май 24, 2019, 22:30:45 »
Бързо лесно и чудесно са контейнерните къщи.
например
http://www.moyatdom.com/kasti-ot-konteineri-evtina-proekti-za-jiveene/
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Взаимопомощ
« Отговор #215 -: Май 24, 2019, 22:37:05 »
Въпреки хубавата картинка представяш ли си какво значи да живееш в желязна консервена кутия?

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #216 -: Май 24, 2019, 22:38:25 »
Въпреки хубавата картинка представяш ли си какво значи да живееш в желязна консервена кутия?
Почти същото като в сглобяемите бунгала, може да правиш всякакви изолации но е много по-стабилно.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #217 -: Май 24, 2019, 22:42:43 »
като в панелна консервна кутия
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #218 -: Май 24, 2019, 22:48:05 »
като в панелна консервна кутия
Или на къмпинг.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #219 -: Май 24, 2019, 23:32:26 »
Стремете се към материали от естествен произход - камък, дърво, бетон - само в земята, керемидите и тухлите не броим, все пак това е печена глина. Изолационните материали са повече изкуственяци, но то без компромиси уют не се постига. Желязо - също е добре, но повече за оградки, парапети, декоративни елементи. Кладенец,  огнище, барбекю,   и други пипнати неща оживяват една къща и терена около нея. Една вътрешна стена изградена от стари тухли единички, без да се боядисват даже, придава толкова топлина и уют.
Въобще такива елементи могат да се видят вече толкова лесно и в интернет и те не са и скъпи . Човек с малко сръчност може и сам да си ги направи. Даже е за препоръчване - много самозвани "майстори" се навъдиха и на никой да няма вяра човек вече.
Двора на къщата е също толкова важен за кефа. Въобще, една къща трябва да има дух, индивидуалност, да е в съответствие с манталитета на човека. А това се постига с много собствен труд, душа и умения. Иначе, само с пари и "манталитет" - одете да вземете нишан от мутренските замъци по панорамния път на Витоша!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #220 -: Май 24, 2019, 23:37:12 »
Quote (selected)
Изолационните материали са повече изкуственяци
кво лошо има в минералната вата? тука я слагат за изолация - външна, повече от педя дебела. и отгоре неква замазка.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #221 -: Май 24, 2019, 23:42:22 »
Нищо лошо, особено ако е вътре сложена а отгоре гипскартон. Малко е слабичка иначе, обикновено трябва и мрежа да се сложи и т.н. И не е евтино удоволствие.
Аз такава ползвах, но е както описах, а при дървените елементи - сложена вътре между носещите дървени греди и колонки, а отгоре - сачак.Получава се малко тънко, но изолацията и усещането за топлина през зимата е екстра. За педя дебелина - не знам, тук я продават 5 или 10 см. Е и сам може човек да си сложи два слоя, но въпросът е къде?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #222 -: Май 24, 2019, 23:45:13 »
не знам, аз откак гледах оня блок в англия, дето гореше като факел, никой не може да ме убеди да си сложа запалима изолация.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #223 -: Юни 07, 2019, 10:58:04 »
Имаше един научно-фантастичен разказ - един оставаше на планета, птичките чуруликаха, небето синееше, а екипажът, напуснал планетата, я виждаше цялата в пламъци.
Да си спомняте автора и името на разказа?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #224 -: Юни 07, 2019, 13:12:16 »
Не съм го чел или поне не си спомням да съм го чел.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #225 -: Юни 07, 2019, 15:20:22 »
Намерих го.
Рей Бредбъри - Тук има тигри
Робърт Шекли - Специалистът
Робърт Шекли - Мирисът на мисълта
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #226 -: Юни 07, 2019, 18:40:33 »
 :way_to_go-1308:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #227 -: Март 24, 2021, 16:31:01 »
Как да поставя потребител на игнор, за да не ѝ виждам писанията?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #228 -: Март 24, 2021, 21:12:34 »
Как да поставя потребител на игнор, за да не ѝ виждам писанията?

през личния си профил -- там трябва да има някъде "списък на игнорираните" или нещо подобно.

гледаш и търсиш в лявата страна на екрана.
the lamers club honourable member …

AnonimusBG

  • Гост
Re: Взаимопомощ
« Отговор #229 -: Март 24, 2021, 21:21:04 »
Личен профил - промени профила - списък на приятели и игнорирани потребители - промени списъка с игнорирани потребители

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #230 -: Март 24, 2021, 21:57:30 »
Мерси!
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #231 -: Август 21, 2021, 17:36:40 »
Таблетът ми, куче марка, нещо батерията му изведнъж след жегите почна много бързо да пада, подскача изведнъж от 66 на 15 пада, изтеглих милион програми за калибриране, за проверка на батерията, пукснах я уж да се разреди напълно и да изключи сам, изключва се, пускам го, дава 1-2-4 % поседи, пак се изключи, пакфго включа, пак горнот и така десетина пъти. Последно го оставих изключен, заредих напълно. Ама пак същите проблеми.

Някакви идеи, различни от нов таблет? Или идеи за марка евтини ама стабилни таблети, минимум 10", че по-малък още по не виждам?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #232 -: Август 21, 2021, 17:43:04 »
Не съм специалист.
При мен такива проблеми са се появявали от неизправно зарядно ( подава малък ток иначе го докарва на волтаж и лъже по-калпавите устройства) или кабел към него - неподходящ за таблет.
Таблета не е телефон, харчи повече ток, зарядните трябва да са по-мощни и кабела между тях да е с по-голямо сечение, не като за телефон.

От мен толкова.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Взаимопомощ
« Отговор #233 -: Август 21, 2021, 21:21:52 »
При мен Анонимката имаше подобен проблем с лаптопа.
Оказа се че проблемът е в зарядното устройство.
Сменихме го и всичко е ОК.
Другия вариант е проблем с акумулатора.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #234 -: Ноември 15, 2022, 20:41:54 »
Помоощ!
Току що получих уведомление от Софос, когото ползвам от 7-8 години, че спира поддръжката за старите уиндоуси от 7 до 10-32, щото и Майкрософт ги спрял.
Не съм наясно какво точно казват, някой би ли могъл да ме светне?

This article provides information on the soft/permanent retirement of Sophos Home Windows on systems running older Windows versions.

Soft retirement Windows list
Soft retirement means that there will be no software updates for PCs running Windows versions older than Windows 10 64-bit,  but they will still get virus definition updates.

Sophos Home support for Windows 7, Windows 8, and Windows 8.1 ends on October 31, 2022. Sophos Home endpoints running these versions of Windows will no longer receive new features, bug fixes, protection updates and customer support.

Permanent retirement will take place in October 2023, at which point these OSs will be moved to the bottom section and won't receive any kind of Support or updates.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 694
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #235 -: Ноември 15, 2022, 21:20:49 »
Каква версия са твоите прозорци?

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #236 -: Ноември 15, 2022, 21:22:13 »
8.1
И преди години бърниках и пипах, та спрях обновяванията. Такива нямам поне от 6-7 години, лаптопчето ми е на 10.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 694
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #237 -: Ноември 15, 2022, 21:54:44 »
Ако си на 8.1, по-добре е да се прехвърлиш на 10. Подобни са като интерфейс, мисля, че няма да ти е особено трудно. И вградения антивирус на 10 не е лош -- не мисля, че е по-лош от Софос.

Щом си на 8.1, Софос ще ти предоставя обновените дефиниции за вируси, и т.н. (което е най-важно), но няма да обновява самата програма. В края на октомври 2023 вече няма да предоставя и обновява нищо.

Моят съвет е да се прехвърлиш на 10 -- 8.0/8.1 са може би най-лошите Windows след Me/Vista.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #238 -: Ноември 16, 2022, 00:52:17 »
Е, значи имам време, аз това не го разбрах, какво спира  сега и какво после.
Мерси!
Компа ми е слабичък, май е с 2 рам, а и 10 години кара тоя Уиндоус, 8.1 профешънъл.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: Взаимопомощ
« Отговор #239 -: Май 12, 2023, 10:04:59 »
Някой може ли да ми каже коя умна глава и защо измисли батериите на тутурутките вече да са трайно прикачени и да не могат да се сменят, както преди? Клечките за уши им пречат, а батерията, като почне да сдава багажа, а телефонът си работи добре, трябва да дадеш почти цената на нов да ти сменят батерията.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.