Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 21, 2024, 22:57:14

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2167081 пъти)

0 Потребители и 244 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1860 -: Юни 02, 2021, 15:40:00 »
Бонго, постнал си нещо, което смяташ за голям довод за какво?
Втората половина на 19ти век либералната напаст в Европа е доста активна и гъста.
Не е тайна,  врътките с Левски, Априлското въстание, големият шум, който повдигат либералите в Русия принуждват Александър Втори да започне освободителната война.
Дори генералите, участващи във войната са избирани да са либерали. Не всички, но по голямата част.
Алксандър Втори  подкрепял европейската бъзикня либерализма.
Но и той, както и предишните руски царе в 19ти век е убит.
Александър трети се отказва от подкрепата на либералите.
И той е убит.
Накрая либералите направиха Февруарски преврат и свалиха царя.
Казахме , че либерализма  е английска пръдня.
Защо обаче либералите не направиха нито един атентат срещу кралицата, или краля на Англия, а я държат и до днес ?

Или либерализма е тероризъм и средство за преебаване само за износ?
Е, нещата се обръщат, и  започна да  действа и на острова.
Съдбата на Николай Втори и семейството му може да не се окаже единствена.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1861 -: Юни 02, 2021, 16:00:19 »
 :t2407:
Сержанта не е гонен от форума, но ми се струва, че някой си проси кратки охладителни процедури за дребнаво заяждане с колега. Това е второто ми жълто картонче, Алиса!
« Последна редакция: Юни 02, 2021, 16:08:46 от Ной »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1862 -: Юни 02, 2021, 16:06:24 »
Чорт — устаревший вариант написания слова, который встречается во многих словарях русского языка выпущенных до 1956 года. В современном языке такое написание считается орфографической ошибкой.

Всичко  наред.
Ние сме от старите-
Тук глупакът си ти.

Не се моткай из краката на другите, ако няма какво да кажеш, щото това си е просене на ритници.
Защо се налага да напомням, че форумът е за всички?!

Памфуций

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #1863 -: Юни 02, 2021, 16:43:48 »
Бонго постепенно възстановява привичната си лексика, а и тон, в целом. Например, пак започна да приказва за „лизане на руски сапоги“.
За радост на алтер егото на рекиджа.

Не е моя тая фраза, а на тов. Жириновски, ако помня добре. А такива (образно казано) има и тогава  - цитираният Драган Цанков, напр. , който извървява дълга еволюция , дори минава отвъд еволюцията, та руското правителство решава да му отпусне издръжка, при условие, че повече няма да се занимава с политическа дейност. 

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1864 -: Юни 02, 2021, 16:49:43 »
Романтични били времената тогава.
А глей сега какво става.
Каква тук пенсия,  някои и в тюрму ги сожают.
За ужаст на NED
„Путин взялся за предателей. Паника в стае кураторов российской «оппозиции»„
https://www.youtube.com/watch?v=aa5vSyA0RWg
« Последна редакция: Юни 02, 2021, 17:03:45 от Алиса .. »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3621
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1865 -: Юни 02, 2021, 16:53:47 »
Quote (selected)
Не е моя тая фраза
Фразата не е гащи. Тя е на всеки, който си служи с нея.

Памфуций

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #1866 -: Юни 02, 2021, 17:03:34 »
Именно затова съм я използвал в контекст и по предназначение.  :smokin:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3621
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1867 -: Юни 02, 2021, 17:10:00 »
Важното тук е, че фразата си е твоя, а не на Жириновски, който и няма никакво отношение към „контекста и предназначението“. Твоя.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1868 -: Юни 02, 2021, 17:16:38 »
неее, това с лизането на руски сапоги си е запазена марка на цялото кръгче платени пропагандисти. Достатъчно е да ръгнете едно просто търсене по гуглето.
Мурзилки е от същата колекция.

Кво да се прави, каквото им е нивото, такова им е поведението.
Ръгат думички, които трябва да обидят опонента, белки му изкарат бан....

Обидно, ръбешма....
 
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3621
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1869 -: Юни 02, 2021, 17:23:46 »
Разбира се, че е клише на пропагандистите русофоби.
И всеки, който го използва (т.е. прави го свое) обозначава принадлежността си към това множество.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10127
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1870 -: Юни 02, 2021, 17:24:02 »
неее, това с лизането на руски сапоги си е запазена марка на цялото кръгче платени пропагандисти.

Дори да приемем, за спора, че хората, които симпатизират на Русия са лизачи на сапоги, мурзилки и т.н., все още остава открит въпросът какви са симпатизантите на САЩ? Хоремашката интелигенция все още не е отговорила на въпроса освен изтърканото клише, че били "български патриоти". Егати патриотите!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4368
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1871 -: Юни 02, 2021, 17:26:48 »
Не случайно те попитах какъв ти е пойнтът. И в отговор получих нещо от типа "Щом не си разбрал, и т.н...."
Ама аз наистина не разбрах защо всъщност си го пуснал.
 Информация затова, че по времето на Александър Трети Руската империя е допускала груби грешки по отношение на младата българска държава?!?
Че не само Стамболов и сие  са виновни за влошаването на руско-българските отношения?
Много ясно, че е така. Кой спори?

Въпросът за пойнта беше именно какво е това в контекста на сегашната ситуация?
Това, което разбрах от писанието е следното:"Тъй като Александър Трети не е долюбвал България, от тук следва, че 140 години след това ние ще направим всичко възможно да прецакаме докрай отношенията си с Руската федерация"

 
« Последна редакция: Юни 02, 2021, 19:52:54 от Bacho Кольо »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1872 -: Юни 02, 2021, 17:26:53 »
Разбира се, че е клише на пропагандистите русофоби.
И всеки, който го използва (т.е. прави го свое) обозначава принадлежността си към това множество.
Егати номера, и Тимур Шаов го записахте в пропагандисти-русофоби! Сопрете се малце!
"Мы любим сильных людей, мы любим жёстких вождей,
Мы ловим кайф, когда нас бьют по башке.
Такая наша стезя, иначе с нами нельзя –
У нас в крови тоска по твёрдой руке.
«Интеллигенция и власть» – задача очень трудна:
То ли кусать сапог, то ли лизать.
Любовь к искусству у монархов так бывает странна!
Барма и Постник, берегите глаза!"
И не се обиждайте, опровергайте, контрирайте, давайте вашата гледна точка, вместо да се държите като ощипани моми на хоро!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1873 -: Юни 02, 2021, 17:30:51 »
Въпросът за пойнта беше именно какво е това в контекста на сегашната ситуация?
Това, което разбрах от писанието е следното:"Тъй като Александър Трети не е долюбвал България, от тук следва, че 140 години след това ние ще направим всичко възможно да прецакаме докрай отношенията си с Руската федерация"
Бачо Кольо, а не може ли да се прочете в смисъл: "И Русия се е постарала доста да се изпокараме, не сме само ние едностранно плюли в кладенеца и наср*ли на метеното. После лъжичките се намерили, ама чувството останало."

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1874 -: Юни 02, 2021, 17:36:00 »
Егати номера, и Тимур Шаов го записахте в пропагандисти-русофоби! Сопрете се малце!
"Мы любим сильных людей, мы любим жёстких вождей,
Мы ловим кайф, когда нас бьют по башке.
Такая наша стезя, иначе с нами нельзя –
У нас в крови тоска по твёрдой руке.
«Интеллигенция и власть» – задача очень трудна:
То ли кусать сапог, то ли лизать.
Любовь к искусству у монархов так бывает странна!
Барма и Постник, берегите глаза!"
И не се обиждайте, опровергайте, контрирайте, давайте вашата гледна точка, вместо да се държите като ощипани моми на хоро!

ной,  пак се опитваш да манипулираш.
Всеки руснак има право да раздъждава за сапогите.

Когато, обаче, некой американофил ни в клин ни в ръкав почне да ръга такива думички - работата не е почетна.
И най малкото не върви да си затваряме очите пред такива опити за създаване на конфликт.

Аз малко ще те обидя, ма ти си затрай, щото трее ме оборваш, а тва че съм те обидил - трее си над него....

а иначе самите те тънкообидни до безкрайност....

ае стига де....

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10127
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1875 -: Юни 02, 2021, 17:36:12 »
Егати номера, и Тимур Шаов го записахте в пропагандисти-русофоби! Сопрете се малце!

Е, айде сега! Само ти ли не знаеш, че голяма част от руската интелигенция е презирала народа си?

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1876 -: Юни 02, 2021, 17:37:32 »
Егати номера, и Тимур Шаов го записахте в пропагандисти-русофоби! Сопрете се малце!

Е, айде сега! Само ти ли не знаеш, че голяма част от руската интелигенция е презирала народа си?

само със миналото време не съм съгласен. и ся цялата либерастия руска е същата сволоч.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1877 -: Юни 02, 2021, 17:41:45 »
ной,  пак се опитваш да манипулираш.
Всеки руснак има право да раздъждава за сапогите.

Когато ни в клин ни в ръкав някой почне да ръга такива думички - работата не е почетна.
И най малкото не върви да си затваряме очите пред такива опити за създаване на конфликт.

Аз малко ще те обидя, ма ти си затрай, щото трее ме оборваш, а тва че съм те обидил - трее си над него....

а иначе самите те тънкообидни до безкрайност....

ае стига де....
И поради что аз имам по-малко право от руснаците да разсъждавам за ботушите? Фразата е известна, фразата е политически некоректна и най-важното е част от съвременния руски език. Бонго я е употребил на място според мен, в неговата си трактовка. Аз смятам разкарването на Батенберг за огромна беда за България, аз помня за войната на капитаните. Това не ми пречи на русофилството ни най-малко.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1878 -: Юни 02, 2021, 17:43:55 »
само със миналото време не съм съгласен. и ся цялата либерастия руска е същата сволоч.
Първо ще се наложи да определим що е то интелигенция.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10127
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1879 -: Юни 02, 2021, 17:44:44 »
 и ся цялата либерастия руска е същата сволоч.

Ами, явно това е неква славянска добродетел. Да се прехласва по запада като некъв земен рай. Чист комплекс за малоценност. Само че и руските, и българските "елити" не знаят, че колкото и да лижат англосаксонски задници, колкото и да слугуват, никой не ги приема за равностойни. Ако знаеш, че хората от столетия изповядват идеята, че "цивилизацията свършва там, откъдето започват лукообразните църковни кубета" не би трябвало да си мислиш, че със слугинаж ще те приемат за равен.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1880 -: Юни 02, 2021, 17:45:42 »
Бачо Кольо, а не може ли да се прочете в смисъл: "И Русия се е постарала доста да се изпокараме, не сме само ние едностранно плюли в кладенеца и наср*ли на метеното. После лъжичките се намерили, ама чувството останало."

ной.... по тогавашните стилове и начини на управление руснаците са правили същото с нас, което са правели и с другите им васали и завладени територии.  И което са правили и немците и австрийците във завладяната полша, примерно. Въобще това си е модус операнди на европейците по това време....

Просто други времена, други нрави.
Да не говорим, че руските консерватори много остро са реагирали на всяко русофобско поведение на българите, в светлината на загиналите руснаци и другите чудесии около тази руско-турска война.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1881 -: Юни 02, 2021, 17:48:20 »
и ся цялата либерастия руска е същата сволоч.

Ами, явно това е неква славянска добродетел. Да се прехласва по запада като некъв земен рай. Чист комплекс за малоценност. Само че и руските, и българските "елити" не знаят, че колкото и да лижат англосаксонски задници, колкото и да слугуват, никой не ги приема за равностойни. Ако знаеш, че хората от столетия изповядват идеята, че "цивилизацията свършва там, откъдето започват лукообразните църковни кубета" не би трябвало да си мислиш, че със слугинаж ще те приемат за равен.

Добре, де, що освен себе си се сещам за поне още една участница в дискусията, която е приета за равна фанглосаксонско общество.

Или тия ги говориш кат неква мантра, без особени доказателства.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1882 -: Юни 02, 2021, 17:49:30 »
И поради что аз имам по-малко право от руснаците да разсъждавам за ботушите? Фразата е известна, фразата е политически некоректна и най-важното е част от съвременния руски език. Бонго я е употребил на място според мен, в неговата си трактовка. Аз смятам разкарването на Батенберг за огромна беда за България, аз помня за войната на капитаните. Това не ми пречи на русофилството ни най-малко.

ами българина коментира българските проблеми, руснака руските.
Толкова ли невероятно ти звучи? Или нелогично?

Пък като коментираш българските проблеми няма да измисляш специално думички, с които да УЯЗВИШ опонента. Не ми пробутвай, че това било някакъв принос в дискусията. Това си е парекселанс предизвикване на ситуация, в която едните имат право да обиждат, а другите ги банват, когато се обиждат и отговарят.

Гнусно е, както вече казах
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10127
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1883 -: Юни 02, 2021, 17:53:33 »
 по тогавашните стилове и начини на управление руснаците са правили същото с нас, което са правели и с другите им васали и завладени територии.

Абе, не е точно така! Случаят с България си има своите обяснения, които никой не отчита. Ако оставим емоциите настрани, България по най-груб начин нарушава международни договорености по онова време и създава проблеми на Русия, защото още от Берлинския конгрес е определена от великите сили като своеобразен опекун на новата държава. Това е коренът на проблема с Русия. Отделно на някои комплексирани "хъшове", които едно въстание като хората не са организирали и са правели парички по време на войната им е било удобно да омаскарят истинския освободител на България.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1884 -: Юни 02, 2021, 17:56:16 »
ной.... по тогавашните стилове и начини на управление руснаците са правили същото с нас, което са правели и с другите им васали и завладени територии.  И което са правили и немците и австрийците във завладяната полша, примерно. Въобще това си е модус операнди на европейците по това време....

Просто други времена, други нрави.
Да не говорим, че руските консерватори много остро са реагирали на всяко русофобско поведение на българите, в светлината на загиналите руснаци и другите чудесии около тази руско-турска война.
Абсолютно съгласна и си мисля, че моето и твоето мнение са просто различни части от едно цяло.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1885 -: Юни 02, 2021, 17:58:17 »
ами българина коментира българските проблеми, руснака руските.
Толкова ли невероятно ти звучи? Или нелогично?

Пък като коментираш българските проблеми няма да измисляш специално думички, с които да УЯЗВИШ опонента. Не ми пробутвай, че това било някакъв принос в дискусията. Това си е парекселанс предизвикване на ситуация, в която едните имат право да обиждат, а другите ги банват, когато се обиждат и отговарят.

Гнусно е, както вече казах
Как да го река по-меко, заглавието на темата е "Русия". В нея няма как българинът да коментира българските проблеми, а руснаци у форума засега не съм забелязала, та да си коментират руските проблеми.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1886 -: Юни 02, 2021, 18:00:24 »
Как да го река по-меко, заглавието на темата е "Русия". В нея няма как българинът да коментира българските проблеми, а руснаци у форума засега не съм забелязала, та да си коментират руските проблеми.

Тоест смяташ, че привнасянето на обиди от страна на русофобите в темата за Русия трябва да се толерира?
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1887 -: Юни 02, 2021, 18:01:42 »
по тогавашните стилове и начини на управление руснаците са правили същото с нас, което са правели и с другите им васали и завладени територии.

Абе, не е точно така! Случаят с България си има своите обяснения, които никой не отчита. Ако оставим емоциите настрани, България по най-груб начин нарушава международни договорености по онова време и създава проблеми на Русия, защото още от Берлинския конгрес е определена от великите сили като своеобразен опекун на новата държава. Това е коренът на проблема с Русия. Отделно на някои комплексирани "хъшове", които едно въстание като хората не са организирали и са правели парички по време на войната им е било удобно да омаскарят истинския освободител на България.
ти не ме поправяш, ти ме доуточняваш.

Да добавя и аз.

И Русия не си взима парите от контрибуцията от Турция.
И в резултат на това българско поведение руснаците хем дават петцифрени жертви във войната, хем дори не възстановяват изхарчените за войната пари.
За нашата свобода изхарчените руски рубли, сиреч.

Тва на тия, дето мислят само за пари, може би трябва да им изглежда като някакъв аргумент.

пъ съ. Пак да уточня, по тогавашните тертипи на водене на войни загубилия си плаща в звонк като пич на тези, дето са го набили. И с територии. И с пари.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1888 -: Юни 02, 2021, 18:04:12 »
Тоест смяташ, че привнасянето на обиди от страна на русофобите в темата за Русия трябва да се толерира?
Не мога да схвана от какво точно си се обидил! От това, че в българската политика винаги е имало блюдолизци, нагаждачи и търсещи на хляба мекото? Или че са наречени с руска фраза?

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1889 -: Юни 02, 2021, 18:07:46 »
Не мога да схвана от какво точно си се обидил! От това, че в българската политика винаги е имало блюдолизци, нагаждачи и търсещи на хляба мекото? Или че са наречени с руска фраза?
не разбирам

Според теб фразата обидна ли е? Да? Не?

Адресирана към съфорумците какво цели - информирането, че руснаците имат ботуши и някои ги лижат ли?
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10127
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1890 -: Юни 02, 2021, 18:09:00 »
ти не ме поправяш, ти ме доуточняваш.

Да, доуточнявам. Защото когато се коментира тази тема, всеки изключва поведението на България и се изхожда от базата, че ние сме чисти и къпани като пеленачета. Нищо нередно не сме направили, само лошо ни правят. Естествено, че ще плащаме за свободата си. Като не сме били способни да се освободим сами, ще си плащаме гяволъците.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10127
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1891 -: Юни 02, 2021, 18:13:38 »
Адресирана към съфорумците какво цели - информирането, че руснаците имат ботуши и някои ги лижат ли?

Добре, кво толкова! Не разбра ли, че това са комплексирани хора? Това са елементарни компесаторни рефлекси. Те гледат себе си, мразят се и прехвърлят собствената си мюзевирщина на другите.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1892 -: Юни 02, 2021, 18:15:57 »
 :t2407:
„Сержанта не е гонен от форума, но ми се струва, че някой си проси кратки охладителни процедури за дребнаво заяждане с колега. Това е второто ми жълто картонче, Алиса!„


Акоо ще се правиш на модератор, поне следи диалозите.
Айде да те украся със същото, което сржантката ни в клин, ни в ръкав го типоса  :125:
При положение, че водим с Бонго културна и дружеска дискусия, ми се пльосва сержатката със обиден надпис.
Ти как не се намеси поне веднъж , за нещо по същество, ами само за тези, дето с лензят?
Въпрос на вкус предполагам.
Боклучав вкус,обаче.
Не разбрах  тук   либерален ли е форумът, щото от такъв един  идвам..
И ако ще повтаряте линията на Сега, какъв е смисълът да се пише тук?
Мисля, че либералният ти уклон се дължи по скоро на неграмотност и заблуда,, отколкото на убеждение.
Или може би не ти допадам, щото ти казах някои неща за сионизма?
Политиката не е като писането на текстчета за деца.
И мисля, ч н си в час с материала.

И защо си ми се пльоснала на помирителният ми пост към сржантката?
За да замажеш, че намесата ти е нелогична?
« Последна редакция: Юни 02, 2021, 18:29:15 от Алиса .. »

Памфуций

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #1893 -: Юни 02, 2021, 18:20:02 »
неее, това с лизането на руски сапоги си е запазена марка на цялото кръгче платени пропагандисти.

Дори да приемем, за спора, че хората, които симпатизират на Русия са лизачи на сапоги, мурзилки и т.н., все още остава открит въпросът какви са симпатизантите на САЩ? Хоремашката интелигенция все още не е отговорила на въпроса освен изтърканото клише, че били "български патриоти". Егати патриотите!

Има степени и нюанси на симпатиите към Русия.... което се опитах да покажа с репликата към Милетков. Още повече, че тази фраза, която ви вЪзмути и огорчи (макар - след проверка - Волфович да говори "да се търкалят в краката") на Жириновски е свързана и едно разбиране на руско-българските отношения в техния исторически контекст. В тоя смисъл, констатациите на Милетков, че Русия все пак е направила грешка (макар и с либералната конституция, вместо да назначи неколко попа за правители) в политиката към България е някакъв прогрес.
Що се отнася до САЩ , аз мисля , че казусът Тръмп ясно показа, че няма или почти няма симпатизанти на САЩ, ей така "по принцип" . Което е правилно - държави като Русия и САЩ не са "Левски" и ЦСКА, че да им симпатизираш.
В контекста на патриотизма , конкретно на старомодния фанатичен патриотизъм, отпреди "Добре, но що е Отечество?", принципът е "Родината ми, права или не". Аз не го споделям - мисля, че Отечеството ми е грешало, при това не веднъж. Но това е патриотизмът на Каравелов, че и на ген. Вазов, за които стана реч в темата за НАТО, който - отчитайки времето - аз уважавам.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1894 -: Юни 02, 2021, 18:26:57 »
не разбирам

Според теб фразата обидна ли е? Да? Не?

Адресирана към съфорумците какво цели - информирането, че руснаците имат ботуши и някои ги лижат ли?
Ето какво е писал Бонго:
"Само една реплика: българските либерали стават "русофоби" не под влияние на "нихилисти" или "западно образование". Един Петко Каравелов, който е сочен като "архи-нихилист" от тогавашната нашенска консервативна и руската "охранителна" преса , така и не става "русофоб", дори по принизените критерии желаещите да лижат руски сапоги.  Либералите стават "русофоби" заради суспендирането на Търновската конституция установяването на Режима на пълномощията от юли 1881 до декември 1883 година. Тогава един Драган Цанков дори възкликва "не ви щем ни меда ни жилото", защото с руска императорска благословия, руските генерали у нас интернират Драган Цанков и Петко Славейков.  Петко Каравелов, Захари Стоянов и др. са принудени да избягат в Източна Румелия. Някои от тях дори стигат до там да предложат на Алеко Богориди да стане княз на България!"
Ти настояваш, че фразата "желаещите да лижат руски сапоги" е адресирана към форумците. Които по онова време не са съществували, мога да се закълна, че такива синодални старци в редиците си нямаме. И във времената на Петко Каравелов е имало блюдолизци с насоченост към руския ботуш и ако те са наречени така, могат да се обидят лично. Впрочем, това не ги прави русофили ни най-малко.

Малко уточнение, това с близането на ботушите не е фраза на Жириновски. Даже фразата за миенето на ботушите в Индийския океан принадлежи на автора на предисловието на книгата на Жириновски.

"Что касается выражения о русских солдатах и Индийском океане, то оно присутствует в книге Владимира Жириновского "Последний бросок на Юг". Причем изначально фраза принадлежала автору предисловия профессору В.Александрову.
Фраза звучала так: "Народы и страны Юга, перессорившись между собой, поймут необходимость спасительной миссии России, сами призовут ее, и тогда она дойдет до Индийского океана, и уставший, но удовлетворенный своей великой миротворящей миссией русский солдат наконец-то присядет на дальнем берегу Индийского океана и омоет в его водах свои запылившиеся и потрепанные сапоги".
Впоследствии Жириновский приписывал ее себе. " Виж тук

Мисля, че Бонго е смесил тези ботуши с описваните от Ерик Хоффер "People who bite the hand that feeds them usually lick the boot that kicks them."

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1895 -: Юни 02, 2021, 18:31:01 »
Иначе казано бонго лепва една обидна фраза връз опонентите си,
приписва и авторството на жириновски,
после се самоопровергава.

Евалата.

ТОЕСТ ТОЧНО КАКТО АЗ ТВЪРДЯХ.

Що не почнете да четете какво говоря, а не се мятате по подразбиране да манипулирате ненужно и безмислено?
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1896 -: Юни 02, 2021, 18:32:45 »
Акоо ще се правиш на модератор, поне следи диалозите.
Айде да те украся със същото, което сржантката ни в клин, ни в ръкав го типоса  :125:
При положение, че водим с Бонго културна и дружеска дискусия, ми се пльосва сержатката със обиден надпис.
Ти как не се намеси поне веднъж , за нещо по същество, ами само за тези, дето с лензят?
Въпрос на вкус предполагам.
Боклучав вкус,обаче.
Не разбрах  тук   либерален ли е форумът, щото от такъв един  идвам..
И ако ще повтаряте линията на Сега, какъв е смисълът да се пише тук?
Мисля, че либералният ти уклон се дължи по скоро на неграмотност и заблуда,, отколкото на убеждение.
Или може би не ти допадам, щото ти казах някои неща за сионизма?
Политиката не е като писането на текстчета за деца.
И мисля, ч н си в час с материала.

И защо си ми се пльоснала на помирителният ми пост към сржантката?
За да замажеш, че намесата ти е нелогична?
Срещнал един поет Сергей Михалков и му рекъл, Серьога, текстът ти за химн е пълно г*вно.
На което Михалков отвърнал "Г*вно, не г*вно, а ще го слушаш стоейки!"
Та и аз така с модераторския парцал, налага се да ви чета всичките.  :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1897 -: Юни 02, 2021, 18:35:12 »
Иначе казано бонго лепва една обидна фраза връз опонентите си,
приписва и авторството на жириновски,
после се самоопровергава.

Евалата.

ТОЕСТ ТОЧНО КАКТО АЗ ТВЪРДЯХ.
Хайде пак отначало, кои точно опоненти се видяха като търсещи русофобия у Петко Каравелов в тукашния форум, че недовиждам. Че и се обидиха за капак!

Памфуций

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #1898 -: Юни 02, 2021, 18:35:54 »
Страхувай се.
Аз не се.
Обичате под дулата на М16 да ви крещят "Сит даун!"
Ами сядайте, ДЕПМ!

Ти няма от какво да се страхуваш. Демократичната система е толерантна към инакомислещи, дори те да са проводници на чуждо влияние.
Прочее, американците са казвали "Седнал!" на развален български. Не мисля, че е умишлено, макар да разбирам стремежа да се направи истерия от тази грешка.
Българската полиция разбива врати, изпонатръшка сума ти граждани по земята допускайки такива грешки. Предполагам, че се намери кой е подал - съзнателно или не - погрешните координати. 

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1899 -: Юни 02, 2021, 18:38:02 »
Тва ДЕПМ на Б Кольо кво значи някой знае ли?

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1900 -: Юни 02, 2021, 18:41:31 »
Та и аз така с модераторския парцал, налага се да ви чета всичките.  :smokin:


Мм, да беше чела!
А не да бързаш да пишеш.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1901 -: Юни 02, 2021, 18:43:44 »
SgtTroy
Д* Т* Е** П****** М****.

това значи

паралелепипед: а де..... тоя дето пита също знае, ма се праи на сейнт уотър ъндринкед
« Последна редакция: Юни 02, 2021, 21:12:39 от паралелепипед »

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4155
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1902 -: Юни 02, 2021, 18:46:51 »
Алиса, не се ли опитват да ти докарат БАН?
Пробвай така:
to fertilize your mother's и последната дума не я знам
 :t1815:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1903 -: Юни 02, 2021, 18:57:25 »
Алиса, не се ли опитват да ти докарат БАН?
Пробвай така:
to fertilize your mother's и последната дума не я знам
 :t1815:
Коле, уверявам те, Алиса няма никаква нужда от помощ, сама се справя прекрасно  :smokin: Но какво ще я прави тази Българска Акадения на Науките, ако й я докарат, виж за това съм любопитна! Също съм любопитна защо е примъкната майната в посления Алисин пост.

Памфуций

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #1904 -: Юни 02, 2021, 18:57:51 »
Иначе казано бонго лепва една обидна фраза връз опонентите си,
приписва и авторството на жириновски,
после се самоопровергава.

Евалата.

ТОЕСТ ТОЧНО КАКТО АЗ ТВЪРДЯХ.

Що не почнете да четете какво говоря, а не се мятате по подразбиране да манипулирате ненужно и безмислено?

Иначе Бонго се опитва да направи алюзия (марш да провериш какво значи), но понеже го мързи да провери точната фраза, се предоверява на вече доста изхабената си памет.
След което, не се "самоопровергава", а се коригира, защото в  крайните русофили от онези времена, некои са припознали себе си.

А ти конкретно не знам с какъв сурат ме обвиняваш, при условие, че си си ме обиждал  в лично качество десетки пъти.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1905 -: Юни 02, 2021, 18:59:33 »
Майната идва от инерцията.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4155
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1906 -: Юни 02, 2021, 19:04:18 »
Но какво ще я прави тази Българска Акадения на Науките,
Ной, искаше ми се да емфасайзна без да изпадам в джиджизми с шарени, подчертани и светкащи буквички :)
А за другото съвсем не знам...  :t0328:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1907 -: Юни 02, 2021, 19:10:45 »
И така, след краткото, но безсмислено отклонение за ботушите, тяхното чистене с език, и миенето им в световните океани, да се върнем към темата и днешният ден.
Опозицията в Русия е разкостена, както се видя от видеото, приложено по горе от мен, за ужас на зарубежният враг, опитващ се да предизвика вълнения, преврати, и гибел на Русия.
Нищо такова не свети на хоризонта, още повече, че на заник пада мрачен мрак.
Което значи, че Байден ще трябва да се договаря на условията на Путин.
Е, може и да мъцне за правата на „известният журналист„ задържат незаконно в Белорусия, но едва ли ще мине номерът. Жалко само дето го жертваха момчето ненагледно, с надеждата за коз в ръкава.
В действителност много е мижава колодата в ръката на Байдън, нооо не всичко е загубено.
Има още време за провокацийки.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1908 -: Юни 02, 2021, 19:11:04 »
Ной, искаше ми се да емфасайзна без да изпадам в джиджизми с шарени, подчертани и светкащи буквички :)
А за другото съвсем не знам...  :t0328:
:t0301:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1909 -: Юни 02, 2021, 19:14:00 »
Е, може и да мъцне за правата на „известният журналист„ задържат незаконно в Белорусия, но едва ли ще мине номерът. Жалко само дето го жертваха момчето ненагледно, с надеждата за коз в ръкава.
И каква му е на него Хекуба? Ако на някого ще мъцва, то е на Лукашенко. Може пък някой от антуража байдънов да успее да му прошушне, че Лукашенко има мустаци, а Путин няма, белким ги различи поне визуално.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4368
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1910 -: Юни 02, 2021, 19:21:09 »
Бачо Кольо, а не може ли да се прочете в смисъл: "И Русия се е постарала доста да се изпокараме, не сме само ние едностранно плюли в кладенеца и наср*ли на метеното. После лъжичките се намерили, ама чувството останало."
Може.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1911 -: Юни 02, 2021, 19:22:20 »
Ной,кукло!
Кажи, че форумът е либерален и сионистки, за да знам къде съм и що съм.
Мога ли да те попитам, ти като каква пишеш тук - като българка, като канадка, като еврейка със сионистки убеждения?  Защото от включванията ти тук само българка не съм забелязала да си. Но всякакви други убежднийца не доста правилни забелязвам да изказваш със самочувствието на модератор
Изглежда се грижиш за някаква според теб правилна идейна линия.
А аз линия нямам.
И не съм виновна, че идейките, с които сте се напапали са поели нанадолнището.
Аз само уведомявам.
И разяснявам

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1912 -: Юни 02, 2021, 19:28:53 »
И каква му е на него Хекуба? Ако на някого ще мъцва, то е на Лукашенко. Може пък някой от антуража байдънов да успее да му прошушне, че Лукашенко има мустаци, а Путин няма, белким ги различи поне визуално.

The American Spectator: Байден обязан предложить Путину «неаппетитное» меню
https://www.fondsk.ru/news/2021/06/01/american-spectator-bajden-objazan-predlozhit-putinu-neappetitnoe-menu-53696.html

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4368
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1913 -: Юни 02, 2021, 19:32:28 »


Мога ли да те попитам, ти като каква пишеш тук - като българка, като канадка, като еврейка със сионистки убеждения?  Защото от включванията ти тук само българка не съм забелязала да си.
Кому беше нужен този тъпизъм?!?
« Последна редакция: Юни 02, 2021, 19:39:16 от Bacho Кольо »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1914 -: Юни 02, 2021, 19:35:51 »
Ной,кукло!
Кажи, че форумът е либерален и сионистки, за да знам къде съм и що съм.
Мога ли да те попитам, ти като каква пишеш тук - като българка, като канадка, като еврейка със сионистки убеждения?  Защото от включванията ти тук само българка не съм забелязала да си. Но всякакви други убежднийца не доста правилни забелязвам да изказваш със самочувствието на модератор
Изглежда се грижиш за някаква според теб правилна идейна линия.
А аз линия нямам.
И не съм виновна, че идейките, с които сте се напапали са поели нанадолнището.
Аз само уведомявам.
И разяснявам
Това е прелюбопитен форум. Той е такъв, какъвто го правите вие основно. Аз само позамитам някои издънки, но гледам да не кастря особено.
Адски са ми интересни хората, които твърдо знаят колко неправилни са моите убежденийца, отклоняващи се от тяхната линия, която нямат.
Инак аз пиша като себе си - и българка, и канадка, и еврейска снаха, твърдо убедена в необходимостта на съществуването на държавата Израел, което не ми пречи да я критикувам.
С модераторски поздрав,  :t0328:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1915 -: Юни 02, 2021, 19:36:13 »
Бачо К
Това съм забелязала, това съм написала.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1916 -: Юни 02, 2021, 19:37:52 »
Кому беше нужен този тъпизъм?!?
Бачо Кольо, ми мъчи се човекът да разбере що за звяр-птица съм! Да бях знаяла, че съм толкова сложна!  :0005:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23970
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1917 -: Юни 02, 2021, 19:38:12 »
Quote (selected)
Мога ли да те попитам, ти като каква пишеш тук - като българка, като канадка, като еврейка със сионистки убеждения?  Защото от включванията ти тук само българка не съм забелязала да си.
Колко обичайно.
На нас все ни пречат външни фактори - рептилите, капиталистите, комунистите, модераторите.
Иначе щяхме да блестим!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1918 -: Юни 02, 2021, 19:39:23 »
 твърдо убедена в необходимостта на съществуването на държавата Израел, което не ми пречи да я критикувам

Аз също съм убедена.
Но сионистите не са на тази позиция.
И.
Линия имам. Идеология нямам.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8865
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #1919 -: Юни 02, 2021, 19:42:29 »
Колко обичайно.
Абе, не е като да не ни пречат, правят го хитро, изучили са нашите слабости и дефекти и ги използват, ние сме виновни, че имаме дефекти, ама то кой няма, и това изобщо не оправдава измамниците, те са си измамници.
Да не забравите да гласувате!  ;)