Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 15:43:40

Автор Тема: Корнелия срещу Баце  (Прочетена 266154 пъти)

0 Потребители и 10 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #540 -: Ноември 02, 2018, 23:34:04 »
Тук дамски бой ли се подготвя или само така ми се струва :cool-1084:
the lamers club honourable member …

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #541 -: Ноември 03, 2018, 00:24:56 »
Идея си нямам, защо се сещаш точно за това...но, най-вероятно ще успееш да го напудриш в некакъФ чаршаф :smokin:

 Не е точно бой, а леко пооскубване, щото в Канада си мислят, че имат повече перца
« Последна редакция: Ноември 03, 2018, 00:27:26 от Асол »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #542 -: Ноември 03, 2018, 02:26:12 »
Като страничен наблюдател, получавам едни мрачни съмнения, че Баце ще прецака Корни да му свърши мръсната работа.
Тоест да го спаси от трите патриотични кърлежа на следващите избори.
Представете си парламент с 3 партии и приблизително равенство на БСП и ГЕРБ.
Кой вариант ви изглежда най реалистичен?
БСП и ДПС
ГЕРБ и ДПС
БСП и ГЕРБ
Въобще не се учудвайте ако 80% поискат третия вариант.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #543 -: Ноември 03, 2018, 03:21:34 »
Тук дамски бой ли се подготвя или само така ми се струва :cool-1084:
Ни най-малко, аз вече умрях от смях докато си представях котарака Леополд с пера! Направо Леополд при индианците! Адски канадско!
А иначе, за дамски бой си трябва настрой далечен от котарака Леополд и близък до друг един Леополд, да не упоменавам всуе.  :smokin:

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #544 -: Ноември 03, 2018, 08:25:58 »

Quote (selected)
Тук дамски бой ли се подготвя или само така ми се струва
Малко вероятно, но фсе пак ако решат дамите да ни разнообразяват, ти готов ли си принце да предоставиш видеоплатформа? Мъжки на видео си е отврат, но за дамския съм чувал, че е аха-аха изкуство.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #545 -: Ноември 03, 2018, 10:09:26 »

Quote (selected)
Тук дамски бой ли се подготвя или само така ми се струва
Малко вероятно, но фсе пак ако решат дамите да ни разнообразяват, ти готов ли си принце да предоставиш видеоплатформа? Мъжки на видео си е отврат, но за дамския съм чувал, че е аха-аха изкуство.

Спомни си коментарите на Митко Чуков по радиото колко по-колоритни бяха от коментарите на Петър Василев по телевизията и ще разбереш, че това с видеоплатформата не е добра идея.

Освен това се оказва, че само така ми се е струвало.
the lamers club honourable member …

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #546 -: Ноември 03, 2018, 10:20:04 »
Подстрекатели и сеирджии ли го раздавате? :nuts:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #547 -: Ноември 03, 2018, 10:33:22 »
Подстрекатели и сеирджии ли го раздавате? :nuts:

По-скоро обратното 8)
the lamers club honourable member …

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #548 -: Ноември 03, 2018, 11:20:53 »
Quote (selected)
Представете си парламент с 3 партии и приблизително равенство на БСП и ГЕРБ.
не мога. бесносини, патриоти, оня от депесе прим - всички имат съвсем реални шансове да влязат. така че надолу няма сми да се четат предположенията ти.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #549 -: Ноември 03, 2018, 11:23:44 »
Млъкнете!
Всички, които сте били през тези години някакви "фактори"!
Загубили сте!
И губехте, губехте, губехте...но все вас слушахме или по точно търпяхме!
Ае сега - крачка встрани и назад!
И го запомнете!
Не сме от тези, дето искаме да се махате, просто отстъпете!
Отстъпете, може би на по - глупавата кохорта на Нинова и обкръжението и, но отстъпете да опита и тя! Вие - не успяхте. Не веднъж!
А сега - просто замълчете, за да има и за вас бъдеще. Щом знаете - ще има. Ако упорствате - е, решението няма да зависи от "меката" част.Ще ви изрита "ядрото", онова ядро, което сега се опитвате да узурпирате като ваше в БСП.
Ядрото на БСП не сте нито вие, нито Нинова и тези около нея - много добре си знаете кое е ядрото на БСП.
И не се опитвайте да го заблуждавате. То, ядрото на думи красиви и купешки е обръгнало. 


А тази част ми е любимата, Старо. Само дето не си уцелил тоз път. Там, дето стреляш, мен ме няма от има-няма седем-осем години. Просто при нас, "долу", тези неща се случиха отдавна. Точно по твоето указание постъпихме - губихме, губихме, губихме и отстъпихме. Дадохме път на по-млади. И осма година наблюдавам отстрани. Ами, имам новина за теб - не се справят. Ще речеш е, то и вий така - не се справяхте. Само дето, откак се помня, не съм се спрял да се уча. Не и те, обаче. Те са добри в друго - да се нагодят и да си сгодят. И покрай тяхното нагаждане партията се сви в точка. А твърдото и ядро тъй омекна, че вече даже не е и ядро. Което, предвидимо, води до факта, че и те губят, губят, губят, ама доста по-зле от нас, дето губихме, губихме, губихме. И сега? На нас какво ни остава? Да си седим в "манастира", с книгите, или да сменим тези със следващите, подобно както Борис смени Расате със Симеон? Едни "наши деца" със следващите "наши деца"?

Ти се подиграваш със знанията и уменията ми, със "статистиките" ми, но в годините, когато аз съм носил отговорността за представителството на БСП, те бяха източник на силата ни. В малцинство, срещу противник, разполагащ с несравними на нашите ресурси, успявахме, в опозиция, да налагаме решения, стандарти и модели, които ако и да не спряха кражбите и поразиите, то поне ги ограничиха. И дори най-върлите ни опоненти, от ядрото на СДС, признаваха авторитета и лидерството ни. Защото се основаваха на безусловните неща - Конституцията, закона, фактите, доказателствата, точния разчет. И всичко това - при безукорен интегритет, че да не ти сочат мухите, де те кацат, щото сладкото от медеца е още по теб.

Това сега го няма. Не знаят, не могат, облажват се. Факт. И авторитета на БСП се свива до омекналото и твърдо ядро.

В личен план, писал съм вече, власт ме не блазни. Власт, колкото ми трябва, аз имам. Щото източниците на власт са различни и властта бива, тоже, различна. Признание си имам. В професията си съм сред доайените и с авторитет, в някои от нещата, с които се занимавам, на ползу роду, съм дори най-добрият, най-скромно да река. А това, което ми дава сили, е че имам планове и оттук нататък какво да правя. Малко наука, за разнообразие. С пряка полза за практиката. Нещо, което тук, в България, още е непознато и малцина, въобще, се занимават в тази област. Отбелязвам, щото да е ясно, че нямам нужда ни да си правя живота интересен, ни да си уплътнявам времето, че то и така не стига. Честно казано, откак се махнах от форума на СЕГА, свърших доста полезна работа.

Малко съм притеснен, че напоследък, с умилително единомислие, ГЕРБ, на власт, и БСП, в опозиция, готвят едни тъпни в тази област на държавното управление, в която работя. Но няма да са им първите провали. Те така се учат, щото толкова знаят - с проба-грешка. Стига да остане някой тук, в страната, да им плаща грешките. Но това е друга тема и за друго място. Теб със статистики няма да те затруднявам. Инстинктът ти ти стига.

Прочее, няма как това или друго някое "ядро" да ме изрита от място, гдето аз не пребивавам. От мястото на сила, очертано от туй, що знам и мога, никой не може ме "изрита". То си върви с мен, аз съм мястото.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #550 -: Ноември 03, 2018, 11:26:38 »
Аз за бесносините и особено за депесе 2 изобщо не съм сигурна, че ще влязат. Най-вероятно ще се обзаведем предизборно с някоя нова  партия "обединителка срещу статуквото", предвидена за патерица на Боцо, ако естествените МУ партньори в лицето на тъмносините талибани отново не прескочат бариерата, а ДПС оригинали ще ГО подпират "тайно"

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #551 -: Ноември 03, 2018, 11:38:02 »
аз пък съм сигурен, че сините ще влязат - такава идиотия не вярвам да сътворят втори път. все ще се разберат някак, те не са особено гнусливи, важното е вождовете да намалеят.

депесе две зависи от финансирането и помощта на ердоган - ако пак натисне, може и да влязат, виж че не успяха на магия.

между другото, нямаше ли нещо за забрана на избори в страни с извънредно положение?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #552 -: Ноември 03, 2018, 11:43:36 »
Quote (selected)
А тази част ми е любимата, Старо. Само дето не си уцелил тоз път. Там, дето стреляш, мен ме няма от има-няма седем-осем години. Просто при нас, "долу", тези неща се случиха отдавна. Точно по твоето указание постъпихме - губихме, губихме, губихме и отстъпихме. Дадохме път на по-млади. И осма година наблюдавам отстрани. Ами, имам новина за теб - не се справят. Ще речеш е, то и вий така - не се справяхте. Само дето, откак се помня, не съм се спрял да се уча. Не и те, обаче. Те са добри в друго - да се нагодят и да си сгодят. И покрай тяхното нагаждане партията се сви в точка. А твърдото и ядро тъй омекна, че вече даже не е и ядро. Което, предвидимо, води до факта, че и те губят, губят, губят, ама доста по-зле от нас, дето губихме, губихме, губихме. И сега? На нас какво ни остава? Да си седим в "манастира", с книгите, или да сменим тези със следващите, подобно както Борис смени Расате със Симеон? Едни "наши деца" със следващите "наши деца"?
а теменужка имаш ли си, да ѝ говориш като един костов сущий?

от този абзац следва, че първо, трябва да престанете да се цупите, и второ, че твърдото ядро въобще не може да изпълнява коригиращите си функции. следователно тези функции трябва да се изпълняват отгоре, поне докато ядрото отдолу не се осъзнае.

а управлението горе има ли достатъчно информация какво се случва там долу, на местно ниво?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #553 -: Ноември 03, 2018, 11:44:46 »
Да ти кажа, нямам представа дали има такова нещо - за изборите в страна с извънредно положение. И да има, законите не се отнасят за НЕГО и цецо МУ Едно е сигурно,  а то е, че Октоподът е превзел държавата и успява да си намира къде ятаци, къде наивници и сред опозицията. Колкото и да се правят на принципни, някакси не може да не направи впечатление, че някои люде се сетиха да клатят ръководството си баш когато ТОЙ започна да затъва от скандал в скандал. Допускам, че има и друга причина за дисиденстването, де - идат евроизбори (а там ще се редят листи, където със сигурност не се предвиждат досегашните абонати), идват и кметски избори. На други пък явно бизнесът е залинял и т. н.

Quote (selected)
а управлението горе има ли достатъчно информация какво се случва там долу, на местно ниво?

Вероятно има, след като и аз съм чула за много случаи на цели "червени" фамилии, които находчиво са се позиционирали в няколко различни партии, и най-вече в опг-то, сакън да не стане некоя житейска грешка. На доста места е така и по някакво стечение на обстоятелствата, баш такива се възмущават напоследък от ръководството :nuts:
« Последна редакция: Ноември 03, 2018, 11:48:00 от Асол »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #554 -: Ноември 03, 2018, 11:57:01 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 09:53:19 от Captain Buddy »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #555 -: Ноември 03, 2018, 11:59:30 »
А кажете сега, че няма вечна класика!

Quote (selected)
До господина редактора на в. Не му е времето.

А бе, кьорпè, защо си ме набедил във вестник "Не му е времето", че съм бил опозиция, а? Толкова ли ти стига ума? Хич бай ти Ганьо опозиция става ли бе, момче? Или ти какво си рекъл: чакай да сме по-малко, че да делим по по-множко. Не си прост ти, знам те аз тебе. Ама пак си прост, да ти кажа правичката. Сиреч, не си прост, ами малко аджамия падаш. За тия работи ти бачка си питай. Ти вчера, казва се, докопа кокала, а бачо ти от девет години насам го е заглозгал и няма ниет да го изпуща докрай време. Па знайш ли, момче, да ти кажа чистичката: има и за тебе, има и за мене. Народната да е жива. Аз като идех още за София, като депутация да молим онзи обесник да не си дава оставката, още тогава - помниш ли, на Враждебските ханчета? - още тогава разбрах, че не си е келепир да бъдеш опозиция. Ама, ще речеш, защо? Защо ли? Твърде просто: защото ще стоиш зад метлата, а хората ще си плетат кошничката. И какви хора! Все отбор-отбор юнаци, все учени, изпраксани. Напрежните наши бяха хептен дива работа. Крадяха гьоз-гьоре, насила, аджамийски, па си позволяваха и чапкънлъци, докундисваха на честта кое жени, кое моми, кое... А, момче, тъй ли е? И най-сетне влетяха с двата крака в капана. Виж, днешните наши не са тъй. За чапкънлък няма ги. Тоест - как да ти кажа - не че ги няма, ами кой ще се качи по Джендемтепе, по Небеттепе, кой ще ръшне по хамамите да разпитва какво е ставало. Па и кому влиза в работа. А колкото за алъш-вериш, бива си ги. Правото -право! Хем тъй си подкараха работата, щото, срам не срам,ще ти се призная, брате, и аз се слисах. Ашколсун, кьопоолар! Гледай какво нещо било туй науката. С таквиз хора да имаш работа - разбирам. Напрежните наши бяха я подкарали на акънтия, бре трепаха, бре бесиха, бре стреляха, съсипали бяха орталъка. И защо? - За вятъра. А днес видиш ли? Само по изборите не ти дават да шавнеш, а за друго - свобода! Викай, попържай, давай си зор, колкото щеш - никой нищо не ти казва. И защо ще бутат опозицията - тя нека си дига гюрултия, кой я слуша. Нашите си сучат мустака, па им се подсмиват. Властта в ръцете им - не искат да знаят. И сега, когато толкова железници ще се правят, толкова дружества ще се калъпят, толкова пристанища ще се строят, ти тамам сега си му намерил времето да ме набедяваш, че съм бил уж опозиция. Недей прави тъй бе, братко. Дотам ли ти беше достлука? Завиждаш ли ми, или какво? Че санким ти по-малко ли кьораво си ударил от мене. Я си направи сметката, ти от колко места получаваш. А пък аз - какво ? Гледам си търговийката, и туйто. Па най-сетне нали знаеш, че тия работи със съгласие стават. Ако ми помогнеш да вляза и аз в някое предприятие по-тлъстичко, мигар мислиш, че няма да ти се отсрамя ? Зная си аз как му е реда. Па не стига другото, ами си взел, дяволе, че си извъртял писмото тъй, щото, като го чете челяк, ще помисли даже, че съм против Особата. Аз ли? За толкова ли верен човек ме имаш ти мене ? Нали си дадохме уж дума, че не му е времето. Разбирам да не беше властта в ръцете ни, да подсмърчахме отстрана - тогава хелбетя ще ти причерней и ще караш наред, с Особата барабар. Ама сега, когато сме допипали кокала с две ръце и когато тамам му е времето да се осигурим за стари години, да взема аз да кажа някоя права дума за Особата? Не е ахмак бай ти Ганьо, той знае кога му е времето да се вика "да живей"! Едно да живей - хоп едно предприятие. Па когато му дойде времето - знаем и башка тюрлия да викаме. Тъй върви света. Ако не друго, барем тая философия сме я проумяли до дъно, пущината.

Момче бе, нашите дали не са я попрекалили с ломчаните? Чувам: ранени, убити! Брей, да си опичаме ума, зере... на оногова ръцете отрязаха, да не би да му дойде времето наопаки...

Хайде стига засега. Да живей Негово Царско Височество!

Виждаш ли как викам да живей, пък ти си взел да казваш, че съм бил против. Завиждаш ми, да те вземе дявола. Знайш си ти, че ако вземем да се надвикваме, не се знай кой кого ще надвика. Па и за почитание ако дойде думата, аз пак не се давам. Ти ще цалунеш ръка, аз - двете ръце; ти ще цалунеш скута, аз - краката; ти ще цалунеш на друго място, аз - на още по-друго място. Че ти с мен ли ще се надпреварваш бе, кьорпе?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #556 -: Ноември 03, 2018, 12:44:02 »
а теменужка имаш ли си, да ѝ говориш като един костов сущий?

Не. Имам си форума. И ако ми липсва нещо с IQ на теменужка, да си бъбря с него, ти си насреща, надявам се.  :cool-1084:

Колкото до коригиращата функция на ядрото, така е. Но дори да го сведем до модел и роля, то и те липсват. Проблемът в ръководството и представителството е, че фатално се надценяват.

То пролича в качеството на предложената "Визия за България". Не личи ни една част от нея, с малки изключения, да е консултирана с хора със знания и опит в съответната секторна политика. Оказа се, което дори аз, черногледецът, не можех да очаквам, че тя дори не е минала през Националния съвет, а само е профучала оттам, без дискусия, без критика, без подобрение, и, разбира се, без формално решение. И полетяха хвърковати чети депутати, с нея в ръка, по мамковината, да пръскат светлина.

Но същото е и на местно ниво. Копират модели и роли от партийното си ръководство на Позитано 20. Ако въобще имат някакъв модел на политическо поведение и са осъзнали някаква политическа роля, в съответствие с него. И подобно на ръководството си подтичват зад събитията, а най вече зад гафовете на управляващите. Идеята за Визията бе обнадеждаващо изключение - да се предложи системна алтернатива. Но изпълнението на тази идея се оказа трагично. И индикация за това е ответа на поканата обществото да стане съавтор и съратник на Визията. Да, успехът има много бащи. Ама сакатлъкът е копеле. Никой не ще да се свърже с него. Освен дежурните славословци на Нинова, специалисти по всичко, да ми посочите някой професионален авторитет да е припознал идеи от Визията и да ги е подкрепил? А да ги е оспорил? Даже това го няма! Считат този стратегически документ за тъй негоден, че даже не си струва да се хабят да го обсъдят. Факт.

А сега си дай сметка, че подобен на този документ, негов дериват, следва да се представи във всеки един избирателен район от представителството на БСП, да се приеме на въоръжение от актива и по места, който да го трансформира в подобен местен. И така да се създаде йерархия на политически ангажименти, обективирани в документи. В създаването и дебата, полемиката, по такъв набор от документи се демонстрира и доказва заявката и готовността на партията да поеме управлението. Показва се капацитетът и и способността и да управлява. Това е сериозният начин да създадеш доверие и да поискаш подкрепа. Другият - да си ги купиш - практикува ГЕРБ, чрез търговия с влияние или кеш. И да, 2019 е специфична - европейски и местен избор. Парламентарният - по средата. Прочее, ако покажеш способност да водиш страната на европейско ниво, ако покажеш, че можеш да водиш и местните общности в местното самоуправление, то и заявката ти за законодателната и през нея - за изпълнителната власт на национално ниво, ще добие плътност. Плътност извън архитезата "вземете нас, че тия не стават". За мнозина в страната, а и извън нея, това вече не стига.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #557 -: Ноември 03, 2018, 12:54:12 »
Брей! Мъ верно ли Бай Ганьо филибелия той? 67?  :cool-1084:

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #558 -: Ноември 03, 2018, 12:54:33 »
Quote (selected)
Най-вероятно ще се обзаведем предизборно с някоя нова  партия "обединителка срещу статуквото", предвидена за патерица на Боцо, ако естествените МУ партньори в лицето на тъмносините талибани отново не прескочат бариерата, а ДПС оригинали ще ГО подпират "тайно"
Че тя отдавна е готова! Как беше там - "Да, да,...ох дааа .............България"
п.с. Тух, изпуснахме атракцията!
п.п.с. Фирмине, ай стига си се правил на ощипана госпойца от пансиона, ти пък всичко го приемаш прекалено лично.
Последния ми пост беше насочен най вече към оня кръг, дето е и "обиденото" ти приятелче -обещали му висок пост, пък сетне го забравили и сега рие. То и ти подпираш там нейде...не знам какво, залагаш и на този кон ли - ти си знаеш.
А колкото до уменията ти - никога не съм изказвал съмнения, даже ме тревожи, ако хора с умения започнат да дърпат назад.
И въобще започна да ми става досадно!
А, щях да забравя, моля, не прави капитал от авторитета пред сините талибани, на струва пет пари, много е нисък пода.Въобще, кой как се справя, за мен критерия е един, всъщност са два - дали си разширява влиянието /подкрепата, доверието, уважението/, като едновременно с това успява интелигентно да се изплъзва на козяшката хватка.
Засега май се очертава, че може и да се появи такъв. Но само се очертава. И ако този нов субект стане втора или трета сила, а партийните джихадисти от БСП не я изхвърлят като четвърта, то тогава става възможна една коалицийка, дето засега не влиза в сметките на никой.
И т.н. Затова и беснея, щото недоумявам как може, за да направиш нещо ново, непременно да унищожиш старото.
Ниско IQ ли? Едва ли! По скоро високо, само че его.   
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #559 -: Ноември 03, 2018, 12:57:53 »
Няма случайни неща, Олди!

Quote (selected)
„БСП имат тежки вътрешнопартийни проблеми. Вече дори се правят подписки срещу лидера Корнелия Нинова и нейното еднолично управление и афинитет към конфронтацията. Стигна се дотам, че хората с различно мнение в БСП да се нарочват като симпатизанти на ГЕРБ“, каза Цветанов. По думите му практиката депутати от БСП да представят „Визия за България“ в области, от които те не са избрани, е странна. „На депутатите от БСП проблемите на местните хора са им чужди“, уточни той.
:smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #560 -: Ноември 03, 2018, 13:06:36 »
Аааа, на Цветанов опорките си заслужават по-подробно отразяване. Жени ГЕРБ - по-твърдата част на твърдото ядро на ГЕРБ.  :cool-1084:

Четете

„По време на Българското председателство на Съвета на ЕС европейското бъдеще на страните от Западните Балкани се върна трайно в дневния ред на Европа след 15-годишно отсъствие. Това не бе успех на Бойко Борисов или ГЕРБ, това бе успех за цяла България. Каква бе оценката на БСП и президента Румен Радев – те неглижираха целия принос на България за осигуряването на европейска перспектива за страните от региона“. Това заяви председателят на ПГ на ГЕРБ и зам.-председател на партията Цветан Цветанов по време на откриването на седмата политическа академия на Жени ГЕРБ „Национално управление и сигурност. Политика на европейска свързаност в контекста на присъединяването на Западните Балкани“. Форумът се провежда във Велинград и се организира съвместно от Жени ГЕРБ, Фондация „Конрад Аденауер“ и Сдружение „Граждани за европейско развитие на България“.
„Когато в началото на европредседателството заложихме темата за Западните Балкани като наш основен приоритет, много хора бяха скептични за реализирането на тази амбициозна цел. След като обаче Европа възприе виждането, че тя се нуждае от приобщаването на този регион, темата за Западните Балкани се настани трайно в дневния й ред“, обясни Цветанов, като отбеляза, че щом тази тема продължава да бъде актуална в рамките на австрийското председателство и ще бъде сред приоритетите и на румънското – то това значи, че България си е свършила добре работата.
По думите на председателя на ПГ на ГЕРБ България е доказала лидерските си качества и се е превърнала в много сериозен фактор както на Балканите, така и в ЕС. „Вчерашната среща в Евксиноград е доказателство за думите ми. Бяха направени изключително сериозни послания за по-голяма свързаност между участниците в срещата. Тази свързаност на свой ред означава – повече бизнес, повече туризъм, повече приходи и по-голяма заетост“, подчерта той.
Пред дамите от ГЕРБ, Цветанов сподели мнението си, че хубавите новини в България остават в сянката на дори най-малките проблеми и подчерта, че е важно да променим мисленето си и да имаме очи за хубавите неща, които се случват, а те не са малко. „БСП предлагат само скандали, агресия, фалшиви новини, но не и алтернатива. Това не подхожда на една опозиция“, коментира зам.-председателят на ГЕРБ. Той сподели учудването си как една партия може да претендира, че е алтернатива при положение, че отсъства от дебатите в Народното събрание, където има възможността да задава своите въпроси и към изпълнителната власт.
„БСП имат тежки вътрешнопартийни проблеми. Вече дори се правят подписки срещу лидера Корнелия Нинова и нейното еднолично управление и афинитет към конфронтацията. Стигна се дотам, че хората с различно мнение в БСП да се нарочват като симпатизанти на ГЕРБ“, каза Цветанов. По думите му практиката депутати от БСП да представят „Визия за България“ в области, от които те не са избрани, е странна. „На депутатите от БСП проблемите на местните хора са им чужди“, уточни той.
Цветан Цветанов изтъкна, че днес държавата е стабилна и това личи ясно от бюджета за 2019 г. „В управленската ни програма бе заложено в края на мандата през 2021 г. БВП да достигне 120 млрд. лв. Само за следващата година той ще бъде 116 млрд. лв., а очакванията са през 2021 г. да е 130 млрд. лв. Това говори от една страна за добре работеща икономика, а от друга за отлична събираемост на приходите“, отбеляза председателят на ПГ на ГЕРБ и допълни, че в бюджета за 2019 г. са заложени повече средства във всички сектори.
Зам.-председателят на ГЕРБ бе категоричен, че европейските избори догодина ще покажат какво ще е бъдещето на Европа. „Ние сме част от политическото семейство на ЕНП, защото това е партията, която е отговорна и прави реални политики в интерес на гражданите“, уточни Цветанов. Той попита защо Корнелия Нинова вече не говори за кохезионна политика и не призовава да подражаваме на страните от „Вишеградската четворка“ и обвърза този факт с изнесените данни, че въпреки по-ниския бюджет на ЕС за кохезионна политика, България ще получи с 8% повече.
„Важно е на европейските избори да запазим водещата си позиция и това ще ни помогне за нова победа на местния вот. След победата ни през 2015 г. българските общини се превърнаха в строителни площадки благодарение на европейската солидарност и добрата екипна работа на местната власт със законодателната и изпълнителната“, подчерта зам.-председателят на ГЕРБ.
Цветан Цветанов сподели, че за него винаги срещите с ЖГЕРБ са много вълнуващи, защото за съвременното общество жените са най-важни. „Вие дарявате живот, пазителки сте на дома и имате способността да взимате най-правилните решения“, изтъкна той.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #561 -: Ноември 03, 2018, 13:08:11 »
А, ето нещо интересно. Аз лично съм съгласна с написаното

Quote (selected)
Проф. Александър Маринов

 

Аксиома, доказана от теорията и от практиката, гласи, че елитите (разбирани като малцинство с особени качества и приноси) се крепят на общественото признание, че изпълняват мисията си. (А не на парите, репресията или медийната пропаганда, както е прието у нас.) Това отразява не само конкретни постижения в различните области, но преди всичко - способността на елитите да предложат на обществото модел на успех и да бъдат пример за подражание. Иначе имаме работа не с автентични, а със самоназначили се псевдоелити.

 

Българските елити като цяло отдавна имат проблем в това отношение, но през последните години пропадането им, намиращо справедлива оценка в общественото негодувание и презрение, бие всички известни световни примери. И точно когато се мислим, че едва ли е възможно да се опозорят още повече, те ни опровергават.

 

Точно такъв е случаят с реакциите (и липсата на реакция) от елитите и техните представители (с единични изключения) на възмутителното поведение на вицепремиера Валери Симеонов и на подкрепилите го лидери на управляващите партии.

 

Нека уточним - ако изказването на Симеонов за "истеричните жени", използващи "уж болните си деца" за извличане на материална изгода, бе само по себе си скандално, големият проблем настъпи след това. Гафът на един некултурен и неадекватен човек се превърна в колективен грях на управляващите. Фиаското на властимащите и обслужващия ги слугинаж кулминира в омаловажаването на станалото и в отказа да се поеме морална и политическа отговорност. При това - демонстрирано чрез арогантно заявяване на готовност да се държи кокала на властта на всяка цена и до последно. С обяснението, че не може да поиска оставката на Симеонов, защото това "ще срути конструкцията", премиерът Борисов призна открито, че властта му е по-мила от всичко друго на света. Лицемерните извинения само подсилиха това впечатление.

 

Опозицията реагира остро, но остава да видим дали силните думи ще бъдат подкрепени с решителни действия. А ставащото поставя отново въпроса какви обществени проблеми би трябвало да предизвикват най-радикално политическо противодействие? Например, не беше ли по-правилно БСП да си запази напускането на парламента като краен политически вариант за случай като този, а не за обсъждане на "Визия за България" с народа?

 

Но да оставим управляващите политици - те не за пръв път постъпват така, няма и да им е за последен (ако им позволяваме). Шокиращо е как реагираха представителите на другите елити в нашето общество. Със своите действия (и бездействия) те доказаха красноречиво историческата истина, че общество, водено от заграбили властта егоистични и безчувствени камарили, не може да очаква нищо добро - нито за днешните, нито за утрешните поколения.

 

На първо място, потресаваща бе реакцията на повечето от асоциациите на бизнеса - тези, които претендират, че включват основната част от деловия елит на страната. Техните ръководители показаха, че са готови на всякакви публични салтоморталета - само и само да защитят груповия си (при това конюнктурен) интерес. Тези, които преди три месеца определяха вицепремиера Симеонов с всякакви цветисти епитети и го заплашваха със съдебни дела, сега се хвърлиха да го защитават от "диктата на уличната хунта". Очевидно като част от набързо скалъпена сделка, свързана с предвидените данъчноосигурителни промени. Дали предложенията на финансовото министерство са обосновани и до какво ще доведат  е друг въпрос - има много начини те да бъдат критикувани и оспорени. Но протекцията над един хулиганстващ властник едва ли е сред допустимите методи за хора, които определят себе си като "бизнес лидери".

 

Нещо повече, те не само поставиха "стабилността на правителството" (разбирайте запазването на поста на Симеонов) над базисни морални стандарти, но и стигнаха до абсурда да заплашват, че ще изведат "техните" работници на контрапротест срещу майките на децата с увреждания. Каза го един смелчага, но останалите кимаха одобрително. Едва ли има по-силно доказателство за пропастта, зейнала между елити и народ - пропаст, която не е само българско явление и която либералното войнство упорито заклеймява като популистка измислица. Тези хора вероятно си въобразяват, че са съвременни робовладелци, имащи абсолютна власт над заетите във фирмите им, и въобще не си задават въпроса: а дали работниците ще поискат да тръгнат срещу майките? А може би просто усещат жегата зад ъгъла и искат навреме да се наредят в редиците на "правилните" олигарси - тези, които могат да не се опасяват от ненавременна визита на закачулени служители на правоприлагащите органи?

 

Някои, малко по-умни от бизнес лидерите, метнали се на амбразурата, за да бранят правителството, се изхитриха да заемат неутрална позиция. Една бизнес асоциация изрази "тревога от размяната на реплики между представители на правителството и протестиращи социални групи". Колко премерено, нали? Колко балансирано е да се поставят на една плоскост изцепките на вицепремиера и отговора на възмутеното общество.

 

На пръв поглед противоположна, но също толкова позорна бе липсата на реакция от дежурно манифестиращия непримирима гражданска съвест интелектуален столичен елит. Нямаше седящ протест пред Министерския съвет с конституцията в ръка. Нямаше гневна подписка, заклеймяваща постъпката на Валери Симеонов, и застаналите твърдо зад него Борисов и Каракачанов. Не видяхме бял роял на ларгото, нито жертвоготовно разголена женска гръд. Учените мълчат, ранобудните студенти вече спят дълбок зимен сън. Повечето от всекидневно изявяващите се коментатори и анализатори предпочетоха да заобиколят темата или се задоволиха с познати констатации за трудното съжителство на морала и политиката. Отгоре, от свода - през гъстия дим на скандала, невъзмутимо наблюдаваха ставащото и повечето от популярните медийни и шоу звезди. Не чухме бунтовни призиви на фона на възрожденски песни.

 

Да, трябва да се каже, че имаше и изключения, някои от които дори изненадващи. Но българските елити като общности предпочетоха да завъртят опашка пред властта или - в "най-добрия" случай, разсеяно да извърнат глава в другата посока. С което показаха, че окончателно са загубили правото да се наричат най-добрата част от нацията. 

 

В. "Банкер"
Фирмин, да ти кажа, аз се съмнявам, че даже връо на интелекта, съсредоточен в жени опг се е напнал да изчете рошавите цецови брътвежи
« Последна редакция: Ноември 03, 2018, 13:11:57 от Асол »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #562 -: Ноември 03, 2018, 13:24:03 »
Първо, не му се налага да чете - присъства. Второ, връо на интелекта на Жени ГЕРБ, подозирам, му ги пише на Цветанов опорките. Трето, не си ги срещала "на терен" Жени ГЕРБ, затова и ги подценяваш.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #563 -: Ноември 03, 2018, 13:29:03 »
Quote (selected)
Трето, не си ги срещала "на терен" Жени ГЕРБ, затова и ги подценяваш.

Съм. Три броя тетки и като казвам тетки, баш за каквото в негативен контекст влагаш в тази дума, става дума, няма да им казвам имената, обаче. Такава махленщина, такава арогантност и простотия, човек, просто не е истина. Ся, даже като се сетя, не мога да повярвам, че такива екземпляри се въдят безпрепятствено на родна почва. Как човек да не бъде песимист с такава овластена простащина!? Ужас!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #564 -: Ноември 03, 2018, 13:50:38 »
Quote (selected)
То пролича в качеството на предложената "Визия за България". Не личи ни една част от нея, с малки изключения, да е консултирана с хора със знания и опит в съответната секторна политика. Оказа се, което дори аз, черногледецът, не можех да очаквам, че тя дори не е минала през Националния съвет, а само е профучала оттам, без дискусия, без критика, без подобрение, и, разбира се, без формално решение. И полетяха хвърковати чети депутати, с нея в ръка, по мамковината, да пръскат светлина.
не знам на кое викаш формално, но въпросната визия е била представена пред националния съвет. обвинявай зяплювците, които зяпат за "дума", че не са поискали да дискутират визията.
Quote (selected)
Освен дежурните славословци на Нинова, специалисти по всичко, да ми посочите някой професионален авторитет да е припознал идеи от Визията и да ги е подкрепил? А да ги е оспорил? Даже това го няма! Считат този стратегически документ за тъй негоден, че даже не си струва да се хабят да го обсъдят. Факт.
факт - трънки. спомням си покрай вота на недоверие, че разни лекарски и пациентски организации си харесаха частта за здравеопазването. за останалите части не знам, ако попрочетеш любимия си вестник "дума" може и да разбереш. щото от другаде няма откъде.
Quote (selected)
А сега си дай сметка, че подобен на този документ, негов дериват, следва да се представи във всеки един избирателен район от представителството на БСП, да се приеме на въоръжение от актива и по места, който да го трансформира в подобен местен. И така да се създаде йерархия на политически ангажименти, обективирани в документи.
а сега си дай сметка, че за това е още рано - трябва въпросният документ да се прецизира. което ще стане и със съдействието на националния съвет, надявам се.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #565 -: Ноември 03, 2018, 13:53:49 »
Трето, не си ги срещала "на терен" Жени ГЕРБ, затова и ги подценяваш.
Тия трябва да са дълбоко нелегални, щом никой, освен теб, не ги е срещал "на терен".

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #566 -: Ноември 03, 2018, 13:56:17 »
Има и такива. Но такива има навсякъде. Даже и при нас.

Факт е, обаче, че Жени ГЕРБ са изключително активни социално, сплотени и инициативни. Разбира се, с бонуса на подкрепата на овладяната от ГЕРБ местна власт и държавно управление. Но умеят да се възползват.

За разлика от тях, женското движение в БСП няма такива изяви. И то иде от факта, че при нас жените така са в ролята на боен другар, че ние ги възприемаме като някакъв подвид на мъжете, социално и организационно "ребро адамово". Истината е, че в повечето случаи те носят и тежестта на организирането и провеждането на мероприятията на БСП, където ние, мъжете в БСП, да си изявим дълбокомислието и потиснатия мачизъм. Същевременно, видна е потребност именно от женско действие и солидарност. Очаквах, например, това да се случи в случая с майките на децата с увреждания. С което не разтоварвам мъжката част от БСП от отговорност и участие по този въпрос. Истанбулската конвенция бе отхвърлена, но проблемът с насилието над жени и деца остава, непомръднал. И ако БСП отхвърли ИК, а моето мнение по това е знайно какво е, то това носи морално задължение за двойно по-висока ангажираност по темата с алтернативни на ИК средства. Е, де го? Кой? Кои? Сега "бизнесът" налита срещу майчинството. Чувам омбудсманът Манолова да реагира, не чувам БСП, обаче. Е, Манолова не е "разширение на множеството БСП", че да се отсрамваме с нея.

Там, където съм, рядко има инициатива или мероприятие на социална отговорност, която да мине без участие на Жени ГЕРБ. Нашите ги няма или са някъде в миманса. При наличието на услужливи и добре "мотивирани" медии, това не остава без разгласа и реклама. Също факт.

Затова, като ти река "не подценявай Жени ГЕРБ", не ми скачай първосигнално, ами се замисли. Моите оценки са винаги резултат на наблюдение и анализ, не на сиеминутна симпатия или антипатия. Противникът трябва да се познава и оценява справедливо.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #567 -: Ноември 03, 2018, 14:02:34 »
Quote (selected)
Там, където съм, рядко има инициатива или мероприятие на социална отговорност, която да мине без участие на Жени ГЕРБ

Добре, Фирмин, наистина ли си мислиш, че никой няма да се сети, че тези мероприятия и социална отговорност са подплатени с пари, и то с пари не от джоба на тетките и организационния им гуру, а от държавния бюджет. Пари смъкнати от всички нас!Последното го твърдя съвсем убедено, щото имам доста добра представа как са се накачили по всички клони с кухите си фирми(няма сектор, който да не са заградили и да не са изтикали всички останали!) и точат ли точат финансов ресурс, а ти се хващаш за показухата. Мноо кефещи инициативи - безспорно...с чужди пари
« Последна редакция: Ноември 03, 2018, 14:05:09 от Асол »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #568 -: Ноември 03, 2018, 14:08:44 »
И за здравеопазването е същата работа. Коцето Паскалев наскоро, гледах го в pogled.info. при Сашо Симов, с една фраза ги "разби" - казват, че трябва да не се гледа на доболничната и на болничната помощ като на търговска дейност, а говорят за регионални медицински холдинги.

Аз бих запитал следното. Ако наличието на дисбаланси в системата на здравеопазването е изведено във Визията като основен проблем или един от основните, то къде е анализът на причините за това. Аз не го виждам във Визията. Не съм срещнал и наш последователен критичен анализ на Националната здравна карта, да речем. Няма такъв. Защо? Тя в каква степен отразява, запазва или усилва дисбалансите? И какъв е критерият на тази оценка. Такива неща очаквам да намеря и не намирам във Визията.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #569 -: Ноември 03, 2018, 14:20:11 »
Quote (selected)
Там, където съм, рядко има инициатива или мероприятие на социална отговорност, която да мине без участие на Жени ГЕРБ

Добре, Фирмин, наистина ли си мислиш, че никой няма да се сети, че тези мероприятия и социална отговорност са подплатени с пари, и то с пари не от джоба на тетките и организационния им гуру, а от държавния бюджет. Пари смъкнати от всички нас!Последното го твърдя съвсем убедено, щото имам доста добра представа как са се накачили по всички клони с кухите си фирми(няма сектор, който да не са заградили и да не са изтикали всички останали!) и точат ли точат финансов ресурс, а ти се хващаш за показухата. Мноо кефещи инициативи - безспорно...с чужди пари

Да, включително и с пари от европроекти. Да, включително и с пари, "данък" от подарени обществени поръчки. Но това е твоята и, айде да се присламча и аз - моята, гледна точка. От гледна точка на бенефициентите това е акт на социална отговорност и акт на социална солидарност. Техни пари, в твоята класификация, отиват при тях. И на тях им харесва. И гласуват. Ама откраднал там един подземни богатства държавна собственост за милион, пък хвърлил 50 бона да вози бабите по СПА-центрове извън сезона? Е, бяха ли бабите на СПА или не бяха? Бяха.  Гласуваха ли си за него под строй и с песен? Гласуваха си. И пак ще гласуват. Пък тя, прокуратурата, нека си го гони. Пък дано го хване. Ама надали. За бабите той е извършил преразпределение на нещо общо, от което и те са видели хаир - за него милион, за тях топла баня с тройка кебабчета и лимонадка. Виното и ракийката те си ги носят, че купешките не стават.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #570 -: Ноември 03, 2018, 14:21:10 »
Quote (selected)
Факт е, обаче, че Жени ГЕРБ са изключително активни социално, сплотени и инициативни.
факт е, че ти не спираш да хвалиш герб - жени, цвъцко, кво ли не. и не спираш да плюеш нинова и сегашното ръководство на партията, на която си член.

факти.

виждам, че и откровените кражби си готов да оправдаеш, щото после от откраднат милион били дадени 50 хиляди.

факти.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #571 -: Ноември 03, 2018, 14:24:42 »
.
Quote (selected)
За бабите той е извършил преразпределение на нещо общо, от което и те са видели хаир - за него милион, за тях топла баня с тройка кебабчета и лимонадка

Прав си. И тук вече започваме да си задаваме въпросите - къде е четвъртата власт!? А, ето я къде била...досущ като бабите

Quote (selected)
В София ще се състои големият финал на образователно-патриотичната кампания на Министерството на регионалното развитие и благоустройството „Моят град е моята крепост“.

От 11 в неделя – 4 ноември, в зала 1 на НДК, известните актьори Димитър Рачков и Васил Василев - Зуека ще „изпитват“ в нови три кръга с въпроси и задачи победителите от полуфиналите на надпреварата. Министърът на регионалното развитие и благоустройството Петя Аврамова ще е председател на журито, което ще оценява учениците.

До финала достигнаха отборите на областите Шумен, Перник, Кърджали и Монтана, които победиха в регионалните състезания по области. Домакини на полуфиналите бяха градовете Шумен, Кюстендил, Сливен и Габрово.

Партньор на инициативата, която се финансира по мярката за техническа помощ на Оперативна програма „Региони в растеж“ 2014-2020 г., е Министерството на образованието и науката
:image008:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #572 -: Ноември 03, 2018, 14:45:21 »
Quote (selected)
Факт е, обаче, че Жени ГЕРБ са изключително активни социално, сплотени и инициативни.
факт е, че ти не спираш да хвалиш герб - жени, цвъцко, кво ли не. и не спираш да плюеш нинова и сегашното ръководство на партията, на която си член.

факти.

виждам, че и откровените кражби си готов да оправдаеш, щото после от откраднат милион били дадени 50 хиляди.

факти.

Фактите за мен и за живота ми аз си ги знам. На 53 близо човек е наясно с много неща, включително и със себе си.

Излезе наскоро една хубава книжка - "Изкуството на управлението. Правилата на Владетеля". Посветена е на управлението и на метода на император Тайдзун. При Тайдзун е имало длъжност Критик на императора. Тази длъжност години наред е заемана от Уей Джън. Уей Джън умира през 643 г., на седемнадесетата година от управлението на Тайдзун. Императорът обявява безпрецедентен петдневен траур. Прочети я и ще разбереш защо.

А твоето съждение, че оправдавам кражби, изведено от текста ми по-горе, показва само нивото ти на разбиране и способността ти да разбираш. Не съм впечатлен, да ти река.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #573 -: Ноември 03, 2018, 14:53:15 »
 
Quote (selected)
При Тайдзун е имало длъжност Критик на императора.

Значи е крайно време да се въведе длъжност Критик на Нинова, или който е текущият там председател на БСП. Така редовните къде 50-на мрънкяла (обикновено поне десетина от тях са се превърнали направо в щатни недоволници!) ще се вкопчат в люта конкуренция за длъжността и БСП може и да се спаси от поредния скандал, баш когато си поема въздух. Това, обаче, при положение, че Баце/цецо/кукловодите им не менажират инакомислието, появило се в подозрително удобния за гербавите момент

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #574 -: Ноември 03, 2018, 15:05:39 »
Quote (selected)
А твоето съждение, че оправдавам кражби, изведено от текста ми по-горе, показва само нивото ти на разбиране и способността ти да разбираш. Не съм впечатлен, да ти река.
Quote (selected)
Ама откраднал там един подземни богатства държавна собственост за милион, пък хвърлил 50 бона да вози бабите по СПА-центрове извън сезона? Е, бяха ли бабите на СПА или не бяха? Бяха.  Гласуваха ли си за него под строй и с песен? Гласуваха си. И пак ще гласуват. Пък тя, прокуратурата, нека си го гони. Пък дано го хване. Ама надали. За бабите той е извършил преразпределение на нещо общо, от което и те са видели хаир - за него милион, за тях топла баня с тройка кебабчета и лимонадка. Виното и ракийката те си ги носят, че купешките не стават.
ето го съждението. да вземеш да ми посочиш къде го осъждаш. щото аз виждам как тук си цопнал гнусотия от рода на "целта оправдава средствата". и не съм впечатлен, да ти река. но не съм и изненадан - не ти е първица да подкрепяш лъжци, да хвалиш гнусотници - само и само да са в тон с теб. пък после да се мъчиш да се връткаш - спомни си пасквила на петдесетимата.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #575 -: Ноември 03, 2018, 15:30:11 »
Quote (selected)
А твоето съждение, че оправдавам кражби, изведено от текста ми по-горе, показва само нивото ти на разбиране и способността ти да разбираш. Не съм впечатлен, да ти река.
Quote (selected)
Ама откраднал там един подземни богатства държавна собственост за милион, пък хвърлил 50 бона да вози бабите по СПА-центрове извън сезона? Е, бяха ли бабите на СПА или не бяха? Бяха.  Гласуваха ли си за него под строй и с песен? Гласуваха си. И пак ще гласуват. Пък тя, прокуратурата, нека си го гони. Пък дано го хване. Ама надали. За бабите той е извършил преразпределение на нещо общо, от което и те са видели хаир - за него милион, за тях топла баня с тройка кебабчета и лимонадка. Виното и ракийката те си ги носят, че купешките не стават.
ето го съждението. да вземеш да ми посочиш къде го осъждаш. щото аз виждам как тук си цопнал гнусотия от рода на "целта оправдава средствата". и не съм впечатлен, да ти река. но не съм и изненадан - не ти е първица да подкрепяш лъжци, да хвалиш гнусотници - само и само да са в тон с теб. пък после да се мъчиш да се връткаш - спомни си пасквила на петдесетимата.

Ти си безнадежден, драги. Мама каза да не си играя с теб, щото мога да прихвана от тъпотата ти. Да наричаш "пасквил" подписаното тези 50 също добре те характеризира какво представляваш. Един от сонм безпросветни анонимници, които Нинова е повела срещу тях. Навярно устроен на Позитано 20 или наоколо. Но за това, за което са те рекрутирали, ставаш. Дерзай.

Пешо

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #576 -: Ноември 03, 2018, 15:53:53 »
Quote (selected)
Цитат

    Факт е, обаче, че Жени ГЕРБ са изключително активни социално, сплотени и инициативни.

факт е, че ти не спираш да хвалиш герб - жени, цвъцко, кво ли не. и не спираш да плюеш нинова и сегашното ръководство на партията, на която си член.
И на мен ми направи впечатление. Като гледам, др. Фърмин се е превърнал в една гербава радиоточка.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #577 -: Ноември 03, 2018, 16:27:47 »
Като страничен наблюдател, получавам едни мрачни съмнения, че Баце ще прецака Корни да му свърши мръсната работа.
Тоест да го спаси от трите патриотични кърлежа на следващите избори.
Представете си парламент с 3 партии и приблизително равенство на БСП и ГЕРБ.
Кой вариант ви изглежда най реалистичен?
БСП и ДПС
ГЕРБ и ДПС
БСП и ГЕРБ
Въобще не се учудвайте ако 80% поискат третия вариант.

Енгелс демонстрираш непознаване на българската действителност ( трябва да си призная до сега винаги съм те харесвал, носега грешиш).
Нама такпова нещо като БСП и ГЕРБ
Винагище бъде БСП и ГЕРБ +ДПС.
Изобщо каквато и конфигурация да се случи дори с нововъзникнала партия винаги ще завършва с+ДПС.
Открито или в сянка +ДПС.
Този туморен "модел" ще тежи докато не вземеме мерки.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #578 -: Ноември 03, 2018, 16:33:04 »
фирмин, ти си безнадежден, драги.

първо - така и не посочи къде осъждаш кражбата. щото не я осъждаш, даже напротив.
Quote (selected)
Да наричаш "пасквил" подписаното тези 50
второ, ето ти значението на "пасквил" - цък - груба клеветническа нападка в печата - точно това, което имаме като становище, както би казал любимия ти цвъц. наистина си гербава радиоточка.

писа оди на тема откровените лъжи на 50-мата, ската се при отговора на изпълнителното бюро, писа оди за тъпизма* на дърева, ската се на въпроса ми наистина ли смяташ, че за правилна кауза трябва и може да се бориш с лъжи, писа оди за организаторските способности на цвъц и как е правилно да откраднеш милион, ако дадеш 50 бона от него за бабите, които да гласуват за герб...

* не тъпизъм, лъжи. откровени лъжи. моя грешка.
« Последна редакция: Ноември 03, 2018, 16:44:35 от onzi »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #579 -: Ноември 03, 2018, 16:42:49 »
а, фирмин, ето ти едно становище, с което няма как да не се съгласиш, сепак любимците ти го изричат:
Quote (selected)
ГЕРБ е партия на истината и истинското.
има и още:
Quote (selected)
Ние сме най-голямата женска политическа организация. В нашата работа няма екстремизъм, противопоставяне и фалшиви новини.

От Жени ГЕРБ работим по всички теми и водим диалог с всички политически сили и социални групи. Внасяме добавена стойност във всички сфери
...
На седмата академия на ЖГЕРБ ще продължим да обменяме опит и да доказваме, че ГЕРБ е най-добре организираната партия в страната и сме способни да носим отговорност за управлението на България
и за финал:
Quote (selected)
Смятам, че няма друга политическа сила, която да разполага с толкова висок интелектуален и експертен капацитет от представителки на нежния пол", посочи областният координатор на ГЕРБ-Пазарджик.
цялото - цък

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #580 -: Ноември 03, 2018, 16:44:30 »
Quote (selected)
Този туморен "модел" ще тежи докато не вземеме мерки.

И част от мерките са като непрекъснато се плюе  по единствената партия в България, която е точно това - партия. И също така единственият политически субект, който е в състояние да катурне шайката. И така в чакане на Годо ...на поредния месия, на поредната сглобена отвън продукция в продължение на 30-на години от държавата си реализирахме кочина, щото..."комунистите за виновни за всичко". Последното е достижение на свободните и независими медии у нас и на изключително интелигентния човешки материал, който никога, ама никога не може да бъде изманипулиран

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #581 -: Ноември 03, 2018, 17:04:44 »
Внасяме добавена стойност във всички сфери...
...,  вярно не винаги внасяме данък добавена стойност в доста сфери, ама...

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #582 -: Ноември 03, 2018, 17:17:52 »
Наистина, вземете си четете по внимателно текстовете, пък и на контекста фърляйте око /образно казано/.
Карате се понякога зАлудо.
В случая, онзи, нямаше възнасяне на цвъц.
Но истината е, че нямаше и "Какво да се прави"!
п.с. изненадах се! Проверих в нета все пак спелинга и освен очакваното Чернишевски, въобще не ми даде резултата за Ленин!
Дейбътаакриванива!
« Последна редакция: Ноември 03, 2018, 17:26:38 от Old_BG »
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #583 -: Ноември 03, 2018, 17:26:39 »
Quote (selected)
В случая, онзи, нямаше възнасяне на цвъц.
не, само един екран цвъкови глупости наплющя. макар че при директно зададен въпрос може пак да се скатае - няма да му е сефте, навремето от дърева така се отрече.

а това при него не е еднократно, а е процес. да търся ли по-назад възхищението как цвъц не се бил спирал, постоянно работел, затова герб имали толкова постоянни и равномерни резултати?

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #584 -: Ноември 03, 2018, 17:34:16 »
Quote (selected)
възхищението как цвъц не се бил спирал, постоянно работел, затова герб имали толкова постоянни и равномерни резултати?
Не, не търси.
Не мога да определя кой е по вреден за мамковината - Мутрю или Цвъц и не бих употребил "възхищение", но определено завиждам и съжалявам, че в БСП няма нищо от техните способности - на мутрата да хитрува, да се измята и при това да го прави така, че всички /айде - повечето/ да му прощават или поне не забелязват и на Цвъц, за наистина демоничната работа която извършва, по оскубване на всеки в полза на ГЕРП.Включително мен, теб, Асол, Фирмин и т.н..
Жалко, но факт!
п.с.И това не е постигнато изведнъж или просто някой да го е поднесъл на тепсия. Да, получиха благословията и продължават да я получават от най най правилното място, но все някой трябваше да свърши и черната работа и то да я върши години наред. Не е толкова лесно да водиш за носа толкова време дори и нашичкия плебс, нищо че е 80 процентен, при това да го скубеш до синьо и да му раздаваш сетне трохи, а той да ти лиже подметките!
Това е някакво сатанинско съвършенство! Очаквах да се намери някакво противодействие, ефективно при това, но засега виждам само лаладжийство. Ако и да е от най изискана проба.Никаква работа не върши в случая.
« Последна редакция: Ноември 03, 2018, 17:46:40 от Old_BG »
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #585 -: Ноември 03, 2018, 18:23:53 »
Quote (selected)
Очаквах да се намери някакво противодействие, ефективно при това, но засега виждам само лаладжийство. Ако и да е от най изискана проба.Никаква работа не върши в случая.

Долното, като изключим глупостите за ДС и Политбюро, е някакъв отговор, независимо кой точно го дава

Quote (selected)
Управляват ни СИК, Държавна сигурност и Политбюро. ДС се върна в управлението чрез мутрите, които в момента напълно контролират държавата. Какво смятате, че тези хора ще подходят към майките с увреждания, с някакво човещина и състрадание?
Това мнение изрази пред ТВ плюс лидерът на „Движение 21“ Татяна Дончева. Според нея в момента организираната престъпност от зората на „българската демокрация“ управлява държавата – тя владеела изпълнителната, законодателна и съдебна власт.
„Не можете с мутрите, които са начело да държавата, да постигнете собственотото им очистване. Те са държавата! Те държат всичко! Вие не можете с органите, които те са създали, за да гонят вас, защото сте им бизнес конкурент, да им вменявате, че те ще започнат да работят по себе си! Това няма да стане. Това не може да стане и никъде не е станало!“, заяви ексдепутатката.
Според Татяна Дончева вицепремиерът и лидер на ВМРО Красимир Красимир Каракачанов трябва да си подаде оставката заради скандала с арестите в Държавната агенция за българите в чужбина за търговия с българско. Валери Симеонов пък трябвало да си тръгне от правителството заради обидите му към протестиращите майки на деца с увреждания.
„Тези хора са като "свински черва". "Обединени патриоти“ и ГЕРБ са така свързани с корупционни схеми, че няма как се се „отреже“ нещо от тях, а трябва всичко да се изхвърли. Някъде в схемата с българските паспорти те са преплетени – във веригата ще има и гербаджии“, заяви Татяна Дончева. И допълни: „Аз съм готова да се подпиша, че за да тръгне такова разплитане на чорапа в Държавната агенция за българите в чужбина има натиск отвън. Някъде външни институции са се натъкнали на хора с българска самоличност, които са престъпници“.
Татяна Дончева не вижда изход от ситуацията, ако обществото не се събуди. „Без консолидация на голяма част от българската нация не може да стане никаква промяна, включително бутане на правителство. Докато голямата част са готови да се продадат за 30-50 лв. или за някакъв пост и облага- всичко оттича в канала“, каза още Татяна Дончева.


Пешо

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #586 -: Ноември 03, 2018, 18:30:25 »
Quote (selected)
п.с.И това не е постигнато изведнъж или просто някой да го е поднесъл на тепсия. Да, получиха благословията и продължават да я получават от най най правилното място, но все някой трябваше да свърши и черната работа и то да я върши години наред. Не е толкова лесно да водиш за носа толкова време дори и нашичкия плебс, нищо че е 80 процентен, при това да го скубеш до синьо и да му раздаваш сетне трохи, а той да ти лиже подметките!
Това е някакво сатанинско съвършенство!
Не се възхищавай толкова - никакво съвършенство не е. След като овладяха държавата още на общинските избори през 2007, после и на парламентарните през 2009, се прилагаха и прилагат най-елементарни тоталитарни практики. Такива, дето Ж Желев, мир на праха му, ги наричаше фашистки. То, и 'жени-ГЕРБ', 'младежи-ГЕРБ' и т.н. са такива, пак според Ж.Ж.
Въпросът е 'на какво се дължи успехът на споменатите избори ?' Как мислиш ?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #587 -: Ноември 03, 2018, 18:34:33 »
Quote (selected)
Не се възхищавай толкова - никакво съвършенство не е. След като овладяха държавата още на общинските избори през 2007, после и на парламентарните през 2009, се прилагаха и прилагат най-елементарни тоталитарни практики. Такива, дето Ж Желев, мир на праха му, ги наричаше фашистки. То, и 'жени-ГЕРБ', 'младежи-ГЕРБ' и т.н. са такива, пак според Ж.Ж.
:way_to_go-1308:

Пешо

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #588 -: Ноември 03, 2018, 18:37:27 »
Quote (selected)
Управляват ни СИК, Държавна сигурност и Политбюро. ДС се върна в управлението чрез мутрите, които в момента напълно контролират държавата. Какво смятате, че тези хора ще подходят към майките с увреждания, с някакво човещина и състрадание?
След това очевидно глупаво встъпление няма нужда да се четат словоизлиянията на Дончева, които, освен всичко дуго, са и нещо като откриване на топлата вода.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #589 -: Ноември 03, 2018, 18:44:38 »
Доза късмет, рамо от правилно място, криза - обикновено подбужда към смяна на статуквото, консолидация на син електорат, събиране на вот от антиДПС, още доста неща, но не на последно място - СС. След като се изпуснаха златните години на възход за да се убеди това общество, че освен нагоре, може да има и надолу по обективни причини, СС си продължи като Среден Селянин, да се надява, че с фъфлене, високопарни приказки, нищоказване и объркана политика ще има кой да му вярва, че е най правилния лидер.
Аз с две думи съм склонен да търся причините повече в самото БСП и най вече яловото му ръководство, отколкото в другите причини.
С няколко прости думи - толкова Калки, ако искаш анализ на ниво /или просто -ниво   :smokin:/, - Фирмин е тук.,
« Последна редакция: Ноември 03, 2018, 18:47:13 от Old_BG »
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #590 -: Ноември 03, 2018, 18:48:26 »
Quote (selected)
Аз с две думи съм склонен да търся причините повече в самото БСП и най вече яловото му ръководство, о

Не съм съгласна! Не забравяй, че БСП никога не се е радвала на медиен комфорт, докато мутрьо си е хем джурналистически продукт, хем нон стоп обгрижван от свободните и независими СМИ. Няколкото новинарски сайта, които го поплювват не се броят - за телевизиите и радиата ми е думата. Тях си ги хрантути като част от свитата

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #591 -: Ноември 03, 2018, 18:53:52 »
Quote (selected)
...на мутрата да хитрува, да се измята и при това да го прави така, че всички /айде - повечето/ да му прощават или поне не забелязват и на Цвъц, за наистина демоничната работа която извършва, по оскубване на всеки в полза на ГЕРП.
Ами оня нали си го каза:
"Аз съм прост, вие сте прости и затова се разбираме!"
Та тук е ключът от бараката в ефективността на Цвъка.
При 80-те %, единственият ефективен ход е да им слезеш до нивото.
Дори за средноинтелигентен човек това не е лесно.
За Цвъка (сега се сетих и за тетките, които Асол описа), това изобщо не е задача.
Те са си на плоскостта и, ерго, затова са успешни.
Медиите също ти подпират, тъй като за бая народ - това е единствения "източник на истината"...
.........
От собствен опит знам, колко трудно е да обясниш на елементарен човек нещо, за което няма прости термини и което не може да се обясни по схемата "ори, мели, яж".
И който, след като се е назобил (по-точно залят) с фалшива, медийна информация, трябва да го накараш да осмисля.
Само едно примерче, отскоро:
Опитвам се да внуша на един такъв нещо и след второто ми изречение, реакцията беше:
– А, бе, кво ми приказваш, Бойко нали казà по телевизията...
И бях до там!!!

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #592 -: Ноември 03, 2018, 18:56:01 »
Quote (selected)
че БСП никога не се е радвала на медиен комфорт,
Абсолютно съгласен, това е и една от причините за загубите, не само тогава а всички, всички от 89 г. насам.
И като така, как Асол не проумяха тези люде в БСП, че това е като пясък в мотора им, който ще ги спира винаги, по всяко време, независимо от другите обстоятелства. Как проспаха очевидното, как не го забелязаха 25 години, как, ако са го забелязали /а то е очеизвадно! не намериха поне частично решение?
Кой трябва да им го намери - аз и ти ли?
Тъпата патка Неински се беше усетила "нахранете журналистите", я ми кажи кой от БСП се усети и направи поне нещичко?
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Пешо

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #593 -: Ноември 03, 2018, 18:56:45 »
Асол,
Искам да севърна към коментара ти за Станишев и тройната коалиция отпреди два дена.
И аз съм на мнение, че това управление беше може би най-доброто в посттоталитарна България. СПоред някои анализатори добрите икономически показатели от този период се дължат на раздуването на имотния балон, но следващите правителства имаха вместо имотен балон сериозни европейски субсидии, пък не постигнаха същите резултати, така че не имотния балон е бил ключът от бараката.
Но не за това ми е мисълта, а за това как така се получи, че по времето на управлението си правителството на Тройната Коалиция бе възприемано от широките народни маси като изключително лошо, вредно и корумпирано. И не само от широките народни маси, ами и от почти целокупния високоинтелигентен форум на 'СЕГА'. СПомням си, че по едно време имаше само трима участници, които подкрепяхме СТанишев - Фичо, аз и още един, на който съм забравил името. И някакси естествено на почвата на тези настроения избуя народната любов към Спасителя и Отмъстителя. Хората и форумците вярваха в Него, обичаха го, гласуваха за него ...
А всъщност всичко беше с едничката цел да бъде отстранена БСП от власт и надеждите на полуживите десни да си върнат местата на първите редове около тавата с баницата,  поради което Новият Бърдоква получи монолитната им подкрепа. Мераците на някои външни играчи, на които не им стигна членството ни в Нато, да скъсат връзката с Русия.
Но това е друга песен.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #594 -: Ноември 03, 2018, 19:01:54 »
Quote (selected)
СПомням си, че по едно време имаше само трима участници, които подкрепяхме СТанишев - Фичо, аз и още един, на който съм забравил името.

И аз, Туткалчев, Хийта и Митничаря(може и да пропускам някого, не съм чула Калки да се е увличал по сикаджията), като не знам колко пъти предупреждавахме, какво чудо се задава и че идея си нямат що за птица е ТОЙ. Това, че много бързо ми се доказаха думите не ме топли. Аз една добра думичка не съм казала за НЕГО, още по времето га беше главен секретар и се изживяваше като Кръстника по местопрестъпленията
« Последна редакция: Ноември 03, 2018, 19:03:56 от Асол »

Пешо

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #595 -: Ноември 03, 2018, 19:04:41 »
Quote (selected)
Аз с две думи съм склонен да търся причините повече в самото БСП и най вече яловото му ръководство, отколкото в другите причини.
Плъзгаш се към фирминизъм.
БСП, естествено, не са рицари sans peur et sans reproche, но и далеч не са тези некадърници и сатани, каквито ни внушават. 

Можеш ли да дадеш накратко идеите си какво би трябвало да направи в съответните времена едно хипотетично 'неялово' ръководство ? Въпросът е и към книжния плъх.

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #596 -: Ноември 03, 2018, 19:07:40 »
Quote (selected)
по времето на управлението си правителството на Тройната Коалиция бе възприемано от широките народни маси като изключително лошо, вредно и корумпирано
Олда, току що каза нещо точно в тази връзка. И с което съм напълно съгласен.
Медиите бяха изпуснати.
Може да се поразсъждава защо, но при таковата им съсредоточаване в ръцете на разни съмнителни "частници", мисля че битката е била изгубена, преди да е започнала.
Да не говорим за Сорос и добитъците му, за козяшките грантове, за ьТВ групата закупила голям сегмент от пазара и т.н.
Не ми се иска да давам моето мнение за изход, тъй като е много крайно, радикално, но вероятно именно заради това, може да се окаже най-ефективно.  :sniperer: :m1313:
Стига да се намерят хора за това...

Пешо

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #597 -: Ноември 03, 2018, 19:07:45 »
Quote (selected)
И аз, Туткалчев, Хийта и Митничаря(може и да пропускам някого, не съм чула Калки да се е увличал по сикаджията), като не знам колко пъти предупреждавахме, какво чудо се задава и че идея си нямат що за птица е ТОЙ. Това, че много бързо ми се доказаха думите не ме топли. Аз една добра думичка не съм казала за НЕГО, още по времето га беше главен секретар и се изживяваше като Кръстника по местопрестъпленията
С това съм съгласен, имало е и други. Но само изброените трима защитавахме тезата, че Станишев е модерен политик от европейски тип.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #598 -: Ноември 03, 2018, 19:10:26 »
Асол, Дончева е адвокат има контакти с изпаднали от гребена на вълната мутри.
Познанията и се базират на прокудените от софрата, няма начин да е обективна.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Пешо

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #599 -: Ноември 03, 2018, 19:10:36 »
Quote (selected)
Олда, току що каза нещо точно в тази връзка. И с което съм напълно съгласен.
Медиите бяха изпуснати.
Не бяха само медиите. Хората наистина убедено вярваха, че Тройната е зло, а ББ е спасител.