Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 15:54:18

Автор Тема: Корнелия срещу Баце  (Прочетена 275944 пъти)

0 Потребители и 11 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #660 -: Ноември 04, 2018, 18:36:56 »
Quote (selected)
Та пак да питам, кой вкара БСП във лебералното блато?
Според мен - оня същия, който вкара България в НАТО и ЕС.

Да те питам - къде, ако не там, би трябвало да се намира БСП ? Според теб, де.

Пак се плъзгаме по повърхвостта. Станишев, Първанов ....
 
Айде малко отклонение. Както сте започнали дискусията би трябвало да погледнете генезиса на двете партии. За ГЕРБ по късно. Пък и съм подхвърлял в хода на дискусията. Да видим БСП. Там би трябвало да няма проблеми. "Дядото", антифашистката борба, сваляне на монархофашизма и управляване, неща от учебниците. И идваме до белязания и бандата на тримата. Осъществили ПУЧ-а срещу Живков. За този пуч доста се знае, въпреки че действителните механизми не са на повърхността. После Луканов, Виденов и отново ПУЧ. Може да се твърди че в новата си история БСП е партията на пуч-овете. За този втория нищо не се знае. Подфъргат се разни версии са "героичния" Добрев, за важната роля на Първанов и до там.
Само че това си е чисто техен пуч. Костов и сините се беха свили и не смееха да шукнат. А е очевадно че нещата са отвътре. От правителството. Та каква е ролята на Овчаров! На ка беше тая с вечно отеснелите парижки тоалети, а Масларката.
Докато Виденов ясно не разкаже своята версия за събитията около пуча от мен доверие към БСП не. Поне докато лица като Офчарофф се мотат по разни подписки.
А офчарофф беше основен играч в правителството на Станишев.
Другото крайно интересно е "банкерската" връзка. Любимия на някои Орешарски. Той как скокна от костовото правителство директно в това на Станишев и то на ключов пост. Бих казал номенкратурен пост щото финансов министър си е номенклатура на едно посолство.
Тоя скок по линия на черепа ли се осъществи? Въпроси, въпроси.

Третия момент. Кой осъществи цирка с "двойното заклеване"*. Защото той е ключов за по нататъшното развитие на България....
..................
Та да обобщя. Станишев поне в началото нямаше достатъчно власт. Реалната власт.
Първанов, колкото и да е удобен за някои беше встрани от реалната власт.
 
Други набутаха БСП в лебералното блато други.
Аз до тука споменах някои заподозрени особено интересни са орешарски и офчаров.
Апропо за Орешарски какво си хортуваха със сенаторите, че излезе пребледнял.
Ако е имало заплахи те дали не са били лични. ЩОто "номенклатурата", а още първият му пост го изисква предполага дебело досие.
*може да се каже че съсела е доаена на циркаджиите в парламата.

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #661 -: Ноември 04, 2018, 18:38:59 »
Quote (selected)
Не го направих, е , стана естествено.
Не изповядвам библейския постулат за едната и другата буза, но в повечето случаи е добре да не се отвръща на злото със зло.
Има едни закони за отрицателните енергии и кой ги поема или не, но сега няма да развивам това тук.
..........
По-горе, съм подчертал кога е по-добре.
В останалите, обаче, ако индивидът, който те е подразнил си заслужава (highly likely погледнато)... и това ще донесе някаква радост или компенсация на обидената ти душа...
Още не е късно!!!
 ;D

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #662 -: Ноември 04, 2018, 18:52:13 »
ДОста "невчесано" се получи.
Няма да коригирам.
 
А по въпроса къде било мястото на БСП .....
Хайде да го кажа така. Слушал съм на живо и Сапатеро и Станишев.
Няма нищо общо.

Пешо

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #663 -: Ноември 04, 2018, 21:07:10 »
Quote (selected)
Та пак да питам, кой вкара БСП във лебералното блато?
Според мен - оня същия, който вкара България в НАТО и ЕС.

Да те питам - къде, ако не там, би трябвало да се намира БСП ? Според теб, де.

Пак се плъзгаме по повърхвостта. Станишев, Първанов ....
Верно. Плъзгаш се със страшна сила. Щото въпросът не опира до личности. (Впрочем, основн радетел за НАТО беше Паси, нали помниш)

И не си отоворил на въпроса ми - 'къде би трябвало да се ориентира БСП". Не ми излизай с клюки от репертоара на Т. Дончева, моля.

Сапатеро ? Оня, чиято партия също е член на ПЕС ? Оня, който не можа да се справи с кризата и сдаде властта през 2010-а ? Или беше 2011-а ? Оня, който предложи легализация на гей-браковете ? Който докара Португалия до най-високо ниво на държавен дълг и взе някакви си 80-на млрд от МВФ и СБ ? Това ли е идеалът ти ?
А че може да говори по-увлекателно от Сергей - сигурно е верно. Той на приказките и Бойко е по-добър.

Хаха.
« Последна редакция: Ноември 04, 2018, 21:10:32 от Minderbinder »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #664 -: Ноември 04, 2018, 21:13:34 »
Quote (selected)
Та пак да питам, кой вкара БСП във лебералното блато?
Според мен - оня същия, който вкара България в НАТО и ЕС.

Да те питам - къде, ако не там, би трябвало да се намира БСП ? Според теб, де.

Пак се плъзгаме по повърхвостта. Станишев, Първанов ....
Верно. Плъзгаш се със страшна сила. Щото въпросът не опира до личности. (Впрочем, основн радетел за НАТО беше Паси, нали помниш)

И не си отоворил на въпроса ми - 'къде би трябвало да се ориентира БСП". Не ми излизай с клюки от репертоара на Т. Дончева, моля.

Сапатеро ? Оня, чиято партия също е член на ПЕС ? Оня, който не можа да се справи с кризата и сдаде властта през 2010-а ? Или беше 2011-а ? Оня, който предложи легализация на гей-браковете ? Който докара Португалия до най-високо ниво на държавен дълг и взе някакви си 80-на млрд от МВФ и СБ ? Това ли е идеалът ти ?
А че може да говори по-увлекателно от Сергей - сигурно е верно. Той на приказките и Бойко е по-добър.

Хаха.

Нерде Сапатеро, нерде Португалия, нерде 80-на милиарда  :finger:

Пешо

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #665 -: Ноември 04, 2018, 21:19:27 »
Да, обърках се с Португалия и заема от МВФ. Заплеснах се.
Но останалото е вярно. Само дето не са 80 млрд а 100 млрд.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #666 -: Ноември 04, 2018, 21:26:25 »
Да, обърках се с Португалия и заема от МВФ. Заплеснах се.
Но останалото е вярно. Само дето не са 80 млрд а 100 млрд.

Текущото ляво портокалско правителство може да е само за пример.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #667 -: Ноември 05, 2018, 00:21:39 »
Quote (selected)
Верно. Плъзгаш се със страшна сила. Щото въпросът не опира до личности. (Впрочем, основн радетел за НАТО беше Паси, нали помниш)
Ти прочете ли написаното?
А доколко опира .... хайде да те питам кой беше оня един глас дето не достигна да се състави правителство на БСП и ДПС. При положение че го имаше. Защото това е ключов момент. Ако НДСВ не беше набутано по този начин в управлението, противно на всички предизборни клетви и ангажименти нямаше да се достигне критична маса и БСП да се удави в лебералното блато.
Или друго. Кой лансира Орешарски. Също ключов момент. И не не обичайния заподозрян - Черепа.
Тази работа става с протекция от някой в ръководството. Висшето ръководство. Та кой е той?

Азбучни примери като белязания няма да давам, да не те обиждам.

Quote (selected)
И не си отоворил на въпроса ми - 'къде би трябвало да се ориентира БСП". Не ми излизай с клюки от репертоара на Т. Дончева, моля.
Първо там където иска "ядрото" на членската маса.
Второ там където очакват избирателите.
Нито едното от двете е изпълнено от началото на този век.
 
Или по простичко първо трябва да е социалистическа и второ трябва да е българска ама не по регистрация а по действия, политики ......

 
« Последна редакция: Ноември 05, 2018, 00:29:38 от 66 »

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #668 -: Ноември 05, 2018, 06:20:32 »
"Слушайки братята Кирил и Методи
с какви методи
се спорът води,
гледали стреснати
и дори умърлушени.
(Вж. фреските
Борис-Ангелушеви.)"
За по-простичко приемам, че тук списващите колеги сте представителна извадка на БСП с всичкото твърдо ядро, мека периферия, полумека средна част и кибици отстрани. Към тази извадка се добавят шепичка-две лични познанства извън форума, пак принадлежащи към БСП, от едновремешното голямо доброутро до днешните стари кримки и прочия нови лица.
Управляващата партия в момента може да се чувства прекрасно в леглото си и да спи спокойно - БСП отчаяно се стреми да НЕ попадне на власт, ама хвърля такива усилия, че според мен стъписва даже някои мозъчни тръстове, дето дават акъл.
Преди да почнете да вадите точилките, прочетете още веднъж внимателно темата дотук. Носталгия по минало, което не е на БСП - партията, която се е отрекла от собстветото си име не в момент на нечовешки репресии, а така, ден да мине, друг да дойде. Партия  на вътрешните предателства - защото нищо не може да ме убеди, че Жан Виденов беше бутнат от външни предатели, а Сергей Станишев направо си ги продаде неговите избиратели за синекурната евродлъжност, плюс АБВ, плюс Татянко, плюс... Партия, която е способна да жуми с широко отворени очи - двете Касандри Фирмин и Сержанта се опитват да рекат защо БСП губи избори след избори, но им се казва, че те са почитатели на тези, за които предупреждават.  Древните китайци (няма значение кой точно, че пак ще се хванете за името) казват, че морето получава водата на всички реки, защото се поставя по-ниско от тях. Обаче БСП иска да бъде ледниково планинско езеро, кристално чисто и недостъпно за простите поточета, освен ако някой лански сняг не се стопи случайно. Е, високопланински морета няма. ЦвЦв е прост, лелките от Жени ГЕРБ са изобщо третокласен човешки материал - ама този същият материал е отмъкнал под носа на носталгиците-интелектуални колоси работещата прекрасно преди години структура и идея на ОФ-то, каквото го знаехме по квартални клубове, нали? Визията за металургия в Габрово вероятно се дължи на списовател на визии, случайно преминаващ през Габрово и виждащ от прозореца на автомобила си статуята на Рачо Ковача (ако е още там).  Или пък се дължи на спомен за статуята на Рачо Ковача посред реката, загнезден от дните на "Стоте национални туристически обекта". Опитът за критика на това визионерство се посреща с гол в ръката нож и настояване, че критикът е подведен от собствената си некадърност или старост-нерадост и присъщата й жалба за младост.

Да ви е направило впечатление, че никой не оспорва законността на изборите в България напоследък? Никой не говори за недействителни бюлетини, за подправени протоколи и т.н.? "Бе ние знаем кой ще победи, ама поне да не им се услажда толкова победата!" рече месец преди изборите мил човек, предан на БКП/БСП цял живот, а това е доста дълго време. Не ставаше въпрос за битка за победа, а за загубена битка преди тя да е била започната. Така и стана.

Но... много е важно да се громи вътрешния враг! А ако врагът по случайност се е докопал до лопатата за изриването на твърди някои неща, може и да не е ядро, така да го оставим - о, тогава громенето е просто спорт за част от фракциите. Остава ни кибиченето, защото в този спор ние, кибиците, не можем да бъдем страна. Щото за да си страна, трябва да има срещу какво да си страна. Аморфните носталгици не се броят, не стават.
« Последна редакция: Ноември 05, 2018, 06:23:52 от 67 »

Пешо

  • Гост
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #669 -: Ноември 05, 2018, 07:39:15 »
Quote (selected)
Верно. Плъзгаш се със страшна сила. Щото въпросът не опира до личности. (Впрочем, основн радетел за НАТО беше Паси, нали помниш)
Ти прочете ли написаното?
А доколко опира .... хайде да те питам кой беше оня един глас дето не достигна да се състави правителство на БСП и ДПС. При положение че го имаше. Защото това е ключов момент. Ако НДСВ не беше набутано по този начин в управлението, противно на всички предизборни клетви и ангажименти нямаше да се достигне критична маса и БСП да се удави в лебералното блато.
Или друго. Кой лансира Орешарски. Също ключов момент. И не не обичайния заподозрян - Черепа.
Тази работа става с протекция от някой в ръководството. Висшето ръководство. Та кой е той?

Азбучни примери като белязания няма да давам, да не те обиждам.

Quote (selected)
И не си отоворил на въпроса ми - 'къде би трябвало да се ориентира БСП". Не ми излизай с клюки от репертоара на Т. Дончева, моля.
Първо там където иска "ядрото" на членската маса.
Второ там където очакват избирателите.
Нито едното от двете е изпълнено от началото на този век.
 
Или по простичко първо трябва да е социалистическа и второ трябва да е българска ама не по регистрация а по действия, политики ......
Знаеш ли, омръзнало ми е като попитам нещо да ми отговарт с въпроси и алабализми.
Кой е въпросният един глас, кой лансира Орешарски, кой е висшето ръководство ? В състояние ли си да отговориш или пак ще увърташ ?
 
 И кажи, моля, конкретно - какви политики (според теб) иска ядрото и какво очакват избирателите.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #670 -: Ноември 05, 2018, 08:09:34 »
Quote (selected)
Кой е въпросният един глас, кой лансира Орешарски, кой е висшето ръководство ?

По мои спомени, тогава в пространството се въртеше, че това е бил Овчаров. Но пък 66 говореше и за глас от депутат от БСП, даден за правителството на НДСВ и ДПС, а аз чудесно си спомням, че този глас беше на Стефан Данаилов и той доста емоционално го даде от трибуната на НС. Да си кажа честно, не вярвам в умишлено предаване на БСП. По-скоро ми се струва, че те искаха да получат някаква международна легитимност чрез ПЕС и заради това заиграха по свирката им. Нямаха кой знае колко други възможности, щото и тогава както и сега, всички "прогресивни" елементи во главе с "независимите" СМИ виждаха "комунизъма" на всеки ъгъл и под всеки креват - виж за това съм сигурна, че е и беше режисирана кампания, щедро финансирана от вън, а не някакви митични свръхорганизаторски способности на вършечкия вуз и прочее други "елитни" школа в Родината

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #671 -: Ноември 05, 2018, 12:38:08 »
Има един основен въпрос, който срамежливо се пренебрегва при дискусиите каква партия е БСП. Въпросът дали тази партия иска да замени капитализма с нещо друго или само да го коригира по някакъв начин.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #672 -: Ноември 05, 2018, 13:03:48 »
Има един основен въпрос, който срамежливо се пренебрегва при дискусиите каква партия е БСП. Въпросът дали тази партия иска да замени капитализма с нещо друго или само да го коригира по някакъв начин.

Разбира се, че иска да го замени. С капитализъм за свои хора.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #673 -: Ноември 05, 2018, 13:15:47 »
Quote (selected)
Разбира се, че иска да го замени. С капитализъм за свои хора.

Това е несериозен разговор, защото не можеш да представиш никакви аргументи в подкрепа на изявлението си. По-честно ще бъде да кажеш, че това си е твое мнение :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #674 -: Ноември 05, 2018, 13:18:22 »
Quote (selected)
Разбира се, че иска да го замени. С капитализъм за свои хора.

Това е несериозен разговор, защото не можеш да представиш никакви аргументи в подкрепа на изявлението си. По-честно ще бъде да кажеш, че това си е твое мнение :smokin:

случайно да съм го публикувал под името на некой друг, м? :image008:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #675 -: Ноември 05, 2018, 13:19:55 »
Хубаво. Несериозно е :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #676 -: Ноември 05, 2018, 13:32:10 »
Хубаво. Несериозно е :smokin:

напълно сериозно е.
бсп копира най-лошото от блеъровия лейбъризъм, който в никакъв случай не е лява доктрина.
за мен, повтарям, бсп си е дясноцентристка партия, в което няма абсолютно нищо лошо, освен ако не разчита преимуществено на ляв електорат, задушавайки по този начин автентични леви партии.
чехия си има компартия - 15/200 места в парламента, в португалия комунистите са 15/230, във франция - 11/577. у нас няма, щото бсп лъже останалия си едновремешен електорат, че е лява, а управленчески бсп не е имала леви политики след жан виденов.
как точно бсп прилича на европейска лява партия, м?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #677 -: Ноември 05, 2018, 13:38:09 »
Сержант, ще ме подсетиш ли кой управлява през последните 10 години? И кога след Виденов БСП е управлявала сама? Нещо за германската социалдемокрация, на която ти викаш европейска лява партия имаш ли да кажеш?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #678 -: Ноември 05, 2018, 13:46:20 »
Сержант, ще ме подсетиш ли кой управлява през последните 10? И кога след Виденов БСП е управлявала сама? Нещо за германската социалдемокрация, на която ти викаш европейска лява партия имаш ли да кажеш?

за германската социалдемокрация питай онци, аз нищо не съм писал по въпроса, нито съм ги класифицирал.

вредността на бсп е, че задушава, да го наречем, по-доброто ляво, чиито електорат в крайна сметка остава непредставен.

а хубава лява партия е нужна. не защото непременно ще управлява, а защото подобен опозиционен натиск с популярни леви идеи неизбежно води до някакво олевяване на управляващите.

едва ли следиш отблизо, но ще ти дам пример с острова - след избирането на корбин за лидер на лейбъристите през 2015 и след популярността на левите му идеи (да спомена само национализация на ток, вода, газ, железници), в крайна сметка последният бюджет на консерваторите от миналата седмица зави наляво - не от доброта, разбира се, а като отражение на електоралните настроения.

някъде бсп да е предложила национализация на ток, вода, нещо друго или пак не съм внимавал?
някъде управляваните от бсп общини да са пример за добра лява политика на местно ниво?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9562
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #679 -: Ноември 05, 2018, 13:47:50 »
Съгласна съм напълно със сержанта.
БСП не е лява партия. И народът е наясно с това, затова гласува все по-малко за нея. А не щото е 80%.
В ляво няма никой в България. Който създаде лява партия, ще спечели всички избори.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #680 -: Ноември 05, 2018, 13:49:27 »
Quote (selected)
някъде бсп да е предложила национализация на ток, вода, нещо друго или пак не съм внимавал?

Не е, но имаме един проблем в този случай и той се нарича концесия+ЕС!

Quote (selected)
Който създаде лява партия, ще спечели всички избори.

Колко лесно било! А дотогава ще си ГО гудим НЕГО, докато ни затърка и децата. Е, затова на финала ще стане кой от къде е и тук ще остане планетата на победилата простотия, докато не я прилапат разни външни мераклии. Това вече се е случвало в българската история :smokin:
« Последна редакция: Ноември 05, 2018, 13:52:10 от Асол »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9562
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #681 -: Ноември 05, 2018, 13:50:47 »
Quote (selected)
някъде бсп да е предложила национализация на ток, вода, нещо друго или пак не съм внимавал?
някъде управляваните от бсп общини да са пример за добра лява политика на местно ниво?
Преди много години в стария форум пуснах три изказвания с много очебийни снимки на БСП функционери, после снимките изчезнаха. Не знам дали ще мога да намеря тоя пост. Т. Дончева и руменовците с изказвания от типа - който си мисли, че БСП ще строи социализъм, много се лъже, ние строим капитализЪма.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #682 -: Ноември 05, 2018, 13:53:56 »
Quote (selected)
Т. Дончева и руменовците с изказвания от типа - който си мисли, че БСП ще строи социализъм, много се лъже, ние строим капитализЪма.

Чудесно! А как е позиционирано триото към днешна дата?

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #683 -: Ноември 05, 2018, 13:56:53 »
Сааджънт, преди 150-200 поста попитах - кой определя каква е една партия, членовете и /и симпатизантите естествено/, или ръководството и?
След известно въртене на задници насам-натам се избистри отговора - членската маса!
Ми ноо капиталисти бре сааджънт, къде 200 000!
Мчи то място за наемен плебс не остана.
Не мога още едно нещо да разбера, с каква честота трябва да се отговаря на такъв въпрос /профилактично така, преди да е зададен/, че да не се повдига отново.
п.с.Нали разбирате, че временните изкривявания не се броят?
п.п.с.Нали разбирате, че под "временни" в исторически план не се разбира една уебн време?
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #684 -: Ноември 05, 2018, 13:57:31 »
Quote (selected)
някъде бсп да е предложила национализация на ток, вода, нещо друго или пак не съм внимавал?

Не е, но имаме един проблем в този случай и той се нарича концесия+ЕС!

тия изисквания на ес само за нас ли са, щото гледам, че в други страни май никой не е продавал като нас.

Until 19 November 2004, EDF was a state-owned corporation, but it is now a limited-liability corporation under private law (société anonyme), after its status was changed by statute. The French government partially floated shares of the company on the Paris Stock Exchange in November 2005,[19] although it retained almost 85% ownership as of the end of 2008.[20]


https://www.edp.com/en/shareholder-structure-1

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9562
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #685 -: Ноември 05, 2018, 13:59:39 »
вот
намерих го, останала е сал една снимка от трите, Р.Овч. беше ногу интересен


 “Който не иска да строи капитализма, няма място в БСП”
(Татяна Дончева) ..


“БСП е партия на легитимния български капитал"
(Румен Петков) 

 “Ако някой си мисли, че когато е на власт, БСП ще строи социализъм, се лъже"
(Румен Овчаров)
« Последна редакция: Ноември 05, 2018, 14:02:39 от kаily »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #686 -: Ноември 05, 2018, 14:00:27 »
Сааджънт, преди 150-200 поста попитах - кой определя каква е една партия, членовете и /и симпатизантите естествено/, или ръководството и?
След известно въртене на задници насам-натам се избистри отговора - членската маса!
Ми ноо капиталисти бре сааджънт, къде 200 000!
Мчи то място за наемен плебс не остана.
Не мога още едно нещо да разбера, с каква честота трябва да се отговаря на такъв въпрос /профилактично така, преди да е зададен/, че да не се повдига отново.
п.с.Нали разбирате, че временните изкривявания не се броят?
п.п.с.Нали разбирате, че под "временни" в исторически план не се разбира една уебн време?

само дето проробовладелската преса ти обяснява, че бсп е лявото и че няма друго ляво  :nuts:

немалко хора (все още) гласуват за бсп с илюзията, че тва е лява партия.
и ако членската маса/симпатизантите определяха, то тогава каква партия е герб примерно, м?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9562
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #687 -: Ноември 05, 2018, 14:03:38 »
Сааджънт, преди 150-200 поста попитах - кой определя каква е една партия, членовете и /и симпатизантите естествено/, или ръководството и?


вот кой


“БСП е партия на легитимния български капитал"
(Румен Петков) 
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #688 -: Ноември 05, 2018, 14:10:00 »
Quote (selected)
В ляво няма никой в България. Който създаде лява партия, ще спечели всички избори.
След като не е съвсем ясно какво е ляво, няма как да се определи има ли нещо там. Ако "ляво" е това, което прокламира, че ще прави нещо различно от капитализъм, в България има няколко такива партии и печелят по 10-15 хиляди гласа на избори.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #689 -: Ноември 05, 2018, 14:11:03 »
Quote (selected)
че в други страни май никой не е продавал като нас.

Че ти изобщо не спориш с мен по този повод, щото това съм го писала поне 100-на пъти, да не говорим, че съм давала и същите примери като теб. Тва са си чисти "десни" заслуги, щото както всички знаем - държавата е лош стопанин. А относно ЕС - да видиш що е то двоен стандарт - казуса с американските Марици. От три години(от правителството на Орешарски) там виси искане за становище "ели задължителното изкупуването на енергия държавна помощ" и ни дума, ни вопъл от бюрократите. Иначе се зяе за трети, намси къф пакет и прочее, ама само когато на тях им е изгодно. Към днешна дата - концесията за летището. Президентът я спря веднъж, гербавите пак я пуснаха. Някой освен БСП да реве!? Къде е този чувствителен ляв електорат, дето само чака да му се появи подходяща лява партия за да се погрижи за левите му тежнения, пък дотогава ще се пени само кръчми и форуми!?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9562
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #690 -: Ноември 05, 2018, 14:14:01 »
Лява партия е тая, която нашите политици вкупам дружно наричат популистка.
В политиката има две тенденции - едната лобира за капитала и създава лобистки закони и всичко е ок и нормално и точно и така трябва да бъде.
Другата лобира за народа и е популистка, комунистка, фашистка и това изобщо не трябва да е така.
В резултат 80% + 19% зяпат тъпо, дъвчат си, квото си намерят, и се бият за това коя лобистка партия е по-по-най, обиждайки всички, които не са на тяхното на „80%“.
А лобиращата за народа изобщо я няма. Това у нас.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #691 -: Ноември 05, 2018, 14:22:41 »
Кайли, сааджънт, ако ставаше така - цитира се някой и това е, край, цялата истина е вътре, то силно съм обезпокоен за онази част от сънародниците за които бе казано че "и вие сте прости и аз...", че и получихме няколко подред потвърждения, че са съгласни с тази констатация. Или поне с обич го изразяват.
Такава партия е ГЕРП сааджънт, нали искаше да знаеш. По подробно тукънкъ https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BB%D0%B8%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D1%8A%D0%BC
Кайли, с теб малко повече ще продължа - моля, не ми навирай цитати от определени велможи изхвърлени от времето и от редовете изобщо на БСП. Има ги в изобилие - и все още ги има и в БСП, макар повечето да са навън.
Аз попитах кой определя каква е една партия? И държа, че това са най напред членовете и, сетне и симпатизантите и и именно те май изхвърлиха този който ми го навираш като аргумент.
Нещо да ти се обърква логиката? Да не са ти разместени чакрите? Катаракта и на третото око?
М?
« Последна редакция: Ноември 05, 2018, 14:27:54 от Old_BG »
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #692 -: Ноември 05, 2018, 14:49:27 »
Quote (selected)
вредността на бсп е, че задушава, да го наречем, по-доброто ляво, чиито електорат в крайна сметка остава непредставен.

а хубава лява партия е нужна. не защото непременно ще управлява, а защото подобен опозиционен натиск с популярни леви идеи неизбежно води до някакво олевяване на управляващите.
сардж, тва са тежки глупости. първо, от бсп се отцепиха един куп партии и партийки - случайно да знаеш къде са?

второ, колко според теб е този непредставен ляв електорат? с числа, ако може. ако е толко много, що не си излъчи партия? какво му пречи?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #693 -: Ноември 05, 2018, 15:14:06 »
Някак незабелязано мина едно проучване, че към 40% от българите искат да гласуват за нова партия. Като първо приближение, разделяме тази маса наполовина на "леви" и "десни". Излизат около 20% от електората. При база 5 милиона човека, чувстващите се непредставени "леви" излизат някъде към един милион, по предварителна оценка.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #694 -: Ноември 05, 2018, 15:19:20 »
Quote (selected)
към 40% от българите искат да гласуват за нова партия
слави харесва това, ja, ja :smokin:

иначе "възраждане" какви се определят? и те ще се шънат да пробият тук-там.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #695 -: Ноември 05, 2018, 15:28:11 »
Quote (selected)
слави харесва това, ja, ja
И Румен Радев също. :smokin:
Въпросът беше все пак за някаква оценка на хора, чувстващи се непредставени. При това непредставените "десни" също са любопитна тема.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #696 -: Ноември 05, 2018, 15:30:21 »
Quote (selected)
При база 5 милиона човека, чувстващите се непредставени "леви" излизат някъде към един милион, по предварителна оценка.
Ми давай, кво чакаш?
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #697 -: Ноември 05, 2018, 15:43:37 »
Quote (selected)
При това непредставените "десни" също са любопитна тема.
Ми същото, ако пък се определяш като десен - опитвай там да събереш дружината.
Според мен няма такова животно непредставени десни, ако си поставим ограничение все пак някакво, поне 1-2%.
Част от десните са представени в ГЕРП, част от тях в разни патриоти и само една много малка част са навън, но пък те сами си го изработиха това с вещина! Що се отнася до редовите десни /мислещи се за десни/- че откъде се взе този електорат на ГЕРП отначало - от нищото ли?
Айде де!
В онзи форум има един христоматиен пример, викат му манерката, неведнъж признавал си че приклекнал на Баце, щото да са вън от властта БСП, пък и не мога да си простя, че не му записах поста, когато се репчеше, че в краен случай и за ДПС ще гласува, само и само ...и т.н. простотии.
Класика!
А пък ако погледнеш чисто обективно профила на десния избирател - колко в БГ отговарят на "десен избирател", колко са консерватори, християндемократи...колко са на високи или поне средни позиции по доход, по имущество, по богатство просто казано, по притежание на средства за производство?
20-50-100 000? Заедно със семействата им 300 000?? Ми това по твоите сметки си е 6% от електората, кви десни?
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9562
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #698 -: Ноември 05, 2018, 16:27:17 »
Quote (selected)
Аз попитах кой определя каква е една партия? И държа, че това са най напред членовете и, сетне и симпатизантите и и именно те май изхвърлиха този който ми го навираш като аргумент.
Нещо да ти се обърква логиката? Да не са ти разместени чакрите? Катаракта и на третото око?
М?
На мен си ми е ногу стабилна логиката, твойта лотика за мойта логика е нестабилна.
Аз не знам членовете да избират вожда в БСП, всичко се върти из висшите ѝ кръгове. Обикновените членове поспряха да гласуват изобщо, даже пенциите не гласуват за БСП вече.
И не ми навирайте в очите партийни конгреси, програми и прочее. Един политик трябва да може да отправя послания. Партия още повече.
Дайте да видим посланията на БСП, а?
Като не са на ония тримата, кои са?
Дайте ми три послания, които да ме накарат да ѝ стана симпатизант.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #699 -: Ноември 05, 2018, 16:29:29 »
Quote (selected)
колко са на високи или поне средни позиции по доход, по имущество, по богатство просто казано, по притежание на средства за производство?
20-50-100 000? Заедно със семействата им 300 000?? Ми това по твоите сметки си е 6% от електората, кви десни?
47 687 работещи, олди. толкова получават над 3900 /цък/. отделно за дивиденти и ликвидационни дялове има "малко над 8000 лица, чиито доходи общо за 2017 г. надвишават 7 млрд. лв. " /цък/
« Последна редакция: Ноември 05, 2018, 16:32:45 от onzi »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #700 -: Ноември 05, 2018, 16:35:43 »
Quote (selected)
Аз не знам членовете да избират вожда в БСП, всичко се върти из висшите ѝ кръгове. Обикновените членове поспряха да гласуват изобщо, даже пенциите не гласуват за БСП вече.
тва, че ти не знаеш нещо, прави нещото невярно, така ли? айде цитатче:
Quote (selected)
ИЗБОР НА ПРЕДСЕДАТЕЛ НА БСП
Чл. 16. (1) Председателят на БСП се избира чрез пряк вътрешнопартиен избор по ред и условия, определени от НС на БСП.
(2) Изборът за председател на БСП се счита за редовен, ако в него са участвали повече от половината от членовете на БСП.
(3) Избран е кандидатът за председател, получил повече от половината действителни гласове.
(4) Ако никой от кандидатите не е избран, се провежда балотаж, в който участват двамата кандидати, получили най-много гласове. Избран е кандидатът, получил повече гласове.
(5) Когато изборът на председател съвпада с пълен цикъл на отчет и избори в партията, новоизбраният председател встъпва в длъжност едновременно с новоизбраните органи.
(6) Когато изборът на нов председател не съвпада с пълен цикъл на отчет и избори, новоизбраният председател встъпва в длъжност на първото заседание на Националния съвет след провеждане на избора.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9562
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #701 -: Ноември 05, 2018, 16:47:30 »
Абе що говорите глупости, като че не сте били комсомолци навремето.
Независимо какво пише, всички знаем как става.
Не ми се занимава с това, да речем, че сте прави. За вас си.
Посланията чакам.

Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #702 -: Ноември 05, 2018, 17:12:39 »
Quote (selected)
Посланията чакам.
Посланията са ясни. Днес БСП са представили алтернативен бюджет за 2019. Според тях, възможните приходи в бюджета са 47 милиарда лева. Когато управляваха, през 2013 предложиха приходи 29 милиарда. Излиза, че Баце за 5 години почти е удвоил възможностите за приходи в бюджета. И с такива послания искат да ходят на извънредни избори.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #703 -: Ноември 05, 2018, 17:24:45 »
Quote (selected)
Абе що говорите глупости, като че не сте били комсомолци навремето.
Независимо какво пише, всички знаем как става.
кайле, в случая глупостите ги плещиш ти. кви послания чакаш? гълъбче с маслинено клонче в човката да ти похлопа на прозореца?

това, което ти цитирах, е от 2017, въведе го нинова. пък ти и всичките си знайте "как става". това сега послание ли е или не? ето ти малко от "гласове" /цък/:
Quote (selected)
Председателят на БСП ще се избира от цялата партия, това реши конгресът на червената парния, който провежда второто си заседания в НДК. Председателят на социалистическата партия ще може да бъде избиран най-много за два последователни мандата.

"За" това предложение гласуваха 483 делегати, 86 бяха "против", 37 - "въздържали се".

Това е единият революционен стълб в организационната реформа на соцлидера Корнелия Нинова, който се очакваше да предизвика бурни реакции на втория ден на 49-ия конгрес на БСП.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #704 -: Ноември 05, 2018, 17:48:07 »
Quote (selected)
Дайте ми три послания, които да ме накарат да ѝ стана симпатизант.
Аз да те правя симпатизант на БСП?!?
Сбъркала си дилъра!
А най вече пропускаш простичкия факт, че каква е една партия въобще не зависи от това какво разправят за нея някакви хора с пожелателно мислене.
Опитвах се да направим нещо като дискусия, но явно не съм дорасъл с моите триизмерни представи за света.
Пък и не е важно, нали аха-аха ше се местиш на друга планета.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #705 -: Ноември 05, 2018, 17:52:05 »
Quote (selected)
Излиза, че Баце за 5 години почти е удвоил възможностите за приходи в бюджета
Мда!
Онова, че крокодила бил по дълъг отколкото зелен не било виц, а сурова действителност!
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9562
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #706 -: Ноември 05, 2018, 17:56:40 »
Посланието, драги, е опорната точка на всеки един политик. Не знам как по-ясно да го кажа. Като се лепат плакати по улицата, върху тия плакати има по некое изречение, дето да те грабне или отврати.
Ако те грабне, може и да се поразровиш и да прочетеш повече от програмата.
То е като рецензия на корицата на книга, която ти влияе дали да прочетеш книгата, или не.
За преки-косвени избори рекох, че не ми се спори. Ама това, че Нинова се избира пряко, мен лично не ме зарибява и не го намирам за послание.


Има ли БСП послание за повишаване стандарта на живот, намаляване на пенсионната възраст, увеличаване на минималната заплата и е те такива?
[size=78%]Всичко за народа, всичко за благото на хората.[/size]
Връщане на старото здравеопазване.
Безплатно образование.
ББД - като в Италия.
Какви са ѝ посланията бе, хора?
Толкова ли е трудно да вденете ккво питам.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9562
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #707 -: Ноември 05, 2018, 17:57:41 »
Е тоя път не съм копи пействала нищо, не съм натискала нищо извън прозореца за писане, това не знам откъде се появи.
[size=78%]Всичко за народа, всичко за благото на хората.[/size]
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #708 -: Ноември 05, 2018, 18:04:49 »
Quote (selected)
Безплатни детски градини и забрана на концесии
Не на вноса на работна ръка
В областта на доходите визията на БСП е за въвеждане на скала на прогресивно данъчно облагане. По отношение на пенсионерите, Нинова заяви, че се търси разговор най-накрая да се преизчислят всички пенсии.
БСП да ревизира позицията си за влизането на България в еврозоната.
Червените имат революционни идеи и за здравеопазването. Ако частните болници искат да ползват ресурса на НЗОК, ще трябва да се отпишат от Търговския регистър и да се впишат по Закона за лечебните заведения. Намаляване на ДДС за лекарства и медицински изделия, лично досие за всеки пациент, спиране на реинбурсацията на лекарствата, са други от идеите.
Според Нинова страната трябва да има външна политика с характер, стъпила на националния интерес. Тя каза, че българският национален интерес изисква да нормализираме отношенията си Русия. "Българският национален интерес диктува балансирана политика със САЩ, Европа, Русия и Китай"
Стига ли ти?


 
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #709 -: Ноември 05, 2018, 18:09:25 »
Quote (selected)
Има ли БСП послание за повишаване стандарта на живот, намаляване на пенсионната възраст, увеличаване на минималната заплата и е те такива?
а ти що не вземеш да се поинтересуваш малко? твърдиш една глупост, аз те опровергавам, ти ми викаш, че сички знаят... има ли смисъл въобще да се общува с теб? а? ето ти от днес, епицентър /цък/:
Quote (selected)
Развитие на икономиката чрез инвестиционен фонд, в който има 1,2 млрд. лв., един учебник по предмет за всички ученици, който да е безплатен, минимална пенсия от 640 лв., преизчисляване на пенсиите и въвеждане на прогресивно подоходно облагане.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #710 -: Ноември 05, 2018, 18:12:14 »
Вероятно имаш включени бързи жестове (gestures) в настройките на браузъра.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #711 -: Ноември 05, 2018, 18:36:19 »
Quote (selected)
Знаеш ли, омръзнало ми е като попитам нещо да ми отговарт с въпроси и алабализми.
Кой е въпросният един глас, кой лансира Орешарски, кой е висшето ръководство ? В състояние ли си да отговориш или пак ще увърташ ?
А не така. Аз В БСП не съм членувал. Нито в БКП. Тези въпроси примерно към съставителите на "петицията". Или към ИБ на НС.
 
 
Quote (selected)
И кажи, моля, конкретно - какви политики (според теб) иска ядрото и какво очакват избирателите.
Ами примерно смяна на данъчния модел. Един добър и балансиран пример е американската система /преди рейгъномиката/ Най общо като цел приходи от преки коствени и корпоративни данъци 1/1/1. Това е трудно постижимо докато сме в ЕСе но натам.
Смяна на здравната система. И в допълнение здравна карта и контрол къде какво ще се открива.
Болница търговско дружество е нонсенс. Здравната каса единствено генерира бумаги и т.н.
Смяна на обр. модел.
Разчистване на излишната администрация. Пример КЗК.
и т.н.


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #712 -: Ноември 05, 2018, 18:47:42 »
За проблемите на БКП вече писах.
Проблемите на БСП са следните:
1. Приватизираха лявата идея с нагласата да цицат електорат на входа и изхода. :D
2. Нямат идея какво трябва да се прави, освен текущото "Б.Б. е лош", заменило "царят е лош", предшествано от " Костов е лош".
3. Не посмяха да си отрежат опашката ( да не загубят някакъв имагинерен електорат) и нормално електоратът ги възприема като земноводни.
4. Възприемане на демокрацията като фракционерство ( по-лошите комунисти отидоха в СДС и то се спихна първо ), БСП още крета.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #713 -: Ноември 05, 2018, 18:54:44 »
Quote (selected)
Безплатни детски градини и забрана на концесии
Не на вноса на работна ръка
В областта на доходите визията на БСП е за въвеждане на скала на прогресивно данъчно облагане. По отношение на пенсионерите, Нинова заяви, че се търси разговор най-накрая да се преизчислят всички пенсии.
БСП да ревизира позицията си за влизането на България в еврозоната.
Червените имат революционни идеи и за здравеопазването. Ако частните болници искат да ползват ресурса на НЗОК, ще трябва да се отпишат от Търговския регистър и да се впишат по Закона за лечебните заведения. Намаляване на ДДС за лекарства и медицински изделия, лично досие за всеки пациент, спиране на реинбурсацията на лекарствата, са други от идеите.
Според Нинова страната трябва да има външна политика с характер, стъпила на националния интерес. Тя каза, че българският национален интерес изисква да нормализираме отношенията си Русия. "Българският национален интерес диктува балансирана политика със САЩ, Европа, Русия и Китай"
Буратино, малко преди теб имаше една която задаваше подобни въпроси и разправяше за липса на идеи.
Пускам ти ги и на теб в сдъвкан вид от Визията-в отговор на питане 2.
Другите ти точки са общи приказки, на тях няма какво да се отговоря.
« Последна редакция: Ноември 05, 2018, 18:58:03 от Old_BG »
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #714 -: Ноември 05, 2018, 18:57:59 »
буратино пак е наплющял некви бесни тъпизми, особено умилителен е последният:
Quote (selected)
Възприемане на демокрацията като фракционерство ( по-лошите комунисти отидоха в СДС и то се спихна първо ), БСП още крета.
кой бе, буратино, кой възприема демокрацията като фракционерство - този, дето се цепи на фракции или този, дето си седи в партията? кой, бе?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #715 -: Ноември 05, 2018, 19:06:25 »
Old_BG, онзи
Покрай вас се "ограмотих" относно визията на БСП за следващите 100-200 години.
Хайде сега да ми сведете и нещо в купичката, простичко може и постна каша ( пицата вече я гриза).
Нещо различно от това:
1. Първо да се справим с врагът с партиен билет!
2. Второ ще видим!
Половин единна партия е по-ефективна от цигански катун.
Разберете се вкъщи и после елате да ме приобщавате.
Давам ви джокер, наясно съм че капитализмът си отива и рано или късно ще стигнем до някаква форма на равноправие.
По вашата терминология комунизъм, по моята няма значение не робувам на клишета и празни хубави думички.
« Последна редакция: Ноември 05, 2018, 19:38:39 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9562
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #716 -: Ноември 05, 2018, 19:10:16 »
а ти що не вземеш да се поинтересуваш малко?
Не ми е работата да се интересувам, драги. Работата на една партия, пропагандна машина или обикновена реклама е да знае как да ме спечели. Мен и другите 80%. Да знае какво да каже. Как да го каже.
Да говори убедено. Вдъхновено.
И да избягва изрази като -
„ясно и категорично“.
Или безкрайно нищонеказване.
Ако ме изберете мен лично, ще премахна неолибералния уклон и ще завъртя страната към социалната държава.
Е ти нещо с едно изречение, което ме характеризира.
Един политик не знае ли какво да каже и как да го каже, значи не е политик...


Quote (selected)
спиране на реинбурсацията на лекарствата
Това па от къф зор?
 :m1708:


Quote (selected)
Един добър и балансиран пример е американската система /преди рейгъномиката/ Най общо като цел приходи от преки коствени и корпоративни данъци 1/1/1. Това е трудно постижимо докато сме в ЕСе но натам.
Мерси, аз и болшинството българи предпочитаме да сме в ЕС, ако визираш да излезнем от ЕС, че да ни прилагате американски модел, при положение, че вече сме се напарили от всичко американско, не си познал.


Quote (selected)
Смяна на здравната система.
Браво и само така... смяна на обществото
на държавата
на икономиката
ама с кво...има ли значение, смяна да има...
Страхотни послания.  :giggle-3307:
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #717 -: Ноември 05, 2018, 19:51:41 »
Quote (selected)
Безплатни детски градини и забрана на концесии
Не на вноса на работна ръка
В областта на доходите визията на БСП е за въвеждане на скала на прогресивно данъчно облагане. По отношение на пенсионерите, Нинова заяви, че се търси разговор най-накрая да се преизчислят всички пенсии.
БСП да ревизира позицията си за влизането на България в еврозоната.
Червените имат революционни идеи и за здравеопазването. Ако частните болници искат да ползват ресурса на НЗОК, ще трябва да се отпишат от Търговския регистър и да се впишат по Закона за лечебните заведения. Намаляване на ДДС за лекарства и медицински изделия, лично досие за всеки пациент, спиране на реинбурсацията на лекарствата, са други от идеите.
Според Нинова страната трябва да има външна политика с характер, стъпила на националния интерес. Тя каза, че българският национален интерес изисква да нормализираме отношенията си Русия. "Българският национален интерес диктува балансирана политика със САЩ, Европа, Русия и Китай"
Буратино, малко преди теб имаше една която задаваше подобни въпроси и разправяше за липса на идеи.
Пускам ти ги и на теб в сдъвкан вид от Визията-в отговор на питане 2.
Другите ти точки са общи приказки, на тях няма какво да се отговоря.

Край на концесиите, кой каквоприватизирал негово си е.
Край на вноса на работници, на нас работещи не нитрябват, малкото останали или ще избягат или ще изчезнат по естествен път.
Прогресивно облагане - ние няма да вдигаме силово минималната заплата, просто ще  въведем необлагаем  минимум ( смешка резултат ГЕРБ/БСП 1/1 ).
Червените имат революционни идеи и за здравеопазването (колко са червени те си знаят омаше един червендалест ама отиде да си пие в АБВ ).
Частните болници..., ми много искахме ,ма те половината наши, ще се разсърдят другарите.
0% ДДС на лекарствата?, без реимбулсация?
Значи преди реимбулсация на майка ми лекарството струва 126 лева, след реимбулсация 48 лева.
В Турция, докато се шяех,в пирвата аптека 51 лева наши пари.
Трябваше да купя,защото нашето е за 28 приема и се полага на 30 дена. :D
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #718 -: Ноември 05, 2018, 19:58:23 »
Те триоките били повече от един.
Бях неподготвен за това, фанаха ме по бели гащи.
 :cool-1084:
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Корнелия срещу Баце
« Отговор #719 -: Ноември 05, 2018, 20:04:04 »
Не се фащай с нас!
Аз съм с едно закърняло трето око, ама Кайли е с мултиока. :D
ЕС е вреден за вашето здраве!