Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 01:25:34

Автор Тема: От НАП са изтекли лични данни на милиони български граждани и фирми  (Прочетена 43815 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

AnonimusBG

  • Гост
От НАП са изтекли лични данни на милиони български граждани и фирми
Линк към масива от близо 11 GB беше разпратен от анонимен мейл до различни медии

Вероятно най-големият теч на лични данни в България. Така изглежда масивът от 57 папки, съдържащи повече от хиляда файла, който анонимни хакери разпратиха до български медии в понеделник. При преглед на информацията в тях "Капитал" откри бази данни с по над 1 млн. реда съдържащи ЕГН, имена, адреси и дори доходи. А това, че става въпрос за истински теч, може да се потвърди от случайни справки, при които открихме данни на няколко журналисти от вестника. А също и на финансовия министър Владислав Горанов.

Голяма част от информацията е стара и отразява справки от преди повече от десетилетие. При други не може да се определи към кой момент са данните. Но част от файловете съдържат и нови вписвания дори от юни, което говори, че пробивът е направен скоро.


https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2019/07/15/3938624_ot_nap_sa_iztekli_lichni_danni_na_milioni_bulgarski/

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Започна се:
Маринов обвърза хакерската атака срещу НАП с руснаци и F-16
Експерт по киберсигурност описа ситуацията като "IT Чернобил". Борисов събра правителствения Съвет по сигурност
https://www.segabg.com/hot/nap-shte-dade-podrobnosti-za-hakerskata-ataka-sistemata-y

бТВ:
Младен Маринов: Има проникване в сървър на НАП, имейлът е руски
Атаката може да е свързана с решението за купуване на изтребителите F-16, коментира вътрешният министър
https://btvnovinite.bg/predavania/tazi-sutrin/mladen-marinov-ima-pronikvane-v-sarvar-na-nap-imejlat-e-ruski.html
« Последна редакция: Юли 16, 2019, 10:26:57 от micky »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

AnonimusBG

  • Гост
С една дума руснаците ги е страх от нашите бъдещи F-16 (които ще се появят след няколко години) и крадат данните на НАП, за да ни натиснат да купим по-бързо Gripen.
И да похарчим по-малко пари.
Логиката е желязна.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
всичките 8 бр.  Ф-16 струват точно колкото боекомплекта на два МиГ-31 и нито копейка повече.
А те имат почти 200 от тия чудесии. :smokin:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Ха! Сега се сетих че голямата бяла птица (не е лебед, не е ТУ-160) ни е еврокомисарка по цифровицациите и водачка на листата МУ.
Забавно съвпадение. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Той разкри още, че електронният адрес, от който е направен пробивът е руски. „Това има политически ефект. Проучваме кой има интерес и каква цел преследва. Може да се обвърже политически заради съвпадение със закупуването на американски изтребители от българска страна“, не изключи Маринов.

 Вчера правителството взе решение за сделката за купуване на самолети F-16, а мейлът е руски, откъдето идва информацията, иска се оставката на финансовия министър... Може да се прави и такъв анализ...", добави той, но отказа да коментира версии за намеса от чужди държави с аргумента, че ще навреди на разследването. "Абсолютно всичко е възможно, трябва да говорим, когато имаме достатъчно данни, екипите работят", добави министърът.

 Маринов каза, че според първоначалната информация на разследващите, сред които е и ДАНС, пробивът в сървър на НАП е станал преди около месец. "Ако информацията е взета преди месец и повече, има съвпадение с други факти, ние така работим, събираме факти и обстоятелства да видим кой има интереси", каза Маринов.

 "Ако бъде дадена повече информация от ефира, ще насочи вниманието и на други недобронамерени лица", продължи той пестеливото изнасяне на информация.

Ей туй, на, Нящу ви е министър на вътрешните работи. И Ф-16 ще се омеша, само и само да не става дума за съотношението кадърност/некадърност на хакери и ченгета. И от това лимонче лимонадка им се припило - хакерите са срещу Ф-16, руски гибридчики, който е срещу Ф-16 е с тях, ерго руски агент. Алилуя!

Като за дебили, разбира се.

Впрочем, като се споменаха оставки ... Как са тези дни чистачките в НАП? Треперят ли горките женици? Треперят. Уви, има защо.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Хакеры похитили тысячи персональных финансовых данных жителей Болгарии и распространили их через российский адрес электронной почты, сообщили власти этой страны во вторник.

Предположительно, атака связана с закупкой новых истребителей F-16 у США.

Хакеры получили доступ в компьютерные системы Национального агентства по доходам в понедельник, после чего разослали конфиденциальную информацию местным СМИ, предположительно с серверов министерства финансов, заявил министр внутренних дел Младен Маринов.

«Возможно, это первый случай успешной атаки в Болгарии, и был похищен большой объем персональных данных», – заявил Маринов местному телеканалу bTV.

По его словам, поводом для кибератаки, вероятно, послужило решение Болгарии закупить у США восемь новых истребителей F-16 компании Lockheed Martin за 1,256 миллиарда долларов. Речь идет о крупнейшей закупке военной техники со времен падения коммунизма.
https://www.golos-ameriki.ru/a/russia-suspected-in-hacking-bulgarian-computer/5002199.html

Бахти... Осем виртуални парапланера и станахме световно известни.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Радоста вест.
Очаквам догодина ония, които са се облажили с моите данни от НАП, да вземат, че да ми платят и данъците.  :raspberry:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Във вестника дадоха линк:
https//anonfile.com/ZaBojko/kurvata/Goranov/NAP/soltashak/Kolev/BOB/nekadyrnici/NZOK.torrent
Ама ми е фор(о)биден 403.

Някаква алтернатива, спецовете?
Само орацле щото ми липсваше на главата де. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
The file you are looking for does not exist!
The file you were looking for could not be found.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
В българските ДНС-и явно изобщо е закантен, иначе сайта е достъпен.
Пробвах през прокси и тогава ми рече форбиден - явно е блокнат.
По принцип на замундата се появяват такива веселби, ама сега няма.
Руският гражданин с българската жена ако ни чете веднага да мята торента! :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Toва:
https/ / : anonfile.com/ZaBojko/kurvata/Goranov/NAP/soltashak/Kolev/BOB/nekadyrnici/NZOK.torrent
въобще не ми прилича на истински линк.
Не съм ползвал тоя тракер, но съм сигурен, че адресът на торента ще е някакъв стринг
(напр. cw45yStj76b), a не прегледна дървовидна структура като горното.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Вие си ги избрахте!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Прав си за линка всъщност. И аз не съм го ползвал, но със сигурност дава кодиран стринг.
Явно форумците оттатък се шегуват. Тъкмо ще ми спестят и разправията с орацле-то че съм го позабравил. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
И това звучи много вярно. Гепано от форума на вестника:

Да, два дена си говорим глупости и то спуснати не от някой друг, а от "Капитал"!

Видите ли, хакера "руския", само на Капитал имал доверие 😆

Крайно време е да влизаме в час и да вземем да си оправим кочината, като изринем боклука от нея!

Всичко това е активно мероприятие на USAID, както и сами си го казаха, че ще използват медиите за това, ма мисля, че ние сме достатъчно умни да не се връзваме на новичоци, нищо, че БОКО онзи ден пак обвини Русия в хибридна атака... аз  категорично се разграничавам от позицията на този индивид!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
да не би да е бил "белият хакер" на министър
Вие си ги избрахте!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Някой се приземи по задник в киберреалността. Болезнено и с плясък. Цопна, как се вика.

Добре дошли в модерността, льольовци!

Но този кибер Робин Худ или Гуд, за по-достоверно, е твърде милозлив. Это еще цветочки, орешки еще будут. Защото засега той само демонстрира достъпа до информация, правейки публична съществена част от нея. А може би само загрява. Щото още не ни е демонстрирал какво може да направи с тази информация. Освен публикуването и.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Само на мен ли ми се мяркат в тая история дългите уши и ръце на един бивш Втори ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Появи ли се торентът вече?

Казват, че в данните на НАП за нас, стадото, има и заемите ни, какви неща купуваме, даже са ни проучили, играем ли хазарт. Дали случайно не харчим повече от обявеното, дали не крием пари от Високата порта...  защото стадото трябва да се стриже, дои, дере, и накрая  :t0147:
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
дългите уши и ръце на един бивш Втори

Не вярвам , твърде е незначителен, ама кой знае?
Вие си ги избрахте!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
РобПрес /по Ганий/ включи на 10-та скорост.
Във всичките емисии водеща новина, Владко бездомния извънредно при Цветанка.
Има нещо и един вариант е пушилката да е нашенска разработка за да се заглуши голяма "сделка" с големите "самолети".
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Toва:
https/ / : anonfile.com/ZaBojko/kurvata/Goranov/NAP/soltashak/Kolev/BOB/nekadyrnici/NZOK.torrent
въобще не ми прилича на истински линк.
Не съм ползвал тоя тракер, но съм сигурен, че адресът на торента ще е някакъв стринг
(напр. cw45yStj76b), a не прегледна дървовидна структура като горното.

При мен отваря някакъв сайт homeimprovement.com, който странно защо е качен на cloudflare :)
the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Чак толкоз глупави да са, да пуснат личните данни на 5 милиона българи в мрежата?!

Заради едната пушилка?
Вие си ги избрахте!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Цитат на: Maximus II
дългите уши и ръце на един бивш Втори

Не вярвам , твърде е незначителен, ама кой знае?

Как ти звучи:
"Наесен ще сравним резултатите с мен и без мен" ?
 :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Казват, че в данните на НАП за нас, стадото, има и заемите ни, какви неща купуваме, даже са ни проучили, играем ли хазарт. Дали случайно не харчим повече от обявеното, дали не крием пари от Високата порта

Това отдавна не е нещо непознато, знаят почти всичко, но им липсва капацитет и желание ( щото повечето са техни Ора ) да се разровят. Когато някой стане "оперативно интересен" веднага се задействат, екип от няколко човека ( работа на няколко реда софтуер ) почват да работя екип от няколко калинки да накиснат или да избеля зависимо от поръчката.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
То май не е за тук,а за отделен раздел, не тема  ама темата с "експертите" продължава да набъбва.

Quote (selected)
По документи прокурорът Гешев бил в Москва при ареста на Иванчева

https://www.segabg.com/hot/po-dokumenti-prokurorut-geshev-bil-moskva-pri-aresta-na-ivancheva

Е, живота няма КОЙ да го измисли винаги действителността надвива! :blurry_drunk-2127:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
дългите уши и ръце на един бивш Втори

Не вярвам , твърде е незначителен, ама кой знае?

Аз също не вярвам, и то не затова, че е толкоз "незначителен".

А заради съдържанието в междуушието му, въпреки и големите уши, които държат това кухо междуушие на завет. :nuts:

А и с туй физкултурно и милицйонерско образование ...

Освен евентуално да е платил на някого.  :t1814:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Ей! Джиджи като рече физика, пардон физкултура та се присетих за още един вариант:
Цецо е почнал да си отмъщава. :smokin:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Цитат на: Джиджи
А и с туй физкултурно и милицйонерско образование ...
Mного от тия с пълните междуушия работят за тия с празните.
А милиционерите (и особено техните наследници) са с най-празните междуушия,
но с най-пълни джобове и чекмеджета с документи за ... оперативно-интересни лица.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
То май не е за тук,а за отделен раздел, не тема  ама темата с "експертите" продължава да набъбва.

Quote (selected)
По документи прокурорът Гешев бил в Москва при ареста на Иванчева

https://www.segabg.com/hot/po-dokumenti-prokurorut-geshev-bil-moskva-pri-aresta-na-ivancheva

Е, живота няма КОЙ да го измисли винаги действителността надвива! :blurry_drunk-2127:

Просто непеошниците ги хванаха в явна лъжа. Ако не е печатна грешка, а умишлена фалшификация ще е още по-феерично.
Иначе за секунди се намира
http://genproc.gov.ru/smi/news/genproc/news-1381972/
 :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Възможно е да е грешка, какво ли при герберите е правилно, че някакви дати, в отчети да са верни?
Да се величае Иванчева като НПО, е фамозно даже и за калинките по призвание или родените като такива.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
Не отговарят на истината твърденията /“Капитал“/, че градският прокурор на София Емилия Русинова е била през 2018 г. на посещение в Москва. Г-жа Русинова никога не е участвала в обучителната програма на българската и руската прокуратури. Заместникът на главния прокурор Иван Гешев е бил в руската столица за периода 16.05. – 18.05.2018 г. Тогава, като административен ръководител на Специализираната прокуратура, той е участвал заедно с още двама свои колеги в кръгла маса на тема „Противодействие на тероризма“.

Внушенията в посочените медии за връзка на такива посещения с разследването на опита за убийство на Емилиян Гебрев и за „руско влияние“ в тази насока са произволни и обслужват цели, които нямат общо с обективността.

Ръководството на прокуратурата се отнася с разбиране към зададената редакционна политика на „Дневник“ и „Капитал“ по тези теми, както и към причините за нея, но въпреки това счита, че истината следва да е основен приоритет на честната и качествена журналистика.
https://www.prb.bg/bg/news/aktualno/pressyob-sht-enie-33
 :smokin:

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Quote (selected)
Да се величае Иванчева като НПО
Очевидно става въпрос за онези, които искат да направят от Иванчева свое знаме.

След като не успяха с г*за ...  :smokin:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Quote (selected)
откри бази данни с по над 1 млн. реда съдържащи ЕГН, имена, адреси и дори доходи.
Добра отправна точка за дребни и не толкова рекетьори.
От гусударствените стуктури предимно.
За да ги продават на негусударствените, които са по кадърни да свършат работата.
п.с. какво ли му е на душичката на манерката, да речем?
« Последна редакция: Юли 16, 2019, 20:35:38 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Телефонен указател лимитирано издание за телефонни измамници? :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Quote (selected)
за телефонни измамници?
Що само за телефонни?
А за "ключарите"?
Или практикуващите по хард занаяти?
Ми ако те гепи жена ти, че си заделял фонд "и аз съм човек"?
Бе въоПще роботите никога нямало да станат хора, щото не можели да имат въображение.
А ф булгаристан, то е издигнато ф култ!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
ВъоПще, преди дни стана известно, че British Airways  я глобиха с $200 000 000, щото изтекли данните за пасажерите и - май за две години беше. Какво ли би могло да стане тук?
Фсъщност, ще чакам да видя дали и ние сме равни на белите хора от британската компания или фсе пак ония са по бели?
Само едно - две сериозни изречения за този теч!
Ние не сме държава, а разграден двор, село без кучета.
Това най вече се отнася до редовия ситизън, ако може така да бъде наречена калинката - селянин /в най тъпия смисъл на този термин/. Който е докаран до състоянието да го еб*т ф различни пози и постоянно, а той да се хили като олигофрен /доказано уж само за 80%/.
Ще чакам да видя реакцията на разни правозащитници, главно непеошки - дали някой ще се затири да търси правата на тези, които са попаднали в осветените списъци.
Нямам лично никакъв интерес да се занимавам с тъпата правосъдна система и да питам дали и моето име и данни не са попаднали там, че да зная дали да завеждам дела - съответно тук и в Страсбург. А и не мога да докажа някакъв сериозен материален ущърб бай дифолт. И ако му туря чертата, може и да съм на минус, но това въобще не значи, че няма да има хора, които са /ще са/ сериозно ощетени.
А и става дума най вече за принципи - равноправие.
Равноправие ли казах?
Не!
Никога повече няма да си купя от това ирландско...!
 >:(
« Последна редакция: Юли 16, 2019, 21:47:13 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Ще глобят НАП с 1 милиард и да ги внесе по сметките на НАП иначе текат лихви?
Интересна "схема", бюджетния излишък ще нарастне с 1 милиард, баси колко пари за предизборна агитация. :yes-1289:
« Последна редакция: Юли 16, 2019, 20:58:11 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Как ти звучи:
"Наесен ще сравним резултатите с мен и без мен" ?
 :smokin:

Като въздишка на политически труп, взел да понамирисва. Не мога да определя по миризмата дали е Цветанов или Нинова, ама все някой от тях ще да е.

Цветанов, с право, се надява резултатът на ГЕРБ да е по-лош от този през 2015. Това той ще определи като ефект на бляскавото му отсъствие.

Нинова, с право, се надява резултатът на БСП да е по-добър от този през 2015. Това тя ще определи като ефект на бляскавото и присъствие.

И двамата, обаче, съществено надценяват ефектите на блясъка си връз политическата атмосфера. Блясъкът не повлиява миризмата, издаваща напредналия стадий на разложението. В това е тяхната политическа несъстоятелност.

Както казват едни мъдреци наблизо, "тоя е веч умрел, остая му сал да крачне и да си легне".

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Между другото, вече има актуален адрес на архива :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Кала паме. Следват базите данни на НЗОК. Тъй ами. Един местен философ, малко преди да го отстрелят, нали ни завеща мотото "по-добре богат и здрав, отколкото беден и болен". Е, сега като ни знаят колко сме богати/бедни, то нека узнаят и колко сме болни/здрави. Като ще е гарга, рошава да е! Найс, а!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Дай де. :)
Може и на лични че бая светим в гуглето.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Между другото, вече има актуален адрес на архива :m1731:
Има ли го в Гугъл?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
А, ей го бе!
Quote (selected)
"Ако данни на човек, които се съдържат в документите в НАП, изтекат, примерно в публичното пространство, и това доведе до определени коментари, на факти и обстоятелства, свързани с този човек, тогава той би могъл да претендира и неимуществени вреди", заяви Александър Кашъмов от Програма "Достъп до информация".
Мааалийй, що възможности се отварят!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Първата рационална стъпка, която трябва да стори Парламентът, е да разпусне Комисията за защита на личните данни. Една изпразнена от съдържание структура.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Е, давайте те де! Да четем. :)
Вие си ги избрахте!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Между другото, вече има актуален адрес на архива :m1731:
Има ли го в Гугъл?
Не, но във форума го има. :)
Аз почти я дръпнах.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Между другото, вече има актуален адрес на архива :m1731:
Има ли го в Гугъл?

Най-вероятно. На мен ми го изпратиха по viber.

И успях да се намеря вътре, но тепърва ще се ориентирам къде точно са ме описвали.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Е, давайте те де! Да четем. :)

Не е нещо особено. Но това на пръв поглед. Интересно ще е, ако я има цялата база от данни с възможността да правиш заявки към нея.

Сега от таблиците не е много ясно какви точно са връзките между тях и трудно се сглобява цялостна картина за даден човек.
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Вие си ги избрахте!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Май са го "пипнали" вече.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Не се отваря.
Кой не се отваря? зип-а с базата ли?
Аха. Ей сега да се разархивира и ще проверя линка.
« Последна редакция: Юли 16, 2019, 22:41:38 от micky »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
мерси, чак сега го видях

« Последна редакция: Юли 16, 2019, 22:42:46 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Пратих ти линка на лично съобщение.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Я свържи и насам нещо!
Че аз където почуках се отвори некква тъпня.
А пишеше "жени"!
« Последна редакция: Юли 16, 2019, 22:54:10 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Има и парола. Пращам ти я.
Така. Народе, не става дума за някаква супер-дупер база данни, извлечения от нея са в csv.
Който има някакъв ексел може да поръчка от любопитство.
До тук я имаме Дантуин, аз и Максимус.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
ексела отваря, ама излиза някаква маймуница,
Вие си ги избрахте!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Да и при мен е маймуняк - офис 2016. Ще пробвам либрето.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!