Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 00:46:52

Автор Тема: Позитивни новини  (Прочетена 40196 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен хикса

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 247
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #120 -: Май 12, 2019, 16:33:18 »
Eee, бях сигурен, че Кайли го прави нарочно, а даскалите, като още необлизани от майка си теленца, лапат и смучат, каквото им подадеш. И като казах, че пак ше мина да вида как се е развила дискусията, нема вече дискусия, нема обучение... Ми да си знаете тогава, всички сте били искрени и сте писали каквото ви говорят умът и сърцето!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #121 -: Май 12, 2019, 16:43:27 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #122 -: Май 12, 2019, 17:52:38 »
Виждаш ли разликата ?
Не. И не ме интересува. Аз с дребнотемия нИ сЪ занимавам.  :shy_whistler-1043:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #123 -: Май 12, 2019, 17:57:28 »
Виждаш ли разликата ?
... с дребнотемия нИ сЪ занимавам.  :shy_whistler-1043:
Значи я виждаш, но не ти изнася  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #124 -: Май 12, 2019, 18:03:11 »
Не, просто не ме интересува. Кво трябва да ми изнася?!  :smokin:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #125 -: Май 12, 2019, 18:17:08 »
Тъй, тъй ... Туй не го разбирам, не го мога, затуй ще кажа, че е дреболия и не ме интересува  :bigok:

Я ми преведи, моля, какво значи "how linear of you", че мен ингилизките идиоми са ми досадни и не ме интересуват.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #126 -: Май 12, 2019, 18:37:03 »



 :t0328:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #127 -: Май 12, 2019, 22:14:37 »
И на мен ми олекна най накрая!
Такъв дерт бях набрал!


ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #128 -: Май 12, 2019, 22:29:49 »
А мен от години ме чопли въпросът какво ли значи това "how linear of you"  :m1731:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #129 -: Май 13, 2019, 12:05:10 »
НЕ ЗНАМ!  :b0201:

Май съм го чувала некъде, но никога не съм му обръщала внимание.

Сега го търсих, но НЕ ГО НАМЕРИХ и в най–големия възможен речник на английския език – The Random House Dictionary of the English Language, състоящ се от над 3,000 страници и тежащ около 5–6–7 килограма ...  :b0205:
« Последна редакция: Май 13, 2019, 13:12:16 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #130 -: Май 13, 2019, 13:13:06 »
НОЙ – за "голямата баданарка" –  :way_to_go-1308:

За подобни предупредителни случаи Чоки ползваше емотикон "ласо", но за жалост е напуснал форума – вече фигурира само като гост.  :image008:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #131 -: Юни 08, 2019, 19:01:58 »
Новият бюджет на Нова Зеландия се грижи за благосъстоянието на хората

Новозеландското правителство предприе нов нестандартен ход, изготвяйки национален бюджет, чиито разходи се диктуват от това, което най-добре насърчава „благосъстоянието“ на гражданите, разказва New York Times. Кабинетът на Джасинда Ардърн пренебрегва традиционни цели като производителността и икономическия растеж и вместо това се фокусира върху обществени и културни връзки и справедливост в благосъстоянието на поколенията. "Този бюджет е събитие, което променя нещата", казва Ричард Лайърд, професор в London School of Economics, който е експерт по удовлетвореността на живота сред населението. Нова Зеландия не е единствената държава, която започва да преосмисля дали точните икономически измервания като брутния вътрешен продукт са най-добрият показател за успеха на една нация. Но според Лайърд "няма друга голяма страна, която изрично да е приела благосъстоянието като своя цел".

Властите обещават жилища за бездомните, а над 200 млн. долара от бюджета са насочени към укрепване на услугите за жертви на домашно и сексуално насилие. Това е "най-голямата единична инвестиция някога" от новозеландско правителство по въпроса, каза Ардерн по време на събитие, представящо инициативата, и ще се справи с един от "най-тревожните, най-срамните" проблеми на страната. Всички нови разходи трябва да преследват един от петте приоритета на правителството: подобряване на психичното здраве, намаляване на бедността сред децата, справяне с неравенствата, пред които са изправени местните хора от маорски произход, процъфтяване в цифровата епоха и преминаване към нисковъглеродна устойчива икономика. За да бъдат изпълнени, мерките изискват съвместни усилия от всички министри, които ще трябва да си помагат, вместо да се борят за по-голям бюджет за собственото си ведомство.

Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #132 -: Юни 08, 2019, 19:06:15 »
Наистина различна и позитивна новина!
 :way_to_go-1308:
Само ако е възможно да добавяш линк към мястото което цитираш.
https://www.actualno.com/asia/novijat-budjet-na-nova-zelandija-se-griji-za-blagosystojanieto-na-horata-news_754461.html
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #133 -: Юни 10, 2019, 22:24:42 »
Калифорния ще стане първият американски щат, който ще плаща пълни здравни осигуровки на пълнолетни хора, живеещи незаконно в САЩ, предадоха агенциите.

Демократите в законодателното събрание на Калифорния постигнаха споразумение като част от по-голям план за изразходване на 213 млрд. долара от пари от щатски и федерални данъци през следващата година. Според споразумението хора с ниски доходи на възраст между 19 и 25 години, живеещи незаконно в Калифорния, ще имат право да се ползват от програмата за здравно осигуряване за бедни и инвалиди.
https://www.segabg.com/forum-topic/kaliforniya-shte-plashta-zdravni-osigurovki-na-nelegalni-imigranti
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #134 -: Юни 21, 2019, 17:43:00 »
Вода нормальная!

https://twitter.com/663060/status/1141637067128147968

 :beer-405:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #135 -: Октомври 10, 2019, 21:36:58 »
Докато планетата се затопля, а някои страни задлъжняват, за да могат да си купят безполезни самолети, другаде бюджетите са вече на излишък, макар и малък  :0005: :0014: :0002:

Resultado histórico. Governo obtém excedente orçamental de 0,1% já este ano


Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #136 -: Октомври 10, 2019, 21:44:20 »
португалците са голема ралта.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #137 -: Октомври 10, 2019, 22:02:25 »
...и не толко позитивни новини за горките кюрди, които сега сигурно съжаляват, че навремето не са помогнали на американците в съседна нормандия:

https://twitter.com/YahooNews/status/1182043375815417856

AnonimusBG

  • Гост
Re: Позитивни новини
« Отговор #138 -: Октомври 10, 2019, 22:27:49 »
...и не толко позитивни новини за горките кюрди, които сега сигурно съжаляват, че навремето не са помогнали на американците в съседна нормандия:

https://twitter.com/YahooNews/status/1182043375815417856

Погледни в темата Сирия за горките кюрди.
Кой каквото си постели на това ще лежи.
Не забравяй че навремето нашите революционери са ги заточавали в Диарбекир при кюрдите.
Те тогава са били най-верните поданици на Османската империя.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #139 -: Октомври 10, 2019, 22:34:07 »
не мога да си представя на стоичков кво му е ф момента...

AnonimusBG

  • Гост
Re: Позитивни новини
« Отговор #140 -: Октомври 10, 2019, 22:41:31 »
не мога да си представя на стоичков кво му е ф момента...
??

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #141 -: Октомври 10, 2019, 23:09:01 »
кво толко, трябва да изпита пацо как е тераса на еспаньолски.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #144 -: Март 14, 2020, 11:13:27 »
« Последна редакция: Март 14, 2020, 11:16:31 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #145 -: Март 19, 2020, 19:19:10 »
Quote (selected)
Контрольорите в София няма да глобяват и ще продават билети
Разхлабването на режима в градския транспорт е временно заради коронавируса

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/kontrolorite-sofiya-nyama-da-globyavat-i-shte-prodavat-bileti

Енгелс, софиянци прескачат техноменатлизма, напраО у комунето ще гилат. :bouncy-1054:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #146 -: Август 16, 2021, 19:14:46 »
https://www.dn.pt/dinheiro/exportacoes-da-industria-transformadora-crescem-dois-digitos-14035856.html

Só a metalurgia, a campeã das exportações, vendeu para fora mais 2500 milhões de euros nos primeiros seis meses do ano, num total de 10 120 milhões.

10.12 млрд € износ сао наметалургията и металопреаработването сао за първите 6 месяца

 :0007: :0005:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #147 -: Април 22, 2022, 22:27:36 »
Тинейджъри почистват поруганите с украински знамена паметници в София на Разпети Петък.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1772015813130246&id=100009655340554
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #148 -: Април 22, 2022, 22:35:49 »
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1122929585214981&id=100024938504392

В ГРУЗИЯ СЕ ОПИТАХА ДА НАПРАВЯТ ПРОТЕСТ В ПОДКРЕПА НА УЙкрайна 😉 НО НЕЩО НЕ ИМ СЕ ПОЛУЧИ
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #149 -: Април 22, 2022, 22:53:02 »
В ГРУЗИЯ СЕ ОПИТАХА ДА НАПРАВЯТ ПРОТЕСТ В ПОДКРЕПА НА УЙкрайна
Забравили са вкуса на вратовръзките, май?
 
"УЙкрайна"   :thup:

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 785
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #150 -: Ноември 12, 2022, 15:21:56 »
Чудех се в коя тема да споделя впечатления, и понеже става въпрос за положителни новини /едва едва видими/ намерих в тази тема. Ся не знам ако е замисляна като някаква гавра и подигравка, хубаво ... ама по въпросите. От обявяването на НСР , началото на ковидфашизма пролетта на 2020 се изписаха много неща за СИМВОЛИТЕ ва НСР , сатанистките символи , знаците за разчитане които ни спуснаха. Но нещо се случи в началото на 2022 с умопомрачителната смешка за "Омикрон" . внезапно пландемията се разсъхна. Една след други се разпадат ковидфашистките стигми - маскарада , изолациите, гелове сапуни, вакстерора ! Навсякъде, по почти целия свят , особено Западния към който са ни закачили. Но се случиха и някои едва видими неща, например. Във Френско още с първия конфинман /локдаун/ настъпи странна метаморфоза с пътните камери и радари ! Аз имам на всичките си коли антирадари добър клас /купувани от БГ разбира се/ . Преди 2020 си хващаха френските радари като дядо Поп . Обаче с ковида това внезапно се прекрати ! Приятели французи забелязали същото. И не че антирадарите ни са развалени, например като минаваш покрай ТИР ове , все така си пиюкат. Но на камерите - тишина! И то доста опасно, защото ОЧЕВАДНО камерите си работят , и глобите си идват по пощата. Но някаква дълбока пренастройка на честотите, нито един диапазон на антирадарите не хващаше "ковидарските честоти"  :smokin: И така , до преди няколко седмиции, когато изведнъж антирадарите ни се "пробудиха" и започнаха отново да пищят на всички камери в района , а и по-далече /парижко, къде Германия.../ Върнали са старите честоти на излъчвания на радарите ! Защо е била тази смяна и защо продължи 2 години и нещо ? Какви са били честотните диапазони в това време и дали са служили само за глобяване, или камерите са изпълнявали и някакви други "статистически" проучвания по пътищата ? КАКВИ ?? Да не би да са отчитали нещо в пътуващите в ППС хора , щото колите какво да им отчитат - ламарина ! Какво са бройкали - овце, в чиито тела е вкаран графен ? Или има връзка с жижите на Били ? Каквото и да е било - статистическото ИМ проучване е приключило. Връщат ни към един елемент на Старото Нормално  :well_done-1299: Следва продължение...

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #151 -: Ноември 12, 2022, 16:02:24 »
Чудех се в коя тема да споделя впечатления, и понеже става въпрос за положителни новини /едва едва видими/ намерих в тази тема. Ся не знам ако е замисляна като някаква гавра и подигравка, хубаво ... ама по въпросите. От обявяването на НСР , началото на ковидфашизма пролетта на 2020 се изписаха много неща за СИМВОЛИТЕ ва НСР , сатанистките символи , знаците за разчитане които ни спуснаха. Но нещо се случи в началото на 2022 с умопомрачителната смешка за "Омикрон" . внезапно пландемията се разсъхна. Една след други се разпадат ковидфашистките стигми - маскарада , изолациите, гелове сапуни, вакстерора ! Навсякъде, по почти целия свят , особено Западния към който са ни закачили. Но се случиха и някои едва видими неща, например. Във Френско още с първия конфинман /локдаун/ настъпи странна метаморфоза с пътните камери и радари ! Аз имам на всичките си коли антирадари добър клас /купувани от БГ разбира се/ . Преди 2020 си хващаха френските радари като дядо Поп . Обаче с ковида това внезапно се прекрати ! Приятели французи забелязали същото. И не че антирадарите ни са развалени, например като минаваш покрай ТИР ове , все така си пиюкат. Но на камерите - тишина! И то доста опасно, защото ОЧЕВАДНО камерите си работят , и глобите си идват по пощата. Но някаква дълбока пренастройка на честотите, нито един диапазон на антирадарите не хващаше "ковидарските честоти"  :smokin: И така , до преди няколко седмиции, когато изведнъж антирадарите ни се "пробудиха" и започнаха отново да пищят на всички камери в района , а и по-далече /парижко, къде Германия.../ Върнали са старите честоти на излъчвания на радарите ! Защо е била тази смяна и защо продължи 2 години и нещо ? Какви са били честотните диапазони в това време и дали са служили само за глобяване, или камерите са изпълнявали и някакви други "статистически" проучвания по пътищата ? КАКВИ ?? Да не би да са отчитали нещо в пътуващите в ППС хора , щото колите какво да им отчитат - ламарина ! Какво са бройкали - овце, в чиито тела е вкаран графен ? Или има връзка с жижите на Били ? Каквото и да е било - статистическото ИМ проучване е приключило. Връщат ни към един елемент на Старото Нормално  :well_done-1299: Следва продължение...
---
 
Muktata,
При цялото ми уважение, извинявай, не продължавай по темата, защото си написал камара глупости! Очевидно не си наясно с радарите, сложна тема е. Като за диванен лаик обяснявам:
Трафик радарите работят на строго фиксирана честота! Тя е определена съгласно международното честотно разпределение и е в X банда (10 Гигахерца). Честотното разпределение строго се спазва, защото иначе ще настъпи хаус в много сфери. Освен това радарите не могат да си променят честотата, защото по принцип използват обемни резонансни генератори с клистрони или гъндиоди, работещи в резонансен режим. Промяна на честотата означава промяна на цялата схемотехника! Не обяснявам защо, няма да го разбереш, сложно е)! Последните модели пък използват лазерен лъч, за да могат да регистрират конкретен обект (дори скорост на конкретна точка от движещия се обект), за разлика от доплеровите, които могат да регистрират група обекти.
Освен това радарите измерват предимно в гръб, така че антирадарите, ти дават сигнал след като вече си регистриран. Освен това антирадарите реагират на какви да се сигнали в целия банд. За това имат позиция "сити" с намалена чувствителност, за да не реагират на СОТ датчиците. Корпусите на радарите се поставят в средата между двете платна и могат да се въртят, така че могат да засичат в две посоки фронтално и в гръб.

Обърнахте форума на трътка с глупавите си малоумни конспиративни теории.
Аре посопрете се!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #152 -: Ноември 12, 2022, 16:13:19 »
P. S. Забравих да те предупредя добре да си скриеш купените от БГ антирадари, защото глобата е над хиляда евро!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Позитивни новини
« Отговор #153 -: Ноември 12, 2022, 16:42:44 »
При мен отдавна няма смисъл от антирадари.
Навигаторът на Яндекс ме предупреждава за всяка камера по пътя.
Дори и за мобилните.
А гаишници с радари няма сигурно вече десет години.
Ако не и повече.
Другото което е че те глобяват ако си превишил с повече от 20 км/ч.
Това естествено всеки го знае и потока се движи със скорост 16-17 км/ч по-висока от разрешената.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 785
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #154 -: Ноември 12, 2022, 19:07:53 »
Кептън, извинявай но имам чувство че не можеш да се концентрираш върху смисъла на текста ми. Изобщо не търся обща лекция по въпроса с радарите. Тия неща които си написал са ноторно известни. Питанкаъа беше защо две години антирадарните мълчаха , и защо от известно време се “събудиха” . Впрочем антирадарите са винаги на по-чувствителния режим хайуей, и единият може сам да преминава през различните режими. Всичките са и с антилазер , но тъй като не са ми на видимо на таблото, този режим не го ползвам.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 785
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #155 -: Ноември 12, 2022, 19:16:49 »
Забравих да добавя. За 15 г. във Френско не съм видял НИТО ВЕДНЪЖ пътни полицаи с радари. Чувал съм че има такива (?) , някъде на юг (?) при Кайле  :smokin:  редките случаи да съм глобяван за скорост е било в далечни райони с камери зад завой, не съм реагирал овреме. Пътна полиция спира рядко, основно при акции, митничарите…Не бери кахър за глобите на Мукта.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #156 -: Ноември 12, 2022, 19:19:51 »
Спазвайте правилника, за да сте живи. За къде бързате?

AnonimusBG

  • Гост
Re: Позитивни новини
« Отговор #157 -: Ноември 12, 2022, 19:49:55 »
Мукта дай някаква позитивна снимка от плажа с някакви креолки или мулатки или каквото там има.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #158 -: Ноември 12, 2022, 22:26:08 »
Ако действително са били спряли радарите за определеното по-горе време на пландемията,то това би бил евентуално заради смущаващо от тях въздействие над нещо друго с по-голям приоритет.

При всички случай, тези жижи, наричани "ваксини" са всичко друго, но не това, за което ги представят. Те са генетични манипулатори. Отделно са ципурите допълнително слагани в тях. Оня немски специалист по наночастици в Австрия, поумря само няколко дена след изявлението му, как във "ваксините" се слагат наночастици способни да образуват плаки с дебелина един атом в кръвта и действащи като стотици пъти по-остри бръснарски ножчета в нея. Той даде насока за търсене на отговор за намесването на хай-тех за масово въздействие над плебса.

Радарите са в обхвата на гигахерците. В тези две години на пландемията се бяха засилили с разните му "н"-джита комуникации. Също ГХц обхвати... Високата честота оказва не само техногенно въздействие, но и такова над биологията. И не само тя за гигахерцовите комуникации би била опасна - зависи от напрегнатостта на полето, а и това какви сигнатури се пренасят с излъчения сигнал.

Че чираците на доктор Франкенщайн не дремят, особено сега, е факт. И ако действително по времето на пландемията са спряли радарите (дали е било във всички държави?!) и са ползвали други методи за отчитане на превишена скорост, е само един вектор из обема на "конспиративните теории". По-скоро те отдавна са практика.

Дали има връзка между съдържанието на "ваксините" и едно евентуално въздействие над части от него със свръх високи честоти и модулациите им, с определена цел, не мога да твърдя. Но би било възможно. Мисля си и за постиженията на технологиите със самоорганизирващи се масиви наночастици...
« Последна редакция: Ноември 12, 2022, 22:49:10 от Eisblock »

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 785
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #159 -: Ноември 12, 2022, 22:39:19 »
Айс, благодаря ти за мнението  :well_done-1299:  Подчертавам , радарите не са били спирани, защото ГЛОБИ СА ПОЛУЧАВАНИ ипрез двете години, не от мен лично, но от познати. И става въпрос за камери в региона ни, следим ги и си ги знаем. Когато курдисат някоя нова и някай "изреве" от честитка, бързо се разпространява. Има различни модели , едни са масивни, скрити в нещо като бункери в страни от пътищата. https://i.f1g.fr/media/eidos/orig/2022/05/12/XVM800965c6-d21b-11ec-b2a9-5d1f19b75c19.jpg  Други са едни по-нови , приличат на семафори.https://static.lexpress.fr/medias_12257/w_640%2Ch_360%2Cc_fill%2Cg_north/v1601592992/un-radar-de-vitesse-fixe-pres-de-la-rochelle-le-19-juin-2019_6275798.jpg  Има и стари кутии.  Всичко беше замлъкнало от пролетта на 2020 до преди месец,а сега отново пююкат като минаваме покрай тях. Сменяни са честотите, но в какъв диапазон и защо - може само да се гадае. Края на това "мълчание" съвпада удивително по време с пълното разкапване на ЛЪЖАТА  К 19.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #160 -: Ноември 12, 2022, 22:46:46 »
Мнението се бе "самопубликувало" и сега го обнових!

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2953
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #161 -: Ноември 13, 2022, 01:37:12 »
Интересна тема.
Ето нещо дето на мен ми направи впечатление тия дни:
Quote (selected)
«Известия» сообщили, что в России ученые определили вид бактерий, обитающих в кишечнике, концентрация которых сильно снижается при депрессии. Открытие сделали специалисты Сколтеха совместно с коллегами из Института общей генетики им. Н.И. Вавилова РАН, Психиатрической клинической больницы №1 им. Н.А. Алексеева и Центра психиатрии и наркологии им. В.П. Сербского.

Уточняется, что «бактерией радости» оказались микробы Faecalibacterium prausnitzii. Они живут в толстом кишечнике человека, при этом не встречаются в пищеварительной системе животных.
https://www.mk.ru/social/health/2022/11/02/rossiyskie-uchenye-otkryli-bakteriyu-radosti.html

Бурето от Рико Бенд също се е разписал по темата:
https://www.youtube.com/watch?v=Vq_4g7O9iTo
*********   ✹    *********

AnonimusBG

  • Гост
Re: Позитивни новини
« Отговор #162 -: Ноември 19, 2022, 19:03:53 »
Тук му е мястото.

Спасителите на Сашко се отказват от 100 000 лева награда: Не повярвахме, когато го открихме!
https://epicenter.bg/article/Kmetat-na-Pernik-razvalnuvan-sled-otkrivaneto-na-Sashko--Blagodarya-na-vsichki-/300109/2/0

Слава Богу че има още такива хора.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #163 -: Ноември 19, 2022, 19:15:55 »
«Известия» сообщили, что в России ученые определили вид бактерий, обитающих в кишечнике, концентрация которых сильно снижается при депрессии.

Пиша отдавна за чревната микрофлора, тя е отговорна за 70% от имунитета ни, за здравето, настроението и самочувствието ни, убиват я отровите и химията в "демократичната" ни модерна индустриална фалшива храна. Виждали ли сте депресиран човек с мотика и лопата, който сам отглежда храната си - не! Депресивните състояния са епидемия в съвременния модерен град, и защо да се търси причината - по-добре е за корпорациите да ти продават "розови" хапчета, а това са същите корпорации, които държат и производството на модерната храната, която ни разболява. Кръгова икономика - разболяват те, после те лекуват, а ти си плащаш и за двете. В модерните градове живеят дебили!
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #164 -: Ноември 19, 2022, 20:08:08 »
Късмет, да са живи и здрави момчето и спасителите, обача кака Сийка от прокуратурата не се дава.
Не можело да оцелее само в планината, било отвлечено и те щели да си разследват по тяхната "клинична пътека".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #165 -: Ноември 19, 2022, 20:39:42 »
И на мен ми се струва невероятно, аутистче, без вода и храна, без подслон, ниски температури...
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #166 -: Ноември 19, 2022, 20:45:20 »
Аутист не значи неспособен.
Не контактува с хора, може и да е бягал от търсещите го.
Не знаех че спасителите са разхвърляли кроасани по пътеките, има намерени празни.
Вода също има, абе на който му е писано да ... няма да погине от...
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #167 -: Ноември 19, 2022, 20:51:04 »
Девет дена без вода, храна и подслон, при ниски нощни  температури!? Не, вярвам, не е възможно. Имам съседче аутист, на неговата възраст, категорично не може да се оправи само, дори нормално дете на 12 не може да оцелее само, при тия условия.
Вие си ги избрахте!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Позитивни новини
« Отговор #168 -: Ноември 19, 2022, 20:54:09 »
Може.
Не може.
Слава Богу детето е живо.
Какво повече трябва?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #169 -: Ноември 19, 2022, 20:55:13 »
Какво повече трябва?

Истината!
Вие си ги избрахте!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Позитивни новини
« Отговор #170 -: Ноември 19, 2022, 21:01:31 »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #171 -: Ноември 19, 2022, 22:22:08 »
Девет дена без вода, храна и подслон, при ниски нощни  температури!? Не, вярвам, не е възможно. Имам съседче аутист, на неговата възраст, категорично не може да се оправи само, дори нормално дете на 12 не може да оцелее само, при тия условия.

бъркате може би аутист с бавноразвиващ се. те нямат нищо общо помежду си (imho).
the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #172 -: Ноември 20, 2022, 09:15:44 »
бъркате може би аутист с бавноразвиващ се. те нямат нищо общо помежду си (imho).

Не, не бъркам, може бие имате превратна представа за аутизма, от холивудските филми, представящи аутистите, като някакви неразбрани гении.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #173 -: Ноември 20, 2022, 09:48:07 »
бъркате може би аутист с бавноразвиващ се. те нямат нищо общо помежду си (imho).

Не, не бъркам, може бие имате превратна представа за аутизма, от холивудските филми, представящи аутистите, като някакви неразбрани гении.
Принцът е прав. Моя близка работи с аутисти. Те хпосто живеят в някакъв техен си свят, но в никакън случай не са бавноразвиващи се. Немалка част от тях са гении. Обратното също е вярно. Голяма част от гениите помече или по-малко са аутисти.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #174 -: Ноември 20, 2022, 09:54:11 »
Принцът е прав.

Не, не е прав, те наистина живеят в свой свят, но в реалния свят са безпомощни, а това дете е оцеляло само 9 дена - невъзможно е.
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #175 -: Ноември 20, 2022, 09:57:01 »
Малко се знае за техния свят, за реалността която обитават.
Да ви напомням ли че привидно адекватни на реалността люде ще изпаднат в шок само след няколко часа изгубени в непозната местност и може да не преживеят и денонощие.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #176 -: Ноември 20, 2022, 10:05:22 »
Вода детето може да е пило от някакви изворчета, локви, но без храна и от преохлаждане, е невъзможно да се оцелее.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #177 -: Ноември 20, 2022, 10:17:00 »
Вода детето може да е пило от някакви изворчета, локви, но без храна и от преохлаждане, е невъзможно да се оцелее.
Физически здрав човек може да издържи без храна и без да получи трайни уврежзания около 45 дни. Стига да поема достатъчно вода. Организмът минава в режим „на батерии“ - започва да гори мазнините. Просто трябва да се поема повече вода. Критичен е третият ден. После вече не ти се яде. Говоря от опит. Правил съм го по 1 месец като по-млад с цел очистване на организма от шлаката.“  Сега го правя по 12-14 дни напролет. Неслучайно и Великденския пост е през пролетта. Младежът е бил жаден когато са го открили.
П.С. Аутистите не могат да лъжат. Опитен психолог може да разбере от него точно каква е истината.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #178 -: Ноември 20, 2022, 10:38:51 »
Пирогов: Кръвните изследвания показват, че изгубеният Сашко е намирал начин да приема вода и храна

Интересно, зайци ли е ловил? Я опитайте да стоите гладни няколко нощи, на студа около и под нула градуса!
Вие си ги избрахте!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2196
    • Профил
Re: Позитивни новини
« Отговор #179 -: Ноември 20, 2022, 10:53:24 »
Те хпосто живеят в някакъв техен си свят, но в никакън случай не са бавноразвиващи се.
И аз имам подобни наблюдения върху студенти. Умни са, просто имат трудности в общуването, затова на някого може да изглеждат бавноразвиващи се. Предпочитат усамотението. Но ако ги предразположиш и ти имат доверие, отговарят веднага на въпроси, без колебание, но максимално кратко. Така ги и изпитваме - въпрос-отговор, въпрос-отговор. Който няма наблюдения и опит, би се изненадал колко точни и с разбиране са отговорите.