Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 09:10:27

Автор Тема: "В кръчмето на Керпи" (сериал, съспенс и още нещо) - прогноза 2050  (Прочетена 301302 пъти)

0 Потребители и 21 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Quote (selected)
Minko *****е .....в/ъв Лозенски Манастир Св. Спас.
Има два признака за живот: разумен и законен. Добре е, ако те съвпадат. Уви, към днешна дата в България те се разминават и всеки сам решава кой да избере.


"My only problem was making a living. How to make a living without giving up the freedom was not an easy task."

Прочетено отнякъде.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
Minko *****е .....в/ъв Лозенски Манастир Св. Спас.
Има два признака за живот: разумен и законен. Добре е, ако те съвпадат. Уви, към днешна дата в България те се разминават и всеки сам решава кой да избере.


"My only problem was making a living. How to make a living without giving up the freedom was not an easy task."

Прочетено отнякъде.
Хищникът,върховният хищник,този на върха,той живее по този начин. А ,ако не си на върха ще мреш ли! Не! Живеят и то не лошо...
« Последна редакция: Март 24, 2020, 22:02:33 от Kerpeden »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2947
    • Профил
Следя с голям интерес разговора около цитата "Има два признака за живот: разумен и законен. ", макар че, според мен, става въпрос за нечий лош превод. Щото това "законен признак за живот" ми се вижда пълен нонсенс.
Някой може ли да даде обяснение ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4337
    • Профил
Quote (selected)
Minko *****е .....в/ъв Лозенски Манастир Св. Спас.
Има два признака за живот: разумен и законен. Добре е, ако те съвпадат. Уви, към днешна дата в България те се разминават и всеки сам решава кой да избере.


В манастира съм ходил не един  и два пъти, та искам да знам какво е това нещо "Minko *****е .....в/ъв ..."
« Последна редакция: Март 25, 2020, 07:18:09 от Bacho Кольо »

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Следя с голям интерес разговора около цитата "Има два признака за живот: разумен и законен. ", макар че, според мен, става въпрос за нечий лош превод. Щото това "законен признак за живот" ми се вижда пълен нонсенс.
Някой може ли да даде обяснение ?
Сега като се замисля може би не е признак , а форма . И   тогава какво...ми две са формите , но комбинациите между тях не са две. Сетне ...какво значи законна форма , па и признак да е ..., а кои са незаконните! И с разумните е тъй...дай определение...не дават. Подържам тезата си ,че всичко е въпрос на гледна точка и желания. А г-н фелдкурата открай време има навика да задава такива въпроси...

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Следя с голям интерес разговора около цитата "Има два признака за живот: разумен и законен. ", макар че, според мен, става въпрос за нечий лош превод. Щото това "законен признак за живот" ми се вижда пълен нонсенс.
Някой може ли да даде обяснение ?
.....А г-н фелдкурата открай време има навика да задава такива въпроси...
...стига си мрънкал, от петилетки те занимавам с въпроса за живота и смъртта, питах те защо все я изобразяват като дърта жена (евентуално скелет) с качулка и коса вместо млада жена ... май вече идваш на моя акъл ... дето вика Бепе, с тази изолация и кесене у дома ще изперкаме, тъй де...

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2947
    • Профил
Следя с голям интерес разговора около цитата "Има два признака за живот: разумен и законен. ", макар че, според мен, става въпрос за нечий лош превод. Щото това "законен признак за живот" ми се вижда пълен нонсенс.
Някой може ли да даде обяснение ?
Сега като се замисля може би не е признак , а форма . И   тогава какво...ми две са формите , но комбинациите между тях не са две. Сетне ...какво значи законна форма , па и признак да е ..., а кои са незаконните! И с разумните е тъй...дай определение...не дават. Подържам тезата си ,че всичко е въпрос на гледна точка и желания. А г-н фелдкурата открай време има навика да задава такива въпроси...
Горе-долу ми е ясно що е то закон, законност, законен (макар че с 'признак' не мога да го вържа). Но за разумен има толкова възможни определения, че не бих се нагърбил.

Да се задават въпроси е лесно, да се отговаря - трудно. Фелдкуратът, забелязал съм, рядко прави второто.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1627
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:59:45 от Captain Buddy »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Уважаеми Гринго, присъединих се към този уважаван форум за да се информирам, да информирам (доколкото ми е възможно) и когато има смислени въпроси, да отговарям и казвам мнението си.

С дядото и с един скъп покойник изповядвахме следния символ-верую (във  форума-майка) - "Ние сме тук да се веселим, да развличаме другите и ако може, да научим нещо".

Предлагам да спрем до тук, бива ли?

Обаче не бягам от въпроси, всякакви - все пак аз решавам дали, сота и как да отговоря.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2947
    • Профил
Уважаеми Гринго, присъединих се към този уважаван форум за да се информирам, да информирам (доколкото ми е възможно) и когато има смислени въпроси, да отговарям и казвам мнението си.

С дядото и с един скъп покойник изповядвахме следния символ-верую (във  форума-майка) - "Ние сме тук да се веселим, да развличаме другите и ако може, да научим нещо".

Предлагам да спрем до тук, бива ли?

Обаче не бягам от въпроси, всякакви - все пак аз решавам дали, сота и как да отговоря.
Естествено, че ти решаваш. Аз само отбелязах някои специфики на стила ти, провокиран от репликата на керпедена. Съжалявам, ако това те притеснява, но "форум" е нещо отворено за всякакви мнения и коментари. Поне така се предполага.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2947
    • Профил
Уважаеми Гринго, присъединих се към този уважаван форум за да се информирам, да информирам (доколкото ми е възможно) и когато има смислени въпроси, да отговарям и казвам мнението си.

С дядото и с един скъп покойник изповядвахме следния символ-верую (във  форума-майка) - "Ние сме тук да се веселим, да развличаме другите и ако може, да научим нещо".

Предлагам да спрем до тук, бива ли?

Обаче не бягам от въпроси, всякакви - все пак аз решавам дали, сота и как да отговоря.
Естествено, че ти решаваш. Аз само отбелязах някои специфики на стила ти, провокиран от репликата на керпедена. Съжалявам, ако това те притеснява, но "форум" е нещо отворено за всякакви мнения и коментари. Поне така се предполага.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Не ме притеснява, не се засягам - твое право е да коментираш, реагираш, пищеш по твой си начин.
Не си длъжен и да познаваш нашите отколешни отнощения и закачки с дедо Керпеден ("неслучилия" кандидат-президент).

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Не ме притеснява, не се засягам - твое право е да коментираш, реагираш, пищеш по твой си начин.
Не си длъжен и да познаваш нашите отколешни отнощения и закачки с дедо Керпеден ("неслучилия" кандидат-президент).
Хубаво ,че не се случи! Щото като гледам  президентите у нас хич не ги хазтисват. Ма кой от къде набара президент и го полива с к`вото има под ръка.Хубаво беше като се реех на крилете на форумния ентусиазъм и любоФ.Хубаво ,че приземяването беше меко!

 Митьооо,Митьо голем фитилджия беше!!! Дано ти се намират ТАМ и карабунарско, и помачки , и жипка , и пушка, и кучето! Виж на какъв огън се печем!!!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
  Товарищи ученые, Эйнштейны драгоценные,
Ньютоны ненаглядные, любимые до слез!
Ведь лягут в землю общую остатки наши бренные,
Земле - ей все едино: апатиты и навоз.
                                                 Вл. Высоцкий

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Г-н Фелдкурат, разрешете да се върна към един отдавнашен и незавършен разговор... всъщност този образ ,за който говорим ...той не е изконен от време оно, а се появява някъде из ранното средновековие и по мое мнение е свързан с опустошителните епидемии  по света и хората са падали като житни класове под острието на косата,поради което и тя е основен атрибут и инструмент на този образ...защо жена...допускам,че  е заради християнското  онеправдаване на жената заради първородния грях...общо взето лошотиите на християнството имат доста женски образи именно по тази причина. Елинския и римски пантеон е пантеон на красотата,боговете им са идеални  като образи и телосложение и проявите на андрогиния се приветстват така да се каже,спомни си Кронос и Зевс как раждат децата си една по принцип женска работа. Християнството прави религията двуполюсна. Тука сме добрите- там са лошите,вече понятието  "добро и лошо " не е елемент на разсъждения , а е ясно: хубавото е от Бога - лошото е от Дявола. тука можем да търсим някакво подобие на будисткото Ин-Ян , но аз не бих го търсил защото   ИН-Ян  се преливат едно в друго ,а при християнството няма тън-мън. Бог-Дявол,Рай-Ад...нема днес, едно утре друго,дисциплина му е майката , те и затова католиците са напред защото се боят от Божието наказание , а ние проповядваме първичния християнски постулат ,че Бог е преди всичко милостив. Но аз се отплеснах както винаги ,друг беше пойнта на  изказването ми.По принцип не съм съгласен ,че смъртта трябва непременно да е с образ на жена , но ти тъй постави въпроса и сме вързани сега за таз череша. Смъртта в  православното християнство се свързва предимно с Архангел Михаил,воин с блестяща броня ,ослепително бели крила и огнен меч. Мъж та дрънка , красавец,юнак! Ходи из гробищато и събира душите на новопредставилите се! С една дума - райски пазвантин и се грижи да има ред в Царството Божие и нещо , ако закъса тогава се намества Баш Началника.
  А този образ на жената  може би( пък се връщам в началото) е олицетворение на  болестта..Чума , Холера , Ебола,гонорея.Туберколоза и понеже сите се смъртоносни,затуй са проклети бабички с коси ,сърпове ,комбайни ...к`от паде за бастисване на  човешкия род. Че самата дума бомба е от женски род...ми Енола Гей...пак жена,що не я кръстиха ,бомбата ,де - Хари Труман,а? И докато  боговете на елинизма са пар екселанс андрогини,то нашият Бог си е мъж от всякъде и във трите си ипостаси: Бог Отец ,Бог Син и Бог Свети Дух.  Просто и ясно. Десет заповеди и това е. Андрокрация от най- чист тип. " И да буде Царствие твое яко же на Небесех , тако и на Земле!" И в това Царство на мъжете ,в тази Юдол плачевна напред женските излизат и страхотии с чисто мъжки имена: Сифилис , Простатит , Риматиз, Полиомиелит , Инфаркт,Грип , Корона вирус и прочия да не ги изброявам. С това спирам щото настръхнах , ама да не си ма питал защо рисуват Смъртта като грозна стара жена с коса , а да ма беше питал за Любовта що е красива. Общото между тях двете е ,че и двете са неизбежни! Ади ,че кафето ми изстина!!!
« Последна редакция: Март 30, 2020, 19:25:53 от Kerpeden »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
ми Енола Гей...пак жена,що не я кръстиха ,бомбата ,де - Хари Труман,а?
Харесвам ти писанките. Няма да се разсърдиш ако те поправя:
"Enola Gay" е кръстен самолета на името на майката на пилота.
"Little Boy" e бомбата.

Бъди здрав!
« Последна редакция: Март 30, 2020, 20:15:29 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
ми Енола Гей...пак жена,що не я кръстиха ,бомбата ,де - Хари Труман,а?
Харесвам ти писанките. Няма да се разсърдиш ако те поправя:
"Enola Gay" е кръстен самолета на името на майката на пилота.
"Little Boy" e бомбата.

Бъди здрав!
Благодаря ти!На мене  Литл Бой ми е изфирясал, но и да се бях сетил не ми пасваше на тезата...досущ като  Никола Обретенов ,дето казал на Захария Стоянов ,че Христо  Ботев бил ударен в гърдите , а той пишел ,че в челото,. Онзи му отвърнал : В челото е поетично и героично, та и аз тъй си го нагласих ... е,не съм нито единия ,нито другия ,но тази случка я разправят ...не знам колко е вярна...Благодаря още веднъж за положителната оценка , както виждаш -забавлявам се!!!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Като спомена Никола Обретенов, съм чувал от баща ми (от Шумен) следното: Водили са ги като деца при него (Обретенов) като при поборник в Русе, да разказва спомени. Може би от училище. Обретенов се е разплаквал като описвал  смъртта на Ботев. Още тогава се е смятало, че той има нещо общо с убийството на Христо Ботев. 
Има ли яснота в историята? Или ще остане като смъртта на Кенеди, на Джими Хофа ...

PS Не искам да засягам патриотичните чувства на никого.
Бойците от четата след като са били преследвани с дни, са искали да се пръснат и спасяват поединично. Ботев е бил против разделянето.
« Последна редакция: Март 30, 2020, 21:02:49 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Като спомена Никола Обретенов, съм чувал от баща ми (от Шумен) следното: Водили са ги като деца при него (Обретенов) като при поборник в Русе, да разказва спомени. Може би от училище. Обретенов се е разплаквал като описвал  смъртта на Ботев. Още тогава се е смятало, че той има нещо общо с убийството на Христо Ботев. 
Има ли яснота в историята? Или ще остане като смъртта на Кенеди, на Джими Хофа ...

PS Не искам да засягам патриотичните чувства на никого.
Бойците от четата след като са били преследвани с дни, са искали да се пръснат и спасяват поединично. Ботев е бил против разделянето.
Аз имам роднина от обкръжението на Н. Обретенов след Освобождението , разбира се. Та той ми е разправял , че младежите са го разпитвали като го хванат на кеф как умря Ботев и чичо Манол казваше: този човек помръкваше , някак притъмняваше и обикновено се разплакваше. Това очевидно е ставало вече към края на живота му.Склонен съм да му вярвам защото пък най големия брат на въпросния чичо Манол ,чичо Стефан е опълченец и другар на Обретенова. Не знам дали ще чуем истината за тази авантюра ...кой знае...
« Последна редакция: Март 30, 2020, 21:35:10 от Kerpeden »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2947
    • Профил
Quote (selected)
И в това Царство на мъжете ,в тази Юдол плачевна напред женските излизат и страхотии с чисто мъжки имена: Сифилис , Простатит , Риматиз, Полиомиелит , Инфаркт,Грип , Корона вирус и прочия да не ги изброявам.
Пропуснал си Маясъл , брат на сестрите Хемороиди :smokin:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
И в това Царство на мъжете ,в тази Юдол плачевна напред женските излизат и страхотии с чисто мъжки имена: Сифилис , Простатит , Риматиз, Полиомиелит , Инфаркт,Грип , Корона вирус и прочия да не ги изброявам.
Пропуснал си Маясъл , брат на сестрите Хемороиди :smokin:
Да!Хем всеки ден по ТV показват рекламата с бодливата тел и стоът с кактуса... :t0328: :smokin:

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Туй синята кръв вирус не трай, ако ще и с три корони да е!! Ей го принц Чарлз ... докато са разболее и оздравя бърже-бърже.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Най-вероятно тия, по чието нареждане е сглобен тоя вирус, да са ваксинирани с приготвената съвместно с вируса ваксина.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Quote (selected)
Най-вероятно тия, по чието нареждане е сглобен тоя вирус, да са ваксинирани с приготвената съвместно с вируса ваксина.

Да. Обикновено е така. Обаче от "... 9 грамов в сердце..." от това малко трудно се излиза. А както се навързват нещата, май няма да им е далеч денят!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Приятели жарки (както казва нашият приятел Сиромахов Иво), ако сутринта жена ви ви плесне по бузата с думите:" Хей,любовнико!!!" можете да сте сигурни ,че е Първи Април!


Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Изминалото време от избухването на т.н. пандемия и развитието на събитията дава повод за равносметка ,за отхвърляне ня някои идиотски твърдения и хипотези. За мен набраните данни от различни публикации водят до няколко извода:
1. Нито времето ,нито мястото ,нито видът на заразата са случайни.
2.Няма изненадани от епидемията.
3.Масова кампания чрез всички медии в целия свят, целяща  предизвикването на страх , паника ,несигурност.
4. Въпреки ,че вирусът е познат основните поражения се дължат на различното отношение на отделните правителства към епидемията и методите за лечение и превенция.
5.В това отношение поведението на България и българските управляващи и здравеопазване заслужават поздравление за адекватната и бърза реакция. Ако и да се създава впечатление за предварително планирани мерки,които на моменти се следват сляпо от прилагащите ги ,макар и  по мое мнение някои безмислени , но очевидно така трябва. Изненадан съм приятно и от дисциплината на българина. Това ме радва, ние такова обединение около опасност от войните за обединението на България не знаем.
6, Подозрително е и бързото намиране на законодателни мерки във всички страни за освобождаване на огромни средства и бързото  им преразпределяне , което говори за предварителна подготовка.
7, Подозрително е и струпването на близо 70 000 американски пехотинци в Германия и Европа въобще , освен това , което е вече тук.
8.Провежда се огромен по мащаб  тест за контрол поведението на населението в Европа , Азия и Сев.Америка при определени обстоятелства и заплахи.
9.Нямам никакво съмнение ,че събитията  в момента не са медицински и здравословни, а политически и финансови.
10. Старата колода карти е прибрана с общо съгласие на всички Големи и предстои ново раздаване с други Жокери. Играта не спира , напротив тръгва по-интензивно! Война няма да има. Тя не е нужна на никого! Това и децата го знаят.
По долу цитирам някои публикации , които считам  за повод да се позамися на д това кратко експозе ,което сие мое лично мнение и не ангажирам никого с него.
 
Quote (selected)
На 18-ти октомври миналата година Biodefense центърът Johns Hopkins и Световният икономически Форум в Давос организират конференция, която да провери способността на света да се справи с "хипотетична" пандемия от корона вирус. Наричат проведената симулация Event 201 и я изпипват до степен да проверят дори реакцията на медиите и как да бъде менажирана тя. В YouTube има линкове, филми и т.н. Ето и линк в Уикипедия: https://en.wikipedia.org/wiki/Johns_Hopkins_Center_for_Health_Security#Event_201

Същият ден в китайската провинция Вухан започва Международно военно учение Wuhan 2019, където се събират почти 10.000 военни от повече от 100 страни. Включително 21 военни от България и 172-ма от САЩ, 90 от Иран и 139 от Италия. Липсва Великобритания - световната финансова столица. Най-големият участник в събието е Европейският съюз с над 1000 военни.
https://en.wikipedia.org/wiki/2019_Military_World_Games

На 30-ти декември само 40 дни по-късно, доктор Ли Венлиан поства в публичен форум това, че в централната болница в провинция Вухан има множество болни с тежки симптоми наподобяващи корона вирус (той говори конкретно за SARS).
https://en.wikipedia.org/wiki/Li_Wenliang

На 21-ви януари (още 20 дни по-късно) италиaнски военен прибрал се от Вухан се среща с първия италианец диагностициран с COVID-19. Анализ на виралния геном е доказал, че нулевият пациент в Италия и нулевият пациент в Германия са се заразили от един и същи човек?!?
https://en.wikipedia.org/wiki/2020_coronavirus_pandemic_in_Italy#Lombardy_cluster

Edit: По същото време - средата на януари, точно за началото на епидемията, в Бергамо и прилежащите райони 34.000 души (почти цялото възрастно население) е било ваксинирано против менингит С - ваксина, която нормално не се поставя в Италия. Като странична реакция (виж листовката) е Guillain-Barré-синдром, който в голям процент от случаите може да причини парализа на мускулатурата на дихателните пътища.
https://www.bsnews.it/2020/01/18/meningite-vaccinate-34mila-persone-tra-brescia-e-bergamo/
(на италиански - използвайте Google Translate)

Разразилият се в последствие сценарий съвпада на 100% с изпитвания от Biodefense центъра Johns Hopkins и Световния икономически Форум в Давос вкл. новините и начина на разпространението. Даже и източникът съвпада - според разиграния сценарий това е Китай. Според сценария Китай ще използва своята система за проследяване, за да намери всички заразени. Европа първоначално ще се дърпа, но после ще последва примера им. Добре дошли в новия свят!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
- Да, ние наблюдаваме завръщането на държавата. След финансовата криза имаше много коментари на мислители вляво, които предполагаха, че както след голямата депресия държавата ще се завърне. Тогава те главно си представяха една социална, преразпределителна държава. А днес държавата се завръща съвсем другояче: чрез политика на страха. Хората не просто толерират ограничаването на определени техни права - те са благодарни на държавата за това ограничаване. Характерното за тази криза е, че изведнъж най-голямата заплаха се оказва човекът до теб. Което пък води до един странен ефект: отделянето, необщуването, социалната дистанция се превръщат във форма на солидарност. Ти помагаш на другите, като не се виждаш с тях, като не се докосваш до тях.
https://www.manager.bg/komentari/ivan-krstev-tozi-pt-svett-naistina-veche-nyama-da-bde-sshchiyat

Разделяй и владей, все по човечни и солидарни до пълното разпръскване на стадото и после всяка овца, отделно блюдо.
ЕС е вреден за вашето здраве!

gossinger

  • Гост
Изминалото време от избухването на т.н. пандемия и развитието на събитията дава повод за равносметка ,за отхвърляне ня някои идиотски твърдения и хипотези. За мен набраните данни от различни публикации водят до няколко извода:

1. Нито времето ,нито мястото ,нито видът на заразата са случайни.

2.Няма изненадани от епидемията.

3.Масова кампания чрез всички медии в целия свят, целяща  предизвикването на страх , паника ,несигурност.

4. Въпреки ,че вирусът е познат основните поражения се дължат на различното отношение на отделните правителства към епидемията и методите за лечение и превенция.

5.В това отношение поведението на България и българските управляващи и здравеопазване заслужават поздравление за адекватната и бърза реакция. Ако и да се създава впечатление за предварително планирани мерки,които на моменти се следват сляпо от прилагащите ги ,макар и  по мое мнение някои безмислени , но очевидно така трябва. Изненадан съм приятно и от дисциплината на българина. Това ме радва, ние такова обединение около опасност от войните за обединението на България не знаем.

6, Подозрително е и бързото намиране на законодателни мерки във всички страни за освобождаване на огромни средства и бързото  им преразпределяне , което говори за предварителна подготовка.

7, Подозрително е и струпването на близо 70 000 американски пехотинци в Германия и Европа въобще , освен това , което е вече тук.

8.Провежда се огромен по мащаб  тест за контрол поведението на населението в Европа , Азия и Сев.Америка при определени обстоятелства и заплахи.

9.Нямам никакво съмнение ,че събитията  в момента не са медицински и здравословни, а политически и финансови.

10. Старата колода карти е прибрана с общо съгласие на всички Големи и предстои ново раздаване с други Жокери. Играта не спира , напротив тръгва по-интензивно! Война няма да има. Тя не е нужна на никого! Това и децата го знаят.
По долу цитирам някои публикации , които считам  за повод да се позамися на д това кратко експозе ,което сие мое лично мнение и не ангажирам никого с него.

 
Quote (selected)
На 18-ти октомври миналата година Biodefense центърът Johns Hopkins и Световният икономически Форум в Давос организират конференция, която да провери способността на света да се справи с "хипотетична" пандемия от корона вирус. Наричат проведената симулация Event 201 и я изпипват до степен да проверят дори реакцията на медиите и как да бъде менажирана тя. В YouTube има линкове, филми и т.н. Ето и линк в Уикипедия: https://en.wikipedia.org/wiki/Johns_Hopkins_Center_for_Health_Security#Event_201

Същият ден в китайската провинция Вухан започва Международно военно учение Wuhan 2019, където се събират почти 10.000 военни от повече от 100 страни. Включително 21 военни от България и 172-ма от САЩ, 90 от Иран и 139 от Италия. Липсва Великобритания - световната финансова столица. Най-големият участник в събието е Европейският съюз с над 1000 военни.
https://en.wikipedia.org/wiki/2019_Military_World_Games

На 30-ти декември само 40 дни по-късно, доктор Ли Венлиан поства в публичен форум това, че в централната болница в провинция Вухан има множество болни с тежки симптоми наподобяващи корона вирус (той говори конкретно за SARS).
https://en.wikipedia.org/wiki/Li_Wenliang

На 21-ви януари (още 20 дни по-късно) италиaнски военен прибрал се от Вухан се среща с първия италианец диагностициран с COVID-19. Анализ на виралния геном е доказал, че нулевият пациент в Италия и нулевият пациент в Германия са се заразили от един и същи човек?!?
https://en.wikipedia.org/wiki/2020_coronavirus_pandemic_in_Italy#Lombardy_cluster

Edit: По същото време - средата на януари, точно за началото на епидемията, в Бергамо и прилежащите райони 34.000 души (почти цялото възрастно население) е било ваксинирано против менингит С - ваксина, която нормално не се поставя в Италия. Като странична реакция (виж листовката) е Guillain-Barré-синдром, който в голям процент от случаите може да причини парализа на мускулатурата на дихателните пътища.
https://www.bsnews.it/2020/01/18/meningite-vaccinate-34mila-persone-tra-brescia-e-bergamo/
(на италиански - използвайте Google Translate)

Разразилият се в последствие сценарий съвпада на 100% с изпитвания от Biodefense центъра Johns Hopkins и Световния икономически Форум в Давос вкл. новините и начина на разпространението. Даже и източникът съвпада - според разиграния сценарий това е Китай. Според сценария Китай ще използва своята система за проследяване, за да намери всички заразени. Европа първоначално ще се дърпа, но после ще последва примера им. Добре дошли в новия свят!

Тази публикация не е за тази тема (imho).

Пусни я и в темата за корона вируса в България (https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1403.0) за да я видят повече хора.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Изминалото време от избухването на т.н. пандемия и развитието на събитията дава повод за равносметка ,за отхвърляне ня някои идиотски твърдения и хипотези. За мен набраните данни от различни публикации водят до няколко извода:
1. Нито времето ,нито мястото ,нито видът на заразата са случайни.
2.Няма изненадани от епидемията.
3.Масова кампания чрез всички медии в целия свят, целяща  предизвикването на страх , паника ,несигурност.
4. Въпреки ,че вирусът е познат основните поражения се дължат на различното отношение на отделните правителства към епидемията и методите за лечение и превенция.
5.В това отношение поведението на България и българските управляващи и здравеопазване заслужават поздравление за адекватната и бърза реакция. Ако и да се създава впечатление за предварително планирани мерки,които на моменти се следват сляпо от прилагащите ги ,макар и  по мое мнение някои безмислени , но очевидно така трябва. Изненадан съм приятно и от дисциплината на българина. Това ме радва, ние такова обединение около опасност от войните за обединението на България не знаем.
6, Подозрително е и бързото намиране на законодателни мерки във всички страни за освобождаване на огромни средства и бързото  им преразпределяне , което говори за предварителна подготовка.
7, Подозрително е и струпването на близо 70 000 американски пехотинци в Германия и Европа въобще , освен това , което е вече тук.
8.Провежда се огромен по мащаб  тест за контрол поведението на населението в Европа , Азия и Сев.Америка при определени обстоятелства и заплахи.
9.Нямам никакво съмнение ,че събитията  в момента не са медицински и здравословни, а политически и финансови.
10. Старата колода карти е прибрана с общо съгласие на всички Големи и предстои ново раздаване с други Жокери. Играта не спира , напротив тръгва по-интензивно! Война няма да има. Тя не е нужна на никого! Това и децата го знаят.

5. сърбия и сръбските управляващи още повече.

6. да, "законодателните мерки" са заеми, заеми, заеми. квото се дава щедро днес, ше се вземе обратно тъпкано утре, няма как.

8. да

9. да

10. да

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8763
  • Fuck the EU
    • Профил
Google ще публикува данни за местонахождението на своите потребители по целия свят от днес, за да позволи на правителствата да преценят ефективността на мерките за социално дистанциране, въведени за борба с пандемията от коронавирус, заяви техническият гигант.

Е, вече не се и крият, излезе, че Арон Русо казва истината, Тях не ги интересуват парите, искат тоталната власт над човечеството.
Вие си ги избрахте!

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8763
  • Fuck the EU
    • Профил
Сам Олтман*: Един мой приятел  казва, най-добрия начин да предвидиш бъдещето е, да го изобретяваш!

Много, много показателно, ако някой се изкушава да мисли, че този вирус е някаква случайност.

Сам Олтман* - мултимилиардер, визионер от Силициевата долина.
« Последна редакция: Април 03, 2020, 13:10:05 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3570
    • Профил
Quote (selected)
...
3.Масова кампания чрез всички медии в целия свят, целяща  предизвикването на страх , паника ,несигурност.
4. Въпреки ,че вирусът е познат основните поражения се дължат на различното отношение на отделните правителства към епидемията и методите за лечение и превенция.
5.В това отношение поведението на България и българските управляващи и здравеопазване заслужават поздравление за адекватната и бърза реакция. Ако и да се създава впечатление за предварително планирани мерки,които на моменти се следват сляпо от прилагащите ги ,макар и  по мое мнение някои безмислени , но очевидно така трябва. Изненадан съм приятно и от дисциплината на българина. Това ме радва, ние такова обединение около опасност от войните за обединението на България не знаем.
Някои неща тук не разбирам, а други, мисля, си противоречат.
Кое именно е „това отношение“ – че се следва някакъв чужд план ли? Ако е така, защо това заслужава поздравление? Особено като не знаем какъв е планът и накъде ни води всичко това.
Защо „така трябва“ и още повече – откъде е „очевидно“, ако не разполагаме с информация, за да преценим, а краят на този процес изобщо не се вижда?
За какво „обединение около опасност“ става дума? Да не би да бъркаме обединение с нещо друго, не така приятно за споменаване? И какво има пред нас в крайна сметка? Има ли значима медицинска опасност или става дума за друга?
Изобщо, според мен т.5. трудно се съгласува с предишните две. Ако е вярно, че (т.3.) целенасочено се насажда паника, това подсказва отсъствие на истинска опасност. Защо тогава да приветстваме поведението на колониалната администрация? То определено предизвика и насърчи паниката, а поне засега нямаме никакво мерило за ползата от него.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
Тази публикация не е за тази тема (imho).

Пусни я и в темата за корона вируса в България (https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1403.0) за да я видят повече хора.
Правилно. Две менения няма. Обаче точно в тази кръчма ,както и във всяка друга, разбира се  може да се говори за всичко и няма ограничение по тематика.Кръчма е все пак , а не семинарна зала!
Quote (selected)
5.В това отношение...
Казаното е във връзка с предходната точка , но е малко неясно. Пойнтът трябваше да бъде ,че много правителства реагираха според мен  неправилно , докато нашите колкото могат горе -долу по карантинните мерки  се държат адекватно. Поне отстрани погледнато. За финансовите мероприятия  ми е трудно...
Quote (selected)
Защо „така трябва“ и още повече – откъде е „очевидно“,
Когато имаш някакъв що годе план и работиш по него  наистина "така трябва " и това е "очевидно".
Quote (selected)
За какво „обединение около опасност“ става дума? Да не би да бъркаме обединение с нещо друго, не така приятно за споменаване?
Пандемията е опасност! Малко се поизхвърлих  :smokin: с войните, но аз съм  на доста годинки и не помня народа да консолидира , приеме такива ограничения и да ги спазва. Това в България. Но аз не си спомням така единодушно българите да застанат зад решенията на правителството.  Затова се изсилих за войните, разбира се тогава има ентусиазъм ,патриотизъм,желание и надежда за свободна България.  Сега мърморят ,псуват ,но слушат....е вайкат се и се оплакват,но това е положението, но пак повтарям подчиняват се с надеждата , ако не богати и свободни , поне да сме здрави.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Пандемията е опасност! Малко се поизхвърлих  :smokin: с войните, но аз съм  на доста годинки и не помня народа да консолидира , приеме такива ограничения и да ги спазва. Това в България. Но аз не си спомням така единодушно българите да застанат зад решенията на правителството.  Затова се изсилих за войните, разбира се тогава има ентусиазъм ,патриотизъм,желание и надежда за свободна България.  Сега мърморят ,псуват ,но слушат....е вайкат се и се оплакват,но това е положението, но пак повтарям подчиняват се с надеждата , ако не богати и свободни , поне да сме здрави.

българите да застават единодушно зад решенията на правителството?  :image008:



Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3570
    • Профил
Quote (selected)
ако не богати и свободни , поне да сме здрави
Там е работата, че щом признаваме наличието на заговор, редно е да се питаме дали изобщо епидемията е истинска и доколко ни застрашава. И да питаме, докато се получи ясен отовор. Нали има заговор? Или има и заговор, и епидемия едновременно?
Ако заговорът предвижда точно това, да ни държи в паника и подчинение, а медицинска опасност няма или е безобразно преувеличена, то излиза, че доброволно се и разоряваме, и си слагаме пранги.
Като всеки нормален човек, и аз се боя за здравето си. Но не искам да бъда мамен и изнудван заради това и правя каквото мога, за да го избегна.
В момента се страхувам повече, че ни вкарват в пропаст, а ние – от малодушие и глупост – им благодарим за грижата.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
българите да застават единодушно зад решенията на правителството? 
Да ,въпрос на гледна точка , но ги изпълняват нали? И аз ги изпълнявам. Много старателно! С много неща не съм съгласен и не ми харесват , но изпълнявам  защото някои мрат. А мене не ми се мре!!! Не искам никой да умира,  и  ако зависи от това ще спя с маска. Дано се усетят бързо ,че хората са без работа , а гладът е по силен и от тока.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
ако не богати и свободни , поне да сме здрави
Там е работата, че щом признаваме наличието на заговор, редно е да се питаме дали изобщо епидемията е истинска и доколко ни застрашава.
 И да питаме, докато се получи ясен отовор. Нали има заговор? Или има и заговор, и епидемия едновременно?
Ако заговорът предвижда точно това, да ни държи в паника и подчинение, а медицинска опасност няма или е безобразно преувеличена, то излиза, че доброволно се и разоряваме, и си слагаме пранги.
Като всеки нормален човек, и аз се боя за здравето си. Но не искам да бъда мамен и изнудван заради това и правя каквото мога, за да го избегна.
В момента се страхувам повече, че ни вкарват в пропаст, а ние – от малодушие и глупост – им благодарим за грижата.
Ами питайте,питайте... ето, пуснете си Хоризонт да чуете какво говорят някои полуидиоти в Парламента.  Не съм адепт на управляващите , ама опозицията такива щуротии говори ,че ги изключих. Ма питайте ги ...стига да има кой да ви отговори...

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3570
    • Профил
Quote (selected)
Ами питайте,питайте... ето, пуснете си Хоризонт да чуете какво говорят някои полуидиоти в Парламента.  Не съм адепт на управляващите , ама опозицията такива щуротии говори ,че ги изключих. Ма питайте ги ...стига да има кой да ви отговори...
Да съм споменал, че ламтя да знам какво пее управляващото радио или „опозицията“? Изобщо какво общо имат те в случая?
Говоря за това, да се стремим да бъдем добре осведомени и поне да разбираме, ако не можем да въздействаме, на ставащото.
А пък хем да си говорим, че имало заговор, хем безрезервно да вярваме на съпътстващата заговора пропаганда – това ми се струва шизофренично.

П.П. Още повече предвид следното:
„9.Нямам никакво съмнение ,че събитията  в момента не са медицински и здравословни, а политически и финансови.“
Ако не са медицински, защо одобряваме спирането на държавата „по медицински съображения“?
« Последна редакция: Април 03, 2020, 16:19:17 от аменеменема »

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил

 




Quote (selected)
Да съм споменал, че ламтя да знам какво пее управляващото радио или „опозицията“? Изобщо какво общо имат те в случая?
Ми, кого друг да питаме??? Не съм казал да им вярваме , но  с това разпалагаме!


Quote (selected)
Говоря за това, да се стремим да бъдем добре осведомени и поне да разбираме, ако не можем да въздействаме, на ставащото.

Лошо няма . Кой колкото може. Само да не забравяме ,че знанието носи печал.
 

 
Quote (selected)
А пък хем да си говорим, че имало заговор, хем безрезервно да вярваме на съпътстващата заговора пропаганда – това ми се струва шизофренично.
Заговор ,че има- има! (имхо!)
Че кой верва безрезервно!?!?! Да шизофренично е!!! Ама много!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3570
    • Профил
Quote (selected)
Ми, кого друг да питаме??? Не съм казал да им вярваме , но  с това разпалагаме!
Хайде сега, нямало друго ...
Ами безбрежните простори на Интернет? Само тук във форума що нещо се изписа и цитира – четем, слушаме, съпоставяме, мислим, сверяваме.
Сега откъде си говорим, през плета ли?

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
Ми, кого друг да питаме??? Не съм казал да им вярваме , но  с това разпалагаме!
Хайде сега, нямало друго ...
Ами безбрежните простори на Интернет? Само тук във форума що нещо се изписа и цитира – четем, слушаме, съпоставяме, мислим, сверяваме.
Сега откъде си говорим, през плета ли?
Те тия , които пишат и четат  в Интернет са такива като мене ,независими...само дрънкат и нищо не зависи от тях. Виж правителството си е наше ,всичко зависи от него.  Управлява държавата  , нас управлява , пенсиите управлява...хубаво- лошо  ...бетерден бетер вар!! ( Ванче ще ти го преведе... :nuts: :t0328:). Тъй ,че Интернетът е когато  чиляк реши да се прави на отворен , инак вкъщи-  К`вото каже тати...или мама!!! Аз много обичам да се ровя из интернет , но най обичам да се ровя из главата си , не ми трябва да се пиша академик и професор. Не знам възрастово  къде си позициониран , ама аз тука искрено се забавлявам, гледам да не пиша много щуротии , абе ,ей тъй  лаф олсун!( пак Ванче питай! не Гугъл) :smokin:Все ще се намери някой дето е изръшкал Молдовата и чак в Турнумъгуреле е ходил...или пък е купил маслини с достойно качество и на способна цена ...такива ми ти работи...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Кризата с Covid-19 е напът да се превърне в решаващия епизод на нашата епоха. Историята се ускорява. Старите правила се разпадат, докато новите все още се пишат. До един-два месеца правителствата и международните организации ще трябва да проведат огромни социални експерименти в реални условия, които ще формират света за десетилетия напред…
https://glasove.com/categories/intervyuta/news/yuval-noa-harari-vlyazohme-v-istoricheski-vodovyrtezh
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Quote (selected)
Кризата с Covid-19 е напът да се превърне в решаващия епизод на нашата епоха. Историята се ускорява. Старите правила се разпадат, докато новите все още се пишат. До един-два месеца правителствата и международните организации ще трябва да проведат огромни социални експерименти в реални условия, които ще формират света за десетилетия напред…
https://glasove.com/categories/intervyuta/news/yuval-noa-harari-vlyazohme-v-istoricheski-vodovyrtezh
При това интервю, намерих мисли ,които и на мене ми се въртят в главата и мисля ,че в това няма нищо странно. Подходът е интересен , демек интервюто се развива по  правилото  на двете възможности .  Еди к`во си или ще стане или няма да стане ... всичко друго е суета. Ми ,добре...



Quote (selected)
- Кризата с Covid-19 е на път да се превърне в решаващия епизод на нашата епоха. Историята се ускорява. Старите правила се разпадат, докато новите все още се пишат.
Да и аз така мисля. и се притеснявам от това.

Quote (selected)
При демокрация, в епохи като нашата, тираните могат да завземат властта и да наложат анти утопии, но могат да се появят и дългоочакваните реформи или да се реформират несправедливи системи. До края на тази година ще живеем в нов свят. Да се надяваме, че ще бъде по-добър.
Да ,ние живеем в такъв режим ,и дай, Боже  тия с анти утопиите да имат малко мозък в главата да направят някои реформи сме излизането от кризата. Демокрация у нас е силно казано ,но поне нататък уж гледаме...

Quote (selected)
- Някои от тези социални експерименти възникват спонтанно, под натиска на обстоятелствата, за да се реши нов проблем. Но други са грижливо направлявани от върховете. Някой е избрал какъв социален експеримент да проведе и при какви обстоятелства. Следователно политиката е по-важна от всякога в този момент, когато заради кризата политици, облечени с огромна власт, могат за няколко дни да постигнат това, за което в нормални времена са нужни години борба.
Да , за някои от социалните експерименти е вярно , но този съм сигурен ,че е планиран и е стартиран баш когато трябва. Мога само да гадая какви са целите и вероятно ще сбъркам. Тук наистина е въпрос на политика и икономика.Каквото и да е един резултат е вече налице: Експериментът е стартиран и вече трудно се спира и контролира. Малко малтусиански ми се види ,но дано греша. Защото и тук се чува глас ,че след пандемии и губителни за човечеството събития идва разцвет. То тъй , ама чекът го осребряваме ние...

Quote (selected)
Обратното, модерният свят се характеризира с изключително сложна мрежа от институции - болници, училища… -, които подобриха условията на живот на населението в невъобразими пропорции, но в същото време направиха обществата много по-крехки. И най-малката епидемия днес може да ни накара да загубим страшно много неща. Понятието за неотложност нараства с пропорциите на тази сложност и крехкост.
Сложно и противоречиво е съвременното общество. Крехко е от една страна защото стабилността му е обусловена от безброй фактори от каквото си помислите естество , но пък там му е и силата с огромните възможности за въздействие на тези много фактори и преодоляването на кризисни ситуации от глобален мащаб.
Пак бех казал: DON`T PANIC , БРАТЯ И СЕСТРИ Ш`СЪ УПРАЙМ
 И ТОЗИ ПЪТ !!
 

Quote (selected)
- Нямам никакво съмнение, че човечеството ще победи коронавируса, но се опасявам междувременно да не се поддадем на вътрешните си демони. Дори демокрациите лесно могат да преминат в диктатури в името на защитата на здравето и това не е безобидна заплаха, виждам процеса, който в момента тече в Израел. Във Франция, когато Еманюел Макрон приема нужния декрет за извънредно положение, той има цялата легитимност, за да го направи, защото е бил избран демократично.
Ако диктатурата победи кризата ,развие обществото  какво и е толкова лошото се питам аз. Какво му е хубавото да имаме свобода на словото и "свободите" да живеем както искаме , ако ще живеем под постоянната заплаха за живота си. Да ,звучи кощунствено ,диктатурата е опасно илошо нещо , но има и своите плюсове,макар и малки.Всъщност какво е демокрацията в най общ вид? Власт на народа !!!Айде ,бе! Демокрацията според мен е диктатура на малцинството с права ,делегирани от мнозинството.При това необратимо делегирани. хиляда демократични революции да се направят пак същото ще се получи.

 


Противоотровата срещу епидемиите не е нито изолационизмът, нито сегрегацията, а информацията и сътрудничеството. Голямо
то предимство на хората пред вирусите е способността им да си сътрудничат ефективно. Един коронавирус в Китай и един коронавирус в САЩ не могат да обменят информация как да заразят домакините си. Но Китай може да научи САЩ на немалко неща за вируса и как да се бори с него, [/quote]
Quote (selected)
Политиците, които подкопаха доверието на населението в институциите, умишлено подкопаха вярата в международното сътрудничество и днес плащаме цената за това. Не трябваше ли да видим основните лидери на планетата да се съберат, за да намерят общ глобален отговор на двойната криза - здравна и икономическа, която опустошава света?
А, дано , ама надали . засега всеки шета у дома си , но има наченки на единомислие или пък просто планът на експеримента е такъв.
Quote (selected)
На първо място, не вярвайте на това, което наричате  постоянна глобална извънредна ситуация. Това не съществува. Разбира се, в началото на ХХI век човечеството е изправено пред екзистенциални заплахи - сред тях са ядрената война, екологичният крах, технологични катаклизми -, но истерията няма да ви помогне да се справите с тях.
Политици и журналисти , особено нашите колкото по бързо разберат ,че истерията е опасна и много вредна  ,толкова по добре.


« Последна редакция: Април 04, 2020, 12:30:39 от Kerpeden »

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
   Батьо Керпедене, научавам се от сегато, че Батьо Памфуцие е преживял/успешно/премеждие.. Тама не мога му пожелая, ама тука, с твое разрешение, казвам :
  Гечмиш олсун! Гечмиш олсун!
 Шифа дилерим, батьо Памфуцие!

 ПП  Отгоре беше писал, батьо, нещо в отделителен падеж.. за бетердена,ве.
Пак с отделителен падеж е приказката на еснафлиите/дюкянджийте,де/
      Кярдан зарар, зарар деиль  -- загуба от печалбата, не е загуба.. Пиша го туй, че преди време питА как беше точно лафа..
 
 ППП  Ами Ноя я няма.. Дано пък, да не е по серьозна пречина..

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
   Батьо Керпедене, научавам се от сегато, че Батьо Памфуцие е преживял/успешно/премеждие.. Тама не мога му пожелая, ама тука, с твое разрешение, казвам :
  Гечмиш олсун! Гечмиш олсун!
 Шифа дилерим, батьо Памфуцие!

 ПП  Отгоре беше писал, батьо, нещо в отделителен падеж.. за бетердена,ве.
Пак с отделителен падеж е приказката на еснафлиите/дюкянджийте,де/
      Кярдан зарар, зарар деиль  -- загуба от печалбата, не е загуба.. Пиша го туй, че преди време питА как беше точно лафа..
 
 ППП  Ами Ноя я няма.. Дано пък, да не е по серьозна пречина..
Дай, Боже  всички да си минават премеждията , ама без сакатлъци...ей тъй с учебна цел.Благодаря за припомнянето . Аз съм по назад от тебе с лафовете щото съм ги учил все по сокаците, ма сетне случих на бабалък ,който отбираше и много си уйдисвахме! Бетерден бетер вар от него го знам...
Бъди здрав ,брате , наблягай на профилактиката и дезинфекцията и ще ти кажа кардашим , че Черното  Джони е по- кофти от Джеймисъна!!!
Ша са обади ,Ноя...черен галаган се не губи!!! дай, Боже!!!

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
В един филм чух следната фраза: " Мао Цзе Дун обеща да направи Китай велика държава. Дън Сяо Пин изпълни това обещание."
Днес как ви звучи тази фраза и какви са вашите очаквания?

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Виждам ,че някой е намерил удавена муха в бирата и петно на покривката...се ла Ви... туй е кръчма , а не столова в пансион за "девици". По този повОд , да пием от извора!!!
Quote (selected)
Животът не е школа за изтънчено поведение. Всеки си говори така, както може. Церемониал-майсторът д-р Гут не говори като кръчмаря Паливец от „При чашата“ и тоя роман не е ръководство за салонни обноски или научна книга, в която да намерите упътване с кои изрази можете да си служите в обществото. Той е само историческа картина на една определена епоха.

Ако е необходимо да се употреби някой силен израз, който действително е бил казан, аз не се двоумя да предам всичко така, както се е случило. Да описвам или да замествам някои думи с многоточия, смятам за най-идиотско лицемерие. Тия думи се употребяват и в парламентите.

Много правилно бе казано по някакъв случай, че добре възпитаният човек може да чете всичко. От това, което е естествено, се отвращават само най-големите мръсници и рафинирани простаци, които със своя най-жалък лъжеморал не виждат съдържанието, а се нахвърлят с възмущение срещу отделни думи.

Преди години четох рецензия за някаква новела, в която критикът се възмущаваше от обстоятелството, че авторът писал: „Той се изсекна и избърса носа си.“ Това било в противоречие с всичко естетическо и възвишено, което литературата трябвало да даде на народа.

Това е само един малък пример какви говеда се раждат под слънцето.

Хората, които осъждат силните изрази, са страхливци — действителният живот ги изненадва неподготвени, и именно такива, слаби хора са най-големите вредители на културата и човешкия характер. Те биха превърнали народа в една групичка изнежени хорица, мастурбанти на фалшивата култура от типа на свети Алоис, за когото в книгата на монаха Евстах се разказва следното:

„Когато свети Алоис чул един мъж да изпуща газовете си с гръмотевичен трясък, избухнал в плач и само молитвата го успокоила.“

Подобни хора изразяват публично възмущението си, а всъщност с необикновено удоволствие обикалят уличните клозети и четат неприличните надписи по стените им.

Като използувам в книгата си няколко силни израза, аз констатирам само между другото как се говори в действителност.

Не можем да искаме от кръчмаря Палавец да говори така фино като госпожа Лаудова, д-р Гут[1], госпожа Олга Фастрова[2] и редица други, които биха искали да превърнат цялата чехословашка република в голям паркетиран салон, където хората да се движат във фракове, с ръкавици и да говорят изискано, където биха се култивирали изтънчени салонни нрави, под чието було именно салонните лъвове се отдават на най-долни пороци и ексцеси.

 

По тоя случай искам да отбележа, че кръчмарят Паливец е жив. Той дочака освобождението, след като прекара цялата война в затвора, и си остана същият, какъвто беше по време на аферата с портрета на император Франц Йосиф.

Когато прочел, че и за него се пише в книгата, той дойде да ме посети, откупи повече от двайсет броя от първата свезка и я раздаде на своите познати и по този начин допринесе за разпространението на книгата.

Той прояви искрена радост от това, че съм писал за него и съм го изобразил като човек, прочут със своята мръсна уста.

„Мене никой вече не може да ме измени — каза ми той, — през целия си живот съм говорил това, което съм мислил, и ще продължа да говоря по същия начин. Няма да взема да си вържа кърпа на устата заради някаква си там разциврена крава. Днес аз съм прочут.“

Неговото самочувствие наистина беше повишено. Славата му се дължи на няколко силни израза. Това го задоволява и аз положително бих обидил тоя добър човек, ако възпроизвеждайки речта му вярно и пълно, бих поискал да му направя забележка, че не бива да говори така, но аз не съм и имал такова намерение.

С най-естествени, изрази, просто и честно, без даже сам да подозира това, той беше изразил отвращението на чешкия човек от византизма: неуважението към императора и към благоприличните изрази си беше в кръвта му.

 

Ото Кац също е жив. Той е действително образ на военен проповедник. След преврата той окачи всичко на гвоздея, напусна църквата и днес изпълнява длъжността на прокурист в една фабрика за бронз и бои в Северна Чехия. Получих от него дълго писмо, в което ме заплашва, че щял да си разчисти сметките с мене. Работата беше в това, че един немски вестник напечатал в превод една глава, в която Ото Кац е обрисуван в истинския си вид. Аз го посетих по този повод и всичко се уреди много добре. В два часа през нощта той не можеше да се държи на краката си, но не преставаше да проповядва: „Аз, гипсови глави такива, съм Ото Кац, фелдкуратът.“

 

Хора от типа на покойния Бретшнайдер, тайния агент от стара Австрия, бродят и днес в голям брой из републиката. Извънредно много ги интересува какво си говорят хората.

 

Не зная дали ще успея да постигна целта си с тая книга. Веднъж чух един човек да ругае другиго, като му казваше: „Ти си идиот като Швейк“, това обстоятелство не говори особено в моя полза. Но дори ако думата „Швейк“ се превърне само в нова ругатня от пъстрия венец попръжни, ще трябва да се задоволя и с това обогатяване на чешкия език.

Ярослав Хашек

AnonimusBG

  • Гост
В един филм чух следната фраза: " Мао Цзе Дун обеща да направи Китай велика държава. Дън Сяо Пин изпълни това обещание."
Днес как ви звучи тази фраза и какви са вашите очаквания?

Кой каквото можа това направи.
Важен е резултата.

Иначе СССР и Източна Европа също имаха някакъв такъв шанс, но се предадоха.
Т.е. свалиха си гащите и се натаковаха в очакване на това което си бяха измислили.
Това естествено ги настигна.
Да се оправят.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Цитат на: AnonimusBG
СССР и Източна Европа също имаха някакъв такъв шанс, но се предадоха.

Не се предадоха, а бяха измамени и предадени.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Цитат на: AnonimusBG
СССР и Източна Европа също имаха някакъв такъв шанс, но се предадоха.

Не се предадоха, а бяха измамени и предадени.

Това че им обещаха, а им го таковаха е за тяхна сметка.
Следващия път да мислят.
Но Едва ли.
Разправят, че педерастлъка почва да харесва на някои обекти.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Предадоха ни/ продадоха ни "елитите".
Както винаги от зората на цивилизацията.
Тези не са различни, когато им опре яйцето до трътките или им предложат червейче пак ще ни продадат.
Западни, източни или комунисти, капиталисти все тая.
Рибата се вмирисва от към главата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Цитат на: buratinob
Рибата се вмирисва от към главата.

Колко жалко, че т.н. "елит" няма само една глава  :t0129:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Днес се събудих с една мисла в главата  (представете си ,моля ви се!   :smokin:) сетне напред -назад, и я забравих  Преди малко по ТV гледам филм  и мислата ми се върна : "Манипулация , нова манипулация!!!) Ще се опитам да ви преразкажа доколкото мога пък вие решете да ли е налице  нова тендеция в манипулирането и просто аз чак сега съм я забелязал. Историята  е библейска , новозаветна ,както може да се очаква тия дни. Говореха  за процеса срещу Иисус Христос и ролята на Пилат Понтийски ,сиреч Рим в него. Според разказвача във филма Първожрецът Кайяфа и жреците са настоявали Иисус Христос да бъде съден , и наказан със смърт за бунт,  Пилат се опъвал ,опъвал , ама  сетне кандисал и питал народа и народът казал "Смърт!" , а "Варава пуснете" , хем Варава бил баш разбойник , революционер , демек и бунтар срещу царщината , сиреч срещу Цезаря ... Понтий Плат си умил ръцете и рекъл : "Аз съм до тука, народът тъй реши!!! И отишъл да си гледа управителските  работи...И тук дикторът вкара  две изречения ,които ми прозвучаха манипулативнооо...според него евангелистът, описвайки терзанията Пилатови искал по него време да изкаже лоялността си към римската власт,демек ,тя властта е справедлива ,обаче гадният Кайяфа и жреците ,барабар с евреите на площада заставили Пилат да постъпи така. ( Именно най вече заради това си поведение евреите са мразени и гонени от християните ,или поне така си мислят повечето хора!) обаче във филма правят откритието ,че тия на площада не били евреи, а били някакви други , които жреците начело  с Кайяфа подкокоросвали , защото според модерния днешен киноевангелист   и нам кой си стих от Новия завет евреите се страхували да отидат на площада , нямало ги и Христовите ученици , които както е прието се разбягали , даже най-верният Му ученик успял три пъти да се отрече от него.. Както знаем ,дяволът е в детайлите и тук виждам новият нюанс...не са евреите предали Иисус Христос на разпятие ,а една група пройдохи и сбирщина са виновни . Евреите са добри и кротки  хора и нямат нищо общо с това , и несправедливо вече две хиляди години незаслужено носят позора за предателството си..и са гонени, и убивани за нещо ,което не са извършили. Аз може да съм твърде мнителен , но на фона на всичко ,което тече  по една камара медии заради  годишнината от приключването на ВСВ, това безобидно подмятане в едни  популярен филм ми се видя като част от една много тънка стратегия за реабилитация на евреите, които няма да отрека са били избивани столетия безмилостно. Написах го така като го почувствах.Аз и миналата година гледах филми по Хистъри , но  не забелязах такъв нюанс...или съм станал наблюдателен...А може би ерезултат от карантината ...знам ли Както го видях разказах го! И писа рука  Керпеденова...

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Не ги съжалявай еврейте. Те са си такива.
Е Йосиф Висарионович държава им направи,
щото страдали, а те полегнаха на американците
 :smokin:

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Не ги съжалявай еврейте. Те са си такива.
Е Йосиф Висарионович държава им направи,
щото страдали, а те полегнаха на американците
 :smokin:
Така ли изглежда ? Че ги съжалявам!?! Не -е-е! Просто се изненадвам на изобретателността им и стремежът им да  отмият петното  на предателството и да търсят начин за реабилитация. Иначе казано за седемдесет години светът се измени  много, отношението към евреите не се е изменило ,макар ,че световните финанси са в иудейски ръце. Или може би , точно затова!?!  Едно време Филип Красиви унищожи тамплиерите заради богатството им и защото им беше задлъжнял до гуша. сега светът е също задлъжнял на една огреничена група хора ,казват ,че са иудеи...не знам , но всичко става...
« Последна редакция: Април 12, 2020, 08:11:07 от Kerpeden »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен заяви, че може да се наложи възрастните хора да бъдат държани в изолация до края на годината, за да бъдат предпазени от коронавируса.

„Знам, че е трудно и изолацията представлява бреме, но това е въпрос на живот и смърт. Трябва да останем дисциплинирани и търпеливи. Децата и младите хора ще се радват на повече свобода на движение по-рано от възрастните хора и тези с хронични заболявания”, каза тя пред германското издание Билд.

Урсула фон дер Лайен изрази надежда, че скоро европейска лаборатория ще може да предостави ваксина срещу коронавируса. „Без ваксина, трябва да ограничим колкото е възможно повече контактите с възрастните”, посочи тя.
Дедо, да не те е осенила мисъл, подобна на горната?
...да чета такива странности от майка на седем деца, самата тя 62 годишна, вече в групата на възрастните, ми е странно.

Да закриваме кръчмето, а? В гетото за възрастни няма да подволят, даже миртуално, нихната,

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил
Ша турят по един чип на всички с ваксината и ще знаят винаги къде сме... хич не ми пука. Те пък се грижели за възрастните... Да им иебем майку  фашистичку! Аз ,г-н Фелдкурат съм Телец ,натискат ли ме - и аз натискам...со кротце , со благо и малце кьотек- мооожее! Ето започват  ...Ако искате де се разхождате ,да живеете на въздух слънце , на курорт и прочия радости- ваксинирайте се ...без ваксина-на балкона  и ша подсмърчаш по минала младост.  Малтусианци от най чиста проба тяхната мама фашистичка!!!!
Quote (selected)
................. Urgent ..........
 Aliko Dangote, the richest man in Africa, says that corona virus vaccines from America and Europe have already arrived in 10 African countries.

  Aliko Dangote, I quote:
 
 I call other countries to surveillance because toxic vaccines are already in 10 African countries, the authorities have authorized the arrival of these vaccines, these countries are: Niger, Nigeria, Tunisia, Rwanda, Cameroon  , Algeria, Madagascar, Benin, Ivory Coast, Mali, those of the DRC are located in Kasumbalesa (border between the DRC and Zambia).

 The countries that I have mentioned here already have these vaccines.  Which were done to kill Africans and WHO has corrupted African leaders.

 I ask people not to accept only these vaccines.

 Remember that the director of WHO said that Africa should prepare for the worst.
« Последна редакция: Април 12, 2020, 10:45:10 от Kerpeden »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил

Путин... все пак, за антисемитизма:

Quote (selected)
Это вообще мне антисемитизм напоминает — во всем евреи виноваты, понимаете? Сам придурок, ничего сделать не может — евреи виноваты. Но мы знаем, к чему приводят такие настроения. Ничем хорошим они не заканчиваются», — заключил президент России.

https://youtu.be/ME0hgFTMoZc?t=2m29s

Неактивен Kerpeden

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 743
    • Профил

Путин... все пак, за антисемитизма:

Quote (selected)
Это вообще мне антисемитизм напоминает — во всем евреи виноваты, понимаете? Сам придурок, ничего сделать не может — евреи виноваты. Но мы знаем, к чему приводят такие настроения. Ничем хорошим они не заканчиваются», — заключил президент России.

https://youtu.be/ME0hgFTMoZc?t=2m29s
Аз бях  забравил за това забавно мероприятие, и благодаря ,че ми го припомни, но  в случая така извадено от контекста други мисли може да докара , добре ,че има линк. Аз  продължавам да си мисля ,че има  план за изчистване образа на евреите  и вероятно това ще стане за по- късо от 2000г. време .   Хитлер реши да ги унищожи и да забогатее , заедно с това да занули дълговете си с цената на милиони убити , унищожени ,реки от кръв и не успя. То и нямаше шанс.  Това не бяха тамплиерите избити от тогавашна Европа.  Реално погледнато те,евреите  нямат нужда  от такава козметика според мен защото днес са доста по- силни и консолидирани отколкото преди 80г. Но пък защо не? Какво му е лошото хем да си богат и хем да си красив, нали? Това е опростенчество от моя страна , нещата  не са толкова семпли и всички го знаят , но  лаф олсун , да се забавляваме ,че днес един приятел ми показа един наполовина избродиран от него гоблен- моделът на Вилер ,наричан кой знае защо"Хитлеровата зима". :smokin: Вероятно на самите евреи нито антисемитизма им пречи нито се чувстват угнетени, но като че ли им е удобно  вече на верска основа  да представят както християнството , така и исляма за антисемити и да са в положение на онеправдани от векове,даже на моменти Израел провокира антисемитизъм с политиката си, но това е вече от друга опера и ще станем сериозни, а днес започна Страстната седмица. Да забравим за миг страстите световни и да преклоним глава пред Страстите Господни  с надеждата за Възкресение!