Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 11:34:26

Автор Тема: Станишев: Правителството не бива да се съгласява на компромисен вариант.  (Прочетена 8764 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
България не трябва да прави компромис с пълноправното си членство в Шенген, смята председателят на Партията на европейските социалисти (ПЕС) Сергей Станишев.
Според него България и Румъния „трябва незабавно да бъдат приети в Шенгенското споразумение по всички граници”, а правителството не бива да се съгласява на компромисен вариант, който би ощетил българската икономика и българските потребители.

В началото на декември Европейският парламент ще обсъди доклад на европейските социалисти, в който ще настоява България и Румъния да бъдат незабавно приети без условия в Шенгенското пространство.

"Една от големите заплахи за България, за нашите национални интереси е идеята, която циркулира, която има много сериозни привърженици за Европа на две скорости, да се превърне в реалност. Сред тях е например и президентът Макрон, и канцлерът Меркел, които постоянно говорят за тези неща, и редица други европейски лидери. За България това би било много тежък удар върху нашите интереси и върху нашата позиция", каза Станишев.

Станишев призова още БСП да даде отпор на популизма и национализма, които са във възход в Европа и у нас.
https://www.investor.bg/na-fokus/441/a/stanishev-bylgariia-ne-moje-da-pravi-kompromis-s-pylnopravnoto-chlenstvo-v-shengen-272894/
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил

Quote (selected)
"Една от големите заплахи за България, за нашите национални интереси е идеята, която циркулира, която има много сериозни привърженици за Европа на две скорости, да се превърне в реалност. Сред тях е например и президентът Макрон, и канцлерът Меркел, които постоянно говорят за тези неща, и редица други европейски лидери. За България това би било много тежък удар върху нашите интереси и върху нашата позиция", каза Станишев.

Станишев призова още БСП да даде отпор на популизма и национализма, които са във възход в Европа и у нас.

Председателят на БСП София Калоян Паргов призова за пълна мобилизация за спечелване на местните и европейските избори.

"Нужно е да се преосмисли и ролята на България в Европейския съюз, свързана със заемането и отстояването на пробългарски националноотговорни позиции. Предизборната кампания трябва да започне от конгреса на 26-ти януари и да постави началото на победния рейт на Българската социалистическа партия", заяви Паргов.

В това е проблемът - когато представиш пробългарската позиция като националноотговорна алтернатива на проевропейската - отиваш право в другата скоростна лента.

И тея, де пишат в Инвестор, да знаят, че рейт не иде от рейтинг, а от райдинг.  :t1252: Рейд се пише, необяздени.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Quote (selected)
Станишев призова още БСП да даде отпор на популизма и национализма, които са във възход в Европа и у нас.

Пролетарии от всички страни, съединявайте се!  :beer-405:

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
За него, Стани-шеф нямам съмнение, че е в предните редици на унищожителите на Европа. Доказателства са промотирането и дори щенията да наложи над БСП, да се съгласяли с "Истанбулската конвенция" и "Пакта за глобална и урегулирана миграция" (каквото и да искат да изразят с "урегулирана" - видяхме как я "урегулират" миграцията...!!!).

И тук има още една подлост - дори да приемем, че "Истанбулската конвенция" е действително загрижена за правата, физическата и морална цялост на ВСИЧКИ ЖЕНИ, то масово заселване в Европа на мулти-култи ОРДИ витиевато наложено чрез "Пакта за глобална и урегулирана миграция" се контра минира именно сигурността, неприкосновеността и живота на всички жени в Европа! И не само...

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Сергей Станишев беше избран за лидер на ПЕС за трети път
https://www.dnevnik.bg/politika/2018/12/07/3358588_sergei_stanishev_beshe_izbran_za_treti_mandat_kato/?ref=home_mainStory

Ужаст някакъв! Туй по-страшно от "дербито" на Ювентинската Мафия и Интернистката Мафия... :t2412:

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Quote (selected)
Ужаст някакъв!

- Именно, западната социалдемокрация се превърна в най-верен изпълнител замислите и плановете на международните Паразити. Хубаво е, че за сега БСП се дърпа и не подкрепя поне, няколко от векторите пуснати в действие за разрушаване на Европа!
 :m0941:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Кое е ужасното, че то си е смешно?
Дневник стана на рупор на ПЕС? :b0230:
Кой какъв е от къде е че се обърках.
Новото ляво да не е старото дясно?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
България не трябва да прави компромис с пълноправното си членство в Шенген, смята председателят на Партията на европейските социалисти (ПЕС) Сергей Станишев.

В началото на декември Европейският парламент ще обсъди доклад на европейските социалисти, в който ще настоява България и Румъния да бъдат незабавно приети без условия в Шенгенското пространство.

Членството на България в Шенген не зависи по никакъв начин от Сергей Станишев, въпреки и избран преди три денЯ за трети път за председател на ПЕС.

Това членство зависи единствено от българското правителство, което вече 11-та година не изпълнява препоръките на Европейската комисия в ежегодните ѝ доклади по Механизма за сътрудничество и проверка, наложен единствено на България и Румъния през всичките тези години.

И ако в последно време ЕК беше омекнала значително, най-вероятно щото вече ѝ писнА, то нещата ще се променят коренно след Европейските избори през 2019 г. Поне такива са очакванията.  :ive_got_it-1379: 

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Членството на България в Шенген не зависи по никакъв начин от Сергей Станишев, въпреки и избран преди три денЯ за трети път за председател на ПЕС.

Това членство зависи единствено от българското правителство, което вече 11-та година не изпълнява препоръките на Европейската комисия в ежегодните ѝ доклади по Механизма за сътрудничество и проверка, наложен единствено на България и Румъния през всичките тези години.

В подкрепа на Джиджи за неизпълнението, но ще се опитам да го формулирам много кратко и достъпно. Та, какво всъщност е "Шенген"
1. Не е ремонт на граничен кенеф или барака на границата
2. Шенген, означава достъп до информационните системи за сигурност на всички държави членки на ЕС
3. Ние сме сикаджийска държава, надлежно упомената в грамите на Байърли, а аз нямам никакво съмнение, че това го има, не само в неговата кореспонденция
4. Кога викате, че ще преминем "Шенген"?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Членството на България в Шенген не зависи по никакъв начин от Сергей Станишев, въпреки и избран преди три денЯ за трети път за председател на ПЕС.

Това членство зависи единствено от българското правителство, което вече 11-та година не изпълнява препоръките на Европейската комисия в ежегодните ѝ доклади по Механизма за сътрудничество и проверка, наложен единствено на България и Румъния през всичките тези години.

В подкрепа на Джиджи за неизпълнението, но ще се опитам да го формулирам много кратко и достъпно. Та, какво всъщност е "Шенген"

3. Ние сме сикаджийска държава, надлежно упомената в грамите на Байърли, а аз нямам никакво съмнение, че това го има, не само в неговата кореспонденция
4. Кога викате, че ще преминем "Шенген"?

По т.3: мАни само грамите на Байърли, ами само се опитай да си представиш какво се е натрупало след него!

По т.4: Според мен до Европейските избори догодина - НЕ, защото има редица държави-членки, които все още се противопоставят. А без тяхното "да" просто няма как да стане.

А след май 2019 - поне според прогнозите нещата ще са доста по-различни, но в никакъв случай в наша полза!  :sad-3295:
« Последна редакция: Декември 09, 2018, 21:13:11 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
България не трябва да прави компромис с пълноправното си членство в Шенген, смята председателят на Партията на европейските социалисти (ПЕС) Сергей Станишев.

В началото на декември Европейският парламент ще обсъди доклад на европейските социалисти, в който ще настоява България и Румъния да бъдат незабавно приети без условия в Шенгенското пространство.

В момента най-отявлени противници на това членство са Германия и Холандия – най-вече заради високото ниво на корупция в страната и липсата на каквито и да е гаранции за независима и справедлива съдебна система.

В крайна сметка окончателното решение трябва да с вземе с единодушие от Съвета на ЕС.

Според БНР обаче в момента имало индикации, че България ще бъде приета в Шенген по въздуха до края на комисията „Юнкер”.   :m1728:

https://www.segabg.com/forum-topic/evroparlamentut-pak-obsuzhda-priemaneto-na-bulgariya-shengen

Съжалявам, че ОТНОВО не мога да цитирам директно от газетата, щото пак ми се разместват буквите ...  :blurry_drunk-2127:  :t1817:

« Последна редакция: Декември 10, 2018, 14:37:19 от Джиджи »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Съжалявам, че ОТНОВО не мога да цитирам директно от газетата, щото пак ми се разместват буквите ...  :blurry_drunk-2127:  :t1817:

Или се регистрираш преди да копираш текста, който искаш да цитираш или изключващ javascript на страницата на вестника  :m1708:
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Съжалявам, че ОТНОВО не мога да цитирам директно от газетата, щото пак ми се разместват буквите ...  :blurry_drunk-2127:  :t1817:

Или се регистрираш преди да копираш текста ...
 
Благодаря ти, Ддантгуин, но как да се регистрирам, след като снощи по късна доба ТАМ ме РАЗрегистрираха отново, кой знае докога... И за да не пиша подробности тук, след емотикона с "раздвоеното зрение" постнах любимото си в тоз форум емотиконче с хитрата усмивка - за да стане ясно за какво иде реч. Но явно не е станало. :sad-3295:

И разгеле, че си се обадил тук. Щото искам да съобщя на някого от тукашното "ръководство" какво точно се случи снощи - защото е важно!!!

Та въпросът ми е: надявайки се, без да досаждам, може ли да ти пиша на "Лични" или на мейл-адреса ти, тъй като този въпрос ме тормози от сутринта.
 :thank_you-1098: in advance!
« Последна редакция: Декември 10, 2018, 18:54:41 от Джиджи »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Та въпросът ми е: надявайки се, без да досаждам, може ли да ти пиша на "Лични" или на мейл-адреса ти, тъй като този въпрос ме тормози от сутринта.

Ама не си ли го написала досега?
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
 :t0115: Отивам да го пиша ...

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
Или се регистрираш преди да копираш текста, който искаш да цитираш или изключващ javascript на страницата на вестника
или отиваш на view-source или view page source или нещо от сорта в зависимост от браузъра и просто намираш и копираш текста.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Благодаря ти, миличък, но снощи там ме БАН-наха отново - кой знай за колко време?!

Така че ни ява-скрипт мож' да ми помогне, ни view-source, ни  view page source, ни Господ!  :bluegrab:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Благодаря ти, миличък, но снощи там ме БАН-наха отново - кой знай за колко време?!

Нищо не ти пречи да опиташ да влезеш пак.
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
 :love_song-1086: :t1817:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
Благодаря ти, миличък, но снощи там ме БАН-наха отново - кой знай за колко време?!
Така че ни ява-скрипт мож' да ми помогне, ни view-source, ни  view page source, ни Господ! 
Блокировката на javascript при мен е включена постоянно за сайта на вестник Сега.
Така копирам без проблем, без да се логвам и страниците се зареждат много по бързо, защото много от излишните финтифлюшки са орязани.
Блокерът на javascript помни при кой сайт е включен и блокира само него, така че оставям блокировката включена постоянно.
Скоро я сложих и на вестник 24 часа, и там сега няма проблем с копирането.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
« Последна редакция: Декември 11, 2018, 01:10:42 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Engels
Блокировката на javascript при мен е включена постоянно за сайта на вестник Сега
Не е нужно да блокираш всички джава-скриптове (ДС). Разгледай какви ДС има там и блокирай конкретния, ще го познаеш  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Цитат на: Engels
Блокировката на javascript при мен е включена постоянно за сайта на вестник Сега
Не е нужно да блокираш всички джава-скриптове (ДС). Разгледай какви ДС има там и блокирай конкретния, ще го познаеш  :smokin:
Така е.
Но сайта на в. Сега ми става много по удобен, когато им блокирам всички джава-скриптове.
Най малкото започва да се зарежда 10 пъти по бързо.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Всички не е добра идея по принцип. По-добре комбинация от готови филтри, ръчен избор на елементи и още някои неща. Виж request policy и disconnect.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Всички не е добра идея по принцип. По-добре комбинация от готови филтри, ръчен избор на елементи и още някои неща. Виж request policy и disconnect.

Този първия май го нямаше при новия firefox, но ще погледна дали не са го пренаписали и за него.
the lamers club honourable member …

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
При новите файърфокси всичко е осакатено. Превръщат го в имитация на Хромия боклук.
Например Адблок без ЕХХ (елемент хайдинг хелпър) е подигравка.
Затова от години ползвам ПейлМуун. Там всичко си работи, и то стабилно и леко.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Туткалчев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 139
    • Профил
Бихте ли казали как се блокира javascript на конкретен сайт?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Бихте ли казали как се блокира javascript на конкретен сайт?

Аз използвам Quick JS Switcher. Това е добавка към Firefox, предполагам я има и за Chrome и неговите деривати. Хубавото на тази добавка е, че спира действието на JS само за конкретен сайт, а не за целия браузър.

Nor1 използва по-различен начин, но за него ти е малко рано според мен.
the lamers club honourable member …

Неактивен Туткалчев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 139
    • Профил
А за Opera има ли подобна програмка?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
А за Opera има ли подобна програмка?

Има, но мисля че авторът е различен.

https://addons.opera.com/en/extensions/details/javascript-switcher/
the lamers club honourable member …

Неактивен Туткалчев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 139
    • Профил
Много благодаря!
Готов съм!
 :t2030: