Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 16:05:17

Автор Тема: Re: Russia  (Прочетена 51147 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3570
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #840 -: Януари 08, 2023, 14:44:52 »
Няколко хиляди книги в никакъв случай не е огромна библиотека, много далеч е от това. А пък за събирана от три поколения думата „огромна“ е съвсем нелепа.
Твойта колко е?
Няколко хиляди книги със сигурност има. Но не я наричам огромна, и през ум не ми е минавало.
Това, че такова определение са избрали от цитираното издание, както посочих, говори за изместване на понятията днес.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #841 -: Януари 08, 2023, 15:07:37 »
ИСЗ не могат да бъдат територия, те са собственост, и те се движат.
глупост, глупост, и глупост. или ако щеш - тежка неадекватност. вземи да провериш статута на корабите и самолетите, които също са собственост, и се движат. примерно какво се случва, ако на движещ се кораб се роди бебе.

иначе определено си много добра в изричането/изписването на глупости с категоричен тон, от олтара на абсолютната истина.


Въпрос на вкус, казало кучето, и ...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #842 -: Януари 08, 2023, 15:09:06 »
цъ, въпрос на фактове. и на некомпетентност. или неадекватност.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #843 -: Януари 08, 2023, 15:16:41 »
Няколко хиляди книги в никакъв случай не е огромна библиотека, много далеч е от това. А пък за събирана от три поколения думата „огромна“ е съвсем нелепа.
Твойта колко е?
Няколко хиляди книги със сигурност има. Но не я наричам огромна, и през ум не ми е минавало.
Това, че такова определение са избрали от цитираното издание, както посочих, говори за изместване на понятията днес.
7-8 хиляди книги не е малко. И освен това зависи какви са книги има. Понякога една книга важи повече от 1000.
И накрая зависи и дали се четат и как се четат. Четенето с разбиране не го може всеки, четенето между редовете е за малцината избрани.
Един факт има много лица и е много важно на кое ще се прихванеш.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2743
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #844 -: Януари 08, 2023, 15:36:28 »

Това, че такова определение са избрали от цитираното издание, както посочих, говори за изместване на понятията днес.

нцъ.

говори за качеството на персонала на изданието, което следиш, и което цитираш.

и след като хем те изненадва, хем го следиш (че и цитираш) - говори доста и за твоите мммммм интелектуални способности и качества (да се изразим по-меко, може да ни четат и деца...)

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3570
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #845 -: Януари 08, 2023, 15:44:02 »

Това, че такова определение са избрали от цитираното издание, както посочих, говори за изместване на понятията днес.

нцъ.

говори за качеството на персонала на изданието, което следиш, и което цитираш.

и след като хем те изненадва, хем го следиш (че и цитираш) - говори доста и за твоите мммммм интелектуални способности и качества (да се изразим по-меко, може да ни четат и деца...)
Изданието е онова, което цитира Lucho – дори това се оказа непосилно за теб да схванеш.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8776
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #846 -: Януари 08, 2023, 16:08:20 »
глупост, глупост, и глупост. или ако щеш - тежка неадекватност. вземи да провериш статута на корабите и самолетите, които също са собственост, и се движат. примерно какво се случва, ако на движещ се кораб се роди бебе.
Има известна разлика между самолетите и спътниците (и изобщо безпилотните апарати) и тя е, че там няма хора. Възниква въпросът дали нападение срещу тях е нападение срещу територията на експлоатиращата ги държава или срещу частна собственост и съответно какво възмездие се полага за това. Дали би последвала пълномащабна война или биха се ограничили с реципрочни мерки срещу руските спътници, които са значително по-малко от американските.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2743
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #847 -: Януари 08, 2023, 16:19:48 »

Това, че такова определение са избрали от цитираното издание, както посочих, говори за изместване на понятията днес.

нцъ.

говори за качеството на персонала на изданието, което следиш, и което цитираш.

и след като хем те изненадва, хем го следиш (че и цитираш) - говори доста и за твоите мммммм интелектуални способности и качества (да се изразим по-меко, може да ни четат и деца...)
Изданието е онова, което цитира Lucho – дори това се оказа непосилно за теб да схванеш.

нцъ.

вметката е от теб, а не от лъчо:

В Донбас е бил убит военен свещеник. Посмъртно е награден от В.В.П. за „мужество и героизм, проявленные при исполнении гражданского долга“.
Вероятно наистина е бил смелчага, понеже е бил на най-различни горещи точки по света.
Обаче този поп е медийно известен с топлия съвет, който дал на майките на неотдавна мобилизираните: ако слушат божията повеля да не се ограничават в разплодната дейност, за тях няма да е тъй болезнено и страшно да се разделят с децата си. Човеколюбец!

https://news.mail.ru/incident/54567564


бе ти си голем кас........


* когато бях на седем години си измислих невероятна - според тогавашния мен -
система за тайноговор. Съгласните звучни се подменяха със беззвучните им, б-п, г-к, з-с......
гласните се подменяха по двойки а-ъ, о-у, е-и и така нататък.......
Та така, голем кас си и това си е......

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3570
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #848 -: Януари 08, 2023, 16:45:51 »

Това, че такова определение са избрали от цитираното издание, както посочих, говори за изместване на понятията днес.

нцъ.

говори за качеството на персонала на изданието, което следиш, и което цитираш.

и след като хем те изненадва, хем го следиш (че и цитираш) - говори доста и за твоите мммммм интелектуални способности и качества (да се изразим по-меко, може да ни четат и деца...)
Изданието е онова, което цитира Lucho – дори това се оказа непосилно за теб да схванеш.

нцъ.

вметката е от теб, а не от лъчо:

В Донбас е бил убит военен свещеник. Посмъртно е награден от В.В.П. за „мужество и героизм, проявленные при исполнении гражданского долга“.
Вероятно наистина е бил смелчага, понеже е бил на най-различни горещи точки по света.
Обаче този поп е медийно известен с топлия съвет, който дал на майките на неотдавна мобилизираните: ако слушат божията повеля да не се ограничават в разплодната дейност, за тях няма да е тъй болезнено и страшно да се разделят с децата си. Човеколюбец!

https://news.mail.ru/incident/54567564


бе ти си голем кас........


* когато бях на седем години си измислих невероятна - според тогавашния мен -
система за тайноговор. Съгласните звучни се подменяха със беззвучните им, б-п, г-к, з-с......
гласните се подменяха по двойки а-ъ, о-у, е-и и така нататък.......
Та така, голем кас си и това си е......

В това, което сега споменаваш, не става дума за книги и библиотеки, по което се опита да кажеш нещо, както обикновено за теб – намесвайки се в чужд разговор.
Айде като се ориентираш какво и за какво си искал да кажеш, разкажи го на себе си със свои думи, за да го разбереш.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2743
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #849 -: Януари 08, 2023, 16:59:11 »
В това, което сега споменаваш, не става дума за книги и библиотеки, по което се опита да кажеш нещо, както обикновено за теб – намесвайки се в чужд разговор.
Айде като се ориентираш какво и за какво си искал да кажеш, разкажи го на себе си със свои думи, за да го разбереш.

Нцъ. пак елементарно лъжеш и мажеш. не ти е  сефте

.... даже не си прочел това, което са ти спуснали да ни публикуваш?
разбираемо.

кас си е кас, под какъвто и сос да се самопробутва.


пъ.съ. има там вметка, “повече за.....“
ма ти си хъраламби, като ти е кеф да се излагаш.....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2743
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #850 -: Януари 08, 2023, 17:06:01 »
и да, след обидите, които плякаш ей-така, от нищото и за всички,
недей да пробваш с ципсо-шното - “молядругарко, а мен що“

кас.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #851 -: Януари 08, 2023, 17:12:47 »
Що му се вързвате?
Не свикнахте ли че е способен в казан с амброзия да бръкне с черпака и да изкара л@йна?
"Дарба" да го е..
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2743
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #852 -: Януари 08, 2023, 17:18:09 »
Що му се вързвате?
Не свикнахте ли че е способен в казан с амброзия да бръкне с черпака и да изкара л@йна?
"Дарба" да го е..

особено след като лично той ги е снесъл вътре....

прав си, ма пустата ми вяра в доброто у хората....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2743
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #853 -: Януари 08, 2023, 21:42:29 »
e не,

гледам господин гъз ни е привнесъл с няколко часа закъснение и гледната точка на ципсо, хихикайки в неговия си стил...

чукча писател, чукча не читател, нали?


тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #854 -: Януари 08, 2023, 21:49:14 »
e не,

гледам господин гъз ни е привнесъл с няколко часа закъснение и гледната точка на ципсо, хихикайки в неговия си стил...

чукча писател, чукча не читател, нали?

Селски, моли се да не се видим с тебе някога наживо защото ще се наложи да даваш отчет за непредизвиканата простащина и дебилизъм. Това важи с пълна сила и за останалата сволоч която си позволява да обижда събеседниците си, използвайки анонимността която предоставя форума и благосклонноста от страна на сегашния модератор.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2743
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #855 -: Януари 08, 2023, 21:53:26 »
e не,

гледам господин гъз ни е привнесъл с няколко часа закъснение и гледната точка на ципсо, хихикайки в неговия си стил...

чукча писател, чукча не читател, нали?

Селски, моли се да не се видим с тебе някога наживо защото ще се наложи да даваш отчет за непредизвиканата простащина и дебилизъм. Това важи с пълна сила и за останалата сволоч която си позволява да обижда събеседниците си, използвайки анонимността която предоставя форума и благосклонноста от страна на сегашния модератор.


да? а теб-за-кво да те пцуват? ти си света вода ненапита, и си позволяваш да се ебаваш с тема, която вече сме я раздъвкали, и сме изкоментирали украинските менте снимки?

и ти плякаш тук украински пропагандистки чаршаф, базиращ се на същите тия менте снимки, и си позволяваш да се държиш назидателно и дори да се правиш на обиден?

бе я плувай.....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11136
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #856 -: Януари 08, 2023, 21:57:11 »
 :popcorn:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #857 -: Януари 08, 2023, 22:09:35 »
си позволяваш да се ебаваш с тема, която вече сме я раздъвкали, и сме изкоментирали украинските менте снимки?

и ти плякаш тук украински пропагандистки чаршаф, базиращ се на същите тия менте снимки,
В две изречения три лъжи и едно утвържджение за собствната си значимост и безпогрешност. Да се смее ли да плаче ли човек... Вие тук в живота с нормални хора контактувате ли? Налага ли ви се дискутирате и спорите с тях, при което да има нужда да се излагат общовалидни и обективни аргументи? Явно никога не ви се е случвало, щом демонстрирате подобно отношение, поведение при това с апломб и пълна увереност в правотата на позицията си. Няма да давам характеристики за личности с какви качества са присъщи подобни изяви, защото в миналото подобни психологически описания са били квалифицирани като обида отправена към опонента и са ползвани като вид оправдание за наказание и цензура срещу техния автор. Нищо, че те са абсолютно верни и точни и отговарят и съответстват на дейстявителността и фактите от нея. Ясно е, че форумът от година вече не е място където се събират нормални разумни хора да обменят информация и да дискутират по различни теми, а място удобно за разправа и тормоз на онези които имат различни възгледи или мнение за ставащото и заобикалящото ни.


айде сега прочети няколко поста по-нагоре как без апломб и без полюции като твоите се разискват точно тези снимки, на които се позовава твоя пост. и как на джузепе му хрумва да проверим в гугъл ърт как изглежда тоя лицей. и че пробутваните от ципсо снимки нямат нищо общо с това, което е на земята.
обаче мерака ти да малоумничиш ти изигра лоша шега. както и да морализаторстваш без никакво основание.
както и да мрънкяш и да се оплакваш от всички за това, че не толерират идиотиите ти.

а това, че всичко обръщаш на опити за ебавка с модерацията говори за психичния ти статус, не за друго.

« Последна редакция: Януари 08, 2023, 22:18:01 от паралелепипед »

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4339
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #858 -: Януари 08, 2023, 22:49:18 »
..

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #859 -: Януари 08, 2023, 22:56:44 »
Quote (selected)
Повярвайте ми, аз тези статии съм ги чела години преди вас.
Сигурен съм че си ги чела даже преди да са ги написали, това обаче не отговаря на въпроса как ще определиш кой спътник снима и кой не.
Колкото до висенето, то е доста условно, повечето спътници не зависват като хеликоптери, а обикалят Земята с различна от нейната сккорост.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #860 -: Януари 08, 2023, 22:58:30 »
О, пиленца, много се разводнихте на суха почва.
Аз конкретно говорех за сателитите, чиято дейност е да фотографират и препращат сигнали.
ние като сме пиленца, ти трябва да си пораснало пиленце*. кокошка сиреч.

та кажи, кокошке, къде прочете, че иде реч за "сателитите, чиято дейност е да фотографират и препращат сигнали", та почна вдъхновено да пляскаш простотии именно за тях? с точен цитат, ако може :smokin:


* в началото на връзката се ползват умалителни - пиленце, патенце, агънце.

впоследствие животните порастват.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #861 -: Януари 20, 2023, 16:29:55 »
Мадам, в посоченото от теб цитатче всичко си е точно, но да кажем, че трябва и ти нещо да напишеш за участие, не за друго..
Ако си искала дА коментираш стойностно,  трябваше да се спреш на заигравката с отношенията между Б-я иСърбия, но откАде толкоз акъл

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3570
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #862 -: Януари 20, 2023, 16:44:19 »
Мадам, в посоченото от теб цитатче всичко си е точно, но да кажем, че трябва и ти нещо да напишеш за участие, не за друго..
Ако си искала дА коментираш стойностно,  трябваше да се спреш на заигравката с отношенията между Б-я иСърбия, но откАде толкоз акъл
Неуважаеми господине, пробвай да пишеш по темата, а не тъпи и неграмотни заяждания.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #863 -: Януари 26, 2023, 19:41:31 »
няма и да го намериш. такава простотия е невъзможно да бъде измъдрена другаде. източникът е самия енгелс. той е пословично известен с невъзможността си да формулира неква мисъл и да я аргументира.

може да цопне нещо, което не може да защити. може и да цопне мацаница от цитати, за които да се оправдава, че не са негови - той само бил цитирал.
Ти поне си на ти с интернет, не виждаш ли препратката на сайта:
https://youtu.be/6pYm23_x7u0

Quote (selected)
Той обаче призна, че руските конвенционални оръжия са безсилни срещу доставената на Киев западна военна техника, защото „те имат трикратно превъзходство“
Това от актуално.

Енгелсе не им вярвай на преводачите.
В цопнатия от теб линк Соловьов говори за 3,5-кратно превъзходство на НАТО в конвенционални оръжия, а не за 3-кратно превъзходство на доставената на Киев западна военна техника спрямо руските конвенционални оръжия.
https://www.youtube.com/watch?v=6pYm23_x7u0
3мин.19сек.
Ма то така се получава като бързаш.
Проверявай ги нещата преди да ги цопнеш.
Особено от нашите медии.

Вчера писа за самолетни двигатели на компресорни станции пък после се извъртя като фурнаджийска лопата.
Не бързай толкова.
Липсваше ни, но ти някак си изведнъж скъса бента.
Не ми е работа да коригирам преводачите.
Това което аз съм написал е това, че Соловьов е стигнал до моя извод, тоест това което си чул. Тоест да се използва тактическо ядрено оръжие.
Това е главното.
Правилно си чул за 3,5 пъти превъзходство на НАТО.
Но пропускаш какво казва по нататък, че цялото това 3,5-кратно превъзходство на НАТО ще се изсипе в Украйна, понеже вече не дават само от резервите.
И това може да се спре с тактическо ядрено оръжие.
Докато събеседникът му предлага да продължават да унищожават доставяното от НАТО оръжие, докато НАТО се откаже.
Тоест да се използва или не тактическо ядрено оръжие.
Това е темата и въпросът.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #864 -: Януари 26, 2023, 19:54:09 »


Не си ми интересен вече.
Пак се измяташ като фурнаджийска лопата.
Би било нормално да признаеш че си сгрешил.
Твоя си работа.
Съжалявам, но е така за мен.
Имах други спомени.
Явно не съм бил прав.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #865 -: Януари 26, 2023, 20:12:37 »


Не си ми интересен вече.
Пак се измяташ като фурнаджийска лопата.
Би било нормално да признаеш че си сгрешил.
Твоя си работа.
Съжалявам, но е така за мен.
Имах други спомени.
Явно не съм бил прав.
И какво грешно видя в коментара ми?
Цитирам:
"И аз цял ден днес това разправям."
https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=611.msg251952#msg251952
Тоест дали да се използва ТЯО.
Но ако смяташ да ме държиш отговорен за това, кой журналист как е направил превода, това е съвсем друг въпрос.
Много сте дребнави.

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #866 -: Януари 26, 2023, 20:15:24 »


Не си ми интересен вече.
Пак се измяташ като фурнаджийска лопата.
Би било нормално да признаеш че си сгрешил.
Твоя си работа.
Съжалявам, но е така за мен.
Имах други спомени.
Явно не съм бил прав.
Уточни в какво лично аз съм сгрешил?
Цитирай това в което съм сгрешил!
Чакам с нетърпение.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #867 -: Януари 26, 2023, 20:18:37 »
Но ако смяташ да ме държиш отговорен за това, кой журналист как е направил превода, това е съвсем друг въпрос.
Само дето не ставаше дума за превод а за манипулация.
При това тъпа манипулация. И всеки имащ някаква претенция за мисъл и за обща култура би трябвало да я види

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #868 -: Януари 26, 2023, 20:27:47 »
Короче пиши по-малко, но по-качествено.
Ти го можеш.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #869 -: Януари 26, 2023, 20:30:33 »
Но ако смяташ да ме държиш отговорен за това, кой журналист как е направил превода, това е съвсем друг въпрос.
Само дето не ставаше дума за превод а за манипулация.
При това тъпа манипулация. И всеки имащ някаква претенция за мисъл и за обща култура би трябвало да я види
Търсите в лайната семки.
Аз ви говоря за тактическо ядрено оръжие, вие се занимавате с това къде било 3,5 пъти превъзходството в Украйна или в НАТО. Ами нали това ви разправя водещия, че щом е в НАТО ще стане и в Украйна. Това е логиката на водещия, затова предлага използване на ТЯО. Къде е тук манипулацията???

Семките май са в твоите *****.
Ако си беше признал грешката никой нямаше да се занимава с теб.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #870 -: Януари 26, 2023, 20:35:45 »
Короче пиши по-малко, но по-качествено.
Ти го можеш.
Изразявай се правилно и точно!
Много дълго и некачествено ли ти се видя това:
 "И аз цял ден днес това разправям."
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #871 -: Януари 26, 2023, 20:37:50 »
Но ако смяташ да ме държиш отговорен за това, кой журналист как е направил превода, това е съвсем друг въпрос.
Само дето не ставаше дума за превод а за манипулация.
При това тъпа манипулация. И всеки имащ някаква претенция за мисъл и за обща култура би трябвало да я види
Търсите в лайната семки.
Аз ви говоря за тактическо ядрено оръжие, вие се занимавате с това къде било 3,5 пъти превъзходството в Украйна или в НАТО. Ами нали това ви разправя водещия, че щом е в НАТО ще стане и в Украйна. Това е логиката на водещия, затова предлага използване на ТЯО. Къде е тук манипулацията???

Семките май са в твоите *****.
Ако си беше признал грешката никой нямаше да се занимава с теб.
За втори път те питам къде ми е грешката и не получавам отговор.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #872 -: Януари 26, 2023, 20:41:02 »
Короче пиши по-малко, но по-качествено.
Ти го можеш.
Изразявай се правилно и точно!
Много дълго и некачествено ли ти се видя това:
 "И аз цял ден днес това разправям."
 :cool-1084:

Оказа се че не си ме разбрал.
Твоя си работа.
Както писах не си ми интересен вече.
Кореспондирай си с тези на които си им интересен.
Чао Бао.
https://www.youtube.com/watch?v=ko488gQY2S4&list=RDko488gQY2S4&start_radio=1

ИИ

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #873 -: Януари 26, 2023, 20:46:24 »
Всъщност и тва с доставките на оръжие е манипулация макар и по-фина.
Да видим.
Преди да започнат войната укрите в началото на февруари са имали на въоръжение над деветстотин оръдейни цеви артилерия.
Американците доставиха 90 айде още толкова да са доставили "съюзниците". Та това е 10% от наличното. Дори половината от наследената от СССР артилерия да е унищожена, то пак 152мм системи са повече от 155 милиметровите.
От друга страна разлика в поразяващата способност на 152 и 155 няма на практика.
Единствено при ПТУРСовете доставените са повече. Доставяха на корем. Ама некакъв съществен ефект? Руснаците успешно използват бронетанкови части, за разлика от укрите.
Тоест мантрата  за "западняшкото" "супер-ултра-дупер" въоръжение дрънчи на кухо.
В случая ти манипулираш публиката, защото това което аз съм написал е:
 "И аз цял ден днес това разправям."
И се отнасяше за използването на тактическото ядрено оръжие.
Не съм коментирал кой какво превъзходство има в конвенциалното оръжие.
За което в случая сте се заяли.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #874 -: Януари 26, 2023, 20:51:22 »
Короче пиши по-малко, но по-качествено.
Ти го можеш.
Изразявай се правилно и точно!
Много дълго и некачествено ли ти се видя това:
 "И аз цял ден днес това разправям."
 :cool-1084:

Оказа се че не си ме разбрал.
Твоя си работа.
Както писах не си ми интересен вече.
Кореспондирай си с тези на които си им интересен.
Чао Бао.
https://www.youtube.com/watch?v=ko488gQY2S4&list=RDko488gQY2S4&start_radio=1

ИИ
Ами то така е най-лесно, обвиняваш някой, че е направил грешка, но отказваш да я посочиш къде е. После се оплакваш че не са те разбрали.
Ами посочи я тая моя грешка, вече за трети път те питам.
Явно не можеш.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #875 -: Януари 26, 2023, 21:07:22 »
Короче пиши по-малко, но по-качествено.
Ти го можеш.
Изразявай се правилно и точно!
Много дълго и некачествено ли ти се видя това:
 "И аз цял ден днес това разправям."
 :cool-1084:

Оказа се че не си ме разбрал.
Твоя си работа.
Както писах не си ми интересен вече.
Кореспондирай си с тези на които си им интересен.
Чао Бао.
https://www.youtube.com/watch?v=ko488gQY2S4&list=RDko488gQY2S4&start_radio=1

ИИ
Ами то така е най-лесно, обвиняваш някой, че е направил грешка, но отказваш да я посочиш къде е. После се оплакваш че не са те разбрали.
Ами посочи я тая моя грешка, вече за трети път те питам.
Явно не можеш.
 :cool-1084:

Имах те за умен човек, а се оказва че не можеш да прочетеш какво си написал.
Написал си че
Той обаче призна, че руските конвенционални оръжия са безсилни срещу доставената на Киев западна военна техника, защото „те имат трикратно превъзходство“.
А Соловьов казва
В цопнатия от теб линк Соловьов говори за 3,5-кратно превъзходство на НАТО в конвенционални оръжия, а не за 3-кратно превъзходство на доставената на Киев западна военна техника спрямо руските конвенционални оръжия.
https://www.youtube.com/watch?v=6pYm23_x7u0
3мин.19сек.

Енгелсе наистина не очаквах че си такъв ***** с извинение.
Помни какво си написал все пак.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #876 -: Януари 26, 2023, 21:17:24 »
Оф, Енгелс е поставил ударението върху друга част от текста и тая я е претичал като бърз влак малка гара. Анонимусът пък е наблегнал на тая. За единия това е маловажно, за другия е много важно, а и за двама ви е важно да си сплетете еготата.
А уж се възцарява Новата земя с нова светлина.
Представяте ли си се на мястото на Путин досега какви чудесии щяхте да свършите такива, каквито сте?
Затова акъл на Путин не се дава, ние предполагаме, той разполага.

Кайли
Това естествено са глупости на търкалета.
Оправяйте се с Енгелса кой е прав и кой не.
Аз съм пас.
Ваща си работа.
Мен естествено ми е все тая.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #877 -: Януари 26, 2023, 21:25:40 »
Кайли
Това естествено са глупости на търкалета.
Оправяйте се с Енгелса кой е прав и кой не.
Ма се ми е тая. И на вас би трябвало да ви е все тая. Какво предпочитате - да сте прави или да живеете в хармония със себе си?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #878 -: Януари 26, 2023, 21:25:58 »
Quote (selected)
Написал си че
Той обаче призна, че руските конвенционални оръжия са безсилни срещу доставената на Киев западна военна техника, защото „те имат трикратно превъзходство“.
Прегледах всичко което съм написал от вчера до днес.
Никъде не открих да съм написал:
Той обаче призна, че руските конвенционални оръжия са безсилни срещу доставената на Киев западна военна техника, защото „те имат трикратно превъзходство“.
Това са го написали журналистите, а ти се опитваш да ми го лепнеш, че аз съм го написал.
Ако го бях написал това, досега щеше да ми дадеш линк до постинга където съм го написал, а не само голи твърдения, че съм написал следното:
Той обаче призна, че руските конвенционални оръжия са безсилни срещу доставената на Киев западна военна техника, защото „те имат трикратно превъзходство“.
Никъде не съм писал подобно нещо.
 :popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #879 -: Февруари 15, 2023, 14:53:52 »
БМ казва тая пролет ще почва в САЩ, подмята за упадъка на империята, транзитите на Плутон и Сатурн. То особено при бавните планети не се отчита само точен аспект, а и 4-5 градуса в двете посоки. И като си направиш сметка Плутон за колко време минава тия 4-5 градуса и гази напред-назад...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 714
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #880 -: Февруари 15, 2023, 22:07:24 »
Поправете ме, ако греша. Ще бъда признателна всекиму
Снощи слушах сесия на Барбара Марсиняк от 25 декември. Плутон влизал във Водолей и правел плутонов възврат в картата на САЩ плюс още други звездни събития. Очаква се бая разпад. Плутон е бавна планета и обикаля зодиака за близо 300 години. Гледам, наталният им Плутон е в козирог, що тя го отчита тепърва в съвпад, не знам, но така или иначе по звездната карта САЩ ги чакат лоши дни.

Плутон в момента е в Стрелец

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #881 -: Февруари 15, 2023, 22:08:17 »
Плутон в момента е между козирог и водолей по западната астрология.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8776
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #882 -: Февруари 15, 2023, 22:14:42 »
О, моля ви, астрологията ми идва малко в повече! Казвам това като човек, посещавал като ученик кръжока по астрономия във варненската обсерватория "Николай Коперник". Кръжокът се ръководеше от директора на обсерваторията, незабравимия Николай Петров.

Карайте по темата, моля, и ако може без астрология. (Между другото, Плутон от известно време вече не се счита за планета, ако не знаете.)

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2965
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #883 -: Февруари 15, 2023, 22:24:18 »
Споко, дишай дълбоко - знаем. И за прецесията знаем  :t0328:
*********   ✹    *********

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7374
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #884 -: Февруари 15, 2023, 22:47:28 »
Лъчо, сатанистите съобразяват времето на действията си с благоприятни за тях астрологични моменти и периоди. Ако щеш вярвай.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3570
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #885 -: Февруари 15, 2023, 22:56:47 »
Съжалявам, "атебетенема" или "авазивинема", но в анкетата поне засега има огромен превес на картофилите пред картофобите, така че докато това не се промени (а не го виждам как ще се промени), продължавам с картите (червеното е новоосвободена територия):
Не знам за каква анкета ми говориш, луцхо, нито ме интересува. Знам обаче, че опита ти да се кълчиш по псевдонима ми е не по-малко ярък признак на тъпотия, отколкото представата ти, че „картите“ ти значат нещо. А това, че ги слагаш в такъв размер, е обикновено нахалство.
Аз, за разлика от теб, няма да лицемеря, че уж съжалявам за това, което казвам. Мисля го, казвам го и е вярно. Всеки с навиците си.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #886 -: Февруари 16, 2023, 07:22:07 »
Плутон в момента е между козирог и водолей по западната астрология.
Не само според западната, същите древни таблици използват и източните астролози.
"Малък" недостатък е че те са фиксирани към някакъв момент преди много векове, от тогава звездите са се преместили почти с една зодия.
Това не се отчита и няма как прогнозите да са верни ако и в началото да са били с някаква достоверност.
Астрологията е майката на астрономията, разбирането на движението на звездите е важно в чисто стопански аспект. Календар, кога да се засади реколта, кога да се заплодят животните за да се получи добра реколта и новородените да имат по-голям шанс да оцелеят.
Постепенно това знание е обрасло с шарлатании като индивидуалните хороскопи, звездобройството се разделя на астрология и астрономия. Днес астрономията постигнала някакъв напредък отново се цепи на наука и паранаука - астрономия и така модерната астрофизика бълваща струнни и други жълти теории.

Да, кабалистите много се вглеждат в астрологията, залагат всичко на точни и кръгли дати, асцеденти и други символи.
За наша радост са стъпили на крива основа и не им се сбъдват козните.
« Последна редакция: Февруари 16, 2023, 07:32:26 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2965
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #887 -: Февруари 16, 2023, 09:37:44 »
Не само според западната, същите древни таблици използват и източните астролози.
"Малък" недостатък е че те са фиксирани към някакъв момент преди много векове, от тогава звездите са се преместили почти с една зодия.

Тук грешиш, останалото си е вярно.
Понеже предвидих, че ще бъдат повдигнати стандартните възражения, сглобих тема където може да се обсъдят, щото в тази ще ни бият с парцала.
*********   ✹    *********

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #888 -: Февруари 16, 2023, 11:42:48 »
Продалите душите си на и сключили договор с Дявола (това е метафорична фигура с много имена), добро в крайна сметка няма да видят.
Да, няма, ама .. За всяко нещо си има време под небето... И астрологията е много приличен инструмент да се види кога е това време, още повече, че може да се види години, десетилетия и векове напред. Нищо друго не дава тая възможност, а звездите и планетите все там си стоят (с малки изменения).
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3570
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #889 -: Февруари 16, 2023, 22:47:42 »
Не че не го знаете, но да го припомня:
Този разказ е силно преувеличение. Може би за да скрие, че християните имат доста дебел пръст в унищожаването на Мусейона и Библиотеката. Те са почнали.
Да не говорим, че ако не беше халифатът да спаси и усвои голяма част от науката и културата на Елада, тя нямаше да стигне и до Европа, за да помогне за Възраждането ѝ след десет века хрустиянска тъма.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7374
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #890 -: Февруари 16, 2023, 23:03:20 »
Цитат на: Zmeja
Шест месеца баните били отоплявани с тия книги.
(Сега биха го нарекли "енергийна ефективност".)

Факт-чекинг и борба с александрийската руската дезинформация.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7374
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #891 -: Февруари 16, 2023, 23:18:18 »
Цитат на: kаily
Все повече се убеждавам, че (урсулата) е преродената Мария-Антоанета.

По-скоро е Сара-Теодора - майката на Иван Шишман. Няма да се учудя, и ако тайно е от същото племе.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2246
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #892 -: Февруари 17, 2023, 05:37:57 »
По-скоро е Сара-Теодора - майката на Иван Шишман. Няма да се учудя, и ако тайно е от същото племе.
Сара-Теодора действително е от това "племе", но също тъй действително има за какво да се учудиш:
1. Че еврейката е довела държавата "Към пропаст" е литературен мит, създаден от Вазов в първото десетилетие на 20. век в романа "Иван Александър" и драмата "Към пропаст" по романа. Че не е еврейката доста по-рано - 1894 - е добре обосновано в романа на Вела Благоева "Царица Теодора", за който роман по обясними причини знаем, щото сме го изследвали, само двама души в България.
2. Историята ни казва: а) Че никоя жена не е имала влияние върху решенията на Иван Александър; б) Че веднага след женитбата си със Сара, той започва дивашки гонения на евреите в Търново и в цялата държава.
3) Пак историята ни казва, че Сара идва от гражданските съсловия на Търново и възпитава внуците Константин и Фружин - синовете на Шишман и Срацимир - в граждански добродетели, поради което по-късно Фружин го наричат не как да е, а забележи: "гражданина Фружин".
И т.н.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2246
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #893 -: Февруари 17, 2023, 05:51:28 »
Отговор #30784 -: Февруари 16, 2023, 20:14:59
Това също е легенда. И удобно-оправдателна.
Александрийската библиотека е горяла няколко пъти - например, доста преди Омар, при "битката за Клеопатра" на Цезар, запалила се е случайно. Постаралила се да я загасят.
Най-голямото унищожение е също доста преди Омар, по времето, когато
 християните вече на практика владеят Александрия под ръководството на един, чието име даже не желая да споменавам, провъзгласен после и за един от светите отци на църквата, макар че формално все още властта е римска. Тогава те убиват и най-великата жена учен на Древния свят, математичка, занимаваща се и с астрономия.  Вътре в библиотеката, казва преданието, я убиват.
« Последна редакция: Февруари 17, 2023, 06:23:54 от Zeitgeist »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8765
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #894 -: Февруари 17, 2023, 08:34:56 »
Александрия била завладяна през времето на халифа Омар. Неговият полководец Амру турил ръка на прочутата библиотека, която Птоломей Сотер основал и която при неговите наследници се разрастнала неимоверно.
Граматикът Йоан паднал на колене пред Амру с молба да пощади това съкровище от книги. Полководецът съответно се обърнал с писмо към халифа и получил следния отговор: "Тия книги или са съгласни с корана, или не са. В първия случай те са безполезни, а във втория - вредни!"
В изпълнение на тази заповед, Амру изпратил книгите от библиотеката в близо четирите хиляди бани на Александрия. Шест месеца баните били отоплявани с тия книги.

Сатанистите направиха филм, "Агора", в него Александрийската библиотека я изгарят християните и мъжете супрамасисти, а жената философ Ипатия се опитва да спаси натрупаните в Александрийската библиотека вековни познания.

Филмът е описан така, Agora / Агора. 2009 САЩ, Испания Драма Приключенски Исторически.

Исторически!  :lol:
Вие си ги избрахте!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2246
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #895 -: Февруари 17, 2023, 08:41:24 »
Сатанистите направиха филм, "Агора", в него Александрийската библиотека я изгарят християните и мъжете супрамасисти, а жената философ Ипатия се опитва да спаси натрупаните в Александрийската библиотека вековни познания.
Не гледам америкън филмз от години и не си черпя познанията за картината на света оттам. Занимавала съм се професионално с историята на библиотеките. Факт е, че нахлуват в библиотеката и унищожават книги. Факт е, че убиват Ипатия.
П.П. За устойчивия, универсален сюжет "Библиотеката и Пожарът" един колега написа чудесен текст преди време.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2246
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #896 -: Февруари 17, 2023, 09:18:23 »
...

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3570
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #897 -: Февруари 17, 2023, 13:39:13 »
Сатанистите направиха филм, "Агора", в него Александрийската библиотека я изгарят християните и мъжете супрамасисти, а жената философ Ипатия се опитва да спаси натрупаните в Александрийската библиотека вековни познания.

Филмът е описан така, Agora / Агора. 2009 САЩ, Испания Драма Приключенски Исторически.

Исторически!  :lol:
Подхилквай се, щом така ти е по-удобно, но съм гледал филма, интересувал съм се и от историята, та мога да кажа, че филмът е доста близък до истината.
А (Х)ипатия, за твое сведение, не е само философ, а и математик и изобщо учен универсалист, както често е било по онова време. Представи си какъв авторитет е имала, за да бъде начело на учения свят в Александрия! И отгоре на всичко изглежда е била красавица!
Непоносимо, нали? Е, как при това положение да не ѝ свети маслото тълпата невежи, озлобени и буйни говеда, насъскани от християнския си водач Кирил – отрепка, жадуваща за власт и разбираща, че авторитетът на Хипатия му пречи да яхне обществото както си трябва. За това му геройство Кирето е произведен светец.
Църквата не се е ограничила с това да убие Хипатия и направи погром над огромното хранилище на записано знание. За да заличи спомена за Хипатия и зверското ѝ убийство църквата си измисля светица Екатерина със слава на учена жена, но разбира се загинала за християнската вяра, а не от нея. Перфидност и наглост, каквито само там има.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8765
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #898 -: Февруари 17, 2023, 14:10:19 »
Няма никакви исторически извори, кой и кога е изгорил библиотеката, сериозните историци смятат че е станало постепенно, че папирусите са се разпадали от старост, тезата, че християните са я изгорили е на богоборците, спомнете си колко произведения на антични автори са се запазили от арабски и манастирски преписи, Ипатия е убита по политически причини. Филмът Агора е гнусна богоборска холивудска пропаганда, антихристиянска и феминистка.

Как личи, кой чете книги и кой добива "знания" от филми!
Вие си ги избрахте!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3570
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #899 -: Февруари 17, 2023, 14:15:17 »
Ами, както казах – щом така ти е по-удобно ...
И на мен ми се иска разни неща да бяха станали другояче или изобщо да не бяха станали, ама на ...