Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 11:02:36

Автор Тема: „Ковид-19“ като Божие наказание  (Прочетена 11747 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
„Ковид-19“ като Божие наказание
« -: Март 20, 2020, 20:58:47 »
Изкуших се, да чуя колегите, какво ще кажат по въпроса.

Един колега казваше, ще е феерично. Е, феерията дойде, не знам дали точно тая е имал предвид, но е феерия.

« Последна редакция: Март 20, 2020, 21:38:44 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като божие наказание
« Отговор #1 -: Март 20, 2020, 21:40:47 »
„Ковид-19“ като божие наказание

Ами може, времената са други, модерни... Редно и Господ да е в крак с технологиите! Няма само потопи, огнени топки и архангели да праща, я!
А човеците са си грешни, със или без Първородния грях, така че - когато и да ги накаже, все е късно!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #2 -: Март 20, 2020, 21:44:32 »
Още не сме дефинирали "Бог".
Няма доказателства че Бог не е това което ние сме нарекли вирус. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #3 -: Март 20, 2020, 21:53:01 »
Още не сме дефинирали "Бог".
Няма доказателства че Бог не е това което ние сме нарекли вирус. :t0328:
Викаш, да вкараме една дефиниция в някой законе, па може и да не е в преходните разпоредби. Замо да има дефиниция и тя да е одобрена и гласувана :)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #4 -: Март 20, 2020, 21:57:42 »
Със закон няма да стане.
Аз например не знам какво е Бог, не знам има ли Бог, не знам заразяването с вируса за добро ли е или за зло. От това което знаем вирусите се е случвало да променят човешките гени и не знаем дали е било за добро или за лошо.
Тук ще нагазим кое е добро и кое лошо, а нямаме толкова пиене. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #5 -: Март 20, 2020, 22:04:15 »
Тук ще нагазим кое е добро и кое лошо, а нямаме толкова пиене. :t0328:

Железен аргумент! Не мога да го подмина с лека крачка...  :m1728:
 А понеже е сложна материя и пиенето трябва да е сериозно....

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #6 -: Март 21, 2020, 02:09:35 »
Ако отборът на САЩ (по Енгелс) безапелационно спечели и двете купи (което горещо му пожелавам), значи Краят на Игрите (Олимпийските) е близо. Награждаването и търж. Закриване ще са наистина най-голямата феерия в историята на Света.
Но преди това ще гледаме как Оръжията излизат от конвейера като наденички (по знаете кого) и как любезните домакини от Голям и Малък Йерусалим ще посрещнат олимпийците по спортна и (и друга) стрелба  8)
Засега обаче мисля, че това вирусче не е дори квалификация за квоти за игрите, а само поредица от приятелски мачове. Също мисля, че ще видим и доста (и неочаквани) смени на треньори и тактики.

САЩ май се опитаха да вкарат гол на Китай с "Божията ръка", обаче нападателите им са далеч от класата на Марадона. Китайците пък, добре инструктирани, се опитват с 10 фланелки да вкарат петдесетина играчи на терена. Руснаците още загряват и се дезинфекцират вътрешно. Германците се опитват да си спомнят как се марширува, обаче вместо на марш почва да ги избива на кючек, а англичаните пълзят по пода със старчески очила да търсят къде са изпуснали империята си. Франсетата се чудят защо "Марсилезата" все повече звучи като маане, а в родината на маанетата (Близкият Изток) се трепят за квоти по схемата "всеки срещу всеки".
И като споменах за схеми, нас въобще ни нема в целата схема.
« Последна редакция: Март 21, 2020, 02:45:33 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #7 -: Март 21, 2020, 16:33:36 »
Покайте се, и върнете откраднатото!
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #8 -: Март 21, 2020, 16:36:58 »
Покайте се, и върнете откраднатото!

Една много лоша идея, не знам защо я подкрепят църквите, че то ако трябваше да се връща, те първи щяха да изгорят. :yes-1289:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #9 -: Март 21, 2020, 16:48:46 »
Нашата БПЦ, какво е откраднала?
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #10 -: Март 21, 2020, 16:53:44 »
Германците казват, че бизнесите които първи умрели, са проституцията, просията и битовите грабежи.
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #11 -: Март 21, 2020, 16:58:19 »
Германците казват, че бизнесите които първи умрели, са проституцията, просията и битовите грабежи.
Я да видим как ще умрат битовите кражби ( наистина не са грабежи, те ще дойдат по-късно като огладнеят още ) като полицията се занимава да не пуска гражданите до селските им къщи вместо да пази имотите. 

Проституцията и просията след отмяната на карантината ще се върнат да наваксат пропуснатото с удвоени сили.
« Последна редакция: Март 21, 2020, 17:00:30 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #12 -: Март 21, 2020, 17:19:39 »
Говорех за Германия. У нас ще е друго, когато завърналите се от Европа свършат парите и огладнеят, не ми се мисли, какво ще е.
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #13 -: Март 21, 2020, 17:31:29 »
Постоянно даваме за пример Германия, САЩ, Франция, добрите им страни, предимно това което се е случило за добро.
Винаги пропускаме как се е стигнало до там, че там  в тези изявени демокрации има държава и тя понякога се занимава с проблемите на гражданите.
При нас това което е останало от държавността занимава гражданите с проблемите си. Малка, но много важна разлика. При нас винаги е :
Дайте да дадем.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #14 -: Март 21, 2020, 18:13:52 »
И именно тези "бели" уредени, цивилизовани и пр. страни ни натресоха вируса, и нито един от Китай. като са толкова уредени, защо не предотвратиха епидемията, а вече бяха предупредени от Китай?
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #15 -: Март 21, 2020, 20:06:19 »
Имах предвид, не наказание за разболелите се, а наказание за човечеството, защото се самозабрави.

Най-грешни са прогресистите, защото натрапиха своята обърканост на останалите.

"О, сило милосърдна,

със своята светкавица ти цепиш

дъба могъщ, но мирта пощадяваш,

а гордият човек, опит от капка

нетрайна, кратка власт и сляп за свойта

трошлива същност, пред небето скача

с гримаси на ядосана маймуна,

които карат ангелите горе

да ронят сълзи, тъй като не са

със нрава ни и смъртни като нас,

та да измрат от смях!"

У. Шекспир
Вие си ги избрахте!

AnonimusBG

  • Гост
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #16 -: Март 21, 2020, 20:25:37 »
И именно тези "бели" уредени, цивилизовани и пр. страни ни натресоха вируса, и нито един от Китай. като са толкова уредени, защо не предотвратиха епидемията, а вече бяха предупредени от Китай?

Максимус
Да хвърля две копейки.
Постоянно разни познати ми натякват, че не може след като в белите държави пламна вируса в Русия с нейната остаряла система на здравеопазване да има толкова малко заразени. Значи лъжат и крият както при Чернобил.
Истината според мен е на друго място.
Те и досега са съхранили до голяма степен старата съветска система, която им позволява да реагират в такива ситуации адекватно.
Още преди два месеца забраниха пътуванията до и от Китай.
При първите съобщения за вируса в Европа ограничиха полетите до минимум.
Всички пристигащи от рисковите дестинации задължително се слагат на карантина.

https://www.youtube.com/watch?v=jdmzNeuzfFY&t=2s

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #17 -: Март 24, 2020, 09:13:27 »
Quote (selected)
От това което знаем вирусите се е случвало да променят човешките гени и не знаем дали е било за добро или за лошо.

Горното е самоцитат.
Вчера тук някой сподели за трайни изменения в капацитета на белите дробове на излекуваните от ковид.
За съвременният човек това е травма, а за бъдещият?
Живот в кошер или на Марс? :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #18 -: Март 24, 2020, 09:22:28 »
Quote (selected)
Те и досега са съхранили до голяма степен старата съветска система, която им позволява да реагират в такива ситуации адекватно.

То и у нас здравеопазването и куп болници кретат още по инерция от тогава /въпреки канските "реформаторски" мъки - ликвидация/, което като се замислиш обяснява общата картинка тук, пък и в цяла Източна Европа

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #19 -: Март 25, 2020, 09:26:44 »
Всъщност, снощи обменяхме мисли и с Буратино дали за час ще надхвърлят 400К болни.
Е, сега вече са 423 000 към този час. Днес може и да минат половин милион в по късните часове.
« Последна редакция: Март 25, 2020, 09:35:19 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #20 -: Март 25, 2020, 09:28:52 »
Да внеса и аз нещо.

Епидемиологичен неолиберализъм
http://glasove.com/categories/na-fokus/news/grupoviyat-imunitet-e-epedemiologichen-neoliberalizym

Това вече беше пуснато тук :)

И даже беше коментирано  :m1731:

PS Да не вземеш да се изтриеш сега?!
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #21 -: Март 25, 2020, 09:30:59 »
И чак сега се замислих, че и от коронавируса ще има полза - край на неолиберализма!
Струва си за целта предполагаемата цена за плащане.И революциите /всякакви/ са искали жертви.
Да се отървем от чумата неолиберализъм само с платената цена за коронавируса - хммм, май ще излезе сметката.
Ще видим.
Ако пък се получи висока цената - пак ще е по вина на неолиберализма.
Ама така е то, винаги идва келнера със сметката.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #22 -: Март 25, 2020, 09:32:16 »
Quote (selected)
PS Да не вземеш да се изтриеш сега?!
Ми що да го държа като го има веднъж?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #23 -: Март 25, 2020, 09:48:07 »
И чак сега се замислих, че и от коронавируса ще има полза - край на неолиберализма!
...
Можеш ли да предложиш някакъв аргумент за тази си идея ? Наистина, тя много се тиражира напоследък. Ето, самият Дугин е описал един прекрасен нов свят.
Само дето аргументи - йок.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #24 -: Март 25, 2020, 09:49:00 »
Quote (selected)
PS Да не вземеш да се изтриеш сега?!

Ми що да го държа като го има веднъж?

Първо защото не нарушава нищо и не пречи, и второ -- защото повторението е майка на знанието :)
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #25 -: Март 25, 2020, 09:51:17 »
И чак сега се замислих, че и от коронавируса ще има полза - край на неолиберализма!
...
Можеш ли да предложиш някакъв аргумент за тази си идея ? Наистина, тя много се тиражира напоследък. Ето, самият Дугин е описал един прекрасен нов свят.

Само дето аргументи - йок.

А защо ти трябват аргументи?

Приеми го като мнение, заведи го под някакъв номер и чакай да видиш дали ще се окажат прави.

А ти някакви аргументи можеш ли да дадеш за обратното твърдение -- че пандемията няма да промени нищо?
the lamers club honourable member …

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #26 -: Март 25, 2020, 10:12:19 »
Quote (selected)
обратното твърдение -- че пандемията няма да промени нищо
Ако Дугин казваше просто, че пандемията ще промени нещо, тогава обратното твърдение наистина би било, че пандемията няма да промени нищо.
Само че Дугин казва не това, че пандемията ще промени нещо; той посочва редица конкретни промени и повечето от тях не звучат никак убедително, защото Дугин не привежда доводи. Разбира се, той, като всеки друг, има право да излага свои видения за бъдещето без да ги аргументира (в стил „на мен така ми се струва“), но и ние имаме право на недоверие към виденията му, особено тъкмо затова, че не ги аргументира.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #27 -: Март 25, 2020, 10:12:54 »
Не го четох Дугин, безинтересен ми е. Мои си съображения.
Аргументи защо имам такова мнение мога да дам разбира се, то си е мое и явно да стигна до там съм си мислил нещо.
Та - нека първо да го има тук и общопиетото понятие:
Quote (selected)
Неолиберализмът е политическа философия, която се застъпва за икономическа либерализация, свободна търговия и свободни пазари, приватизация, дерегулация, намаляване на мащаба на държавния сектор, при засилване ролята на частния сектор в съвременното общество.

Неолиберализмът е за ненамеса на държавата в дейността на предприятията и против развитието на държавната собственост.

Quote (selected)
Неолиберализмът е идеология,[1] основана на икономическия либерализъм. Идеологията е благосклонна към икономически политики, базирани на неокласическите теории в икономиката, които минимализират ролята на държавата и максимализират частния бизнес сектор. Терминът „неолиберализъм“ също така е започнал да има широка употреба в културните изследвания, за да опише социални, културни и политически практики и политики, които използват езика на пазарите, ефикасността, консуматорския избор, трансакционното мислене и индивидуалната автономия, за да се премести рискът от правителствата и корпорациите към индивидите, и да се увеличава този тип пазарна логика в една реалност на социалното и на афективните взаимоотношения.[2]
От това, което е посочено в момента не остава почти нищо!
Частни болници се "конфискуват" за да се реагира с леглата, англичаните макар и временно "одържавяват" жп транспорта, въобще ролята на държавата се максимализира, частния сектор се впряга в посока да работи за държавата, консуматорския избор се ограничава, индивидуалната автономия се премахва и т.н. Въобще - гледайте от горе какво остава?
Да не претрупвам поста.
И за да изпреваря словесни диарии - употребявам кавичките в понятията за да изложа кратко същността на това което се прави.
Мисли ли си някой, че след като отмине пандемията ще се върнем обратно на същото място?
Да се ровя ли за стотиците мнения чути в последно време от известни хора, че се налага преосмисляне на приоритетите ни?
Аргументи ли - че ние плуваме в такива, залети сме, само трябва да се чете. По възможност - с разбиране.
« Последна редакция: Март 25, 2020, 10:18:36 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #28 -: Март 25, 2020, 10:20:45 »
Тия дни чета немска преса и следя немската телевизия - и те (без аргументи) глаголят, че след края на пандемията светът, Европа, Европейския съюз няма да са същите - навекват, че промени (за реформи още не говорят) са задължителни. Американски наблюдатели и учени намекват за същото.

Вероятно в Брюксел са се замислили сериозно по въпроса (в Рим, Берлин, Париж...също), нещо се мъти, да видим....Следя ги с подчертан интерес и се опитвам да разсъждавам по въпроса.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #29 -: Март 25, 2020, 10:20:55 »
Quote (selected)
обратното твърдение -- че пандемията няма да промени нищо
Ако Дугин казваше просто, че пандемията ще промени нещо, тогава обратното твърдение наистина би било, че пандемията няма да промени нищо.

Само че Дугин казва не това, че пандемията ще промени нещо; той посочва редица конкретни промени и повечето от тях не звучат никак убедително, защото Дугин не привежда доводи. Разбира се, той, като всеки друг, има право да излага свои видения за бъдещето без да ги аргументира (в стил „на мен така ми се струва“), но и ние имаме право на недоверие към виденията му, особено тъкмо затова, че не ги аргументира.

Ами никой не ви спира да не му вярвате. Ама що искате други да дават аргументи за неговите твърдения?!
the lamers club honourable member …

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #30 -: Март 25, 2020, 10:26:15 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 23:05:48 от Captain Buddy »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #31 -: Март 25, 2020, 10:27:09 »
Quote (selected)
Ама що искате други да дават аргументи за неговите твърдения?!
Никога не съм правил подобно нещо.
П.П. Разбира се, ако ги повтарят като свои твърдения, ще съм клонен да питам за аргументи.
« Последна редакция: Март 25, 2020, 10:29:53 от аменеменема »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #32 -: Март 25, 2020, 10:37:30 »
Quote (selected)
Ама що искате други да дават аргументи за неговите твърдения?!
Никога не съм правил подобно нещо.
Нито пък аз. Помолих джузепе да обоснове свое твърдение, нищо повече. Както виждам от последващите му реплики, той явно не прави разлика между временни ограничения и "краай на неолиберализма". Като че ли и Дугин допуска същата грешка.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #33 -: Март 25, 2020, 10:43:15 »
Дугин, както и някои западноевропейски интелектуалци са преди всички "кабинетни учени" (в "Гласове" непрекъснато има подобни преводи).
Никой от тях не е "практик", не е управлявал цех, завод, област, държава... подобни интелектуални упражнения ще продължават да ни засипват (такъв е момента), някои български "учени" ще им пригласят (виж актуалния Вацев).

Както си позволих да отбележа по-горе, за мен по-притеснителни са сигналите които идват от центровете на властта, писаниците и коментарите на видни политици (decision makers - да ме прощава капитана за лошия английски), намекващи за съществени промени, някои даже и за нов ред ...
« Последна редакция: Март 25, 2020, 10:47:04 от фелдкурат Ото Катц »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #34 -: Март 25, 2020, 10:43:51 »

Quote (selected)
Ама що искате други да дават аргументи за неговите твърдения?!
Никога не съм правил подобно нещо.

П.П. Разбира се, ако ги повтарят като свои твърдения, ще съм клонен да питам за аргументи.

Защо? Защо не го приемеш като още едно мнение за информация? И нищо повече?
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #35 -: Март 25, 2020, 10:45:15 »
Quote (selected)
Както виждам от последващите му реплики, той явно не прави разлика
Правя разлика, но си давам мнение и защо това сетне ще продължи и стане от временна мярка - постоянна. Не всичко разбира се, но много от централизациите ще останат. Което е достатъчно за да обявя и прогнозата си - "край на неолиберализма."
А сега ти драги - би ли изказал СВОЕ мнение, родено в ТВОЯТА глава и ако можеш - дай си и СВОИТЕ аргументи към него.
Не лалай подир моите мнения.
В състояние ли си да кажеш нещо свое или и ти си като оня със Сун Дзъ?
« Последна редакция: Март 25, 2020, 10:48:16 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #36 -: Март 25, 2020, 10:46:32 »
Дугин, както и някои западноевропейски интелектуалци са преди всички "кабинетни учени" (в "Гласове" непрекъснато има подобони преводи).
Никой от тях не е "практик", не е управлявал цех, завод, област, държава ... подобни интелектуални упражнения ще продължават да ни засипват (такъв е момента).
Както си позволих да отбележа по-горе, за мен по-притеснителни са сигналите които идват от центровете на властта, писаниците и коментарите на видни политици (decision makers - да ме прощава капитана за лошия английски), намекващи за съществени промени, някои даже и за нов ред ...
Да, с това съм напълно съгласен. Но съм убеден, че "новият ред" няма да се отличава съществено от стария.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #37 -: Март 25, 2020, 10:47:07 »
Quote (selected)
Ама що искате други да дават аргументи за неговите твърдения?!
Никога не съм правил подобно нещо.

Нито пък аз. Помолих джузепе да обоснове свое твърдение, нищо повече. Както виждам от последващите му реплики, той явно не прави разлика между временни ограничения и "краай на неолиберализма". Като че ли и Дугин допуска същата грешка.

Може само да се надявате, че ограниченията ще бъдат временни и ще бъдат премахнати изцяло след края на пандемията.

Аз не съм толкова убеден.

А молбата за обосновка е точно искане на аргументи -- защо човекът направил твърдението мисли точно по този начин :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #38 -: Март 25, 2020, 10:47:46 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 23:04:47 от Captain Buddy »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #39 -: Март 25, 2020, 10:48:20 »
Уважаемий Гринго, моля дай аргументи в подкрепа на това твърдение - че новият ред няма да се различава съществено.
Благодаря.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #40 -: Март 25, 2020, 10:52:17 »
Quote (selected)
Уважаемий Гринго, моля дай аргументи в подкрепа на това твърдение - че новият ред няма да се различава съществено.
Той ти ги "даде" -
Quote (selected)
  Но съм убеден, че "новият ред" няма да се отличава съществено от стария.
:smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #41 -: Март 25, 2020, 10:57:05 »
Quote (selected)
Проблемът на света е, че САЩ все още в своите представи се изживяват като водач в еднополюсен свят,

Много въоръжен при това. Това е и единствената причина тиквата им да се отвърта много бавно и внимателно..за обезвреждането им ми е думата.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #42 -: Март 25, 2020, 10:57:33 »
Quote (selected)
Защо? Защо не го приемеш като още едно мнение за информация?
Зависи как е формулирано. Когато се излага просто мнение или предположение, то се облича в подходяща словесна форма: „според мен …“, „мисля, че …“, „струва ми се, че …“, изглежда, че … и т.н. В противен случай казаното се възприема като универсално твърдение и е съвсем естествено да се пита за аргументи.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #43 -: Март 25, 2020, 11:00:42 »
А на мен и нещо друго ми направи впечатление. Меркелица направи едно изявление и се покри под карантина. На фона на непрекъснатите изявления, дали глупави или не действия на останалите държавни глави, човек не може да не се запита - Германия на автопилот ли е? Оная нещастница у Брюксел никой не я брои за нищо..

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #44 -: Март 25, 2020, 11:10:00 »
Quote (selected)
Меркелица направи едно изявление и се покри под карантина
Нали не си забравила, че бабето е преди всичко (хронологически и всякак) комсомолски активист (в най-лошия смисъл на термина).

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #45 -: Март 25, 2020, 11:44:23 »
Quote (selected)
Защо? Защо не го приемеш като още едно мнение за информация?

Зависи как е формулирано. Когато се излага просто мнение или предположение, то се облича в подходяща словесна форма: „според мен …“, „мисля, че …“, „струва ми се, че …“, изглежда, че … и т.н. В противен случай казаното се възприема като универсално твърдение и е съвсем естествено да се пита за аргументи.

Мисля, че беше формулирано като хипервръзка към изказване на Дугин :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #46 -: Март 25, 2020, 11:51:07 »
Quote (selected)
Мисля, че беше формулирано като хипервръзка към изказване на Дугин
И как се отнася това към казаното от мен?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #47 -: Март 25, 2020, 11:57:09 »
Quote (selected)
Меркелица направи едно изявление и се покри под карантина
Нали не си забравила, че бабето е преди всичко (хронологически и всякак) комсомолски активист (в най-лошия смисъл на термина).
Брюкселската секция на подчинение на вашингтонския обком или как?
 :smokin:

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #48 -: Март 25, 2020, 12:01:51 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 23:05:10 от Captain Buddy »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #49 -: Март 25, 2020, 12:05:18 »
Quote (selected)
ази мода я въведе навремето един дето не знаеше, дали е политик или психотерапевт и изглежда е заразителна като вируса.

Фил Кенеди не беше ли някакъв адвокат?

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #50 -: Март 25, 2020, 12:07:35 »
Quote (selected)
Както виждам от последващите му реплики, той явно не прави разлика
Правя разлика, но си давам мнение и защо това сетне ще продължи и стане от временна мярка - постоянна. Не всичко разбира се, но много от централизациите ще останат. Което е достатъчно за да обявя и прогнозата си - "край на неолиберализма."
А сега ти драги - би ли изказал СВОЕ мнение, родено в ТВОЯТА глава и ако можеш - дай си и СВОИТЕ аргументи към него.
Добре.
Ето ти едно мое мнение - много малко от централизациите ще се случат, камо ли да останат. Защото пренастройването на световната икономика от глобална към локална е необозримо сложен и тежък процес. У нас и в Унгария може да се засили диктатурата и от 'мека' да стане 'полутвърда' и това ще е най-силният ефект, комай.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #51 -: Март 25, 2020, 12:14:30 »
И какво общо между България и Унгария?
Сравнявай коректно примерно с Брега на слоновата кост  :smokin:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #52 -: Март 25, 2020, 12:18:22 »
Уважаемий Гринго, моля дай аргументи в подкрепа на това твърдение - че новият ред няма да се различава съществено.
Благодаря.
На първо място - защото няма причина. Дали за месец-два или за година, епидемията ще отшуми и нещата ще се върнат в старото русло. Няма да има необходимост от забрана на олимпиади или футболни срещи, МОЛ-ове и т.н. Но най-вече - няма да има причина за ограничаване на свободното движение на хора и стоки, нито на свободата на личността, което е в същността на неолибералния модел.
Да, вярно е, че има някакви неясни кръгове по света, които искат да променят нещата, но те са или 'интелектуалци' от рода на Дугин, или САЩ-ски (предимно) икономисти, борещи се срещу еврото. Няма (не са ми известни) сериозни китайски намерения да променят модела. Там борбата е за друго.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #53 -: Март 25, 2020, 12:19:41 »
Quote (selected)
Брюкселската секция на подчинение на вашингтонския обком или как?
В случая под „комсомолски активист“ имах предвид просто безскрупулен нагаждач, конюнктурец, с таланта да обслужва системата, в която се е оказал по волята на обстоятелствата и в която успешно се вписва начело на някаква паразитна дейност. На такъв му дай да вее лозунги (в които не вярва) и да приказва много и безсъдържателно. Когато въпросната система закъса, той тихо се изнизва, намира си друго подобно поприще, и скоро се оказва, че всъщност отдавна е имал много критично отношение към системата, обслужвана от него преди това.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #54 -: Март 25, 2020, 12:21:04 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 23:05:19 от Captain Buddy »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #55 -: Март 25, 2020, 12:21:53 »
И какво общо между България и Унгария?

Харизматичният лидер  :nuts:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #56 -: Март 25, 2020, 12:33:41 »
Уважаемий Гринго, позволявам си волността да не се съглася, че нещата ще се върнат в нормалното си русло - силно се съмнявам, че Шенген в стария му вид ще се върне (предпоставка за либерализма), второ, прояви се липсата на "европейска" солидарност (ЕС се направи на разсеян към призива на Италия за материална помощ=предпазни средства, не пари), няма как изведнъж след пандемията всички да се претърнат, хеле пък да си вярват, нататък, евродепутатите от еврозоната искат да се отмени или смекчи европейския пакт за стабилност.
Има и други, и в икономическата област, и в евросъюзната.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #57 -: Март 25, 2020, 12:45:44 »
Уважаемий Гринго, позволявам си волността да не се съглася, че нещата ще се върнат в нормалното си русло - силно се съмнявам, че Шенген в стария му вид ще се върне (предпоставка за либерализма),
Мммм... Не е съвсем вярно. Ние например, българите, съществуваме чудесно в неолиберална Европа без да сме в шенгенското пространство. Но, както вече писах, няма причина след отминаване на заразата държавите да не отворят отново границите си. Може би - заради мигрантския проблем, но той не е свързан с вируса.
Quote (selected)
второ, прояви се липсата на "европейска" солидарност (ЕС се направи на разсеян към призива на Италия за материална помощ=предпазни средства, не пари), няма как изведнъж след пандемията всички да се претърнат, хеле пък да си вярват, нататък, евродепутатите от еврозоната искат да се отмени или смекчи европейския пакт за стабилност.
Това с маските за Италия е несериозно. Това като че ли единственият пример, който веднага бе взет на въоръжения от всякави евроскептици и раздухан до неимоверни размери. От мухата направиха не слон, а цяло стадо слонове. Впрочем, не ми е ясно (не ми е известно) дали съществува някакво формално задължение на държава от ЕС, изпитваща недостиг от някакъв ресурс, да отдели и от без това недостигащите си запаси за друга държава или всичко е само спекулации от морално естество. Асол, която много ги разбира тези работи, би могла да пролее светлина.
Quote (selected)
Има и други, и в икономическата област, и в евросъюзната.
А, това би било интересно. Ще бъдеш ли по-подробен ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #58 -: Март 25, 2020, 12:54:01 »
Гринго, бая пъти съм се обосновавала, защо ЕС си заминава и няма да го направя отново. Новият пирон в ковчега му е точно това, което ти омаловажаваш - демонстрацията на "солидарност" към днешна дата. Забравяш, че за каквото и да било общо решение, там е нужен  консенсус. Последното вече спокойно можеш да го забравиш. Има да гледаме поне три, четири месеца чудесии минимум - не се заблуждавай, че животът тутакси ще тръгне в предишното русло. Бях му дала срок до 2025 на това образувание, ама май по-рано ще се спихне

Апропо, и би ли сменил маниера си на общуване, ако обичаш. Изпраскаш някакви си твои аксиоми и се чувстваш в правото си да задаваш въпроси и изискваш отговори от опонентите си, при условие че  ти изказваш единствено и само собствената си твърда вЕра, никога, никога не подкрепена с какъвто и да било аргумент. По-горе Джузепе даде чудесен пример на твоите "обосновани" мнения.
Мисля, че от години ти предлагам, ако искаш да разбереш как функционира ЕС, да се постараеш да прочетеш повече по въпроса. Над 10 години си имал възможност за това!
« Последна редакция: Март 25, 2020, 12:59:36 от Асол »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: „Ковид-19“ като Божие наказание
« Отговор #59 -: Март 25, 2020, 13:00:03 »
Мммм... Не е съвсем вярно. Ние например, българите, съществуваме чудесно в неолиберална Европа без да сме в шенгенското пространство.

Нямам усещането, че съществуваме чудесно, нещо ми липсва перспективата (не за нас), ама нейсе.

Quote (selected)
Това с маските за Италия е несериозно. Това като че ли единственият пример, който веднага бе взет на въоръжения от всякави евроскептици и раздухан до неимоверни размери. От мухата направиха не слон, а цяло стадо слонове. Впрочем, не ми е ясно (не ми е известно) дали съществува някакво формално задължение на държава от ЕС, изпитваща недостиг от някакъв ресурс, да отдели и от без това недостигащите си запаси за друга държава или всичко е само спекулации от морално естество.
Гринго, една държава в нужда моли за помощ световната общност - преди всичко ЕС, САЩ, без тези държави да имат формално задължение да  помагат - получава отказ, къде мълчалив, къде формален - помощ идва от Китай, Куба, Русия, при това безвъзмездно. Ние получихме "помощ" от турците в самото начало, също без формално да са задължение да помагатл Толкоз.