Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 17, 2024, 02:46:15

Автор Тема: Толерантност и реалност  (Прочетена 116230 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23656
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #480 -: Юли 02, 2020, 19:34:49 »
Писах само за живота.
Човекът е преходен етап, следващият по-висш е тиква. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #481 -: Юли 02, 2020, 19:59:24 »
Quote (selected)
Erectus walks amongst us

 :way_to_go-1308:
Има я свободно в рунета  "Эректус бродит между нами"

Мисля, че я има за свободно изтегляне и на английски.

Аз я чета в момента, но малко тегаво върви, откакто не ползвам градски транспорт.
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11129
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #482 -: Юли 02, 2020, 20:09:59 »
Quote (selected)
Най-яростно и масово натрапван е противният буламач, че хората уж сме били произлезли от маймуните.
И що да е противен?
Възможно е, но май Ейси го бе писал преди време, нещо от сорта - мнозинството от маймуните* са пропуснали еволюцията и в момента само пунтират участие в нея.
Дори доста по примитивни животни са способни на мимикрия и тарикатлъци, между нас казано.
*колко примера, само от мамковината, искаш да ти изброя поименно?
« Последна редакция: Юли 02, 2020, 20:12:00 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #483 -: Юли 04, 2020, 17:46:48 »
.......Ето така през последните няколко десетилетия от символ на свободата либерализмът се превърна в символ на статуквото и на потискане на свободното изразяване. И тук, може би неочаквано, а може би и съвсем закономерно, като него основен противник се появи консерватизмът. Така беше възродено добре познатото ни още от 18 в. разделение. Само че днес ролите са абсолютно променени. Либералите са пазителите на статуквото, а консерваторите са революционерите. Да, това звучи парадоксално, но какво да се прави, фактите са упорито нещо. Колкото и да се опитваш да не им обръщаш внимание, те продължават да се изпречват пред теб. Факт е, че днес именно тези, които наричат себе си консерватори, а не тези, които се определят като леви, са основните опоненти на господстващия либерален дискурс. И още една любопитна подробност има тук. Ние сме свикнали да възприемаме консерваторите като хора възрастни и мърморещи срещу всичко и всички. Не че няма такива и днес. Само че голяма част от днешните консерватори са млади хора, някои дори не са навършили и 30 години. Това означава, че днешната революционност, днешният бунт срещу догмите и клишетата върви под знамето на консерватизма. А всичко, което някога е било свързвано със защитата на традициите, меко казано, или по-директно казано, с опита да се съхрани старото, днес има бунтовен смисъл. Преценете сами. В епохата на либералното статукво да защитаваш семейството, състоящо се от мъж и жена, да си критично настроен към ексцесиите на ЛГБТ общността или на всевъзможни други малцинствени групи, да почиташ историята на народа си, да защитаваш държавата – всичко това представлява радикален бунт срещу статуквото. Споменавайки държавата, стигаме и до още едно много важно разделение в днешния свят. Разделението между тези, които държат на силната национална държава, и другите, които смятат, че тя принадлежи на миналото и трябва да отстъпи място на наднационалните институции. Войната срещу държавата е обявена през 1989 г., когато е изготвен катехизисът, наречен Вашингтонски консенсус. Според него тя трябва да бъде лишена от всичките си осовни функции, а собствеността й трябва да бъде приватизирана час по-скоро..........

https://svobodnoslovo.eu/новите-разделения-и-новите-бунтари/

AnonimusBG

  • Гост
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #484 -: Юли 24, 2020, 21:28:02 »
Джон Уейн е новият парий на политическата коректност
За няколко дни Джон Уейн стана парий. Летището в Санта Ана, южно от Лос Анджелис, което носеше неговото име, бе преименувано от избраниците демократи в окръг Ориндж Каунти, докато студентските асоциации в Университета на Южна Калифорния (известен със своя департамент по кино, където са учили Джордж Лукас или Джъд Апатоу) предизвикаха спирането на изложба, посветена на безспорната звезда на уестърна, който е бивш негов стипендиант.


http://glasove.com/categories/istoriqta-na-1-snimka/news/dzhon-uejn-e-noviyat-parij-na-politicheskata-korektnost

Бият в темелите на американската мечта.
Какво ли ще остане след това?
Хаити, Либерия?

Защо си мислят че този път ще се получи нещо по-добро?
« Последна редакция: Юли 25, 2020, 00:13:58 от AnonimusBG »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #485 -: Юли 24, 2020, 22:06:43 »
Кание Уест - новият Нелсън Мандела. Или направо President Dwayne Elizondo Mountain Dew Herbert Camacho
 :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #486 -: Септември 07, 2020, 20:44:32 »
Учените хора в Англия май си нямат друга работа.

Now Charles Darwin gets cancelled: Natural History museum will review 'offensive' exhibitions about the Father of Evolution because HMS Beagle's Galapagos voyage was 'colonialist'
https://www.dailymail.co.uk/news/article-8702867/Natural-History-museum-review-Charles-Darwin-exhibitions-HMS-Beagle-colonialist.html

British Museum bosses remove bust of its founder Sir Hans Sloane over his links to slavery
https://www.dailymail.co.uk/news/article-8660433/British-Museum-bosses-remove-bust-founder-Sir-Hans-Sloane-links-slavery.html

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23656
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #487 -: Септември 07, 2020, 20:50:54 »
Да не ги крият, а да връщат всичко в колониите от където са го гепили, барабар с диамантите от короната на Бетито.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #488 -: Октомври 14, 2020, 20:59:55 »
В като Вагина: умишлена манипулация или обикновено невежество?
Имам няколко въпроса към авторите на детската книжка "В като вагина", финансирана от Български хелзинкски комитет и Български фонд за жените:
........

https://www.lentata.com/page_19047.html

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #489 -: Октомври 15, 2020, 10:49:24 »
Не са много хората, дето са скачали с парашут PD-47. Понастоящем де. Аз със друг не съм скачал. Ония кръглите, с дупката в средата, дето се използуват в армията, те тръшкат доста бързо в земята.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8744
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #490 -: Октомври 15, 2020, 14:13:10 »
"В като Вагина" - а аз се питам, защо не издават такива книжки и за момчета, а само за момичета и пе.е.аси? Не е случайно!
Вие си ги избрахте!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #491 -: Октомври 17, 2020, 00:31:12 »
Клане в Париж: Баща на ученик отряза главата на учител с викове "Аллах е велик!"

Прочети повече в Blitz.bg: https://blitz.bg/svyat/klane-v-parizh-bashcha-na-uchenik-otryaza-glavata-na-uchitel-s-vikove-allakh-e-velik-snimka-18_news775774.html

Ъхъ оказа се че е чеченец на 18 г..
Сигурно е пострадал от режима на Путин и е избягал в Европата.

Абе не завиждам на роднините му.
Рамзан Кадиров им такова таковата обикновено.
Ясно е че не е демократично, но има ефект.

Неактивен Delius

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 201
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #492 -: Октомври 17, 2020, 06:33:48 »
"Не са много хората, дето са скачали с парашут PD-47".

Даа..., не сме.
И бройката невъзвратимо се смалява...

 :937860:

-------

Сефтето: 1983, юли, по залез, в небето над Стара Загора, Ан-2, 800 метра.
Палосич! Палосич!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4333
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #493 -: Октомври 17, 2020, 09:23:24 »
Клане в Париж: Баща на ученик отряза главата на учител с викове "Аллах е велик!"
...Ъхъ оказа се че е чеченец на 18 г..
Сигурно е пострадал от режима на Путин и е избягал в Европата.
Така ли стана!?!
Западняците ще разберат що е то чеченски ислямистки тероризъм.
Вярно, с голямо закъснение, по болезнен, но запомнящ се начин...

Бог да прости невинния учител!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #494 -: Октомври 17, 2020, 09:54:17 »
Цитат на: Bacho Кольо
Западняците ще разберат що е то чеченски ислямистки тероризъм.

Колкото разбраха досега що е то американски бомбено-санкцийно-демократичен тероризъм или афгано-арабо-кавказо-средноазиатския тероризъм. Пак за всичко ще им са виновни Русия, Китай, Сев. Корея, Куба, Венецуела и Башар Асад. И "диваците-нацисти", нещящи 80 пола, брадати майки с деца и ИК.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #495 -: Октомври 17, 2020, 18:16:56 »
Както и предполагах избягали са от лошия Путин и са получили политическо убежище във Франция през 2008 г.

Посольство РФ: убивший учителя во Франции не имеет отношения к России
https://www.mk.ru/incident/2020/10/17/posolstvo-rf-ubivshiy-uchitelya-vo-francii-ne-imeet-otnosheniya-k-rossii.html

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #496 -: Октомври 23, 2020, 14:18:54 »
Понеже в началото се дискутираше и за смяна на пола, имам въпрос. Считайки се за образован, признавам че не ми е ясно как е възможно да се смени пола. Ако има знаещ, нека обясни подробно. Явно иде реч за трансплантация. Как стои въпросът с жлезите, или те са предрешени.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #497 -: Октомври 23, 2020, 14:45:57 »
Понеже в началото се дискутираше и за смяна на пола, имам въпрос. Считайки се за образован, признавам че не ми е ясно как е възможно да се смени пола. Ако има знаещ, нека обясни подробно. Явно иде реч за трансплантация. Как стои въпросът с жлезите, или те са предрешени.

Приеми, че става дума за квазипромяна (или псевдопромяна) на пола. Сменят се външните полови белези, а действието на жлезите се подтиска с лекарствени средства.

Имаше по медиите съобщения за някаква американка, майка на едно дете, която впоследствие си сменя пола и поради неупотреба на предписаните лекарства пак забременява. Дали е истина или не, честно казано, не съм се занимавал да проверявам.
the lamers club honourable member …

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #498 -: Октомври 23, 2020, 15:39:39 »
Понеже в началото се дискутираше и за смяна на пола, имам въпрос. Считайки се за образован, признавам че не ми е ясно как е възможно да се смени пола. Ако има знаещ, нека обясни подробно. Явно иде реч за трансплантация. Как стои въпросът с жлезите, или те са предрешени.
...не е само трансплантация, комбинация от няколко неща е - хормонална терапия, присаждане, операции вкл. пластични, психотерапии и т.н.
Мисля, че не си струва да навлизаме в детайли.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #499 -: Октомври 23, 2020, 19:18:33 »
Попитах от чисто любопитство. Вий дан' си помислихте нещо? Но явно медицината е много напреднала. Пък един нановирус взе че я озори.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23656
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #500 -: Октомври 23, 2020, 19:21:18 »
Попитах от чисто любопитство. Вий дан' си помислихте нещо? Но явно медицината е много напреднала. Пък един нановирус взе че я озори.
То и аз все така питам.
Не за мен, за един приятел.
 :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #501 -: Октомври 23, 2020, 19:41:34 »
Смея се.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #502 -: Октомври 23, 2020, 23:11:53 »
Ма ти много съмнителни приятели имаш, бе.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #503 -: Октомври 30, 2020, 21:28:34 »
France

То няма и какво да напише човек.
Само нецензурни думи.
Интересни са ми je suis-тата.
Как обърнаха палачинката.
Майната им.
Да се оправят.
Да си сърбат попарата, която са си надробили.
Предупреждаваха ги.
И не веднъж.
Само че промитите им мозъци даваха други сигнали.

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #504 -: Октомври 31, 2020, 16:23:00 »
  :-X
« Последна редакция: Ноември 16, 2020, 20:55:39 от Vançe »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #505 -: Ноември 15, 2020, 00:20:54 »
Проучване: 27% от калифорнийските младежи са джендър „несъответстващи“
https://glasove.com/categories/na-fokus/news/prouchvane-27-ot-kaliforniyskite-mladezhi-sa-dzhendr-nesotvetstvashchi

Ха-ха
Като ти напълнят плевнята с плява ще се изпедерастиш като нищо.
Лошото е че демографията работи срещу изпедерастяващите се.
Като нас.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23656
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #506 -: Ноември 16, 2020, 20:10:03 »
Quote (selected)
Работата от вкъщи може да увеличи расизма и предразсъдъците

https://www.manager.bg/obshchestvo/rabotata-ot-vkshchi-mozhe-da-uvelichi-rasizma-i-predrazsdcite

Проблем!
Стадото се разпада на малки понякога семейни групи, за няколко месеца ще се загуби многогодишната дресировка.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #507 -: Декември 04, 2020, 22:41:55 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23656
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #508 -: Декември 05, 2020, 08:38:14 »
Там поне се дискутира възможността за обжалване, надяват се и на законови промени.
На повечето места нямаше да има отзвук.
Представям си "образование" лишено от всякаква възможност за допуснати грешки.
Няма правописни грешки - всичко е правилно защото ученика толкова може имал е трудно детство, алтернативен цвят и пол.
Няма и грешни отговори на задачите по математика - обучаемият се бори срещу догмите на лошите бели мъже доминирали науката хилядолетия.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #509 -: Декември 05, 2020, 09:00:14 »
С изненада научих, че в US public school състезателен елемент отсъствува. Просто е забранен. Например учител не може да съобщава оценките публично на учениците. Да не се "наранят" нечии чувства.
Но... това не се отнася да частните училища. Там може...
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23656
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #510 -: Декември 05, 2020, 09:10:04 »
"Тате, тате, бика изненада сивата крава, пак скочи на пъстрата!"
 :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #511 -: Декември 05, 2020, 09:19:47 »
Предолагам, че и Вие не го знаехте. Не беше такава практиката в соц. школото. Аз го научих, че по-добрата половина преподава в частно училище и колеж. Преди това в "public school". Та така...
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #512 -: Декември 05, 2020, 11:30:24 »
Цитат на: Butch
по-добрата половина преподава в частно училище и колеж

Доказателство, че частникът рано или късно наврежда на общонародното.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #513 -: Декември 18, 2020, 17:16:33 »
Честито, колеги от Софийски университет! Доживяхме до уволнение вследствие на донос. Пардон, на прекратяване на граждански договор поради сигнал.
Ето механизма на доноса в няколко стъпки.

https://www.lentata.com/page_20095.html

КОИ БЯХА ОРГАНИЗЦИИТЕ, ИНИЦИАТОРИ НА ПОДПИСКАТА, довела до уволнението на проф. Мирчев:
- Младежка ЛГБТ организация "Действие"
- Sofia Pride Arts
- Куиър отряд - Queer Squad
- Sofia Pride (членове, на която са обявени за подгласници в "Човек на годината", според HUGE.BG)
- Български хелзинкски комитет
- Bilitis Foundation

https://www.lentata.com/page_20098.html

Каква ли е разликата между доносниците по онова време и сегашните активисти?
Май никаква.
И едните и другите са си просто подлеци и са правени по един калъп.
За професурата в СУ-то не ми се мисли на какво ниво са паднали да ги командват разни измекяри.
Всъщност нищо учудващо.
Сигурно поне половината(ако не и повече) са на някаква НПО-шна хранилка.





Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #514 -: Декември 18, 2020, 17:50:42 »
Цитат на: AnonimusBG
Сигурно поне половината(ако не и повече) са на някаква НПО-шна хранилка.

Диктатурка си трябва за оправяне с тия. Ама сталинска, не сороска. Дано доживеем.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8076
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #515 -: Декември 18, 2020, 17:58:59 »
Предолагам, че и Вие не го знаехте. Не беше такава практиката в соц. школото. Аз го научих, че по-добрата половина преподава в частно училище и колеж. Преди това в "public school". Та така...
Дали?
Ако погледнем независим и обективен критерий като класирания на олимпиади "часниците" никви ги няма  :smokin:
 
То май за сичко е тъй. И часните болници па даже и великата виртуална хамериканска икономика.
 
Една позната беше отишла да преподава ф некъф колеж. Търпя ги, търпя ... докът некъф пезевенк си извадил хея ф час. Каза им да духат супата. На "школото". Сега преподава, пак математика в УНСС-ту. То не че нивото .... ма барем не ги пере дотолкова хормона.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23656
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Хората не са по-умни от животните
« Отговор #516 -: Декември 27, 2020, 18:44:17 »
Quote (selected)
„В продължение на хилядолетия всякакви авторитети – от религията до изтъкнатите учени – повтарят едно и също: че хората са изключителни по природа и че те са най-умните същества в животинското царство,” казва д-р Артър Саниотис. „Науката обаче ни казва, че животните могат да имат когнитивни способности, които превъзхождат човешките.”
https://www.manager.bg/lyubopitno/horata-ne-sa-po-umni-ot-zhivotnite

Като се осъзнах бях върха на хранителната верига.
После ме задминаха трийсетте алтернативно полови.
Сега и всички бозайници, докато докретам до пенсия ( ако докретам ) ще ме задминат и инсектите. :t2412:
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #517 -: Януари 08, 2021, 22:28:43 »
Г-н Daniel Mitov,
Вие току що изрекохте лъжа в ефира на "Лице в Лице". На въпроса на г-жа Цветанка Ризова, дали е вярна новината за инициативата на г-жа Нанси Пелоси в новия Правилник на Конгреса да бъдат елиминирани всички думи, асоцииращи конкретен биологичен пол (включително думи като "той", "тя", "баща", "майка", "син", "дъщеря", и т.н.), вие отговорихте, че това е фейк новина.
Нямам идея дали лъжата ви беше целенасочена (аслъ, това е такава глупост, че и мен би ме било срам да кажа, че е истина) или плод на липса на информация. Моят съвет към вас е друг път да се придържате към традиционните лаладжийски клишета и да не попадате в ситуация, в която лесно можете да се изложите.

 
 
https://rules.house.gov/…/files/BILLS-117hresPIH-hres5.pdf
https://news.yahoo.com/proposal-house-representatives-could
https://www.wsj.com/…/gender-neutral-language-is-more-than…
https://thehill.com/…/532518-house-introduces-gender…
https://www.reuters.com/…/us-usa-congress-rules…
https://www.telegraph.co.uk/…/democrats-propose-ban-gender…/
https://www.businessinsider.in/…/articleshow/80075520.cms
https://apnews.com/…/legislation-coronavirus-pandemic-nancy




https://www.lentata.com/page_20289.html

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23656
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #518 -: Януари 08, 2021, 23:31:49 »
Quote (selected)
Спор за етническото многообразие на Виенската филхармония
..
 "Превъзходният оркестър на Виена, който всяка година блести музикално, печално се отличава със своята липса на етническо многообразие. През 2021 г. искаме повече многообразие!", написа той в Туитър на 1 януари.

https://glasove.com/categories/skandalyt/news/debat-za-etnicheskoto-mnogoobrazie-i-vv-vienskata-filkharmoniya
Индианци, азиатци, ескимоси, полинезийци - все коренни жители на Австрия.


Quote (selected)
Битката за “расово многообразие” застигна Парижката опера
...
Но основното се потвърждава: наистина ще има чистка в мизансцена и репертоара,
и тя ще се извърши срещу една концепция за операта, обвинeна, че е твърде европоцентрична", пише Матьо Бок-Коте.
https://glasove.com/categories/intervyuta/news/bitkata-za-mnogoobrazie-zastigna-parizhkata-opera
И ще стане афроцентрична?
Бутнаха тирана Тръмп и изпълзяха из под камъните.
 
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #519 -: Януари 09, 2021, 17:18:08 »
Ще се наложи шкембе-войводата да го цитирам.

Няма сила, която да ме накара да наричам моята внучка „то“, за мен тя е моето момиче, защото е от женски пол!
Това написа във Фейсбук вицепремиерът и военен министър Красимир Каракачанов, като уточни, че това е коментарът му пред радио К2 спрямо намерението на председателя на американския Конгрес Нанси Пелоси да премахне “полово обвързаните местоимения”.
"А това, че някой някъде иска да прави експерименти и да възпитава децата не с традиционното отношение към родителите...
Извинявайте, но ние не живеем в някакъв съветски концлагер, където хората нямат пол, нямат имена, нямат етнос и религия, а са със затворнически номера!
Ние не сме в хитлеристки или съветски концлагер! За мен моята внучка ще бъде моето момиче, защото тя е момиче по рождение!

За мен моята дъщеря ще бъде моето момиче, защото аз съм я отгледал като момиче и тя се е проявила като жена, раждайки ми внучка!", пише още Каракачанов.

http://epicenter.bg/article/Karakachanov--Nyama-sila--koyato-da-me-nakara-da-naricham-moyata-vnuchka--to-/237351/2/0

Русенският македонски войвода къде намери в ГУЛАГ джендъри?
Уж е някакъв историчар?
Тъпак.

 


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23656
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #520 -: Януари 29, 2021, 07:45:37 »
Quote (selected)
Този фокус върху правата на ЛГБТ се разглежда като подчертана промяна от времената на администрацията на Доналд Тръмп. Миналият четвъртък, 24 часа след неговото встъпване в длъжност, Белият дом пусна новия си формуляр за контакт, който включва опцията за потребителите да избират своите местоимения по избор, съобщени за първи път от Асоциацията на гейовете и лесбийките срещу клевета (GLAAD).

Обновеният уебсайт позволява на потребителите да избират от падащ списък местоимения, които включват „той“, „тя“, джендър неутралното „те/тях“ или „предпочитат да не споделят“. Формата за контакт също е актуализирана, за да включва половонеутралното обръщение Mx, заедно с по-традиционните Mr,Mrs и Ms.

https://glasove.com/categories/skandalyt/news/dzho-baydn-dade-nachaloto-na-vseobkhvatna-programa-za-pravata-na-khomoseksualnite-i-polovata-neutralnost

Твърде плахо, очаквах на всеки формуляр поне една страница за местоимения, 50-100 да има и за бъдещи алтернативи. :bigok:
Та викаш Джи, Бай Дън бил "нормален" в сравнение с Тръмп?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #521 -: Януари 29, 2021, 17:25:11 »
Quote (selected)
...Обновеният уебсайт позволява на потребителите да избират от падащ списък местоимения, които включват „той“, „тя“, джендър неутралното „те/тях“ или „предпочитат да не споделят“. Формата за контакт също е актуализирана, за да включва половонеутралното обръщение Mx, заедно с по-традиционните Mr,Mrs и Ms.

Твърде плахо, очаквах на всеки формуляр поне една страница за местоимения, 50-100 да има и за бъдещи алтернативи. :bigok:
Та викаш Джи, Бай Дън бил "нормален" в сравнение с Тръмп?
Виж, буратино, все пак половонеутралното обръщение Mx е нормално подбрано, съкратено от Mix, оти то си е объркано същество както и да го гледаш.  :t0328:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #522 -: Март 05, 2021, 09:22:23 »
Становище във връзка с доклад за пола, сексуалната ориентация и половата идентичност към ООН

Quote (selected)
ДО:
СЪВЕТА ЗА ПРАВАТА НА ЧОВЕКА КЪМ ООН
КОПИЕ ДО:
МИНИСТЪР-ПРЕДСЕДАТЕЛЯ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
МИНИСТЪРА НА ВЪНШНИТЕ РАБОТИ
МИНИСТЪРА НА ОБРАЗОВАНИЕТО И НАУКАТА
 
Във връзка с поканата за становища по повод: Представяне на доклада за пола, сексуалната ориентация и половата идентичност[1] на независимия експерт на ООН по сексуална ориентация и полова идентичност (SOGI)
 
УВАЖАЕМИ ЧЛЕНОВЕ НА СЪВЕТА ЗА ПРАВАТА НА ЧОВЕКА КЪМ ООН,
 
Дълбоко сме загрижени поради факта, че настоящият и предишни доклади на независимия експерт на ООН по сексуална ориентация и полова идентичност (SOGI) надхвърлят далеч правомощията и обхвата на мандата му и са изключително вредни за децата, жените и семейството. С тях се нарушават заложените принципи в Резолюция 5/1 на Съвета за правата на човека, които изискват „универсалност“, „безпристрастност“, „обективност“, „не селективност“ и „полова перспектива“[2].
 
Въпросите, изброени в насоките за участие от независимия експерт по SOGI, разкриват, че основната цел на предстоящия му доклад е да промени общоприетото в международен план разбиране за мъже и жени, въз основа на биологичния им пол, и да го замени с радикалната концепция за „полова идентичност“. Това е в противоречие на мандата на ООН да предоставя права и защита на жените и момичетата.
 
Терминът „полова идентичност“ не се среща в нито една обвързваща международна спогодба, договорена от органите на държавите-членки на ООН. Всеки път, когато този термин е предложен е бил отхвърлян от държавите-членки на ООН, като твърде противоречив. Освен това българският Конституционен съд ясно заяви в решение №13 от 27.07.2018г., че въвеждането на пол и полова идентичност, различни от биологичните са в нарушение на Конституцията[3].

Още: https://www.sva.bg/10441077109410721/3720652

https://www.ohchr.org/EN/Issues/SexualOrientationGender/Pages/GenderTheory.aspx

Петиция: https://civilactionbg.com/%D0%BD%D0%B5-%D0%B6%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D1%8F-%D0%B4%D0%B0-%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B5-%D1%81%D0%B5%D0%BA%D1%81%D1%83%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE-%D0%B4%D0%B5%D1%86%D0%B0/

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #523 -: Март 12, 2021, 15:12:08 »
Maker of Dove Soap Will Drop the Word ‘Normal’ From Beauty Products

Unilever, which owns brands like Dove and Sunsilk, said a study had found that the word “normal” makes most people feel excluded. A spokeswoman said it would remove it from more than 200 products.

https://www.nytimes.com/2021/03/09/business/unilever-normal-positive-beauty.html

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #524 -: Март 12, 2021, 16:34:08 »
Тц, тц, тц...Да им се не види и безграничният идиотизъм.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7359
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #525 -: Март 12, 2021, 18:41:52 »
Освен това трябва да направят от сапуните кожата да потъмнява, а не да посветлява  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4124
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #526 -: Март 13, 2021, 16:05:26 »
След чернокожите Питър Пан и Алиса, изискването черни анимационни герои да се озвучават от черни актьори, американският черен расизъм либерализъм продължава да се вихри.
Един поетичен маймунски дирник не желае да бъде превеждан на други езици, освен от други потъмнели маймунски дирници.

Quote (selected)
Поетесата на Байдън посече втори преводач
Търси се чернокож кандидат да преведе творбата й на каталонски

Американската поетеса Аманда Горман става все по-непреводима. Стихотворението, което тя представи по време на церемонията по встъпване в длъжност на Джо Байдън, отново се оказа с неподходящ преводач - този път от каталонски. Определеният да преведе поемата на каталонски Виктор Обиолс каза вчера пред АФП, че е бил отстранен от задачата поради грешен профил.

"Нямаха съмнение в способностите ми, но търсят различен профил преводач, който трябва да е жена, млада, активистка и за предпочитане чернокожа", обяснява Обиолс, който в своята професионална биография е бил достатъчно достоен да превежда Шекспир и Оскар Уайлд. Той не знае дали е отстранен от издателя в Барселона или от първоначалния издател на стихотворението "Хълмът, който изкачваме". "Въпросът е сложен и към него не бива да се подхожда фриволно - обяснява Обиолс, цитиран от "Гардиън". - Но ако аз не мога да преведа един поет, защото е жена, млада, чернокожа, американка от 21-ви век, то значи нямам право да превеждам и Омир, защото не съм грък от 8-и век пр.Хр. Нито пък мога да превеждам Шекспир, защото не съм англичанин от 16-и век".

Каталонският преводач не е първият, който се препъна в стихотворението на 23-годишната поетеса от САЩ. То остана и без превод на нидерландски, защото преводачът се оказа с неподходящ цвят на кожата. Носителят на "Букър" Марийке Лукас Райнефелд бе отстранена от проекта, защото не е като Горман "млада, безсрамно чернокожа жена", а бял автор от небинарен пол.
https://www.segabg.com/hot/category-culture/poetesata-na-baydun-poseche-vtori-prevodach

Мислех да го съкратя, но нека блести тук тая перла на толерантността.
Не съм виждал Джиджана, но едва ли е достатъчно овапцана за да е достойна за такъв поетичен превод.

Ах, какъв ли квич ще бъде ако бял писател поиска да бъде превеждан само от бели преводачи.
« Последна редакция: Март 13, 2021, 16:07:37 от Kole »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #527 -: Март 13, 2021, 17:22:43 »
Quote (selected)
Ах, какъв ли квич ще бъде ако бял писател поиска да бъде превеждан само от бели преводачи.
:0007:

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4333
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #528 -: Март 13, 2021, 17:40:52 »
По същество: някой от вас да е чел (чул) стихотворението на Аманда Гордман?!?
Аз го чух по време на инагурацията на Байдън. Или преводът беше некадърен, или талантът на тази пазиБоже поетеса клони към нула.
« Последна редакция: Март 13, 2021, 18:27:50 от Bacho Кольо »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #529 -: Март 13, 2021, 17:52:52 »
Бачо
Рискувам да попадна във варианта "Не читал, но осуждаю", но за мен идиотизмът е че стихотворението на негърката трябва да  се преведе на каталонски от негър.
Предполагам че има и такива.
Нека търсят.
Може и да намерят.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23656
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #530 -: Март 13, 2021, 18:13:20 »
Май имаме "кандидат/ка/че" за Нобел в литературата. :b0201:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4124
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #531 -: Март 13, 2021, 18:38:24 »
....
Или преводът беше некадърен или талантът на тази пазиБоже поетеса клони към нула.
Сигурно преводът ще да е бил калпав

рифмы без смысла- это искусство
в черепе вакуум, в черепе пусто
эхо по телу гуляет устало
лошадь собака стул одеало

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #532 -: Март 13, 2021, 18:52:44 »
По същество: някой от вас да е чел (чул) стихотворението на Аманда Гордман?!?

Чух го и после го четох. Според мен е по-добро за четене, одколкото за слушане.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23656
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #533 -: Март 13, 2021, 18:55:36 »
По същество: някой от вас да е чел (чул) стихотворението на Аманда Гордман?!?

Чух го и после го четох. Според мен е по-добро за четене, одколкото за слушане.
Дай снимка как си го чел с молив ВЪВ Връка ( или текст маркер) какво си подчертал или "повдигнал".
Може и кратък анаЛЛиз,
« Последна редакция: Март 13, 2021, 19:16:04 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4124
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #534 -: Март 13, 2021, 19:14:46 »
Чух го и после го четох. Според мен е по-добро за четене, одколкото за слушане.

И аз съм така - некои неща ми звучат по-добре на ум отколкото като ги изплескам на всеослушание.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4124
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #535 -: Март 13, 2021, 19:22:44 »

Дай снимка как си го чел с молив ВЪВ Връка ( или текст маркер) какво си подчертал или "повдигнал".
Може и кратък анаЛЛиз,
Да отговоря за мене си, че не се чуватвувам достатъчно слънчасал, тенясал, печен, почернял (пумааму и политкоректности) достоен да чета таквъзи умотворения
« Последна редакция: Март 13, 2021, 19:28:14 от Kole »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23656
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #536 -: Март 13, 2021, 19:31:08 »

Дай снимка как си го чел с молив ВЪВ Връка ( или текст маркер) какво си подчертал или "повдигнал".
Може и кратък анаЛЛиз,
Да отговоря за мене си, че не се чуватвувам достатъчно слънчасал, тенясал, печен, почернял (пумааму и политкоректности) достоен да чета таквъзи умотворения
Чети докато можеш!
Скоро няма да разрешават на такива като нас даже да четат изходенето от "висшите черни раси".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #537 -: Март 13, 2021, 19:44:55 »
По същество: някой от вас да е чел (чул) стихотворението на Аманда Гордман?!?

Чух го и после го четох. Според мен е по-добро за четене, одколкото за слушане.
Дай снимка как си го чел с молив ВЪВ Връка ( или текст маркер) какво си подчертал или "повдигнал".
Може и кратък анаЛЛиз,
за кво ми е молиф, аз и без молиф мога да чета.

Което не ме праи квалифициран критик на съвременна американска поезия. Просто одбелязвам, че написано, стихотворението е ноо по-подредено од рецитираното од афторката си, щото тя фсе пак не е баш актриса или рапърка, или Том Уейтс.

Иначе претенциите на некви организации по места, кой да превежда тва произведение, са дебилни. Превежда който може, независимо од раса, пол, вероизповедание, политическа, сексуална или друга неква афилиация.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23656
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #538 -: Март 13, 2021, 19:47:57 »
Quote (selected)
Иначе таа работа с претенциите на некви организации по места, кой да превежда тва произведение, са дебилни. Превежда който може, независимо од раса, пол, вероизповедание, политическа, сексуална или друга неква афилиация.

Поне да е подписал Стамбулската такова не трябва ли?
За "една "приятелка"" питам.
Такава простотия кавички в кавички само аз мога да сътворя. :b0201:
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Толерантност и реалност
« Отговор #539 -: Март 13, 2021, 19:50:45 »
Quote (selected)
Иначе претенциите на некви организации по места, кой да превежда тва произведение, са дебилни. Превежда който може, независимо од раса, пол, вероизповедание, политическа, сексуална или друга неква афилиация.

Дебилни или не но са истина.
Както се казва чакай продължение от дебилите.