Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 14:16:19

Автор Тема: ВЪОРЪЖЕНИЕ И ТЕХНИКА  (Прочетена 9659 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
„Защо са ми милион долара? Аз мога да управлявам Вселената“

Снимки на Перелман се появиха в интернет и хората започнаха да се тревожат за видния математик: ходи в галоши на бос крак, със старо овехтяло сако и мръсни дънки.
Някои дори предлагат да се съберат пари за гения, защото се виждало, че човекът е изпаднал в нужда. Съсед на гения разбира за това и уверява всички, че Перелман и майка му не гладуват и водят нормален живот. Те живеят не богато, но не са в беда.
А външният на Григорий говори за това, че той все още е над ежедневни нужди и е напълно потопен в работата си. Той не купува модерни и нови неща, защото не се нуждае от тях, не ходи никъде, освен на работа и в магазина. Не общува с пресата и репортерите.

https://nepoznato.energetika-bg.com/2019/03/kak-zhivee-sega-ludiyat-genij-grigorij-perelman-kojto-otkaza-edin-milion-dolara/
Quote (selected)
Наскоро все пак той даде интервю, в което казва, че умее да изчислява пустотата и не му трябват пари, защото …може да управлява Вселената.
„Аз знам да изчислявам пустотата, заедно с моите колеги знаем механизмите за запълване на социални и икономически „кухини“. Празнотите са навсякъде. Те могат да бъдат изчислени и това дава големи възможности … Знам как да се контролира Вселената. И сега ми кажете – защо ми е един милион долара?“

https://info-maks.com/2017/05/07/grigorij-perelman-zashto-sa-mi-milion/
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

AnonimusBG

  • Гост
Re: ВЪОРЪЖЕНИЕ И ТЕХНИКА
« Отговор #61 -: Октомври 02, 2019, 03:15:52 »
В началото си мислех че Григорий Перелман е потомък на Яков Перелман (авторът на Занимателните физика, математика, геометрия и т. н. които четяхме навремето), но се оказа че имат една и съща фамилия и нямат родствена връзка.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: ВЪОРЪЖЕНИЕ И ТЕХНИКА
« Отговор #62 -: Октомври 02, 2019, 03:43:17 »
Quote (selected)
За първи път бе показана нова междуконтинентална ракета, която може да носи ядрена бойна глава. Тя може да прелети 14 хиляди километра и на теория да достигне територията на САЩ, преодолявайки противоракетната защита. Като акцент в края на парада беше представен Dong Feng 41 (източен вятър), който може да достигне до САЩ за половин час според експерти с до десет ядрени бойни глави. Това е една от най-мощните ракети в света. Обхватът ѝ е между 12 000 и 15 000 километра.
21-метрова ракета може да бъде изстреляна от мобилни изстрелващи рампи на камиони или влакове, както и от силози. Броят на бойните глави в китайския ядрен арсенал се изчислява на 290. Предполага се, че около 180 до 190 са за наземни ракети, а останалите могат да бъдат изстрелвани от кораби или подводници, както и от самолети. От друга страна, САЩ разполагат с 1885 ядрени бойни глави в арсенала си по данни на Стокхолмския институт за изследване на мира (Sipri).
Новата хиперзвукова ракета DL-17 също беше очаквана с нетърпение. Тя се счита за опасно оръжие, тъй като може да достигне пет пъти по-голяма скорост от тази на звука, да лети ниско и да преодолее системите за ПВО. Тя може да бъде оборудвана с конвенционални и ядрени бойни глави. Стандартната ракета изстрелва планера, но той  се отделя със собствен двигател на определена височина от носещата система и търси целта си.
Според собствените си изявления Китай преследва ядрена доктрина, според която не би трябвало да е първата страна, която да използва ядрено оръжие, а само като отмъщение за ядрена атака. Китайската пропаганда представя по случай Националния празник и постиженията на Китай, която се превърна във втората по големина икономика след САЩ от 80-те години на миналия век със своята политика на реформиране и отваряне.
„Вече не сме бедният Китай от преди 70 години“, казва Джу Лиджия, професор от колежа за администрация. „Китай стана силен и богат". Въпреки че много фабрики в столицата бяха затворени, над парада бе надвиснал смог, предава Ройтерс. Препоръчителните ограничения за чистотата на въздуха са били надвишени шест пъти.
Цитирайки изказване на „великия управленец“ Мао Дзетун, обявил основаването на Народната република на 1 октомври 1949 г., посланието за празника бе: „Без Комунистическата партия нямаше да има нов Китай“.

https://www.investor.bg/aziia/336/a/kak-kitai-demonstrira-svoiata-vlast-290387/
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ВЪОРЪЖЕНИЕ И ТЕХНИКА
« Отговор #63 -: Октомври 02, 2019, 13:25:41 »
Хи хи. :)
Нов модел руска математика:
Quote (selected)
F22+35=SU57
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

AnonimusBG

  • Гост
Re: ВЪОРЪЖЕНИЕ И ТЕХНИКА
« Отговор #64 -: Октомври 02, 2019, 14:18:38 »
На полигоне "Капустин Яр" в Астраханской области расчеты зенитных ракетных комплексов С-400 провели стрельбы по гиперзвуковым ракетам-мишеням "Фаворит РМ". Как сообщили в пресс-службе Западного военного округа, все мишени были уничтожены.
Сообщается, что в рамках программы перевооружения на полигоне была проведена приемка образцов С-400 "Триумф" у завода-изготовителя, которые и подвергли проверке.

https://www.mk.ru/politics/2019/10/02/s400-porazili-giperzvukovye-celi-na-poligone-kapustin-yar.html

Да разбирам ли че руснаците вече могат да свалят това което американците не могат все още да го направят (хиперзвук)?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ВЪОРЪЖЕНИЕ И ТЕХНИКА
« Отговор #65 -: Октомври 02, 2019, 14:25:55 »
руснаците вече могат да свалят това което американците не могат все още да го направят
:way_to_go-1308: :too_happy-1067:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ВЪОРЪЖЕНИЕ И ТЕХНИКА
« Отговор #66 -: Октомври 02, 2019, 14:36:12 »
Да разбирам ли че руснаците вече могат да свалят това което американците не могат все още да го направят (хиперзвук)?
Да, така го разбирай. За тях хиперзвук е стандартна топка. Високата топка сега е космоса.
Бях го писал оттатъка, ама те го изтриха - 2018-та приключиха втория етап на превъоръжаване. Практически всичко е или ново, или модернизирано за една съвременна война.
От тази година (а тя почти свърши) започна третият етап - всички НИИ-та, ОКБ-та и други творчески колективи имат пълната свобода на действие за всякакви щуротии.
И скоро ще се чуе и никак няма да ни хареса! Нов бомбардировач (ПАК-ДА), нов прехващач (ПАК-ДП), нов транспортник (ПАК-ТА), ново поколение АПЛ (Хъски), ново поколение бронетехника (Армата), нова кашимерия (Ратник)...
Списъкът е почти безкраен, а за ракети изобщо и дума не обелвам. :smokin:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ВЪОРЪЖЕНИЕ И ТЕХНИКА
« Отговор #67 -: Октомври 02, 2019, 14:54:33 »
Quote (selected)
И скоро ще се чуе и никак няма да ни хареса!

Първо се чува това ...
https://www.youtube.com/watch?v=ZtwgqpUibfU
... после това ...
https://www.youtube.com/watch?v=ATJ7n3O7anw
... после това ...
https://www.youtube.com/watch?v=th5A6ZQ28pE
... и това ...
https://www.youtube.com/watch?v=XkKPt7XGMns

... и ни хареса.  ???

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ВЪОРЪЖЕНИЕ И ТЕХНИКА
« Отговор #68 -: Октомври 02, 2019, 15:17:27 »
Е да беше продължил с булшитовете на тов. Рейгън....
В резултат на които, едни хора направиха това:


Ето ти повечко инфо, да не ходиш неграмотен:
http://buran.ru/htm/cargo.htm
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: ВЪОРЪЖЕНИЕ И ТЕХНИКА
« Отговор #69 -: Октомври 02, 2019, 15:51:56 »
Хиперзвук, историческа справка /като сте почнали/
X-15
GOD is REAL, unless declared INTEGER

AnonimusBG

  • Гост
Re: ВЪОРЪЖЕНИЕ И ТЕХНИКА
« Отговор #70 -: Октомври 02, 2019, 16:45:19 »
От историята да се върнем към настоящето.

The Reason Why America Isn't Ready to Protect Itself from Russian Hypersonic Missiles
https://nationalinterest.org/blog/buzz/reason-why-america-isnt-ready-protect-itself-russian-hypersonic-missiles-81461

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ВЪОРЪЖЕНИЕ И ТЕХНИКА
« Отговор #71 -: Октомври 02, 2019, 17:23:39 »
Quote (selected)
eто ти повечко инфо, да не ходиш неграмотен:

Да ходя неграмотен не ми се е случвало от има-няма половин век.  ??? но повечко "инфо" никога не е излишно. За което благодарим.

Колкото до "булшитовете на тов. Рейган" ... Никога не съм уважавал нахаканото презрително и предизвикателно отношение към космическите постижения на коя да е страна. А най-малко пък - тези на САЩ. Дори да я възприемаш като враждебен потенциален противник, пренебрежението показва незрялост и безотговорност. Противникът трябва да се уважава и изучава. Опитът в такава област като покоряването на Космоса е безценен. Всеки опит. Всякакъв опит. Особено скъпо платеният. Такъв е, в случая, опитът на американците с пилотираните космически кораби - "совалките". Броят на мисиите им е впечатляващ. Броят на жертвите им - повод за съболезнование и състрадание. Загинали са астронавти, хора посветили се на покоряването на Космоса. Включително и цивилни.

От друга страна, СССР, а после и Русия - за дълъг, уви, период от време, не направи най-доброто за да придаде устойчивост, а и дори да развие постиженията си в Космоса. Пороху не хватало. Така стана с лунната им програма, така стана и с Бурана.

И понеже спомена Рейгън, то е добре да се отбележи, че грешките и причините са именно в решенията на политическото и държавното ръководство, а и във възможностите на страната, не в космическата технология, която винаги е била на ниво, респектираща. Самият факт, че двигателите на Николай Кузнецов, които, въпреки изричното разпореждане, бяха съхранени, служат и днес, след толкова години, е ярко свидетелство. Впрочем, двигатели - "ветерани" на Лунната програма на СССР, прекратена през 70-те. До степен, щото, някои вече покойни американски политици бяс да ги тресеше, че американските ракети летят с модифицирани руски "ветерани", а най вече, заради новопроизведените РД-та на Енергомаш.

Но пък всичко това, имам спомен, напоително го обсъждахме преди време на Другото място. Защо да се повтаряме 8)

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ВЪОРЪЖЕНИЕ И ТЕХНИКА
« Отговор #72 -: Октомври 02, 2019, 17:24:44 »
Су-30СМ МАКС 2019
https://www.youtube.com/watch?v=QoAtd49wYlg

Двойка тежки изтребители - синхронно в "камбана"... Тия пак се обосраха! :t0328:

Гледам го красавеца - написали му хората на всякакви езици "Бягай щото хапя лошо!".
И се чудя, ако си избесим елита дали ще благоволят да ни дадат една такава машина?!?
Ония осем дъргелчета дето щели да ни ги произведат големите бели братя ако искат ше им ги харижем за скрап.

П.П.  :t0328:
НК-тата на Николай Кузнецов са една тема нямаща нищо общо с космонавтиката, а с тия гърмялки на които тъкмо се прехласвам. И не точно на тези, а на микояновските.
« Последна редакция: Октомври 02, 2019, 21:12:55 от Ной »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: ВЪОРЪЖЕНИЕ И ТЕХНИКА
« Отговор #73 -: Октомври 02, 2019, 19:01:10 »
" :t0328:

" :t0328:"

Готови ли сме с тъпизми и заяждания да  :t0328: тоя форум ?!?

Бел. Ной: Някои може и да са готови, ама аз дебна с парцала! И понеже много харесвам отврат и този втория Перелман, няма да затварям нищо, само ще търкам. Както винаги, ситният дребен маргарит е в кофата, ако на някой му домилее.
« Последна редакция: Октомври 02, 2019, 22:26:54 от Ной »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: ВЪОРЪЖЕНИЕ И ТЕХНИКА
« Отговор #74 -: Октомври 02, 2019, 19:03:48 »
Quote (selected)
Колкото до "булшитовете на тов. Рейган" ... Никога не съм уважавал нахаканото презрително и предизвикателно отношение към космическите постижения на коя да е страна. А най-малко пък - тези на САЩ.

Първо това беше ракетна, а не "космическа" програма.
Второ определено си е провал. С главна буква. Две серии по пет опита и едно попадение.
Тва при положение че "целта" е по известна, стабилна .... орбита.
 
Какво им е на САЩ, че "най малко"
Даже правилото за умрелите или добро или нищо, не важи.
Процеса може да е напреднал, може да е необратим, но не е финализиран  :smokin:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ВЪОРЪЖЕНИЕ И ТЕХНИКА
« Отговор #75 -: Октомври 02, 2019, 19:31:40 »
Готови ли сме с тъпизми и заяждания да  :t0328: тоя форум ?!?
Форуми всякакви затваряме.

Бел. Ной: Нъц!

Quote (selected)
Което не отменя "господарите на въздуха" :t0328:
Sukhoi Su-35 and family - The best fighter aircraft ever build
https://www.youtube.com/watch?v=0wKqEv67nw0
« Последна редакция: Октомври 02, 2019, 22:26:24 от Ной »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ВЪОРЪЖЕНИЕ И ТЕХНИКА
« Отговор #76 -: Октомври 02, 2019, 20:22:25 »
« Последна редакция: Октомври 02, 2019, 21:18:36 от Ной »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ВЪОРЪЖЕНИЕ И ТЕХНИКА
« Отговор #77 -: Октомври 02, 2019, 20:34:22 »
С което резко ми доказваш че Люлка и Кузнецов са работили по Н-1?
Не драги, трябва да се мисли, ако много ти се чете - еееей отвъдното чети Сгугето на воля!
Все пак те сдобих с ресурс да си четеш - чете ли за СКИФ-овете? :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ВЪОРЪЖЕНИЕ И ТЕХНИКА
« Отговор #78 -: Октомври 02, 2019, 20:49:26 »
 :t0328:
И сега ще направя нещо от което кокошките на Ной ще ахнат - МОЛЯ, затвори темата за някое време, може би да им минат скапаните избори щото иначе ще стане... знаеш как ще стане.

Бел. Ной: Няма пък!
« Последна редакция: Октомври 02, 2019, 21:20:09 от Ной »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: ВЪОРЪЖЕНИЕ И ТЕХНИКА
« Отговор #79 -: Октомври 02, 2019, 20:55:08 »
МОЛЯ, затвори темата за някое време,

Откъде накъде? Тая тема аз съм я отпочнал и нашият Ломоносов няма отношение към нея, за да я затваря.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ВЪОРЪЖЕНИЕ И ТЕХНИКА
« Отговор #80 -: Октомври 02, 2019, 21:06:53 »
Ми тъп вариант, ама това ми хрумна...
Добре де, аз излазям.
Анонимус и колегите - пишете като има нещо, аз ше си чета. :t0328:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ВЪОРЪЖЕНИЕ И ТЕХНИКА
« Отговор #81 -: Октомври 02, 2019, 21:16:11 »
Quote (selected)
Добре де, аз излазям.

Нищо не го налага това. И никой не го иска. Темата ще загуби от отсъствието ти. Това са неща, които, очевидно, са ти интересни и те вълнуват. И имаш какво да споделиш. Пък и не си Киряк Стефчов, да излязаш.  :D

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ВЪОРЪЖЕНИЕ И ТЕХНИКА
« Отговор #82 -: Октомври 02, 2019, 21:24:15 »
Този форум, за разлика от доста други места, поддържа лични съобщения. Като ви налегне особено желание, пишете си един другиму, без да занимавате целокупното множество читатели.
А сега обратно към въоръжението и управлението на вселената без да се привличат санитари. Насмалко да ми трябват миналата година, когато с детенце правихме проект за Перелман и на мен ми се накъдри мозъкът да обяснявам имала ли е чашата дръжка и как това ти дава възможност да решиш дали да косиш ливада под наклон. Абе този Перелман да не е някой от нашите македонци? По всичко подхожда - и е твърдоглав по нашенски, и се интересува от седловинни ливади и тяхната ефективност. Някой да знае?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ВЪОРЪЖЕНИЕ И ТЕХНИКА
« Отговор #83 -: Октомври 02, 2019, 21:32:45 »
Мило, парцалът ти не хваща псувните, комай?  ??? Или няма кой да се застъпи за майката на форума?  :sad-3295:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ВЪОРЪЖЕНИЕ И ТЕХНИКА
« Отговор #84 -: Октомври 02, 2019, 22:02:22 »
Може нещо да съм проспала - дайте знак.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ВЪОРЪЖЕНИЕ И ТЕХНИКА
« Отговор #85 -: Октомври 02, 2019, 22:10:22 »
Quote (selected)
Готови ли сме с тъпизми и заяждания да  :t0328: тоя форум ?!?

Това, например. Ще ти липсва ли? Едва ли ... ???
Отивам, отивам! Благодаря!
« Последна редакция: Октомври 02, 2019, 22:25:37 от Ной »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
« Последна редакция: Октомври 03, 2019, 14:45:32 от Firmin »

AnonimusBG

  • Гост
Re: ВЪОРЪЖЕНИЕ И ТЕХНИКА
« Отговор #87 -: Октомври 03, 2019, 23:06:06 »
«Большой тайны, наверное, не открою, все равно это станет ясно, сейчас мы помогаем нашим китайским партнерам создать систему СПРН — систему предупреждения о ракетном нападении <…> это очень серьезная вещь, которая капитальным, кардинальным образом повысит обороноспособность Китайской Народной Республики»,— сказал господин Путин во время пленарной сессии международного клуба «Валдай»
https://www.kommersant.ru/doc/4112404

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ВЪОРЪЖЕНИЕ И ТЕХНИКА
« Отговор #88 -: Октомври 04, 2019, 17:55:52 »
Quote (selected)
Через 295 секунд после старта ПС-1 и центральный блок (II ступень) ракеты весом 7,5 тонны были выведены на эллиптическую орбиту высотой в апогее 947 км, в перигее 288 км.
Еха, половината ракета е тежала тон по-малко от колкото доставят на адрес Воеводите!
А блоковете на Сармат казват са над 10 тона. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ВЪОРЪЖЕНИЕ И ТЕХНИКА
« Отговор #89 -: Октомври 05, 2019, 00:11:05 »
А ето така изглежда "краят на света" от гледна точка на РВСН:
https://www.youtube.com/watch?v=AaLvTZqXNmU
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ВЪОРЪЖЕНИЕ И ТЕХНИКА
« Отговор #90 -: Октомври 05, 2019, 00:54:30 »
Су-57 МАКС 2019
https://www.youtube.com/watch?v=48U08K78Mhs

Пилето явно го научиха да лети. Да видим сега като ги съберат с охотниците...
На Баце хвърковатата чета от блок 70 едва ли ще хареса това!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ВЪОРЪЖЕНИЕ И ТЕХНИКА
« Отговор #91 -: Октомври 05, 2019, 02:17:59 »
Шведы испытывают Т-72
https://www.youtube.com/watch?v=o-ax3a0Oxtk

Почему швеци историята мълчи. Но си харесах един коментар, вероятно руски снайперист:
Выводы, шведских испытателей: Танк Т-72 показал себя как довольно посредственный летательный аппарат, и в морском сражении он довольно слаб.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: ВЪОРЪЖЕНИЕ И ТЕХНИКА
« Отговор #92 -: Октомври 05, 2019, 05:09:33 »
Quote (selected)
предпочита изолацията
Което е сетното доказателство, че в редица науки (чистата математика, философията и пр.) постиженията са самотна дейност, в усамотение, далеч от врявата на деня, от “екипността” и “проектността”, и от туристическа агенция “Еразъм+”.

В наши дни един Кант, хеле пък Витгенщайн (с едната си монография от 75 страници приживе, непокриваща “броя знаци” за монография) не биха имали никакъв шанс да покрият наукометрите, науколитрите, наукокилограмите и наукоточките на счетоводителчето Вълчев.
« Последна редакция: Октомври 05, 2019, 05:11:48 от SvSophia »

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ВЪОРЪЖЕНИЕ И ТЕХНИКА
« Отговор #94 -: Октомври 05, 2019, 15:09:03 »
России потребуется не менее 20 минут для ответного ядерного удара

Начальник штаба 15-й армии Воздушно-космических сил (особого назначения) Анатолий Нестечук заявил о том, что для принятия решения о нанесении ответного ядерного удара по противнику потребуется до нескольких десятков минут. Отсчёт, очевидно, начнётся сразу же после того, как системы раненого предупреждения о ядерном ударе засекут направляющиеся в сторону России ракеты, что указывает на тот факт, что принятие решения будет зависеть от подлётного времени.

Подробнее на: http://avia.pro/news/rossii-potrebuetsya-ne-menee-20-minut-dlya-otvetnogo-yadernogo-udara
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
ВЪОРЪЖЕНИЕ И ТЕХНИКА
« Отговор #95 -: Април 26, 2020, 17:49:42 »
Танкове за начинаещи

Quote (selected)
Тяжелый танк "Марк" I
Тяжелый танк "Марк" V
Средний танк "Уиппет"
Средний танк "Шнейдер"
Средний танк "Сен-Шамон"
Легкий танк "Рено" FT-17
Легкий танк "Форд 3 тонны"
Тяжелый танк A7V
Сравнительная характеристика: проходимость танков в Первую мировую войну
Сравнительная характеристика: толщина брони, скорость и запас хода танков Первой мировой войны
Легкий танк МС-1
Танкетка Т-27
Плавающие танки Т-37 и Т-38
Легкий танк "Виккерс 6 тонн"
Легкий танк Т-26
Легкие танки серии БТ
Средний танк Т-28
Тяжелый танк Т-35
Легкий танк "Панцер" I
Тяжелый танк В1
Средний танк S35
Легкий танк "Рено" R35
Легкий танк LT vz.35
Легкий танк LT vz.38
Легкий танк "Панцер" II
Средний танк "Панцер" III
Средний танк "Панцер" IV
Легкий танк 7 ТР
Тяжелый танк "Матильда"
Средний танк "Валентайн"
Тяжелый танк КВ-1
Тяжелый танк КВ-2
Легкие танки Т-40 и Т-30
Средний танк Т-34
Сравнительная характеристика: количество танков СССР и Германии на 22 июня 1941 г
Сравнительная характеристика: состав техники и вооружения танковых дивизий вермахта и Красной Армии на 22 июня 1941 г
Сравнительная характеристика: количество танков, подбитых первыми танковыми асами Красной Армии
Бой Колобанова на КВ-1 1941 г
Плавающий танк "Ка-Ми"
Танк-амфибия LVT
Легкий танк "Стюарт"
Средний танк "Ли"
Легкие танки Т-60, Т-70 и Т-80
Сравнительная характеристика: проходимость легких танков 1935-1941 гг
Тяжелый танк "Черчилль"
Тяжелый танк "Тигр"
Бои Цабеля на "Тигре" 1943 г
Средний танк "Пантера"
Средний танк М4 "Шерман"
Сравнительная характеристика: проходимость средних танков 1935-1942 гг
Легкий танк "Чаффи"
Сравнительная характеристика: бронирование легких танков 1917-1944 гг
Средний танк "Кромвель"
Средний танк Т-34-85
Сравнительная характеристика: бронирование средних танков 1915-1945 гг
Сравнительная характеристика: дистанции, с которых немецкий танк "Тигр" и его противники могли поразить друг друга
Тяжелый танк "Королевский тигр"
Тяжелый танк ИС-2
Средний танк Т-44
Тяжелый танк ИС-3
Тяжелый танк "Маус"
Тяжелый танк "Першинг"
Сравнительная характеристика: боекомплект тяжелых танков 1916-1945 гг.
Сравнительная характеристика: скорость и запас хода тяжелых танков 1916-1945 гг.
Сравнительная характеристика: проходимость тяжелых танков 1935-1945 гг.
Основной танк "Центурион"
Средние танки Т-54 и Т-55
Сравнительная характеристика: скорость и запас хода средних танков 1916-1946 гг
Сравнительная характеристика: боекомплект средних танков 1916-1946 гг
Плавающий танк ПТ-76
Легкий танк АМХ-13
Сравнительная характеристика: бронирование тяжелых танков 1915-1945 гг.
Тяжелый танк Т-10
Основной танк М60
Основной танк Т-62
Основной танк "Чифтен"
Основные танки "Леопард"
Плавающий танк "Шеридан"
Основной танк Т-64
Легкий танк "Скорпион"
Сравнительная характеристика: боекомплект легких танков 1917-1971 гг
Сравнительная характеристика: скорость и запас хода легких танков 1917-1971 гг
Основной танк Т-72 "Урал"
Основной танк Т-80
Основной танк "Меркава"
Основной танк "Абрамс"
Основные танки "Челленджер"
Основной танк Т-90 "Владимир"
Основной танк "Леклерк"
Основной танк Тип 10
Основной танк Т-14 "Армата"
Сравнительная характеристика: скорость и запас хода основных танков 1976-2015 гг.
Классификация снарядов
 

Quote (selected)
АНГЛИЙСКИЕ ТАНКИ
ТАНКИ «ВАЛЕНТАЙН»
ФРАНЦУЗСКИЕ ТАНКИ
НЕМЕЦКИЕ ТАНКИ
ТАНКИ PzKpfw-lll
ТАНКИ PzKpfw-IV
ШТУРМОВОЕ ОРУДИЕ StuG III
ТАНКИ «ПАНТЕРА»
ТАНКИ «ТИГР»
ТАНК Т-26
ТАНК Т-35
ТАНКИ БТ-5/БТ-7
ЛЕГКИЕ ТАНКИ ВТОРОЙ МИРОВОЙ ВОЙНЫ
ЯПОНСКИЕ ТАНКИ
ТАНКИ ВРЕМЕН ГРАЖДАНСКОЙ ВОЙНЫ В ИСПАНИИ (1936-1939 гг.)
ТАНКИ Т-34
ТАНКИ KB
ТАНКИ ИС
АНГЛИЙСКИЕ И АМЕРИКАНСКИЕ ТАНКИ ВТОРОЙ МИРОВОЙ ВОЙНЫ
СОВРЕМЕННЫЕ ТАНКИ
ТАНКИ «ЦЕНТУРИОН»
ТАНКИ М48 «ПАТТОН-III»
ТАНКИ «УОЛКЕР БУЛЬДОГ»
ТАНКИ Т-55
ТАНКИ Т-62
ТАНКИ Т-10
ДРУГИЕ ТАНКИ 1950-х гг.
ТАНКИ «ЧИФТЕН»
ТАНКИ «ЛЕОПАРД-1»
ТАНК Т-64
ТАНК Т-72
TAHK Pz68
ТАНКИ Strv-103
ТАНК «АРИЕТЕ»
ДРУГИЕ ТАНКИ 1960-2000-х гг.
ТАНКИ Т-90
ТАНК «АБРАМС»
ТАНК «МЕРКАВА» Мk3
 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: ВЪОРЪЖЕНИЕ И ТЕХНИКА
« Отговор #96 -: Април 26, 2020, 20:36:51 »
Прати я на Сгугню от другия форум, че той нещо не може да се ориентира в типовете танкове и пише едни големи глупости.
the lamers club honourable member …

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: ВЪОРЪЖЕНИЕ И ТЕХНИКА
« Отговор #97 -: Април 26, 2020, 20:45:13 »
Май онци пише там като Сгугню :nuts:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: ВЪОРЪЖЕНИЕ И ТЕХНИКА
« Отговор #98 -: Април 26, 2020, 20:53:11 »
Май онци пише там като Сгугню :nuts:

Де късмет. Сгугню е неповторим. Засега.

Между другото, той има активен акаунт и тук :)
the lamers club honourable member …

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: ВЪОРЪЖЕНИЕ И ТЕХНИКА
« Отговор #99 -: Април 26, 2020, 21:09:32 »
Може да съм се подвел по сходния блясък в погледа  :nuts: