Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 17:39:22

Автор Тема: САЩ  (Прочетена 548270 пъти)

0 Потребители и 25 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2040 -: Януари 09, 2021, 20:31:59 »
Това са либерални брътвежи според мен.
Никога, никъде медия не е можела да цензурира действащ държавен глава.
Освен по време на пължащ преврат.
Явно точно това наблюдаваме в САЩ.
 
С две думи това е много по-скандално отколкото например да се цензурират мнения на чернокожи!
 
САЩ явно са загубили атрибутите на държава.
И дано да съм лош пророк, но това няма да завърши без кръв. Много кръв!
 
Впрочем това вече се е случвало.
Преди "севера-срещу юга"  :smokin:

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #2041 -: Януари 09, 2021, 20:37:18 »
Може би този път ще е крайбрежията срещу континента?
Дано да се оправят.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2042 -: Януари 09, 2021, 22:34:34 »
Бъч не зная.
Моята Америка в онези години беше Керуак и "По пътя".
Беше "Забриски пойнт".
Сега вече не е това.
А и тя не е това което беше.

Брате,
нищо не е това което е било.
Вчера като гледах Twitter (не съм member, следях това което ми пращат коментатори) виждам, че congresswoman Barbara Lee, че иска бързо да импийчнат Тръмп. Сещам се, че това е същата която единствена в US Congress, гласува срещу инвазията в Афганистан, 2001г.
"On September 14, 2001, the House passed House Joint Resolution 64. The totals in the House of Representatives were 420 ayes, 1 nay and 10 not voting. The sole nay vote was by Barbara Lee, D-CA.[7] Lee was the only member of either house of Congress to vote against the bill.[8]

Lee opposed the wording of the AUMF, not the action it represented. "
https://en.wikipedia.org/wiki/Authorization_for_Use_of_Military_Force_of_2001

Тази никога не е искала да импийчнат Буш. Утре, или след месец Байдън като отвори война някъде, как ще реагира същата? Не забравяте, че Тръмп не отвори война, нали?
Интересни ще са гърчовете на демократите. Обещали са в Джорджия да има по $2000 (за всеки), ако вземат изборите. Е, взеха ги. Сега дават заден ход.
Обещавали са много. Няма как да стане без увеличение на данъците. Ще има недоволни...
Тук ще се повторя:
Преди четвърт век първият ми хазяин** в Калифорния си имаше две къщи. Във всяка по един голям  кадилак.  В едната живееше с бабичката си, другата през една къща даваше под наем, в която живеехме няколко бекяри. Той самият е бил ветеран от ВСВ (Тихоокеански театър. Вядял е войната, потопявали са му кораба). Имал е малък бизнес - карал е катафалка. Още имам някой рекламни кибритчета с името му. Той си беше WASP. Може да беше и ирландец.
Та питам го аз:
" Mr. Murphy каква е разликата между демократи и републиканци?" И сега не съм сигурен, че зная. ;D
Отговаря ми той: "О... ние сме бедни хора, гласуваме за демократите." * :too_happy-1067:
Ако беше жив все още как ли щеше да гледа на BLM и техните изстъпления и да знае, че "неговата партия"
ги подкрепя?

* Неговите къщи сега сигурно струват по милион и нагоре (в Santa Clara, CA). В 1956 година са били по $16000. (последното е отклонение, за по-добро разбиране на ситуацията).

** Mr Murphy...Разбирахме се с него. Една година се прибрах в БГ за месец, като преди това си му дадох чека - наема за месеца когато няма да ме има. След ден взе, че ми го върна... Нека някой да каже, че такова нещо му се е случвало...!

« Последна редакция: Януари 09, 2021, 22:58:53 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2043 -: Януари 10, 2021, 15:46:50 »
А пък аз току-що чух по БТВ "психиатричната диагноза" на Доналд Тръмп:
"злокачествен нарцисизъм" ...

А пък сега дочух по радиото и допълнителна диагноза – "характеропатия", само че не мога да кажа кой точно го каза, щото правя нещо друго и не слушам внимателно ...  :cool-1084:

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4339
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2044 -: Януари 10, 2021, 16:25:47 »
А пък аз току-що чух по БТВ "психиатричната диагноза" на Доналд Тръмп:
"злокачествен нарцисизъм" ...


Далеч преди де бъде поставена , не без основание, на Тръмп, тази диагноза е поставена на САЩ

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2045 -: Януари 10, 2021, 17:43:52 »
Quote (selected)
Apple потвърди, че е спряла достъпа до мобилното приложение на социална мрежа Parler в App Store (която е особена популярна сред консервативните американци), малко след като и Google я изтегли от Google Play, предава Techcrunch.
https://www.manager.bg/svyat/i-apple-sprya-dostpa-do-socialnata-mrezha-parler-v-app-store

Quote (selected)
Вълна от обидни коментари принуди принц Хари и съпругата му Меган Маркъл да спрат да използват социалните мрежи, включително Instagram, Twitter и Facebook, предаде британският в. "Таймс".
https://www.manager.bg/svyat/princ-hari-i-sprugata-mu-napuskat-socialnite-mrezhi-zaradi-vlna-ot-obidni-komentari

Някой ги изключват, други сами се оттеглят.
Интересни времена предстоят в мрежата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2046 -: Януари 10, 2021, 20:00:26 »
А ето и още нещо – което не е моя инвенция! – но с което мога да свържа по некакъФ начин ситуацията в САЩ и у нас:

Quote (selected)
Twitter беше за Тръмп нещо, каквото е жипката за Борисов у нас ...
:b0230:

С послеслов: А сега ще му трябва друго средство за общуване ... :b0205:
« Последна редакция: Януари 10, 2021, 20:07:12 от Джиджи »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2047 -: Януари 10, 2021, 20:12:09 »

С послеслов: А сега ще му трябва друго средство за общуване ...

Мислиш ли, че няма?

Джиджи донт ноу ... :cool-1084:

Ми тогава защо е сложила този послеслов?
the lamers club honourable member …

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7376
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2048 -: Януари 10, 2021, 20:28:30 »
Руските другари му предложиха Вконтакте, Однокласники, Телеграм и още нещо  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2049 -: Януари 10, 2021, 20:31:43 »
Ще бъде сюрреалистично ако се закачи на TikTok.
Нещо като "Гласът на Америка" за американци. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2050 -: Януари 10, 2021, 20:35:59 »
Руските другари му предложиха Вконтакте, Однокласники, Телеграм и още нещо  :smokin:
Телефон с бутон - "NATO-нет", като на тов. Си?  :yes-1289:
 
Ще бъде сюрреалистично ако се закачи на TikTok.
Нещо като "Гласът на Америка" за американци. :t0328:
Това е готино, но бавно.
Може би АНОА (американска народо-освободителна армия). Немат проблем да формират десетина окомплектовани дивизии. Засега с леко стрелково въоръжение  :m1302:
« Последна редакция: Януари 10, 2021, 20:48:05 от 66 »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7376
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2051 -: Януари 10, 2021, 20:37:41 »
Цитат на: buratinob
Ще бъде сюрреалистично ако се закачи на TikTok.
Нещо като "Гласът на Америка" за американци. :t0328:

TheRealTikTokTrump  :yes-1289:
 :b0201:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7376
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2052 -: Януари 10, 2021, 20:40:20 »
Цитат на: 66
Телефон с бутон - "NATO-нет", като на тов. Си?  :yes-1289:

Голям, красив червен бутон с надпис под него "Пуск"  :yes-1289:

П.П. Предполагам, че словачка и словенка лесно ще научат руски  :D
« Последна редакция: Януари 10, 2021, 20:42:30 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2053 -: Януари 10, 2021, 20:42:24 »
Цитат на: Джиджи
Джиджи донт ноу ...

me english is no good  :nuts:

Ако си забелязал, аз от известно време с теб не говоря ...

А туй можеш да го пуснеш спокойно в новооткритата от мен тази вечер "Тема на Джиджи" при "капитализъма".

За моя сметка ... :b0201:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7376
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2054 -: Януари 10, 2021, 20:44:19 »
Цитат на: Джиджи
Ако си забелязал, аз от известно време с теб не говоря ...
Тц, не съм забелязал. Не обръщам внимание на дреболии  :beer-405:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8770
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2055 -: Януари 10, 2021, 20:54:28 »
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8770
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2056 -: Януари 10, 2021, 21:01:21 »
Излезе най-новото социологическо проучване на авторитетната агенция Rasmussen Reports, направено след 6 януари. Подкрепата за президента Тръмп е нарастнала с 3 пункта след събитията около Капитолия.
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2057 -: Януари 10, 2021, 21:05:18 »
Quote (selected)
Навални брани Тръмп: Милиони пишат свободно срещу COVID-19
За руснака забраните срещу американския президент са ярка цензура
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/navalni-brani-trump-milioni-pishat-svobodno-sreshtu-covid-19
Даже посеркото се усети, сега ако и Тихановская се опъне става мазло.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7376
    • Профил
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: %u0421%u0410%u0429
« Отговор #2059 -: Януари 11, 2021, 12:14:30 »
Да запазя на сушина няколко рошави мисли от другаде:

Quote (selected)
Някъде мярнах дълъг списък на какво е Т. е виновен и на какво - не. Написано от анти-Т. 

Смешни обвинения, след като цяло се вижда добре, как през цялото време на Т.-царуването, вървеше пълзящ държавен преврат. Ескалацията започна, напълно случайно - няма съмнение (sic!) - с т.н. пандемия, съчетана с BLM и пр. сблъсъци.

Под килима бяха заметени педофилските престъпления, изнесените и известни широко, меко казано - не коректности около кандидата за след-последен президент, по-старите мизерии на разни дълбоководници с Пица-гейта и пр. и пр.

Кресчендото бе подхванато преди, а след смешните избори и масивните не регулярности в и около тях, продължи с груби нарушения и бездействие на съдебната система. Събитията на 6-ти т.м. белязаха връх на численост с над 1 милион протестиращи. При това провокирани от контра групи, стрелба и пр. Влизането в Конгреса не е престъпление и е било винаги свободно. При извънредна ситуация - да, не е желателно, но и снимките на щурмовата група подсказва съвсем други, опитни участници... 

Друго весело и театрално представено нещо - е последното видео обръщение на тав. Т. На него ясно се вижда, въпреки удобно позиционирания микрофон, как главата му на моменти полита и се появява черна ивица на яката на ризата. Със съвременни технологии, всеки може да конструира, монтира и състави подобен "филм". Последвалите няколко съобщения, а и самото съдържание на последното президентско послание са в рязък контраст със досегашния манталитет, изяви, реакции на действащият до към 20.01.2021, президент.

Тук-таме се спекулира, че или се е "скрил" нейде и крои козни или че е получил внезапно силна любов към много тясно, затворено пространство с ключалка отвън или пък дори наблюдава съсредоточено растежа на новопосята трева. Ъфкоуз - отдолу. Кое е истина, все ще изскочи отгоре. И дали великата западна демокрация е на път да бъде срината от заговорници и фактически държавен преврат - също.

Нека да не забравя:

- Съвсем скоро строгите мерки за карантини и пр. действия на следовниците "Co&War-от последните дни", благополучно ще отшумят, заглушени от йерихонските тромпети на следващите глобални съпреживявания...
- Както и, че поне няколко разбират от свеж, морбиден, светъл, оптимистичен хумор.


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: %u0421%u0410%u0429
« Отговор #2060 -: Януари 11, 2021, 14:33:02 »
Да запазя на сушина няколко рошави мисли от другаде.
:way_to_go-1308:
Тукана е читаво място за тази цел, Айс.  Аз правя същото ...  :yes-1289:


« Последна редакция: Януари 12, 2021, 15:47:30 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2061 -: Януари 12, 2021, 15:44:50 »
Quote (selected)
Тръмп одобри извънредно положение във Вашингтон до 24 януари
Министърът на вътрешната сигурност на САЩ подаде оставка

12 Ян. 2021



Американският президент Доналд Тръмп одобри въвеждането на извънредно положение във Вашингтон до 24 януари заради заплахи, свързани с церемонията, при която Джо Байдън ще поеме поста от него.


https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/trump-odobri-izvunredno-polozhenie-vuv-vashington-24-yanuari?page=1
:raspberry:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Deutsche Bank е най-големият кредитор на Тръмп, отпуснал заеми в размер на 340 млн. долара на Trump Organization - бизнес групата на американския президент, която в момента ръководят двамата му синове, информира Си Ен Би Си.

https://www.manager.bg/biznes/deutsche-bank-prekratyava-biznesa-s-trmp-i-negovite-kompanii
Превръщат Тръмп в просяк, без глас, без пари обикновен клошар.
Тоя човек ми става все по-симпатичен като се вгледам във враговете му.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Превръщат Тръмп в просяк, без глас, без пари обикновен клошар.
Тоя човек ми става все по-симпатичен като се вгледам във враговете му.
Да бе, да, то така се прекратяват отношения и се затварят кредити, обезпечени с недвижимост. А пък банките на другаря Си изказали ли са се по въпроса или още мълчат гръмовито? Щото Тръмп може да е всякакъв, ама не си мръдна пръста да прибере от Канада принцесата на Хуауей и я остави на Трюдо да й бере гайлето. Така Канада се изпокара с Китай, а Тръмп рече, че ще й опрости греховете, ако има такива.
Дойче банк дано си брои правилно сребърниците, че и другарят Путин настоява към Германия да се отнасят като към окупирана държава под американско влияние. Пък газ с кораби е по-сложно от газ по тръби, да не стане внос на белоруска газ необходимо и достатъчно условие за нещо си.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2064 -: Януари 12, 2021, 19:09:36 »
Тръмп едва ли е приятно изключение на почтен бизнесмен способен да вземе кредит, да го покрие и тогава да вземе нов.
Неговата, а и другите милиардни компании са кредит върху кредит, върху кредит.
Обикновен американец има по две, три ипотеки върху първоначално ипотекираната си къща, за "милиардери" изискванията са още по-небрежни.
Достатъчно е един от договорените кредити да закъснее и кулата от карти се разпада.
Тръмп не е от "значимите" дето не могат да фалират, сега е и мразен.
Готов Е!
Аз вече предложих да се регистрира в Тик Ток, ама не става.
Другаря Си сам с личните си авоари би могъл да спаси Тръмп от фалит, но едва ли ще се случи.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Милиардерът Илон Мъск е продал три свои жилища в щата Калифорния в края на миналия месец за 40.9 млн. долара, предаде Fox Business.

https://www.manager.bg/svetska-hronika/ilon-msk-e-prodal-tri-svoi-zhilishcha-za-41-mln-dolara

Същия книжен тигър, милиардер, най-богатия жител на Земята, а няма пари да поддържа лайфстала си.
Много и скъпи акции, обаче продаде ли и една да си плати вечерята и настава срив, дивиденти от акциите няма, балъци тук таме има, но и те са краен брой.
После на яхтата с палет кюлчета и в родното ЮАР където е недостижима за измамените камилчета.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Airbnb. Платформата за наем на места за настаняване обяви, че „ще продължи да поддържа политиките на общността, като забранява насилствени членове на групи, когато научи за такива“. Комитетът за политически действия на компанията ще актуализира своята рамка и ще спре подкрепата на онези, гласували против сертифицирането на резултатите от президентските избори.

Amazon. Гигантът за електронна търговия спря даренията за всеки член на Конгреса, гласувал срещу резултатите от изборите. „Възнамеряваме да обсъдим нашите опасения директно с онези членове, които преди това сме подкрепили, и ще оценим техните отговори“, обясни говорителят Джоди Сет.

American Express. Компанията за финансови услуги спира даренията „на членовете на Конгреса, гласували срещу сертифицирането на гласовете на Електоралната колегия миналата седмица“.

Goldman Sachs. Банката все още обмисля как да действа и вероятно ще ограничи бъдещите политически дарения на лидерите, борили се да отменят резултата от изборите на 3 ноември 2020 година.

Intel. Технологичната компания също обяви, че няма да участва във финансирането на членове на Конгреса, гласували срещу утвърждаването на изборния вот.

Mastercard. Фирмата за платежни услуги прекрати даренията за депутати, противопоставили се на утвърждаването на победата на Джо Байдън.

Marriott International. Хотелската верига бе сред първите, заявили, че спират даренията на републиканските сенатори, гласували против сертифицирането на изборите.

...
Coca-Cola. Производителят на безалкохолни напитки няма да позволява политически дарения най-малко до встъпването в длъжност на Джо Байдън на 20 януари.
https://www.manager.bg/biznes/vodeshchi-kompanii-spirat-politicheskite-dareniya

Спират им "джобните" защото са гласували по съвест?
« Последна редакция: Януари 12, 2021, 20:26:20 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2067 -: Януари 12, 2021, 20:35:18 »
Quote (selected)
Следващото издание на първенството на PGA, един от най-големите голф турнири за мъже, няма да използва частния голф клуб на Доналд Тръмп в Бедминстър, щата Ню Джърси.

https://www.manager.bg/sport/shampionat-po-golf-se-otkaza-ot-igrishche-na-donald-trmp
Голям кеф да сриташ падналия!
И ние сме тръгнали с тия да ставаме ортаци?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2068 -: Януари 12, 2021, 20:52:24 »
А смешното е, че същите компании са финансирали и финансират разните черни движения по и дори зад линията на легалните действия... https://glasove.com/categories/na-fokus/news/da-bdesh-aktivist-i-chernokozh-dnes-v-sashch-mozhe-da-donese-izvnredno-mnogo-pari

С други думи, там изиграха началото на глобалният либерастки преврат и установяване на ново-робавладелски строй.

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #2069 -: Януари 12, 2021, 20:58:57 »
Ето какво ми дойде днес в Телеграм след всички последни истории с блокировките.

Число активных пользователей Telegram превысило 500 (https://t.me/durov/147) миллионов.
Только за последние 72 часа в Telegram зарегистрировались более 25 миллионов человек со всего мира.
Спасибо! Эти достижения не были бы возможными без пользователей, которые приглашают друзей в Telegram.
Вы можете поприветствовать знакомых, которые недавно присоединились, с помощью одной из уникальных функций Telegram — например, отправив анимированный стикер или видеосообщение.
Узнать больше о возможностях Telegram можно в канале https://t.me/TelegramTips


Тръмпистите бягат в Телеграм и Сигнал.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2070 -: Януари 12, 2021, 21:03:39 »
Изтеглянията на Signal и Telegram скачат след новите политики на WhatsApp
https://www.manager.bg/tehnologii/izteglyaniyata-na-signal-i-telegram-skachat-zaradi-novite-politiki-na-whatsapp

Не са само тръмписти.
WhatsApp се слива с ФБ и синхронизира всички акаунти, естествено много хора бягат.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #2071 -: Януари 12, 2021, 21:10:01 »
Капитализация Facebook и Twitter снизилась на $44 млрд после блокировки Трампа.
https://www.vedomosti.ru/business/news/2021/01/12/853797-kapitalizatsiya-facebook-i-twitter-snizilas-na-44-mlrd-posle-blokirovki-trampa

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Чък Норис отрече да е участвал в щурма на Капитолия
« Отговор #2072 -: Януари 14, 2021, 16:38:40 »
Quote (selected)
„Не съм аз и не бях там. В нашето общество няма място за насилие от какъвто и да е вид. Винаги съм и ще бъда за законността и реда“, написа Норис в пост в социалната мрежа Twitter.
https://www.manager.bg/lyubopitno/chk-noris-otreche-da-e-uchastval-v-shchurma-na-kapitoliya
Как може на някой да му хрумне подобна глупост?
Чък ако се беше включил да сме забравли за Бай Дън, Нанси Пелоси, национални гвардии охраняващи Капитолия. Тръмп щеше да е вече във втория си мандата, а демократите анихилирани. :t0328:
« Последна редакция: Януари 14, 2021, 16:44:47 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Миналата година режисьорът на филма, Крис Колъмбъс, обсъди процеса, довел до включването на държавния глава в снимките и обясни, че реакцията на публиката на пробната прожекция е била позитивна, пише Yahoo. „Хората се развеселиха, когато Тръмп се появи на екрана. Затова казах на редактора си: „Оставете го във филма. Това е момент за публиката“, каза тогава той.

https://www.manager.bg/ekran/makoli-klkin-poiska-premahvane-na-scena-s-trmp-ot-sam-vkshchi-2

Демократите определено не са религиозни просто защото не познават историята на  религиите в християнската част.
Тръмп си е откачалка, това не е непременно лошо, обаче тия  олигофрени ще го канонизират за светец.
"Наследството" на Тръмп завещано на САЩ явно е голямо щом неговият труп храни всякакви откачалки.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Федералната минимална заплата от 15 долара на час
« Отговор #2074 -: Януари 15, 2021, 19:26:15 »
Quote (selected)
Байдън вече се ангажира с една такава промяна. Федералната минимална заплата от 15 долара на час ще бъде политически трудна за отмяна. Ако се приложи правилно и се укрепи чрез автоматична корекция, свързана със средната работна заплата, тя ще елиминира завинаги работните места с обричащо на бедност заплащане. Последствията са неизмерими. Но това няма да е достатъчно за премахване на икономическата несигурност.
Най-непосредственият начин е да се дадат пари в ръцете на хората. Ето защо демократите и републиканците се договориха два пъти през последната година за директни помощи за американците. В четвъртък Байдън предложи нов пакет от помощи заради коронакризата на стойност 1,9 трилиона долара. В него се предвижда приетите през декември преки плащания за милиони американци да бъдат увеличени от 600 до 2000 долара. Но, колкото и удовлетворяващо да бъде бързото парично подпомагане на избирателите, то не носи структурни промени.
   
 :m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #2075 -: Януари 15, 2021, 21:00:59 »
Quote (selected)
В него се предвижда приетите през декември преки плащания за милиони американци да бъдат увеличени от 600 до 2000 долара. Но, колкото и удовлетворяващо да бъде бързото парично подпомагане на избирателите, то не носи структурни промени.

Не беше ли Тръмп който наложи вето защото 600$ му се видяха малко?
И не бяха ли Конгреса или Сената (не ги разбирам кой кой е?) които преодоляха ветото.
Т.е. сега бай ти Байдън ще ги вдигне до 2 хилки?

Тръмп естествено не е от най-симпатичните ми личности, но като гледам противниците му и техните похвати той е почти идеален.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2076 -: Януари 15, 2021, 21:11:20 »
Quote (selected)
"Ще използваме парите на данъкоплатците за възстановяване на Америка. Ще купуваме американски продукти, подкрепяйки милиони американски работни места в производството и селското стопанство, засилвайки нашата конкурентноспособност в един все по-конкурентен свят", каза Байдън в речта си, представяйки пакета.

https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/baydun-predstavi-plan-za-19-trln-za-suzhivyavane-na-ikonomikata
Без Тръмп по тръмповски:
"Америка фърст"
Сега с малко повече полове. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2077 -: Януари 15, 2021, 21:20:44 »
Quote (selected)
Снимка на седмицата: Затишие на Капитолия


https://www.manager.bg/lyubopitno/snimka-na-sedmicata-spokoystvie-v-kapitoliya

Баси тихалъка!
Толкова "тихо" не е и в Сирия, Либия, Афганистан...
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #2078 -: Януари 15, 2021, 21:35:51 »
Андрей Илларионов потерял работу в Вашингтоне, укусив не тех
https://www.mk.ru/politics/2021/01/15/andrey-illarionov-poteryal-rabotu-v-vashingtone-ukusiv-ne-tekh.html

Една от иконите на руската опозиция го уволниха от либертарианския Институт Катон заради това което е написал.

Ето какво е написал.
Происходящее в течение последних месяцев в США с каждым днем все более напоминает то, что происходило в Германии ровно 88 лет тому назад, в 1932-33 гг. А так называемый «штурм Капитолия» 6 января 2021 года все более приобретает характерные черты поджога германского Рейхстага 27 февраля 1933 года.
https://echo.msk.ru/blog/aillar/2771084-echo/

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2079 -: Януари 15, 2021, 21:37:55 »
Quote (selected)
Twitter временно блокира акаунта на руската ваксина „Спутник V“ заради възможна хакерска атака от САЩ.
https://www.manager.bg/svyat/twitter-vremenno-sprya-akaunta-na-vaksinata-sputnik-v

"Новото нормално" когато "изключенията" станат регулярни. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7376
    • Профил
Re: Федералната минимална заплата от 15 долара на час
« Отговор #2080 -: Януари 15, 2021, 21:50:51 »
Цитат на: Engels
"преки плащания за милиони американци да бъдат увеличени от 600 до 2000 долара"

Проблемът е, че след година-две май ще се наложи да им ги увеличат на 20 000 $ (месечно),
а след три - да ходят за две филийки хляб с купони и с огнестрелно оръжие  8)
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7376
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2081 -: Януари 15, 2021, 21:52:22 »
Цитат на: buratinob
Quote (selected)
Снимка на седмицата: Затишие на Капитолия
https://www.manager.bg/sites/default/files/styles/page_article/public/gettyimages-1230563871_pow.jpg?itok=HD5Yezx3

Баси тихалъка!
Толкова "тихо" не е и в Сирия, Либия, Афганистан...

На Шипка всичко е спокойно  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #2082 -: Януари 15, 2021, 21:53:15 »
Quote (selected)
Twitter временно блокира акаунта на руската ваксина „Спутник V“ заради възможна хакерска атака от САЩ.
https://www.manager.bg/svyat/twitter-vremenno-sprya-akaunta-na-vaksinata-sputnik-v

"Новото нормално" когато "изключенията" станат регулярни. :bigok:

В интерес на истината вчера го разблокираха буквално  след половин час след като новината се появи в руската преса.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2083 -: Януари 15, 2021, 21:54:16 »
Quote (selected)
Twitter временно блокира акаунта на руската ваксина „Спутник V“ заради възможна хакерска атака от САЩ.
https://www.manager.bg/svyat/twitter-vremenno-sprya-akaunta-na-vaksinata-sputnik-v

"Новото нормално" когато "изключенията" станат регулярни. :bigok:

В интерес на истината вчера го разблокираха буквално  след половин час след като новината се появи в руската преса.
Тест?
Видя ли от къде идва атаката?
Спестили са че руснаци са си атакували профила само да натопят САЩ.
« Последна редакция: Януари 15, 2021, 21:58:30 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Федералната минимална заплата от 15 долара на час
« Отговор #2084 -: Януари 15, 2021, 22:28:29 »
Проблемът е, че след година-две май ще се наложи да им ги увеличат на 20 000 $ (месечно),
а след три - да ходят за две филийки хляб с купони и с огнестрелно оръжие  8)
15 долара е психологическа граница. След нея ще се отприщи и трите години ще ги спратнат като петилетката в съкратени срокове. Обаче има друго - чудовищният вътрешен дълг трябва да се плаща. Балонените ипотеки, кредитните карти, студентските заеми - всички тези мили неща, които държат вързан средния американец. А един път отвързан и въоръжен аки Афродитиното синче, работата става кофти. Дивият Запад ще му се види на господин Байдън тихо и мирно място. А избирателите трябва да се хранят, а те нищо нямат, даже окови си нямат. Но ядът като за последно. Много сложен възел се завързва, а за такива възли само Сашето (Северно)македонски е имал правилна идея. Лошото е, че включва меч/брадва/нож, но това тогава...
Абе я да си държа пророчествата в кутийката, че 67-и пак ще рече, че аз съм виновна!

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2085 -: Януари 15, 2021, 22:43:34 »
Да пробвам да помогна.
Заемите за обучение имат решение - Аляска, две години и се анихихилират.
(ко не бъркам или нема промени)
Подхода има и опция. В Аляска при задаващите се смутни времена могат да очакват вежливо и компетентно отношение  :nuts:
 
Цитат на: buratinob
Quote (selected)
Снимка на седмицата: Затишие на Капитолия
https://www.manager.bg/sites/default/files/styles/page_article/public/gettyimages-1230563871_pow.jpg?itok=HD5Yezx3

Баси тихалъка!
Толкова "тихо" не е и в Сирия, Либия, Афганистан...

На Шипка всичко е спокойно  :bigok:
И готово  :bigok:
 
Некой по-оправен капитан да обяви че поема управлението, а конгреса (двукамерно) отива на ползу роду да строи стената на мексиканската граница  :cool-1084:
« Последна редакция: Януари 16, 2021, 01:25:15 от 66 »

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2086 -: Януари 16, 2021, 10:52:11 »
Чета, че шефовете на  Фейсбук и Инстаграм внезапно разблокирали затворените акаунти на Тръмп. Не е известно той има ли достъп до тях. Какво ли ги е накарало да си променят мнението?

Чета на друго място, че разни важни глави, изразили безпокойство от налагането на политическа цензура. Цитира се президентът на Мексико, който предложил създаването на национални социални мрежи и още заявил, че ще повдигне въпроса за цензурата в интернет и липсата на свобода на словото, при предстоящата среща на G-20.

Аз не съм от фейснабучените, твитерясалите и инстагръмнаните, точно защото не ми харесва някой частник-фирмаджия да определя какво и дали ще пиша.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2087 -: Януари 16, 2021, 11:15:13 »
от страх. от ена страна, 10% надолу са 10% надолу. или поне аз за толкоз бях прочел някъде за твитера.

от друга, която касае директно мениджмънта, т.нар. социални мрежи медии ли са? щото ако са - отиват директно в киреча за нарушаване на свободата на словото. те сега твърдят, че били имали правила и били частни фирми. те и вестниците и телевизиите в щатите са частни, ама нямат право да ограничават свободата на словото.

ако не са, т.е. все още не им е поставен статут на медии, то сега дърпат дявола за опашката. и разрешаването на тръмпавия акаунт няма да им помогне, щото те опашката вече я дръпнаха.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2088 -: Януари 16, 2021, 11:42:58 »
от страх. от ена страна, 10% надолу са 10% надолу. или поне аз за толкоз бях прочел някъде за твитера.

И аз мисля, че това е основното. Отлива на клиенти.
Носи се мълва, че за последните седмици по цял свят потребителите на Телеграмм (автори Николай Дуров и Павел Дуров) са се увеличили стотици пъти.

П.П. AnonimusBG (Отговор #2069 -: Януари 12, 2021, 20:58:57)
Извинявай, сега го видях.
« Последна редакция: Януари 16, 2021, 11:48:52 от Kole »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2089 -: Януари 16, 2021, 12:35:11 »
имах предвид борсови стойности, ама те са свързани. иначе хвалбата на телегам и аз я получих.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
По време на масовите протести в Киев, които в крайна сметка доведоха до свалянето на украинския лидер Виктор Янукович, Нюланд беше един от представителите на Запада, които публично подкрепиха демонстрантите. Тя беше широко известна със срещата си с протестиращите, припомня Политико. Тя е считана за ястреб по отношение на Русия.

https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/baydun-vurna-viktoriya-nyuland-golyamata-amerikanska-diplomaciya

Другата седмица вадя последния кат нови дрехи от скрина!
Само обещават, обещават а курабийките фашистите ги ядат!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8770
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2091 -: Януари 16, 2021, 20:46:30 »
Fuck the EU!
Вие си ги избрахте!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2092 -: Януари 16, 2021, 21:29:49 »
Quote (selected)
Дълбоко съм убеден, че докато има човек, има свободата да каже и „да“, и „не“ на всичко. На всяка тенденция. Смятам , че тук изборът се е изострил. От едната страна стои Великото рестартиране, към което призовават глобалистите. Сега те откраднаха, според мен, изборите, те са наложили своята воля, в САЩ е извършен държавен преврат. И сега те ще настъпват по целия свят. Това се нарича „Великото рестартиране“ – връщане към програмата на глобалистите.

От другата страна, започва „Великото пробуждане“. Хората разбират, че не става дума само за технологии, някои закономерности с обективно съдбовно свойство, а става дума за идеологическо доминиране, за хегемония дори не на цяла Америка, а на нейната половина, дори половината от американския елит, американското общество, което се стреми да наложи своята програма на света. Разбира се, ще има съпротива. Мисля, че Русия в тази съпротива, в това пробуждане, ще има една от най-важните роли.
https://pogled.info/svetoven/aleksandar-dugin-zaplashva-ni-voina-ne-na-zhivot-a-na-smart.124934

- Другото видяно вчера е "Год великого перелома 2.0. Что скрывается за глобальной перезагрузкой - Андрей Фурсов". Тук: https://www.youtube.com/watch?v=GBOdBjb1HO4&fbclid=IwAR1TjO6rxbOK39QyQmrCJO8-gNY_oJac789q26tCZQuan62xZ8u_-kh6SCM

Нещата ние ги "дъвчем" тук по на отделни хапки, но в тези двете изложения, удара е точно в целта. Хубаво е човек да е предизвестен за ставащото. Инак се лута и дърпа като муха в паяжина. А всички ние сме хванати здраво в нея. Андрей Илич е голям учен и ерудит! Въпросите са три:

* Дали сами можем да се изтръгнем от опънатата вече паяжина?
* Дали покрай Една от Силите, може това да стане или късмета ни ще избяга окончателно.
* Дали ще има сгромолясване на "хегемона", който е изчерпал историческата си роля и вече е основен планетарен паразит, угроза за света. Или не! - тук е важен Дугин с виждането му за времето.

Моята нескромна нищожност се придържа към средна позиция във виждането за Предопределеността. Писал съм достатъчно в старата ми езотерична тема. Накратко, в живота ни са фиксирани няколко или повече твърдо детерминирани точки. Движението ни между тях и зададените негови "теми" предварително, са без табута и ние сме свободни из равнината на вероятностите (по Зееланд). Самите инфлексни точки за смяна на вектора по времевата плоскост не могат да се прескочат. Защото ще попречим на другите участници. Т.е., играе се един чудовищен, гигантски театър, а ние изпълняваме роли с малки или големи периоди на относителна свобода вътре в обхвата на надлъжната му ивица обхващаща нашия времеви вектор на живот. Този. 

Както и да е, важното е сега да се измъкнем от новият робовладелски исторически период пред нас. Нищо, че е фризиран Дигитално-технологично и с Изкуствен интелект отзад като параван и съдържание отзад...

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #2093 -: Януари 16, 2021, 21:41:40 »
Quote (selected)
Както и да е, важното е сега да се измъкнем от новият робовладелски исторически период пред нас. Нищо, че е фризиран Дигитално-технологично и с Изкуствен интелект отзад като параван и съдържание отзад...

Не ми се иска да съм лош пророк, но едва ли.

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #2094 -: Януари 16, 2021, 21:52:31 »
Не намерих Иран и си помислих, че тук му е мястото.

По данным телеканала FoxNews, выпущенные иранские военными на учениях баллистические ракеты взорвались в 160 км от американского авианосца "Нимиц".
https://www.mk.ru/politics/2021/01/16/vypushhennye-iranom-rakety-vzorvalis-v-160-km-ot-avianosca-ssha.html

Не че аятоласите са ми симпатични, но и "Нимиц" не си стои в Норфолк.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2095 -: Януари 16, 2021, 21:57:10 »
160 км не са провокация, на толкова и ядрен заряд няма да повлияе.
А Нимиц си седи отдавна в региона близо до сушата, май прибирането му в Норфлок е свързано с много рискове, а буксир през океан не е решение.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2096 -: Януари 16, 2021, 23:03:57 »
В тези анализи на Фурсов и на Дугин липсва определящ фактор.
А именно липсата на "самопълнещи се хладилници".
Мисля че Нор е доста по напред със ситуацията:
Цитат на: Engels
"преки плащания за милиони американци да бъдат увеличени от 600 до 2000 долара"

Проблемът е, че след година-две май ще се наложи да им ги увеличат на 20 000 $ (месечно),
а след три - да ходят за две филийки хляб с купони и с огнестрелно оръжие 8)
(курсивът мой)
 
Фурсов го изслушах. Той разбира се е блестящ, но има едно тежко усещане за казионност.
А единна русия е ясно каква партия е. Да масата е чиновнически планктон и дребни буржуи, но насоките са откровено олигархични. Та малко на реклама на давоските насоки го избива.
Моето мнение е, че идеята за некъф "Корпоративен феодализъм" до което се свеждат давоските скрипали е мъртво родена.
Впрочем, когато съм слушал Путин на даваните "събеседвания", когато некой почне да увърта, философства ..... Путин казва "Знаете че има и друг начин", което моментално прекватява секви опити. И наистина има. Проверено. От самият Йосиф Висарионович!
 
Дугин ще го прочета утре пак и тогава ще имам мнение.
Се пак миналата година събитието беше бясът към Хуавей и 5Ж. И не само че лошите китайци резнаа слухтенето ами по лошо. Искат да земат "последната миля" със сатанинската си мрежа  :nuts: Кви сураттефтери, твитери ....
То вече мрежовото оборудване китайско ..... бе ужаст!
« Последна редакция: Януари 16, 2021, 23:19:46 от 66 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2097 -: Януари 17, 2021, 09:48:47 »
Quote (selected)
Новоизбраният президент на САЩ Джо Байдън обеща да подпише серия от укази още през първия си ден на поста, в сряда, предадоха Асошиейтед прес и Франс прес.
С тях той ще встъпи отново Америка в Парижкото споразумение за климата, заяви снощи началникът на канцеларията на бъдещия президент Рон Клайн. С това ще започне 10-дневна серия от декрети, с които Байдън ще се опита да промени курса след президентството на Доналд Тръмп.
....
Използването на президентски укази избягва необходимостта да се изчаква одобрение от двете камари на Конгреса на САЩ, отбелязва АФП. Освен това така Сенатът на САЩ ще може да се посвети изцяло на процедурата по импийчмънт на Тръмп.
https://www.manager.bg/goreshchi-tochki/baydn-podpisva-seriya-ot-ukazi-oshche-v-prviya-si-den-kato-prezident
Ще бъде феерично.
Либерастите са освирепели няма да оставят необърнат камък.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Пелоси дала също така указания на апарата в Камарата на представителите да подготви бързо материали за импийчмънт на Тръмп, без да се изчаква инагурацията. Този неин замисъл още повече ще разцепи Америка, но Нанси Пелоси има основания да бърза. През нощта на 10 януари на 40% от територията на Пакистан беше изключено електричеството. Според мнението на блогърите това е било мероприятие на американските специални служби, за да предотвратят подписването на споразумение между китайска корпорация и General Electric за продажба на китайците на активи в размер на 5.2 трилиона долара. Зад General Electric стоят такива производители на военна техника, като General Dynamics, Pratt & Wittney и Rolls Rois. В резултат на една такава сделка, технологиите за производство на съвременна бойна техника биха отишли в ръцете на Китай. В условията на политическа и информационна блокада администрацията на Тръмп не успя навреме да извади на показ подготовката за тази сделка, а информацията за нея попадна при тях едва след „щурма“ на Капитолия, когато привържениците на Тръмп иззеха компютрите на Нанси Пелоси и още 15 конгресмени демократи. В условията на дефицит от време, на специалните служби не им оставаше нищо друго, освен да хакнат електрическата мрежа на Пакистан, и хвърляйки страната в хаос, да предотвратят срещата на участниците в сделката.
https://glasove.com/categories/komentari/news/v-sashch-nazryava-smbrtonosna-skhvatka-zagubiliyat-nyama-da-bbde-poshchaden

Както казва Бъч има много и различни Америки, всяка се бори срещу другата на живот и смърт.
Чудо е че съществуват на една територия без да се избият, засега.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #2099 -: Януари 17, 2021, 12:23:21 »
Нечи хем Бидон-а президент, хем ша продължат да импийчват Тръмп ... тея верно са "изключителни"  :nuts:
А тва за "зелените" напъни ..... Мисля ще влезе "в историята".
В момента в който сложат акциз на бензиня ще се окаже първият линчуван хамерикански президент.
Линчуван фсмисъл класически. Катран, Пера и останалите салтанати  :smokin: