Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 14, 2024, 12:46:53

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2135879 пъти)

0 Потребители и 168 Гости преглежда(т) тази тема.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #6660 -: Февруари 25, 2022, 06:02:38 »
Президент Украины сообщил:
украинцы остались в одиночку. Никто за Украину воевать не хочет. В НАТО Украину брать не хотят.
https://www.mk.ru/politics/2022/02/25/zelenskiy-vystupil-s-zayavleniem-my-v-odinochku-zashhishhaem-svoyu-stranu.html

Защо трябваше да го научите по трудния начин?
Батька не е от най-симпатичните ми персонажи, но вчера ги определи много правилно.
Мерзавци.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1241
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6661 -: Февруари 25, 2022, 06:09:48 »
Може да не е съвсем по темата, а може и да е - вие преценете:
1. Днес говорих с моя 'чорбаджия' - бизнес дела. Той веднага ме попита, какво мисля за ситуацията в Украйна. Има ме за "експерт" по източните въпроси (но аз не съм). Той е "силно" демократ и привърженик на БайГън. Какво ме впечатли: гледал той наскоро някакво интервю на Путин. Според него той (Путин) изхлеждал като невменяем. Аз съм вече стар за да си "ритам" хляба, та замълчах, но ме сърбеше езика да попитам ПОТУСа вменяем ли е изобщо?
2. Днес ми пратиха един "джънк" на емайла. Отворих го защото пишеше 'за Украйна'. Гнустотия, но доста информираща - изреждаха детайлно какво са 'вложили' САЩ в Украйна. ХХХ милиона оръжие, УУУ милиона за РЕБ, ЗЗЗ милиона за обучение на офицерския състав, ЯЯЯ милиона за 'кибернетична' сигурност и пр. Доядя ме: за това ли харчат данъците дето плащаме - за да гарантират финансовата обезпеченост на фамилията Байдън? Имам "сантименти" от миналото - от кога младото Бушле из'арчи парите на държавния пенсионен фонд (Соушъл Секюрити), за да ходи да изследва чукарите на Афганистан (по-май за да запази "пътя на мака").
3.  От 1ви Март тук в моя вилает отпада задължението за носене на маски (ще бъде по желание). Също отпада задължителната ваксинация (за тези, за които беше задължителна). Как ще върнат хората, които бяха буквално изгонени от работа и местожителство е голям секрет? Нашенците, нали са зевзеци веднага пуснаха лаф: МАХАТ НИ МАСКИТЕ, ЩЕ НИ РАЗДАВАТ КАСКИТЕ!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #6662 -: Февруари 25, 2022, 06:12:52 »
Англичаните забраняват на Аерофлот да лети над Англия.
А те как ще заобикалят Русия дали са помислили?

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1241
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6663 -: Февруари 25, 2022, 06:17:48 »
Ми те ако го набарат чеченските диверсанти от Зелен ще стане Червен... И няма да има кво да спасява...
Колега, да не би да намеквате за някои така 'по-източни' традиционни обичаи? Е, не може така - все пак сме се заклели в демократичните ценности.  :lol:

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1241
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6664 -: Февруари 25, 2022, 06:22:46 »
Президент Украины сообщил:
украинцы остались в одиночку. Никто за Украину воевать не хочет. В НАТО Украину брать не хотят.
https://www.mk.ru/politics/2022/02/25/zelenskiy-vystupil-s-zayavleniem-my-v-odinochku-zashhishhaem-svoyu-stranu.html

Защо трябваше да го научите по трудния начин?
Батька не е от най-симпатичните ми персонажи, но вчера ги определи много правилно.
Мерзавци.
Ами май оная приказка "Дай му на нашенеца сетнешния акъл" не важи само за нас.Друга от стария кадия: "А, бе чадо - изяде солта, отнесе тоягите и накрая върна и парите'.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10121
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6665 -: Февруари 25, 2022, 06:23:12 »
за това ли харчат данъците дето плащаме

Напразно се косиш. За тея харчове си печатат пари. Не данъци, ами да ви изтръскат и всички пари да ви вземат, до стотинка, пак не могат да покрият и част от тези харчове.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6666 -: Февруари 25, 2022, 06:54:14 »
NUFF
@nuffsaidny
WW3 sponsored by Applebees.

We’re living in an episode of South Park.

https://twitter.com/nuffsaidny/status/1496904803854663680

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1241
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6667 -: Февруари 25, 2022, 07:02:48 »
за това ли харчат данъците дето плащаме

Напразно се косиш. За тея харчове си печатат пари. Не данъци, ами да ви изтръскат и всички пари да ви вземат, до стотинка, пак не могат да покрият и част от тези харчове.
Няма как да споря: имам някои приходи, които идват в брой. Ами от към една година, всяка банкнота е нова новеничка, още не сгъвана и мирише на мастило. Един въпрос, може да е тъп: а защо не напечатат нещо и за мен, за комшията, за колегата? Отново - те първо "изядоха" скътаното брашънце, после влязоха в 'печатарския' бизнес. Отдавна беше, но помня: Бушлето обяви, че има "данъчни" излишъци и върна по към $1000 на калпак (на всеки който е подал декларация). Хората бяха готови да го носят на ръце ...но тогава те не занаеха, че той е 'инвестирал' пенсионните им спестявания в Афганистан. Оттам насетне "пошло-поехало". Както сегашният ПОТУС се изказа преди няколко дни: Ние ще отстояваме докрай нашите ценности...но това ще е с цената на допълнителни разходи !  :nuts:
Лична мисъл: живял съм в 2 държави, в 2 различни системи. Което много ме дразни е: навсякъде, по всяко време смятат, че нагъвам доматите с колците.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23906
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6668 -: Февруари 25, 2022, 07:30:23 »
Quote (selected)
Великобритания и САЩ наложиха мерки срещу влиятелни руски банки
Според Байдън това е почти като да изключат Русия от разплащателната система SWIFT
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/velikobritaniya-i-sasht-nalozhiha-merki-sreshtu-vliyatelni-ruski-banki
"Почти", нещо като Байдън е почти адекватен.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23906
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6669 -: Февруари 25, 2022, 07:39:35 »
Quote (selected)
"Това е началото на един период, който вероятно ще продължи доста години, докато се установи отново някакъв стабилен европейски и световен ред. Редът след Втората световна война, който беше стабилен почти 80 години, изчезна напълно. ... Новият ред трябва да е баланс между трите сили - САЩ, Русия и Китай. Залог в тая игра е ЕС".
https://epicenter.bg/article/Prof--Dimitar-Yonchev--Napalno-izchezna-redat--vaveden-sled-Vtorata-svetovna-voyna/274673/11/0
Quote (selected)
Panta rhei
Нека си представим една река, с всичките ù характеристики. Всеки човек има въображение (каквото и да е то), така че едва ли това би затруднило някого.

Река с течаща, бистра вода, изпълнена с живот. Да, днес може да е такава, утре да е спокойна и мръсна, а след известно време дори и да не съществува. Защото всичко на този свят (дори и природата) е преходно.
https://otkrovenia.com/bg/eseta/vsichko-teche-vsichko-se-promenya-1
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6670 -: Февруари 25, 2022, 08:06:12 »
Quote (selected)
"Това е началото на един период, който вероятно ще продължи доста години, докато се установи отново някакъв стабилен европейски и световен ред. Редът след Втората световна война, който беше стабилен почти 80 години, изчезна напълно. ... Новият ред трябва да е баланс между трите сили - САЩ, Русия и Китай. Залог в тая игра е ЕС".

Така изглежда, ако погледът стига до върха на носа. Какъв е смисълът да съществувваме в някакъв лицемерно подреден свят до следващия конфликт? Всички карти трява да се сложат на масата.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6671 -: Февруари 25, 2022, 08:21:14 »
Чеченците са в горите около Киев.

Баси лудницата е да те търсят тея "зверове". Снимка от вчера...


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8850
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6672 -: Февруари 25, 2022, 08:41:42 »
етническите руснаци са близо 35%.
А останалите какви са, има ли етнически украинец? Колкото има етнически белгиец!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6673 -: Февруари 25, 2022, 08:45:21 »
 Ukraine ready to discuss neutrality, Zelensky says

The Ukrainian president says Kiev has been left to fend for itself as NATO is “afraid” to give it any guarantees

https://www.rt.com/russia/550546-zelensky-nato-ukraine-neutrality/

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6674 -: Февруари 25, 2022, 08:48:34 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23906
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6675 -: Февруари 25, 2022, 08:58:54 »
Quote (selected)
Външният министър на Франция Жан-Ив льо Дриан заяви: "Путин трябва да знае, че ние също имаме ядрено оръжие". В телефонен разговор президентът Макрон поискал от Путин да спре агресията. Тази нощ Макрон уточни, че позвънил на Путин по молба на Зеленски.
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/makron-pak-se-opita-da-bude-posrednik-vuv-voynata
Спомням си как на съюз от две ядрени сили Франция и Британия за три дена им свършиха ракетите срещу Либия та се наложи мириканците да ги прикриват. :)))

Quote (selected)
"Сега ние виждаме Путин такъв, какъвто е - окървавен агресор, стремящ се към имперски завоевания", заяви премиерът на Великобритания Борис Джонсън. "Лондон няма да се успокои, докато икономиката на Русия не бъде разрушена", декларира външното министерство на Великобритания.
И така няколко века, вече.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1712
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6676 -: Февруари 25, 2022, 09:04:16 »
Чеченците са в горите около Киев.

Баси лудницата е да те търсят тея "зверове". Снимка от вчера...


Мдаааа, пак са ни върнали автентичния ЗИП, добре.

ЗИПченко, йебига тия от отряда "Восток", разкажи ни пак приказката за англосаксите, единствените, които въртят света на пръста си, моля!
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6677 -: Февруари 25, 2022, 09:11:34 »
Разбира се, че въртят света на пръстта си.

Все пак Русия воюва на границата си.

Тва е все едно САЩ да водят война с Мексико.

Ама те водят войни на 10 000 км от тяхна територия.

Русия засега няма такъв военен потенциал.

САЩ се бутат до границите на Русия а не обратното...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11251
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6678 -: Февруари 25, 2022, 09:18:05 »
Ото, същият си е, но малко дал фира.
"Малко" е заради модерацията.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8850
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6679 -: Февруари 25, 2022, 09:21:35 »
Турция може да ограничи преминаването на военни кораби през проливите. Конвенцията от Монтрьо обаче предвижда също, че корабите на страните, участващи във войната, могат да се върнат в своите бази и това трябва да им бъде разрешено“, предаде ТАСС , позовавайки се на вестник Hürriyet.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1712
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6680 -: Февруари 25, 2022, 09:28:14 »
Разбира се, че въртят света на пръстта си.

Все пак Русия воюва на границата си.

Тва е все едно САЩ да водят война с Мексико.

Ама те водят войни на 10 000 км от тяхна територия.

Русия засега няма такъв военен потенциал.

САЩ се бутат до границите на Русия а не обратното...
Бепе, не е същия - глей` какви ги пише - някакво яко въртене в Афганистан и Ирак сънува, сефте.

Вероятно милият не ще да разбере, че това, което става в момента, не е просто една АТО, а нещо повече, с непредвидими последствия за кибиците = страните членки на НАТО и другите попутчики (не за участниците).

За съжаление няма да доживеем да видим резултатите, не мисля, че ще да добри.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6681 -: Февруари 25, 2022, 09:31:41 »
Мълния!

Украйна изстреля Точка У по Русия! Уцелена е част от база Милерово!

Мда, нови дрешки.Бързо.Шегите свършиха. Нали се сещате какво ще стане сега ?

Апропо любопитно видео от руския десант на Змийския остров в Украйна.

Оказва се че в операцията е участвал крайцера Москва!

https://mobile.twitter.com/FreeAgentBobby/status/1497108392644472832

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6682 -: Февруари 25, 2022, 09:57:13 »
Quote (selected)
А колкото до това дали има България – е, още като че ли ни има, но не се знае докога...
Ще я има. Не знам защо упорито се забравя втората точка - извличането на натуту до границите  му през 97 г. Също така не знам дали сте забелязали, че ЕС приключи....вероятно до края на тази година. Беше мноо смешно 2015 г., предполагам, че сега вече поне по-умните хора са в състояние да забележат какво точно се случва . Германия се самоуби...останалото ще го свършат докторите и инженерите на танте..въпросният ЕС в западната му част е пълен с такива специалисти.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6683 -: Февруари 25, 2022, 10:00:09 »
Щом и ние сме в НАТО, разпадането му не би трябвало да е под въпрос. Американците се захванаха с нас, не подозирайки колко сме опасни.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6684 -: Февруари 25, 2022, 10:01:20 »
Quote (selected)
"Тъжно е, че не успяхме да се обединим всички около декларацията за Русия, защото това е война. Не е ограничен конфликт, а пълномащабна инвазия. Слава Богу, успяхме да постигнем конституционно мнозинство, 191 депутати подкрепиха декларацията". Това коментира в студиото на "Денят започва" на БНТ Христо Гаджев, депутат от ГЕРБ.

 

Гаджев заяви, че никой не би бил против да се помогне на нашите сънародници в Украйна и допълни, че основният проблем е дошъл от БСП, които са се обявили против санкциите за Русия и против думата "санкции".

"БСП искаха просто да осъдим действията. Ние подкрепяме правителството за действията, свързани със защита на националния интерес. Дадохме мандат, благодарение на опозицията вчера премиерът отиде в Брюксел с мандат да участва в общите решения", каза Гаджев.
"Притеснително е, че БСП дори предложи разделно гласуване на точките на декларацията, за да не подкрепи заглавието, което чу за агресията на Русия към Украйна и частта за санкциите", коментира депутатът.

 

Според Гаджев цялата архитектура на сигурност в Европа от 1975 г. насам е приключила и вече сме в различен свят.

 

"Премиерът беше по-адекватен от министъра на отбраната в реакциите, които бяха публични. Дори и когато приемахме декларацията, министър-председателят беше в парламента. Надявам се ,че днес той ще каже, че това е война", допълни Гаджев.

Дежа вю! Който не си помни историята.......

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6685 -: Февруари 25, 2022, 10:13:44 »
Какви са главните изводи от вчера. Укронацистите са се настанили с военната техника в градовете и се крият зад цивилното население. Днес се появи видео от Харков където по улиците в жилищните квартали, освен танкове и друга бронетхника се виждат реактивни системи ГРАД и всичко друго каквото може да се сети човек. Купища със сандъци с боеприпаси, са слкадирани направо на земята. Руснаците правилно задават въпроса какво ще стане - колко цивилни жертви ще има - ако започнат да ги унищожават от въздуха или решат да атакуват с жива сила по земя. Очевидно е, че не могат да си позволят артелерийски обстрели на жилищни райони които не са евакурали населението. По подобен начин стоят нещата и с други градове до които са достигнали руските войски. В повечето от армията не е влизала, а са обкръжени и заобиколени. В Киев ще се натъкнат на същия проблем.
Второто нещо - укроармията в по-голямата си част, отказва да преминава на страната на противника, което ще рече, че е решила да се съпротивлява до колкото може. Затова мисля днес руснаците ще им се наложи да втвърдят тона и да демонстрират какво значи на практика война и какви могат да бъдат последствията от нея за онези които пряко участват в бойните действия. Предполагам за да се напредва успешно, в момента от другите части на Русия се прехвърлят достатъчно нови подкрепления, които да закрепят позициите които са извоювани и да подпомогнат и улеснят придвижването към Киев и другите вътрешни градове. Лесна и безкръв победа, мисля вече не се предвижда, при добро желание украинците могат да свършат достатъно поразии при действията си срещу атакуващите колони във вътрешността на страната.
« Последна редакция: Февруари 25, 2022, 10:22:26 от kas »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6686 -: Февруари 25, 2022, 10:20:54 »
Quote (selected)
Сolonelcassad

Сообщают о соединении наступающих механизированных колонн с десантом в Гостомели. Мужики крутые -- более суток отмахивались.
Наступающие колонны соединились с десантом в Гостомеле.

🇺🇦 Стрельба в Оболони на севере Киева.
МОУ заявляет, что в ОБолони действует российская ДРГ.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6687 -: Февруари 25, 2022, 10:33:21 »
1. Днес говорих с моя 'чорбаджия' - бизнес дела. Той веднага ме попита, какво мисля за ситуацията в Украйна. Има ме за "експерт" по източните въпроси (но аз не съм). Той е "силно" демократ и привърженик на БайГън. Какво ме впечатли: гледал той наскоро някакво интервю на Путин. Според него той (Путин) изхлеждал като невменяем. Аз съм вече стар за да си "ритам" хляба, та замълчах, но ме сърбеше езика да попитам ПОТУСа вменяем ли е изобщо?

във връзка с това интервю - американците бяха направили от два часа  интервю общо под 20тина минути.
на ютуб може да се гледа пълното на руски, фризираното не е за гледане.
цензура та се не трае.

като ми остане ресурс ще ти го потърся
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3616
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6688 -: Февруари 25, 2022, 10:35:30 »
Чува се, че китайски кораби са влезли в тайвански води. Такива ми ти работи.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6689 -: Февруари 25, 2022, 10:36:02 »
Quote (selected)
укроармията в по-голямата си част, отказва да преминава на страната на противника
Страшна армия. Пълно е с видеа как се предават и обясняват, че са се хванали да работят в армията, щото няма друга работа. Нацитата са друга бира, но тяхното оцеляване не се разглежда

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6690 -: Февруари 25, 2022, 10:36:42 »
Quote (selected)
Основные моменты по направлениям:

1. ЛДНР - сохраняется позиционный характер боевых действий, с попытками армий ЛДНР продвинуться к границам оккупированных ВСУ территорий.
2. Южное направление - ВС РФ сохранили контроль над мостом через Днепр у Херсона, отбив попытки контратак ВСУ.. Бои в районе Антоновского моста продолжаются.
Также удерживается Новая Каховка. Сегодня утром был взят Мелитополь и началось продвижение в направлении Бердянска.
3. Харьковское направление - продолжаются бои на ближних подступах к Харькову. Обе стороны несут потери в людях и технике.
4. Сумское направление - ВС РФ взяли Путивль и пройдя через Сумы (там сегодня продолжался бой в аэропорту), продвинулись к Конотопу, окружив город. Сегодня продолжились попытки взять Ахтырку, чтобы выйти к Харькову с запада. На трассе Сумы-Киев выставлены российские блок-посты. Идет продвижение к Киеву и Чернигову. (ВСУ отразило атаку ВС РФ на черниговском направлении).
5. Киев - аэродром Гостомель удерживается десантниками. ВСУ так и не смогли их выбить оттуда. Сегодня утром танковые колоны ВС РФ прорвались на ближние подступы к Киеву и близки к установлению прямой связи с десантом. ВСУ готовит контратаку, заявляя, что сегодня в районе Гостомеля будет выброшен еще один десант. В Пентагоне заявляют, что Киев падет в ближайшие дни. После 10 часов в городе была слышна стрельба. Также десант по заявлению ВСУ ВС РФ выбросили к западу от Житомира. ВСУ активно подрывают мосты на подступах, стремясь замедлить продвижение ВС РФ,
6. Утром продолжились удары по военным объектам ВСУ по всей территории Украины. Над Киевом был сбит Су-27 ВВС Украины - по одной версии российским ЗРК, по другой - украинским. Сбитый "Калибр" упал на жилой дом в Киеве, но обошлось без жертв. При обстреле Горловки была поражена школа - погибли 2 учительницы.
7. ВСУ нанесли ракетный удар по аэродрому Миллерово на территории РФ. Сообщается о повреждениях на аэродроме, но потерь в самолетах нет.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6691 -: Февруари 25, 2022, 10:40:36 »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6692 -: Февруари 25, 2022, 10:41:01 »
Quote (selected)
Жириновский в 2018 году: «Если сумасшедшие в Киеве начнут наступление на Луганск и Донбасс, тогда они потеряют большую часть Украинs. Ведь нам не нужен Донбасс. Нам не нужна часть Украины. Мы будем взять Украину всю. Полностью. Американцы готовы согласиться, что восток Украины отойдет России, но тогда в западной Украине будут устраивать провокации. Поэтому вся Украина отойдет России. Когда созреет ситуация»

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6693 -: Февруари 25, 2022, 10:43:44 »
Асол, украинците имат 250хил души армия. Това, че 10тина са се предали, не означава абсолютно нищо, тъкмо напротив. Не бързай да се радваш, за момента няма никакви основания за това. Предполагам в следващите няколко дни ще се проясни накъде ще тръгнат нещата, но ако укронацистите останат в градовете и решат да се борят до край, това ще рече задължително много разрушения и жертви не само сред военните, но и сред цивилното население.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6694 -: Февруари 25, 2022, 10:45:24 »
иначе моя коментар -
укрите се държат като окупатори, а не като защитници.

- крият се зад съгражданите си зад жив щит

- стрелят по жилищни квартали със всичко каквото имат, включително тактически ракети

- рушат  безмислено собствената си инфраструктура, включително мостове с цивилни коли върху тях

руснаците първия ден опитаха да спестят повече, отколкото бе разумно от проблемите на цивилните. получиха наколко контраатаки заради това. военни поделения, пожалени защото са в агломерациите не бяха калибрирани поне, а бяха дори в обсега на реактивната артилерия

иначе шока у цивилните е огромен. осем години ги заливаха с пропаганда за водещата се д.вече война с русия, със безброй перемоги след перемоги, а сега изведнъж 14 часа след като руснаците се включиха се оказаха в киевската агломерация.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2990
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6695 -: Февруари 25, 2022, 10:49:32 »
Quote (selected)
Last year, when the US abandoned Afghanistan's former government, the island of Taiwan was silent, and people could almost hear DPP politicians' heartbeats. After the US pushed Ukraine into war, it stepped aside and left Ukraine alone to bear the burden. The DPP authority can't keep calm any longer. They can't bear the complete collapse of the bubble of "US protection," which is their spiritual backbone. They couldn't help but feel uneasy, so they repeatedly talked about Taiwan's "significance" and "specificity" to the US, fantasizing that they would be an "exception."
https://www.globaltimes.cn/page/202202/1253176.shtml

Санкцес, санкцес, нанай тайванцес  :surr:
*********   ✹    *********


Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6697 -: Февруари 25, 2022, 10:52:34 »
Асол, украинците имат 250хил души армия. Това, че 10тина са се предали, не означава абсолютно нищо, тъкмо напротив. Не бързай да се радваш, за момента няма никакви основания за това. Предполагам в следващите няколко дни ще се проясни накъде ще тръгнат нещата, но ако укронацистите останат в градовете и решат да се борят до край, това ще рече задължително много разрушения и жертви не само сред военните, но и сред цивилното население.

дотук пленените от 53и и 57и украински са над стотина, включително поне една военнослужеща и поне 5 ранени

има видеа, снимани са лицата, не е театро.

факт е, че нацитата не можеш да убедиш, но на практика никой не знае какъв процент са адекватните спрямо мобилизираните


тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6698 -: Февруари 25, 2022, 10:56:12 »
Quote (selected)
🇷🇺🇺🇦 Огромная колонна группировки V наступает на Черниговском направлении со стороны Белоруссии.
https://t.me/rybar/25161

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7423
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6699 -: Февруари 25, 2022, 10:58:24 »
Асол, украинците имат 250хил души армия. Това, че 10тина са се предали, не означава абсолютно нищо, тъкмо напротив. Не бързай да се радваш, за момента няма никакви основания за това. Предполагам в следващите няколко дни ще се проясни накъде ще тръгнат нещата, но ако укронацистите останат в градовете и решат да се борят до край, това ще рече задължително много разрушения и жертви не само сред военните, но и сред цивилното население.

Quote (selected)
Military and security service personnel strengths

approximately 200,000 active troops (150,000 Army, including Airborne/Air Assault Forces; 12,000 Navy; 40,000 Air Force); approximately 50,000 National Guard (2021)

note - in early 2022, the Ukrainian Government announced plans to add 100,000 personnel to the armed forces over three years

https://www.cia.gov/the-world-factbook/countries/ukraine/#military-and-security
the lamers club honourable member …

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6700 -: Февруари 25, 2022, 11:01:41 »
Quote (selected)
В эти минуты идёт операция по деблокированию российского десанта на аэродроме в Гостомеле.

В небе работают ударные вертолёты ВС РФ. На земле - спецназ.

 (https://t.me/swodki/24263)Комментирует Александр Коц:
Оживший сценарий супербоевика. Когда-нибудь об этой истории снимут фильм. И если снимут плохо, то режиссера надо будет кинуть в бассейн с крокодилами.

Именно в таком положении сейчас 200 русских десантников на аэродроме в Гостомеле под Киевом. Высадились с вертолетов, взяли под контроль и вторые сутки ведут бой при поддержке авиации. Нужно удержать, подавить окружающих укропов и принять борта из России.
Удачи вам, русские герои!
https://t.me/swodki/24264
видео

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10121
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6701 -: Февруари 25, 2022, 11:02:25 »
Последна сводка от МО РФ. Цели батальони се предават. Зеленското лъже, че граничарите на Змейския остров били убити. Предали са се.

Срочно! Минобороны РФ подводит НОВЫЕ итоги спецоперации на Донбассе!

https://www.youtube.com/watch?v=YRn6TDJ94QA

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6702 -: Февруари 25, 2022, 11:04:01 »
Част от руска колона, разбита докато се е придвижвала без нужната защита. Когато се бърза и не се действа по правилата, винаги се стига до жертви и загуби.
https://www.youtube.com/watch?v=paZmhb0AmXY

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6703 -: Февруари 25, 2022, 11:05:48 »
Какви работи стават по белия свят. Премьер Грузии заявил, что страна не присоединится к санкциям против России
https://ria.ru/20220225/sanktsii-1774989797.html

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6704 -: Февруари 25, 2022, 11:13:07 »
Закучват се работите. А селцата много западнали.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6705 -: Февруари 25, 2022, 11:14:38 »
По белия свят се сформираха две страни - едната на англосаксите и подвластните им марионетки от ЕС и Япония и втората - на останалите независими и суверенни държави. За съжаление България за пореден път е вкарана в отбора на престъпниците.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6706 -: Февруари 25, 2022, 11:16:30 »
Российские военные вошли в Киев. Бои идут на севере и северо-востоке города

В соцсетях появляется все больше подтверждений того, что наши войска начали штурм Киева. Наши войска продвигаются с двух сторон — от Вышгорода (это север), по руслу Днепра, сейчас они в районе Оболони. Другая группа от Гостомели, это северо-запад, это район Виноградарь. ВСУ говорит об одной единственной разведгруппе русских, но очевидно, что мы наступаем более массированно. Это, конечно, не говорит о полномасштабном штурме, но уже о многом. Ждём видео с нашими танками, до Крещатика остается порядка 8-10 км.
https://t.me/readovkanews/26583
видео
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6707 -: Февруари 25, 2022, 11:18:03 »
Не знам дали се закучват, аз лично не съм очаквал всичко да върви по мед и масло. Ако жертвите на конфликта се ограничат в рамките на десетина хиляди души, мисля, че ще е голям успех. Следващите 2-3 дена ще са критични и предполагам ще покажат в каква посока ще се развият нещата. За най-лошия сценарии не искам изобщо да мисля.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6708 -: Февруари 25, 2022, 11:19:33 »
Российские военные достигли договоренности с украинскими военнослужащими отдельного батальона охраны АЭС Украины о совместном обеспечении безопасности энергоблоков и саркофага Чернобыльской АЭС.

Минобороны России


пъсъ. непрекъснато си мисля за украинските аец...
нацитата са малоумни и с манталитет на окупатори,
като нашите седерасти...
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6709 -: Февруари 25, 2022, 11:21:54 »
пъсъ. непрекъснато си мисля за украинските аец..
Така е колега, укронацистките изроди са готови на всичко, само и само да навредят на Русия, включително да жертват и собственото си население.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6710 -: Февруари 25, 2022, 11:26:29 »
Российское Минобороны утверждает, что в районе острова Змеиный (Одесская область) сдались 82 украинских военных. С них  взяли подписку об отказе от участия в боях и вернут к семьям.

Зеленский же накануне сообщал, что яклбы весь гарнизон пограничников погиб.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6711 -: Февруари 25, 2022, 11:28:40 »
Важно❗️
Сообщают, что на этих видео (https://t.me/swodki/24277) техника не РФ❗️

➕еще кадры, где эта же техника дрифтует по трассе и давит авто мирных жителей.

Украинская бронетехника дрифтует по Киеву. Момент когда ЗРК «Стрела-10 отстала от своих. Украинские СМИ распространяют что это техника РФ которая позже давила гражданскую машину
Vzgliad_iz_Donbassa

https://t.me/swodki/24291
видеа
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6712 -: Февруари 25, 2022, 11:32:36 »
А вот и убитые «российские» диверсанты, переодевшиеся в форму нацгвардейцев (https://t.me/swodki/24247) и давившие народ на «Стреле-10» в киевской Оболони.

Лиц и документов никто не покажет. ДРГ же — всё тайно. И удобно.

@rybar

P.S. Как это типично для укронацистов в целом и для замминистра обороны Украины в частности
https://t.me/swodki/24302
видео
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6713 -: Февруари 25, 2022, 11:39:11 »
Част от руска колона, разбита докато се е придвижвала без нужната защита. Когато се бърза и не се действа по правилата, винаги се стига до жертви и загуби.
https://www.youtube.com/watch?v=paZmhb0AmXY
Поредният фейк. Вчера си беха снимали техните издумкани танкове и ги представиха за руски, докато си биеха камшиците, естествено. И измишльотината със свалениия изтребител е все от същия десен

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6714 -: Февруари 25, 2022, 11:39:58 »
Quote (selected)
❗️❗️❗️Неизвестные начали штурм Верховной Рады и правительственного квартала в Киеве.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6715 -: Февруари 25, 2022, 11:40:42 »
При такъв монументален блицкриг при който на втория ден се щурмува столицата разбира се че ще има известно количество загуби за нападащата страна.

Винаги е по-лесно да седиш и да се отбраняваш.

Путин бърза.Не иска дори да си даде СЕДМИЦА на омаломощаващи нонстоп въздушни удари в "безконтактна война".

Всичко обаче е пресметнато.И загубите тоже.....

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6716 -: Февруари 25, 2022, 11:41:32 »
И измишльотината със свалениия изтребител е все от същия десен

изтребителя е свален, много се радваха докато дойдоха снимките от парчетиите

оказа се украински

Над Киевом был сбит Су-27 ВВС Украины
https://t.me/Humor_and_Politics/18409
Фото © МЧС Украины
« Последна редакция: Февруари 25, 2022, 11:47:18 от cekyko »
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6717 -: Февруари 25, 2022, 11:42:07 »
Асол, показаното във видеото не е фейк, ако не си достатъчно компетентна за да можеш сама да преценяваш, смени източниците на инфромация, явно си попаднала на някакви руски пишман патриоти които нямат никакви морални задръжи и проблеми да лъжат когато нещо не им изнася.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6718 -: Февруари 25, 2022, 11:43:45 »
Сваления изтребител е Су-27.Украйна си призна, че е неин.

Колоната има буква Z. Най-вероятно е руска...

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #6719 -: Февруари 25, 2022, 11:43:51 »
Всичко обаче е пресметнато.И загубите тоже.....
Да, наистина изглежда да е така, щом се налага да се бърза и не се работи по учебник.